W Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 31 Mei 1930 Tweede Blad No. 21535 BINNENLAND. NA TIENJARIGE PROEFNEMING heeffc do Engelschman J. S. Peress een du costruum geconstrueerd, waarvan veel resul taat verwacht wordt ten opzichte van bodemonderzoek der zeeën. Te Weybridgo hebben de demonstraties plaats ge' Een duiker gcr eed om af te dalen. IN EERE HERSTELD. ,J>e. Molen van Ru ysdael" bij Wjjk bij Duurstede, zal vieer ^jn oude plaats in hét fantehap innemen, nu de veareeniging „de Nederlaudeche HBh- lêtP' zich zgn Jot<-Zóorals men ziet is eèn der wteken re^rs. gere- sfctozröeriï/De anèêfre volgen. DE HEER ARNOLDY, chef der grooto joederenstations De Rietlanden te Am sterdam gaat den dienst der Ned. Spoor wegen verlaten. HOE DE MOLEN bij LIBERALE STAATPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND Algemeene ledenvergadering te Scheveningen. De heden in het Kurhaus te Scheveningen üehouden jaarvergadering van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" 19 geopend door mr. D. Fock, die zeide dat de politieke toestand dien wij nu beleven, hem niet ge lukkig toeschijnt als gevolg van de vorming Tan een extra-parlementair kabinet. Men moet komen tot een loyale samen werking van partijen, die werkelijk kunnen ernstig willen samenwerken en die te mmen een meerderheid achter zich hebben. Alleen op die wij-ze kan weer een goede Parlementaire toestand geboren worden en p is toch hetgeen een ieder, die het par lementaire stelsel goed gezind is. wenscht Eenige der oude recht9che coalitie-genoo- Jon zouden die oude rechtsche coalitie wil- kn doen herleven, maar men weet het reeds 'ang: de eensgezindheid over principieeie kwesties ontbreekt ten eenen male en tel kens en telkens blijkt dit weder bij stemmin- pn, die in de Tweede Kamer worden ge houden. Spreker gaf daarvan voorbeelden. Velen 'u de partij zijn niet voldaan over den uit sta? der veTkizeingen van het vorig jaar, er zijn kieskringen, waar wij ten achter zijn Cobleven bij hetgeen het had moeten zijn, a'dus mr. Fock. Toch is er in de verschil- leöde kieskringen krachtig propaganda ge Wijk bij Duurstede hersteld wordt. voerd; er is gewerkt op een wijze, die zeker reden geeft om aan onze propagandisten en aan alle werkers onzen besten dank te brengen voor hetgeen zij hebben gedaan. Maar de uitslag der verkiezingen is voor ons een aanleiding om te onderzoeken en te overwegen, of, en zoo ja hoe, wij nog krachtiger de propaganda kunnen aanvatten Een commissie uit onze leden, die onmid dellijk na de verkiezingen door het Hoofd bestuur daarvoor is aangewezen, heeft on derzocht en overwogen en heeft voorstellen gedaan, welke grootendeels in de nu voor gelegde statuten zijn verwerkt. Intusschen zal men alleen dan veel kunnen bereiken, wanneer de vrijzinnigen zooveel dat mogelijk is, samenwerken. Ons streven zeide spreker moet dus zijn de vrijzinnigen weer zooveel mogelijk bij en met elkander samen te brengen en te doen samenwerken. Dat mo menteel de verdeeldheid helaas nog zeer groot is. staafde spreker met voorbeelden. Na vervolgens de Indische politiek der S.D.A.P te hebben bestreden zette hij uiteen hoe de Vrijheidsbond tegenover Indiê staat in wat de bond in den loop der jaren in dit opzicht heeft gedaan. Tenslotte riep spreker alle leden op om ieder in zijn kring en omgeving, algemeen de overtuiging bij te brengen, dat de toepassing van de libe rale beginselen strekt tot geluk van land en volk en dat dus de Liberale vaan moet wor. den hoog gehouden En vóór alles geen verdeeldheid, wegens ver. 9chil van gevoelen over hetgeen klein en onbeduidend is; er zij eensgezindheid onder de vrijzinnigen! Zoekt niet. zoo eindigde spreker naar hetgeen verdeelt, maar naar hetgeen vereenigt OP ZIJN EERSTE REIS. „De K Het schip op weg naar zee. De PERSONEEL BIT DEN P. T. T.-DIENST. Algemeene vergaderingen. De broederschap van directeuren en com miezen bij den P.T.T.