BENTHUIZEN. 0.J.M.SACO UIT DE OMSTREKEN. J. TIMMERMAN Jr., Agent Leidsch Dagblad alhier. AANVARING IN DE SLUIS TE IJMUIDEN. Een der nieuwe molorvrachlschepen met passagiers-accomodatie van de stoomvaart maatschappij „Nederland", de „Poelau Tel lo", is gistermorgen legen 12 uur bij het binnenkomen in de middensluis te IJmuiden met zijn stuurboordboeg op de keien ge- slooten, waarna hel achterschip tegen de Noorderremming vaan deze sluis liep De hakboordiboeg van de „Poelau Tello" is hier bij over drie platen en spanten vrij ernstig üngedeukt, terwijl in den stuurboordboeg een minder ernstige deuk ontstond. Ook de sluis liep schade op; op het oogenblrk is gecon stateerd, dat twee wrijlhouten gebroken zijn Cn een langsgording gescheurd is. Heden zou bij duikeronderzoek worden nagegaan ot in de sluis ook onder water schade is aangebracht. IDe „Poelau Tello", die in den sneldienst vaart, moet Zaterdag a s. naar Nederlandsch Jndié vertrekken. Het schip, dat van Bremen kwam, is op eigen kracht naar Amsterdam bpgevareh, waar de averij zal worden her steld. BRANDEN, Te Aalst bij Eindhoven is brand ontslaan in dc dubbele woning, eigendom van de familie Scnecaut, gelegen aan den Eindhovonschen weg. De huizen worden bewoond resp. door Jiet gezin J. M Houbcn en door de wed. Hendriks. Van deze laatste is de geheole in boedel welke niet was verzekerd, verloren gegaan. Van het gezin Houben werd het huisraad nog zooveel mogelijk gered. Dc Eindhovensche brandweer, die ter assis tentie was geroepen, aangezien de spuit van Aalst onvoldoende werkte, wist de brand tot deze beide woningen te beperken. Om trent de oorzaak is niets bekend. Te Kruisdijk, in de gemeente Groede (Zeeuwsch-Vlaanderen) zijn twee landbouw, schuren van den heer J. F. de Milliano af gebrand. Eenige varkens zijn in de vlammen omgekomen, en veel graan is verloren ge gaan. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door vonken uit de locomotief der tram. op bel rieten dak gevallen. MOTORRITDER ERNSTIG GEWOND. Te Ruurlo had eergisteren een ernstig verkeersongeval plaats. De molorrijder de beer W. Uit Eibergen reed met matige vaar! op den weg BorculoRuurlo. In een bocht van den weg naderde een auto van de Groenlosche Bierbrouwerij. Door lot nu toe onbekende oorzaak kwamen de beide voer tuigen met elkaar in botsing, waarbij de heer W. zeer ernstig gewond werd. Hij is r.aar het ziekenhuis te Zutfen overgebracht. ONWEER. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is t? Kerkrade in de Kasperenstraal, een kindje van 7 maanden der mljnweikersfamilie S., door den bliksem gedood. Ecbtgenoote: „Ze zijn allemaal erg mooi, 'Wil*, maax kun je niet wat bg betalen en esn exclusief model nemen?" (London Opinion). BUITENLANDSCH GEMENGD. DUURRECORD AFSTANDS- VLIEGEN GEBROKEN. Majoor Maddalena, een der redders van Nobile, heeft, naar uit Rome wordt gemeld, bet duurrecord afstandsvliegen, gemaakt door den Franschen aviateur Cosïe, met C6 uur 26 minuten, gebroken. Hg is nog bleeds in de lucht, Dit is zijn derde poging, de twee eersten mislukten. DE VLIEGTOCHT VAN KINGSFORD SMITH. De Southern Cross is met kapitein