1)3 KLENE,S KAUWGOM NI VA! DE VERDWENEN DELORA 71ïte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 Juni 1930 Derde Blad No. 21554 UIT DE OMSTREKEN. Nederlandsch Fabrikaat, prima kwaliteit. 5 tabletten 5 cent TANDPASTA FEUILLETON. AALSMEER. Da Proeftuin. De vereeniging tot oprichting en instand houding van den Proeftuin hield haar jaar- rergadering in „De IU Kolommen", onder roorzitterschap van den heer J. Keessen )zn. Notulen en jaarverslag werden door den ■ecretaris Ir. C. Koeman, gelezen en goed- [ekeurd, eveneens werd het jaarverslag van Ien Proeftuin, met dank aan de samenstel- ere, goedgekeurd. Besloten werd, een be trag van f. 150.disponibel te stellen, ten lienste van het bezoeken door den chef van Ien Proeftuin van tentoonstellingen, keurin- ;en, buitenplaatsen e.d. Hiervan werd veel jut verwacht; de chef moet in de gelegen heid zijn om rond te zien en bloemen, planten ;ultuur enz. ook buiten deze gemeente te be- tudeeren, waarmede de Proeftuin in het lijzonder en de plaatselijke tuinbouw in het dgemeen hun voordeel zullen kunnen doen. Ook werd het zeer wenschelijk geacht, dat Ie A. T. Bond wanneer Aalsmeer weer deel- leemt aan tentoonstellingen in het buiten and, ook den chef van den Proeftuin gele enheid geeft, deze te bezoeken; daar is veel e zien en te leeren. Tot bestuurslid werd herkozen do heer D. Eveleens D.D.zn. De rondvraag leverde niets op, waarna de voor- ritter de tamelijk goed bezochte vergadering met een dankwoord sloot. Wijkverpleging. Tot bestuursleden van „Wijkverpleging" lijn gekozen: de dames De JongeBeets; De WildeTalen en de heeren P, Groe- ïeveld, J. Keessen Dzn. J. Maarse Dzn. O. Tas Dzn. en Jac. van Zijverden. Van „Het Witte Kruis" is thans voorzitter de heer J. i. van Zijverden, secretaris de heer Joh. Hofman en penningmeester de heer J. lilverda. Eervolle benoeming. De hoer Joh. C. M. Mensing alhier heeft tilting in het eere-comité van de door do rereeniging „Nos Jungunt Rosao" te 's-Gra- renhage te houden rozententoonstelling. De heer A. van der Zwaard Pzn. heeft ïedankt als secretaris der Vereeniging tot itichting en instandhouding van scholen met len Bijbel alhier. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem Daagden voor het eind-examen handwerken in sloid de dames J. H. J. Harmsen en G. A. Statema, beiden alhier. Eerstgenoemde is be- loomd tot tijdelijk onderwijzeres te Uithoorn m laatstgenoemde te Eindhoven. HAARLEMMERMEER. BLOEDIG GEVECHT TUSSCHEN VREEMDE ARBEIDERS. Enutige verwondingen met een mes toegebracht. Gasteren heeft ach in Haarlemmermeer langs den Kruisweg een treurige geschiede nis afgespeeld, waarbij twee vreemden ar beiders, J. K. en J. V., die tijdelijk in dezen polder werkzaam waren, ernstige verwon dingen met een mes werden toegebracht. Zij waren met hun confrater'B. aan het drinken geslagen en hadden ten slotte, op den Kruisweg loopende, over een onbedui dende zaak ruzie gekregen, die zoo hoog liep dat men elkander te lijf ging en een hunner een mos trok om daarmee als een woesteling zijn kameraden te bewerken. De arbeider V. kreeg diepe sneden in het ioofd, het gelaat, den hals en een arm, ter- RECLAME. TA w Pasta 3530 wijl de ander, de arbeider K. een grooto en diepe wond aan een zijner handen opliep. V. was al spoedig door het hevige bloed verlies in elkaar gezakt en in de wel diepe maar droge wegsloot getuimeld. Hij lag toen met het hoofd naar beneden