i^U\. HEEREN OVERHEMDEN i FAILLISSEMENTEN. HET EERSTE VALUTAHUIS UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. - BOTSING TUSSCHEN TWEE VLIEGTUIGEN. Twee vliegtuigen van de Britsche lucht macht zijn gisteren bij Upavon met elkaar in botsing gekomen. De ééne bestuurder, Lord Malcolm Douglas Hamilton, derde zoon van den hertog van Hamilton, wist met een parachute den grond te bereiken. De andere bestuurder, sergeant Frederick Omeara werd gedood. TREINONTSPORING IN MEXICO. Ten gevolge van de verzakking van een gedeelte der spoorlijn door den jomgsten regenval, is in Mexico een reizigerstrein tussehcn Jabaga en Vera Cruz ontspoord. Twintig menschen werden gewond, ver scheidene hunner zeer ernstig. ERNSTIGE BRANDSTICHTINGEN TE WINNIPEG. Branden die bijna tegelijk op drie plaatsen 2ijn uitgebroken, en die aan brandstichters toegeschreven worden, hebben het gansche N. W. gedeelte van Winnipeg (V. St.) met verwoesting bedreigd tot een zware regen, samen met de gemeenschappelijke inspan ning van de brandweer en de politie de uit breiding van het vuur bedwong. De schade wordt op een hall millioen dollar geraamd. Het ontploffen van pelroleumtanks maakte den strijd tegen het vuur tijdelijk hoogst ge vaarlijk. WARMTE TE BERLIJN. Berlijn beleefde gisteren den warmsten dag sinds 12 Juni 1921 n.l, 32 gr. C. ONTPLOFFING. In de petroleum-raffinaderp der Texas lotroleum Mij. in Texas (Ver. St.) heeft »en ontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan twaalf personen zwaar gewond wer den. Na de ontploffing hrak er brand uit, waardoor een schade van ongeveer een nfi)- lioen dollar werd aangericht. BALLON OP DRIFT GERAAKT. Gistera/vond is een observatieballon van het Trewsfynrydd-arti] leriekamp Sn Enge land losgeraakt en plotseling omhoogge stegen. De ballon dreef over de Arenigber- gen en daalde toén zoo laag, dat twee der inzittenden gelegenheid vonden op den be- ganen grond te springen, waarna de ballon weer opsteeg. Sergeant Robonson kwam goed terechit, doch ofschoon hij door den sprong eenigszins verdoofd was, zag hij tot zijn schrik, dat de vliegofficier Pelham- groom, die tegelijk met hem den sprong ge waagd had, met de voeten in hel netwerk was verward geraakt en met het hoofd om laag door den ballon mee omhoog genomen werd. Na een race van 2 mijl dwars over de velden .gelukte het den sergeant den ballon 1e grijpen en zijn metgezel uit zijn be narde positie te bevrijden. i HEVIG ONWEDER BOVEN LISSABON. Naar uit Lissabon gemeld' wordt, heeft zich boven de Portugeesche hoofdstad een lievig onweer ontlast, dat met een wolk breuk gepaard ging. De omtrek van de stad werd geteisterd; in de stad zelf stonden de straten blank en het veTkeer was ontwricht. Tal van winkels 9'.aan onder water. Een kind werd door den bliksem gedood en 2 soldaten verlamd. Uitgasproken; J. W. Wakker, rijwielhandelaar, Stations weg 21, Hoofddorp; K. Griffioen, bloemist, Njjverweg 35, Bloemendaal; arr.-rechtb. Haarlem, 3 Juni 1930; rechter-comm. mr. A. L. M. van Berckel; cur. mr. G. W. C. Pliaster, Kruisweg 61 rood, Haarlem. RECLAME. BREESTRAAT, hoek Koornbrngsteeg TELEFOON 1910. HAARLEMMERSTR. 249 recht over Pieck STEENSTRAAT 10a. 562a Enorme sorleering tabak; Groote sorleering sigaren in 10, 20, 25 en 50 stuks. De meest nitgebreidste en grootste sorteering sigaretten te dezer stede, DE LAAGSTE PRIJZEN LET OP DE JUISTE ADRESSEN. HILLEGOM. Gisteravond is 'de bliksem ingeslagen jn een huis aan de Leidschestraat, be woond door den heer -S. D. De brandweer rukte direct uit, maar behoefde geen wa ter te geven. De schade aan het huis is van weinig beteekenis. KATWIJK-AAN-ZEE. Het monument voor de visschers. Men is mot den bouw van het monument voor in den oorlog gebleven visschers thans zoo ver gevorderd dat de fundeering is ge legd en het onderstuk geplaatst is. Daar het beeld nog niet geheel voltooid is, zal het nog wel enkele weken duren, alvorens het geheel gereed zal zijn en de officieele onthulling kan plaats vinden. