LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. VISSCHERIJ-BER1CHTEN. MARKTBERICHTEN. Ad^ertentiën WEERBERICHT. Busmeterztand. Het dikke pijltje geelt den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 766. TKLBBRAF1BCB WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 23 Juni, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogsto stand 763.0 te Biarritz. Laagste Étand 759.8 te Stornoway. Verwachting tot Sen avond van 24 Juni: Matige tot zwakke, Westel. tot Zuidel. wind. Gedeeltelijk be wolkt. Aanvankelijk droog later weer toe nemende kans op regen en onweer Aan vankelijk iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm,: 17 gr. C. f63 gr. F.) 13 uur 'emidd.-. 17 gr. C. (63 gr, F.) 3 uur nam.19 gr. C. (66 gr. F.) BOOOWATERTIJDEN TE KATWMK-a.-ZEE Voor Dinsdag: Hoogste stand des voorm. te 1 u. 28 min. Hoogste stand des nam. te 1 u. 50 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Booge Rijndijk". 7 uur vorm 24 gr. C. 11 uur vorm.: 241/2 gr. C. 3 uur nam.: 25 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 21 1/2 gr. C. 11 uur voerm.: 22 1/2 gr. C. 3 uur nam.: 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t.a. Maandag 9.56 n.m. tot 4.11 v.m. Orientalis" in de sociëteit; 7.30: Vikingen maaltijd in het feestgebouw en opening va» het muziek-festival met een concert met marsch door de stad van ,,De Post"; 9 uur: Orgelconcert in de Pieterskerk-, 10.30: bal in hot feestgebouw, 12.30: Cabaretavond en soupers van de gezelschappen „Non Sordent in Undis", „Frisia", „Transisaiania"; „Utile Dulci" en „Operam Demus" op de sociëteit. Het waterieestspel „De vliegende Hollander". Sinds dep wereldoorlog heeft uitgeraakt en de eersle naweëen van de oorlogsmisère waren overwonnen, is als een vast lerug- keerend onderdeel, ja zelfs veelal als het hoofdnummer van ieder Studentenlustrum der diverse Studentencorpora in ons land, naar voren gekomen een open-luchtspei. Blijkbaar heeft men op deze wijze tot uiting willen brengen een „Noblesse oblige' voor de spes patriae, waarvan eens grootendeels de cultuur in Nederland zal afhangen; naast de gewone jolijt en feestvreugde van een lustrum weid aldus meer luister en glans bijgezet! En voor zoover als dit niet gegaan is ten koste van de banden tusschen de bevolking der Hoogeschool eenerzijds en de bevolking der Stad anderzijds moet dit slre- ven zonder restrictie worden gewaardeerd als uiterlijk teeken van voldoening aan een geestesroeping. aan een culluurstreven \an hoogere orde. Brengt het liefhebberij-looneei, dus ook het studenten-tooneel, niet mee een dosia offervaardigheid, een toewijding, die meermalen gunstig uitsteekt boven hel be- roepstooneel en wordt niet op deze wijze de kans geopend op het inslaan van nieuwe wegen, die anders braak zouden blijven lig gen? Zonder uitzondering durven wij allo openlucht-spelen der diverse lustra dan ook proefnemingen noemen in de richting van massa-spel, waaraan het tooneel langzaam maar zeker ons had ontvoerd. Laten wij in 't kort de reeks de revue passeeren, dan ontdekken wij daarin e terugkeer tot oude beproefde banen, nadat getracht was nieuwe wegen te bewandelen, al moet dal oude banen niet al te letterlijk worden opgevat, daar steeds gestreefd is en wordt naar wat nieuws, hetzij in gloed nieuwe. heizij in reeds betreden paden ln 1923 gaven de Wageningere een opvoenng van Vondels Leeuwendallers, trachtend wederom belangstelling tc wekken voor een meesterwerk van ouden stempel. Daarop volgde evenwel een periode van nieuwig heDel!t gaf nog datzelfde jaar het Toren spel, een proeve van modern mystene-spe in 1924 door Groningen gevolgd met vehs Bruiloftsfeest, terwijl