Kingsiord Smith te Croydon aangekomen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Zalerdagavond tegen 11 uur is de nacht- snellrein ParijsNico ongeveer 100 meier voor het station Montereau, ongeveer 90 K.M. van Parijs gelegen ontspoord. Hel on geluk is waarschijnlijk te wijlen aan het ieit, dat een leege wagon is blijven elaan op het spoor, waarlangs de 9nellrein moest pas- seeren. Door de botsing werden drie wagens en de goederenwagen van den spoordijk ge slingerd en geheel vernield. Zeven per sonen werden gedood en dertig gewond, waarvan acht ernstig. Onder de doaden bevindt zich een geheel gezin, bestaande uit de ouders en twee zoons. Van andere zijde wordt gemeld dat ge dacht wordt aan een communistische aan slag. DE GRAF ZEPPELIN. Gelijk gemeld is de „Graf Zeppelin" Za terdag te Lakehurst geland. Dr. Eckener verklaarde het volgende: Vrijdagavond tegen half negen raakte het schip in den zwaarslen storm, dien het ooil meegemaakt heeft Hij was veel hevi ger dan de stormen, die het luchtschip op den eerslen tocht over den Oceaan aantrol en waarbij het omhulsel beschadigd werd. Er stond een wind van 45 K.M. per uur. Plolseling stak een Noordenwind van 65 K.M. op. Hel luchtschip stampte als een schip in de zwaarste zeeën. Nochtans is geen enkele passagier ziek geworden en er werd geen schade aan het luchtschip aange richt. Twee minuien, nadat wij in den 9lorm terechtgekomen waren, ontvingen wij van hel meteorologisch bureau te Washington draadloos het bericht, dal een dergelijke storm te verwachten was. Van Pernnmbueo zetten wij direct koeTS op Lakehurst, in plaats van op Havannah, omdat wij boven Cuba slerke tegenwinden aangetroffen zou den hebben. Wij vreesdon dat wij onder deze omstandigheden met onze brandstof niet tot Lakehurst zouden komen. Hel lucht schip had bij de aankomst te Lakehurst nog brandstof voor dertig uren. Ten gevolge van den regen te Pernambuco was het gewicht zoozeer toegenomen, dat wij vier Ion brand stof minder meenamen, dan in onze bedoe ling had gelegen De Graf Zeppelin zal morgen, den loeht naar Sevilla aanvaarden Uil hel logboek deelde Eckener nog mee, dal het luchtschip op dezen lochl lol nog to' 13 FOO zeemijlen in 2017» vlieguren af gelegd heeft. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR KüRTEN Met betrekking tot bel reeds gemelde, kan rog worden medegedeeld, dal de verdachte inzake de Düsseldorfsche moorden Kürlen voorloopig nog verhoord zal worden. Eerst na afloop van de polilievcrhooren wordt Kürlen (er beschikking van den reclhler van instructie geSleld De gerechtelijke behande ling zou eersl in September kunnen be ginnen. Tegelijkertijd komt de zaak-Slausberg meer en meer in bet middelpunt der be langstelling te slaan. Gelijk bekend heeft de zoon van Slausberg indertijd bekend den moord op de kleine Rosa Ohliger en den in valide Weer gepleegd te hebben. Hel onder zoek legen hem werd spoedig gestaakt, waar na Slausberg in een krankzinnigengesticht werd ondergebracht. Dit geschiedde op grond van dc overweging, dat hij gevaarlijk was voor dc gemeenschap, doc-li niel omdat hij schuldig werd bevonden aan