en daardoor met het oog op de hevig bloedende wonden in een hoogst gevaarlijke positie. Gelukkig werd dit opgemerkt door een voorbijganger, die den man in een minder gevaarlijke hou ding legde, waarna de beide mannen door de zorg van de gemeente-politie naar Hoofd dorp werden overgebracht en onder genees kundige behandeling gesteld. Dr. N. heeft bij V. voor de we! ernstige doch niet levensgevaarlijke wonden zeker wel een dozijn krammen noodig gehad. De arbeider B. die van deze mishandeling verdacht wordt, had kans gezien zich uit de voeten te maken. Do heer J. Slothouwer, directeur van het post- en telegraafkantoor te Hoofd dorp, zal binnenkort den dienst bij de pos terijen met pensioen verlaten. Hoogstwaar schijnlijk tegen half Juli a-s. HILLEGOM. Hat nienwe politiebureau. Het nieuwe Politiebureau is, hoewel nog niet officieel geopend, deze week in gebruik genomen. De geheel gereorganiseerde politie is in het voormalige Raadhuis teruggekomen uit het Gemeentehuis als tijdelijk onderdak. Het nieuwe bureau en do nieuwe politie zijn elkaar waardig. Het zal niet gemakkelijk geweest zijn om van het beneden gedeelte van het oude, In omvang vrij ^beperkte gebouw iets goeds te maken, dat voldoet aan de eischen van den tijd, van de wet en van de hygiëne. Dit ge bouw voldoet inderdaad aan alle eischen, die aan een politie-bureau gesteld moeten en mogen worden, de inrichting is zelfs in ver schillende opzichten zeer modern. De plaats om de arrestanten te luchten, ligt achter het gebouw. Er zijn twee cellen voor dronken menschen, waarin (zooals ook in de andere lokaliteiten) centrale verwar ming is, electrisch licht, en in een dezer cellen is een douche. De badkamer heeft een douche en koud en warm water. De centrale verwarming is buiten de cellen te regelen. De twee cellen voor in verzekerde bewaring gestelden bevatten een closet, brits, stoel, tafel en een bel bene vens natuurlijk centrale verwarming en licht en lucht. De kamer van den chef ligt aan de straat, zij is behoorlijk en eenvoudig gemeubileerd en heeft vijf kasten voor ber ging van allerhande zaken. De verhoorkamer ligt geheel vrij, zoodat afluisteren van buiten uitgesloten is. Hier ls een bei-inrichting naar alle andere lokali teiten. De hoofdagent heeft een eigen kamer. De hal heeft een tarazzo-vloer. Verder zijn er W.C.'s en bij den ingang een fietsen bergplaats. Links van den ingang is de balie voor het publiek en een agenten-wachtkamer. Iedere agent heeft daar zijn eigen genum merde kast. Door het geheele gebouw ligt een telefoon-centrale. Het telefoonnummer van het Politiebureau is 2716. Een kastje met nummers ol namen geeft aan van welke lo kaliteit er gebeld is. Het gebouw wordt cen traal verwarmd door middel van gas; do installatie daarvan is in een kelder geplaatst Bij de bezichtiging viel op, dat gestreefd is naar Centralisatie en contact tusschen de gebruikers der lokalen. De tijdelijke gasten kunnen bijv. steeds bellen, maar als zij van dit bellen of van het gebruik van een in stallatie in hun cel een spelletje of plagerij maken, kan zulks van buiten af verhinderd worden. De Acacia-boompjes aan den Stationsweg. De Acacia-boompjes in den Stationsweg zijn daar geplant met de bedoeling de straat te versieren. Zij staan in het trottoir dat smal is, zij zijn daarom lastig als men met z'n tweeën op het trottoir loopt. Er is in het geheim geprotesteerd, er zijn vele boompjes