CORRESPONDENTIE. Een verhaaltje op rijm, dat echt gebeurd ia. Toen Suua nog waa een kleuter En juist vier jaren oud. Was zjj heel lief en guitig En nooit echt boos of stout Ze ging nog niet naar school toet Maar was heel bij de hand. Dat wist wel Suusje's moeder En ook het meisje, A.nt Moet jij hier nooit betalen? Vroeg Suusje een3 aan Ant, Die suiker moest gaaD halen Bt; kruidenier Piet Kwant Weineen, Suua, was het antwoord, Wat ik nu heb gehaald, Wordt als de maand straks om is, Door moesje-lief betaald. Je moes schrijft alle dagen Hier op, kijk! iD dit boek Al wat ik moet gaan halen: Beschuiten ,jam of koek Wel. dat is leuk! dacht Suusje Wat heerlp toch zoo'n boek, Waarop je jam kunt krjjgen, Beschuiten en zelfe koek! En als moes nu toch alles Maar opschrijft in het boek, Kan i k ook wel eens halen Wat chocola of koekt Zoo ging op zeek'ren middag. Toen Moesje had bezoek, Ons Suusje om wat lekkers Bij Kwant, juist om den hoek. Ze ging dus met het boekje, Dat vond zb in een la! En zed: Meneertje Kwant, kijk, Hier is het boek van Ma. Daarin moet n nu schrijven, Wat ik hier heb gehaald, En als de maand dan om is, Wordt het door Moes betaald! Zoodra de kruidenier nu Eens in het boekje zag, Toen schoot me die Piet Kwant plots Heel vroolijk in den laobl -Wat hij daarin kon lezen? ft i3 echt waar, op mijn woord!): "Ken hemden en aas sloopen, Acht lakens en een boord! Heer Kwant begreep nu spoedig Het vreemde van 't geval En tilde 't kleine Suusje Plots op met boekj' en all Hij zei: Jou kleine ondeugd, Vertel eens aan je moes, Dat ik zoo'n bij de handje Toch vind een leuke snoes! Maar kom nooit weer iets halen, Waar moesje niet van weet, Pas op, hoor! kleine Suusje, Dat je dit niet vergeet! Ik geef jou wel wat lekkers Ook zonder 't mooie boek. "Kom jij dus maar vaak halen: Beschuitjes, jam of koekl TANTE JOH. iDe volgende week geef ik weer Prijsraad sels! Jullie weet dat doe ik iederen zomer ylak voor de groote vacantie, vóór er zoo veel kinderen uit logeer en gaan. Ik zal een soort geven, waar iedereen van houdt, zoo dat iedereen, die wil, mee kan doen. Ik heb mijn jeugd in de 9V» jaar, dat ik nu raadsel- ffcante ben, goed leeren kennen en dos onder vonden, welk soort men het prettigste vindt en waarvan ik de meeste oplossingen altijd krijg. Hoeveel prijzen of ik dan mag ver loten? Wacht maar geduldig af, wie weet of er geen verrassing zal zijn. Dirk Binnen kamp, waar ga je naar toe? lAan zee en lezen ze daar ook het Leidsche Dagblad? Wanneer ga je er naar toe? Ineke Taverne, vond je dat zoo grappig, jöie student die als ezel was verkleed, nu 'dat had ik ook wel eens willen zien. Klaas en Henk Vonk, dus jullie ook nog naar Leiden geweest om wat van de feesten te zien. Is Arie ziek? Trussje van der Ster zoo kende je dat leene raadsel al? Heeft je grootvader je dat wel eens opgegeven? Needtje Meuldijk, je hebt dus veel genoten fcnet de feesten, naar de kermis en daar aller lei gezien, 'n Rattentiheater? Neen, dat heb ik nog nooit gezien, ik vind ratten niets geen prettige dieren, muizen veel aardiger om te tfien Agnes PI an je, dat moet een vergissing zijn. want ik heb je gefeliciteerd met je verjaardag en gezegd dat ik vond dat je heel grappig klein postpapier had. Ik plaats al tijd maar één ding Iegelijk van dezelfde per soon. Frieda Sladek, ja zeker, dat weet ik wed, dat heel veel volwassenen ook de kinder krant lezen en zeker als er kinderen bij zijn, öie ze kennen, dat is dan aardig om te zien welk antwoord of ze krijgen. Ik ga wel een heel klein beetje vooruit, maar ik moet lang geduld hebben. Annie en Reinier den Hertog, vandaag is dus dat schoolreisje, nu jullie troffen prach tig weer, maar wel heel warm; ik zit hier met 3 open ramen en tocli glijdt de vulpen soms uit mijn vingers, zóó warm. Marliha