BURGERL. STAND v. LEIDEN Doorzitten PUR0L UIT DE OMSTREKEN. DE VLl'CHT HIT DE PfTPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. GEBOREN Elizabeth d .v. W. Punt en B. van Leeu wen. Bertus Johannes, z. v. L. Neute- boom en E. v. der Blom. Adra. Barba. Catha., d. v. A. W. P. A. Leuven en A. M. Laken. Wilhelmina Matthea, d. v. J. C. E. Metselaa/r en 0. van Mastrigt. Frits Matthys, z. v. F. Gerritzen en R. Mauve. Hendrik, z. v. J. Zandvliet en B. O. Noest. Geertje en Johannes d. en z. v. J. Linschooten en M. G. Eswilder. Hendrik, z. v. J. Jansen en M. Rijnsburger Maria Hendrika d. v. J. M. W. Rijken en M M. H. v. d. Meel. -*■ Hester, d. v. J. Boter en D. Meijer. Eva Helena, d. v. L. C. M. Kaak en J. Gordijn. L. Jobs. Corns., z. v. J. van Mosel en J. W. v. Mechelen. Barths. Abraham, z. v. A. Erades en I. W. Clemens. Jan, z. v. M. Kuivenhoven en N. Scharloo. Geer- truida, d. v. W. v. d. Nieuwendijk en E. Onderwater. Rachel, d. v. G. Libochant en J. Feitsma. Margaretha, d. v. J. Singeling en G. v. der Nat. Maria Eli sabeth, d. v. C. F. Malgo en C. v. Tterson. Janke Annegiena, d. v. G. A. Janssen en A. v. Gellicum. Erik, z. v. P. J. A. Boot en A. S. Ballego. Jan Beatrix, z. v. J. W. Reijneveld en B. van Leeuwen. Jaeoba Theodora, d. v. P. C. de Haan en C. Bleiji. Marina, d. v. T. G. K. Troost en S. J. Geluk. Petra. Elisth. Maria, d. v. G. Vlasveld en A. C. Raamsveld. Hendrik Hoek, z. v. W. M. Vlasveld cn W. S Jansen Hubert us Jobs., z. v. M. Zonderop en H. M. Kuijf, Dir-k Adrinnus z. v. j. Veerman cn J. M. Bakker. Jacob, z. v. J. Rhiinsburger cn A. van Es. Josephine Hendrika, d. v. M. Brinks en C. G. Dukker Jannetje, d. v. P. Kruijk en J. van Weerlee. Theodora Wilha., d. v. J. J. Scboonwater cn A. J. Laporte. Siebe Hendrik, z. v. G L. Overdiep en C. M. Musegaas. Martina, d. v. F. A. P. Duivesteijn en -T. M. Snik. Roclofina Pieternella, d v. J. Bootsma en M. A. G W Mulder. Johnny, z. v. J. J. M. Witt maekers en A. M. van Schouwen. VERTROKKEN B. G. J. van Bemmel naar Rotterdam, Schiebroekstraat 61 B. Bennink, Nieuw- stad 51 Zulphen J. van den Berg. N. 0. Indië Q. C. Bey, Rotterdam, Heer Gillis- straat 23a J. W. ReijngoudBlote, Eind hoven, H. de Keijzerplein 56 G. van Doorn, Rotterdam, Delftschestraa-t 178 G. M. Duivesteijn, Pijnacker A. van Es, Uithoorn, Burg, van Meeielenstr. 27 W. van Es, Weltevreden N.O.I. W. de Graaff den Haag. Waltstraat 14a E. Hermans, Rijnsburg, Oegslgeesterweg 27 A. J. A. IIe9seling, Velp, Hotel Naeff N. Heijsser Voorschoten, Oranjekade 7 C. van der Hoek, Rotterdam, Zwaanhals 257 C. A. Holswilder, Rijswijk Z.H., Gen. van Geen- plein 15 R. A. van der Horst. Zwam- merdam, Damme Buurt 12b P. T Jon kers, Helmond, van Liemptstraat 12 L. J. van Lakerveld de Heus. den Haag, van Blankenburgstraat 43 L. A, M. A. Mol- kenboer, Utrecht, Maurilsstraat 31 H. M. BavelaarMonlanus, Voorburg, Duivestein- straat 31 S. H. VrijhoffNoordeloos. Eindhoven, Pastoor van Arsplein 8 P. Pauw, Bussum, Wolt'herlaan 26 M. V. Polak, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 78 A. van den BergRietbergen, Noord- wijk, Bronkliorslstraat 14 J. Schop- huizen. den Haag, Laan van Poot 270 D. M. Simons, Oegstgeest, Nassaulaan 50 E. Spriewald. den Ilaag, Emmaslraat .34 M. Spriewald. den Haag. Plelterijkade 19 C. W. II. Swanen. Wassenaar. G-root Hoefijzerlaan 12 E. M. Sijtsema. Ambt Ilardenberg. Bergentheim bij C Sickman A. J. Vermeij, N: 