KATWIJKERS 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 31 Mei 1930 Derde Blad No. 21535 Buitenl. Weekoverzicht. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE OMSTREKEN. ANECDOTA LEIDENSIA. Labour vooreerst veilig? - Italiaanscli oorlogsgevaar Dreiging in hei Oosten. Een nieuwen zwaxen etormloop heeft de Engeleche Labour-regeering deze week we derom doorstaan, waarvan de afloop niet ,oo zeker was, als men het in een vlaag van schijnbaar optimisme in Labourkringen wel wilde doen voorkomen! Opnieuw tast- len de conservatieven de arbeiderspartij aan in baar zwak: de werkeloosheid. Het was echter niet minister Thomas, die den aan val pareerde, doch de premier Mc Donald in eigen persoon, waarmede als impleciet werd bevestigd het bericht van een der Engelsche bladen hetgeen trouwens ook niet offi cieel is tegengesproken dat het hoofd der regeering voortaan zelf zich zou gaan bemoeien met dit netelige vraagstuk, dat dringend om een oplossing roept, doch waar voor nu eenmaal geen panacé is aan te wijzen. Het lot der regeering hing af van de houding der liniksche uitersten, daar van tevoren als vaststaand mocht worden aan genomen, dat de liberalen zich van stem ming zouden ondhouden, gelijk zij ook bij den vorigen aanval hadden gedaan. Zouden de extremisten het aandurven de regeering Mc Donald ten val te brengenZonder nieuwe aanwijzingen van gevaar voor het Labour-kaibinet zouden zij het wellicht ge waagd hebben zich van stemming te ont houden, maar in de gegeven omstandighe den durfden zij dit niet aan. Met het gevolg alle geluiden van verdenking ten opzichte van Duitschland's bemoeiingen zijn ver stomd en ook in kringen, die zich bij voort during ongerust toonden over de Duitsche plannen, een verzoenende toon van ver geven wordt beluisterd. Wil Frankrijk zich in den rug dekken, zoo de opgezweepte Ita- liaansche gemoederen losbreken? In het Oosten van ons wereldeel zijn al evenzeer donkere wolken. Zoo nu en dan komt maar al te zeer naar voren, hoe de Duitsch-Poolsche verhoudingen in wezen nog weinig bemoedigend moeten worden ge acht. De Silezische verdeeling heeft daar geschapen het Elzas-Lotharingen van 1871 en wij durven als axioma vastleggen, dat zonder wijziging daar eens de revanche zal worden gezocht! Duidelijk is de controverse lusschen beide landen opnieuw tot uiting gekomen in het jongste grensincident, dat thans door een gemengde commissie van Polen en Duitschers wordt onderzocht. Hoe inwendig verdeeld Polen ook is, gelet op den hopeloozen strijd tusschen regeering en Sejm, naar buiten toont het herrezen Pool sche rijk een ware landhonger; zie het ge beurde met Lithauen en let op de Poolsche ache in Roethenie, waar men een door Polen begunstigd streven waarneemt om dit land zich te doen losmaken van de sovjets en zich Ie stellen onder Poolsche beveili ging. Nog ligt dit alles in windselen, zoodat er slechts weinig van blijkt, uiterlijk althans, doch het streven is er en dat dit gevaarlijk moet worden geoordeeld, behoeft zeker geen nader betoog! RECLAME. E. J. Bos 24 j. W. van Klaveren 27 j. en J. van Veen 24 j. C. V. Bronkhorst 24 j. en A. T. Krabbendam 21 j. J. W. Westerink 21 j. en S. H. J. van Ingen 21 j. J. W. Roeloffs 26 j. en W. van den Heu vel 26 j. G. de Waal 26 j. en H. C. Bras 24 j. Overleden: Dieuwertje Kant 56 j., geh. met J. Hopman Heiltje Duister 1 w., d.v. A. Duister en C. van Veen. De heer B. te Amsterdam miste een rijwiel, waarmede hij zich in Haarlem mermeer heeft bevonden en dat