BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. BURGERL. STANfï v. LEIDEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS. CHRISTEL. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Algemeene vergadering te Enachedé. Te Enschedé is de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van den chris- lelijken handeldrijvenden en industrieelen middenstand, onder voorzitterschap van den heer W. G. Scheeres uit Den Haag. die o.a. den vertegenwoordiger van den minister van arbeid, handel en nijverheid, den heer J. .1. R. Schmal, verwelkomde. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Stap uil Zeisl, bleek dat het le dental vermeerderde met 593 en steeg (tot 1 Mei j.U met totaal 885. Het aantal afdeclin- gen steeg tot 53. Nieuwe atdeelingen werden opgericht te Alphen a. d. Rijn. Hoogkerk, Oude-Pekela, Stadskanaal, Veendam-Mun- tendam, Rijnsburg, Wildervank, Winscho ten, Winterswijk en Zwijndrecht. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer A. v. d. Voort van Zwartsluis, ontleenen we, dat de rekening sluit met een eindcijfer van f. 7596.90 en een batig saldo van f. 1000. Aan contributie werd totaal f. 7287 ontvangen. De balans vertoont een eindcijfer van f. 8388.86. De verslagen werden goedgekeurd en de penningmeester werd gedechargeerd. De he- grooling 1930 werd vastgesteld met een eindcijfer van f. 9000. Die voor 1931 zal na der worden vastgesteld. De contributie werd voor 1931 wederom vastgesteld op f. 3.50 met inbegrip van het orgaan. De aftredende hoofdbestuursleden de heeren J. v. Allena Czd. te Amsterdam en K. Meima, te Srieek, weiden bij enkele can- didaatstelling herkozen. Zoo ook de aftre dende loden van den middenslandsraad, de heeren L. Altema, te Hilversum. A. Bos, Ie Rotterdam, J. Kaajan, te Groningen en K. Meima. Ie Sneek. In de middagvergadering kwamen aan de orde twee vraagstukken, ingediend door de aid. Leeuwarden en Rotterdam. Dat van Leeuwarden luidde: „In hoeverre heeft de doorgaande sociale wetgeving verbetering gebracht in het welvaartspeil der geheele maatschappij" Rapporteur over dit vraag punt was het hoofdbestuurslid P. Pluvier, te Groningen. Het vraagpunt der aid. Rotter dam luidde: „Is het waar dat de zelfstan dige werkende middenstanden geleidelijk zullen verdwijnen uit de maatschappij: en zoo ja, is dit geacht te zijn een voor- of een nadeel voor ons maatschappelijk en staat kundig leven?" Over dit vraagpunt trad als rapporteur op de heer K Meima van Sneek. De heer PJuijler verdedigde de volgende stellingen: le. Sinds de laalale jaren is de maatschap- pelijff sociale positie van den werknemer be langrijk verbeterd, mede dank zij de door werking der Christelijke beginselen. 2e. De uitvoering der sociale wetgeving vraagt jaarlijks belangrijke uitgaven, welke echter voor oen groot deel kapitaalvormend zijn. 3e. Omdat echter een ander deel dier uit gaven kapitaal vernietigend is, dient ge streefd te worden naar vereenvoudiging der sociale wetgeving, die der sociale verzeke ringen in het bijzonder. 4e. De leden der Chr. Middenstandsorga nisatie individueel, zoowel, als de organisa tie in haar geheel hebben hier een belang rijke taak le verrichten. Do stellingen van den heer Meima luidden als volgt: le. In het maatschappelijk leven van dezen tijd is de Middenstand een onmisbare schakel. 