0. Indië E. van der Wegen. Oegstgeest .de Kempenaerstraat 67 M. van der WegenOnderwater. N. 0. Indië M. G Wessels, Oegstgeest. de Kem penaerstraat 78. RECLAME. GEHUWD J. v. d. Dop jm. en N. de Jong jd. T. de Graaf jm. en A. E. Spronkers jd. A. Kukler jm. en A. v. Leeuwen jd. P. Landkroon jm. en R. Bergman jd. N. Neuteboom jm cn A. H. Laman jd. H. Vogelenzang jm. en J. v. Straten jd. G. Walstra jm. en G. Hof jd. J. Breed- veld jm. en M. P. v. Loe jd. I. v. Eijgen jm. en P. v. Rossura jd. A. Ginjaar jm. cn M. Goedraad jd. G. P. de Gunst jm. cn IT. S. M. Dool jd. H Ju jm. en M v. Dijk jd. L. Lolkes de Beer jm. en C. P. Felix jd. D. Matze jm. en S. C. Bou- ter jd. J. v. d. Meet jm en A. Siera jd. J. P. Ouwerkerk jm. en M. Sloos jd. J. v. Stralen jm. en E. Wall© jd. bij Wiel rijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 cl. 3170 433. De dokier nam zijn instrumenten, onderzocht Duim's borst en tong, liet hem zuchten, diep ademhalen, wou dat hij een liedje zong, Jokko en Piero keken in spanning, want 't onderzoek duurde lang en de dokter, met zijn instrument, maakte hen nerveus en bang. 434 Maar de dokter was nog al tevreden, toen het onder zoek was geschied, ,,'t Is niet zoo erg als ik meende, neen, gevaarlijk is het niet." Hij liet Duim toen een poeder slik ken. Duim was spoedig weer op streek. „Het zal wel gaan," zei toen de dokter, „al ziet hij nog wel een beetje bleek". OVERLEDEN H. Nuis—Barkhuis wede. 96 j. J. v. Dam man €2 j. J. Sasburg man 75 j. J. B. Roodakkers z. 1 d A. Baak, z. 27 j. M. J. v. d. Wijngaard—Galjnard wede. 86 j. N. C. Rietveld, d. 13 j. A. Ouweleen, wedr. 75 j. - A. J. de Jong wedr. 83 j. W. H. Resoort d. 2 j. a" S. v. Tricht—Ketjen wede. 62 j. J. Schutter, man 68 j. C. Bomli TToordes. vr. 56 j. E. S. Lotte d. 7 j. - H. Las- schuijt z. 12 j. H. F G. Melgers z. 7 j- O. Francken wedr. 7] j. GEVESTIGD J. C. van Apeldoorn en fam. Predikant, Zoeterwoudsche singel 70 H. .T. Beersen. Monteur, Steenslraat 7 J. I. Bink. Hooi gracht 38 H. M. Borst, Dienstbode, Haag- weg 45a M. E. Brugman, Haagweg 62 W. J. de Bruijn, Breeslraat 36 C. Cor- nelisse, Kistenmaker. Lopsenstraat 21a N. Cornelisso-, van Limb. Stirumstraat 21 P. T. J. van Diepen, Instrumentmaker, Vreewijkstraat 11 S. M. C. Dokter, Ver pleegster, N. Acad. Ziekenhuis N. van Doorn. Dienstbode, Nieuwsteeg 10a M Elspass, dienstbode. Rijnsburgerweg 142 H. Groeneveld. Witte Rozenstraat 58a E. de Groot, Hermanstraat 17 F H. P. Hamer, Kagerstraat 14 E. C. de Hamer, Verpleegster. N. Acad Ziekenhuis M. J. Heering. Witte Singel 96 II. J. ten Hout, Verpleegster. N. Acad. Ziekenhuis W. J den Hertog, idem, idem W. M. de JongTerreroo, Heerengracht 17 K. R. Judd, Zendeling, Oegslgeesterlaan 49 J. van Keppel, architect. Kort Galgewater 6 - I. Kerseboom, Dienstbode, Terweepark 4 J. N. Kieft, Los werkman, Kolfmakerssleeg 4 C. KlingSwiebel. Pr Steinslr. 19 L. J. Kloprogge. Oude Singel 54 C. H. P Koorenhof, Zoeterwoudsche singel 43b Wed. M. LinckVroom. Da Gostaslraat 43 G. W. F. Mann en fam. Caféhouder. Sta tionsweg 11-13 L. H. L: Marcker, Kan toorbediende, Nieuwe Rijn 11 W. Mars man, Stationsweg 35a B. L. A. van Noort. Banketbakker. Doezastraat 19 P. Pielerse, Monteur, Formosastraat 29 H. Prins, Slager. Heerenshraat 65 W Schenk Dienstbode, Mariënpoelstraat la G. T. Quispel, Naaister, Anna Kliniek. Meezen- straat 2 Wed. C. ScheenSpierenburg on fam.. II. Morschweg 53 Wed. J. H. SpoorMiddelkoop en fam.. II. de Groot straat 11 A. J M Taverne. Lamme- schansweg 1 E. Tjiong. Oude Rijn 23 N. Turksma. Winkelbediende. Haarlemmer straat 171 H. Velt en fam.. II de Groot straat 13 I. C. W. Wallaard, Dienslhode, M. Moonstraat 33 .1. P. Wesdorp, Iloogp Rijndijk 240 M. Zwart en fam., Depot houder, Hooge Rijndijk *188. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Tot aankoop grond Groot Badhotel etc. in principe besloten Bouw nieuw gemeente huis Plan A aangenomen De schoolartsen-kwestie. Gisteren hield de raad dezer gemeente des avonds te half acht een openbare verga dering. Aanwezig alle ieden. Voorzitter burgemeester J. Schokking. Ingekomen enkele stukken van Ged. Sla- ten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Onder de ingekomen stukken is ook een voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooüng 1930 van het Grondbedrijf (be zoldiging kassier). B. en W. zeggen in hun praeadvies dat bij de terugzending van 'le begrooting voor het grondbedrijf 1930 Ged. Staten hebben be richt dat het hun aandacht heeft getrok ken dat alleen aan den administrateur een salaris is toegekend en niet aan den kas sier van het grondbedrijf. Dat de kassier le vens gemeente-ontvanger is, doet niets af aan het feit dat deze functie als een afzon derlijke is te beschouwen welke gesala rieerd dient te worden Ged. Staten dringen er op aan dat voor deze functie een afzon derlijke bezoldiging wordt vastgesteld. B. en W. geven den raad in overweging om te be sluiten dat aan den kassier van het grond bedrijf (thans de gemeente-ontvanger) een salaris wordt toegekend evenals aan den administrateur van dat bedrijf en wel f. 250 per jaar. ingaande 1 Jan. 1930. Voor zooveel noodig merken B. en W. nog op dat dit College zich voorstelt bij een eventueele vacature van gemeente-ontvan ger op deze aangelegenheid terug te komen. De heer van Tongeren heeft een ernstig bezwaar tegen een bezoldiging. De burge meester voert nog een uitvoerig pleidooi. Ook dr. Hueting vindt een salarieering alles zins billijk. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen De heeren van Tongeren en van der Bent worden geacht legen te stemmen. Bij de ingekomen stukken is de correspon dentie over eventueelen aankoop van hel Badhotel, Paviljoen met bijbehoorenden grond, met advies van B. en W. Het College van B. en W. heeft zich gewend tot het Be stuur der Herv. Scholen en tot Gebr. Ver loop. met verzoek te willen mededeelen of zij bereid zijn aan de gemeente te verkoo- pen, resp het Groot Badhotel met bijbehoo renden grond en idem bet Paviljoen, en zoo ja. onder welke voorwaarden. Gebr Verloop hebben schriftelijk te ken nen gegeven dat zij hel hun toebehoorende willen verkoopen, groot 3080 M2. voor f 33000 Liever wenschen zij een strook van 11 x 22 M. van dit perceel te behouden waarna het overige te koop is voor f. 30.000. HM schoolbestuur schrijft in een lijvig stuk dat het hun spijt dat in den Raad van 4 Juni op minder aangename wijze over hun bestuur is gesproken. Het bestuur heeft steeds de belangen van het onderwijs doch ook van de gemeente in het oog gehouden. Het schoolbestuur betaalde voor het pand, groot 6000 M2. f. 35000 plus kosten van overdracht Voor hetzelfde bedrag kan de ge meente het alsnog overnemen mits de kos ten van onderzoek, architect, waarvan hel bedrag nog niet bekend is. door de gemeend wordt betaald Het gemeentebestuur zou mede