hij ergens onbeheerd had neergezet. Thans is gebleken dat het de fiels is, die onlangs door een 14-jarigen knaap nabij Halfweg in de Ringvaart werd gevonden. De heer B., die het rijwiel als 't zijne herkende, werd weder in het bezit van z'n eigendom gesteld en heeft den vinder een flinke belooning geschonken. Aan het bestuur van de te Hoofddorp opgerichte Christelijke Korfbalclub is ver gunning verleend om voor het houden van hare oefeningen gebruik te maken van een gedeelte van het gemeentelijk sportterrein. De heer J. C. Gehrels te Vijfhuizen al. hier, door den Voorzitter van het hoofdstem bureau benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer G. A. A. Knaap, heeft deze benoeming aangenomen. Haarlem van de van Meerbeekstraat en strookje grond tusschen Raadhuisstraat en den tuin van F. Rjnveld. 25. Verhcoging crediet uitbaggeren Vos- sevaart. 26. Mededeelingen. Feest in de Kerkstraat. De Kerkstraat is om twee redenen in feest stemming; het echtpaar Rusman is 50 jaar getrouwd; het kreeg daarvoor een eere poort voor de woning en radio-muziek in de woning, aangeboden door de Radio-Centr. De twee rede voor de feeststemming blijkt niet naar buiten, maar zij is er wel. De weg is namelijk gebitumeerd, de Blikkerige grind weg behoort dus tot het verleden. ADVERTEERT IS HET Het blad voor Katwijk en Omstrekon. Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. 836 KATWIJK-AAN-ZEE. Jongensdag Ned. Jong. Verb. Hemelvaartsdag is voor vele jongens van aai öieoitia o uer ieisien manco siemaen, terwijl de rest voor de regeering zich uit sprak, zoodat deze een meerderheid van 29 stemmen bekwam 1 De waarschuwing voor de extremisten was de uitslag van een tus- schentijdsche verkiezing. De conservatieven ibehielden niet alleen den zetel, doch zagen hun meerderheid zelfs etijgen, terwijl het aanlal stemmen van Labour en liberalen zeer beduidend achteruit was geloopen. Daarin was een duidelijke aanwijzing ge legen, die moeilijk was mi9 te verstaan en dan ook wel is begrepen! Uit dezen uitslag bleek immers zonne klaar, dat zich bij de kiezers een kentering bezig is te voltrekken, zoodat op dit oogen- blik de kansen voor Labour bij nieuwe ver kiezingen al zeer ongunstig moeten worden geacht. En een nederlaag van Mc Donald zou toch nieuwe verkiezingen hebben be- teekendl Hoofdoorzaak voor de gunstige stemming voor de conservatieven is wei niet de werkeloosheid, die zij alleen even min zouden kunnen opheffen, maar hun stre ven naar gematigde protectie, waarin handel en industrie veel vertrouwen toonen, doch wat doet dit er toe? De eerste symptomen zijn er dientengevolge reeds, dat de conser vatieven, die totdusver ook geen vurige voorstanders waren van verkiezingen, thans anders daarover beginnen te denken. Geluk kig voor Labour begrijpen de liberalen, die iedere toezegging van steun hebben terug genomen, dat deze tijden voor hen ook niet gunstig mogen worden geacht en dienten gevolge wordt Labour nog niet al te ernstig bedreigd; tenminste als zich geen onver wachte gebeurlijkheden voordoen op het ter rein der biirnenlandsche of buitenlandsche politiek. Wie durft zich in dit opzicht ech ter aan voorspellingen wagen? Zie b.v. maar eens, hoe de verhoudingen tusschen Frankrijk en Italië zich blijven toespitsen! De Duce heeft wederom een paar redevoeringen gehouden, die nog scher per en aanvallender klonken en meer op hitsend tot wapengeweld dan de vorige, welke er reeds alleszins mee door konden. Het Italiaansche volk wordt in