gebroken en tot sterven gedoemd door in de schors sneden te maken. De po litie heelt er streng op toe gezien, maar aan do sabotage kwam geen einde. In de raadsvergaderingen is er over gesproken, en nu is door B. en W. besloten in het najaar de boompjes te verplanten. Omdat de boompjes op een andere plaatj in de gemeente nog zeer goed bruikbaar zijn, is het te hopen, dat de vernieling niet voort gezet wordt. Wie er een steen des aanstoots in zag, krijgt eerdaags zijn zin, de boompjes zullen daar verdwijnen. Verhooging presentiegelden. Het presentiegeld voor de raadsvergade ringen bedraagt hier f. 4.per zitting en per lid. Omdat de zittingen in den regel zeer lang duren, wat velen reden tot klagen gaf, schrijven B. en W. dat drukker vergaderen en verkorten der agenda's niet mogelijk is om administratieve redenen. Zij achten het billijk het presentie-getd te verhoogen tot f. 6.hetgeen zij aan den raad voorstellen. Voor-veiling. Do belangstelling voor de voor-veiling van de veilingvereen. „Hillegom" was weer als gewoonlijk zeer groot, de handel wan echter eenigszins gedrukt. Do volgende prij zen zijn besteed voor; Dwt. Batigon 12 op f. 4; Bar do la Ton- nays 12 op f. 3; Clara Butt Z 11 op f. 2.30; id. 11 op f. 3; id. Z. 10—11 f. 1.30; id. Z. 0-10 f 0.70; Rov. Ewbank Z. 12 op f. 3.90, Will. Copland' 12 c.M f. 4; Pr. of Haarlem Z. 9-10 f. 0.90; Will. Pitt Z. 12 op f. 3.85; Evt. Vorm. Brillant Z. 11 f. 4.90; Rozo Grisdelin Z. 11 op .f2.40. Core, licht blauw 6-7 f. 1.30. Nare. Laux. Koster 350 per mnd. f. 4, Emperor 250 p. mnd. L 4.50. Mudgoed Marnix van St. Aldegonde pee H.L. f.36, Mad. Krelage f.35; Bartigon onder Z. 11 f. 57, Rose Luisante ondeT Z. 11 f. 85. Speeltuin Patrimonium. De officieole opening van den speeltuin van hot woningcomplex Patrimonium zal Zaterdag opgeluisterd worden door het kna- penfanfarecorps van den speeltuin „Cen traal" tc Amsterdam. Vanaf het station N. S. tot de Weeresteinstraat zullen eenige nummers muziek worden gegeven. Voorbij het einde van de Stationsstraat wordt de stoet ontbonden en wordt in tweeën over het trottoir naar het speelterrein gewan deld. Naar wij vernemen, zal het Gemeente bestuur bij de opening vertegenwoordigd worden. Het feestprogramma bestaat uit 10 num mers, zang, muziek, balspel, honkbal, handbal enz. enz. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. v. GrimBven en Q. A- van Leeuwen. R. Monkel en W. M. lippens J. H. den Otter en W. van Lingen. C. van Dijk en S. de Boer. Bevallen: M. H. Hopman—Van Schep pingen z. A. M. van DorpBoot d. P. van Os—Van der Hengst z. A.-Lam pers.—Mink z. Overleden: P. J. Meyer m. S6 j. A. Bots m. 68 j. De afdeoling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft een cursus in Esperanto gehouden. Bij afloop van dezen cutsus is een club vau esperantisten opge richt, waarvan het secretariaat is: Leid schestraat no. 5. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Anna, d. van D. Blans- jaar en A. Baalbergen; Hendrika, d. van G. Messemaker en W. Zwanenburg; Annetje, d van E. Paauw en J. Ouwehand; Eliza beth Margaretha, d. van C. van Dijk en A. E. Vooijs: Antje, d. van W. Imthorn en II. van der Plas; Maria, d. van II. van der Plas en G. van der Plas; Arendje, d. van T. de Vreugd en W. de Best; Dirk, z. van P. Verburg en W. Vooijs: Antje, d. van E. Mos en A van Duijvenbode; Gerard, z, van J. van der Bent en C. van Duijn; Gerrit, z. van J. Ruwaard en H. Kerkman. RECLAME. 