ZIJDEN KOUSEN WIJ VERKOOPEN PRIMA van f. 1.35 voor 98 Cents EN ALLÉÉN DEZE WEEK 2 PAAR VOOR f. 1.80 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ROEMEENSCHE BENZINE- TANKBOOT ONTPLOFT. Uit Belgrado wordt gemeld, dat op den Donau in de nabijheid van Belgrado een ontploffing heeft plaat» gehad aan boord van een benzine-tankschip, dat door een Roemeensche sleepboot werd geBleept. Bij deze ontploffing zijn zeven personen, die zich aan boord van het tankschip bevon den, om het loven gekomen. VOORTVLUCHTIG AMBTENAAR. Uit Spandau wordt gemeld, dat een jeuz. dig ambtenaar, die sedert anderhalf jaar bij den Gemeentelijken Gezondheidsdienst aldaar werkzaam waa, een bedrag van 12.000 Mark uit de Gemeentekas heeft ver. duislerd. Met zijn vriendin, een 19-jarige boekhoudster, is hij naar Italië gevlucht. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. De bliksem is ingeslagen in een molen te Scleignos (Frankrijk), waar verscheiden menschen een schuilplaats gezocht hadden tegen den regen Er werden 3 menschen gedood en één kreeg hevige brandwonden. RECLAME. 4074 ALPHEN. «r~ Aato rijdt beteer aan. Gisteravond werd de ongeveer 16-jarige wielrijder B. rijdende op den Steekterweg, aangereden door een tot nu toe onbekend gebleven auto, tengevolge waarvan de jon gen met zijn rijwiel en al in de langs dien weg gelegen sloot terecht kwam. De jongen, die met zijn beenen in zijn rijwiel verward gcr&akle, werd door een anderen voorbij komenden automobilist van een wissen dood gered. Aan hel postkantoor te Alphen a. d. Rijn en de daar onder ressorteerende hulp- postkanloren werd gedurende de maand Juni 1930 ingelegd f. 13349.62. Terugbe taald f. 17736.04. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 18412. Voor het examen L.O. te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer L. A de W eijs. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Herstelling brug Rijpwetering Contract waterlevering. De Raad dezer gemeente vergaderde dezer dagen. Voorzitter de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der verga dering mot het gebruikelijke gebed worden de notulen v. d. vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Bespreking herstelling brug te Rijp- welering. De Voorzitter herinnert er aan dat deze brug reeds geruimen tijd in slechten toestand verkeerde. Reeds in Mei 1929 is deze brug voor het gemeente besluur onder zocht geworden en toen bleek dat zij in een dergelijlcen staat van verval verkeerde dat herstelling noodzakelijk was Van de Gebr. den Ouden te Oegstgeest ontving toen het gemeentebestuur een offerte voor een brug gelegen te Woerden, welke brug nog in zeer •goede conditie verkeerde. Met een deskundige is de Voorzitter naar Woerden geweest, doch deze brug was voor Rijpwetering niet ge schikt. Na dien is de brug door den heer O. Koels deskundige te Leiden opgenomen en deze heeft een plan voor herstelling ge maakt. Aangezien de ko9len aan deze her stelling verbonden te hoog kwamen hebben 13. en W. gezocht naar een andere oplossing. Van de constructiewerkplaatsen te Leiden kwam hierna een prijsopgave in voor het maken van een ijzeren bovenbouw, waarvan de koster werden geraamd op f. 2700. Door wethouder van der Geest werd een voorstel gedaan om te trachten ter plaatse een vaste brug te leggen. Met Rijnland werd hierover geconfereerd en volgens verkregen inlichtingen zou Rijnland tegen een vaste hrug geen bezwaar maken, mils de door- vaartwijdte niet weid verkleind. Alleen diende vergunning te worden aangevraagd aan lieeren Ged. Staten, daar deze brug indertijd met subsidie van de provincie was gelegd geworden. Van de provincie is lot op heden nog geen antwoord binnengekomen om een vaste brug te leggen, doch nu de brug geheel gesloopt te water ligt, kan op het antwoord van Ged Staten niet gewacht worden, daar het verkeer geheel gestremd is Aan den heer H. Mol uit Nieuweveen is door B. en W opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor herstelling van de brug, welk plan thans bij den Raad is ingekomen i De onderbouw is inmiddels reeds onder hands gegund en met bekwamen spoed wordt hieraan gewerkt. Na het ongeval is echter gebleken dat volgens het plan van den heer H. Mol niet geheel kan gewerkt worden, daar 4 palen totaal zijn verteerd, zoodat (er plaatse 4 nieuwe palen moeten ingeheid worden. De kosten zullen hierdoor aanmerkelijk stijgen. Wat de stremming van hel verkeer betreft deelt de Voorzitter mede, dat met C. Borst te Rijpwetering is onder handeld om de voetgangers en fietsers per praam over te zetten, zoodat van zijn erf gebruik moet worden gemaakt. Borst is wel bereid zijn medewerking te verleenen. doch hij vraagt voor het loopen over zijn erf een vergoeding van f. 23.- per week, het geen B, enW. veel te hoog voorkomt, zoodat zij voorstellen het verkeer geheel stop te leggen. De heer de Vetle merkt op dat hij zich nog levendig kan voorstellen dat 34 jaar geleden de brug is gelegd geworden en dat toen voor den onderbouw palen zijn gebruikt geworden, die niet deugden. Spr. vraagt zich dan ook af of de andere palen wel goed zijn. De Voorzitter deelt mede, dat de deskundi. gen eveneens hebben geconstateerd dat bij hel maken indertijd van deze brug slecht materiaal gebezigd is geworden, anders had den de palen onder waleT niet verrot kun nen zijn. De overige palen zijn echter nog goed. De heer Heemskerk bespreekt de be slaande oprit bij de brug en liespreelct de wenschelijkheid dat deze oprit woidt ver breed. De Voorzitter antwoordt dat de kosten hieraan verbonden door den deskundige worden geraamd op f. 1000 De heer de Vette kan dit cijfer moeilijk aannemen. Spr. is er voor dal de verbree ding van den vleugel (hans gemaakt wordt. De heer Rietbroek vraagt naar het maximum gewicht over de brug. De Voor zitter zegt dat de brug na hare herstelling 6000 K.G. gewicht kan hebben. De heer Heemskerk dringt er bij den Voor. zilter op aan, dat de oprit thans hersteld wordt. De Voorzitter voelt er veel voor, dat dit later gebeurt. De heer Heemskerk is met dit antwoord niet tevreden, want van het later gebeuren komt toch niets. Een voor beeld heeft spr. al aan de verbreeding van den Hoogmadeschen weg, waar vlucht heuvels zouden gemaakt worden. De Voor zitter merkt op, dat deze heuvels weinig uilhalen zoolang de weg door de Heerlijkheid niet wordt verbreed. Zoodra dit is geschied zal deze weg onderhanden worden genomen. De heer Rielbroek maant tot voorzichtig heid aan bij het verbrecden van den vleu gel der brug, want bij de brug te Roelof- arendsveen is aan den vleugel ook een stuk aangezet, waf steeds wegens verzakking te zien is. - De Voorzitter merkt np dat bel daar een belonvleugel betrof en hier een houten vleu gel. Voorts is bestek en (eekening reeds ge mankt. zoodnt hierin geen wijziging kan worden gebracht, wi! het verkeer niet nog langer gestmmt worden. De heer Rielbroek stelt voor de vleugel tf maken als bijwerk voorden aannemer. De heer Rotteveel vraagt hoelang de weg wordt afgesloten. De Voor zitter antwoordt 4 weken. De heer Rotteveel vindt den lijd we! wat lang om geen nood brug tc leggen. De heer Heemskerk is over tuigd dat de eisch welke Borst stelt onrede lijk is, doch het verkeer dient naar zijne meening gaande Ie worden gehouden. Een eenvoudig loopbrugje zal weinig kosten, ter wijl dil brugje dan kan gelegd worden aan de Zuidzijde. Met den anderen Borst is zeer. zeker te onderhandelen. De heer de Jong merkt op dat het maken van een loopbrugje veel geld zal kosten, zoodat we dus geen domme dingen moeten doen door van het erf van Borst geen gebruik te maken en een noodbrug te slaan die nog meer geld zal ko9ten, We kunnen probeeren Borst le be wegen dat hij zijn bod van f. 25.