2e. Het is noodig dat de Middenstander èn vakkundig èn administratief goed is onder legd. 3e. De jonge Middenstander voornamelijk dlcnl er zich rekenschap van te geven, wat in de toekomst van hem zal worden geëischt. •te. De zelfstandige werkende Midden standers zullen niet uit de maatschappij ver dwijnen, ais aan deze eischen wordt vol daan. 5e. Het verdwijnen van den Middenstand zou een nadeel zijn voor het maatschappe lijk en staatkundig leven. 6e. Een bloeiende Middenstand komt het geheele volksleven ten goede. Na besprekingen van de beide referaten cn repliek van de inleiders en na rondvraag werd de vergadering gesloten. EEN INDIAANSCH OPPER HOOFD IN AMSTERDAM OP BEZOEK. Zeer groote belangstelling. Een groole dag voor Amsterdam en zijn luchthaven Schiphol! Hot Indianen-opper- hootd Bjg-Chief White Horse Eagle zou gis teren op zijn rondreis door Europa ook Am sterdam aandoen. Te halfvjjf, zoo luidde hel bericht, zou het 107-jarjge hoofd van den stam der Ossaga-Indianen per Lult Ifansa in do luchthaven arriveeren. Te halfvijf toonde het Amsterdamselu? publiek, dat liet zijn zin voor romantiek nog niet geiieei verloren liad, en dat de herin nering aan den tijd, die werd doorgebracht met het lezen van de krijgshaftige avonturen van de roode stammen in Amerika nog niet geheel was verdwenen Eindelijk te vijl uur, landde de Irotseho Luft-Hansa-vogel uit Berlijn en nadat Je overige passagiers waren uitgestegen, daalde onder gejuich der menigte het opperhoofd in nalionalen dracht, gevolgd door zijn blanke ecblgenoole, eveneens in 't eosluum van den stam van het trapje af. Inderdaad, de hoog-gespannen verwach ting van het publiek werd niet beschaamd hier was de droom vpn onze jeugd lot dank bare werkelijkheid geworden. Niels ontbrak aan de costuums, het leeren wambuis, de strengen kralen, wampoems, de moccasins, en zelfs de kostbare veeren hoofdtooi was medegevoerd. Wij misten echter de toma hawk, de strijdbijl, die het groote rood" opperhoofd, de opvoeder van Buffalo Bil!, ongetwijfeld voor zijn vertrek naar Europa heelt begraven. Vele medailles en ordelee- kenen versierden de borst van „Big Chief White Horse Eagle", die de vredespijp h<eft gerookt met Bismarck en alle presidenten der Vereenigde Staten na Lincoln. Zijn ecbl genoole, Queen Wa-The-Na zag er minder „Indiaansch" uit, ofschoon ook zij getooid was met de kleurige dracht der Indiaan- sche sqaw. Nadat aan de douane-formaiiteiten was voldaan, steeg het opperhoofd in een geslo ten auto en met Hinken gang snelden wij weldra door de Hollandsche prairiën van Sloten. Langs den weg was de belangstel ling zeer groot, en overal klonk ti» Holhznd- sdhe „vredeskreet" om onzen rooden broe der welkom te heeten in deze ag' landen bij de zee. Vooral in Amsterdam was de belangstel ling overweldigend; langs de geheele route Baarsjesweg, Zeilstraat, Koninginneweg, Willemsparkwcg, Van BaerlestraalP. C. Hooflslraat, Stadhouderskade. Leidsche- plein. Heerengracht. Vijzelstraat, stonden duizenden belangstellenden. Te zes uur arriveerde het gezelschap voor het Carilon Hotel, de wigwam, waar het oude opperhoofd van een roemrijken stam gedurende zijn verblijf in Amsterdam zal vertoeven. WERKGEVERSORGANISATIE IN HET BOEKDRUKKERS- BEDRIJF. Jaarvergadering der Federatie. Te Utrecht is de algemeene jaarverga dering gehouden van de Federatie der Weet geversorganisatiën in het Boekdrukkersbe- drijf, onder voorzitterschap van den heer S. S. Korthuis. Het voorstel van het algemeen hoofd bestuur om liet buitengewone lidmaatschap van de Vereeniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels tegen 1 Januari a.s. op te zeggen, m.a.w. om den Centraten Raad te