110 Ondertrouwd: H. Noort en W. Zuijder- duijn; J. Ouwersloot en J. Rous Getrouwd: W. J. Zwaan en T. Ravens- bergen; J. Brussee en C. M. de Kleer. Burgemeester Schokking zal zijn verlof in Finland doorbrengen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsing tram en motorfiets. Gistermiddag had op den hoek Molen tuin- weg-Voorstraat een botsing plaats tusschen de electrische tram en een motorfiets, welke wonder boven wonder nog goed is algeloo- pen. De heer S. van Heemstede kwam met zijn motorfiets den Molentuinweg afrijden terwijl uit het dorp juist de tram naderde. Nu wordt daar ter plaatse het uitzicht be lemmerd door een ligusterhaag. De heer S. die in de bocht lette op het verkeer dat van rechts kwam en voor gaat, merkte de tram niet, zoodat een botsing onvermijdelijk was. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl de rijder zich licht bezeerde. De heer S. verklaarde, dat hij door het belem merde uitzicht de tram te laat had bemerkt. De schade werd door hem op minstens f. 200 geschat. Het zou echter aanbeveling verdienen, dat ligusterhaag Ier plaatse duchtig gesnoeid wordt, daar anders verdere ongelukken zeker niet uit zullen blijven! SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Een vergadering met een «taartje Geldleeningen en vnilniabelt. Gisteren vergaderde de raad. Afwezig waren de heeren v. d. Geest en Van dor Voet. De notulen gaven den heer Speelman aanleiding tot de vraag of een zinsnede in het verslag van het ,,Leidsch Dagblad juist is. De heer S. was in de vorige ver gadering afwezig en de heer Verkley had gezegd, dat al was de heor Speelman er niet, er evengoed een besluit genomen kon worden. Bij het woonwagenkamp had de heer S. gezegd, dat al was de heer Ver* lcley er niet, wij niet behoefden te wach ten). De heer Verkley zegt in dien gceet ge sproken te hebben en licht dit toe. In verband hiermede merkt de heer r. Broda op, dat roeeavnalen geklaagd is over do beknopte notulen. Het is dus wensche lijk deze uitgebreider te maken. De voorz. zegt dit toe. Onder do ingekomen stukken was hefc proces-ver baal van de kasopneming van den gemeente-ontvanger. Alles was in orde be vonden. 3. Leening f. 270.000. (In ons vorig num mer toegelioht). De heer v. Breda wil de leening voor de school over 50 jaar doen loopen. De voorz.Dit is volgens den noTm die Ged. Staten wenschelijk achten. De heer v. Zonneveld acht voor een school een korter looptijd wenschelijk. De heer Speelman acht dc reDtc te hoog, wat de heer Verkley onderschrijft. De voorzitter zegt dat dit de voordee- ligste aanbieding ia Weth. Warnaar merkt op, dat op korten termijn billijker aanbiedingen te krijgen zijn. De leening wordt goedgekeurd, even als die van f. 27.000 voor de woningbouw. De comptabiliteit8besluiten geven aan leiding tot enkele opmerkingen en werden goedgekeurd. Hierna kwam de rondvraag. De heer Speelman deelt mede waaröm hij tegen eer» vuilnisbelt op bet terrein van den heer v. Niekerk is. Hij juicht toe, dat de tegenwoordige belt verdwijnen zal, doch acht het terrein in de Kooi het ge schiktst. Naar het nu aangekochte terrein is geen verhard pad en dat zal er nooit komen. Zelf hebben wij er last mee gehad, en wij moesten met verharden ophouden. Het lajid in de Kooi mag dan aan de prijs zijn, doch het ia beter gelegen. Het is per auto en te water te bereiken en verder van de ge meente