- op f. 10- terugbrengt. De heer Los vraagt of de Voor. zitter eT wel zeker van is dat hel werk bin nen 4 weken gereed is. De Voorzitter an- woord bevestigend, forco-majeur natuurlijk uilgesloten. De heer van Dooren bespreekt de moge lijkheid tot het overzetten per roeibootje. De heer Los stelt voor indien Borst bij zijn onbillijken eisch blijft hel verkeer stop te zetten. De discusies worden hierna gesloten, waarna met algemeene 6temmen wordt besloten de brug te doen herstellen overeen komstig het ingediende ontwerp. Teven9 wordl besloten zoodra bekend is hoeveel de herstellingen zal kosten dat bij de Raad met een prijsopgaaf zal wonden gekomen voor verbreeden van de vleugelterwijl verder aan B en W. en de heeren Heemskerk en de Veile wordt overgelaten een oplossing te zoeken voor het gaande verkeer ter plaatse. In behandeling koml thans het contract inzake walerlevering voor de gemeente Boskoop met aanvraag machtiging tot ge meenschappelijke regeling overeenkomstig art. 12) der Gemeentewet. Na toelichting door den Voorzitter, die mededeelt dal het contract door Boskoop is goedgekeurd en door hel Bureau der Vcreeniging voor Ned Gemcenle is onderzocht geworden, wordl z.h.s. lot de vaststelling hiervan besloten, terwijl de Raad machtiging verleent om met de gemeente Leimuiden. Rijnzaterwoude ge- zamelijk een drinkwaterleidingbedrijf le stichten. De wijziging van de 'begrooting welke ver band houdt met aangenomen punt 1 der agenda wordt z.h.s vastgesteld. Tot de in gekomen stukken behoorde o.m. een be schikking van Ged Staten waarbij de ver goeding ex art. 101 der L.O. wet over 1928 wordl bepaald op f 11.71. zulks in afwij king van hel raadsbesluit d.d. 3 December 1929 waar legen hel Bijz.christelijk school- besluur van Oude-Wetering in beroep is gekomen Aangezien de beslissing van Ged, Stalen geheel afwijkt van het K B. van 18 April 1926 wordt met algemeene stemmen besloten tegen het besluit van Ged. Staten in beroep te gaan. Bij de rondvraag bespreekt de heer Rietbroek de drinkwatervoorziening daar hij vernomen heelt dat deze wegens het geweken zijn van het lyphusgevaar is stop gezet geworden Spr. dringt er bij het ge meentebestuur op aan nog een maand met het beschikbaar stellen van drinkwater door te gaan, of anders water tegen kostprijs be schikbaar le stellen. De Voorzitter zegt nadere overweging toe. Hierna volgde sluiting. In de loop der maand Juni zijn Ier secretarie de volgende slachtingen aange geven. Bedrijfsslachtingen: 18 koeien en 17 varkens. Noodslachtingen 12 koeien, 13 kal veren, 8 varkens, 1 big, 1 schaap en 1 geit. Ingevoerd werd 118 K.G, vleesch. Aan keurloon werd ontvangen f. 278.25 In de loop der maand Juni zijn door de polilie 69 processen-verbaal opgemaakt, waarvan zeer vele wegens het loopen door onbevoegden ep hooi- of grasland of op tuinland. RECLAME. 4046 1^4 C A A mooiste korrel J P| OMwV smelt als ónaeuu) BENTHUIZEN. Uitslag schietwedstrijd. Uitslag van de gehouden drie dubbele eerie schietwedstrijd der B.W. alhier. Maximum aantal punten 300. le pr. J. VermeuleD 290 p,, 2c C. Mets 287 p., 3e M. Vermeulen 285 p., 4e G. Pos 284 p., 5e J. de Ruiter 283 p., 6e P. de Vrij 283 p., 7e C. Voorwinden 282 p., 8e J. Blijleven 280 p., 9e C. r. Driel 276 p., 10e J. Rij laarsdam 276 p., lie Z. Hartman, 275 p., ]2e A. de Vrij 273 p., 13e F. Spruitenberg 273 p., 14e P. J. Slootweg 272 p., 15e J. Pos 271 p.. ]6e J. Timmerman Johz. 266 p., 17e J. v. Veer. 264 p., I8e L. Hartman -280 p., 19e W. de Ruiter 259 p.. 30e W. Gom- merse 257 p., 21e A Korbijn 249 p.. 22e L. Polderman, 23e A. Olie 225 p., en C v. Driel Cz. 224 p. De prijzen zullen a.s. Vrijdagavond 7 uur (o. t.) in het veilingsgebouw worden uitgereikt, en zijn aldaar ecnige oren voor de uitreiking voor een ieder te bezichtigen. Gistermiddag terwijl mej. T. v. G. alhier, op zolder op een stoel stond, begaf een gedeelte van de nzolder het (waar vroe- ger een trapgat was geweest), zoodat zi] naar beneden stortte. De inmiddels ont boden geneesheer constateerde zware her senschudding. Onze vroegere dorpsgenoote mej. M. Snoep, slaagde voor het 2e gedeelte zie kenverpleging diploma B. bij het gehou den examen te Den Dolder. BOSKOOP. Riikspr.:'spaarbank. Gedurende de afgeioopen maand werd aan de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 8212.39. en terugbetaald f. 4341.11. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het hummer 4947. OUDE-WETERING. AFSCHEID DE HEER J. VAN HEEK. Een greotsche hnldiging. Zooals we reeds in het kort vermeldde®, gaat de kantoorhouder van het Postkantooi alhier, de heer J. van Heek den dienst ver laten. Deze gebeurtenis is evenwel niet zon der meer voorbij gegaan. Integendeel! Uil de Burgerij had zich een Commissie ge vormd, bestaande uit de heeren P. du Pau, Voorzitter en C. van den Berg, H. Jonk man en M. van Tol, leden, om den lieer van Heek bjj z(jn afscheid uit den dienst da hulde en de dankbaarheid, die er onder allen leefde, te betuigen. De Commissie was onder de ingezetenen rondgegaan en allenvege had men zich spon taan bereid verklaard aan het doel, dat de Commissie zich had gesteld mede te weiken. Maandagavond 30 Juni, werd de heer Van Hoek met zjjn echtgenoote in Hotel Van den Bosch ontvangen en werd hij in tegenwoordigheid van al zijn kinderen en van vele belangstellenden door den Eere- Voorzitter van het Comité, Dokter van der Bijl toegesproken, nadat aan allen door den liter Du Pau het welkom was toegeroepen. Aan de toespraak van Dr. Van der Bijl, onlleenen we liet volgende. Gij zult aldus spr. beiden op dezen avond met zeer ge mengde gevoelens naar deze zaal gekomen zijn. Het is voor n heden een dag van dankbaarheid, blijdschap en vreugde, maai niet minder een dag vol weemoedige en droeve herinneringen. Na een diensttijd van bijna 26 jaren hebt U gemeend U uit Uw ambt om gezondheidsreden te moeten terug trekken. De burgerij van Oude Wetering ziet U slechts noode uit het Postkantoor vertrekken, maar moet het besluit eerbie digen. De steeds toenemende drukte en de meerdere administratieve bemoeiingen, welke daarvan het gevolg zijn. werden U voor Uwe leeftijd te groot. WH hebben het in U te prijzen, dat gij U alvorens moeilijkheden te krijgen, vrijwillig terugtrekt Wij als publiek, welen echter wel wat wij hebben, doch niet wat wij terugkrijgen en het zal voor Uw opvolger zeker geen gemakkelijke en benijdenswaardige taak zijn U op hel kantoor te vervangen en het publiek, ver wend als het is, tevreden te stellen. Spr. herinnert er dan aan, dat in het gezin van Van Heek vele moeilijkheden met Gods hulp overwonnen moesten worden, want de moei lijkheden van het leven zijn in al die 26 jaren allerminst bespaard gebleven. In alle moeilgkbeden, die zich ooit hebben voor gedaan heeft IJ aldus spr. zich toch blij moedig van Uwe taak gekweten en gij hebt Uwe moeilijkheden sieed.- builen liet kan toor weten te houden, en steeds hebt gij klaar gestaan om het publiek, dat Uwe dien sten vroeg, bereidwillig te helpen. Want Van Heek gij waart steeds een ambtenaar in den goeden zin van het woord. Spr. kan vele voorbeelden van deze bereidwilligheid aanhalen, welke bevestigen, dat bet Van Heek nimmer te vroeg, of te laat of te veel was en steeds klonk het wanneer men soms als telefoonhouder in gesloten kantoor tijd nog een gesprek aanvroeg, met opge wektheid „Ik zal het probeeerem, Mejuffrouw of Mjjoheer of het nog gaat". En herhaal delijk gelukte bet ook nog en spr. haalt een voorbeeld aan waarbij dank zij de be reidwilligheid van Van Heek een patiënt, die noodzakelijk spoedig een operatie moest endergaan, in Leiden onmiddellijk geholpen kon worden. Zoo zou men door kunnen gaan, en juist door deze handelwjjzce hebt gü kans gezien aldus spr. de harten van het publiek te ver overen. Van Heek, Uwe ambtelijke loopbaan is heder. geëindigd, zooals zoo straks al opge merkt is, wij zien U noode vertrekken, maat als het dan ten slotte zoo moet zjjn, gunnen wjj U van harte Uwe rust. De Burgerij heeft