-dienst heelt te Ulrecht haar vijfde jaarlijksche vergadering gehou den, welke druk bezocht was. Inzake de aanwijzingen voor keuzefuncties werd het bestuur opgedragen, er bij den directeur-generaal op aan te dringen, de se lectie met matigheid toe te passen. Het hoofdbestuur, dat in zijn geheel aftrad, werd met twee leden uitgebreid. Met bijna algemeene stemmen werden als leden van het hoofdbestuur herkozen, de heeren K. R. Klaasesz, J. Dommenholt, D. de Vries en N. W. Enserinck; als leden van het hoofd bestuur werden gekozen de heeren M. C. van Duin te Den Haag, R. J. H. Leendars te Haarlem en K. Edel te Delft De voorzitter dankte den heer Ch. A. Ta kes, 2den secretaris der broederschap, die zich niet meer herkiesbaar stelde, voor zijn gewaardeerden arbeid gedurende een vrjital jaren ten bate der broederschap. De vergadering droeg het bestuur op, er bij den directeur-generaal op aan te drin gen, dat voor het corps de hoofdcommies- rang spoedig worde ingevoerd, alsmede om een billijke vergoeding toe te kennen aan de vele commiezen, die gedurende de jaren, aan de reorganisatie voorafgaande, op com miessalaris een directeursfunctie bekleedden. De vergadering sprak zich nit voor pre- mievrij pensioen en voor afschaffing van den standplaatsaftrek, welke op de trakte Pi- nang" van de Rotterdamsche Lloyd heeft efv aart, welke naar wensch verliep, werd doo meegemaakt. menten der rijksambtenaren in kleinere ge meenten wordt toegepast. Eesloten werd voorts, dat het bestuur actie zal voeren voor het bezetten van een plaats in de postale commissie vooroverleg Onder voorzitterschap van den heer J. H. van Wilpe, directeur van het postkan toor te Leeuwarden, is te Utrecht de algew meene vergadering gehouden van de Ver- eeniging van hoogere ambtenaren der p>ste- rijen, telegrafie en telefonie. Bij deze ge legenheid i s tevens het 25-jarig bestaan van de Vereeniging herdacht. Een 200 leden waren aanwezig. De aftredende bestuursleden, de heeren J. H. van Wilpe, voorzitter, en B. Niewold, onder-voorzitter, werden bij acclamatie her kozen. Met algemeene stemmen werd een reso lutie aangenomen, waarin naar aanleiding van recente benoemingen bij keuze, uit drukking werd gegeven aan den wensch der vergadering, dat uitsluitend overwegingen betreffende de bekwaamheid de keuze zul len bepalen. Namens een comité uit de leden voerden de heeren W. F. van der Leeuw en K. J. Leenders het woord, om het bestuur geluk te wenschen met het 25-jarig jubileum en in het bijzonder den heer A. W. J. Stofko- per met diens 10-jarig jubileum als-secreta ris. Aan de bestuursleden werden gescnen- ken aangeboden. Daarna ontving het bestuur voor het aan bieden van gelukwenschen, waarvan velen gebruik maakten. Ten slotte vereenigden ongeveer 150 leden ach aan een maaltijd. zijn proeftocht op de Noordzee gemaakt vele autoriteiten op scheepvaartgebied „MERCURIUS". Te 's-Gravenhage is de jaarvergaderiin gehouden van den Nationalen Bond van Ha ciels- en Kantoorbedienden „Mercuriu.s onder voorzitterschap van dén heer Jac. Bakker. Overeenkomstig het voorstel van de li- nancieele commissie werd goedgekeurd de rekening en verantwoording van den pen ningmeester over het afgeloopen jaar. Een voorstel om aan de agenda der vergadering' toe te voegen een voorstel tot uitbreid in-, van het bondsbestuur met twee leden, werd verwerpen. De secretaris van den Internationalen Bund Neutraler Angestellten Organisationen (I.B. N..O.), de heer Louis Metz uit Straatsburg, gaf in groote lijnen een overzicht van de werking, de grondslagen en de ontwikke ling van dezen internationalen bond, ter wijl hij tevens wees op de noodzakelijkheid van internationale aansluiting, niet slechts in Europa, maar over de geheele wereld, van allen die in handel en industrie werk zaam zqn. De ontwerp-begrooting voor 1930 werd daarna goedgekeurd. CHR. SPOOR. EN TRAMWEG PERSONEEL. In de te Nijmegen voortgezette algemee ne vergadering van den Pïot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, werd liet beleid van het hoofdbestuur goedgekeurd. Als plaats voo- de volgende algemeene ver gadering werd aangewezen Rotterdam. Com missoriaal werd gemaakt een voorstel van de afdeeling Zwolle om de assistenten van

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5