gelegen. Al heeft hij er zelf belang bij, toch durft hij rustig het voorstel te' doen, het land in de Kooi te koopen. Het land van Niekerk is eerst na jaar te aanvaarden. De voorz.Alles wat de heer Speclmarf gezegd heeft, heb ik in de vorige vergade ring den raad medegedeeld. Inzake het Kooirecht heb ik den advocaat van den Kooiboer gevraagd of er bezwaren waren, doch nog geen antwoord ontvangen. Wij zijn nu nog precies even ver. Do hoor Speelman: Wat heeft het me^ Kooirecht te maken als wij vuilnis op het land brengen als mest, Dat kan niemand beletten. De heer Verkley: Wanneer het gemeen tebelang het eischt, moet de vuilnisbelt c*p het terrein van Niekerk komen, en moeten wij persoonlijke sympathieën op zij zetten.- De heer v. Breda acht do opmerking in zake het toegangspa^ wel van belang. In de toekomst zal ar gebouwd worden en dan is de plaats ongewenscht. Er is wel gesproken over het vuil begraven, doch er wordt ook verbrand. Laten wij de zaak even lateD rusten en zekerheid zien te krij-- gen inzake het Kooirecht. Er wordt nog langdurig gediscussieerd over het toegangs pad, de huur- en verkoopvoorwaarden. Ten slotte woTdt besloten, de zaak over te laten aan B. en W. die met voorstellen «uilen komen. De heer Bisscbops brengt een woord van lof over de mooie zweminrichting, doch' wenscht eenige verbetering in de vastheid van den bodem. Hij acht de werktijd van den badmeester te lang en wil niet direct loonsverhooging voorstellen, maar wel bet uitzicht geven op een gratificatie. B. en W. zullen trachten verbetering in den toestand te brengen. In Boskoop heeft men met hetzelfde euvel te kampen. Er wordt nog gesproken over het steeds verkrijgbaar stellen van abonnementen. Be sloten wordt deze te handhaven. De heer v. Breda verwondert het dat de salarisregeling van mej. Do Boer niet op do agenda staat. B. en W. zullen in geheime vergadering met voorstellen komen. Do heer Schrama wil in do Hoofdstraat om de andere lantaarn een nachtbrander. Do heer Speelman wijst op Lisse, dat zoo goed als alle wegen verhard. Hij zegt dit in verband met de a.s. begrooting. De voorz. deelt mede, dat B. en W. 3ezc zaak onder de oogen gezien hebben. Deze week komen twee wegenspecialiteiten ons van advies dienen. Do heeT Verkley vraagt naar de water leiding bij do Postbrug. De voorzitter zegt, dat deze zaak spoedig in orde komt. De heer v. Zonneveld bad praeadvies ge vraagd inzake de raadscommissies. Elke vergadering vraagt de raad er om. Zo wor den toegezegd, of B. en W. zullen met voorstellen komen, maar er gebeurt niets. De voorzitter zegt wederom praeadvio# toe. Hierna geheime zitting. RECLAME. Dr. H. NANNING's 25&75cp.tube reinigt .mond en.tanden. 6148 Door E PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling ran Mr. G. KELLER (Nadruk verboden.) 57) ,Wal is er van uw dienst, heeren?" vroeg hij met een lichte buiging. „Zeker een tafel voor twee personen? Wilt u mij dan maar Volgen?" Wij volgden hem naar een tafeltje in het beste gedeelte van de zaal. „Heeft mijnheer prettig gejaagd op zijn buitenplaats?" vroeg hij. „Patent, Louis",antwoordde ik. „Is er wal nieuws in de stad gebeurd?" Louis haalde de schouders op en keek eens rond. „Och, wat zal ik u zeggen. Wij hebben het bier altijd druk. Tot ons geluk. Wij moetgn telkens menschen afwijzen, omdat wij liever goed voor onze vaste klanten willen zorgen." .Louis, je bent een wondermensch", ver