DE VERDWENEN DELORA ?lste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 28 Juni 1930 Vierde Blad No. 21558 FINANCIEEL OVERZICHT. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. SPORT. FEUILLETON. De depressie op de New-Yorksche Beurs hondt aan Verschillende Amerikaansche Maatschappijen verlagen oi passeeren het dividend In de hnidige koersen is veel ongunstigs verdisconteerd Mevallende resultaten van den Java Suikeroogst Nieuwe besprekingen tusschen de Neder- landsche en de Engelsche Rubberproducten Vermindering van den uitvoer van Radio artikelen en Gloeilampen. De fondsenmarkt kenmerkt zich nog altijd door gebrek aan ondernemingslust, voort spruitende uit wantrouwen ten aanzien van de economische ontwikkeling en het verdere prijsverloop op de goederenmarkten. On danks het feit, dat verschillende fondsen ge leidelijk een peil hebben bereikt, waarin heel wat ongunstigs is verdisconteerd, blijft hel publiek zich nog steeds afzijdig houden en de zaken beperken zich in het algemeen tot aan- en verkoopen van den beroepshan- del, die echter eveneens weinig animo toont tot het aangaan van eenigszins omvangrijke engagementen, nu het algemeene aspect van het bedrijfsleven nog steeds ongunstig is en er geen teekenen van een ingrijpend herstel zijn te consiateeren. In de afgeloopen week heeft vooral New York weer in sterke mate van aanvallen van de baisse-partij te lijden gehad, die te meer succes hebben, nu de berichten uit handel en industrie gewag maken van een verdere inzinking in verschillende branches en de resultaten van tal van ondernemingen den ongunstigen invloed van de depressie gaan ondervinden. Blijkens een door het Amerikaansche Departement van Handel ge publiceerde statistiek hebben in het loopendo jaar reeds 264 Amerikaansche maatschap pijen haar dividend verlaagd, resp. geen divi dend uitgekeerd. Zelfs hebben 64 van deze maatschappijen het dividend op de prefe rente aandeelen gepasseerd. Het zwaarst getroffen door den achteruit gang van de conjunctuur zijn de z.g. „be leggingsmaatschappijen", dat zijn de onder nemingen, die zich ten doel stellen de beleg ging van de door aandeelhouders gestorte gelden in aandeelen en/of obligaliën, uit welker opbrengst dividend op het aandeelen kapitaal wordt uitgekeerd. Als gevolg van de scherpe koersdaling ter beurze, die in de meeste gevallen meer of minder groote af schrijvingen op het fondsenbezit noodzake lijk maakt, zoowel al3 van de kleinere divi denden op het aandeelenbezit hebben 38 be leggingsmaatschappijen het dividend ver laagd, resp. gepasseerd. Verder 25 textiel fabrieken, 17 koperonderaemingen, 13 auto mobielfabrieken. 11 radio-fabrieken. 10 wa renhuizen, 9 petroleummaatschappijen, 9 ta baksondernemingen, S papierfabrieken. 5 vliegtuigfabrieken, 4 rubberfabrieken en eveneens 4 suikerfabrieken. De rest is ver deeld over een groot aantal takken van in dustrie. Uit Bovenstaande opsomming blijkt wel, dat de depressie op de meest verschillende gebieden van het bedrijfsleven begint door te werken en het wantrouwen, dat thans bij breeds kringen der bevolking bestaat, wordt hierdoor wel Begrijpelijk. Aan den anderen kant dient men intusschen in het oog te hou den, dat er, sinds de optimistische verwach tingen in het vorige jaar de koersen tot een ongekende hoogte hadden opgedreven, heel wat van de noteeringen is afgegaan. De aan deelen van verschillende goed gefundeerde ondernemingen kunnen, rekening houdende met hun intrinsieke