GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. GEVAARLIJKE ZONNEBADEN. Een jonge man overleden; de ander oen imartehjk ziekbed. Eenige dagen geleden hebben een paar jonge mannen in de buurt van het Stille Strand te Scheveningen, een dag aan zee doorgebracht, die aan een hunner het le ven heeft gekost, den ander op den rand van het graf heeft gebracht. Het was warm, snikheet, en de jongelui besloten daarom een zonnebad te nemen. Aanvankelijk was het een aangenaam ge voel, het bloot® lichaam door de zonne stralen te doen koesteren, op den duur werd dit minder prettig, zij begonnen zich onbehaaglijk te gevoelen, de huid werd pijnlijk, maar het tweetal werd daardoor niet ongerust, het was, meenden zij, een kwestie van ongewoonte, waartegen zij zich moesten verzetten. Dat heeft hun ernstig opgebroken, want toen zij tenslotte huiswaarts keerden, bleek hun, dat de felle zonnestralen hun de huid als het ware van het lijf had gebrand. Zij waren letterlijk met brandwonden overdekt, de huid liet bij lappen los en daaronder ver- loonden zich brandwonden, die door de een of andere ooTzaak geïnfecteerd, dieper in- vralen. Men haastte zich geneeskundige hulp in te roepen, doch bij een der slachtoffers der zonnehitte bleek de huid over te groot op pervlak meer dan een derde van het to tale huidoppervlak vernield te zijn om hem te kunnen redden en hij is enkele da gen later overleden. De zegsman van het Vad., een medicus, vermoedde, dat de ander het eT nog wel bovenop zou halen, maar hij maakte een zeer smartelijk en vermoedelijk langdurig ziekbed door. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee personen zwaar gewond. Gisteravond te omstreeks half acht reed een personen-auto op den weg tusschen Princenhage en Rijsbergen met een snelheid van 65 K.M., vermoedelijk tengevolge van slippen, tegen een boom. De inzittende, zekere Ten Hove uit Brussel, werd ernstig gewond. De andere passagier, de omsta-eeks 50-jarige handelsagent Van Imbeeck uit Brussel, bekwam levensgevaarlijke wonden. Beiden zijn overgebracht naar het Ignalius- gaslhuis te Breda. De auto werd vernield. ZIJ KONDEN NIET MEER UIT DE AUTO. Gistermiddag heeft op den Amersloort- schen straatweg nabij liet pensionaat „St. Louis" bij Amersfoort een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een personen-auto, waarin gezeten waren dr. ten Cate uit Utrecht en dr. van 't Hoff uit Zeist, met hun beide cchtgenooten. is. vermoedelijk tengevolge van den gladheid van den weg, tegen een boom gereden. De auto werd hier door zoo in elkaar gedrukt, dat de beide dames hun zitplaatsen niet konden verla ten. Met behulp van een ketting en een vrachtauto is de wagen uit elkaar getrok ken, zoodat de dames vrij kwamen. Zij ble ken uitwendige wonden aan hoofd en han den te hebben bekomen. De motorpolitie en dr. Plomp hebben het eersle verband gelegd. Dr Van 't Hoff en zijn echlgenoote konden hun weg per particuliere auto vervolgee, doch dr. ten Cate had zoodanige pijnen, dat hij het raadzaam achtte zich onder behan deling van een geneesheer te stellen. Hij is in het St. Elizabethziekenhuis alhier ter verpleging opgenomen. Zijn toestand was gisteravond gunstig. „Ik noem het dwaasheid." ,\Yat. is dwaasheid, tante t" „Wel, al die idiote grappen welke men over dameshoeden vertelt." (Humorist.) o BUITENLANDSCH GEMENGD. TOURISTENAUTO VERONGELUKT. Een touristenauto, die aan een trein van de Canadian National Railway gekoppeld was, is "bij Capreol in de buiten haar oevers getreden Vermillion-rivier gestort. De geheele trein, behalve de locomotief en de kolenwagen, liep van het spoor. Men vreest dat de passagiers in de toe rieten-auto verdronken of ernstig gewond zijn. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LUBECK. Het Instituut-Pasteur publiceert een me- dedeeling, volgens welke het preventief B.O. G.