moeten carandeeren dat de waarborg som door het veranderen der plannen, niet wordt verhoogd. Ook zou de gemeente zekerheid moeten geven dat het pand aan een ander school bestuur wordt afgestaan. Dan zou de ge meente aan het schoolbestuur moeten aan bieden een even geschikt terrein als het thans heeft met blanco crediet voor bouw en inrichting. (Opgemerkt zij, dat het niet de bedoeling is de gemeente onnoodig op kosten te jagen). Binnen 3 weken zou lot een en ander moeten zijn besloten. Hel be stuur geeft den raad mede in overweging, behalve het Groot Badhotel en Paviljoen ook ie koopen de perceelen van A. v. Schie en G. Hoek Zij schept daardoor de mogelijk heid om den Sluisweg te verbreeden en het zal bij den raad wel geen bezwaar ontmoe ten om de Centrale school aan den Sluis- weg te bouwen Een Centrale school moet immers Centraal gelegen zijn. De laatst gebouwde school door het be stuur der Herv. Scholen kostte f. 91000. Hiervoor had men een zeer klein terrein en 7 lokalen De Centrale School voor het 7de leerjaar moet 8 lokalen hebben en meer comfortable zijn en zal op den aangegeven plaats, het Groot Badhotel f.89000 kosten waarna nog 2000 M2. grond over blijft Al les is dus voor dit plan te zeggen Dat de belangen van de badplaats daar geschaad worden is volgens het bestuur niet juist. In het hoogseizoen. Aug. heeft de school vacantie Er is trouwens nog meer dan vol doende ruimte over tusschen de school en eventueel -te bouwen pensions. Een oppervlakte van 70 x 35 ic voldoende voor een flink pension. Er kunnen meerdere dergelijke panden slaan. Het opgeven van dit plan is trouwens voor hel schoolbestuur een zwaren eisch. De terreinen zijn vanaf Juli 1929 beschikbaar en de raad heeft nooit getracht ze te koopen. Het schoolbestuur be sluit met te zeggen dat het plan van dit be stuur is een belang van het onderwijs en niet tot schade van de badplaats. B. en W. zeggpn in hun praeadvies dat zij geen vrijmoedigheid hebben om op deze voorstellen in te gaan en adviseeren deze terreinen en gebouwen niet te koopen. Dr. Hueting verklaart moeilijk accoord (e kunnen gaan met het advies van B. en W. Wanneer hij eenige cijfers noeml, gaat men in comité-generaal over Na heropening der vergadering wordt het praeadvies van B. en W. met 87 stemmen afgewezen. Vervolgens komt een voorstel van dr Lodder in stemming, dat luidt: ,-De Raad besluit in principe tot aankoop van het Gr. Badhotel met bijbehoorenden grond, alsmede tot aankoop van het Pavil joen met bijbehoorenden grond, van het Bestuur der Herv. Scholen resp. van Gebr. Verloop en over de genoemde voorwaarden nogmaals te onderhandelen". Dit voorstel wordt met 87 stemmen aangenomen. Punt 3, hel punt van den avond, is dan aan de orde n.l. a. lot het bouwen van een nieuw gemeentehuis-, b. tot aanwijzing van de plaats waar het nieuwe gemeentehuis zal worden gebouwd. Voor wat a- betreft zeggen B. en W. in hun praeadvies dat ter voldoe ning aan het in de vergadering van 4 Juni j.l. gedane verzoek, waarbij B. en W. wer den uitgenoodigd in de eerstvolgende raads vergadering den bouw van een nieuw ge meentehuis weer aan de orde te stellen, dit college thans voorstelt thans» de bouw van een nieuw gemeentehuis ter hand te nemen. Voor wat b. betreft zeggen B en W.. Ten aanzien van de plaats, waar het nieuwe gemeentehuis zal worden gebouwd, hebben wij in verband met den in de vorige ver gadering uilgesproken