waarde, geleidelijk weer in aanmerking komen voor aankoop door degenen, die voldoende geduld hebben, om betere tijden af te wachten, zonder zich Ie laten verontrusten door eventueele verdere koersschommelingen, die bij den nog heer- schenden onzekeren toestand wel niet zullen kunnen uitblijven. De tijd, waarin met geleend geld door het publiek groote posten aandeelen werden op genomen, in de dikwijls vervulde hoop, door de aanhoudende koersstijging spoedig groote winsten te kunnen binnenha len, ligt echter voorloopig wel voor goed ach ter ons. Juist deze speculatieve aankoopen hadden in de laatste jaren aan de New York- sche beurs voornamelijk haar levendig aan zien gegeven, en bij gebreke hieraan blijven de omzetten thans veel meer beperkt, be halve op de dagen, waarop angslveTkoopen zelfs van de zijde van meer kapitaalkrach tige houders materiaal aan de markt bren gen. Evenals te New York zijn ook op de Am- sterdamsche beurs, na de lang aanhoudenie depressie, de posities van zwakke houders van aandeelen geleidelijk afgewikkeld. De beroepsspeculalie, voor zoover deze aan den handel deelneemt, is meerendeels k la baisse geöriênteerd. Een en ander heeft tot gevolg, dat de technische positie der Amslerdamsche beurs veel krachtiger is geworden en dat een koersverbetering, wanneer deze eenmaal in zet, grootere afmetingen aanneemt dan men onder de tegenwoordige omstandigheden zou kunnen verwachten. Eenerzijds bestaat te genover de vraag, wanneer deze zich voor doet. slechts weinig aanbod, aan den ando ren kant zijn baissiers, na de scherpe da ling, die de meeste fondsen reeds achter den rug hebben, er op bedacht, tot dekking van hun contramine-posities over Ie gaan. zoo- dra zich teekenen van een koersstijging voordoen. In de afgeloopen week hebben wij dan ook op verschillende dagen het ver schijnsel gezien, dat ondanks de zwakke stemming, waarin New York afkwam, de koersen op de Amsterdamsche beurs een aanmerkelijke verbetering konden boeken Dit geldt vooral voor suikeraandeelen, die in den laalsten tijd in sterke mate onder den invloed hadden verkeerd van de daling op de productenmarkt. Tn de laatste week heeft de suikerprijs zich vrij goed kunnen handhaven, wat bemoedigend op de stem ming heeft gewerkt. Nieuwe afdoeningen door de V. I. S. P. zijn niet gemeld. Of dit beteekent, dat de Java-suikerproduoenten voorshands het verdere verloop van de markt willen afwachten, dan wel of zelfs op het sterk verlaagde prijsniveau geen koopers wa ren te vinden, is op het oogenblik niet te be- oordeelen. Na de ongunstige verwachtingen, die in verband met de langdurige droogte over den omvang van den nieuwen Java-suiker wa ren gekoesterd, vallen de berichten betref fende de maalresultaten der Java-suiker- fabrieken in het algemeen sterk mee. Wel heeft in sommige streken het product zicht baar van de droogte geleden, doch, naar het Proefstation voor de Java Suikerindustrie in zijn jongste rapport meldt, overtreft, het meerendeels van de oogstresultaten verre de stoutste verwachtingen. De algemeene in druk is. dat de maalstaat niet ongunstiger is dan die van het recordjaar 1928. De jongste taxatie voor de bij de V. I. S. P. aangesloten fabrieken kon dan ook reeds aanmerkelijk hooger worden gesteld dan de vooraf gaande. Een grootere productie Beteekent natuurlijk, dat de productiekosten per 100 Kg. suiker zich lager rullen stellen dan bij een kleine ren oogst het geval zou zijn geweest, en dit is