UIT DE RIJNSTREEK. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Helena Cornelia Ignalia, d. van J. P. Hogenboom en A. P. Straathof; Geertruida Wilhelmina. d. van Th. van Eg- mond en M. van der Tang; Elizabeth The- resia Maria en Adriana Theresria Maria, dochters van A. A. Brand en C. Louter. ALPHEN. Mond. en Klauwzeer bij een paard. Als een zelden voorkomend verschijnsel wend bij een paard van den landbouwer O. mond- en klauwzeer geconstateerd. Te water geraakt Dezer dagen viel in de Hooftstraat een kind in den Rijn. Het ongeval werd geluk kig door een in de nabijheid zijnd persoon j opgemerkt. Deze bedacht zich geen oogen- blik en begaf zich onmiddellijk te water met het genoegen de kleine weer behou den op het droge te brengen. Aangehouden. Door de politie werden gisteren aange houden een zekere P. uit Bodegraven, de B. en de G. beiden alhier, als verdacht van het plegen van verschillende diefstallen, welke den laaislen tijd alhier en omgeving werden gepleegd. Het onderzoek wordt door de politie voortgezet. Als ontvanger der directe belastingen alhier is door den minister van financiën aangewezen de heer H. R. Overbeek, thans in gelijke functie te Slochteren werkzaam. Voor het .Zonnestraalfonds" werd Za terdag in onze gemeente een bedrag van 1214,16*/» gecollecteerd. Toen de koopman S. Zaterdagmiddag met zijn gespan voor de Gouwsluischebrug stond te wachten, viel zijn paard plotseling dood neeT. BENTHUIZEN. De gehouden collecte ten behoeve van het fonds gewapende dienst heeft alhier de som van f. 31.45 opgebracht. Aan belanghebbenden wordt medege deeld dat ter gemeente-secretarie blanco aanvraagformulieren verkrijgbaar zijn ter bekoming van een jachtakte. Verzoeke de aanvrage zooveel mogelijk vóór 1 Juli a.s. in te dienen. BODEGRAVEN. Bij den ontvanger der directe belastin gen, alhier, is aan gewetensgeld binnen ge komen de som van f. 53.20. BOSKOOP. Zonnestraal-collecte. De Zonnestraal-collecte heeft in deze ge meente 300 gulden opgebracht. Aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding van het bouwen van 6 arbeiderswoningen ten be hoeve van de Gemeente-Bedrijven aan de Julianastraat luidt als volgt: M. Oppelaar alhier voor een volledig plan f. 26610 en voor een Beperk plan f. 26148; J. Loef, idem f. 26600; en f. 26150; Gebrs. Vrisekoop te Alphen aan den Rijn f. 26350, en f. 25950; M. van Dop te Rijswijk f. 25550 en f. 25050; A. Bregman te Benthuizen f. 23000, en f. 23000; J. de Joode te Moor drecht f. 22975. en f. 22575; D. Koster te Waddinxveen f. 22962, en f. 22562; C. Ver- weij alhier f. 22718, en f. 22318; S. Mulder te Bodegraven f. 22489, en f. 21538. GEMEENTERAAD. Caié's niet langer open Eervol ontslag van den heer J. W. de Vink en benoeming van den.heei C. Ellerbroek als lid van de schatting8commissie. Dezer dagen is de gemeenteraad in open bare vergadering bijeer gekomen onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig waren de heeren J. van Gelder, P. Loef en W. C. van Kleef. Nadat de notulen der vorige vergade ring nagenoeg ongewijzigd waren vastge steld, werd overgegaan tot de behande ling der ingekomen stukken, die meeren- deels voor kennisgeving werden aangeno men. Op zijn verzoek werd den heer J. W. de Vink eervol ontslag verleend als lid van de schattmgscommissie voor 's Rijks direc te belastingen. Op voorstel van B. en vV. wordt na eenige discussie afwijzend be schikt op het verzoek van den Ned. R.-K. Bond van Hotel-, Café-Restauranthouders om het sluitingsuur op 11 in plaats van op 10 uur te stellen. Op verzoek van de heeren H. Wolleswinkel en C. van der Kley wordt hun alsnog concessie verleend tot het ex- ploiteeren eener radio-centrale. In de va cature ontstaan door het verleenen van het gevraagde ontslag van den heer De Vink wordt benoemd de heer C. Ellerbroek. De voorstellen tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat aan de verceniging ..Ods Jeugdhuis'*, en aan den heeT C. J. van Weerdhuizcn. Na een uitvoerige discussie wordt beslo ten de boerderij van den heer G. van Leeuwen aan de Julianalaan aan te koopen en in te richten tot een permanente op slagplaats van- gemeentewerken. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleen en voor betegeling van dè speel plaats bij de Chr. Ned. Herv. School. Na eenige opmerkingen wordt dit voorstel aangenomen. Het voorstel van B. en W. om een ver hoogd crediet toe te etaan voor onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen. De heer Houdijk vraagt, wat de oorzaak is, dat alle berken aan Zuidwijk gestorven zijn. Wordt zonder hoofd. st. aangenomen. De conceptbesluiten, strekkende tot wij ziging van resp. tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeentebegrooting voor den dienst 1929. Overeenkomstig vast gesteld. Het concept-besluit, strekkende tot wijzi ging der gemeente-begrooting voor den dienst 1930, wordt aangenomen. Het advies van B. en W. op een adres van den heeT P. J. C. Oosthoek, om ver gunning te verleenen tot het aanleggen van een straat, parallel aan den Reyerkoop- schenweg met entree's tegenover het post kantoor en naast do Algemeene Begraaf plaats, wordt aamgenomen. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot intrekking der verordening op het vervoer van lijders aan een besmettelijke ziekte in de gemeente Boskoop, wordt na eenige bespreking aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot nadere vaststelling van de verordening, betreffende de onttrekking aan het rijtuig- verkeer enz., van enkele openbare wegen. Na een enkele opmerking wordt dien overeenkomstig besloten. De voorzitter voegt nog aan de agenda toe een voorstel, strekkende tot voorloo- pige vaststelling der rekeningen oveT 1«29 van de gemeente-bedrijven (gas, water en electriciteit), aangezien de commissie, be last met het nazien der rekeningen dere heeft onderzocht en a-ccoord bevondeD. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Verder stelt de voorzitter nog aan de orde een voorstel om in principe te beslui ten, om ten behoeve der gemeente-bedrij ven een geldleening van plm. f. 100.000 aan te gaan, hetgeen eveneens wordt aang. - nomen. Na een uitvoerige rondvraag wordt de vergadering door den burgemeester ge sloten. „Hercules" en de Korfbalsport. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Chr. Gymnastiekvereeniging „Hercules" besloten tot oprichting eener onderafdeeling voor het beoefenen va nde korfbalsport. Zij heeft bereids de stappen gedaan tot het aanschaffen der benoodigdheden en het verkrijgen van een oefenterrein. Voor dit laatste heeft zij de medewerking ingeroepen van B. en W. Geslipt. Bij het nemen van de draai Julianastraat Zuidkade had een wielrijder het ongeluk om te slippen, waardoor hij tegen den grond viel en bewusteloos bleef liggen. Door behulpzame handen werd de man, die inmiddels weder bij kennis was geko men. naar ziin woning gelbracht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Veelenturf en J. M v Lint. Getrouwd: B. K. J. Verburg, 53 jaar en C J. van Klaveren 4ö jaar; A. J. v. d. Ben 25 jaar en .1. Meijderwijk 23 jaar. Geboren Nicolaas Theodorus z. van C J. Bosman en W. Fase; Antje d. van J. van Klaveren en A. W. Bremmer; Hendrina d. van P. de Buy en L. M. v. Amerongen. Gedurende de afgeloopen week werden aan de Bad- en Zweminrichting alhier, 1140 heeren-, 1260 dames- en 358 volksbaden genomen. Tot Veilingmeester-Boekhouder aan de Boskoopsche Bloemenveiling is benoemd de heer KI. van Kleef, alhier. 