DE NATUUR ROEPT Rijwielfabriek „Boerhaave" MEUBELEN reclame. Fa. P. GERTH, Nieuwe Rijn 65 b. d. Hooigracht UIT DE RIJNSTREEK. bodegraven. woubrugge. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. algemeen verbond van volkstuinders-vereen. in nederland. verspreide berichten. reclame. Abr. Dreef Nzn., Burgsteeg 5 GEMENGD NIEUWS. i,aschapparaat uit elkaar gesprongen. het ontslag van den agent brons. een aanrander door een auto aangereden uit de nok van een schuur gevallen. in kokend water gevallen. een woesteling. inbrekersbende gearresteerd chineesche roovers. de tocht van miss tohnson. de graf zeppelin. kuerten'S zondenregister reclame. Vreest geen Examen LAND- EN TUINBOUW. de crisis in den landbouw. keurmeesters van vee en vleesch. nieuwkoop. katwijk. katwijk-aan-zee. noord wijk. sassenheim. wassenaar. gearresteerd. doodelijke trap van een paard. gevaarlijke polen. noodlottig ongeval. VRAGENRUBRIEK. ook U naar boseh en zee. D moet het toch met ons eens zijn, dat de gemakkelijkste en meest aangename manier om daar te k omen is op één van onze rijwielen. Onze merken waarborgen kwaliteit tegen HANDELAAJRSPRIJS, Rijwielen van fl. 40.thans fl. 28. fl. 55.— fl. 38.50 fl. 60.— D. 42.— BOERHAAVE KATWIJK fl. 70.- fl. 49.- BOERHAAVE TRANSPORT fl. 70.— fl. 49.— BOERHAAVE CARRIERS fl.160— fl.120 ALLES MET VOLLE GARANTIE. Abusievelijk vermeldden wij in onze advertentie van Woensdagavond 1.1. W.K.C. carriers. Dit moet zijn Boerhaave carriers. Wij raden U dus aan, koopt Uw rijwiel tijdig. Hoeveel genot kunt U er met de Pinksterdagen niet van hebben 1 1857 Herdenkingsbijeenkomst. Hemelvaartsdag werd op liet terrein bij de R.-K. Jongensschool een open'luc'ht- samen-ko-mst gehouden van de gewestelijke organisatie Bodegraven van aldeélingen van den Ned. R.-K. Volksbond, ter herdenking van Paus Leo's encycliek „Rerum Nova rum". Vele afdeelingen waren met 'n groot aantal leden aanwezig. De samenkomst ving aan met een ope ningswoord van den gewestelijken voorzit ter. den heer H. J. Kuiper. Vervolgens sprak pater dr. Vrijmoed O.F;M. en daarna het Eerste Kamerlid A. C. de Bruin, voorzitter van het R.-K. Wertrliedeanverbond. De samenkomst, die met muziek werd opge luisterd. werd besloten door een optocht met vaandels en vlaggen door het dorp. waarvoor heel veel belangstelling bestond. Vele R.-K. plaalsgenooten hadden de vlag uitgestoken. Na afloop werd een plechtig eluitingslof gehouden in de R.-K. Kerk, waarbij de geestelijke adviseur der afdee- ting Bodegraven-Zwammerdam, kapelaan v. Kessel een hartelijke toespraak hield. Veenderpolder. In de vergadering van ingelanden van den Veenderpolder werd de rekening over het jaar 1929 vastgesteld in ontvangsten op 6098,84 en aan uitgaven op f 4424,70, batig slot f. 1673,84. De begrooting over 1930 sloot aan inkom sten en uitgaven tot en gelijk bedrag van f6501.45, terwijl de omslag per H.A weid bepaald op f. 14. De voorzitter, de heer I. Mooren, werd als zoodanig herkozen. Bü den bloemist Alb. Sp. Jhzn., in den Stommeerpolder, werd een partjj rozen uit een zjner kassen ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het gebeurt hier nog wel eens, dat bloemen uit de los ser. worden gestolen, doch slechts zelden gelukt het, de daders te Ontmaskeren. A.s. Dinsdagmiddag komt de raad in openbare vergadering bjjeen. €en stationsdienst onder te brengen "bij vak- afdeeling I, inplaats van onder vakafdeeling •VI, evenals een voorstel Utrecht om na mens den Bond uiit te geven een driemaan delijks verschijnend populair geschreven tijdschrift, dat gewijd zal worden aan de technische voorlichting in de verschillende vakken bij de diverse takken van dienst bjj Spoor- en Tramwegen. Verworpen werd een voorstel-Hoogeveen tot vorming van ©en fonds, waaruit leden van den Eond, die bij de spoor- en tramwegen worden ont slagen zc/ider aanspraak te kunnen doen gelden op direct ingaand pensioen, voor een bepaalden tijd ondersteuning kunnen ontvangen. Een voorstel 's-Hertogenbosch om te ijveren voor omzetting van de pre mie voor locomotiefpersoneel in loon, werd gerenvoyeerd naar vakafdeeling VII (loco motiefpersoneel) ter verdere behandeling. In hotel „Krasnapo-lsky" te Amsterdam (kwam het hoofdbestuur van bovengenoemd verbond bijeen met de medebestuurders van Amsterdam (Bond v. Volkstuinders), Gouda. 