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Gemeenleraaxi zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Dinsdag 17 Juni des nam. 7 uur. Agenda: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Benoeming Gemeentesecretaris. 3. Voorstel wijziging Bouw- en Woning- verordening. 4 Voorstel vaststelling verordening hef fing en invordering besmettelijke ziekten- gelden. 6. Voorstel gemeenschappelijke regeling voor geneeskundig schooltoezicht en instruc tie van den schoolarts. 6. Comptabiliteit. 7. Verzoek subsidie Zwemvereeniging „Poelmeer". 8. Verzoek subsidie R.K. Politiebond St. Michael. 9. Adres A. J. Vesler om ontheffing van art. 41 Bouw- en Woningverordening. 10. Adres J. Th. Kort tot afwijking rooi lijn. 11 Adres tot het stichten van 'n muziek tent. 12. Begrooting Gezondheids-commissie Katwijk. 13. Reclames schoolgeld. Rectificatie. De aanbeveling van B. en W. voor Ge meentesecretaris dezer gemeente luidt als volgt: 1. R. Reitema, Gemeentesecretaris te IJlst. 2. H. A. B. de Leeuw, Ambtenaar en Ont vanger ter Secretarie Oudewater. Aan deze aanbeveling voegen B. en W. toe: J. de Bruin, Secretaris en Ontvanger van Brouwershaven. RECLAME. ivaoi in prijzen van 1.85 tot 9.00 gld. 2777 RIJNSBURG. De paardenmarkt. Dinsdag wordt albier de jaarlijksehe paar denmarkt gehouden, een day waarop van ouds elk rechtgeaard oud-Rijnsburger zijn geboorteplaats opzoekt. Naast de drukte, die uitteraard dc markt medebrengt, geeft hij veel levendigheid in de gemeente. Deze dag draagt een feestelijk cachet. Om dit nog te verhoogen, besloot de Ghr. Gymnasliekvereeniging „D. W. S." des namiddags, als de markt is afgeloopen, in de openlucht op een terein aan den Rijns- burgerweg, een démonstralie-uitvoering te geven. De Muziekvereeniging „Wilhelmina" heeft zich bereid verklaard, na vooraf met muziek door het dorp te zijn gegaan, deze uitvoering op le luisteren. Ter afwisseling zal de onlangs opgerichte voetbalvereeniging .R. F. C." een wedstrijd spelen, zoodat terecht een druk bezoek aan het terrein mag worden verwacht. Beproeving brandweermateriaal. Gisteravond had aan den Sandtlaan de beproeving plaats van brandkranen en brandblusehmiddelen Daar de kranen geplaatst zijn op het aan grenzend deel van de gemeente Oegslgeest, geschiedde beproeving door personeel van den Oegstgeestprbrandweer en waren daarbij o.m. tegenwoordig de burgemeester van Oegslgeest, gemeente-opzichter v. d. Voet en. (Ie brandmeesters de Rooij en C. Vianen. Behalve, dat de oefening gelegenheid gaf te con9lateeren, dat het materiaal volkomen in orde was, was het voor de jeugd een mooie gelegenheid voor een extra-douche, zoodat na afloop de noodige verkleedingen j konden plaats hebben. Tuinbouw. De zware onweersbui met flinken regen van gisteravond werd zoowel door den tu;n- als den landbouw verlangend tegemoet ge en. Enkele perceelen vroege aardappelen staan er goed voor en het rooien zal spoedig kunnen plaats hebben, mits de prijs locnend is. Want daar zal het voornamelijk van af hangen of men al of niet den tijd heeft met rooien. De prijs van vroege aardappelen in N. Holland is momenteel niet slecht Als deze nog even blijft, zal men er hier ook spoedig mede aanvangen. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hendrikus, z. v. P. D. Kui per en G. Kok. Elisabeth, d. v. W. Moo- lenaar en C. E. Birkhoff. Willem, z. v. W. Moolenaar en C. E. Birkhoff. Theo dores Gerardus Maria, z. v. H. Weijers en H. Brouwer. Ondertrouwd: Christiaan Verdegaal 26 j. en Cornelia Petronella Alkemade 28 j. Gehuwd: Aart Beider, 24 j. en Johanna Petronella Batenburg 24 j. Gevestigd: Mej. C. Weber. Klinkenberg 15, v. Zandvoort. C. M. Zwetsloot geb. Van der Horst, Rijksstraatweg 19a, van Warmond. P. Buijs geb. Zuidervaart, Zuiderstraat 2, v. Mijdrecht. H. Hijze- lendoorn en gezin, Hein Baderstraat 28, van Lisse. A. Elferink geb. Ruijgrok, Hoofdstraat 30a, v. Lisse. G. S. van Dra. ten, Menneweg 9, v. Hoteren. C. vail der Voet en gezin. Zuilhofstraat 9, van Voorhout. E. M. J. Rotteveel geb. Vint- ges, Beukenlaan 29, v. Haarlem, Vertrokken: Mej. J. van der Wallen, v. Rusthoflaan 52, n. Leiden. B. Plag- mcijer en gezin, van Weltevreden I, naar Anna Paulowna. Loonregeling. in overleg met de R.K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus" is voor de ge meente-werklieden van Veur en Stomp- wijk de navolgende loonregeling ont worpen Klasse N regeling N. regeling O. regeling minima maximum A. 26.88 28.80 27 B. 28.32 30.24' 28.50 C. 29.76 31.68 30— D. 31.20 38.12 33— E. 33 19 35.04 35— met een toeslag van f. 1per week voor elk kind beneden 15 jaar Deze nieuwe regeling heeft geen terug werkende kracht De raden van beide gemeenten komen hedenavond 7.30 uur in gecombineerde openbare zitting bijeen. Door B. en W. van Slompwijk en Veur wordt aan de raden voorgesteld een over eenkomst aan te gaan met Oegslgeest Katwijk en Voorscholen inzake een alsdan in te stellen geneeskundig school toezicht. WARMOND. De Burgemeester Schölvinck-Bank. Naar men ons mededeelt, wordt Maandag a.s. door de Haarlemsche Kunststeenfabriek de Eurgemeester Schölvinckbank in het ge meentelijk plantsoen tegenover 3e R.-K. kerk geplaatst. De onthulling der bank zal waarschijnlijk cp Zaterdagmiddag 21 dezer plaats hebben. Ook de gemeentelijke muziektent nadert haar voltooiing. Zooals de plannen verluiden zal deze officieel met een ooncert geopend worden. Als datum hiervoor is eveneens Zaterdag 21 Juni voorloopig vastgesteld. Verdronken. Hedenmorgen omstreeks 10 uur werd alhier het 2%-jarig dochtertje van den heer C. v. d. V. vermist. Men ging aan het zoeken, met het droevig resultaat, dat om halftwaalf de kleine levenloos uit de sloot bij de ouderlijke woning werd opge haald. VEUR—LEIDSCHENDAM. Nienwe Telefoonaansluitingen. 26. Knijnenburg A. Th., Caféhouder V'liet- weg 18. 49. Teunissen J. Drogist, Dam- laan 49b. 50. Vermeer A. Schoenwin kelier, Veeneslraat 30 101. Veursche Vleeschwarenfabriek N.V., Leidschekade 8. De werkloosheid. Voor een door de S.D.A.P. uitgeschreven vergadering sprak de heer Jan Molenaar met het onderwerp werkloosheidsproblemen. Ter oplossing nam de vergadering een mo tie aan inzake de bouw van een openbare school. WASSENAAR. Aanrijding. Op de Stoeplaan is mej. V., die per rjjwiel den Wittenburgerweg afkwam en de Stoeplaan wilde oversteken, gegrepen door een auto, bestuurd door L. A. uit Den Kaag. De wielrijdster werd tegen dc-n grond geworpen en ernstig verwond. Onmiddellijk waren een drietal doktoren en een jfieeg- zuster aanwezig, die de gewonde de eerste hulp verleende. Geconstateerd werd, dat zij een schedelfraotuur en inwendige kneuzingen had opgeloopen. Per ziekenauto werd mej. V. naar het Ziekenhuis aan den Zuid wal overgebracht De auto werd door de politie in beslag genomen. Door den heer S. is aangifte gedaan tqj de politie van het feit, d3t het verf- werk in de nieuw gebouwde huizen aan de Langstraat, door baldadigen is vernield. Het lijk van den op Tweeden Pink sterdag in zee verdronken A. S. is te Noord- wijk aangespoeld. Op den hoek Katwgksche WegWas- senaarsche Slag is een motor met zijspan, bestuurd door B. uit Leiden, in botsing gekomen met een auto. Een zoontje van den heer B. liep daarbij verschillende ver wondingen op, welke door de politie wer den verbonden. Het motorrijwiel werd be schadigd. Ter hoogte van „De Paauw" is gister morgen