de moorden. Tegen de zienswijze van de crimineele politie, dat Slausberg een massamoordenaar zou zijn. werd door de plaatselijke cn ook door de huilenlandsehe pers een campagne gevoerd. Het slaat echter vrijwel vast, dat ■Kürlen de dadeT is van beide bovenge noemde moorden. SCHEEPSRAMP IN 'T KANAAL. Oistermorgen is in hel Engel9che Kanaal bij Beachybead hel Italiaan9che stoomschip „Lilerno" in aanvaring geweest met bet Zweedsche stoomschip „Inger", thuiSbehoo- rende te Heleingborg. De Inger 2omk binnen anderhalve minuut. Drie man van de equipage (waarvan één gewond) werden aan boord van de Lilerno genomen. Even later werd hel lijk van een lid der bemanning opgevischt. Omtrent hel lot van de overige veertien opvarenden is echter niets bekend. Men vreest, dat zij verdronken zijn. Mei red dingbooten wordt bet Kanaal in do omge ving van Beachybead afgezocht. IN EEN TON DEN NIAGARA- WATERVAL AF. William Hall i9 Zaterdag ongedeeld in een stalen ton den Niagara-walerval afge komen. Het is de oer9(e maal; dat een der gelijke pogihg is geslaagd. SPOORWEGONGEVAL TE DARMSTADT. Gisteren zou een aantal goederenwagens op het station Darmstadt uit den daar stil- staanden trein Wiesbaden—Aschaffcnburg worden gerangeerd. De locomotief reed met zulk een vaart op hel stilstaande gedeelte van den trein in. dat veertien passagiers uit do voorste coupé'9 van den oersten wagon verwondingen opliepen. Zij konden, na ver bon te zijn, echter allen de reis voortzetten. CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen. Ie Klasse: A.O.C—H.C.C II: H. C. C. II wint met 9 wickets. A.C.C. 54 en 59; H.C.C. 68 en 46 voor 1. V.R.A.Haarlem: draw. V.R.A. 151 voor 7 (gesl.), waarvan Eigeman 31; Haarlem 89 voor 8. R. en W.—'H.D.V.S.draw. H.D.V.S, 188 voor 9 (gesl.); R. en W. 127 voor 3. H.CC I—V.O.C H.C.C. wint met innings en 20 runs. V.O.C. 122 en 91; H.C.C. 233 voor 6 (gesl.), II. van Manen 121*. Overgangsklasse: AjaxH.C.C III: Ajax wint met 2 runs: Ajax 107 en SO voor 2 (door H.O.C. opgegeven); H.C.C. 105 Hilv. C.C.—V.R.A. II: draw. Hilv. C. C 202 voor 8 (gesl.); V.R.A. 7 voor 1 (ge staakt wegens regen). H.T.C.C.—PhoenixH.T.C.C. wint met in nings en 132 runs. Phoenix 15 en 24; H T C C 171 R.C.H.—R. en W. n: R. en W. wint met 1 run. R. en W. 89.; R.C.H. 88. Quick (N.)—Kampong": Quick wint met 70 runs. Kampong 84, Quick 154. 2o Klasse: Sparta—L.C.C.L.C.C. wint met 10 runs. Sparta 96 en 107 voor 2 (gesl.); L.C.C. 106 en 40 voor 1 (tgd). Phoenix II—H.D.V.S. II: H.D.V.S. wint mei innings en 22 runs. Phoenix 23 en 40; H.D.V.S. 85. Uitslagen gedeeltelijk ontleend aan „D9 Crt.". RECLAME. 1886 AJAX—H.CC. III. Ajax wint met 3 runs. De Hagenaars wonnen den opgooi en stuurden Ajax het eerst in. Hel begin was niet slecht. Van der Mey met 13 en Jansen met 11 legden den grondslag voor een goed iotaal, hoewel beide batsmen op een geheel onnooriige wijze uilgingen. Dal werkte aan-, stekelijk. Meyer 2, Dozy 10 en Van der Puiten 0 Er waren loen 6 wickets neer voor 46 run9 en het leek er veel op, dat het Leid- sche totaal niet veel hooger dan 50 zou wor den. De jongere Ajaxspelers deden echter hijzonder