evenwel gemeend, dat U maar niet zoo met stille trom, het ambtelooze leven mocht ingaan. Men heeft gemeend U het best zijn genegenheid te kunnen betoonen, dooi U een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden en het is mij een eer en genoegen, zegt spr., den heer Du Pau te verzoeken het bewijs van waardeering en erkentelijkheid aan te bieden. (De heer Du Pau ontblootte een standaard, waarop met gouden tientjes de letters gevormd waren V. T. D. Voor Trouwe Dienst). Spr. besloot hierna zijn luide toegejuichte toespraak met deu wensch, dat aan Van Heek een lange rust zou worden gegeven en dat God1 hem en zijn vrouw, zijn kinderen en kleinkinderen nog lang zal mogen sparen. De heer Van Heek dankte zeer bewogen, den spreker, het .Comité en de geheele burgerij voor de hem gebrachte hulde. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer G. H. Rotteveel, die ook nog in het kort memoreerde de groote voorko mendheid, waarmede Van Heek steeds heit publiek behandelde en hem nog lange jaren van welverdiende rust toewenschte. Vervolgens weTd door het plaatselijk mu ziekcorps „Eruditio" onder leiding van den Directeur, de heer Geyp, een serenade ge bracht. Een achttal nummers werden keurig uitgevoerd en verhoogden niet weinig de feestelijke stemming, welke er heerschte. Ten slotte sprak te heer Du Pau namens het Comité en namens de familie Van Heek een woord van dank tot allen, die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt en speciaal tot de talrijke ingezetenen, die door hunne aanwezigheid van hun belangstelling hadden doen blijken. Hierna vereenigde het Comité zich met den heer Van Heek ca zjjne echt genoote aan een intiem afscheidsdiner, bij welke gelegenheid nog talrijke hartelijke woorden gewisseld werden. Alles bijeengenomen is het een zeer ge slaagde avond' geworden en w'ij twijfelen er niet aan of dezen dag, zal Van Heek en de zijnen nog lang als een aangename her innering in het geheugen blijven. Vermelden we Dog. dat het schild, waarop het cadeau werd aangeboden is ontworpen en uitgevoerd door Mej. M. Juffermans, die alle eer van haar werk had. ZWAMMERDAM. JUBILEUM K. VERWEIJ. De heer K. Veiweij. Hierboven plaatsen wij een foto van den algemeen geachlen gemeente-veldwachter K. Verweij, over wiens jubileum wij dezer dagen eenige bijzonderheden publiceerden. Gisterenmorgen, bij zijn komst ten ge meentehuize, werd de heer Verweij door den Burgemeester en de ambtenaren op reebt hartelijke wijze gecomplimenteerd. De hoop werd daarbij uitgesproken dat na deze kwart eeuw van dienstvervulling, nog vele jaren van aangename samenwerking mochten vol gen. Een stoffelijk blijk van waardeering, dat door omstandigheden nog niet kon worden aangeboden, is den jubilaris nog in uitzicht gesteld. Ook vele particulieren, vooral aan den Overtocht, deden den jubilaris, onder aan bieding van stoffelijke blijken van sympa thie, .van hun belangstelling mei dit 25-ja- rig jubileum blijken. Ingaande Donderdag 3 Juli a.s wordt de Stationsambtenaar H. van der Kiev overgeplaatst van Maasheeze naar deze ge meente. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Gisterenmiddag kwam de Raad in voltal lige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein. De notulen der vergaderingen, van 22 April en 3 Juni wer den onveranderd vastgesteld. Voor kennisge ving werden aangenomen eenige door Ged. Staten goedgekeurde en nog aangehouden Raadsbesluiten. Eveneens het proces-verbaal opneming kas en boeken van den gemeen te ontvanger op 6 Juni. De ontvangsten waren f. 2.284.828,29, uitg. f. 2.281,993,83, meerdere ontvangst f 2.834.46. Aan W. Maarsen Vzn. en J. C. Elen- baa9 werd vergunning verleend voor het plaatsen van gedenkteekenen op de Alg. Be graafplaats. Geweigerd werd een verzoek van H. Kuipers, om schadevergoeding voor aan zijn gras geleden schade door puin van Gemeenlewerlten. Goedgekeurd werden de begrooting der Gezondheidscommissie, aandeel van dezo. deze genneente f. 348,91het jaarverslag van id.verslag keuringsdienst van waren; on- derhandsche verhuur van eenige perceelen weiland in den Stommeerpolder aan W. Ra- vest ein. Een Adres van D. Schuit e.a., betreffende opheffing Jaap Bollenbrug werd gerenvo- yeerd naar B. en W. om praeadvies. Vólgt driejaarlijksche afrekening Bijzon dere Scholen over 1925, 1926 en 1927. De diverse uittrekkingen werden goedgekeurd. a. Het Gemeentebestuur mag verleenen een bedrag van f. 7397.64 voor school Oost- einde. Conform besloten. Vergoeding ingevolge art 100 L.O.