DE ZEILWEEK TE KIEL. Steeds meer Hollandsche successen. o—— (Van een specialen berichtgever.) KIEL, Vrijdag, 20 Juni. De zeilweek te Kiel. De zesmeterjachten Killy, Braassemermeer en Lou voor anker. Op den achtergrond de marine-signaaltoren en het opleidingsschip Niobe. Het weer is heelemaal in de war geraakt: het was vanochtend dreigend en in den middag regende het. Overdag hadden wij meestal windstille, wat voor een regelmatig verloop van een zeilwedstrijd nu niet be paald prettig te noemen is. De tweede wedstrijd om den Busleyprijs voor twaalfvoetsjollen bracht alweer een 27-tal jollen aan den start, maar de haast volkomen stilte maakte, dat geluk een heele boel begon mee te pralen. Het werd haast vervelend, zoo zeurig als de jollen langs de baan gingen, maar ten slotte gin gen ze toch nog vooruit en dat was het voornaamste. Bij het ronden van de gasboei bij het ingaan van de eerste kruisstreek raakte Jan Maas die boei en verliet het veld De anderen sukkelden door: zoo nu en dan viel er een enkele af, die uit verveling op gaf, maar tenslotte bleven er dan nog ne gentien in den strijd. Welnu, die strijd werd op het laatst nog uiterst interessant. Want de G 103, die voor was, werd in het laatste kruisrak door vele andere ingehaald o.a. door Bohre, die zich met een heel goed uitgerekenden slag aan liet hoofd plaatste. Toen die de laatste boei rondde werd het eerst recht spannend. Niet omdat hij nog een tegenstander had, die het hem benauwd maakte, maar eenvoudig om dat het de vraag was, of hij er in zou sla gen om binnen den vastgestelden tijd dat is drie en een half uur binnen te komen. Hn ziet, de jolleman slaagde daarin in het laatst nog net. Want hij bleef er 27 seconden onder. Had hij een halve minuut langer over de baan gevaren, dan ware deze eene wedstrijd niet geldig geweest voor die beide prijzen. Obst werd nu tweede, maar aangezien Jan Maas een protest tegen hem ingediend heeft wegens wrikken, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat hij er uil ligt en dan wordt Hans Paschen eerste der Duitschers, zoo dat er dan om den Hollandsche Molenprijs ook nog verder moet worden gestreden. In de zesmelerklasse hee't de Braasse- mermeer gewonnen door de Pan en de Kitty terwijl de Lou heeft opgegeven. De Dana is vertrokken De eigenaar van de Dana, de Deensche heer Graae gevoelde zich beleedigd door het wedstrijdcomité, aan wie hij met dure eeden tijdens de behande ling van het protest van de Kitty tegen de Dana II bezworen had, dat er van raken van beide schepen geen sprake was geweest Geheel tegen de verklaring van de beman ning van de Kitty in. Het comité heeft te recht de verklaringen van den heer Schou ten en zijn bemanning als waar aangeno men en de Dana uitgesloten. Toen werd de „sportman" Graae kwaad en hij ging weg. Met zijn schip. Een strop voor Carp en diens bemanning in wier hoofd een dergelijk uit kwaadheid wegloopen na het verliezen van een protest natuurlijk niet zou zijn opge komen. De uitslagen van de wedstrijden van heden, voorzoover daarin Hollanders heb ben meegedaan, luiden als volgt: Zcsmeterklasse: 1. Braassemermeer st. Hans Nathan 4.01.28; 2. Pan. st. E. Laeisz 4.12 29; 3. Kitty st. Schouten 4.12.52; Lou