Leiden het jaar daaPcp de nieuwe paden betrad met het AZ spel, waarbij zonder uitzondering de hoofdtoon viel op de handeling, uitgebee.d door beweging, rhytmiek, symboliea et-, niet op het gesproken woord, dat of geheel of grootendeels zelfs ontbrak. In 1926 keerde Utrecht reeds voor een deel terug op den ingeslagen weg door in Ichnaton wederom een belangrijke plaats in. te ruimen aan het gesproken woord en in 1928 volgde Wageningen met de burgers van Calais deze richting, die door Delft nog even werd onderbroken door het volkomen mechanisme D 16 M M, doch Groningen zette den terugtocht vorig jaar voort met Hasenclever's Antigone. En het Leidsche openlucht-spel 1930 brengt zelfs het ge sproken woord weer geheel en al op den voorgrond! Zoodoende wordt naar voren terugge schoven datgene, wat o. i. steeds op den voorgrond thuis behoort; het tooneel eischt in de eerste plaat9 de macht van het ge sproken woord, dat de toehoorders moet we ten te boeien door ontroering of anders zins en dat de machtige factor is van welk tooneel ook Bovendien brengt Leiden dit jaar specifiek vaderlandsch tooneel! De maker van het spel, dat morgen aan de Kaag de premièra zal beleven, is onze bekende dichter mr. M. Nijhoff, die thans een leidende figuur is geworden onder de jongeren en zich bijkans geheel los wist te houden van de oorlogs psychose, waarvan slechts in enkele gedich ten iets valt waar te nemen, staande als het ware tusschen de jongere generatie en de oudere in. In 1916 publiceerde hij zijn eersteling, do bundel „De Wandelaar", in 1924 gevolgd door „Vormen", vooral het laatste treffend door klaarheid van gedachte en uitdrukkingsvermogen, gezwegen nog van zijn crilieken. Echt Hollandsch is ook het' onderwerp, dat hij koos voor zijn spel; De Vliegende Hollander, ook al heeft hi] de bekende legen de vrijwel geheel los gelaten, dateerend uit de 17e eeuw, reeds door diverse auteurs aangewend voor hun scheppingskracht, zoo als Gouverneur, Heine, Wagner, Marryat e.a. Zelfs rijst o.i. de vraag, of als titel niet beter had gepast; Het vrouwtje van Sta voren, gezien het feit, hoe aan deze legende eigenlijk de voornaamste plaats wordt inge ruimd in het gebeuren, terwijl daarnevens dan-nog aan Bonifacius ruimte wordt ge geven voor zijn laatst bezoek aan Fries land, dat hem den dood zou brengen, waar uit systematisch volgt, dat het spel zich af speelt in het jaar 754. In z.g. blanke verzen, zesvoetige jamben, waarbij hij gelukkig het stafrijm wiet toe te passen, schreef hij zijn echt Nederlandsch gegeven; forsch en kloek van taal en klank, slechts hier en daar ontsierd door eenige slordigheid als enkele Germanismen en min der juist gekozen regels. Als literatuur on getwijfeld uitnemend geslaagd, ook wat spanning en dramatische woordbeelding be treft. En onvervalscht Hollandsch is de omge ving, waarin het zuiver vaderlandsche spel zich afspeelt. De boottocht langs de zich kronkelende Zijl naar het Kagermeer be reidt prachtig voor op hetgeen daar in de ruimte van Neerland's plassen ziöh voor de toeschouwers zal afspelen op het door den architect Wijdeveldt zoo keurig ontworpen decor van het oude Stavoren. Als van zelf wordt men ontvankelijk voor de welbekende versregels, waarin gezongen wordt van groene weiden, glanzende koeien, en het nevelig verschiet, oprijzende torens, geu rend hooi en eindigend: „Holland, m'n Hol land, ik vind je zoo. mooi!" Zoo is de Hol- landsche omgeving! Op de Laeck verheft zich primitief het oude Stavoren-dorp met een scheepswerf, een weverij, pottenbakkerijen en neften- knooperijen, een kerkje in aanbouw voor de leer van Bonifacius; met rechts het kasteel van de