verlate®, werd na een uiteenzetting van der. heer Petersen, met enkele stemmen tegen, aangenomen. Op voorstel van hert district Den Haag werd aan het hovfdbestuur opgedragen een commissie te benoemen, welke een onderzoek zal instellen naar de maatregelen, welke kunnen worden genomen ter bestrijding van de levering van papier en andere materialen aar, par.iculieren en aan ongeorganiseerde drukkerijen, terwijl de vergadering met alge- meene stemmen uitsprak, dat de leveranties, zoowel aan parjculieren als aan ongeorgani seerde drukkerijen in strijd zijn mert het bedrijfsbelang. Verder werd besloten de bindende beslui ten tan aanzien van het veilingwezen, In ver band met de beëindiging der contracten met de Handelarenbonden, ir. te trekken. Daarna huldigde de heer H. Diemer, den lieer Korthuis. die op 30 Juni a.s. tien jaar lang zijn functie bekleed heeft als voorzitter. Zender discussie werd op voorstel van het algemeen hoofdbestuur besloten, de vrijstel ling van de bindend.,'rklaring der prijzen van kleinere orders, te continueereu. o STEIGERS IN HET NOORDZEE-KANAAL Hot lid der Tweede Kamer, de heer Van den Heuvel, heeft lot den minister van Wa terstaat de volgende vragen gericht? 1. Is de minister bereid mede te deelen, of en in hoeverre juist is het gerucht, volgens welk een gedeelte der steigers in het Noord- zeekanaal vanwege de verbreeding van dit kanaal moet worden opgeruimd? 2. Indien deze geruchten juist zijn, is de minister bereid te bevorderen, dat van rijks wege deze steigers worden vervangen door de noodige binnenhavens, voor welke ver vanging van rijkswege «enerzijds pleit, dat door vanwege het rijk genomen maatrege len in het belang van de scheepvaart deze steigers moeten vervallen en anderzijds, dat de landbouwers in dezen moeilijken lijd be zwaarlijk de kosten kunnen dragen van het maken der noodige binnenhavens? ENQUETE BIJ DE CHEMISCHE INDUSTRIEëN? Het lid der Tweede Kamer, de beer De Vjsser, heeft aan den minister van Defensie de volgende vragen gesteld: lo. Js bet juist, dat de minister zicli per, geheime of vertrouwelijke circulaire heeft gewend" tot de chemische industrieën, ten einde een opgave le verkrijgen van hetgeen zij produceeren en het aantal personen in die industrieën werkzaam? 2o Zoo het sub lo. gevraagde geheel of gedeeltelijk juist is, met welk dool wordt deze enquête dan door de regeering ge houden 3o. Werict de Nederlandselie regeering in eonigen vorm samen mot de builenland- sche regeeringen ter bestrijding van de U.S.S.R. en zijn het z.g. Vlootontwerp even nis deze enquête le beschouwen als symp tomen van zoodanige gemeenschappelijke actie tegen licdoelde Unie? VERZORGING VAN ZENUW LIJDERS IN NEDERLAND. Tc Apeldoorn is de 30ste algemeene ver gadering van de Vereeniging tot Chr. verzor ging van zenuwlijders in Nederland gehou den onder leiding van den voorzitter, dr. H. Visscher die mededeelde, dal het afgeloopen jaar voor de vereeniging en bet sanatorium zeer gunstig waren geweest. Gedurende 1929 waren in het sanatorium 206 patiënten opgenomen: 78 mannen en 128 vrouwen. De verpleeggeiden over 1929 bedroegen f. 163.213. De contributies bedroegen f.8266. De heeren J. Smilde, Rotterdam, en M, A. Verkerk, Gouda, werden als bestuursleden herkozen. In de middagvergadering hield de heer Postma uit Zeist een referaat over Het ge drag in verband met de samenstelling van het gezin. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besl. is bepaald, dat het aan den directeur van het telegraafkantoor, le Amsterdam W. A. Horsthuis met ingang van 1 Juli 1930 verleende eervol ontslag ■wordt geacht hem te zijn verleend uit den rang van inspecteur in algemeenen dienst der posterijen, telegrafie en telefonie. Eergislermorgen om 8 uur f8 kwam Z. K. H. de Prins der Nederlanden in Dres den aan. Hij was vergezeld van Jonkheer Ernest van Loon. Te zijner begroeting wa ren aanwezig: de Nederlandsche consul, Johan Steenbergen, de directeur van de In ternationale Hygiëne-Tentoonstelling, K. Frauenholz. Geheimrat M. O. K\ van Sey- dewilz en dr. M de Hartogh. RANGEERDER ONDER DEN TREIN. Een arm afgereden. Gisternacht, circa 2 uur vond men op het stations-emplacement te Dordrecht den rangeerder W. Schot bewusteloos liggen. Hel bleek, dat hij door een rangeerenden trein was gegrepen, en dat hem den rechterarm was afgereden. De directeur van den G.G.D. die terstond gewaarschuwd werd, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodza kelijk, waar de arm verder geamputeerd is. IN BRAND GERAAKT. Tengevolge van het omvallen van een petroleumstel geraakten de klceren van een 18-jarige Duilscbe dienstbode te Nieuwer- Amslel in brand. Hel meisje dat alleen (huis was. liep. luid gillende naar buiten, waarop buren losschoten, die er in slaagden dc vlamen te dooven. Het meisje had echter dusdanige brandwonden aan hel onder lichaam bekomen, dat onmiddellijke opne ming in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. o BRANDEN. Gisteren is de Iwerdenj van M. Timmers nabij het station Lage Zwa! uwe, terwijl de landbouwer afwezig was, geheel door brand vernield. Verzekering dekt de schade. Op vermoeden van brandstichting zijn door de marechaussee verschillende perso nen gehoord terwijl ook de bewoner aan 'n scherp verhoor werd onderworpen. Gistermiddag is te Didam dc woning van den landbouwer Klaassen totaal afgebrand. Verzekering dekt de schade Gistermorgen omstreeks halfzeven hebben omwonenden brand ontdekt in de vleesch- rookerij van de firma Brussaart, vet- en vleescl/wgrenhandel aan do Sophiastraat te Rotterdam. Deze firma is gevestigd in de panden 50 en 52. waarin resp. een maga zijn, een drogerij, een opslagplaats voor em ballage, een rookerij, het zaagselhok en een drooginrichting zijn gevestigd. Uit een tuimelraam van pand 50 kwa men dikke rookwolken naar buiten, lerwijl ook uit het andere pand dichte rookwolken naar buiten sjoegen. De brandweer, die spoe dig aanwezig was, heelt een voordeur gefor ceerd en beeft onmiddellijk het vuur met twee stralen bestreden. De brand verspreidde zich evenwel door het geheele pand en al spoedig moest er meer materiaal in werking worden gesteld, zoodat weldra er was inmiddels ook een motor spuit verschenen met dertien stralen werd gebluscht. Men heeft evenwel niet kunnen voorkomen, dat ook liet woonhuis van den koopman D T' - tri dat op de eerslo ver dieping van pand 52 was gelegen, in vlam men opging. De koopman was wel voor zijn inboedel, maar niet voor zijn, in de woning aanwezige koopmansgoederen verzekerd. De fabriek is vrijwel geheel uitgebrand en hoewel men vreesde, dat de brand zich zou uitbreiden tot de belendende perceelen, heel', men dit kunnen voorkomen. Omstreeks bait acht had men het vuur bedwongen en al lengs kon het maloriaal inrukken. De schade, welke de tinna Brussaart door den brand en het bluschwaler heeft ondervon den, wordt door verzekering gedekt. Tijdens den brand hebben eenige leden van den brandweer lichte verwondingen op- geloopen, die door de leden