DE LEIDSCHE LUSTRUMFEESTEN 71rfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 Juni 1930 Tweede Blad No. 21554 GEMEENTEZAKEN. RADIONIEUWS. Fofo Bleuzé. Dank zij de goede zorgen van heit corpslid, den heer van Blom is de kleine Stadszaal Ook de groote Stadsgehoorzaal is in feestgewaad gesloken. Een aardige interieur-foto herschapen in een moderne bar. gisteravond vlak voor het reunistien-diner genomen. De keurige eerewacht „Pro Palria" die de reünisten aan liet station verwelkomde. Een aantal vaandels, die in den stoet werden meegedragen. Folo Bleuzé. Foto Bleuzé. Jhr. A. RoëH (links, die namens de reünisten de toespraak van den praeses-collegii be antwoordde. BENOEMING EN ONTSLAG. De heer A. L. van Beeck, leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde aan het Gymnasium, heeft verzocht hem in die functie te continueeren, alhoewel hij wegen» het bereiken van den 65-jarïgen leeftijd op pensioen zou moeten gaan. Aangezien zijn blijven moet worden ge acht te zijn in het belang van het Gym nasium, stellen B. en W. voor, zijn ontslag voor één jaar op te schorten, zulks in over eenstemming met de bepalingen der wet dienaangaande. In de vacature dir. P. Endt als leeraar in de staatswetenschappen aan de H.B.S. met 5-jarigen cursus en aan de H.B.S. voor Meisjes bevelen B. en W. aan: l.-mr. M. V. Polak, repetitor in het Staatsrecht, alhier; 2. mr. J. v. d. Scheer, leeraar te Brielle. KEURINGSDIENST VAN WAREN. In het aan den Boekhouder van den Keu ringsdienst van Waren verleend eervol ont slag, hebben B. en W. aanleiding gevonden om eenige wijziging te brengen in de boek houding van dat bedrijf. Was na de inwerkingtreding van de Wa renwet en de daarmede gepaard gaande in voering van een commercieele boekhouding en in den eersten tijd na de vestiging van den keuringsdienst in het gebouw aan den Morschweg, de volle werkkracht van een gediplomeerd boekhouder noodig, thans, nu de geheele boekhouding is geregeld en gedu rende een paar jaren is gevoerd, kan voor de eigenlijke hoofd'boekhouding volstaan worden met een ervaren boekhouder gedu rende één dag per week, terwijl de verdere werkzaamheden van boekhoudkundigen en administratieven aard kunnen worden ver richt door den tot klerk le klasse met den titel van kassier bevorderden klerk, rnet behulp van een hulpklerk. Door deze wijziging wordt een vrij be langrijke besparing verkregen. In verband met een en ander zullen een 3-tal verordeningen betreffende den Keu ringsdienst van Waren, eenige wijziging moeten ondergaan, waartoe B. en W. voor stellen doen. STRAATAANLEG ENZ. In verband met de voorgenomen bebou wing van de bouwterreinen op den hoek van en aan den Rijnsburgerweg, den War- monderweg en die van OlcLenbarneveld- straat, moet de langs die bouwterreinen ge legen grond aan de gemeente in eigendom worden afgestaan. Er bestaat in casu aanleiding om niet, gelijk in soortgelijke gevallen gebruikelijk is, betaling van de volledige kostdh van straataanleg op den over te dragen grond te vorderen. Door verbreeding toch van den Warmon- derweg tusschen den Rijnsburgerweg en de van Oldenbarneveltstraat, zoodanig, dat dit weggedeelte geheel aansluit aan het verdere gedeelte, zal ook het vrij drukke verkeer over dien weg worden gebaat. En aangezien derhalve door die wegverbetering ook het algemeen verkecTsbelang wordt gediend, meenen B. en W., dat in dit geval eenige tegemoetkoming in de aanlegkosten wel ge wettigd is. Die tegemoetkoming zou billijkheidshalve naar den maatstaf van een derde gedeelte van de aanlegkosten kunnen worden bere kend. Aldus berekend zal tea befcoeve van den slraalaanJeg rangs bouw terrein I ter nadere verrekening in de gemeentekas moeten worden gestort f 600.terwijl in de kosten van straataanleg langs bouwterrein II een bedrag ad f. -435.moet worden bij gedragen. Ten aanzien van bouwterrein III, gele gen op den hoek van den Rijnsburgerweg en den Warmonderweg, zou dezelfde ge dragslijn kunnen worden gevolgd. Op ver zoek heeft de eigenaar zich echter bereid verklaard om mede aan de gemeente in eigendom over te dragen een gedeelte van dat bouwterrein, ter plaatse