wensch, dat alsnog zou worden onderzocht, of het oorspronke lijke plan A (bij de tol) zou kunnen worden uitgevoerd, dit onderzoek ingesteld. Hierbij is gebleken dat de eigenaars van een deel van daarvoor benoodigden grond thans be reid zijn om in te gaan op de voorstellen- welke B en W. destijds hebben gedaan, t.w. dat zij een even groote oppervlakte grond van de gemeente terug ontvangen als zij aan de Gemeente zullen afslaan. Ten overvloede, zeggen B. en \V., her inneren wij er aan, dat de eigenaars van een ander deel van den daarvoor benoodig den grond aanstonds bereid waren en alsnog bereid zijn. B en W.. staande voor het feit. dat destijds nieuwe plannen ontworpen moesten worden, omdat op grond van de ondervonden moeilijkheid met de uitvoering van plan A (bij de tol) niet kon worden voortgegaan, meenen thans tot de uitvoe ring van het plan A. bij de tol, te kunnen adviseeren. Punt a. (bouw van een gemeentehuis) wordt z.h.st aangenomen. In behandeling komt de plaatsbepaling van het nieuwe raadhuis De heer Guyt verklaar! zich legen plan A, tenzii hel Raadhuis meer naar de kant van Katwijk Rijn komt te liggen. De achter grond blijft zoodoende ongeschonden. De heer v. d. Bent sluit zich hierbij aan. Na I nog een verwarde discussie wordt plan A I z. h. st. aangenomen. Voorstel lol betegelen van grond gelegen langs de Irambaan in Duinoord te Katwijk aan Zee alsmede lot het aanleggen van een plantsoen bij de Remise te Katwijk aan Zee. Het is de bedoeling van B. en W. om over te gaan tdt meerdere verfraaiing van 't dorps- gedeelte (e Katwijk aan Zee maar in het bij zonder bij de entree van het dorp. Allereerst zou hiervoor in aanmerking komen de grond bjj de Mr. Fockstraat en de Baron Sweerts de Landa9 Wyborghstraat. De betegeling zooals in een plan slaat aangegeven zal bij een oppervlakte van pl.m. 400 M2. f. 1000 kosten. De commissie van Fabricage be- richtte dat zij zich hiermede geheel kan ver- j eenigen. Voorts is het plan gerijpt om het i open terrein bij de Remise te Katwijk aan Zee, begrensd door het talud en de Tram straat- te verfraaien. Dit kaD geschieden door tusschen de tramrails en het talud een plantsoentje aan te leggen, omsloten door een ligusterhaag en een trottoir. De kosten hiervan zullen naar raming f. 1050 bedra gen. Totaal f. 2050. (Een geheel nieuwe Kwakelbrug te Katwijk a. d. Rijn kost ook zoo'n bedrag I Corr.) B. en W. geven den raad in overweging om voor de bovenomschreven doeleinden een crediet te verleenen groot f.2050. Dr. Hueting verklaart zich tegen betege ling. daar hij zulks minder schoon vindt dan grind Dr Eikelenboom sluit zich hierbij i aan. De heer van Tongeren geeft in over weging mei een beslissing te wachten lot na de behandeling van de nieuwe begrooting. Tesnlotte wordt het voorstel van B. en W. om Duinoord te verfraaien met 87 stem men verworpen, dat om de remise te ver fraaien, aangenomen met 81 stemmen.' Punt 5. Voorstel tot het aanleggen van een kampeerterrein, waar het kampeeren in deze gemeente de laatste jaren geregeld toe neemt wordt door B. en W. overwogen een kampeerterrein in te richten. Aanleiding is j o.m. de omstandigheid dat waar de tenten zeer verspreid in de duinen worden ge plaatst voldoende politietoezicht ten eene- male onmogelijk is hetgeen tot zeer onge- wenschte gevolgen kan leiden als vernie ling van natuurschoon, wantoestanden op zedelijk gebied. Een geschikt terrein ligt volgens B en W. ten Z.