om 4 uur een fonkelnieuwe Siuae- baker tegen een drietal denneboomen, welke op het wandelpad staan, opgebotst Twee boomen werden afgereden. Daarna is de wagen een slag omgedraaid en vervolgens in de afrastering van de buitenplaats van H. M. de Koningin terechtgekomen. De be. stuurder W., uit Den Haag, kreeg wonder boven wonder slechts lichte verwondingen. De prachtige auto wSrd nagenoeg géneel vernield: de ruiten versplinterden, de wie len vlogen er af, het chassis werd geheel verbogen, terwijl ook de carosserie ernstig beschadigd werd. Aan Den Deyl bij de Van Zuylen van Nijeveltstraat is gisteren een motorrijder tegen eftn auto opgevlogen. Het motor rijwiel \verd ernstig beschadigd, terwijl de berijder lichte verwondingen opliep. De muziektent en de Jhr. Storm van 's-Gravesandebank, welke beide een plaats hebben gekregen in het plantsoen aan het Eurchtplein, zijn gereed gekomen. Beide werken zijn een sieraad voor het plein en doen den ontwerpen alle eer aan. Binnen enkele dagen hoopt „Excelsior" in de tent haar eerste concert te geven. In een hooiveld alhier is het in staat van ontbinding verkeerend lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. ALPHEN. Aanvnllingsagenda. De agenda van de a.a. Maandagavond te houden Raadsvergadering werd nog aange vuld met de navolgende punten: 17. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van gelden voor de aanschaf fing van schoolmeubelen ten behoeve van de R.K. School aan de Paradijslaan voor gewoon lager onderwijs. 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan Hazeveld aan de firma H Oudenee q. q., alhier. 19. Voorslel van B. en W. tot verlaging van de prijzen van den bouwgrond in het complex „Overpost". 20. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond lueschen <Ie Slevinstraat en Wilhelminastraat aan de firma N. Samsom. alhier. Programma openlncht-conceiL Op het Woensdag a.s. des namiddags te 8 uur te geven concert door het harmonie- gezelschap „Crescendo" in de tent aan de Stationsstraat zullen de volgende nummers ten uitvoer worden gebracht: 1. Wellington-Marsch, W. Zehle; 2. „La Poupee de Nürnberg", ouverture, Ad. Adam; 3. ..Dornröschens Brautfahrtcaracterstück Max Rhode. 4. „The Last Stand'", marsch, W II Myddlelon; 5. „L'Aurore", Grande Valse. Carl Faust; 6 „Mit Schwert und Lance", marsch, Hermann Starke; 7. Grande Fantaisie de l'Opera „Faust" de Crounod, arr. J. Vink; 8. „Musika-Marsch", H. L. Blankenburg. Tijdens zijn werkzaamheden had de arbeider P. de H. werkzaam bij de N.V. G. F. W. Herngreen's Fijnhoufhandel het on geluk te worden getroffen door een z.g. giek. waardoor de man op een lier kwain te vallen cn verschillende uitwendige ver wondingen opliep. Hij moe9t zich onder doktersbehandeling stellen. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Belastingregelingen Hulde aan de ambtenaar ter gemeente secretarie. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Tegenwoordig 10 van de 11 leden, afwezig de heer J. van der Geest, wethouder. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. In behandeling wordt gehecht punt 1 der agenda. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot nadere regeling der gemeentelijke belastingheffing enz. in verband met de ge wijzigde finantieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. In hun uitvoerig prae-advies gaan B. en W. aan de hand van de wet van 15 Juli 1929. inhoudende een nieuwe regeling van de finantieele verhou ding tusschen het Rijk en de gemeenten na, welke gevolgen hieruit voor deze gemeente voortvloeien. Genoemde wet maakt een al- geheele herziening van het gemeentelijk belastingstelsel noodig. De plaatselijke in komstenbelasting en de opcenten op de Rijksinkomstenbelasting de forensenbelas ting inbegrepen, vervallen met ingang