'Utrecht, Schiedam en Schiebroek. Uit het jaarverslag van den secretaris Meek, dat er redenen waren tot tevredenheid terwijl de financiën gunstig slaan. Ook betuigde men zijn tevredenheid met het orgaan „De .Volkstuin". Na een pauze werd de landelijke organi satie besproken en plannen vastgesteld voor actie in Schiebroek en Rotterdam, terwijl de toestand te Haarlem en ook die te Alkmaar besproken werd. Na de vergadering werd een lxrzoek gebracht aan den tuingroep „Nut en Genoegen" van den Bond van Volkstuin- Hors. Den aftredenden kolonel-hoof daal moe- Zenier F. J. Evers, zal van de zijde van officieren, die in leger en vloot hem lang durig hebben gekend, een herinnering aan zjjn loopbaan worden aangeboden. Zulks zal Maandag 2 Juni te 15 u. 30 geschieden ten huize van den heer Evers, Jozef Israëls- plein 35, in Den Haag. Er zal dan gelegen heid rijn, den scheidenden titularis de hand te drukken. ïe Delft ïs in den ouderdom van <59 jaar overleden ir. J. G. F. Rooker, oud-dir. der N.V. Machinefabriek Reineveld te Delft. koopt U beter en goedkoop er bij 9554a Montenr gewond. Gisterenmiddag is op den Raamweg ta Den Haag een carbidtoestel, dat voor bet las- schen van voorwerpen gébruikt werd, nit plkaar gesprongen. Een monteur, de 39- jaxige P. J. B. v. H„ wonende aan de Go- vers Bitlostraat bekwam verschillende érn stige verwondingen aan Tiet gelaat en mossi naar het aekenhuis overgebracht woifien. Gisteren beett de burgemeester van Rot- Iterdam den ontslagbrief geteekend van den agent van politie 2de klasse C. Brons, be kend uit de zaak betreffende den moord op tien heer Lans. liet ontslag is eervol, maar niet op verzoek De hoofdcommissaris beeft dezen agent eenigen tijd geleden voorgedra gen voor ontslag, omdat bij hem totaal on geschikt voor den politiedienst achtte. Deze voordracht is behandeld in de commissie van advies voor strafzaken bij de politie. Daarna heeft de hoofdcommissaris den agent Brons een termijn gesteld, bihnen welke hij ontslag kon vragen Toen deze termijn was verstreken en geen verzoek om ontslag was ingekomen, heeft dc heer Sirks den burgemeester voorgesteld den agent Brons eervol le ontslaan, hetgeen thans is 'geschied. Het ontslag gaat in op 16 Juni. o De G8-jarige J Mantel van de Diaconie te Alkmaar is, toen hij met zijn fiets te Schoorldam den weg overstak, door een auto aangereden Tijdens het vervoer naar liet Stadsziekenhuis te Alkmaar is hii over leden. o Een zoon van den heer C Balder le Zuid- Scharwoude is bij het bevestigeD van een louw in dc nok van een schuur naar be reden gevallen en kwam daarbij met het hoofd op de steenen terecht. In hoogst ern- sligen toestand, hevig bloedend en bewuste loos, is hij ongenomen. o Hel 3-jarig jongetje A. van B.. wonende Oude Langeslraat te Tilburg, bad hel onge luk al spelende in een bak kokende water te vallen. De kleine bekwam deerlijke brandwonden en moest in ernstige toestand naar het Ziekenhuis worden ovetgebracM. Eergisteravond kwam te Stiphout (N. Br.) zekere L van B bijgenaamd de boelmaker, liet café van A. binnen. Hij was dronken en daarom werd hem consumptie geweigerd. Om deze reden gaf hij de dochter van A. een hevigen vuistslag waardoor zijn bewus teloos met een ernstige bloedende wonde aan het hoofd neerviel. De man ging hierop zoo te keer, dat hij alles, wat hij in handen kreeg stuk sloeg, met zes personen heeft men hem naar builen weten te werken. Hierbij werd de heer v. d. M. door B. waar schijnlijk met een mes dwars over den neus gesneden, waardoor het neusbeen ge spleten werd. Buiten heeft B. met zijn fiets