CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. 'Het prachtige zomerweer en zoo lang licht 's avonds, dan begrijp ik best, dat er niet zooveel lust en tijd is om binnen te blijven raadsels oplossen en brieven schrijven. Dus jullie behoeft nooit te vragen of ik dat kwalijk neem of er boos om ben. Ik geniet ook wel van het mooie weer hoor, al ben ik nog niet-beter. Als ik in bed lig overdag heb ik 2 ramen wijd open, dat is toch ook lekker, en als ik opzit mo gen die ramen ook open blijven en ik rijd 's morgens een half uurtje en het is hier een aardige straat met mooie tuintjes met groen en bloomen. Ziezoo, nu eens wat aparte antwoorden, het zijn er heel wat. Jan Evers, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik hoop dat je groote wensch is vervuld en dat je een fiets hebt gekregen, schrijf het mij vooral de volgende week. Koos je Nieboer, de raadsels die geschikt zijn, zal ik eens plaatsen. Ja ik ontving me 2 brieven van je. Ik geloof dat eenige van die raadsels er al in hebben gslaan. Maartje v. d. Marei, jo hoor je. raadsel heeft er ingestaan, was je er toen niet? uit logeeren? heb je de kinderkrant toen lieelemaaJ niet gezien en merkte je het de volgende week aan de oplossingen? Jo Gussekloo, laat ik beginnen met je moeder beterschap te wonschen. En dan je behoeft niet direct Donderdags al te schrijven. Jc stüurt den brief over de post, niet waar. Nu als je maar zorgt, dat die Maandags uiterlijk Dinsdag bij mij in Den Haag is, dan is het goed. Marietje en Nanny Knol, ja ik heb jullie een poos gemist, vond je de raadsels toen zoo moeilijk, je hoeft ze nooit allemaal op te lossen, zoek de gemakkelijkste maar uit. Francicn den Hoed, gezellig voor je. dat je de Pinksterdagen in Leiden hebt gelo geerd. Neen de Hoefstraat weet ik niet, waar is die? Gerard de Geus, den 2cn Pinksterdag heb ik lekker gereden 's morgens, dus dat was een prettige afleiding. Ja hoor ik zal je raadsels eens plaatsen. Nelly en Gisca Meysen, ik miste jullie wel, maar begrijp het best dat jullie het vergeet met dat mooie weer. Neen wande len mag ik nog niet, daar ben ik nog niet sterk genoeg voor, wel even rijden. Willy de Ncys, wel kindlief wat vind ik dat ellendig voor je dat je nu een paar maanden moet liggen, ik voel er alles voor, dat weet je wel. Ik hoop van harte dat het hoesten gauw wat zal verminderen. Het beste er mee! Marietje Laterveer, zooveel plezier ge had met de bruiloft van je tante? en ipag je nu later in Eindhoven gaan logeeren', ja dat is een heel eind weg, was je al eens zoo ver van Leiden? Jacoba^Betgen, heerlijke boottocht zal dat zijn geweest voor je. Ik ben er ook meer malen geweest en vond het zoo mooi. En hoe gezellig nog daarbij, muziek aan boord ter eere van het feest, dat klinkt zoo vroolijk over het water. Wim Kruit, ik schrijf net hiervoor over een boottocht en nu lees ik jou brief en zie ik dat je ook zoo fijn uit varen bent geweest en naar het boseh in Heemstede, wat is het daar mooi, vindt je niet? Johan, Fredenk en Hendrik Mulder, en nu al weer lees ik over een tocht naar de Kager en Braasemermeer het lijkt wel of jullie allemaal uit varen bent geweest, ik ivou dat ik ook eens mee kon, wat zal het nu heerlijk zijn op het water met dat warme weer ,en aan zee zeker hé? Jan en Tinus van der Bom, ik weet heusch niet of jullie raadsels of anecdotes onder of boven in de stapel papieren lig gen, maar als ze geschikt zijn, zullen ze eens een beurt krijgen. Veel plezier als je naar Noordwijk gaat. Lydia en Koos Slootweg, ja zeker is dat narigheid, als er weer een familielid naar het ziekenhuis wordt gebracht. Jaanlje van der Laken het was zeker ontzettend