van te meer beleekenis, nu de suiker industrie er op bedacht moet zijn, door een verlaging van den kostprijs eenige compen seering te vinden voor de geringere op brengst van het product. Behalve suikeraandeelen waren ook ta- Baksaandeelen beter gedisponeerd, zonder dal hiervoor andere oorzaken vielen aan Ie wijzen dan de opvatting, dat de minder goede vooruitzichten wel wat al te sterk in het koersniveau zijn verdisconteerd. RubBeraandeelen konden zich in het al gemeen op een iets hooger peil handhaven, in afwachting van het resultaat der nieuwe besprekingen tusschen de Engelsche en Ns- deriand9che rubberproducenten, die op Don derdag j.l. te Londen zijn gehouden. Het wordt langzamerhand wel duidelijk, dat het stopzetten van den rubbertap gedurende de maand Mei niet die resultaten heeft opgele verd, die men ervan verwacht had, en dat de statistische positie van het prduct er niet noemenswaard door verbeterd i9. Dit is toe te schrijven aan het feit, dat de ramingen, die in het begin van dit jaar waren opge maakt, en waarbij in het algemeen slechts met een gering overschot van de productie boven het verbruik rekening werd gehouden, ondeugdelijk zijn gebleven, en wel als ge volg van de omstandigheid, dat eenerzijds de productie een aanzienlijke stijging heeft on dergaan, die alle ramingen heeft overtrof fen, maar dat voorts, in verband met de ver slechtering van den economischen toestand, het verbruik van rubber veel kleiner is dan was verwacht. Het zal dus in de eerste plaats noodzakelijk zijn de vroegere Tamin- gen geheel te herzien, wil men een meer 449. De Lange, blij met de ontdekking, riep „Jokko zoek langer niet. Je kunt den dief dadelijk vinden, als je in den schoorsteen ziet. „Wat", riep Jokko, „zit hij in den schoorsteen?" Hij keek, verbaasd, met open mond. „Nou, dat is voor ons zeker geen bezwaar. We volgen hem dan ook terstond". 450. Nauwelijks had Jokko gesproken, of Duim voegde bij 't woord de daad. „Dat i9 flink van jou", riep Jokko, „Ik volg je daad'lijk kameraad. En met het hoofd nog boven den schoorsteen, Duim stiekum aan Jokko vroeg: „Jokko pas op niet op mij te vallen, 'k Heb aan één keer zat nauwkeurig inzicht in den werkelijken toe stand hebben; aan de hand hiervan zullen dan verdere plannen ontworpen kunnen worden tot regeling van de opbrengst. Of in de bijeenkomst te Londen reeds meer om lijnde plannen ter behandeling zijn geko men, is op het oogenblik van samenstelling van dit bericht nog niet bekend. Dat de ver wachtingen ten opzichte van de onmiddel lijke resultaten niet al te hoog gespannen zijn, blijkt intusschen wel uit het feit, dat de rubbernoteering te Londen nauwelijks eenige verbetering heeft ondergaan, en zich met een noteering van 6 1/16 d. per lb. slechts even boven het laagste tot dusverre bereikte niveau handhaaft. Van industriëele waarden hebben zoowel Margarine Unie als Philips zich van een voorbijgaande verdere koersdaling kunnen herstellen, en de grondtoon is niet ongunstig geweest. De dezer dagen door bet Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cij fers betreffende den uitvoer van radio-toe stellen en onderdeelen, luidsprekers enz. zijn wel weer lager dan in de voorafgaande maand; wat zou kunnen wijzen op een af neming der bedrijvigheid bij de Philips- fabrieken, intusschen is het voor een buiten staander niet te beoordeelen, öf en in hoe verre deze teruggang is toe te schrijven aan het feit, dat in grootere mate dan het vorige jaar