breede ge ledingen klaar gedrild voor den oorlog; zoo vel practisch als geestelijk. Mussolini brengt het meer en meer in een hoerastemming, die zich eens zal willen uiten in dadenDe fascisten-leider speelt met vuur. dat als het ontbrandt, waarschijnlijk niet te blusschen zal zijn! Dit inzicht wordt openlijk thans allerwege gedeeld en ook uitgesproken, zelfs daar. waar men het totnutoe tactischer oor deelde dit niet te doen. Mussolini's oorlogs rumoer wordt echter te bar en in Frankrijk, waar men maar al te goed begrijpt, dat het tegen dit land in de eerste plaats is gericht, groeit de ontstemming zienderoogen; het geen voorzeker te begrijpen en tevens te bil lijken is. Het fascistische Italië is uitgegroeid tot een bedreiging van den Europeeschen vrede en men zal goed doen, daarop scherp het oog gericht te houden, opdat men niet ter kwa der ure wordt verrast. Moet in bovenstaande wellicht ook de leden worden gezien, dat in Frankrijk ten aanzien van Duitschland een totale omme keer in de volksmentaliteit zich baan breekt? Het is toch opmerkelijk, hoezeer 4762 HAARLEMMERMEER. Vereeniging van Opstandhonders. In een gehouden bestuursvergadering van de vereeniging van opstalhouders, werd voorlezing gedaan van enkele ingekomen klachten, hoofdzakelijk van bewoners van den Akerdrik. over het ongemotiveerd' zware autovervoer daar ter plaatse. Aangedrongen werd om stappen te doen om van Tiet pol derbestuur een verordening te krijgen, waardoor dit euvel den kop wordt ingedrukt Aldus werd besloten- De Kruisweg en het Conconrs-Hippiqne. Nu de werkzaamheden voor het verbete ren van den Kruisweg in Hoofddorp in vollen gang zijn, verkeeren sommigen in de raeening, dat de uitvoering van dit werk wel eens moeilijkheden kon geven met het in de maand Juli vanwege de vereeniging „Vooruit" op het gemeentelijk sportterrein te houden concours-hippique. Zijn onze inlichtingen juist, dan behoeft da<orvoor niet de minste vrees te bestaan en ligt het in de bedoeling om het groote werk waarmede thans groote spoed betracht wordt voor zooveel dit dorpsgedeelte be treft gereed te hebben tegen den lijd dat de duizenden paardenliefhebbers weder naar den grooten Haarlemmermeerpolder komen om het in Nederland en in den vreemde zoo beroemde paardensportfeest te vieren. Burgerlijke Stand. Geboren: Roelof Tjaart, z.v. R. Winter en T. L. Kistemaker Maria, d.v. A. den Poer en M. van Enkhuizen Rachel Ca- triena Trijntje, d.v. N. van der Spek en M. Roos Maria Johanna, d.v. G. J. Schreurs en J. G. Hartjes Adriaan, z.v. G. C. Combee en A. Strik Willem, z.v. J. Marbus en N. C. Los Philippus. z.v. H. van Hoven en M. de Kooker Wilhel- niïna Johanna, d.v. C. Schönhage en J. M. P. v. d. Jagt Levenl. d.v. M. van den Pcsch en J. de Vries. OndertrouwdJ. Slootweg 2G j. en P. H. de Kok 21 j. D. Gorter 35 j. en M. Vreugdenbil 28 j. C. E. Nederveld 20 j. en H. J. van Hulzen 20 j. P. L. Cor- nelissen 30 j. en D. J. Enthoven 36 j. P. Zwart 26 j. en M. Kinkel 27 j. J. Wjj- nen 25 j. en H. C. Kauffman 23 j. A. van Zanten 28 j. en J. Mes 23 j. Gehuwd: C. Aartsen 31 j. en P. .T. SIoo- ten 29 j. I. J. van der Walle 21 j. en T. Boogaard 21 j C. J. Langer eis 28 j. en HILLEGOM. Raadsagenda. De Gemeenteraad is bijeen geroepen te gen Woensdag 4 Juni voor de volgende agenda: 3 Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemd raadslid L. Th. J. van Dijk. 2. Installatie van het nieuw-benoemde raadslid. 3. Vaststelling notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Verkiezing van een wethouder en plaatsvervangend wethouder. 