Schimmel, dat is aardig hoor, dat je een prijs hebt gewonnen met blokjes tapen, dus ik had goed voorspeld voor je. Jo de Wekker, ik vind heel jammer voor je, dat je niet met je broertje naar de ker mis kon gaan; maar gedrang is iets heel be nauwend soms, heusch daar zijn genoeg groote mensoben, die dat angstig vinden. tHeb je de optocht wel gezien? Annie van Woudenberg, ik begrijp o zoo «oed, dat als je moeder ziek is, dat ze dan jouw hulp noodig heeft en dan zal ik je heusch niet ontrouw vinden als je eens overslaat. Dank je moeder voor haar briefje, Sik begrijp het best hoor, wat zij schrijft. Marietje Laterveer, neen dan kan je je Onmogelijk herinneren hoe je familie was, als je pas een half jaar was toen zij naar Indië vertrokken. Ben je niet erg verlan gend om ze te leeren kennen? Koos en Lydia Slootweg, vond je deze optocht niet zoo mooi. Ja maar met 3 Octo ber is heel iets anders, nu waren het alleen fle personen, die in het openluchtspel mee deden. Jammer hè, dat het kleine niclitje weer weggaat Annie v. d. Reyden, G-eertruida en Maria Kanbier, ik ben al weer ruim 4 maanden Eiek, maar gelukkig niet zóó erg als ver leden jaar. Denkt er aan, als er prijsraadsels Eijn, dan moet ieder apart de oplossing op een papier schrijven, maar er behoeft geen Ibrief bij. Hendrika Ouwerkerk, natuurlijk is dat jgroot feest, een bruid in huis, wel gefelici teerd. En vond je dat zoo'n gezellig werkje om op de receptie te mogen bedienen. Garda en Rie Lepelaar, neen hoor ik ben mog volstrekt niet zoover beter, dat ik naar Leiden kon komen voor de feesten; ik kan cok nog niet uit logeeren. Het was toch niet altijd mooi weer hè, ik las dat het bij het openluchtspel telkens regende. Jacobus Laurier, doe je dat al lang zoo voor je zelf versjes maken; heb je er al Veel? Ik vind de gedachte in dit gedichtje heel aardig; je houd veel van vogels en gun hun de vrijheid. Annde v. d. Logt. ga je dikwijls met Matje uit fietsen? Karei West, groot gelijk hoor, dat je veel naar die mooie verlachtingen bent gaan kijken, dat zie je niet iederen dag. Ik heb, in vroegere jaren ook dikwijls de Koren beurs verlicht gezien en vond dat heel mooi. Aibrah en Simon Wijnnobel, veel van die raadsels hebbm er al eens ingestaan, dus die kan ik niet weer plaatsen. Is het tochtje naar Noordwijk doorgegaan? Bertus Boom, ja zeker heb ik je een tijd ïang gemist, ik wist echter niet, dat je ziek was. Mocht je verleden week weer uit; heb je den optocht nog gezien? En ga je nu weer naar school? Jan en Tinus van der Born, nu is het goed weer om te zwemmen het is hier vandaag om te stikken, ik denk dat menigeen zich gaat verfrisschen door te zwemmen. Dat raadsel begrijp ik niet goed, waarom is hij geen dief? Jannie Verboon als je uit bent mag je gerust overslaan, dat neem ik nooit kwalijk. Neen ik behoef gelukkig niet meer den hee- len dag op bed te liggen, ik mag 's morgens en 's avonds eenige uren opzitten. Frans Schouten de teekenaar, je hebt wer kelijk heel aardig de Korenbeurs met vet-: potjes uitgeteekend en de Waag is ook goed. Die teekening bij voordrachten is heel ver makelijk, dat leek wel op eene voorstelling van de poppekast. Adriaan en Joop van Geenhuizen, wel A. dat vind ik een akelig bericht dat je in je been bent gesneden, mag je nu heelemaal niet loopen. Zeg Joop, weet jij het Noord einde niet? heb je dan nog nooit een brief naar 't L. D. gebracht, of is het een grapje van Adriaan? Het spijt mij, maar die raad sels hebben er al ingestaan. Jaantje van der Laken, je kruisraadsel zal ik later eens plaatsen. Gerard de Geu9, hoe aardig, kwam er op school een photograaf en werden jullie toen zittende in de banken gekiekt, de heele klasse bij elkaar? Ik bezit ook nog altijd een

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15