441. Ook Duimstok met zijn lange beenen sprong na tuurlijk niet slecht, maar d'arme Piero kon niet springen, kwam midden in de sloot terecht. Het water spatte hem tot zijn ooren, hij riep: „help of ik verdrink, helpt me, Jokko en de Lange, ik voel, dat ik al zink." 442. Maar Piero was wat bang uitgevallen, de sloot was niet erg diep, hij kon heelemaal niet verdrinken, als hij naar den overkant liep. Jokko, die weer achter den dief was, stond dadelijk weer stil want als ik doorloop, zouden zij denken, dat ik niet helpen wil. Irisch net kortsluiting ontstaan, zoodat een gedeelte van het dorp stroomloos wa9. De auo was beladen met een tank. in houdende 1000 Liter wei, welke van den wagen rolde. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Historische optocht? Door de Wilhelmina Vereeniging te Noor den is reeds 2 jaren achtereen een allego rische optocht georganiseerd. Daar het suc ces zeer groot was meent men ook voor dit j jaar aan het idee van een optocht te moeten vasthouden doch in een gewijzigden vorm. Men overweegt namelijk thans een histo- rischen optocht samen te stellen van welk iuee promotor is de Secretaris van de Ver eeniging de heer H. A. Otto, die als hoofd persoon wil brengen een der heeren van de voormalige heerlijkheid Nieuwkoop, Noorden en Achttienhoven. De ledenvergadering heeft in beginsel het idee goedgekeurd om in een volgende verga dering een uitgewerkt plan met kostenbe rekening nader onder het oog te zien. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van E. H. v. Dam en A. M. Blom. Overleden: J. Schutter, 68 jaar, jCchtge- noot van M. Zijerveld. Gehuwd: H. van Egmond, 40 jaar en C. van den Helder. 29 jaar. Aangezien de hoogste inschrijver voor het sorteerrecht der afvalstoffen zich heeft teruggetrokken is de^gunning van het sor teerrecht thans verleend aan den opvolger J. van der Voorn, Pzn. alhier. KOUDEKERK. Door een auto angereden. Mej. M. Haspers werd aan den Hoogen Rijn dijk, terwijl zij daar fietste, door een auto aangereden. Zij viel van de fiets en kwam in een sloot terecht. Met een nat pak en de schrik kwam zij er verder goed af. Haar rijwiel werd bijna geheel vernield. LEIDERDORP. Gevaarlijk speelgoed. Gistermiddag werd het vierjarig zooritje van den arbeider van T., al spelende een hooivork door een kameraadje in het dij been gestoken. De verwonding was van dien aard, dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert Don derdag a.s. des n.m. te half negen. 1 Vaststelling Notulen 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling belasting-verorde ningen in verband met de wet 15 Juli 1929 fStsbl. 388). 4. Wijziging begrooting, dienst 1929 5 Wijziging begrooting, dienst 1930. 6. Uitloting aandeel geldleening. oorspr. 3000. 7. Aanstelling gemeenteambtenaren en vaststelling diverse pensioensgrondsla gen. 8. Rondvraag. NIEUWKOOP. Auto-ongeluk. Gisteren had de chauffeur S. de V. van de kaasfabriek .Aardam" te Ter Aar, op den Nieuwveenschen weg alhier, het onge luk. dat de vooras van zijn auto brak. waar door de auto zwenkte en legen een pan' reed van het elctrisch lichl. De paal brak doch bleef aan de draden hangen. Door een en ander was in een gedeelte van het elec- RIJNZATERWOUDE. Mond- en Klauwzeer. Kwam ongeveer een week geleden nog geen enkel geval van mond- en klauwzeer voor, thans heerseht de ziekte reeds op een zevental boerderijen. De ziekte is kwaadaardig. Landbouwtelling. Uit de alhier gehouden vee- en landbouw telling blijkt, dat in de gemeente 592,17 H.A. grasland en 20.8 H A. bouwland zijn gelegen De veestapel bestaat uit 30 paarden, 595 stuks melkvee, 41 stuks mestvee, 127 pin ken, 196 kalveren. 186 biggen. 162 fok- zeugen, 501 andere varkens, 204 schapen, 1673 kuikens. 1524 kippen en 211 eenden. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Johannes Marlinus. z. van J. W. de Boer en van Johanna Helena Bergman. Overledc: A. C. Rijkelijkhuizen oud 42 j. echlgen. van C. A. Stigter. TER-AAR. Loop der bevolking. Ingekomen: C. G. van den Berg van Alphen W. Keikes van Bolsward G. Vochtelo van Smilde M. Verkaik van Leiden C. H. Moons van Waddinxveen. Vertrokken: E. S. Nieuwenhuizen naar Gem. Blokker N.H. Antonia Kijzer naar Uithoorn. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Huibert, z. v. S. van Noorfc én II. H. de Fockert. Antoniu9 Adrianus, z. v. J. L. van Vliet en M. de Wit. Jan- nigje Geertruida Elizabeth, d. v. A. B. Kooiman en A. P. Jongejan. Cathorina Adriana Huberdina Maria, d. v. H. T. G. van der Ark en M. C. W. Loykes. Adriana Maartje Johanna, d. v. D. van den Berg en N. Heeren. Mazzelina, d. v. H. van der Krans en C. J. Kastelijn. OverledenM. van Vuuren, 51 j. De arbeider H. v. d. M., die peT rij wiel in den avond over den Onderweg alhier naar huis reed, werd door eenige dronken personen te water geduwd. Hij wist zich zelf evenals zijn rijwiel te redden. Gevonden: Een handtaschje met in houd Inlichtingen ter Secretarie. Lijst van onbestelbare brieven of we- sens porl geweigerde brieven, van welke de afzenders onbekend zijn. terug ontvangen aan het postkantoor alhier. Mej. B. van Buizen, Rijswijk bij Delft B. v. d. .Tagt, Ulrum W. Slingerland, Rot terdam. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen den veehouder M. alhier ter zake het vervoeren van vee naar een weide die besmet was verklaard. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van D. Schuilen- burg en J. Hijzelendoorn Maria Anna, d. van J. A. Verxluin en .T. Wolvers Ali, d. van G. Vergeer en J. Wonnink. Overleden: Tiemetje Timmerman 42 jaar ZWAMMERDAM. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Andreas, zoon van Cornelis Vermei en van Anna Elisabeth van den Heuvel. Overleden: Gerry Meta Niesing, 1 jaar. Getrouwd: Arie Versloot, j.m. 31 jaar, te Bodegraven en Marijtje Hoogendoorn, 1 d. 31 jaar Maatschappij van Tuinbouw- en Plantkunde De afd. Noordwijk vergaderde in hotel Royal. Door de warmte waren er niet zoo veel bezoekers als gewoonlijk. Ook dé agenda was niet zoo ruim voorzien. Na eerü inleidingscauserie van den voorzitter wer den de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld Mededeeling werd gedaan, dat wegens te geringe belangstelling geen bind- cursus kan gegeven worden. Ook werden statuten en reglement in overeenstemming gebracht met die van de Maatschappij zelve, zulks op verzoek van het hoofdje-4 stuur. Bestuursleden zullen daardoor nielj direct herkiesbaar zijn, behalve de leden van het dagelijksch bestuur. Over personen' zal bij acclamatie kunnen worden gestemd. De heer Overvelde gaf hierna verslag van de gehouden vergadering van voorzit- ters en secretarissen gehouden te Araster dam. Op 3 Juli wordt onder leiding van den heer Witte een excursie gemaakt doof de Leidsche Hortus, De voorzitter hoopt* dat velen zich naar den Hortus zullen be geven. Naar aanleiding van een wcnscK der vergadering had de secretaris prijsop gaaf gewaagd van auto's voor vervoer naar i de Zuiderzee. Het bleek dat de heer Beuk lager was dan dc Maatschappij Araovn té D^n Hang. Hierna werden aanwezige bloe men verloot en de vergadering gesloten. KATWUK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. We verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarbij het bestuur der Tuinbouwver- eeniging „Katwijk en Omstreken" mede deeling doet niet alleen van een dagelijks toenemenden aanvoer van vroege aardappe len en Bospeen aan de veiling dezer ver eeniging, doch er ook de aandacht op ves tigt, dat ook de aanvoer van bloemkool al van beteekenis gaat worden, zoodat de koop lieden zich van deze producten, welke hoojdproducten zijn voor deze veiling, zich voldoende kunnen voorzien. Aanrijding. Aan den Zeeweg reden eenige jeugdige wielrijders, vermoedelijk behept met de be kende jeugdverschijnselen, die voor een achteropkomende auto niet uitweken. Ook niet na lang en herhaaldelijk seinen geven. De chauffeur,dit ten einde moede, beging de onvoorzichtigheid zich zelve te rechten en reed te dicht op de wielrijders in. Gevolg vernieling van een achterwiel van een der fietsers. En het slot, betaling voor vernieling van een achterwiel door den chauffeur. NOORDWIJKERHOUT. ERNSTIGE AANRIJDING. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Frederik Martin, z. van H. Ver- duijn en J. H. v. d. Zaal; Gerardu9 Fran- ciscus Theodorus, z. van A. G. Vermeulen en van A. E. Obdam; Anna Maria Hen- drika Theresia, d. van J. v. Dijk en van M. P. Keltjens. Overleden: - Geertruida Hoogendoorn, echlgen. van H. van Haaster, oud 62 jaren; Petrus Jacobus Dahlkamp, oud 1 jaar. Ondertrouwd: J. Imanse en C. D. Schalk; J. Kingma en M. J. de Ivooker. Getrouwd: A. G. M. Bon en C. A. v. Dijk; C. Th. Hassing en A. A. v. Zoen. Vertrokken: E. Nieuwenhuis Jr. naar Den Helder; Mej. C. J. Bakker naar Haarlem; A. Beider naar Sassenheim; H. G. Slottje naar Amsterdam; J. Verhaar naar 's-Gra- venhage; H. G. v. Seggelen en echtgen. naar Warmond; C. Rijsbergen ynaar Roer mond; A. Dwarswaard naar Anna-Pauw- lowna; G. Gouwentak en echtgen. naar Haarlem. Gevestigd: D. d. Bij van Venlo, Looster- weg 10; P. H. van Beelen en gezin van Hillegom, Heereweg 143a; Mej. A. H C. Eeftens van IJsselmonde, Meer en Houtslr. 27; II. Mark van Leiden, Heereweg 246; N. Stokman en echtgen. van Hillegom. Veld horststraat 43. C. Buurman en gezin van Hoensbroek, Stationsweg 54; Mej. A. M. v. d. Burg van Maastricht, Heereweg; Mej. W. M E. de Graaf van Maastricht. Heere weg Mej. A. W. Verbakei van Maastricht. Heereweg; L. Dijkstra van Ferwerderadeel, Loosterweg 10; J. C. P. v. Leeuwen van Stompwijk, Heereweg 437; A. v. Leeuwen van Stompwijk, 3e Poellaan 85a. NOORDWIJK. Mond* en klauwzeer. Onder het vee van den landbouwer B C. van D. is mond- en klauwzeer uitgebroken. Vijfjarig knaapje gedood. Dezer dagen had in de Zilk een ernstig auto-ongeval plaats, hetwelk den 5-jarigen P. v. d. B. het leven kostte. Toen het kind den Zilkerduinweg over wilde steken, werd het plotseling gegrepen door een personen auto, komende uit Haarlem, met het gen volg dat het knaapje een der wielen over het lichaam kreeg en bijna op slag gedood werd. Zoowel voor den vader als voor de irioe- der, welke beiden getuigen waren van hèt ongeval, is dit een groot verlies. Den bestuurder van het motorrijtuig, den heer A. P. de P. uit Bloemendaal trof in deze geen schuld. De politie te de Zilk, heeft zoowel het stoffelijk overschot als het motorrijtuig voorloopig ten dienste der Jus titie in beslag genomen, terwijl proces-ver baal werd opgemaakt. Hevige duinbrand. Zondagmiddag brak in de Langevelder Duinen nabij 't Radiostation een hevige duinbrand uit. Gelukkig was de Noordwijk- sehe stoombrandspuit spoedig aanwezigs- welke het vuur na korten tijd meester was- Aanrijding. Nabij „Tespelduin" wilde een personen auto en een Katwijksche autobus elkaar in halen. Drie wielrijders werden hiervan de slachtoffers. Zij werden allen aangereden en de werkman v. d. B. werd ernstig ge wond en zijn rijwiel totaal vernield. Alhier is aangehouden en in verzeker de bewaring gesteld J. v. d. B.. die in de Zilk 2 kloeken met 60 kuikens had ontvreemd en ze in Haarlem wilde verkoopen. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk. De heer Jac. van Nieuwkoop heeft voor de benoeming tot ouderling der Ohr. Geref. Kerk alhier bedankt. Kostelcoze inenting. Woensdag 25 Juni nam. 23 uur zal ten Gemeelnehuize gelegenheid bestaan tot kos- telooze inenting en herinenting van de in-. gezetenen die zich daartoe aanmelden. Bedankt. De heer C. van Goeverden heeft de be noeming tot bestuurslid der „de Visser- school" niet aangenomen. VOORHOUT. Vergadering Holl. Blcembollenkweekers. Dezer dagen vergaderde de afdeeling Voor hout van het Hollandsch Bloembollen-Ge nootschap in het café „Boerhaave" alhier. Te ruim halfacht uur opent de voorzit* ter de heer W. v d. Laan de vergadering. Hierna worden de notulen dooi- den secre taris voorgelezen, die na een kleine opraer- 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7