6. Benoeming van een Commissaris der N.V. Electriciteitsbedrijf „H.L.S." wegens pe riodieke aftreding van den heer J. O. Ver meer, die voor herbenoeming wordt voor gedragen. 7. Onbewoonbaarverklaring van de wo- I ning-Vinkenlaan 6. 8. Voorstel tot vaststelling van het be drag der zekerheid voor den Administrateur I van het Openbaar Slachthuis. 9. Vaststelling rekening der Gezondheids commissie te Katwijk over 1929. 10. Bestendiging heffing straat- en ri- i ooibelasting over i930. 11. Verzoek van de weduwe Balversom w w e-pensi o en wegens het overlijden van haren echtgenoot, wethouder Balvers. j.2. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor: a. vergrooting van de speelplaats van de Julianaschool b. aanleg centrale verwarming in de meisjesschool van het R.K. St. Joseph-sohool- bestuur; aanleg centrale verwarming in de Boaz-school. 13. Voorstel tot het geven van namen aan de kaden langs de Nieuwe Haven. 14. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling inzake den schoclartsendienst met de Gemeenten Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout en Noordwijk. 15. Voorstel tot wijziging der Verorde ning op de heffing van rechten voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis. 16. Verzoek van de afdeeling Sassen heim en Omstreken ran den Ned'erl. R.K. Bond van Hotelhouder?, enz. om verlenging jan bet sluitingsuur der cafés. 17. Voorste! tot verhooging ihn het cre diet voor: a. de gewapende betonwalbeschoeiing a. d. Nieuwe Haven; b. de keibestrating der kaden langs de Nieuwe Haven. 18. Beschikbaarstelling crediet voor den bouw van een Badhuis. 19. Idem crediet voor de meubileering van het nieuwe Politiebureau. 20. Idem extra-kleedingstoelage voor het Politiepersoneel. 21. Idem crediet voor inrichting plant soen op het voorplein van woningcomplex Patrimonium. 22. Voorstel tot verkoop van grond aan de Nieuwe Haven aan Coöp. Expeditiebedrjjl „Copex". 23. Voorstel tot verkoop grond nan de Holstraat aan Electriciteitsbedrijf H.L.S. 24. Overname van N.V. „Mercator' te ae ivnapenvereemgiugeu, uuuciaiu. C. J. O., een prettigen dag geweest. 's Morgens trok n.l» een 90-tal van hen onder hun leiders per autobus en per fiets naar Noord wijkerhout. Daar was n.l. een „Jongensdag" georganiseerd door het Ned. Jong.-Verbond voor de Jongeansclubs uit Zuid-Holland. Ruim 500 jongens waren ver zameld op het mooie terrein van Baron Gevers, die dit gratis voor dien dag had afgestaan. 't Moet gezegd... onze Kat.wijksohe jongens hebben zich bij de verschillende spelen en wedstrijden dapper geweerd. Liep het hun bij de voetbalwedstrijden wat tegen, door dat er 2 elftallen na gelijk spel uitlootten, bij touwtrekken hebben zij getoond, dat zij niet te onderschatten tegenstanders wa ren. De eerste en tweede prijs werden door hun groepen gewonnen, terwijl zij bij het individueel touwtrekken vier prijzen in de wacht sleepten. Het zeer vermakelijke „kussenslaar." leverde voor hen den len, 3em, 4en en 5den prijs op en een paar hard- loopers mochten ook een prijs verwerven. Do heer P. Lansnou uit de Minahassa vertelde een zen din gs verh aalwat. den jon gens, behalve een ernstig wooTd ook een uurtje rust verschafte. Ruim 7 uur waren zij, dankbaar gestemd, weer thuis. Tenten op het stille strand. ^Vergunning Is verleend tot het plaatsen ran een 5-tal consumptietenten op het stille strand alhier. Hiervan staan er 2 ten noor den van Rijnlandsch Uitwateringskanaaa 'en 3 ten Zuiden van de watermolen van het Rotterdamsch Zeehospitium. Benoemd. De heer R. Puik, onderwijzer aan de 5de Hervormde School alhier is in gelijke be trekking benoemd aan een bijzondere school te Wageningen en heeft deze benoeming aangenomen. Bijtijds gexed. Dezer dagen zouden de ongeveer 16- jarige jongelui B. en v. S. gaan spelevaren op het Kanaal. Het zeil hoog in top ging het van het P.