goed werk en wij noemen dan in de eerste plaats Godding, die 15 runs scoorde en heel aardig 9tond te spelen P. de Vrind klapte er 19 bij elkaar en met een nutige C van Brouwer en 8 not out van Van Breen. mitsgaders 17 extra's werd het totaal (107), onverwacht hoog. Ten 628, A. van Manen 118 en Aernout 119. De vier eerste Ilaagsche wickets vielen voor 39 runs. Aernout met 16, Ten Bo9ch 29. Hemmes 12 en Van Elte 16 deden de score snel stijgen en loen van 39 voor 4 het 91 voor 6 was geworden zag het er voor Ajax allerminst rooskleurij uit. De laatste wickets werden echter voor een schijntje opgeruimd en mei een totaal van 105 ble ven de Hagenaars juist 2 runs beneden dal van Ajax. H. de Vrind 524, Meyer 2—21, Rice 1—10, P. de Vrind 1—16. Een kleine maar hoogst nuttige voor sprong. die voldoende bleek om den wed strijd te winnen Wel probeerde H.C.C. bet op de tweede innings, maar op bet zwakke bowlen der Hagenaars gaven de Ajaxiedcn geen kans. Allen slechte ballen werden af gestraft en zoo scoorde Van der Mey in een aantrekkelijke stijl oen mooie 41, waarbij Janssen zich vergenoegde met uilsluitend zijn wicket op te houden. Toen 't oponings- paar werd gescheiden had Van der Mey rlan ook het geheele totaal op zijn naam. Jammer genoeg liet Janssen zich kort duarna ver leiden om op een langzamen bal ie slaan. Na een klein uur op de mat te hchhen ge staan verdween hij voor slechts 1 run. Meyer 30* en Dozy 11* weerstonden do verleiding. Tijd was alles. Op 89 voor 2 gaven de Hagenaars 't maar op. Borel 224 I Werkolijk Ajax komt er in, al zij toege geven, dat het gisteren de Leidenaavs wol meezat. Maar er zit toch wel iets in dit Ajax-elftal, dal het voornamelijk nog aan zelfvertrouwen ontbreekt en aan be- heersching. Dat de beste wickels in de eersle Ajax-innings vielen was heusch niet noodig geweest. De bowlerij der Hagenaars was daarvoor toch niet sterk genoeg. Uitstekend daarentegen was weer liet ballen in do tweede innings. Over den Ajax-aanva! zijn wij minder enthousiast al was hel een prestatie om de Hagenaars voor 105 uit te krijgen, toen eigenlijk niemand daar meer aan dacht. Maar de 105 was per saldo toch nog veel te hoog Ettelijke runs werden door minder goed fielden cadeau gegeven en er worden ook ettelijke kansen gemisl. Wij willen daartegenover ook melding maken van een paar heel goede vangen van Godding en H. de Vrind. De bowlerij van onze sladgenooten wa9 zeker beier dan dio der Hagenaars merkwaardig was het succes van H. de Vrind en achter het wicket deed Janssen heol wat beter werk den zijn Haagsche collega. L.C.C.—SPARTA. L. C. C. wint met 10 rnnt. L.C.C. mot een drietal invallers kreeg eerst tot taak de Rotterdammers uit te gooien cn de Leidenaars 9laagden daarin be trekkelijk vlug, dank zij Van Goor 743 cn A. van Es 045. Sparla scoorde 96 runs, waarvan Both 31 en Ringeling 27. Met Sogaar 26, Kantebeen 14 en Van Es 41 nol out dal is een heel goede score leverde de L. C, C.