-vaccin, door het instituut bereid, niet de oorzaak is van de zuigelingensterfte te Lübeck, maar de sterfgevallen te wijten zijn aan een noodlottige vergissing op het gemeentelijk laboratorium te Lübeck, waar men het B.O.G.-vaccin verwisselde met ri- Xulente cultures. NIEUW BANKSCHANDAAL. De ontdekking van een nieuw bank schandaal heeft geleid tot de arrestatie der directeuren Cathala en Pringrin van een Parijsche particuliere bank. Zij worden beschuldigd, geldswaardige papieren tot een bedrag van ca. frs. 10.000.000 te hebben verduisterd. o POINCARé AAN DE BALIE. Poincaré is tot lid van den raad van de orde van advocaten gekozen. Verwacht wordt, dat hij deken van de Parijsche balie voor 1931 zal worden. Volgens eenige bladen beteekent dit, dat Poincaré vooreerst buiten de politiek blijft. KUDDE SCHAPEN GETROFFEN In de omgeving van Serida (Spanje) is eeD kudde schapen door den 'bliksem ge troffen, tengevolge waarvan 150 dieren ge dood werden. DE SOUTHERN CROSS. De bemanning van de Southern Cross heeft gisteren ten stadhuize van New-York het eereburgerschap van de stad in ont vangst genomen. Tijdens de rit door cfe stad hadden de vliegers uitbundige ovatie's in ontvangst te nemen. Maandag zullen zij door Hoover, den president der republiek, ontvangen worden. Co6grave heeft namens deD Ierschen Vrij staat de Oceaan-vliegers telegrafisch met hun prestatie geluk gewenscht. Kingsford Smith heeft te kennen gege ven dat hij eerlang het vliegtuig de Southern Cross persoonlijk bij opbod zal verkoopen, daar hij geld noodig heeft voor zijn a.s. huwelijk. ONWEER IN AMERIKA. Naar uit New-York gemeld wordt, zijn er bij onweders, die aan de oostkust van de Ver. Staten gewoed hebben, 33 menschen gedood en 12 gewond. De materieele schade, die aangericht werd, is zeer groot. AUTO-ONGELUK. Tusschen Zillisheim en Brunstadt bij Col- mar in den Elzas is een autobus in een bocht van den weg gera-akt en tegen een boom gereden. Alle inzittenden, die van een begrafenis kwamen, werden uit de bus geslingerd. Zeven werden zwaar gewond en twee hunner zijn reeds bezweken. Ook de andere vijf die in het ziekenhuis te Calmar zijn opgenomen, veTkeeren in levensgevaar. De overige inzittenden hebben lichte kwetsuren opgeloopen. BRAND IN EEN SPIRITUS- RAFFINADERIJ. Gisteravond sloeg de bliksem in de spiri- tus-raffinaderij van de firma Wertheimer A.G. te Pardubitz in Bohemen, een der grootste spiritusraffinadcrijen van Tsjecho- Slowakije. Het gebouw, waarin 50.000 liter spiritus lag opgeslagen, raakte in brand. Dank zij het krachtig ingrijpen van de brandweer kon het vuur tot dit gebouw be perkt blijven. Het middelste gedeelte van de fabriek brandde geheel af, terwijl twee spiritustanks in brand vlogen. De schade wordt op eenige millioenen Tsjechische Kronen geraamd. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Overdracht Post- en Hofbruggen aan het Rijk. Gisterenavond kwam dé Raad onzer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter, burg. dr. Lovink. Secretaris K. Salverda. Aanwezig 15 leden, afwezig de heeren van Dijk en van Muiswinkel. De voorzitter opent de vergadering met gebed en deelt hierna mede, dat de notulen van de vergadering van 16 dezer zijn aan gehouden, en dat Ged. Staten het raads besluit in de vorige vergadering genomen tot het aangaan van een kasgeldlesning hebben goedgekeurd. Agenda: Fuot 1. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond! aan de Lemzon- laan aan den heer G. Bergshoeff, z: h. st. aangenomen. Punt 2. Voorstel van B. en W. inzake overdracht van de Post- en Hofbruggen aan het Rijk. De heer ten Cate-Brouwer opent de be schouwingen over dit onderwerp. Spr. heeft met zeer veel genoegen kenuis genomen van deze voordracht, en juicht dit voorstel van har be toe, hoewe l de door de gemeen te te betalen som wel de hoogste is welke het Rijk gevoegelijk kon vorderen. Br zou wer kelijk geen f 1000.