burchtvrouwe, afgesloten met een ophaalbrug, en links een uitkijktoren. In kleur en snit past dit bouwwerk van een week zich bij uitstek aan bij de hori zon en omgeving van het wijde Hollandschc landschap, zoo vaak door beroemde mees ters van het palet op het doek gebracht... Hoe de opvoering het zal doen, we zul len den dag van morgen moeten afwach ten, doch wel durven we voorspellen, na gisteren een gedeelte van de generale re petitie te hebben bijgewoond, dat er veel zal zijn te waardeeren en dat een bezoek zeker gerechtvaardigd mag heeten. Het weer zal zijn de beslissende factor Met de nieuwste vindingen der techniek wordt het goed voorgedragen gesproken woord en de beseheiden muziek van Mat- thys Vermeulen, die slechts een onder- streepende rol vervult, gebracht over de plm. cO M. breede Spriet tot de toeschou wers-tribune op den Kleinen Hemmeerpol- der. De generale repetitie voldeed in dit opzicht. Overigens was de generale repetitie ge heel passend in het bekende geijkte beeld een chaos, waarvan men zich afvraagthoe is er orde in te brengen. Hetgeen niette min den regisseur, den heer Joh. de Mees ter Jt., lukte! Dank zij de warmte, plona» den degenen, die ,,vrij" waren, in het wa ter van de Kaag, die met zeilen was be zaaid. Er heerschte een ware generale-re- petitie-stemming. Het Boodc Kruis moest een der deelne mers nog assistentie verleenen, daaT hij bij het gevecht tusschen Vikingen en dorpe lingen werd gewond aan het bovenbeen. c Op Dinsdag 24, Donderdag 26 en Zater dag 28 dezer zullen de navolgende treinen in "Warmond stoppen: No. 1130 v. R'dam naar A'dam, vertrek Warmond 18.14. No. 11.39 van A'dam naar R'dam, ver trek Warmond 19.48. No. 1155 van A'dam naar R'dam, vertrek Warmond 21.49. No. 1189 van A'dam naar R'dam, vertrek Warmond 23.55 Bovendien loopt op Zaterdag een extra stoptrein Leiden—Amsterdam, vertrek Lei den 0.20. Warmond 0.24. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. C. Roosen en Zoon. fa. A. Mulder, Kort Galgewater 1, Leiden. Optiek en medische instrumenten. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 Januari 1930 omgezet in een vennoot schap onder lirma. Vennooten F. J. Roosen, Leiden en C. Roosen. Leiden. DE BEKRONINGEN DER VERSIERINGEN. De uitslag van de jury inzake de slraat- versiering luidt: lste prijs Noordeinde; ieder een 2de prijs: Stationsweg en Doe- zastraal; ieder een 3de prijs: Breestraal, Groene- steeg. Kraaierslraal. r Verder trokken de aandacht verschil lende particuliere huizen die versierd wa ren. o.a. op de Beestenmarkt. Prinsesse- kade, Nieuwe Rijn, enz. „SEMPRE CRESCENDO" De aandacht wordt er op gevestigd, dat de ingang van de Stadsgehoorzaal voor het Concert van Sempre Crescendo op Woensl.ig 25 Juni a.s. niet is aan de Breestraat maar door de Lagere School aan de Aalmarkt Slechts officieel genoodigden hebben toe gang aan de Breestraat SLUITINGSUUR CAFé'S. De Burgemeester heeft bepaald, dat de drankinrichtingen van Woensdag op Don derdag en van Donderdag op Vrijdag des nacht te 2 uur gesloten moeten zijn. De overige dagen op het gewone sluitingsuur le 12 uur middernacht. PROVINCIALE WEDSTRIJDEN „HET ORANJEKRUIS". De provinciale wedstrijden in de Kweek school voor Zeevaart aan het Noordeinde alhier vanwege den Koninklijken Nationa- leq Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranjekruis", werden Zaterdagmiddag voortgezet door de heeren sen. beroepsgroepen en de heeren sen. leekengroepen. Hieronder volgt een volledige lijsl van de prijswinnaars. Dames jun. le prijs, verg. zilv. med. Ver. v. E. H. B. O. „Linker Maasoever", Rotter dam, 24 p. Dames sen. le prijs. verg. zilv. med. Ned. Ver. van E. II. B. O., Delft, 