van de Eers'e Hulpbrigade zijn verbonden. o OVER DEN KOP GESLAGEN. Te Halfweg is gistermiddag tegen half vier een motor met zijspanwagen, die in snelle vaart over den Haarlemmerweg reed. in de buurt van Liedebrug over den kop ge slagen. De bestuurder en twee passagiers liepen daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat zij per auto naar een ziekenhuis moestcp worden overgebracht. FAMILIETWIST. In de Kamillenstraat te Eindhoven wiide een man, die gescheiden leeft van zijn vrouw, haar weer opzoeken, waartoe hij reeds eerder pogingen had aangewend, die tot veel rumoer in de straat aanleiding had den gegeven. Toen do vrouw den man zag naderen vluchtte zij naar de buren en liet de doch ter zeggen, dal zij niet thuis was. De mail drong toen liet huls binnen, doch ontmoette in do gang den kostganger, levens verlooide van het meisje H. Verhoeven. Er ontstond een heftige woordenwisseling, waarna de indringer een scheermes te voor schijn haalde en daarmee den jongen man een diepe snede in de hals toebracht. Hel slachtoffer werd naar hel ziekenhuis over gebracht De dader is wegens zware mishandeling in arrest gesteld. VERDRONKEN. Gisterenmiddag keerden te 's Hertogen bosch vier militairen der trejnafdeeling van de derde artilleriebrigade naar de Citadel- kazerne per rijwiel terug- Bij het uitwijken voor een handwagen ge raakte de dienstplichtige J M. Ruyters uit Kerkrade met zijn rijwiel Ie waler en ver dronk. „Mevrouw Smit, neemt L' me niet kwalgk, maar weet U dat Uw dochtertje mijn zoon tje met haar pop op zijn hoofd slaat?" „Maakt U zich daar maar niet ongerust over, mijnheer Jansen. Het is een onbreek bare pop". (Humorist). BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE BRAND TE CHICAGO. Door een brand, welke veroorzaakt werd door een ontploffing, zijn verscheiden vlieg- tuigloodscn en een twaalftal vliegtuigen van het gemeentelijk vliegveld te Chicago vernield. o DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. Het zonden-register van den massa-m$or. denaar Kürten heeft zulk een omvang ge nomen, dat het proces nauwelijks voor het einde van dit jaar een aanvang zal kunnen nemen. Voor zoover het politie-onderzoelc thans gevorderd is, worden Kürten niet minder dan tachtig misdaden ten laste gelegd elf moorden, 33 pogingen tot moord en 36 ge vallen van brandstichting. Naar de ,,Eheinisch-Westfalische Ztg," meldt, wordt hem ook de brandstichting bij Kaiserswerth, waarbij in 1928 twee perso nen den dood ronden, ten laste gelegd. Kürten moet hebben toegegeven, dat hij ook dezen brand heeft aangestoken, om de lieden, die in de schuur overnachten en sliepen, te verbranden. Zou Kürten's schuld ook in dit geval be wezen zijn, dan zou dus het aantal zijner slachtoffers tot dertien stijgen. GEBOUW INGESTORT IN ALGIERS. Te Constantine in Algiers is een in aan bouw zijnd gebouw van 6 verdiepingen in gestort, waarbij 9 arbeiders gedood en 8 gewond werden. Men neemt aan, dat de be- tonbedekking te vroeg is weggenomen. o DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Kambs, in den Elzas, is de bliksem tijdens een hevig onweer ingeslagen in een barak, waar .de arbeiders, die daar een groote electriciteitsfabriek bouwen, een toe. vlucht hadden genomen. Twee arbeiders werden door den bliksem gedood en 6 ern stig gewond. GEVESTIGD L. van Bergen en fam,, K. Rapenburg 5 a J. R. Broekhuizen, arbeider, Haarl.slraat 268 G. Brummer, de Wctslr. 16 W. F. H. van Golberdinge en lam., handels reiziger. Merelslr. 