alle ruiten stuk geslagen. Des nachts is hij van zijn bed gelicht. Maandag wordt hij naar Roermond overgebracht. o Het jonge meisje: „We zijn toch zoo ro. ir.antiseh in onze familie. Mijn- zuster is jit liefde gestorven". Hij: „Uit liefde?" Het jonge méösje: „Ja, haar verlooide heeft haar dood geschoten", (Passing Show). o BUITENLANDSCH GEMENGD. De politie te New-York heeft in een hotel vier mannen en een vrouw aangehouden, die tot een wijdvertakte en geraffineerde georganiseerde inbrekersbende behoorden. De bende werkte in de hotels van Florida, vele westelijke industrie-steden en de juwe- liorswinkel van New-York. Het onderzoek dat zich over de heele Yer, Staten uit strekte, had negen weken geduurd. De waarde van het dusver gevonden goed overtreft de anderhalf millioen dollar. De boot met de weekloonen voor de Chï- ncesclie arbeiders, werkzaam aan den dijk van den Zuid-Manlsjoerijschen spoorweg, is op de Wangpoo-rivier aangevallen door negen roovers, die met geweerschoten de be taalmeesters en de bemanning aanvielen. Twee Engelschen. die zich aan boord be vonden, werden ernstig gewond. De Chinee. sclie stoker werd gedood en vijf andere Chineezen liepen ernstige verwondingen op. De rooveTS ontkwamen met een buit van 27 000 dollar. Over het ongeluk wordt nog uit Brisbane gemeld Amy Johnson kwam uit Charlerille te Bris bane aan toen bij het landen het toestel neerplofte. Bedde vleugels van bet vlieg tuig werden vernield en de schroef werd er afgerukt, maar de stuurstoel en het onder stel met de wielen bleven onbeschadigd. Het ongeluk gebeurde op een gierstakker bij het vliegveld. Er stond een ïeelijke te genwind en de vliegster had moeilijkheden met 'de landing, omdat andere vliegtuigen in haar weg waren en er een groote opgewon den menigte samengestroomd was. Na het ongeluk klom Amy uit den stuur stoel en stapte in een auto. die haar naar de loods op het vliegveld bracht. Zjj was eerst wat ontdaan, maar herstelde zich spoe dig en reed tusscben een geweldige menig te door naar het stadhui.?, waar haar een opgetogen ontvangst bereid werd. De werktuigkundigen hopen haar verwon derlijk kleine Moth-toestel te kunnen her stellen, zoodat zjj haar tocht naar Sydney zal kunnen vervolgen. Op last van haar dokter heelt Amy John- sor gisteren echter verder alle feestelijk, heden, die te Brisbane voorbereid waren, moeien afzeggen. Zelfs aan het noenmaal op het stadhuis, gevolgd door een receptie, ïffiïcht zij niet deelnemen. Zij is niet ziek, maar de schrik bij het vallen op het ter rein Bij Brisbane heeft haar zenuwen toch dermate in de war gebracht dat rij eenige dagen absolute rust moet houden. •De Graf Zeppelin heeft inderdaad wegens de weersomstandigheden en den in verband daarmede te geringen brandstofvoorraad definitief van zijn voorgenomen bezoek aan Havana en Cuba moeten afzien. Dr Eckener betuigde zijn spijt, dat hij het schoone Cuba niet kan bezoeken, daar de veiligheid van de passagiers en van het luchtschip hem hoven alles ter harte gaan Hedenmiddag wordt zijn aankomst te Lakehurst verwacht, waar alles voor de onl- vangst gereed is. De Keltische recherche deelt mede, dat de Du8seldorfsche massamoordenaar, Peter Kuerten, thans bekend heeft in 1923 nog een moord te Keulen te hebben gepleegcr. Op den avond van Sacramentsdag van dat jaar werd tusschen 10 en 11 uur het 10-jarig kind van den herbergier Klein dood in de ouderlijke woning aangetroffen. Aanvan kelijk werd een oom van het kind hiervan verdacht, doclh deze werd lateT door de gezworenenreehtbank vrijgesproken. Voor de arrestatie zijn verleden jaar 15.000 mark uitgeloofd. Medegedeeld wordt, dat vermoedelijk 10.000 mark zullen wor den uitgekeerd aan Maria Budlich. wier brie! de politie op het spoor van den misda diger heeft gebracht en 5000 mark aan vrouw Brückner. die den brief, die eigen lijk aan haar dochter was gericht, ter be schikking van de politie heeft gesteld. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apotli. en Drogisten. 1813 De Staatscommissie inzake de landbouw crisis heeft een sub-commissie voor de aard appelkwestie ingesteld en tot leden daarvan aangewezen de heeren J. L. Nijsingh, in De Wijk (Dr.), ir. baron van Iltersum ie Utrecht, R. Siemons te Utrecht en Chr. van den Heuvel te Heemstede. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw beeft aan deze sub-commissie als secretaris toegevoegd den heer J. Kok, direc teur der rijkslandbouw-winterscbool en rijkslandbouwleeraar te Veendam. De sub commissie is direct met haar arbeid begon nen. De muziekver. „S. D. G." nam deel aan een muziekconcours te Baarn en be haalde daar in de derde afdeeling een der den prijs. In Buitenkerk geraakte een auto van de firma De Gruyter onklaar en reed als gevolg daarvan te water. Met behulp van een andere vrachtauto kon hij echter weer op den wal worden geheschen. Niemand be kwam letsel. o INBRAAK EN DIEFSTAL IN HET GEMEENTEHUIS. f. 1300.ontvreemd. Alhier is een inbraak gepleegd in het gemeentehuis. Het gehouw staat afzonder lijk en wordt niet bewoond, zoodat het als terrein is gekozen voor een nachtelijke operatie, waarvan de bedoelingen het dag licht minder goed konden verdragen. Het is door een geheel bijzondere omstan digheid, dat het feit is opgemerkt. Op Zon dag en dus ook op Hemelvaartsdag, blijft bet gebouw anders steeds gesloten, doch dien morgen zou er een huwelijk voltrokken worden door den burgemeester in zijn functie van ambtenaar van den Burger lijken Stand. De gemeente-veldwachter, te vens concierge van het gebouw, A. M. van Vuuren, hadden verlof en waren afwezig. Daarom opende de ambtenaar ter Secretarie, de heer P. M. M. van der Weijden, het ge bouw. Het achlerlokaal is tevens trouwlokaal en daar zag hij terstond wat er had plaats ge vonden. Een raam was opgelicht en zoo doende een haak losgemaakt en daarna liet slot geforceerd van een getimmerde kast, waarin de brandkast geborgen was. De Gemeenleveldwacliter uit Noorden, A. M. Bergonje, zou bij het huwelijk assistentie verleenen en was voor het raadhuis aan wezig, zoodat onmiddellijk de noodige maat regelen genomen konden worden. De burge meester, de rijksveldwachter en de ge meente-ontvanger werden onverwijld ge waarschuwd en waren oogenblikkelijk ter plaatse. De brandkast stond open en de geldtasch met een inhoud van ongeveer f. 1300 was verdwenen; de kast was blijkbaar met een valsche sleutel geopend. De gemeente is tegen inbraak verzekerd, zoodat deze schade gedekt is. Terstond wer den voet- en vingerafdrukkon genomen en hel duurde niet lang of men bad het signa lement van iemand, die in den vroegen och tend reeds in het dorp gezien was en naar gemeend wordt dezelfde zou zijn, die ook hier werk gezocht zou hebben. Naar deze aanwijzing zijn de gemeente en rijksveldwachter per auto er op uitge trokken om een verder spoor te zoeken. De overste van hel R.-K. Liefdegesticht Zuster Hedwiga, gedurende 6 jaren overste alhier en sedert 28 jaren in het gesticht, is benoemd tot overste te Vlijmen In haar plaats is benoemd Zuster Wou- lera, die van Augustus 1918 lot Februari 1920 eveneens alhier overste was en werd geboren te Hoogland op 13 Maart 1881. Stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der Arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 67 werkzoekenden, zijnde: 21 grondwerkers, 1 metselaar, 4 opperlieden, 20 losse arbei ders, 1 fabrieksarbeider, 3 kuipers, 1 varem- gezel, 5 visschers, 1 bouwkundig teekenaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Nelly Jansje, d. van H. G. Wouters en N. van der Bent Gerrit, z. van J. Ouwehand en J. van Rijn. Alida Jacoba, d. van B. van Beelen en C. van Duijn. Jan, z. van M. Schaap en W. van Rijn Johannes Maarten, z. van A. A Vooijs en A. Jongeneel. Ondertrouwd: J. van der Bent en G. van der Plas K. Parlevliet en C. M. Schuiten maker. Gehuwd- C. Schaap en S. H. van der Mark A. van den Oever en