van het samen komen van den Rijnsburgerweg en den W armonderweg. Door overdracht ook van dat stukje grond wordt eene aironding van de weggrens verkregen, welke B. en W. in het belang van de veiligheid van het verkeer van en naar de stad van groot belang achten. In verband met dien afstand kan met be trekking tot den straataanleg langs bouw terrein III met een bijdrage van f. 250. genoegen worden genomen. INZENDEN VAN EEN VERKLARING. Ingevolge art. 11 der voorwaarden, waar onder Gedeputeerde Staten van Zuid-IIol- land aan onze gemeente vergunning heb ben verleend tot het plaatsen en exploitee- ren van een hoogspanningslijn, uitgaande van het bestaande hoogspanningsstation „Rubenkamp" te Oegstgeest langs den Rijksstraatweg tot in de buurtschap „het Oude Dorp", een en ander ten behoeve van de levering van electrisehen stroom in ge noemde buurtschap, wordt de vergunning geacht niet gegeven te zijn, indien niet bin nen drie maanden na dagteekening van het besluit van Gedeputeerde Staten door den Raad eene verklaring is ingezonden, hou dende, dat deze de vergunning onder de daarbij gestelde voorwaarden aanvaardt. Aangezien h. i. tegen die aanvaarding geen bezwaar bestaat, geven B. en W. in overweging tot het inzenden van die ver klaring te besluiten. MEEVALLERTJES. Ingevolge de begrotingsvoorschriften moeten de kosten van pensionneering, die •van het verleenen van wachtgelden en van de ongevallen- en invaliditeitsverzeke ring, alsmede de daartegenover staande ont vangsten, nadat zij op de daarvoor bestemde verzamelposten zijn geraamd, over de ver schillende hoofdstukken en paragrafen der begrooting worden verdeeld. De uitgaven ter zake over 1929, welke in totaal waren geraamd op f. 642.196.heb ben bedragen f. 635.913.26 en zijn dus f. 6.282.74 beneden de raming gebleven. De ontvangsten, in totaal geraamd op f. 326.506 hebben bedragen f. 327.203.717* of f. 697.717' meer. De over 1929 tea laste van de gemeente Fofo Bleuzé. De directie van „Zomerzorg" had de vriendelijke attentie allen reünisten een gkts champagne aan te bieden. De kellners hadden allerminst over geringen afzet te Wagen gekomen pensioenkosten enz. hebben der halve f. 6.282.74 plus f. 697.717» is f. 6.980.457a minder bedragen dan geraamd is. In verband echter met de bovenbedoelde verdeeling moeten verschillende wijzigin gen in de begrooting voor 1929 worden aan gebracht. Het voordeelig verschil kan worden be stemd tot verhooging van volgn. 621 „On voorziene Uitgaven", waardoor de nog op dien post beschikbare som van f. 15.295.37 2al worden gebracht op f. 22.275.827*. RADIO-ZENDLIEFHEBBERIJ IN AMERIKA. Gedurende de eerste 4 maanden van 1930 ontving de American Federal Radio- com mission 114 aanvragen voor de oprichting van radio-omroepstations. Zoowat alle aan vragen werden geweigerd ondanks het feit dat bij vele een politieke partij was betrok ken. De commissie was van oordeel dat Amerika het mei de tegenwoordige 600 om- roepstations wel kan doen. Zelfs aanvragen voor het werken met zeer geringe energie worden geweigerd. Dat mochten we in fïuropa ook .wel eens gaan doen. DUITSCHE RADIO GEWEERD IN PARIJS. Als antwoord op de weigering voor toe lating van de Fransche radio-industrie op I de radiotentoonstelling in Berlijn heeft het bestuur van de Parijzer Radio-tentoonstel ling besloten ook alle radio-apparaten van Duitsche firma's op de expositie te ver bieden. HET „GEWONE" RADIO- WONDER. Er worden tegenwoordig iederen dag nieuwe staaltjes der wondere radiotechniek gepubliceerd en niemand verwondert er zich feitelijk nog over; alles is zoo gewoon als het over radio gaat. Toch is onderstaand berichtje wel de moeite waard. Een zakenman in Berlijn belde vandaar uit via de trans-atlantische radiotelefoon dienst twee kennissen op die zich boven Los Angelos in een vliegmachine bevonden. De verbinding werd correct tot stand gebracht en de zakenman vroeg: „Kunnen Jullie me wel goed verstaan?" waarop het antwoord direct volgde: „Schreeuw niet zoo, je stem is dui*rhjk maar veel te luid", en toch was hij noe J000 K.M. van Los Angelos.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5