opgegeven. Twaalfvoetsjollen om den Busleyprijs en om den Hollandsche Molenprijs: 1. Hunther van G Bohre 2.29.33; 2. Hella van Obsl 2 30.06; 3. Peter van paschen 2.30.22; 4. Kauz van de Reichsmarine 2 30.36; 5. Mo- ritz van N.R.V. 2.30 54: 6 Beatrijs III van Tonny Hin 2 31.08; 7. Pekari van Laeisz 2.32.07; 8. Pusch van Hamb. S C. 2.32.28; 9. Puck van de Reichsmarine 2.32.43. Zaterdag, 21 Juni. Vandaag hebben wij dan den derden wedstrijd in de twaalfvoetsjollenklasse om den Busleyprijs meegemaakt En het resul taat is werkelijk verrassend geweest: de dne Hollandsche deelnemende booten zijn ach ter elkander als nummer een, twee en drie aangekomen. Dit nieuwe succes bevestigt wel alle an dere van deze week en toont op duidelijke wijze het overwicht der onzen in deze thans ook in Duitschland sterk ingevoerde inter nationale klasse. Er stond maar een flauwe bries uit het Westen, toen vanochtend het startschot viel voor de jollenklasse. De eenige Hollander, die een beetje behoorlijke plaats innam was Jan Maas, maar ook hij zat nog tusschen alle andere in. De start van Tony Hin was al heel weinig voortreffelijk, die had volko men verkeerd gerekend. En zoo was er dus, onder ons toeschouwers, maar weinig hoop op een behoorlijk resultaat. Maar ziet, reeds in het stuk aan den wind naar boei Kiel 9 wisten alle drie zich een heel wat beter plaatsje te bemachtigen. Hot opwerken van Tony Hm met de Beatrijs III vooral moet in dezen worden gememoreerd. Het eerste stuk in den wind werd dus met meer moed tegemoet gezien. Inderdaad ge lukte het èn Bohre én Hin om in dat stuk bijna den geheelen achterstand te doen ver dwijnen en door uitstekend laveeren achter Jan Maas te komen. Deze had in dien tus- schentijd de G. 107 van zich afgeschud en zat aan het hoofd van de kolonne. Zoo ging het laatste stuk van den wedstrijd in met aaR het hoofd de drie Hollandsche vaar tuigjes: drie tegen vier en twintig. Het is niet moeilijk meer voor onze dap pere drie om zich de andere jollen van het lijf te houden: maar zij dachten er ook niet aan, wetende hoe kostbaar de punten tel len bij de berekening voor de prijzen van dezen wedstrijd. Nu Jan Maas dezen wedstrijd gewonnen heeft zijn er drie eerstgeplaatsten: hij moet dus thans met Bohre en Obst in een afzon derlijken beslissingswedstrijd uitmaken, wie er ten slotte met den prijs van tusschen zal gaan. Die beslissingswedstrijd zal morgen worden gehouden. Afgescheiden daarvan zijn er twee pun- lenprijzen waarvoor juist ook deze zeilers in aanmerking komen. Obst is met 51 punten zeker van den eersten puntenprijs, terwijl Maas en Bohre met elk 42 punten voor den tweeden puntenprijs staan. Verder hebben Moritz en Paschen elk 25 punten behaald, terwijl Tony Hin er 21 heeft. De overigen blijven allen ver onder deze totalen. In de zesmelerklasse heeft vandaag Lou gewonnen. Ook daarbuiten stond maar wei nig wind, doch die was wakkerend, zoodat de jachten behoorlijk snel vooruitkwamen. In de eerste ronde bleven zij alle de Dana is er zooals men weet niet meer bij denzelfden koers loepen en was Braas semermeer vooraan met de Kitty vlak bij: de Lou was'verder weg en de Pan kwam heelemaal achteraan. Bij het tweede stuk in den wind liepen de