-Wet 1920 aan het Bestuur der School met den Bijbel. a. Over 1927 voor school Oosteinde f. 500.b. over 1928 voor school Oost- einde f. 1375.c. over 1928 voor school Dorp f. 50.d. over 1929 voor school Oost- einde f. 283.34; e. over 1929 voor school Dorp f. 287.77. Het schoolbestuur heeft alzoo in totaal aanspraak op f .2496.11, waarvan reeds bij voorschot uitbetaald f. 1071.20. B. en W stellen voor het restant f. 1424,91 uit te keeren. Eveneens overeenkomstig besloten. Het adres van G. N. de Boer e.a. betref fende aanleg electrisch licht aan Vuurlijn en gedeelte Legmeerdijk begrooting f. 19000 werd aangehouden. In Comité Generaal werd behandeld bouw U.L.O.-school en een 2- tal bruggen. Opanluohtconcert „Sursnm Corda" Gisteren gaf 't Chr. Harmoniecorps „Sur sum Corda" (directeur de heer A. Hulsbos) eenige nummers ten beste in de buurtschap Aalsmeerderdijk. De muziek trok op dezen prachtigen avond talrijke belangstellenden. Vervolgens pcheepte het gezelschap zich in en weid op de Ringvaart verder gemusiceerd. Uit den raad. Na de besloten zitting van den gemeen teraad is den directeur van gemeentewer ken, ir Wiebenga, vergunning verleend, om gedurende een jaar te Amstelveen te wonen. Besloten werd tot den bouw van eer. U. L. O. school met zes schoollokalen en overblijflokaal met centrale verwarming, en brug in de Schoolstraat en de eerste brug, gerekend vanaf de Zijdstraat, in de Van Cleeffkade. De kosten zijn begroot op f. 88.480. De aanbesteding zal plaats heb ben op S3 Juli a.s., des v.m 11 uur. Zoodra de vuilniswagen gearriveerd is, besloot de raad de nieuwe regeling inzake den reini gingsdienst in te doen gaan. B. en W. wer den gemachtigd met de directie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf een over eenkomst te sluiten, betreffende het door trekken van de leiding naar den Legmeer dijk (niet rendabele uitbreiding). Aanbesteding. Door architect A. Heesterman is voor den heer C. Harting Pzn. aanbesteed de bouw van een woonhuis, aan den Uiterweg al hier. Het laagst werd ingeschreven: met selwerk, G. Kwakkenbos, Bovenkerk voor f 2759; timmerwerk, Van Ark en Ruige- naldes, Nieuwkoop f. 2377metsel- en tim merwerk, Joh. van Burik. Nieuw-Vennep f. 4998; schilderwerk, M. Minnaar, Nieuw- Vennep f. 435; massa, G. Muys, Hoofd dorp f. 5399. Aan bet postkantoor is gedurende funi voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 3930.58 en terugbetaald f. 6155.66. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 3016. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Bet beroep tegen het besluit van Ged. Staten. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond onder voorzitterschap van burge meester Pont. De heeren Klaver en Paase waren afwe zig. Wederom werden de notulen aangehou den. Het eenige agenda-punt was het voor gestelde beroep bij de ministers van Finan ciën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tegen het besluit van Ged. Sta ten tot vaststelling der uitgaven-factor, in gevolge de wet op de financiëele verhou ding. De voorzitter deelde mede, dat de kosten van onproductieve werkverschaffing aan werkloozen door Ged. Staten zijn geschrapt. B. en IV. meenen dat dit niet juist en niet billijk is, de voorgaande begrootingen van Tekeningen der Gemeente met soortgelijke 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6