-innlngs 106 op. Van Leeuwen 641, Senn 227 en Saunders 2—28 Sparla ging opnieuw in en scoorde in kor ten lijd 102 runs zonder wicketverlles, met Wil9on 66 not out en Saunders 16 not out. L. C. C. had dus alleen een kans om den tijd uit te spelen ongeveer anderhalf uur en dank zij hot zeer goede verdodigen van Melsch slaagde de Leidsche daarin. GOLF. WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK Gisteren werd te Noordwijk de H.C.-com- petitie-wedstrijd gespeeld tusschen do Noord- wijksche Golfclub en de Haagsche Golfclub. De uitslagen zijn als volgt: Foursomes (eerstgenoemden zijn Noord- wijksche spelers): Mevr. Noorduijn (16) en A. Tieleman (24) slaan jhr. II. Trip (10) en mevr. ten Bosch (30) met 4 en 2; F. K. Dixon (18) en J W. Henny (22) slaan mr. K. v. Hinloo- pen Labberton (24) en F. L. Broslowski met 2 en 1, H. Binnendijk (13) en F. Koolhoven (241 slaan mr. J. D. P. ten Bosch (10) en ir F. G. Waller (18) met 3 cn 1. Stand 8—0 Singles: II. Binnendijk (13) slaat mr. J. D. ten Bosch (10) met 7 en 5; mevr. Noorduijn (16) slaat mevr. ten Bosch (30) met 4 en 3: F K. Dixon (181 slaat jhr H. Trip (10) met 8 en 2; J. W. Henny (22) slaat ir. F. G. Waller (18) met 3 en 1; A. Tieleman (24) slaat F. L. Broslowski (221 met 2 en 1; F. Koolhoven 124) slaat mr. K. van Hinloopen Labberton (24) met 6 en 5. Stand: 60. Eindstand: Noordwijk wint van den Haag met 9p. mooiste korrel smelt alè ónaeuu) SCHERMEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De Hongaar Piller Europeaech sabelkampioen. In hel Palais des Fêle9 van de lentoon- slelling te Luik werden de wedstrijden om hel Europeesche echermkampioen9Chap be- rloten met het schermen van de personeele schermwedslrijden. Van de verschillende nationaliteiten namen dc volgende aantallen schermers deel: Hongarije, België en Polen, ieder met 8. Italië en Frankrijk ieder met 6, Engeland met 4, Amerika met 1 en de Nedorlandsche schermers Fralerman, Dulle- memd, Mosman en Montfoort. De einduitslag was al9 volgt: 1. G. Piller (Hongarije) met 5 gew. part. 15 onlv cn 29 geg. treffers. 2 A. Pcl9chauer (Hongarije) met 5 gew. pari. 18 onlv. cn 29 geg. treffers. 3. Doros (Hongarije) met 5 gew. part., 20 onlv. en 27 geg. treffers. 4. A. Gombos (Hongarije) mei 2 gew. part., 24 onlv. en 20 geg. treffers. 5. J. Rady (Hongarije) met 2 gew. part., 25 ontv. en 19 geg. treffers. 6. J R. Huffman (Amerika) met 2 gew. part 27 ontv. en 20 geg. treffers. 7. Oalerrieth (België) met 0 gew. part., 30 onlv. en 15 geg. treffers. Van dc Nederlanders bracht alleen Mos man diet tot de halve beslissing. WIELRENNEN. „SWIFT". Gistermorgen werd er een sprintwedslrijd gereden over 300 M. voot alle klassen. NielLegenslannde dat enkele leden zich r.iel geheel met de vaststelling van dezen wedstrijd door de Sporl-Commissie konden verecnigcn, was liet een prachtige wedstrijd waarin vele schitterende ritten met span ning door hel publiek worden gadegeslagen. •De wedstrijd, die gereden werd in matches deux heeft tot uilslag gegeven: A klasseTS: W. Graafmans 3 punten; G. v. Parijs 4 p.; Tli. Wurzer 5 p.; J. Riethoven 7- punten. It (lasser?: J. P. Riethoven 6 punten; C. Sladek 7 p.; J. v. Wezel 8 p.; D. Ramp 9 p.j O. Dadema 10,5 p.; C. A. Slierings 10,5 p.; A. v. Egmond 12 p. Juniores: B. Riethoven 3 punicn; C. Paats 4 p.; E. de