van 1 Mei 1931. In genoemd prae-advies too- nen B en W. aan op welke wijze in het gemis dezer inkomsten kan worden voor zien. Na het geven van een overzicht van de vermoedelijke uitkomsten der finantieele verhoudingswet voor deze gemeente, geven Burgemeester en Wethouders den Raad in overweging tot het nemen van de volgende besluiten: 1. rangschikking van dc gemeente in de derde klasse der gemeentefondsbelasting. De meerdere opbrengst dezer belasting, welke hiervan het gevolg is wordt recht streeks aan de gemeente uitgekeerd, zij be draagt f. 6566.50 naar raming; 2 heffing van opcenten op de gemeente- fondsbelasling Ook de opbrengst hiervan komt rechtstreeks aan de gemeente ten goede. Voorgesteld wordt het aantal opcen ten te bepalen op maximum 80. De op brengst hiervan wordt geraamd op f 24 182.80; 3. heffing van 50 opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting. Werden tot dusver 100 opcenten op deze belasting ge heven, thans kan dc gemeente niet meer dan 50 opcenten heffen, de opbrengst hiervan wordt geraamd op f.3300; 4. geen heffing van woonforensbelasting. Het aantal personen die onder deze belas ting vallen is slechts tot enkelen beperkt en de heffing hiervan sluit op allerlei moeilijk heden; 5. de personeele belasting ongewijzigd te bandhaven. Met betrekking tot de heffing van personeele belasting, welke voortaan geheel aan de gemeente ten goede zal ko men zijn den Raad verschillende bevoegd heden toegekend. Burgemeester en Wet houders zijn van oordeel, dat het niet ge- wenscht is om thans over te gaan tot rang schikking der gemeente in een andere klasse voor de heffing der personeele belasting en ook niet om wijziging te brengen in de thans geldende tarieven; 6. de opcenten op de personeele belas ting ongewijzigd te handhaven. Thans wor den 70 opcenten geheven, Burgemeester en Wethouders zijn van meening dat het niet gewenscht is om verandering in deze opcen- tenheffing te brengen. Het voorstel van B. en W. is vergezeld van verschillende vergelijkende staten om trent den belastingdruk volgens den ouden en den nieuwen toestand. Nadat de secretaris het uitvoerig prae- advies had voorgelezen zegt de voorzitter, dat B en W. van de gedachte zijn uitge gaan. dat het billijk is, dal iedereen iels be taalt, vooral daar hel nieuwe stelsel voorde belastingbetalers aanmerkelijk gunstiger 19, dan het thans bestaande. Ook zijn de vow, stellen aan den voorziebtigen kant, zoodat tegenvallers vrijwel zijn uitgesloten. Voorts zegt de voorzitter hebben B. en W. bij het bepalen van het aantal te heffen opcenten op de Gemeenlefondsbelasting er rekening med6 gehouden, dat de uitgaven voor het dienstjaar 1931 ongeveer f. 10.000 hooger zullen zijn. De hoogere uitgaven worden vrijwel geheel vereischt voor het Hoofdstuk Onderwijs. Doordat het aantal leerlingen van de Openbare Lagere School te Kaag sterk is teruggeloopen zal de uitkeering, welke aan de Bijzondere Scholen gedaan moet worden zeer belangrijk hooger zijn, dan tot dusver. De heer Rotteveel betreurt het, dat de uit keering aan de Bijzondere Scholen aan zoo groote schommelingen onderhevig is. De voorzitter is het volkomen met den heer Rotteveel eens en zegt. dat B. en W. reeds geruimen tijd geleden aan de Staatscom missie tot herziening van de Lager Onder wijswet voorstellen tot wetswijziging op dil punt hebben ingediend. De heer De Vette vraagt of de mogelijk heid bestaat, dat de gemeente in een andere klasse voor de Personeele Belasting word; ingedeeld. De voorzitter antwoordt hierop bevesti gend, doch zegt, dat Burgemeester en Wet- houders het niet raadzaam achten thans reeds hiertoe over te gaan. Het is beter de werking van de nieuwe bepalingen af Ie wachten. De heer Rotteveel kan er zich volkomen mede vereenigen, dat de voorstellen van