Braassemermeer en de Kitty tezamen zee in, terwijl de Lou en de Pan, eveneens te zamen trachtten door een slag over den an deren boeg het verschil te verkleinen. De laatsten hadden het beste deel gekozen: zij kregen niet alleen ruime vlagen maar zij profiteerden ook van het betere water en toen de schepen ten slotte weer aan de boei kwamen lag de Lou voor. Noch de Braasse mermeer noch de Kittv konden hem meer halen. En Oscar Nathan won den wedstrijd op fortuinlijke maar daarom niet minder to waardeeren wijze. Dit is Kilty's laatste wedstrijd in de Kie- ler Woche geweest, want vanavond wordt het schip op de boot gezet om naar Gothen burg vervoerd te worden, waar het met de zelfde bemanning Schouten als stuurman en van Asperen benevens de beirle Hins als bemanning aan de wedstrijden om de Gold Cup zal gaan deelnemen. De uilslagen van de wedstrijden waaraan Hollandsche schepen deelnemen luiden: Zesmeterklasse: 1. Lou st. Oscar Nathan 2.10.38; 2. Braassemermeer st. Hans Nathan 2.11.07; 3. Kitty st. Schouten 2.13 09: 4. Pan st. E. Laeisz 2.13.39. Twaalfvoetsjollenklasse om den Busley prijs: 1; Windekind van Jan Maas 1.29.33; 2 Hunter van G. Bohre 1.30.30: 3. Beatrijs III van Tony Hin 1.31.32; 4. Hella van Obat 1.32.05 5. Moritz van N. R. V. 1 32.43 6 Plum van Hamb. S. C. 1.33.017. Peter van Hans Paschen 1.33.44 8 Fisch van Marine Regatta Verein 1.34.21; 9. Pusch van Hamb. S. C. 1.3430. ZONDAG, 22 Juni Heden konden de zeilwedstrijden (finales) geen doorgang vinden,, daar de weersom standigheden dit niet toelieten. Morgen wor den deze finales gehouden. Het verschijnen van het luchtschip Graf Zeppelin werd geestdriftig toegejuichd. KORFBAL. GYMNASIUM-KWEEKSCHOOL. Op het Vitesse-terrein aan den Zoeterw. Singel zullen morgenavond twee twaalftal len, bestaande uit leerlingen van Gymna sium en Kweekschool, van 79 uur een vriendschappel ijken wedstrijd spelen. ATHLET1EK. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE GOUDA. Te Gouda zijn gisteren nationale wedstrij den gehouden, die het volgende resultaat hebben gehad: 100 M. hardloipen nieuwelingen: 1. H. v. d. Kaa (Hellas, Utrecht) 11.7 sec.; 2. J. Knake (Confetti. Den Haag) 12 sec.; 3. H. Brouwer (Hellas, Utrecht). 800 M. hardloopen nieuwelingen: 1. II. Ascherman (Feijenoord, Rotterdam) 2 min. 12 sec.; 2. S. Radder (T.H.O R., Gouderak) 2 min. 13.4 sec.; 3. W. Haver (Pro Patria, Rotterdam). 400 Af. hardloopen: 1. H. Bergmann (Pro Patria. Rotterdam) 55 1 sec. 2 P. M. Beijen (T.H.O.R., Gouderak) 56 sec.; 3. W. van Uiterl (Pro Patria. Rotterdam). Verspringen met aanloop: 1. H. G. van Hengel, (Trekvogels, Den Haag) 6.21 M.; 2. C. M. Huisker (J.O.S.. Amsterdam) 6.20 M 3 J. C. den Hertog (Vires et Celeritas, Gouda) 6 13 Meter. 100 M. hardloopen: 1. M. v. d. Berge (Haarlem) 11.2 sec.: 2 H. Bergmann (Pro Patria. Rotterdam); 3. G. Bijlstra (Vlug en Lenig. Den Haag). Hoogspringen met aanloop dames: 1. J. SlobbeMallon (Quick. Gouda) 1.40 M.; 2. S- le Nobel. (Hygiea, Den Haag) 1 30 Af.; 3. D. Berkhouwer (D. O. S., Schoonhoven) 1,25 M. 800 Ar. hardloopen dames: 1. A. T. Afallon (Quick, Gouda"» 2 min. 35.6 sec.; 2 G. SIü- cher (Hygiea. Den Haag) 2 min. 37 sec.; 3 E. Af. v. d. Berg (Olvmpia. Den Haag). Polsstokhoogspringen: 1. L. Af. OoTschot (Brederodes, Vianen) 3 50 Af.: 2. T. v. d. Most (Pro Patria. Rotterdam) 3 Ar. 5000 Af. hardloopen: 1. N. G. Baars Stei- neman (Pro Patria. Rotterdam^ 16 min. 10.3 sec.; 2. A. Groeneweg (Pro Patria, Rotter dam") 17 min. 57 sec.; 3. j. Kemp (D. O. S., Rotterdam). 