Water 5 p J. Riethoven Jr. 6 p. Hierna reden dc deelnemers denzelfden wedstrijd met voorgift. In dezen voorgiflsprintwed9lrijd behaalde in de A klasse W. Graafmans de 1ste: Th. Wurzer 2de: J Riethoven 3de en G. v. Parijs de 4de plants. Bij de B-klassers is D. Ramp Isle, C Sla- dek 2de. J. P. Riethoven 3de. J. van Wezel 4de, A. v. Egmond 5de, 0. Dadema 6de, C. A. Slierings 7de. Juniores: uiislag R. Riethoven lste. C. Paats 2de, E. de Water 3de, J. Riethoven Jr. 4de. Hel totaal aantal punten in heide wed strijden behaald geeft den volgenden uit slag: W. Graatmans 4 punten lste prijs; Th. Wurzer 7 punten 2de pr.; G. van Parijs 8 p.; J. Riethoven 9 p. Van de B klassers: J. P, Riethoven 9 pun ten lsle prijs; E. Sladek 9 punten 2de pr.; D. Ramp 10 p.: J. v. Wezel 12 p.; 0. Dadema 16,5 p A. van Egmond 17 p.; C. A. Slie rings 17,5 p. Juniores: uilslag II. Riethoven 4 punten lste prijs; C. Paals 6 p.; E. de Water 8 p.; J. Riethoven Jr. 10 p. Na afloop der wedstrijden Jiad de prijsuit reiking plaaLs in het clublokaal bij den heer J. v. Meizen, Woensdagavond 8 uur zal de start plaats bobben voor de recordrit over 18.6 K.M. Hiervoor heeft de heer P. Riethoven een medaille beschikbaar gcsleld voor den re cordhouder in dit seizoen van de B klas sers, terwijl de heer A. J. Graafmans een dito medaille schonk voor den snelslen junior. Volgens mededeeling der sporlcommissie, slaan er voor déze maand nog de volgende wedstrijden op het programma: 15 Juni recordrijden over 60, 40, 10 K.M.22 Juni 100 K.M. voor A en B klassers. 25 K.M. voor dc juniores; 29 Juni 50 K.M. ROEIEN. OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP SCIFFS (Profs). Op de klassieke Oxford—Cambridgeroei- baar. tusschen Putney en Mortlake op de Theems verdedigde de Engelsche scilfeur Eert Barry zgn titel van wereldkampioen prof. tegen den uitdager Ted Phelps (Aus- tralie). Earry wo nde kamp met lengten voor sprong in den tgd van 22 min. 45 sec. Tal rijke toeschouwers waren aanwezig. BILJARTEN. LUYPAERTS (België) WERELD KAMPIOEN GROOT BILJART. Gisteren zijn le Antwerpen de wedstrij den om het wereldkampioenschap groot bil jart beëindigd. Kampioen werd dc Belg Luypacrls. Volgens „De Crt." luidt de eindstand: gew. pnt. brt. h.s gem. 1 Luypaerls 6 2662 119 148 22.18 2. Soussa 5 2582 92 131 28.06 3. Corly 4 2257 79 260 28.56 4 Moons 4 2307 89 247 25.92 5 Van Belle 3 2321 108 250 22.53 6 De Doncker 3 2187 118 132 18.53 7. Dommering 2 2002 100 138 18.86 8. Ballus 1 2001 102 177 19.61 HENGELEN. EEN WELGESLAAGDE WEDSTRIJD. ■De Leidsche Hengelaarsvereeniging .Hen. gel9port" heeft gisteren (dus juist bij de opening van den vischtijd) een goed ge slaag, den wedstrijd gehouden. Te 5 uren in den morgen vertrokken de 46 deelnemers per motorboot naar de plaats waar de wedstrijd zou plaals vinden name- lijk de Ringvaart bij de Sasservheimer pont. Onder de deelnemers bevonden zich twee jubilarissen en wel Braggaar (25 jaar lid van Hengelsport) en De Wit, die het feil her dacht, dal hij 50 jaar in den echt was ver bonden. Voor den jubilaris De Wit werd door zijg sportvrienden f. 16.80 bijeengebracht. De wedstrijd, welke