B. en W. aan den voorzichtigen kant zijn, want het komt hem lang niet onwaarschijn lijk voor, dat de kohieren van de R. I. B. nog slechler zullen worden, dan dat. het welk B. en W. als grondslag voor hun bere keningen hebben genomen. De voorstellen van B en W. worden hier na met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter wil na deze beslissing van den Raad gaarne hulde brengen aan den secretaris en de ambtenaren ter gemeente secretarie voor het vele werk. dat in ver band met de belastingherziening is ver richt Talrijke avonden heeft de secretaris met het personeel aan het maken van vele uitvoerige berekeningen besteed en spr. hoopt, dat de Raad met deze hulde zal wu'- len instemmen. (Applaus). (Wordt vervolgd). BODEGRAVEN. De Bijz. Vrijw. Landstorm. De Bodegravensche afdeeling van tien B. V. L. Iaat tegenwoordig nog al eens van zich hooren. Zij is een krachtige orga nisatie, die dikwijls andere afdeelingen ten voorbeeld wordt gesteld. Nu weer is zij over gegaan lot aanleg van eigen schietbanen. Zooals men weet, stelt het gemeentebestuur aan de sport- en schietvereenigingen Je voormalige school C. ter beschikking. Dere lokalen zijn echter te kort om aan de ver langens der schutters te voldoen. Daarovc is al heel wat te doen geweest, maar een definitieve verbetering van dat gebouw i! voorloopig weer van de baan gesteld. De Burgerwacht meende echter niet langer le kunnen wachten en huurde de bovenzaal van Hotel van Rossum, waar thans een -vijf tal mooie banen zijn ingericht. Ter gelegen heid van de opening der banen werd ge sproken door den leider de heer C. v. d. Veer, door den voorzitter dr. Beije, terwijl de ge westelijke secretaris luit. D.. J. Karres een korte rede hield over de Los-van-HollanJ- beweging en Indië en de beteekenis van den B. Y. L. in verband daarmede voor een krachtige regeering. Bnigeilijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. v. 3. Her cn Ij. C. C. Teernstra; Geertje Maria, d. van A. Blanken en C. de Knikker; Jacoba, d. ran H. Beens en M. M. Sekeris; Geertje, d. van J. A. Blonk en G. Brandhorst; Hui- bert en Trijntje, kinderen van P. Vink en M. J. Oudejans. Ondertrouwd; H. A. Disseldorp, 25 jaar en A. Koppenrath, 25 jaar; A. J. de Wit, 21 en P. J. Baas, 22 jaar. In de loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: E. Crnedel, apotheker van Gouda; K. Leizenga en gezin, landarbeider van Ter Aar; A. Ai J Gordeau, onderwijzeres van Bussum. Inmiddels vertrokken: M. J. Straub, apo theker naar Batavia; E. Weslerbos en kin deren naar Eindhoven; A. D. C. Jansen, diensbode naar Woubrugge; E. M. Ver- woerd. zonder beroep naar Nieuwkoop: M. Tuis, z. b. naar de Lier; K. de Hoog, z b. naar Woerden; J. A. Koning, z. b naar St Laurens; J. Groenendijk, z.b. naar Nieuw koop. Gevonden voorwerpen: 4 knotjes wol; aan komen vliegen een blauwe postduif. Inlichtingen ter Gemeen tesecretarie. In de maand Mei zijn aan het gemeen telijk slachthuis geslacht: 76 koeien, 3 paarden, 43 varkens, 1374 nuchtere kalve ren, 5 vette kalverein en 13 schapen en gei ten, terwijl nog 337 nuchtere kalveren voor export werden geslacht. BOSKOOP. Op de gehouden examens, bij de Zus- Iers „Ursulinen" te Bergen N.H. slaagden de dames Christina Stigler en Marie Ver meulen voor Coupeuse, verder de dames Jeanne Boer en Wilhelmina Mathot voor Lingerie, allen leerlingen van de R.K. Naai school alhier. Dezer dagen maakten de leden van d* Boskoopsche Kaskweekers-vereeniging een excursie naar Gent, waar verschillende be zoeken werden afgelegd bij kaskweekers Verder werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om tevens dp tentoonstelling i" Antwerpen te bezoeken, zoodat deze reis nuttig, leerzaam en bovenal genotvol is geweest 2-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6