druk op Scheveningen den. 2en Pinksterdag, mooi weer, warm dan gaan er zóóveel naar zee, ik hoor dat de trams naar Scheveningen steeds stampvol waren. Annie en Reinier den Hertog, zoo waren jullie allen naar Rotterdam, ja je kimt daar heele afstanden trammen, niet duur, en dan zie je veel van de stad, er is genoeg moois in die groote stad. Greta de Vries, ik miste je wel een paar maal, maar heb maar niet dadelijk aan ziek zijn gedacht. In het begin der corres pondentie schreef ik hoe het met mij gaat. Heerlijk voor je om naar Almelo te gaan logeeren. Matje en Cor Vogelaar, wel gefeliciteerd met de 2 verjaardagen en veel genoegen op die feestdagen. Jo de Wekker dal zal wol dal het aan de Wassenaarsche slag heel druk was op Pinksteren toen het zulk mooi weer was. En heb je toen koude gevat, ja dan mag je nu niet gaan zwemmen, dan zou je nog ,veel erger gaan hoesten. Hendrika Ouwerkerk was het zoo'n mooi feest op „Raaphorst" met al die bosschen, het zal er verrukkelijk zijn geweest onder die hooge boomen op zoo'n warmen dag. Neeltje Mculdijk ieder heeft een pretje ge had op Pinksteren, nu vertel jij mij weer, dat jc naar het zangconcours op „Oud-Poel geest" ben geweest. Het heeft hier verleden week ook wel een paar maal geonweerd, maar niet gehageld zooals op vele plaatsen. Vindt je zoo prettig om later heen en weer te reizen met de tram. Jaap Koolhaas je 2 raadsels zal ik later eens plaatsen, ze zijn goed. Karei West wil je voortaan je naam ook onder je brief zetten, niet alleen op het couvert. Jacob van Hees ik had in lang niets van je gehoord, aardig dat je nu weer meedoet. Annie v. d. Logt, dat schreef ik al meer, dat ik het nooit kwalijk neem als men niet meedoet door uit logeeren gaan of zelf lo gees hebben. Je mag wel nieuwe raadsels sturen. Jacobus Laurier, wel een aardig versje dat je zelf had gemaakt. Het nieuwe raad sel zal ik later wel eens plaatsen. Leo en Marie van Veen, dank voor de nieuwe raadsels, ze zijn bij mijn voorraad raadsels, die wachten om eens een beurt te krijgen. Jannie Mader, ik kan onmogelijk de raad sels, die ik ontving, dadelijk plaatsen; ik krijg er wel eens 20 in een week, die be waar ik dan en zoek ze later uit Bert van Reenen, dus ik had goed gera den, die brief zonder naam was van jou. Wat heb je heerlijke Pinksterdagen gehad, en wat heb je ver gewandeld, maar het was minder prettig om na de wandelingen 5 kwartier in de rij te moeten staan wach ten vóór je in een tram kwam. Drietal Oudshoorn, gelukkig dat Johan zoo mooi vooruitgaat en weer zelf schreef. Dat is een heele tijd 8 weken niet naar school, dan heb je veel bij te werken en in te halen. Nelly je nieuwe raadsels zal ik bewaren. Leny Oostveen, dat lijkt mij heel aardig vroolijk behang, dat je hebt uitgezocht vóór jc nieuwe kamertje. Sommige van die raad sels hebben er al ingestaan. Jellie Vogelsang, natuurlijk mag je mij ook Tante noemen. Wat een aardigen naam heb je, is dat een verkorte naam? Dat zou ik wel eens willen zien, je hond die met de geit wil spelen en de geit, die daar vol strekt niet van houdt. Wouter Ina Taverne en Agnes Planje van Leiden, 2 brieven ontvangen, bezorgt de brieven maar goed bijtijds. Prettig dat Agnes weer halve dagen naar school mag. Ik zal heusch het raadsel eens plaatsen, maar ik heb er nu weer zoo'n massa ontvangen en ik heb er ook nog zooveel liggen. Simon en Abram Wijnnobel, ja thuis heb ik wel radio, maar ik hen nu al vele weken in huis bij een pleegzuster zoolang ik ziek ben. Ik houd heel veel van lezen, net zoo als jij. Ja hoor, de Haagsche Dierentuin is heel mooi. Geertruida en Maria Kanbier en Annie van der Reyden, dus nu voortaan met je drieën