— meer bij kunnen. Spr. vraagt echter of nu het geheele verkeers- vraagstuk vooral bij de Postbrug, niet in eens kan worden opgelost. Waarom geen pogingen aangewend om met de firma Sam- som onderhandelingen te openen, daar t6T plaatse tot grondoverdracht te komen en zoo tegelijk een goeden verkeerssituatie daar te scheppen. Ook bij de Hofbrug zou door aankoop en amotie van eenige perceelen een breedere weg kunnen wordem gescha pen. Dan raagt spr. of de doorvaarthoogte dezelfde blijft. Bij de Postbrug is volgens de stukken de laagste door vaarthoogte 65 C.M. zou dit. zonder technische bezwaren niet tot 70 c.M. kunnen worden opgevoerd'! De heer den Hertog, ook zijne groot© tevredenheid over deze voordracht uitspre kend, en deswege B. en W. hierover com- plimenteerend vraagt of het brugdek niet hooger kan worden gelegd. De heer den Uijl, merkt op het met de beide sprekers eens te zijn om het brugdek hooger te leggen. Overigens juicht ook hjj dit voorstel toe en zegt dat door de ver- breeding der bruggen in een groote ver- keersbehoefte zal worden voorzien. Zal met warmte voorstemmen. De heer Meijer stelt dan de vraag of de doorvaartwijdte van de Hofbrug dezelfde blijft, dit met het oog op de voor da gas fabriek bestemde schepen en schuiten. De heer Boeren, zich in zijne waardeering voor dit voorstel aansluitend bij de vorige sprekers, stelt in dit verband de vTaag of oit deze voordracht ook volgt, dat de weg achter de gasfabriek dan zal worden gereed gemaakt en opengesteld voor lokaal en door gaand verkeer. Als de werkzaamheden aan de Hofbrug beginnen, moet er toch een ver keersweg zijn. De vo. rzitter de verschillende sprekers beantwoordend, dankt voor de woorden van instemming, naar aanleiding van deze voor dracht gesproken. Spr. is verheugd dat deze zaak eindelijk haar beslag heeft gekregen. In antwoord op hetgeen de heer ten Date- Brouwer in het niidden bracht over aan \e knoopen onderhandelingen met cfe firma Sam- som over grondoverdracht dat de aanhangige voordracht geheel op zich zelf moet worden beschouwd en niet do:r bijkomstigheden moet worden vertroebeld. De breedte van de brug daar ter plaatse zal blijven, zooals zij nu is. B. en W. hebben gemeend geen verdere stappen te moeten doen en de voorzitter raadt dan ook aan zich te honden aan deze voordracht Wat in deze nog kan geschieden, moet in het midden worden gelaten, in afwachting van de dingen die nog komen kunnen is het verstandig niet verder hierover te spreken. Wat de vraag aangaat welke de heer Boeren over den weg achter de gasfabriek om loopend stelt hierop wilde de voorzitter wel zeggen dat B. en W. dezelfde meening zjjn toegedaan als de heer Boeren. Het is de bedoeling van B. en W. dit te bespoedigen, of men echter met deze overlegg.ng geheel gereed zal zijn als met de werkzaamheden aan de Hofbrug wordt begonnen, kan niet met stelligheid worden gezegd. Spr. be twijfelt het. De heer ten Cate Brouwer repliceert en zegt dat men natuurlijk tevreden moet zijn als de doorvaarthoogte van de Postbrug zoo blijft maar vraagt nog eens of de construc tie van de nieuwe brug niet zou kunnen gemaakt dat de noodige doorvaartboogte op 70 c.M. wordt gebracht. Terugkomend op hetgeen door spreker in eerste instantie is gezegd, dringt spr. er nogmaals op aan dat aan den gevaarlijken verkeerstoestand bij de terreinen der fa. Samsom een einde wordt wordt gemaakt. Het wordt tijd dat de situ atie daar verandert. In ieder gevai zou toch een goede afscheiding een afrastering oi hek zeer aan te bevelen zijn. Maar de beste oplossing, ik, herhaal het zegt spr. zou zijn te vinden door een modus vivendi inzake grondoverdracht met de firma Samsom. De heer den Hertog merkt dan nog op dat verhooging van het brugdek met 10 c.M. van weinig invloed zal zijn op de directe hoogte. Men begint toch het in de hoogte brengen van een wegniveau op eenigen af stand van het hoogste te bereiken punt De voordracht van B. en W. wordt dan z, h. st. aangenomen en de overeenkomst met het rjjk goedgekeurd. Daarna sluiting der vergadering. Gevonden voorwerpen: 1 zilveren arm band, 1 belastingplaatje, 1 vulpotlood, 1 pakje in grijs papier, 1 hengel en 1 dames vossenbont. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente zal op Maan dag 30 Juni 1930, des namiddags om 2.30 uur in spoedvergadering bijeenkomen ter behan. deling van lo. Herstelling brug te Rijpwetering. 2o. Behandeling contract inzake waterlevering door de gemeente Boskoop, met aanvrage machtiging tot gemeenschappelijke rege ling overeenkomstig artikel 121 der Ge meentewet. 3o. Wijziging gemeente-begroo ting, dienstjaar 1930. 4o. Ingekomen stuk ken. Geslaagd voor het examen in de ge meente-administratie afgegeven door de vereeniging voor Gemeentebelangen Th. J. A. Gastelein, ambtenaari' ter secretarie alhier. BOSKOOP. Ir. C. Ph. Moerlands, alhier, is be noemd tot lid van de commissie tot het af nemen van het examen ter verkrijging van een acte van bekwaamhfeid tot het geven van lager onderwijs in de 'beginselen der land- en tuinbouwkunde. HAZERSWOUDE. Uitstapjes. De Ned.-Herv. Meisjesvereeniging Tebe maakte onder leiding van haar presidente, zuster Boer, een tochtje naar Haarlem en Zandvocxrt. Per auto van den heer Buite laar van Waddinxveen werd de reis ge maakt. Nadat zeer veel was gezien en ge noten, keerde het gezelschap aan den avond hoogst voldaan huiswaarts. De Knapenvereeniging ,,Het Mosterd zaadje" mankte een uitstapje naar Hoek van Holland, onder leiding van de heeren Jac. van Beek en S. Huisman, leiders der vereeniging. Ook deze reis werd gemaakt per auto van den heer Buitelaai, en gaf aan het jonge volkje een dag van aange name ontspanning, waarbij veel werd ge noten. Het einddiploma van den 3-jarigen Handelscursus van ,,De Hanze" te Bos koop is behaald door de heeren P. van der Spek Wzn. en Ab. L. G. de Boer alhier. Bnzgerlijke Stand. Bevallen: Th. v. d. Werf geb. Hoppen- brouwer z. OverledenH. Kroon geh. met M. Ben schop 7i j. J. Waltman wed. van W. Verheul 74 j. De heer C. F. Smuts is geslaagd vooi het to 's-Gravenhage gehouden examen gemeentefinanciën. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Aanschaffing brandkast Verslag commissie Schoolverzuim - De teerbesproeiing - De electriciteitsverordening - Subsidie Chr. H.B.S. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, waarbij alle leden, behoudens één vacature, aanwezig waren. Na opening werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. De voorzitter herinnerde de leden aan de toegezonden afschriften omtrent den Rijks- "weg en zeide, dat B. en W. zullen voortgaan voor het belang der gemeente in deze op te komen. De waterleiding is rijp voor behandeling in de raden. In den loop van 3 a 4 weken .zullen de leden uitvoerig op schrift worden ingelicht om dan een tweetal weken later in een gecombineerde vergadering een vopr- loopige beslissing te kunnen nemen. Naar aanleiding van de inbraak in het Gemeentehuis hebben B. en W. een betere tweede handsch brandkast aangeschaft op een veiling voor slechts f. 131. Gedep. Staten hebben de vereischle mach tiging verleend aan de -4 gemeenten om go- zarnelijk een eleclriciteitsregeling vast te stellen, waarop de in een vorige vergadering behandelde regeling definitief wordt vastge steld. Overlegd wordt het verslag van de Com missie tot wering van Schoolverzuim, waaruit blijkt, dat de commissie 12 malen bijeenkwam. Voorgelezen werd een schrijven van den heer C. J. Verwer, waarbij hij ontslag neemt ais raadslid en recht zet een onjuist optre den in verband met den vleeschkeurings- dienst. De voorzitter zeide, dat de heer Verwer in deze onvoorzichtig gehandeld heeft door persoonlijk met een request aan den Raad de gemeente rond te gaan, doch dat men hem niet van kwade trouw kan beschuldigen, waarmede de raad accoord gaat Gelezen werd een verzoek van S. Kuijf te Noorden over schadevergoeding, daar de wegwerker L. van Koert een landhoofd voor het