afleveringen uit de voorraden van bui- tenlandsche fabrieken of magazijnen heb ben plaats gevonden. In de eerste vijf maan den van dit jaar werd voor een totale waar de van f. 27.66 millioen aan radio-arlikelen uit ons land geëxporteerd, d. i. voor f, 4 mil- lioen minder dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Tegelijkertijd is ook de uitvoer van metaaldraadgloeilampen teruggegaan, en wel van f. 12.83 millioen tot f818 millioen. d. i. dus percentsgewijze be langrijk meer dan de vermindering in den uitvoer van radio-apparaten. Of de teruggang in den afzet van zoodani- gen omvang is, dat deze een verlaging van het koerspeil der aandeelen van 900 tot ca. 350 pet. rechtvaardigt, mag stellig worden betwijfeld; in het tegenwoordige koerspeil is dan ook in sterke mate de mogelijkheid van een ongunstige ontwikkeling van het bedrijf in het verdere verloop van dit jaar, in ver band met de economische depressie, verdis conteerd. Terecht of (en onrechte? Dit zat alleen de toekomst kunnen leeren; een feit is het echter, dat men wegens de ongun stige, in het laatste half jaar opgedane erva ringen geneigd is, ter beurze alles door een donkeren bril te bekijken. Van petroleumaandeelen waren Ko ninklijke eenigszins in herstel; in het alge meen heeft dit fonds betrekkelijk weinig van de beurscrisis geleden, wat wel bewijst, dat de krachtige financiëele positie van het groote Nederlandsch-Engelsche petroleum- concern en de stabiele dividenduitkeeringen hel aandeel in sterke mate het karakter van beleggingsfonds hebben verleend. Hieronder ialen wij een overzicht van de voornaamsle koersfluctuaties in de afgeloo pen week volgen: Aku 93, 86 3/4. Küchenmeister's Acouslies 130, 124. Margarine Unie 261 1/2, 251, 2671/2, 265 1/4. Philips 363. 347, 359, 353 1/2. Hollandsche Beton 255, 269 1/3- Ned. Kabelfabriek 400, 415. A niem 263 1/2, 286 1/2, 283. Boeton 67, 59, 69, 66 1/2. Koninklijke Petroleum 385 3/4, 379, 391 1/4. Amsterdam Rubber 1201/2, 116, 122, 120 1/4. Amsterdam Langsa 50, 39. Kendeng Lemboe 197, 178 1/4 ex div. 183. Ned. Scheepvaart Unie 153 1/2, 162, 160. Kon. Paketvaart 153 1/2. 195. Handelsver. .Amsterdam" 434, 427, 459, 452. Javasche Cultuur 330, 345, 340. Ned. Ind. Suiker Unie 206. 221, 216. Watoetoelis Poppon 595, 638. Deli Batavia 313, 339, 326. Deli Mij. 335, 318 1/2 ex div. 334, 332. Senembah 338, 348, 346 Melattie 290, 305, 301. RECLAME. BIJ GAL- EN LEVERZIEKTEN, galsteenen cn geelzucht regelt het natuurlijk „Fianz-Josei"-bitterwater de spijsverteering op absoluut volkomen wijze. Klinische er varingen bevestigen, dat een thuis gedane drinkkuur met „Fran*-Josef"-water vooral werkzaam is, wanneer het, met warm water verdund, 's ochtends op de nuchtere maag wordt ingenomen. Bij Apoth. verkr. 3806 LAWN-TENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Mei. Canters nit den strijd. Het waren in hoofdzaak dubbelspelen, die gisteren aan de orde waren in Wimbledon, hoewel de tweemaal vier enkelspelen (in dames en heeren enkelspel) van veel belang waren omdat zij beslisten over een plaats in de fameuse „laatste acht". Alleen in de dubbelspelen zijn nu nog Nederlandsche spelers, want in het enkel spel werd de laatste der Nederlanders uitge schakeld. Zooals trouwens te verwachten was, want mej. Canters speelde immers te gen mevr. Moody Wills! Het wa9 slechts de vraag of zij er in slagen zou een demonstra tie te haren koste te voorkomen en hierin is zij zeer geslaagd. Mej. Canters