45 p.; 2e pr. zilv. med. Ver. v. E. H. B O., Alblasserdam, 36 punlen. Heeren jun. le pr. Ned. Ver. v. E. H. B. O., den Haag, verg. zilv. med., 63 p.; 2e pr. Ver. v. E. H B O. Alblasserdam, kl. verg. zilv. med., 54 p. Heeren sen. beroepsgroej>enle pr. verg. rilv. med. Ver. v. E. H. B. O. „Linker Maasoever", Rotterdam, 49 p.; 2e pr. br. plaquette Ned. Roode Kruis Rotterdam (IH) 47 p., 3c pr. br. med. Ned. Roode Kruis Rot- lerdam (II) 39'/* P Heeren sen. leekengroepen: le pr. verg. zilv. med Ver. v. E. H. B. O. „Oud-Kralin gen" 58 p., 2e pr. zilv. plaquette Ned. Ver. van E. II. B. O. den Haag 57 p.; 3e pr. kl. verg. zilv. med. Ver. v. E. H. B. O. Gouda, 53 p., 4e pr. zilv. med. Ver. v. E. H. R. O., Dordrecht, 49 p. Voorls werden twee extra prijzen toege kend aan de vereenigingen met het grootste gemiddeld aantal over hun verschillende ploegen. Deze prijzen werden toegekend aan de Vereeniging voor E. H. B. O. te Den Haag (53 p.) en de Ver. v. E. H. B. O. te Alblasserdam (43 p.). Do prijzen werden uitgereikt na afloop van de wedstrijden, nadat de Voorzitter van het U itvoerend Comité dr D. Brocx, met een kort woord had gesproken, waarin hij allen dank zegde die hadden medege werkt tol het weislagen van dezen dag, speciaal den lieer B. Planjcr en dr. J. W. Loos. de zie! van de beweging. Tegelijkertijd werden in de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk wedstrijden in zwemme-nd redden gehouden, welke omvat ten popduiken, reddingszwemmen en een medisch gedeelte. Elke ploeg kwam uil met drie personen. De opdracht luidde voor de juniores het redden van een bader (baad ster), die schijndood wordt opgehaald en het opwekken der levensgeesten. Voor de seniores-aldeoiingen werd deze opdracht nog verzwaard, doordat de drenkeling een diepe wonde aan het achterhoofd had be komen. De jury bestond uit de heeren D. A. de Groot, voorzitter, P. Vaalburg, W. Prinz, Wassink en de doctoren Arnouls (Rotterdam) en Hermanides (Noordwijk). De uitslagen waren: Dames seniores: R'damsche Reddingsbri gade, 47 pnt. Dames Juniores: 1- Sehiedamsche Vrijw.- brigade tol redding van drenkelingen, 57 p. Heeren seniores: R'damsche Reddings brigade, 68 pnt. Heeren juniores: 1. Noordwijksche Red dingsbrigade. 68 pnt.; 2. Haagsche Vrijw. brigade tot redding van drenkelingen, 67 p.; 3, Delflsche Vrijw. brig, tot redding .van drenkelingen. 61 pt.; 4. Groene Kruis. Flak- kee, 59 pnt.; 5. Leidsche Reddingsbrigade 53 pnt.; 6. Sehiedamsche Vrijw. brig, tot redding van drenkelingen, 49 pnl.; 7. Roode Kruis Transport-colonne. Schiedam, 48 pnt. De Leidsche R. B. II, de Delftsche R. B. II en de Ned. Padvinders, afd. Leiden gr. I werden gediskwalificeerd wegens het mee- zwemmen van den drenkelingen. De prijzen werden onmiddellijk na ai- loop uitgereikt. ZWITSERSCHE LANDDAG TE LEIDEN. Te Leiden heeft gisteren de vereeniging van in Nederland.gevestigde Zwilsers haar jaarlijksche „Landesgemeinde" (landdag) gehouden, welke landdag eigenlijk plaats vond tijdens een rondvaart op de Kager- en Braassemermeeren. Deze stond onder leiding van de Zwitsersche consuls in ons land de heeren Koch en Zeiler. Ook de Zwilsersche gezant, de hr. A de Pury, nam er deel aan. Na terugkeer vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in Zo- merzorg. waarbij de Zwitsersche gezant eveneens aanzat. De dag weid besloten met een bal BRAND IN EEN WATERSTOKERIJ Vanmorgen is brand uitgebroken in de walerstokerij van den heer J. F. alhier, hoek LangegrachtKoolslraal, doordal von ken uil de ketel op het hout vielen. Het greep greep Teeds spoedig zoodanig om zich heen, dat aan blusschen niet meer viel te denken. De stokerij alsmede de zolder brandde geheel uit. De brand werd ge- bluscht door de motorspuit, bediend door politie eenige gemeente-werklieden, la ter met behulp van de brandweer. Verschil lende politieautoriteiten waren aanwezig. Dank zij het spoedig ingrijpen, was het ge vaar voor de belendende perceelen na kor ten tijd geweken. Verzekering dekt de schade. 