twee uren duurde, verliep in uitstekende orde. De prijzen, be- staande uil luxe-, huishoudelijke en vis- sclterij-arlikelen, werden in deze volgorde gewonnen: J. Smit. W. Mark, Van Klaveren, Verhoeven, Werk, A. J. Oo9lveen, Schouten, Tuilhof, Willemse, Braggaar, v. d. Heijdr, Groenendijk, A. de Water, Doove, Leppers, Rietkerken, Teleng, Kesseboom, Koulrik, De Rooi. M. F. Ooslveen, Den Holder, Robbers, Jasperse, Engelenburg, N. C. de Ru, Sibert, D. Boon, Schalker, Brouwer, Veilbrief, Leu- jtering, Sloos, v. d. Linden, C. de Ru, De Bmin, Bonle, Mulder, Harland, I. Boon. De Wit, Van Dam. W. Smit, J. v. d. Heijde, Fi- lippo, Nieuwendijk. Exira prijzen werden gewonnen door A. de Water en J. v. d. Heijde. Door A. J. Ooslveen werd 't grootste aan tal gevangen. Hierdoor legde hij beslag voor dit jaar op den wisselbeker. Na afloop werden de prijzen met een kort woord door den voorzitter uitgereikt. Vermelden wij nog, dat Braggaar. die 26 jaar lid is van „Hengelsport" als blijk van vriendschap en waardeering een mooie stoei werd aangeboden DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht van Creil, 370 K.M. Zuid*»- tenwind. P. r. d. Leek le en 2e. A. de Wit Se. J. Schreuder 4e, 5e, 12e en 13e. J. Spek 6e. J. Marjjt 7e, 8e, 9e. J. v. Oosten 10a. J. Spek 11e. Chr. v. d. Pluym 14e. le Prgswinner om 2 uur 12 min. 32 sec., 14e duif als laatste prgswinner om 2 uur 47 min. 54 sec. De medaille geschonken door den heer Fachs werd gewonnen door P. v. d. Leek met no. 1'. Deze wedvlucht bracht geen verliezen. BENTHUIZEN. Raadsagesda. Woensdagavond 7 uur (0. t.) zal door den gemeenteraad een openbare vergadering wonden gehouden. 1. Notulen en mededeelingen. 2. Verzoek bijdrage CIit. II B.S. 4c 's-Gra- vonhage. 3. Aanbouw vierde lokaal O. L. School. 4. Aangaan geldleening, groot f.8000 5. Contract Leiden electriciteilsvoorzie- ning. 0. Aanvaarding erfpacht van bouwgrond hoogspanningslab nn. 7. Verkoop grond aan A. P. van Driel voor uilpnd. 8. Afschrijving hondenbelasting. 9. Benaming van straten. 10. Rondvraag en sluiting. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan den Heer is93 HAARLEMMERMEER. Raadugenda, In de op Dinsdag 3 Juni a.s. des namiddags te twee uur ten raadhuizo alhier te houden openbare vergadering van den gemeenteraad zullen de volgende punten aan de orde wor den gesteld. 1. Ingekomen stukken en mededeelingea, 2. Voorstel tot overplaatsing van mej. u- G. G. Vermeulen als onderwijzeres van de openbare lagere school no. 5 te Nieuw- Vennep naar de openbare lagere school no. 3 te Vijfhuizen. 3 Voorstel tol het aanvragen van voor schotten aan het Rijk krachtens de land' arbciderswcl. 4. Voorstel tot aankoop van een strook grond tot verbreeding van de verlengde Wilgenlaan te Zwanenburg. 5 Voorstel tot aankoop van eenige pej* ceelen bouwland langs den Kruisweg 's Hoofddorp. 6. Voorstel tol verkoop van een peren' grond lang? den Kruisweg le Hoofddorp te® behoeve van den bouw van een nijverheids school voor meisjes. 7. Voorstel lot het treffen van eemg» financleele regelingen. 8. Rondvraag. Z-~i

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6