heeft een zeer pittig spel gespeeld; waarin zij zelden „outplayed" of „ouitclassed" wa9. Zij hield de rally telkens eenige slagen gaande en het was alleen door het zeer superieure spel van mevr. Moody, die niet alleen op de baseline bleef, doch dadelijk opiiep en uitnemend vol leerde, dat haar oogst tot het schrale aan tal van één game beperkt bleef. En die werd niet gewonnen door raisseTS van. de Ameri kaansche, doch door eigen verdienste van uitnemende drives. De wedstrijd was in twee en twintig minuten afgeloopen. Dat lijkt kort, doch wanneer men nagaat, dal Su zanne Lenglen verscheiden wedstrijden in een kwartier gewonnen, heeft, is het nog niet zoo heel kort. Met mevr. Moody Wills kwam de andere Amerikaansche, Helen Jacobs, in de laatste acht. Zij sloeg, ook met 60, 61, een Engelsch speelster zonder eenige moeite. De Fransche kampioene mevr. Mathieu was de derde in de laatste acht, door een lang niet gemakkelijke overwinning 64, 75 op de Engelsche veterane mevr. Satterhwaito en de jeugdige mej. Mudford was de vierde, nog wel met 60, 60. In Eet Eeeren dubbelspel fiebfien Tilden en Timmer zich in de derde ronde gespeeld door een lang niet gemakkelijke overwinning op het Fransche paar Landry en Grand- guillot. Een merkwaardige combinatie deze twee, meer gelijkend op een mixed dan op een heeren dubbel door het achterblijven van een der spelers. In de Amerikaansch- Hollandsche combinatie vlotte het lang niet bestl Timmer heeft niet dat forceerende spel, dat Hunter gewoon was naast Tilden te geven en hoewel deze met verschillende andere partners gespeeld heeft, dus ander type spel gewoon is, schijnt hij zich moei lijk aan dat van Timmer te kunnen aanpas» sen. Men voelde, dat hier niet de ware sa menwerking wa3, dat men eikaars bedoelin gen niet altijd begreep, De eerste set werd met moeite van af 5 gewonnen (86) in de tweede speelden de Franschen (Grand- guillot kwam destijds wel voor Egypte uit voor den Davis beker, docfi alleen op grond van driejarig verblijf. Hij is Franschman) veel aanvallender. Vooral Landry met uit stekende drives door het midden en veel op- loopen; de set ging voor Tilden en Timmer verloren met 4—6, en in de derde was het moreel bij hen volkomen zoekl Ook die set ging met 46 verloren. In de vierde was het Tilden, die het eerst van tactiek en stem ming veranderde en veel aanvallender ging serveeren en spelen. Dit, gepaard met de sterker wordende verdediging van Timmer achter in het veld, gaf tenslotte met 61, 64 de overwinning. Maar tegen een goede, internationale dubbel, leggen zij het af, zegt de „Msb." In het gemengd duBBelspe! werden de Hol landers geslagen: mej. Couquerque en van der Heide verloren van mej. Aussem en Til den 46, 46, doch zij speelden uitstekend Van der Heide had zijn service uitstekend te pakken en zelfs Tilden moest meermalen voor hem zwichten, terwijl mej. Couquerque met mannenmoed de cannonballs van Til den hield. Tlden scheen de partij niet al te serieus te willen opvatten, doch toen het in de eerste set 44 geworden was, speelde hij met alle krachten en toch kwam de set niet zonder moeite binnen, want mej. Cou querque speelde uilnemend. Ook in de twee de set verdedigden de Hollanders zeer goed Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER (Nadruk verboden.)' 