klaarde ik „Wat wenschen de heeren te gebruiken?" vroeg Louis. Ik keek Lamarüne eens aan en Lamartine teek mij eens aan. Dezelfde gedachte was bij ons opgekomen, maar, zonderling ge noeg, wilden wij beiden liefst vermijden Louis te laten merken, dat wij het antwoord op die vraag lastig vonden. „Dat koude korhoen lokt mij wel aan", zeide Lamartine tot mij. terwijl hij wees Saar hel buffet dat tegen den muur stond. „Ja koud korhoen is een smakelijk eten", tal Louis onmiddellijk toe. „Ik zal er dadelijk een voor u laten klaar maken en u doen voorzetten." „Neen", zeide Lamartine, „breng dien schotel maar hier en laten wij hem eens van naderbij bekijken, Louis," Louis deed wat hem verzocht was. Hij kon ook moeilijk anders. Zonder een oogenllik te aarzelen nam Lamartine een der vogels en legde dezen op zijn eigen bord. „Onze lunch is in orde, Louis", zeide hij. „Laat een kellner ons nog even bord en mes brengen. Ik behandel graag zelf zoo'n vogel." „Best' mijnheer," verklaarde Louis en slipte weg na een kellner gewenkt te heb ben. Lamartine en ik wisselden een veelzeg- genden blik met elkander en hij merkte met een glimlachje op: „Ik geloof, dal we met dit vogeltje wel veilig zullen zijn." „Volkomen! Hij heeft geen ocgenblik kans gezien om er mee te knoeien. Maar nu zal het nog een toer zijn om ons van drinken te verzekeren". „En ik ben erg dorstig vandaag", liet La martine er op volgen. „Wal zou u denken van een ongeopende flesch champagne?" „Neen", zeide ik, het hoofd schuddend, „dat deugt niet. Ik ben overtuigd, dat Louis er een eigen wijnkelder op na houdt. Maar heeft u intusschen op den man gelet? Uit alles valt af te leiden, dat hij danig loopt Ie lobben over de zaken. Ik geloof vasl niet, dat Louis over een week nog in deze onder neming werkzaam zal zijn." „Ales goed en wel. maar ik moet wat te drinken hebben", verklaarde Lamartine. Op de tafel naast ons slond een flesch met whisky, waarvan de gast. die er had geze ten, zich zeiven had bediend. Deze was even te voren opgestaan en ik maakte van de ge legenheid gebruik om vóór de kellner kwam om de tafel op te ruimen, mij meester te maken van de flesch. „Laten wij hel er niet op wagen sodawa ter te nemen" riel ik, „whisky met gewoon water is een gezonde drank." De sommelier, dien ik niet vertrouwde een creatuur van Louis, gelijk ik zeer goed wist kwam toegesneld en trachtte zich van de flesch meester te maken, terwijl hij er op aandrong om een andere flesch whisky voor ons te halen. Maar ik liet niet los en op zijn aanbod om sodawater of een ander mineraal water te halen kreeg hij een wei gerend antwoord. Hij ging heen en ik zag hem in een hoek druk met Louis praten. La martine sneed het korhoen voor en boog zich over de tafel, zeggende: „Kapitein Rotherby, ik geloof, dat nu het oogenblik is gekomen om u mede te deolen, waarom ik, ondanks het gevaar, dat ons van de zijde van Louis dreigde, meegetroond heb om met mij in dit restaurant te lun chen. Maar zie eens. wie daar aankomt!" Hij legde zijn hand op mijn arm en ik keerde het hoold om. Hel was Felicia, die de zaal binnenkwam, op den voet gevolgd door Delora. die met een vriendelijken maar lich telijk vermoeiden blik om zich been keek. Louis geleidde ze naar een tafel, de beste in de gansche zaal. Wij keken toe hoe zij zif ten gingen. Door een in hoorn gevatte bril bestudeerde Delora het menu. Felicia trok h^ar handschoenen