26 J. C. de Haas, schoenmaker, Oranjegrachl 52 M. H. P. llerucr, etaleur. Willemstr. 17 J. T. Hil- legervan der Vlies, Hertzogstr. 10 C. J. van Hoek, apotb.ass.. Havenkade 17 C. J. de Jeu en fam., chauffeur, AloOlaan 19 A Jongedijkde Mooi), H Morschweg 56 G. Keereweer, rijwielhersteller. Oranjegracht 26 C M. de Kier, dienstbode. Haver- slraat 51 G. F Köhler en fam., chef-mon teur, Merelslr. 35 II. J. Kouwenberg Brouwer, Morscli9tr. 33 P. C. Langezaal, winkelbediende, Wald. Pyrmontslr. 12 M. Leegwater, verpleegster, Acad. Ziekenhuis S. E. van Leeuwen, winkeljuffrouw, de la Reijslr. 28 L. Pippok. dienstbode, Witte Singel 17 N. Lubberts, dienstbode, Rijns- burgerweg 21 J. A. de Meij en lam., boekhouder, Drie Ocloberstr. 65 M. Prins Munnik. Heerenstr. 65 1. H. A. Aker boomNijs, Peiikaanstr. 26 Dr. S. P. Oei en fam,, Lijsterslr. 7 W. B. Oomscn, instrumentmaker, Noordeinde 8 T C. den Ouden, koopman. Turfmarkt i C. Pet Onvlee, Bronkhorslslr. 8a II. J. le Roux Heerengraclit 80a A. van Slooten, con structiewerker. Oranjegrachl 129 A. H. A. M. Smit, winkelbed,, Haarl.slraat 246a C. Stam, verpleegster, N. Acad. Zieken huis E. A. Slokhuijzen, Papengracht 11 A. Tillema, Nieuwstr. 42 A. Unland, dienstbode, Bilderdijkstr. 3 C. de Vries, J. van Goyenkade 17 J. van der Willigen, hulp huish., Lelieslr. 56 H. Wes9el en lam brugknecht. Zoetorw.wcg 43 J. J. Wijkhuizen, off. L. d. Hells, Hooigracht 30a VERTROKKEN W. P. Akerboom. Alkemade, Spoorstraat B 462 B. A. Baars, den Haag, Emmaslr. 23 G Bakker, Arnhem. Verscheurplein 29 T. J. Beurse, Noordwijk aZee, Hoofd straat 40 B J II. Blonk, Bergen op Zoom, Wouw9chewcg 73 C. H Bonté, Hoorn, Venelaan 125 C. H Brandt. Meden N. O.-I. II J. Breedveld, Amsterdam, van Eeghenlaan 1 K. van den Broek, den Haag, Ammunlliehaven 125 C A Bronk- horst. den Haag, Slachthuiskade 308 M. von Dar!. Rijswijk" Z.I! Olmstr. 14 A. M. Dauven, Amsterdam, N. Brugsteeg 5a J. van den Dop. den Haag. Broekslootkade 22 A. van Eijk, Bussum, Landstr. 1 W. J. van der Glas, Kampen. Marktgang 6 G. C. van Goozen, Hazêrswoude. Groe nendijk 125a C. Groen, Amsterdam, Corn. Krusemanstr. 79 III J. J. M. Gussenhoven Haarlem. Nieuwe Groenmarkt 18 G. I farting, Lisse. 3e Poellaan 77 C. J. F. Ilasselo. Maastricht, Pieterstr. 23 G. WalstraHof, Rotterdam, Roderijschestr. 14 J. Homma, St. Nicolaasga, bij L. Wit- muts P. J. Hoogendam, Naaldwijk, Hon- selaersdijk, Naaldwijkscfteweg P. Hübner Verstege, Diablerez sur Aifrte, Zwitserland J. L. Janssen, Katwijk, Voörslr. bij W. Caspers N. de Jong, den Haag, Danckert- slraat 2 U D Kelderman, Arnhem, Park straat 73 II. Kok, Warmond. Dorpsstraat B 40 W. J. Kotdewijn. Dordrecht, Noor- lendijk 12 rood M. L. Kurpershoek, Schie dam, Fabriplein 33c M. W. Leegstra, Wassenaar, Deijlerweg 65 Wed. M. Lee mansWendt, Weesp, Heerensingel 286 A. van der Lof. Ka(wijk a. Zee, Welh. Meer- burgerslr 18 W, Luitjes, den Haag, Swet- slraat 28 R. G. Makkink, den Hnag. Dr. van Welylaan 2 A. Marjev, Amsterdam, Bloemgracht 182 II M, MariensStafleu, Zoeterwoude, D 55 J. van der Meet, Zoe- terwoude, Hooge Rijndijk F 237 Wed. C. van der MeetPorreij, Zoeterwoude, Reine- gommerslraat 28 J. C. Okel, Alkemade, llijpwetering Dill J. M. Overmeer, Am sterdam Aan Boord V. Pralat. Hamborn Dl„ Zeilstr. 39 II. G. Rasing, Dusseldorf Dl., Aan Booid P. B. de Ridder, den Haag, Blaricumscheplein 11 M. van 't Riet, NNaaldwijk. D 76 J. de Rooij, Sassenheim Warmonderdam 25 P. de Rooij, Amster dam, Nieuwendammerdijk 353b N. B. Schilling, den Haag, Gev. Deijnootweg 164 J. F. Spiering, Rijswijk Z.H., Ieplaan .84 H. P. Stam, Dordrecht, Voorstr. 