erf van zijn moeder heeft stuk gevaren. Aangezien L. van Koert niet in dienst was van de gemeente, doch van den grintleve- rancier besluit de raad het verzoek voor kennisgeving ter zijde te leggen. Overgelegd wordt de door Leiden toege zonden ontwerp-wijziging van de strodmle- verings-overeenkomst, als reeds eerder be handeld en welke thans definitief wordt goedgekeurd. De voorzitter leidde een bespreking in over de bestrijding van den stofplaag der wegen, welk onderwerp in de bespreking ook nog al zij het in gemoede eenige stof opjaagt. De teerbesproeiing vindt veel bestrijding, eenige tijd gaat dit goed, doch het zal de gemeente circa f. 3400 frer jaar meer kosten en is op den duur bij eenigszins druk ver keer een groot fiasco. Over het nemen van proeven hiermede staken de stemmen. Van ■het besproeien met water verwacht men ook al niet veel. De heer Stam wil geleide lijk de gemeentewegen gaan bestraten. An deren bepleiten besproeiing met salpeter- zout. De voorzitter wil eens een poging doen om hulp te krijgen bij de provincie. De heer Stam dringt sterk aan om den Ziendeweg voor alle verkeer geopend te krijgen, waarbij de heer Breedijk aanraadt de bemiddeling in te roepen van de K. N. A. C., wat den heer Verhage doet opmerken, dat dit verhoogde verkeer nog weer meer stof zal doen op jagen. Daarna werden de geloofsbrieven van het nieuw benoemd raadslid, den heer Th. Mou nts, onderzocht door een commissie, be staande uit de heeren Zwart en Koole. Tot toelating wordt besloten. Het Groene Kruis moet het zonder ge meentelijke subsidie zien te stellen zoolang men nog over een reserve beschikt als thans van ruim f. 2200, aldus meende men een parig. De driejaarlijksche afrekening met de bij zondere schooien ging na voorafgaand schriftelijk prae-advies zonder meer onder den hamer door. De R.-K. school te Noorden heeft het meest voordeelig gewerkt en moet ruim f. 2400 derven of terugbetalen. De electriciteitsverordening is de vorige maal in hoofdpunten gewijzigd en bhans werd voorgesteld haar opnieuw vast te stel len met weglating van niets ter zake doende bepalingen. De heer Splinter heeft geen lijd gehad om het ontwerp in te zien; de heer Stam wil nog eens diep op de zaak ingaan, hetgeen aanleiding is om het geheele ont werp (e laten liggen, ten einde deze aan gelegenheid na het lot stand komen van de gemeenschappelijke regeling met de vier gemeenten uniform te maken. Intusschen wordt wel besloten de sperklokhuur met in gang van 1 Juli af te schaffen. Gelezen werd een verzoek van den keu- ringsveearls om tot hulp-keurmeester le benoemen C. A. de Keijzer, die onlangs werd benoemd te 's-Hertogenbosch, doc'h weer graag terug wil komen. De heer Breedijk zegt, dat in Februari op goede gronden besloten is de benoeming niet anders dan voor een jaar te doen en wil zich daaraan houden. De voorzitter verdedigde met kracht ie benoeming van De Keijzer. waartoe Ter Aar en Nieuwveen reeds overgingen, doch vindt alleen steun bij wethouder Auguslinus. Be sloten wordt een oproeping te doen voor een lijdelijke benoeming. Een ontwerp-regeling voor den vieesch- keuring9dienst voor de gemeenten Ter-Aar, Nieuwveen en Nieuwkoop, samengesteld door den inspecteur en waarbij Nieuwveen is aangewezen als centrum-gemeente, werd aldus niet aannemelijk geacht en geren- voyeerd naar B. en W. Men vindt 't blijk baar te veel eer, daaraan veel aandacht be wijden. Kwam aan de orde het verleenen van concessie voor de oprichting en exploitatie van een radio-distributie-centrale. Blijkbaar zit hier een lange voorgeschiedenis aan vast. B. en W. willen nog maar afwachten tot bij request blijkt, dat een voldoend aan tal ingezetenen daaraan wil. De raad wil in beginsel de concessie verleenen aan G. Groen en C. P. T. de Graaf te Nieuwkoop met als scheiding het transformatorgebouw en aan S. Splinter te Noorden. Intusschen kunnen dezen zien of zij genoeg aanslui tingen kunnen