uit, terwijl zij bedroefd voor zich uitkeek. Toen zij waren gezeten had de gebeurtenis plaats, waarop Lamar tine naar ik overtuigd ben. had gewacht, maar die voor mij het wonderbaarlijkste oogenblik vormde uit dit avontuur vol ver warringen. HOOFDSTUK XXXVIII. De verschijning van twee personen in de zaal scheen, afgescheiden van de verba zing welke zij bij ons opwekte, toch ook bij zonder de belangstelling gaande te maken van het groote publiek. Het was vooreerst de dame met de turkooizen. Zij droeg een don- derblauw nauwsluitend costuum, dat al leen een Parijsche kleermaker had kunnen vervaardigen. Een groote ruiker roodo ro zen was op haar boezem bevestigd, terwijl een groote hoed, wat opzichtig opgemaakt, haar hoofd bedekte. Maar op stuk Van za ken bleven onze blikken meer op haar met gezel dan op haar gevestigd. Hij was ge kleed zoo keurig als men van een Fransch- man van standing kon verwachten. In zijn knoopsgat prijkte het roode lint van het Le gioen van Eer. Zijn witl© haar en snor wa ren keurig verzorgd. Hij leunde zwaar op een stok en zag er uit als iemand die vóór zijn jaren oud was geworden, wellicht tenge volge van een ziekle of een ernstige kwaal. Hij sprak beschaafd, maar er lag iets onte vredens in de wijze waarop hij zich tot zijn dame wendde. „Zeg kind", zeide hij, „hel tocht geweldig in de zaal. Laten we zien een tafel daar ginds bij dien palm te krijgen." Hij wees met zijn stok in de dooT hem be doelde richting en op dat oogenblik kwam Louie, die van den anderen kant van de zaal kwam, van aangezicht tot aangezicht tegen over hen te staan. In het laatste etmaal was ik reeds eenmaal getroffen geweest door de bleekheid van Louis' gelaat. Op dit oogenblik stond bij lijkbleek doodstil mid den in de zaal alsof hij een geest had ge zien Hij stond vlak bij een der kolommen èn ik zag hoe zijn hand er naar tastte alsof hij steun noodig had. Hij haalde snel adetrt en van mijn plaats zag ik hoe de zweet druppels op zijn voorhoofd parelden. „Mijnheer!" riep hij uit. De pas aangekomene keerde zich om bij dien uitroep. Een kort oogenblik keek hij alsof hij niet wist wat er gebeurde en hot leek wel alsof hij oude herinneringen bij zich voelde opkomen. „Ja. vriend", zeide hij tenslotte met een lachje „ik herinner me je gezicht wel. Ben je hier al lang?" „Bijna lien jaar, mijnheer", was het ant woord. „Mag ik u maar voorgaan?" „Louis bracht hen naar een tafel, niet ver van de onze. De herinnering aan zijn gelaat, terwijl hij ze in de zaal voorging, zal wel nooit bij mij verdwijnen Ik keek werktuige lijk naar Delora. Hij zal met den rug naar den ingang vap het restaurant en had blijk baar niets gezien. Felicia daarentegen zat alsol zij in een steeneu beeld veranderd was. Ik zag hoe zij zich voorover boog en haar dischgenoot iels influisterde. Mijn overbuurman uitte een onmiddellijk onderdrukten zachten kreet van verbazing. „Maar daar sla ik toch verbaasd van!" bromde hij „Wat een dwaasheid van die vrouw om hem hier te brengen Zij moest toch weten, dat Louis aan dit restaurant verbonden isl" „Wie is die heer dan?" Lamartine keek mij aan met een verbaas den blik en vroeg: „U wilt toch niet beweren, dat u dat niet zou kunnen nagaan?" „Neen alleen zou ik kunnen vermoeden dat hij familie is van Delora. Maar in zoo korten tijd kan zijn broeder niet uit Zuid- Amerika zijn overgestoken." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9