-H.-kanaal tot aan de Zan- derijvaart goed. doch bij den hoek van de chemische fabriek kreeg men plotseling te veel wind en sloeg het ranke vaartuig om. A. Hellenberg zag dit en riep direct om hulp. Schipper H. de Boer en diens vrouw, die met de motorschuit „Lekkerkerk IX" daar gemeerd lagen, gingen in hun boot en mochten het genoegen smaken, de jongelui, van wie één reeds bewusteloos werd. te grijpen en van een wissen dood te redden. De redders werden door de ouders voor hun menschlievende daad beloond. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina Theresia Maria, dochter van L. J. Duivenvoorden en C. M. B. Riem- ViNicolaas Arie, zoon van A. van der Niet en J van Os. n't Leydsche Patriotismus". In een oude Brielsche Courant van R nderdag 11 Januari 1787 komt een correspondentie voor uit Lèiden. Iemand in Brielle had den Leidsohen correspon dent, die zich achter den naam Jacobus Oranjesteijn verschuilt, om inlichtingen ge daagd over 't zoogenaamd „exercitiegenoot schap te Leiden". De aanzienlijke leden van dat corp9 waren volgens den briefschrijver: h „Een mannetje, die zijn geheel verstand °P een zandheuvel gebouwd is. 2. Een Win- drig, petit maïtre, wiens grootste talent be slaat uit zeggen: ik wil zoo en ik zal zoo 3 Een Verzoeker van de deugden zyner foorouderen, dog die met de stroom meede Pu Patriottisch heet. 4 Een Persoon door de wandeling genaamt rooije Dries en die werkelijk onder de Censuur van de Palriot- ,en legt. 5. Een Onnozele beenhakker, wiens grootste verstand bestaat in Ja en Amen te 2e?gen 6. Een pedant Boekverkopertje, aie onlangs nog zoo sterk de geeselslagen van den Digter 't hoofd gevoeld heeft. 7. Een Mennoniete koëkebakker zonder oordeel. 8. Ps baas van alle de toekeijkers over amok- H. P. H. KEEREWEEFi begrafenissen t-i. aei auto-transport Aalmarkt 16. crematie kelen. 9. Cornells Haktebal, entrepeneur van de zogenaamde oude knegten. en ProtectoT van kroegen en Vaantjes. 10. Een Bakker van den Hemel, afoer geen verstand be gunstigd. 11. Den naamgenoot van onze aller vader Adam, Sot van Hoogmoed, en in de Wandeling genaamd de pomade Boer. 12. Captevn Hendrik, hoofd van 't Kuipersgild. 13. Een fijne Mennoniet 14. Scheele Pieter, hoofd van de tegenstreevers van Oranje, doorsleepen in alles wat ter uitvoering van zijn plan moet dienen, en die met de half ziende Patrottiese Tabaksverkoper, de fun damenten zijn daar het zwarte gebouw tot hiertoe op gerust heeft, en welke wel zo colijk met haar beijde zijn als de heele boel van Patriotten met melkander De schrijver twijfelde niet, of hij zou binnen kort „het schielijk overlijden van 't geheele Leydsche Patriottismus bekend kunnen maken." Vaandels der Leidsche Schutterij. Op 10 April 1643 gaven de hoofdmannen en dekens van de Leidsche schutterij last om de zes oude vaandels te vernieuwen en wel op de volgende wijze: lo. Het oranje, blanche, bleu vaandel heeft binnen in de crans een vergulde trou van twee armen in den anderen, hou dende met haar beijden een verguit geweer, ende dae-rop een vergulde hoet met het wapen van de stadt. 