179 G. C. Tetlero, Oegstgeest, Terweeweg 80 J. C. Thonies. Nieuwersluis, Politietroe- pen W. A. G. Tobé, Nederhorst den Berg M. Verhoog, Veghel, Hoofdstr. 111 M. Varkaik, Ter Aar, C 119 B. J. W, Vroom, Aarle—Rixtel, Huize Mariedal H. Winkel, Rotterdam, Boezemsingel 130 J. J. Wijsman, Amsterdam. Dan. Willink- plein 411 J. van der Zee, Haarlem, KI, Houtweg 4 rd. F. H. van Zoest, Rijswijk Z.H., Voorstr. 1. GEBOREN Adriana, D. van D. Durieux en A. Vos Johannes, Z. van D. Durieux en A. Bos Johannes Jacobus, Z, van J. J. Staats en C. M. A. Kohlbeck Nicolaas Willem, Z. van D. de Jong en D. van Beelen Pieter, Z. van W. Beij en J. van Meljgaarden Wilhelmina Maria, D. van J. Middendorp en J, A. v. der Meer Maria Elizabeth, D, van D. Buit en L. de Moei Petrus Gerar- dus, Z. van A Pouw en C. K. J. Duijsent Jan, Z. van H. Kattenburg en W. Vrolijk Antje, D. van A. van Dijk en M. M. Siera Anthonius Herms., Z. van J. C. v. d. Bos en C. A. C. Hoogeveen Nicolaas Joseph, Z. van N. J. v. der Voort en M. W. v. d. Steen -r Johannes Israël, Z. van J. H. Wolfs en M. C. Melet Johannes Batholomeus, Z. van J. B. Korenhof en A. M. Pot Susanna, D. van W. van Kooperen en A Redel Frans, Z. van F. Leupe en A. Kereseboom Andries, Z. van W. Beekman en C. M. Bronsgeest Petrus Christianus, Z. van P. C, de Haas en C. M. Molenaar Johannes, Z. van J. J. den Outer en M. Ribot Pierter, Z. van P. Kouprie en M. J. Diemet Jo hannes Gerardus. Z. van W. J. Koster en A. Rütlger Wilha. Joha. Jozefa., D. van VV. J. Koster en A. Röttger Arie, Z. van H. Slagter en A. K. Hülemeier Cornelis, Z. van D. Klein en J. Fasseur Johanna Calharina, D van J. Azier en J. v. d. Laan Hendrik, Z. van W. van Oosten en M. H. v. d. Velden Casper Hermanus. Z. van P. H. v. d. Linden en W. Smaling Maria, D. van T. Post en F. W. Scheen Alber- tina Caitharina, D. van G. F. C. Kiers en C. Olivier Petronella, D. van T. W. Bon en M. J. Koppen Willem, Z. van J, W. v. d. Velde en J. Rompa. GEHUWD J J. Bpskamp jm. en J. M. W. Bosselaar jd. C. J. Wesseling jm. en J. Kouwenberg jd. J. Lugtigheid jm. en P. A. van Westrienen jd. P. J. Lugtigheid jm. en A. v. Westrienen jd. W. F.v. d. Berg jm. en J. v. Tongeren jd. S W. C. v. Egmond jm. en J. v. Slrien jd. L. v. Kuijen jm. en E. Brouwer jd. OVERLEDEN J. P. v. d. BoschKort, vt. 35 j. N. de Pater dr. 1 jaar M.-A. MiochWeg man vr 48 jaar T. Jansenv Maanen, wede. 78 jaar S. H. Koster man 78 jaar M A. Kenbeek dr. 21 jaar A. C. Rij- kelijkhuizen man 42 jaar F. C W. Vin- keslcinGodijn vr. 66 j. H. N. Gcijs- man man 51 jaar C. J. Mattaar man 66 j. NED. HERV. KERK. Zestal: Te Maarssen: B. G. C. Sleenbeek le Wierden; W. Rijnsburger te Polsbroek, G. J. Koldewijn te Hattem, J. D. van Hof te Oud-Beijertand, A. van der Kooij le Kampen en C. J. van der Graaf te Nijkerk (G.) Beroepen: Te Tilburg (2de pred. pi G. J. Koldewijn te Hattem; te Twijzel: G. Se- vonsler te Purmerend; te Genemuiden: A J. Westra Hoekzcma te Zegveld; te Rijssen (toez.): G. Alers te Nieuw Lekkerland. Aangenomen: Naar Mijnsheerenland, A. J. Westra Hoekzema te Zegveld. Bedankt: Voor Bergambacht (toez.): J. v. Amstel te Pulten. GEREF. KERK. Beroepen: Te Metslawicr-Niawier: H. A. van Kapel te Koeten Te Amsterdam- Noord W van Gelder te Tiel Te Opper does, H. Zandbergen cand te Enschede. Aangenomen: naar Driesum (Fr.) ds. P. v. d. Marèl te Krabbendam. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6