-Westen van hel Zeehospilium in eigendom bij het Rijk. Met den Ontvanger der Registratie is onderhan deld waarbij bleek dal dit terrein in huur kon verkregen worden voor f. 50 p. jaar, het geen zeer redelijk genoemd mag worden en waarom B. en W. adviseeren hen te machti gen over te gaan tot het sluiten van voor melde huurovereenkomst. B. en W. vragen hiervoor een blanco crediet. Dr. Hueting oppert verschillende bezwa ren, o.a. vreest hij dat de hygiënische rege ling niet voldoende zal zijn. De heer v. Ton geren vraagt nog eenige inlichtingen. Dr. Eikelenboom dringt o.a. scherp aan op vol doende toezicht in verband met mogelijke wantoestanden. Voorstel wordt z. h. st. aan genomen. Tot lid der Commissie lol wering v. school verzuim, vacature D. Bakker, waarvoor de commissie een voordracht heeft ingediend vermeldend de namen van 1. J. J. Kraal en 2. R. P. Tjebbes, wordt gekozen de heer J. J. Kraal. Punt 8 is voorstel lot herziening der jaar wedde van de Hoofden der Gemeentelijke Bewaarscholen. Alle groepen van ambte naren en werklieden hebben kortelings sa- larisverhooging ontvangen L'it billijkheids oogpunt meenen B. enW. ook de Hoofden der Openbare Bewaarscholen daan-oor te moeten voordragen. Zij stellen mitsdien voor het 9alaris van het Hoofd te Katwijk aan Zee van f. 1400op f. 1600.te moeten brengen en van deze functionaris te Kat wijk aan den Rijn van f. 1175.op f. 1350-. ingaande 1 Juli a.s. De commissies van Toezicht slemden hiermede in. Z.h.st. aangenomen. Punt 10. Voorstel lot vaststelling van de Gemeenschappelijke Schoolartsenregeling m. instructie voor den schoolarts. B. en W. merken in hun praeadvies o.m. op dat op 28 Nov. 1928 in beginsel werd besloten om in samenwerking met andere gemeenten over te gaan tot aanstelling van een schoolarts; levens werden B. en W. ge machtigd met de besturen van omliggende gemeenten in onderhandeling te treden om trent de vorming van een district Dit had tot resultaat dat de gemeenten Oegstgeest, Stompwijk Veur en Voorschoten bereid zijn met Katwijk een schoolarlsendienst in te stellen. B en W. koesteren nog de hoop dat ook de gemeenten Rijnshurg en (of) Zoelenvoude zullen toetreden. Zekerheid echter bestaat hieromtrent nog niet zoodat voorloopig zal moeien worden besloten met genoemde 4 gemeenten een schoolartsendis trict te vormen. Bij den opzei is gerekend op een Provinciale subsidie van 50 pCt. in de kosten van oprichting en instandhouding. Tot hun leedwezen merken B. en W. op, dat deze verwachting niet geheel verwezen lijkt is. De Staten hebben op 13 Dec. 1.1. een regeling aanvaard waarbij aan gemeen ten beneden 40.000 inwoners, welke aan gesloten zijn bij een schoolartsendienst in de kosten van oprichting en instandhouding een prov. subsidie wordt toegekend, het welk voor de eerste 5 jaren bedraagt 50 pCt. der kosten tot een maximum van f. 5000.en daarna over elk der volgende 9 jaren telkens 5 pCt. minder met maxima telkens f. 500 lager. Deze subsidie in af dalende reeks, waardoor na 14 jaren geen subsidie meer wordt verkregen, heeft een ernstig punt van bespreking uitgemaakt waarbij ten slotte is besloten in de regeling te bepalen, dat deze van kracht zal zijn gedurende 5 achtereenvolgende jaren. Hoe zeer B. en W. het betreuren dat de school arlsendienst voorloopig slechts voor 5 jaren in het leven zal worden geroepen, hebben zij anderzijds wel de overtuiging dat de