krijgen en dan kan in een volgende vergadering definitief de concessie verleend worden. De Christelijke Hoogere Burgerschool te Alphen aan den Rijn vraagt f.229 subsidie naar 2 1/3 leerling. De heer Zwart is sterk legen toekenning, omdat de school veel te kostbaar is opgezet, zij niet voor een ieder geschikt is en o.a. van de ouders van een der leerlingen reeds f. 300 per jaar school geld heft. De heeren Stam en Breedijk kwamen hier scherp tegen op, waarbij de eerste zelfs poli tieke reclame insinueert. De voorzitter maakt hier spoedig een eind aan en laat stemmen, waarbij op voorstel van den heer Stam 50 pCt. wordt toegekend. Tegen stem den de heeren Den Hartog, Augustinus ?n Zwart. Goedgekeurd werd een wijziging van de begrooting. Bij de rondvraag maakte de heer Stam de aanmerking, dat de voorzitter op Twee den Pinksterdag het muziekconcours reeds te 11 uur liet openen. Vervolgens stelde spreker eenige vragen over het onfginningsbedrijf. De heer Verhaar gaf B. en W. een pluimpje voor den uitstekenden toestand, welke nu aanwezig is voor het overpad bij Valkenet en zou willen, dat nu ook de ge meente voorzag in de vergoeding, welko Valkenet vraagt voor hen, die meer gere geld passeeren. Hier gevoelde de raad nets voor. Hierna volgde sluiting. Kwaadaardige Mond. en Klauwzeer. Het aantal veehouderijen, dat besmet is door de ziekte mond- en klauwzeer in deze gemeente is reeds gestegen tot 69. De ziekte is ook zeer kwaadaardig, veel vee is reeds tengevolge daarvan gestorven. De Teuntjesbrug. Binnenkort zal de Teuntjesbrug in het Dorp alhier worden vernieuwd, daar zij geheel in staat van verval is geraakt. De landhoofden en vleugelbeschoeiingen wor den van gewapend beton gemaakt en de poort met balans van ijzer, terwijl het brugdek 1V6 Meter breeder wordt en op 51/2 Meter wordt gebracht, wat voor het verkeer een groote verbetering zal zijn. Onze plaatsgenoot A. C. van Koert slaagde aan de R.-K. Kweekschool te Be verwijk voor de akte L. O. WOUBRUGGE. Brug beschadigd. Door een sleep van zandbakken is de brug over de Woudwetering zoodanig aan gevaren, dat twee ijzeren leggers werden verbogen. Voor herstel van de brug zal het verkeer te zijner tijd over de brug worden gestremd. De sohade is begroot op onge veer f. 300. Burgerlijke stand. GeborenBathilda Wilhelmina Paulina, d. van M. van Egmond en P. de Wit. De speldjesverkoop ten bate van de vereeniging Volksonderwijs heeft opge bracht f. 20.06. ZWAMMERDAM. Zilveren jubileum. 1 Juli a-s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer K. Verweij als gemeente-veld wachter alhier, standplaats Overtocht, in dienst trad. De heer Verweij was voor dien tijd ge durende een tweetal jaren agent van politie te 's-Gravenhage. Uit den aard zijner betrekking en mede als geboren Zwammerdammer, is „Kors Verweij" bij oud en jong, arm en rijk be kend, en al blijft men hem als politieman liefst maar uit de voeten, als medeburger en raadsman mag men hem gaarne om zijn jovialiteit en welwillendheid. Met den Overtocht en Oud-Bodegraven, zijn ook de meest ver van het centrum ge legen buitenwijken der gemeente als de Tempel, de Broekvelden, de Wonne en de Wijk, aan zijn politiezorgen toevertrouwd. Hij is tevens ook gemeente-bode voor de genoemde gemeente-deelen en secretaris van de Tempelpolder. In 1913 behaalde hij het politiediploma met aanteekeningen en hoogst aantal punten. Ongetwijfeld zal het den jubilaris op zijn gedenkdag niet aan bewijzen van sympathie en belangstelling ontbreken. Mond- en klanwzeer. Het in deze gemeente ter Secretarie aan gegeven aantal gevallen van mond- en klauwzeer onder het rundvee islhans tot 58 gestegen. Burgerlijke Stand. Overleden Aaltje Rijneveld, 81 j., wed. van Cornells van den Bos (wonende te Al phen a. d. Rijn). Gehuwd Nicolaas van den Berg j.m. 29 j. te Alphen a. d. Rijn en Johanna WiJ- helmina l'Ami, jd. 27 j. 2-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6