800 Af. hardloopen: 1. J. Nieuwland (Feijenoord, Rotterdam) 2 min. 6 sec.; 2. A. Boer (T. H. O R Gouderak) 2 min. 7 sec W. S. P. Kok (Trekvogels. Den Haag). 4- x 100 M. estafette: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 46 sec.. 2 T. H. O. R (Gou derak) 4 x 100 Af estafette dames: 1. Hygiea (Den Haag) 53.5 sec.; 2. Quick (Gouda) 56.4 sec. DE K. N. G. V. KAMPIOENSCHAPPEN. Op 12 en 13 Juli a.s. vinden in het Sport park te Sneek de K.N.G.V. kampioen schappen plaats. Op Zaterdagavond wor den de voorwedstrijden gehouden, terwijl de wedstrijden Zondagmiddag halftwee wor den voortgezet. Het programma der kampioenschappen luidt: Turners: 100 Meter hardloopen, 400 Me ter. 800 en 1500 Meter hardloopen. 4 x 100 Meter estafette, relay 400, 300, 200 en 100 Meter. Hoogspringen met aanloop, vèrspringen met aanloop, polstok hoogsprjngen, hink- stap-sprong, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten, en 3000 Meter hardloopen. Turnsters: 100 Meter hardloopen, 4x100 Meter estafette, relay 200, 100, 80, 60 Meter, hoogspringen met aanloop, verspringen met aanloop, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten (4 K.G.), en 80 Meter horden. De inschrijvingen sluiten per 27 Juni a.s. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. De uitslagen van gisteren zijn volgens De Crt.: le klasse. A. C. C.P. W. gewonnen door A. C, C. met 81 runs op de le innings. H. D. V. S.V. R. A gewonnen door H. D. V. S. met 179 runs op de le innings. V. O. C.Haarlem gewonnen door Haarlem met 3 runs op de le innings (nog 1 wicket in handen). Rood en WitH. C. C. II gewonnen door H. C C. II met 3 runs op de le innings (nog 2 wickets in handén). H. C. C. IY. Y. V. gewonnen door H. C. C. I op de le innings met 172 runs. Overgangsklasse. V. R. A. IIAjax (L.) gewonnen door Ajax (L.) met 11 runs op de le innings. R. C. H.Hilversum gewonnen door R. C. H. met 2 runs op de le innings (nog 2 wickets in handen). H. T. C. C.Quick (N.) gewonnen door H. T. C. C. 137 en 84. Quick 125 voor 8. Tijd). KampongPhoenixDraw. Phoenix 290 voor 8 gesloten. Kampong 102 voor 4, tijd verstreken. 3e klasse. H. C. (J. IVExcelsior I gewonnen door H. C' C. IV met innings en 57 runs. Ajax (L.) IIQuick II gewonnen door Quick met 91 runs. V.R.A. II—AJAX. Ajax wint met 11 rnns op de eerste innings. De gastheeren gaan het eerst batten en voornamelijk het openingspa aar. Ingl. Arkei en Van Breukelen, re-sp. m.et 38 en 11 legt den grondslag voor het schamele totaal van 78, waarvan Klink 16 runs scoorde. Voor de rest was het een processie, dank zij het bowlen van den Leidschen captain, die 8 wickets nam voor 34 runs. Rice 2—28. De Ajax-innings was trouwens ook geen daverend succes, hoewel Van der Mey (19) en Janssen (21) goed begonnen en daarna Dozy (10) en H. de Vrind (19) steunden. De overige Leidsche batsmen brachten er weinig van terecht. Van Breen 2, Rice 2, Snijders 5, B. Godding 1 en de rest alle