2o. Het orange vaandel heeft binnen een vergulde Pallas, stads wapen voor zich houdende 8o Het blanche vaandel heeft binnen in de crans een rooden leeuw in den hol- landschen tuyn. houdende in zijn eene poot een blaeu swaert en met zijn andere poot het wapen der stadt 4o. Het bleu vaandel heeft binnen in de crans liet wapen van Holland, zijne hoogheyt en van de stadt. 5o. Het geele vaandel heeft binnen in de crans een gewapende arm uyt de lucht, met een swaert in de hant. met een iaurier-crans al verguld daerom, en aen de voors; arm hangt het wapen van de stadt. 6o. Het groene vaandel heeft een crans, bestaende rontom van zeven vergulde samengeboden pijlen, binnen in de- selve crans een vergulde staende leeuw, houdende met zijn eene poot een vergult swaert en met de andere het wapen van Leyden. De vaandels werden voor f. 300 door Cor nells Stooter geschilderd. Stooter was op richter van het Lucasgilde te Leiden. Dichterlijk verzoek. In het voorafgaande varium uit de oude geschiedenis der stad Leiden komt Corne>lis Stooter voor a-ls de schilder van de vaandels der Leidsche Schutterij in 1643. Deze Cor nells Stooter had een broeder Pieter. die meer litterair aangeiegd schijnt geweest te zijn. Pieter Stooter verzocht n.l den 18 Februari 1622 aan de Regeering van Leiden om volgens het octrooi van den len October 1578 aan de Leidsche Rederijkerskamer verleend, tot lid der kamer: „Liefde is 't fondament" benoemd te worden. En deed dat met het volgende verzoek: Meester Pieter Stooter Wenscht de Const wat grooler Dan vyve in getal, Heeft Leyden lest gespeelt Wiens rolle was verdeelt In regels boven al. Presenteert zijn persoon Ten dienste van out9 gewoon Als broeder te bereijen Met belieff en consent Daar „liefde is 't fondament" Bij de „Wit acoleyen". Ondertrouwd: J. Plug, 25 jaar en A. Af. v. Sprang, 21 jaar W. A. J. van der Weijden 29 jaar en M. C. Verweij, 24 jaar G. F. Sleenvoorden, 20 jaar en AI. C. Caspers. 19 jaar. Getrouwd: C. J. Vink. 29 jaar en E. van Deuren, 27 jaar C. VReland, 24 jaar en S. Spaanderman. 20 jaar. Overleden: Cathariana Alaria Petronella van Honstede, 85 jaar Maartje de Boer, wed van J. Verzijlbergen, 86 jaar Petro nella v. 't Wout, 2 d. van D. v. 't Wout en N. Guijt Willem van Roon. 85 jaar wed. van L. Spaanderman. Ingekomen: AI. J. Koekebakker, van Rot terdam, St. Afariagesticht Lange veld 29 E. J. de Vos. huishoudster, van Amsterdam. Sf Alariagesticht C. H. Steenbergen, van den Haag. Dr. Air. W. van d. Berghstichtmg Klei W. J. Kooiman, verpleegster, van IJsselmonde. v. d. Berghstichting AI. van der Put. gehuwd met F. C. Lassooij) van Noordwijkerhout. van Limb. Stirumstraat 23 Th. Af. Schuller, dienstbode, van Den Haag. Gooweg 16b. E. WelleTdick, idem, van Amsterdam, Zuid Boulevard 23 M. Wubker, idem, idem. Noord Boulevard 8 G. J. Harlgerink. bed. Boekhandel, van Am sterdam, Wilhelminastraat 34a Ch. van der Werfcen, van Groot-Ammers, St. Je- roensweg 2 A. Jensen, binnenmeisje, van Hattem, Noord Boulevard 3. Vertrokken: W. van Weeghel, opzichter Zanderij, naar Katwijk, Valkenburgscheweg 26a Jac. Tol en fam., schildersknecht, naar Volendam, Zwartepad 327 J. Stijf, dienstbode, naar Den Haag. Rijswijksche- weg 132 L. P. van der Weijden. student, naar Wassenaar, Papegaaienlaan 13 W. F. Th. Koning, naar den Haag. Loosduinen Stichting Oud Rosenburg P. W. Groene- wegen, geb.' Janson, Af. S.. naar Naaldwijk, Honselerdijk Th. Konijn, geb. .T. H. van den Berg, naar Abbekerk N. A. IT. de Voogd, student, naar 's-Heer Arendskerke. De Stcrt. No. 103 bevat de statuten van de N.V. Stoomschelpenmaalderg v.h. Bs J. de Groot alhier. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Oranje-Ver eeniging. In hotel „Centraal" vergaderde bovenge noemde vereeniging onder leiding van den voorzitter, den heer C. van Zeist. Na opening en notulen werd het jaarverslag van den penningmeester gelezen; batig saldo van 16 cent. Op advies van de kas- commissie werd den penningmeester dank gebracht voor het gevoerde beheer; de zaak was in orde. Daarna werd een lange dis cussie gehouden over den datum van feest viering. daar 31 Aug. op Zondag valt en er dus dien dag geen feest gevierd kan worden. Ten slotte werd het bestuursvoor stel aangenomen om op 29 Augustus feest te vieren. Aledewerking is weer gevraagd van de heeren predikanten voor het houden van een herdenkingsbijeenkomst en aan „Echo der Duinen" voor het muzikale ge deelte. De heer Gooi gaf in overweging om de volksspelen niet meer alleen in de Hoofdstraat te houden, maar naar een ander gedeelte van het dorp te verplaatsen. Het verkeer in de Hoofdstraat is anders ge heel onmogelijk. Hij verwees o.a. naar auto park en Oude Werf. Het bestuur zal dit in overweging nemen. Hierna werden enkele spelen genoemd, die gedaan zouden kunnen worden, zooals sprietloopen, tobbesteken, hardloopen met hindernissen. Besloten werd voor elk spel een beperkt aantal deelnemers vast te stellen, anders duren die spelen veel te lang en wordt het vervelend. Een voor stel van den heer Van Rooijen om de her denkingsbijeenkomst 's avonds te voren te houden, werd aangenomen, zoodat aan de heeren predikanten zal worden gevraagd of dit mogelijk is. Als bestuursleden werden heifoenoemd de heeren C. van Zeist, Klin kenberg, Baa'lbergen en Alaarlen Hoek. In de vacature J Admiraal werd gekozen de heer A. Plug. De mogelijkheid werd ter sprake gebracht om na het vuurwerk nog een muzikale wandeling door het dorp te maken. Dit zal aan den burgemeester wor den gevraagd. De heer Overvelde zag gaarne de leden per convocatie tot de vergadering opgeroepen. De voorzitter zeide, dat dien aangaande maatregelen genomen zullen worden. De heer Gooi feliciteerde de Ver eeniging met het herbenoemen van den voorzitter, die de juiste tact en het organi satie-vermogen bezit. De voorzitter dankte voor de aangename woorden. De Hoofd- straatcommissie zeide toe aan de straat, die het eerst ook gaat versieren een eerepoort af te staan Als kascommissie 1930 werden aangewezen de heeren v. Wely" en Rijswijk. Hierna sluiting. Schilderijen-veiling. In de „Utrechtsche Courant" van Woens dag 13 Februari 1754 no. 19, komt de volgende advertentie voor van eene schil derijen-veiling te Leiden: „Te Leyden zal men op Maandag en Dinsdag den 11 en 12 Maart 1754, ten huyse van den heer Grave d'Oultremont op het end van 't Rapenburg bij de Noord Ends Brug verkopen, een fraav Kabinet Schilderijen; meest van Nederlandse Mees ters; dewelke op den 8 en 9 dito, zijnde Vrijdag en Zaterdag van een ieder konnen gezien worden. En waar van de Catalogus sen te bekomen zijn, te Leyden b\j W. van Egmond en Zoon. Schilders; wonende nn de Breedestraat en bij den Boekverkoper Gc-rardus Corts. wyders te Amsterdam bü A. Wov, de Wed. Schouten en Zoon, R. en J. Ottens en P. Schenk Rotterdam J. D. Breman en Hubert; TTtr°cht J. H. Vonk van Lynden en Vucht; Haarlem van Lee. Delft, Grauwenhaan en in 's-Haee hij O. en P. van Th oil en Bouquet".

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9