in een couvert, dat is gezellig zoo met elkaar. Wel Annie heb je diphtenti9 ge had; ik miste je al een poos, maar wist niet hoe het kwam. Ben je nu geheel beter en je broertje ook? Frieda'Sladek o, zoo, ging die dame altijd naar de kinderkerk van mijn vader en zag ze mij daar zitten. Ja dit is nu wel weer om lekker bruin te verbrandeü, vooral aan zee. Pas voortaan beter op de kindercourant. Annie Taanman, je moet niet enkel je naam op het couvert zetten, ook op het briefje. Frans Schouten ik zal je anecdote later plaatsen. liet heeft hier verleden week ook geonweerd en veel gelicht, maar veel kon ik er niet van zien, want ik lag in bed. Nelly en Bertus Eikel, je mag schrijven wat je wilt. het behoeft niet altijd groot belangrijk nieuws te zijn; kleine alledaag- sche gebeurtenissen wil ik ook wel lezen. Jan en Eempien Wassenaar, ik feliciteer Eempien hartelijk met haar verjaardag, het zal wel een vroolijke dag zijn bij jullie thuis. Wie had het adres op den brief geschreven? Er stond 49 in plaats van 149, en dat van jullie, die tot mijn allergetrouwste vriendjes behooren. Maar ik kreeg den brief toch wel, dat zie je; de post weet mij wel te wonen. Nu allen weer hartelijk gegroet van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo Gussekloo. Maartje van de Marei, Ge rard de Geus, Francien den Hoed, Willy Rutgers, Marietje Knol, Nanny Knol, Koosjc Nieboer, Leny Oostveen, Jan Ever9, Adri Bavelaar, Nelly Meijsen, Gisca Meijsen, Ja- coba Betgen, Marietje Laterveer, Henk Boom, Wim ICruif, Johan Mulder, Fredrik Mulder, Hendrik Mulder. Nel Hagoort Jan-» nie Hagoort, Koos Slootweg, Lydia Sloot* weg. Jan van der Born, Tinus van der Born, Jaantje van der Laken, Annie den Hertog, Reinier den Hertog, Matje Vogelaar, Cor Vo gelaar, Jo de Wekker, Hendrika Ouwerkerk, Johan Ouwersloot, Greta de Vries, Willy dc Neys, Jaap Koolhaas. Bob Schreuder. Wou- terina Taverne, Agnesje Planje, Karei West, Jacob van Hees, Bert van Reenen. Celia; Ivret, Nico Kret, Annie van der I>ogL Neel- tje Meuldijk, Nelly Ouwersloot, Clara Ou wersloot. Jacobus Laurier. Leo van Veen, Marie van Veen, Jellie Vogelsang. Conny Sinner. Koosje Nieboer, Frans Schouten, Piet Nieboer, Agnes Planje (brief der vorige week), Ineke Taverne (brief der vorige wepk), Tonïa Mader. Jannie Mader, Mini Ramak, Geertrui Kanbier, Maria Kanbier, Annie v. d. Reijden, Simon. Hendrik Wiin- nobel. Abram Wijnnobel. Prijna Verkaik, Frieda Sladek. Annie Taanman, WieUke van Kluijve, Bertus Eikel. Nellie Eikel, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar. Ingezonden door Leni Prins. „Waar zou ijc toch mijn bril hebben ge-, laten „Heb je er al naar gezocht? „Natuurlijk niet, ik moet hem toch eerst hebben, anders kan ik hem niet zien 'ig« gen." Ingezonden door Aagje v. d. Ham. Jan had Piet eens er in laten loopen en dat wou deze hem betaald zetten. Op een nacht wordt er hevig gebeld bij Jan, het was midden in den winter. Jan steekt zijn hoofd uit het raam van zijn slaapkamer, dat hij haastig had geopend en riep wat er toch gaande was. „Weet je dat je raam open staat?" riep Piet naar boven. „Neen, welk raam?" „Dat waar je je hoofd nu uit steekt. Ingezonden door Celia en Kees MuyzerL Een schoolmeester wilde het woord „won der" aan zqn leerlingen verklaren en geeft een voorbeeld. „Stel je voor, dat iemand op het dab van een heel hoog huis werkt en naar bo neden valt en totaal niets mankeert, wat is dat dan Tom?" Tom: „Zuiver geluk, mijnheer." Meester: „Goed, maar stel je voor dat hij weer naar boven gaat en precies het zelfde gebeurt, wat is het dan?" m Tem: „Oerstom, mjjnheer."

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16