maal 0. Klink 434, Van Ogtrop 3—29. Ingl. Arkel 22. Daarna scoorde V. R. A. II 101 runs, waarvan Van Breukelen 13, Van Ogtrop 26, Stroeve 25, Klink 17. Ook nu weer had Van der Mey (732) weer het meeste succes. Rice 3—47. Ajax speelde daarna den tijd uit. Met 27 van P. de Vrind en 21 van H. de Vrind werd het 72 voor 5. De Gorter 3—32. Klink 111 en Ingl. Arkel 112. A TAX II—QUICK II. Quick wint met 91 runs. De Hagenaars gaan het eerst naar de wickets en alleen Heyligers levert moeite op en danig veel moeite, want van het to taal van 88 scoorde hij niet minder dan 62 runs. Van Kuik 5—39, Van Goor 3—19. De innings va/n Ajax II werd een pro cessie. Voor 30 runs zaten alle Leidenaars aan den kant en daarvan scoorde Boon nog 21 runs. Van Wijk 6—25, Wieffering 3—3. Quick, dat slechts over tien spelers be schikte maakte in de tweede innings 91 runs, waarvan Schoemaker 14. Wieffering 21, Laarman 21 en OverkeTk 17. Van Kuik 437, Van Goor 221. De tweede innings der Ajax-reserves bracht met Van der Raaden 12 en Van Kuik, slechts 58 op. Heyligers 313, Wief fering 318 en Van Wijk 323. SCHERMEN. OM HET NATIONALE DEGENKAMPIOENSCHAP. Onze stadgenoot Stapel in de finale. De vóórwedstrijden uit district C. en D., voor het nationale degenkampioenschap hadden gisteren plaats op het terras van het Kurhaus te Scheveningen en vingen te plm. 10.30 aan. De deelnemers werden in 4 poule's inge deeld voor de vóórronde. Uit elke poule gingen er 5 over naar de kwartfinale. Deze 20 schermers werden ingedeeld in 4 poule's van 5, waarvan er uit iedere poule 2 moes. ten afvallen. Nadat voorronde en kwart finale verschermd waTen, plaatsten zich de navolgende heeren voor de demi-finale: Uit kwartfinale poule I. 1. Delbaere, 2 v. Wieringen, 3 Kuykhoven. Poule II: 1. Ten Haeff, 2. Stapel, 3. Boutmij. Poule III: 1. Labouchère, 2. Den Hertog, 3. v. Old en. Poule IV: 1. Wolters, 2. Nederpelt, 3. Landa. Deze schermers werden ondergebracht in 2 poule's van 6 voor de demi-finale, waar van er wederom 4 moesten afvallen, zoodat er slechts een achttal kon plaatsen voor dc finale. De uitslag luidt als volgt: Poule I: 1. Stapel, 2. Labouchère, 3. Dén Hertog en 4. Ten Haeff, na barage'met v. Olden. Poule II: v. Wieringen, 2. Kuijkhoven, 3. Landa en 4. Delbaere. Deze heeren zijn dus de finalisten uit district C. en D. Uit de districten A en B. (te 'A'dam reeds verschermd) bereikten de volgende heeren de finale: district A. 1. Joosten, 2. Mosman, 3. Maijer en 4. TCnoops. District B: 1. Weber, 2. Burger. 3: Brugman, 4. Vigeveno. De finale van deze 16 schermers wordt getrokken den 27 Juli eveneens te Scheve ningen in het Kurhaus. Vermelding verdient nog dab onze stad genoot Stapel als nummer óén overging uit de vóórronde, als No. 2 uit de kwartfinale en als No. 1 uit de demi-finale. Dat het systeem van éón treffer zeer ge vaarlijk is en men niets kan riskeeren bleek wederom, daar sterke schermers als v Dijk en Lehman, hierdoor in de kwart finale afvielen De leiding was uitstekend waardoor de wedstrijden een vlot en prettig verloop hadden. NEDERLANDSCHE PROFS NAAR BELGIE. De indertijd uitgestelde wedstrijden voor profs op floret en degen zullen thans op 15, 16, 17, 18 en 19 Augustus te Antwerpen en