continuiteit van den dienst ook na afloop van dien termijn verzekerd zal zijn, om dat redelijkerwijze verwacht mag worden dart binnen dit. tijdsbestek bereids een alg. rijksregeling betreffende deze materie zal zijn lot stand gekomen. B. en W. stellen daarom voor met Oegstgeest, Stompwijk, Veur en Voorschoten een gemeenschappe lijke regeling aan te gaan. nopens het ge neeskundig schooltoezicht alsmede de in structie van den schoolarts overeenkomstig voorstel van B. en W. vast te stellen. De heer Meerburg acht de regeling niel zeer voordeelig. Hij vraagt, hoeveel de kos ten per hoofd zullen zijn. Reeds eerder is medegedeeld dat deze 10 cent bedragen. De voorzitter zet nogmaals de voordeelen uileen. De heer van Tongeren wijst op de z.i. vreemde redactie der verordening. De voorzitter zegt mogelijk redactiewijziging toe Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Op 7 Febr. 1.1. is besloten lot reorgani satie van de administratie der werkeloos heidsverzekering met de administratie der Arbeidsbemiddeling. De commissie van toe zicht op het Correspondentschap heeft in- lus9chen medegedeeld dat zij zich met den inhoud wel vereenigen kunnen. Deze com missie is echter alleen belast met het toe zicht op bet Corr. der Arbeidsbemiddeling terwijl zij nu tevens als commissie voor de uilvoering der werkeloo^heidsverzekering zou moeten optreden. Die commissie treed af in 1932 doch B. en W. stellen voor de leden van de bestaande commissie en bloc te benoemen lot leden van de nieuwe com missie. Die commissie bestaat uit de navol gende personen: J. Hueting. lid-voorzitter, C A. Kruit lid-werkgever, C. Hogewoning, lid-werkgever, W. Kulk werknemer. M. Berkheij, werknemer. Goedgekeurd z.h.9t. B. en W. stellen voor om, nu de afritten naar hel 9lrand voor de Secr. Varkevisser- slraal en de te Briltenstraat-Jan Toorop- straat gereed zijn, tijdens het badseizoen het gebruik van deze toegangen te verbieden voor het verkeer met rijwielen, motorrij tuigen, en andere rij- en voertuigen en ge durende dien tijd te bestemmen alleen voor voetpad. Aldus wordt dan besloten. B. en W. siellen voor om. in het belang lang der openbare orde en zedelijkheid in de verordening op de zeebaden en het strand een artikel op te nemen, krach-lens hetwelk het verboden zal zijn zonder vergunning van B. en W. te kampeeren. Bovendien zal het gewenscht zijn, de verordening betref fende de 9lraalpolitie aan te vullen, door het spelen met en om geld op het strand en in de duinen te verbieden. Na enkele op merkingen wordt overeenkomstig het voor stel van B en W. besloten. Naar aanleiding van dit besluit wijst de heer v. Duijn op de weinige vrijheid, die de kinderen hebben en bepleit de spoedige instelling van een sportterrein. Na eenig debat z.h.st. aangenomen. Voor de bebouwing van gronden langs het Oostpad en Westpad meenen B. en W. dat bepaalde regelen dienen te worden vastge steld. Dit vooral in verband met het ver keer door deze nauwe steegjes. B en W. geven daarom den raad in overweging op bepaalde perceelen een bouwverbod te leg gen opdat in de toekomst deze verkeers obstakels zullen verdwijnen. Het betreft in iedere steeg een twaalftal perceelen. Zb. st. aangenomen. Aan de orde is dan Commissie-benoeming. B en W. zeggen dat in verband met voorloopig© vaststelling van de Gemeente rekening ,de rekeningen der Bedrijven, Gas- 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10