'N MERKWAARDIG ONGEVAL. De heer L. C. J. G. I. T. W., uil den Haag werd gisteravond te 10.45 op de Haagbrug door een wielrijder aangereden, waardoor hij boven op den kinderwagen lerecht kwam, die door zijn vrouw werd voortgeduwd en waarin zijn twee kindertjes zaten. Geluk kig bleven deze ongekwetst, de kinderwa gen echter werd zwaar beschadigd. De alhier tot semi-artis bevorderde student E. \V. Creyghton is bestemd tot ollicier van gezondheid bij de zeemacht. De heer Lourens Bosch, tandarts hier ter slede, is benoemd lot lid der commissie, belast met het onderzoek in de kwestio der landtechnici (Staatsblad 257, 18 Mei, 1929, laatste alinea). Door den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid is benoemd tot lid van de Examencommissie voor Tandtechnici, welk examen te Utrecht gehouden zal wor den, o.a. J. Bollin, tandheelkundige, alhier. De opbrengst van de „Zonnestraal dag" alhier bedraagt I 1434.15 (vorig jaar 1 1261.34). Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat het Consultatie-Bureau voor moeilijke kinderen en het Bureau voor Vóórzorg en Nazorg Woensdag 25 Juni a.s. in verband met de Lustrumfeesten gesloten zullen zijn. Een trekhond van P. A. Z. werd gister avond op het Noordeinde te 7.45 aangere den. Het dier, dat verlamd bleek, is door de brancard van de Dierenbescherming ver voerd naar het diorenasyl te Leiderdorp. Gisleravond is brand ontslaan op den Haagweg in een personenauto, besluurd door den heer E. D. uit Den Haag. De brand werd gebluscht door de brandweer met be hulp van een minimax en zand. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen: Volw. Kinde pers. ren Totaal Maandag 16 Juni 28 28 Dinsdag 17 Juni 31 31 Woensdag 18 Juni 30 30 Donderdag 19 Juni 29 29 Vrijdag 20 Juni 28 28 Zaterdag 21 Juni 24 24 AMERIKAANSCHE GEZANT BEZOEKT AALSMEER. Hedenmorgen heeft de Amerikaansche gezant de heer Dickema in gezelschap van den voorzitter van de Amsterdamsche Ka mer van Koophandel een bezoek gebracht aan Aalsmeer, waar zij door den burge meester werden ontvangen. OndeT geleide van den heer G- Oud. werd het veilingsge bouw „Bloemenlust'" bezichtigd, waarna een bezoek werd gebracht aan do potkwee- kerij van den heer D. Baardse. Hierna is de hooge bezoeker naar Schiphol ver trokken. BRUTALE ROOFOVERVAL OP EEN KASLOOPER. De dader gegrepen. Een brutale overval op een kaslooper heeft hedenmiddag te Amsterdam plaats gehad. De 55-jarige kaslooper F. de Visser van de Kas vereeniging, die een tasch bij «ich had met een groote waarde, moest zijn bij de firma Wesselius aan den Singel bij den Heiligeweg, Toen de man zich in het gebouw van dqze firma bevond werd hij op een portaal overvallen door een on geveer 20-jarigen jongeman, die hem met een hard voorwerp op het hoofd sloeg, met de bedoeling hem bewusteloos te slaan en dan te berooven. De kaslooper schrok ge weldig. doch viel niet. De dader, die zag, dat zijn aanslag mislukt was, vluchtte De aangerande had de tegenwoordigheid van geest den jongeman te volgen onder het ge roep „Houdt den dief", snelde hij den aan valler, die den Heiligeweg was ingeloopen na. In de Kalverstraat werd de man aange houden en aan de politie overgeleverd. VERDRONKEN. Gistermiddag is bij het zwemmen in het Balgzandkanaal verdronken de ongehuwde arbeider C Lourens Meeldijk uit Anna Pau- lowna De