Luik worden gehouden. Voor Nederland zullen uitkomen de heeren Van Hulzen (Utrecht), Van Mierlo (Amersfoort), Gijs- berti Hodenpijl (Leiden) en Abraharase (Breda). i 9en, maar niet voor goed want hij wist al spoedig bij te komen. Allen schenen nu al wat losser in de beenen te zijn geworden, want nu werd het steeds demarreeren, waarbij in het bijzonder Severijnen, Parijs en v. Wezel paarden werk verrichtten en er, snelheden werden genoteerd van 45 K.M. Hierbij was het Wurzer, die wegens een lekken band den strijd opgaf. G. Parijs, die nabij Bodegraven eenzelfde pech kreeg, ging vol goeden moed aan het werk een andere tuub om te leggen, waarop hij moedig door zette totdat hij 5 K.M. voor het keerpunt weer een lekken band kreeg en door gebrek aan reserve-tuubs den strijd moest opgeven, wat jammer was daar hij in prachtvorm was. Bij Woerden was het Steenbergen die op moest geven. Nu wa9 het in hoofdzaak Severijnen die het tempo aangaf, waarbij Ramp steeds aan zijn wieltje bleef hangen. Dit zou hem echter noodlottig worden want op een gegeven oogenblik maakte hij een klap waarbij z'n achterwiel een gevoelige tik kreeg en ging slingeren. Toch wist hij door te zetten waardoor hij in totaal de tweede plaats wist te behalen. Gelijkertijd bijna kreeg ook Sladek een lekken band het welk spoedig door hem was verholpen en de jacht naar de kopstukken begon. Harme ien was de pechplaats van v. Egmond; ge lukkig zonder veel achterstand wi9t ook hij te volgen. Daar nu het keerpunt in zicht was ging de volgauto vooruit om nog even voor de renners aan het keerpunt te zijn. Het eerst werd het keerpunt bereikt door Severijnen die den afstand LeidenUtrecht had ge reden in 1 u. 33 min., direct gevolgd door Ramp, Verschoor en v. Wezel. Dezen namen direct den terugweg aan. 2 min. later kwam E. Sladek aan het keerpunt en weer 5 m. daarna kwam v. Egmond. Ook zij gingen vol goeden moed huiswaarts. Nu was het wachten op Parijs, maar na een half uur werd het hoog tijd terug te keeren, wilde wij nog iets zien van de voorloopers. De eerste, die opgenomen werd was G. Parijs die z'n bandenvoorraad op had en niet ver der kon. Weer ging het in snel tempo op Leiden aan. maar de leiders hebben we niet te pakken kunnen krijgen. V. Egmond was de tweede die op de terugreis in de auto werd opgenomen. Zonder eenige bijzonder heid werd er nu doorgereden totdat in Alfen. J. Verschoor werd opgenomen, die door spierkramp ihad moeten opgeven. Bij infor matie vernamen wij dat Ramp, Severijnen en v. Wezel nog steeds bij elkaar zaten met enkele K.M. daarachter E. Sladek. Lang voordat wij de finish passeerden waren de renners alreeds binnen, waarbij wij ver-t namen dat W. Severijnen als le de eind streep was gepasseerd, direct gevolgd door D. Ramp als 2e, J. v. Wezel 3e, E. Sladek 4e De junioreswedstrijd over 25 K.M. heeft een mooie overwinning gebracht aan C. Paals die deze 25 K.M. in een tijd van 59 min. had afgelegd. De 2e was R. Riethoven terwijl als 3» volgde E. de Water, en de 9-jarige H. Riethoven als 4e eindigde. Nadat nu alle rennera binnen waren werd er naar het clubgebouw gereden, waar de prijsuitreiking en eenige mededeelingen werden gedaan. In de eerste plaats bracht de Voorzitter