W. C. Dijk- drenth. M. Haasbroek en M. Hoek. Overleden: Cornelis van der Plas, oud 82 jaren, weduwnaar van J. de Jong Dina Alida Koop. oud 76 jaren, weduwe Tan Johan Wilhelm Oltmans. o 25-jarig Jnbilenm. De Jieer C. Houwaart, alhier, hoopt op 1 Juni a.s. den dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden als timmerman in dienst trad bij het Hoogheemraadschap Rijnland. o— Bjj het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, rijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 37 personen, t.w. 17 landarbeiders, 13 risscher-, 3 opperlieden, 2 losse arbeiders, 1 metse laar en 1 stneadoor. Tegen een tweetal mannen, die Den- derdag een juffrouw lastig vielen, is proces verbaal opgemaakt. Crescendo. Het Fanfarecorps „Crescendo" behaalde op het te Baarn gehouden concours in de afd. uitmuntendheid in den concertwedstrijd een len prjjs, met 145 punten (maximum 150). In den eere-wedstrijd wist het corps eveneens op een len prijs beslag te leggen. Voor „Crescendo" een prachtig resultaat Wist „Crescendo" in drie jaar tjjds op dne le prijzen beslag te leggen, in de 3e, 2a, en le afd., nu is het werk bekroond ooor wederom in de hoogste afdeeling de eere- palm te bemachtigen. Den directeur, den heer W. J. Smolder.-, van Leiden, komt dan ook voorzeker een woord van lof toe voor wat hij met zq" corps wist te bereiken. De op Hemelvaartsdag gehouden bloempjesverkoop ten bate van "het Santos fonds, heeft f. 833,opgebracht. 2-3 Te Haarlem is op den Spaarndammerweg een 32-jarige man aangehouden, die er van wordt verdacht Vrijdag van de vorige week «laar ter plaatse een fictsler te hebben aan gerand. De aangehoudene is op het politie bureau te Haarlem in bewaring gesteld. Niellegenstaandp hel meisje hem heeft her kend. ontkent de man. Uit een onderzoek van de politie is gebleken, dat onder de ge meente Bloemendaal ook twee meisjes zijn aangerand en wel op 19 April en 25 Mei j.l. Ook deze meisjes zijn met hem gecon fronteerd en hebben hem pertinent al? den aanrander herkend. Ook een 33-jarige werkster, die in 1928 te Santpoort is aange rand, Leeft den man als den aanrander heT- kend. De man blijft evenwel ontkennen o De landbouwer II. R. te Wijnbergen (Geld kreeg dezer dagen een trap van een paard, waardoor hij een beenbreuk opliep. De man is gisteren aan de gevolgen ie Poelinclicm overleden. In de omgeving van Berlijn beeft een vuur gevecht tusschen Poolsche misdadigers en politie plaats gehad, waarbij drie personen werden gedood. De Polen hadden een inbraak gepleegd, en verzetten zich lievig tegen de arrestatie, waarvoor ongeveer vijftig man van bet over- val-commando noodig waren. Bij Wittenberg heeft een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorrij wiel met duo De motorrijder en zijn duo- passagier werden gedood. De auto vloog na de botsing tegen een boom en sloeg over den kop De bestuurder der auto bleef evenwel ongedeerd en begaf zich naar zijn woning in Karstadl. waar bij onder den indruk der tragische gebeurtenis, zelf moord pleegde. Een ingesteld onderzoek beeft uitgewezen dat den cliaulfenr geen schuld treft. De Bond van keurmeesters van vee en vleesch in Nederland heeft te Utrecht zijn jaarlijksche vergadering gehouden. De heer v. d. Haar te Haarlem hield een inleiding over de Ambtenarenwet met het onderwerp: „Wat voor belang hebben de keurmeesters bij de inwerkingtreding van artikel 125 der Ambtenarenwet, Wat kun nen de keurmeesters doen, om tot ver betering van hun positie te komen". De heeren van Dorsten te Haarlem, Glonde te Schiedam en Meyer te Helmond werden bi) acclamatie als bestuurslid her kozen. Besloten werd een krachtige actie te voe ren om de salarissen op hooger peil te bren gen. Bij de hoofdinspectie zal op wetswijziging worden aangedrongen. Enkele artikelen in de slaluleD en het huishoudelijk reglement werden gewijzigd. J. L. te L. Wondt u eens tot het Zie kenhuis.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6