verdronkene was dien dag juist 25 jaar oud. In de Niers is bij hel zwemmen verdron ken zekere L. Weerepas uit Keppel. Men zie voor Nagekomen Berichten en Benrsoverzicbt pag. 3 van het Tweede Blad. IJMUIDEN, 23 Juni 1930. VISCH PRIJZEN. Tarbot per kilo 1.1.10.0.90, Griet per kist van 50 kilo f. 50—30, Tongen per kilo i. 2.50—1.35, Groote Schol per kist van 60 kilo 1.47, Middelschot f. 39—36, Ztlschol f. 45—26, Kleine Schol f. 23—2.50, Bot f. 2 —0.60, Schar f. 10—7.50, Tongschar f. 47 45, Vleeten [>er stuk 1.1.65, Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo f. 6—1.70, Groote Schelvisch f 37—30, Kleinmiddel Sehelviseh f. 26—16, Kleine Schelvisch f. 177.60, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 91.90, Gullen per kist van 50 kilo i. 52 44, Lengen per stuk f. 161.50, Heilbot per kilo f. 1 10—0.75, Wijting per kist van 50 kilo f. 1.951.60, Koolvisch por sluk f. 4.503.20, Makreel per kist van 50 kilo 1. 0.800.65, Steur per sluk f. 1412. Aangekomen 26 stoomtrawlers: IJM 62 met 1 1628; IJM 48 met 1.2417; IJM. 108 met f.2016; JJM. 175 met f.2662; IJM. 112 met f. 2944; IJM. 58 met f. 3200; IJM. 43 met f.2000; IJM 37 met f.2400; IJM 6 met f.1900; IJM. 180 met f.1600; IJM. 139 met f. 1796; JJM. 138 mei f. 1700; IJM. 79 met f.1808; IJM. 63 met fj 1100; IJM. 65 met f.1800; IJM. 158 met f.1176; IJM. 110 met f. 1500; IJM. 85 met f.2100; IJM. 91 met f.1700; ITO. 27 mei f.1100; IJM. 105 met fr. 1600; IJM. 23 met J. 1100. IJM. 117 met f.2600; IJM. 159 met f.1800; SD. 89 met f. 2800 (IJsland). En 18 loggers:: KW. 95 met 810, KW. 158 met 270, KW. 45 met 540, KW. 36 met 640, KW. 110 met 630, KW. 42 met 770, KW, 97 met 400, KW. 22 met 670, KW. 31 mei 420, KW. 169 met 500, KW. 25 met 250. KW. 23 met 350, KW. 38 met 860, KW. 48 met 210, KW 68 met 300, KW 55 met 480, KW 70 met 530, KW. 175 met 620, Deensclie kotter E. 491 met f.460, E. 110 met 1.210. I/EIDEN, 21 Juni 1930. Eierenveiling. Totale aanvoer 8132 sluk». Prijzen Kip eieren f. 4.705.40; Eendeneieren f. 4 00 4.40 Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 23 Juni Peulen f. 0.250.37; Doperwten f. 0 600.65, Ca- pucijners f. 0.36; Tuinboonen f. 0 440.46;' Snijboooen f. 3.503.70; (stok) f. 2.20 240; Princeboonen f. 4.30 Alles per 10 KG. Augurken (grof) f. 5.206.10; (bom men) f. 4.70; (sloppels) f. 1.20 Alles per 25 K G Tomaten A f. 24.00—28.00; B f. 92.00 —22.00; Cf. 23—26.00; CC f. 13.00 —15.00 per 50 K.G. Aardbeien f. 0.40—0.55 per K.G. ROTTERDAM, 28 Juni. Veemarkt. Aange voerd 427 vette runderen, 312 vette kalve ren, 288 schapen of lammeren, 1009 var kens. Koeien 52,6—57,5 48-ri51, 34—40; kalveren 6570, 5660, 4557,6; schapen 3036; lammeren 2336; zuiglammeren 22—26; varkens 30,5, 30, 29,5. Getrouwd: PIETER JOHANNDS LÜGTIGHEID Jr. ADRIANA v. WESTRIENEN JAN LÜGTIGHEID en PIETERNELLA A. v. WESTRIENEN die, mede namens wederzijdsche Familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. 23 Juni 1930. Morschkade 9—8. 1442a Heden werden wij verblijd door de geboorte van onzen Zoon HENDRIK W. VAN OOSTEN. M. H. VAN OOSTEN- y. d. VELDEN. Leiden, 23—6—'30. Acaciastraat 8. 1490a Tijdelijk Diaconessenhuis. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een lang durig, doch met geduld ge dragen lijden, zacht en kalm onze lieve Dochter, Zuster en Verloofde MARIA ALEIDA KENBEEK op den leeftijd van 21 jaar J. J. KENBEEK J. M. B. KENBEEK— STRUIJKENKAMP J. C. KENBEEK B. D. KENBEEK B. VAN DER PLUIJM Verloofde. Leiden, 22 Juni 1930 Schelpenkade 12 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag te circa elf uur op de begraaf- plaats „Rhijnhof". 8452 Geen bezoek. 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3