zijn dank over aan den heer A. Ravensberg voor het belangloos dispo nibel stellen van zijn auto, waarvoor hem uit erkentelijkheid een kistje sigaren werd overhandigd. Daarna waa het W. Severijnen wien den len pr. der A-klaaaera werd over handigd en D. Ramp den 2en prijs van dezelfde klas. Voor dezen laalsle was het de eerste prijs in die categorie. Nu was het ■T. v. Wezel die de plaats van Ramp heeft ingenomen bij de B-klaasers, want hij wist nu n.l. beslag te leggen op den le pr. der B-klassers, wat zeer zeker een prachtpres- tatie is want zijn tijd was bijna gelijk met die van den winnaar n.l. 3 u. 13 m.; aan C. Sladek werd de 2e pr. der B.-klassers over handigd. Als laatste die nu nog prijzen in onl- vangst hadden te nemen kwamen de juniores le pr. winnaar was C. Paats. 2e pr. R. Riet hoven. De heer J. v. Meizen, die ook de kleintjes aan het werk had gezien bood daarom twee extra prijzen aan voor C. de Water en H. Riethoven, hetgeen met dank werd aan vaard. Hierna werd de mededeeling gedaan van het bestuur dat er de volgende maand nog maals een 100 K.M. trainingwedslrijd zou plaats hebben, daar nu in deze rit le veel pech was geweest om een goede beoordee ling te maken ot de wedstrijd in Gelderland doorgang kan hebben. WIELRENNEN. 100 K.M.-WEDSTRIJD VAN SWIFT. Een welgeslaagde wedstrijd. Gisteren was het de dag. waarop ..Swift" de groote trainingswedstrijd over 100 K.M. liet verrijden. Hierdoor was de samenkomst der deel nemers om 7.45 u. aan de De Gijzelaarsbank terwijl de start om ongeveer 8.15 u. plaats had. Deelgenomen werd er door een 9-tal ren ners n.l. G. v. Parijs, E, Sladek, W. Seve rijnen, A. v. Egmond. J. Verschoor. J. v. Wezel, J Steenvoorden, D. Ramp en Th. Wurzer. Door den lieer A. Ravensberg zijn wij schiterend in de gelegenheid gesteld, de ver richtingen der renners waar te nemen daar genoemde heer belangloos dezen wedstrijd per aulo volgde. Nadat het sein tot vertrek wa9 gegeven nam al spoedig Wurzer de lei ding met een tempo van ongeveer 25 K.M. Hij bleef aan den kop tot bij Alfen. waar Severijnen de leidinv overnam en het tempo opvoerde tot bijna 40 K.M.; dat zekér omdat hij de plaats zijner inwoning passeerde. Dit ging v. Egmond wat te snel en hij moest Ios- VOETBAL. U.V.S. IN DEN HAAG. U.V.S. speelde gisteren voor de R.V.C.- seriewedstrijden tegen Postduiven (4de klas- ser). U.V.S. won met 10 en komt thans tegen Transvalia (Rotterdam). U.V.S. 5 speelde tegen S.V.C. 3 en won met 2—1, waardoor zij in de finale tegen Ooievaars 3 komt. o AJAX GEKRAAKT. Een 162 nederlaag in Weenen. Ajax (Amsterdam) heeft gisteren een wed strijd gespeeld in Weenen tegen Rapid, waarin ze een 162 nederlaag kreeg to slikken. Rapid is ongetwijfeld een der sterk ste clubs van het vasteland, maar een der gelijk debacle is voor de Amsterdamsche vereeniging toch wel buitengewoon smade lijk te noemen. HONGARIJE GESLAGEN. Voor ongeveer 20.000 toeschouwers verlo ren te Munchen de Hongaren, na gelijken stand met de rust (11), met 31 van het Zuid-Duitsche elftal, waarin doelman Kres weer een buitengewone partij speelde. De Hongaren speelden bijkans met het zelfde elftal, dat Nederland met 62 sloeg 0

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12