61)' SLOT. „Ja, dat denk ik ook, Louis", erkende ik. „Delora was een prutser", vervolgde Louis met nadruk. „Het spel was in zijn handen. Zelfs het opduiken van zijn broeder leverde geen direct gevaar voor hem op. Hij had toch een volkomen in orde zijnde legitimatiekaart in zijn bezit en daar kon niemand iets tegen inbrengen 1" „Behalve wanneer men wist, dat hij van plan was om de opbrengst van den verkoop in eigen zak te doen verdwijnen." „Dat zou moeilijk te bewijzen zijn ge weest, zoo hij verkozen had het tegendeel te verzekeren", merkte Louis op. „Vanhaiton zou bitter weinig hebben kunnen inbrengen, zoo het geld in zijn handen was gekomen." „En de Chineesche gezant dan?" „Zijn documenten zouden zeer voldoende zijn. Hij heeft de schepen en dus waar voor zijn geld. Neen, er was voor Delora geen en kele reden om te wanhopen. Werkelijk, in het laatste uur heeft hij zich als een kind gedragen. Maar mijnheer boude het mij ten goede Louis snelde weg en ik zag hoe hij glim lachend een stelletje laatkomers naar een talel geleidde. Ik bleef naar hem staan kij ken. Er schuilde toch iets buitengewoons in dien man! Ik was vast overtuigd, zelfs op dat oogenblik nog, dat hij achter de scher men blijvend het heele plan van die oplich terij, in ieder geval het grootste deel ervan, had bekokstoofd. Ik geloofde evenzeer, dat het zijn hand was geweest, die Delora naar de andere wereld had geholpen. En nu stond hij daar, enkele minuten na het drama waar in hij de hoofdrol had vervuld, rustig maf zijn gasten te praten, ze adviseerend om. trent de wijnkaart en ze een of andereA schotel aanprijzend. Intuschen lag boven Delora met een blauw plekje bij zijn slaap. Het was het bewijs, dat de theorie van het overleven van de krachtigste individuen ook geldt voor de misdaad! Ik ging weer naar boven. De Chineesche gezant. Vanhallon en Lamartine zaten in druk gesprek in de zitkamer van den ver moorde. Na een oogenblik aarzelens verzoch ten zij mij ook deel t© nemen aan de confe rentie. Men had een wissel van honderd zes tig duizend Pond in de portefeuille van den doode gevonden, maar bankpapier fot een gezamenlijke waarde van veertig duizend pond was spoorloos verdwenen! Zij keken mij eens aan en Lamartine deelde mij mede wat hun gedachten bezig hield. Zij moesten weten waar dat bedrag wae verborgen en hij zeide: „Wij hebben eenig vermoeden, wat de jonge dame betreft." „Nu, dat kunt u gerust laten varen I" zei ik droogjes. „Ik geef er mijn woord op, dat zij van het heele plan niets heeft afgeweten en er nu nog niets van begrijpt. Zij is nog vast overtuigd, dat haar oom op volkomen eerlijke wijze getracht heeft de opdracht, waarvoor zijn broeder naar Europa was gegaan, na te komen. U kunt u gerust de moeite sparen tusschen haar bagage naar het geld te zoeken." „Maar waar kan liet dan gevlogen zijn?" vroeg Vanhallon. „Die man had geen tijd om het weg te maken." Ik deed mijn mond open om wat te zeg gen, maar besloot toch liever te zwijgen. Waarom ook niet? Ik had mijn doel bereikt en had de overtuiging verworven, dat het een dwaasheid is zich te bemoeien met din gen, die je niet aangaan. Daarom hield ik mijn mond. Ik ging naast de dame met de turkooizen zitten en vroeg haar: „Wilt u mij eens vertellen, hoe u hem Beeft gevonden? Is hij werkelijk ziek ge weest, of hoe heeft het zich toegedragen?" Ik wees met het hoofd in de richting waar Ferdinand Delora was gezeten. Nog altijd keek hij even kinderachtig onnoozel voor zich uit. Het drama, dat zich kort te voren in zijn onmiddellijke nabijheid had afge speeld, had blijkbaar geen indruk op hem ge maakt. ..Henri, de heer Bartot, had mij alles van de zaak medegedeeld. Het plan was oor spronkelijk van hem. Ze hebben later ge probeerd de zaak (e bespoedigen buiten hem om. Henri ging daarom naar Londen en heeft daar den dood gevonden. Zooveel weet ik. doch wie zal zeggen, hoeveel meer er van te vertellen valt? Maar ik besloot wraak te nemen. Ik wist naar welk gesticht men hem had laten brengen, een particuliere zieken- inrichting, die slechts weinigen als hersteld verlieten. Maar ik vervoegde mij daar en be zwoer, dat ik zijn dochter was. Ik joeg ze allen een doodsangst op het lijf, omdat ik wist dat h'em vergift was toegediend, waar door hij zijn denkvermogen kwijt was. Zij achtten hem onschadelijk en berustten er in, dat hij met mij mee ging. Ik stak met hem naar Engeland over en bracht hem hier." „En wat gaat u nu doen?" vroeg ik. „Nu moet ik terug", antwoordde zij, „maar Henri is ten minste gewroken I" Zij boog zich naar mij toe en fluisterde mij in het oor: „Deel aan hen, die zich met zijn verzor ging belasten, mede, dat hij niet lang meer kan leven. De dokters hebben mij dat ver zekerd. Het is een kwestie van weken." Ik ging met haar naar de deur en merkte met gedempte stem op: „Het is een dure reis voor u geweest „Henri heeft mij alle3 nagelaten", ant woordde zij mef een lachje, „aan geld heb ik waarlijk geen behoefte. Maar de bedoeling van uw woorden waardeer ik." Zij zuchtte eens en na een blik te hebben geworpen naar Felicia's kamer, ging zij met haastige schreden weg. Ik keerde langzaam terug. Een paar minuten later kwam Felicia weer binnen en zette zich naast haar oom. De anderen waren allen vertrokken en wij waren alleen. „Lieveling", zeide ik, „hier mag je niet langer blijven. Je moet met je oom met mij meekomen." Zij slak haar handen uit en fluisterde: „Waar je maar wilt, beste Austen." Een jaar later stelde ik Felicia voor in Eet Milan Hotel te gaan lunchen. Zij werd niet zenuwachtig, toen zij dit voorste! hoorde, maar was even nieuwsgierig als ik om te zien, of Louis daar nog was. „Er valt geen oogenblik aan ie twijfelen", zei ik, „of je oom Maurice had het bedrag van veertig duizend Pond in bankpapier ontvangen. Toen men hem, door een revol- schot gedood, optilde, vond men in zijn portefeuille een wissel ten bedrage van hon derd zestig duizend Pond. 't Bankpapier was verdwenen. En nu zou ik wel eens willen weten, waarheen dat geld gestoven is." „Ja, ik ook!" verklaarde zij. Een kellner. dien ik van vroeger kende, kwam ons begroeten. Ik informeerde bij hem naar Louis en hij deelde ons mede: „Louis is een geluksvogel geweest. Een familielid kwam fe overlijden en liet hem zijn heele fortuin na. Het hotel van Benzoli in St. James Street stond te koop en Louisi kocht hel. Het gaat hem prachtig." „Die gelukkige Louis!" zei ik halfluid. „En hoe groot was die nalatenschap? Weet je dat misschien ook?" „Ik heb' gehoord" antwoordde de kellner met gedempte stem, „dat het zeker wel veer tig duizend pond geweest zijn I" „Zoo wordt de ondeugd beloond I" fluis terde ik Felicia toe. „Mijnheer gaat zeker wel eens kijken in het Café Benzoli", ging de kellner voorl. „De keuken is er uitmuntend en vele van Louis' vrienden zijn hem gevolgd," Felicia en ik keken elkander eens met een glimlachje aan. „Nu, dat zou misschien wel eens kunnen gebeuren", merkte zij ietwat aarzelend op. „Neen, hoor", verklaarde ik beslist, „i!c houd me toch maar liever aan het Milan Hotel." 0' i

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13