Tweede Blad No. 2153" GEMENGD NIEUWS. TE AM STERDAM heeft met korpseer de begrafenis plaats gehad van den brandwaclr J. W. Otten. die in de brandweerkazerne ,,De Ruyterkade" te Amsterdam plotse ling is gestorven. Het omfloerste vaan del brengt den laateten groet aan het graf. ZOOALS MEN DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM SLECHTS ZELDEN TE ZIEN KRIJGT. Een prachtig overzicht van dezen up to date Boule vard van de havenstad, gezien vanaf de zesde verdieping van de Bijenkorf te Rotterdam, op den achtergrond het stadhuis. Ü0K DAT MAG NIET' Een Scheveniugdëti visseherevTOUwtje, dat behalve tweo ledige OP ZIJ, OF IK SCHIET I De handboogschutter ij „Bouw- kleine howondoraarster neemt de kosthnre oollft-liee in manden nog een ledige emmer daarin bij zich had, werd uit de Haagsohe tram ver. manslust" te Hoogcrheide (N .-Br.) heeft haar zilveren be- oogenschouw welke daar geëxposeerd zijn en die dui- vijtort, daar volgens TOoréó«l«t slechts twee manden of emmers meegenomen me- staan gevierd met eeni feeetconcours. De burgemeester, de zenden bezoekers hébben getrokken. gen worden.. heer J. J. M. Rubert, bete het eerste ecbot. de schatgraverit te zaandam. Een derde „helderziende" op zoek naar de verborgen rijkdommen. Men meldt uit Zaandam aan de Msb.: Nadat madame Sylvia heeft gefaald mev baar helderziende gaven en ook de occulte ziener, van wien de heer Ros, de voormalige «;?enaar der bewuste terreinen, zijn aan dringen omtrent de plek van den verhor ten schat ontving weinig succes kon oog sten, heeft zich bij den Duitschen graverij- ondernemer, den heer Langhirt, een derde dairvoyante vervoegd in de persoon van flej. Bertel uit Den Haag. Na eerst eenige Roeven van haar bekwaamheden te hebben gelegd, o.a. in het feilloos opsporen van heimelijk verstopte portefeuille, heeft to heer Langhirt met haar geaccordeerd Zaterdagmiddag deed ze positieve aanwij zen omtrent een verborgen 9chat, zijnde «en hoeveelheid edelgesteenten, op een ge heel andere plek, dan waar tot nu toe was fe?raven. Zij verklaarde, dat op 2 1/2 M. onder het oorspronkelijk grondoppervlak roen op metselwerk zou 9tuiten, dat bij nader uitgraven een muur zou blijken te zijn, *aarin zich een ijzeren deur zou bevinden. Deze deur openende zou men komen in een onderaardsche gang en daar zou de schat *orden gevonden. Op deze nieuwe aanwijzingen is men on middellijk weer aan het graven gegaan om jPnieuw het geluk te beproeven. Den ge- Men Zaterdag heeft men doorgegraven en mderdaad stuitte men Zaterdagavond cir- C1 9 uur op het aangeduide metselwerk. Wegens de invallende duisternis werd de Arbeid stopgezet. Gisteren is men niets op schoten. Inmiddels heben B. en W. van Zaandam concessie voor graven opnieuw met 14 togen verlengd, ingaande 24 Mei 1.1. ïaloersche minnaars. to 17-jarige A. V.. en de 18-jarige M. H., "Poorthuizen, kregen twist over'n meisje. spoedig trok eerstgenoemde het mes, Jwrmede hij II zoo diep in den rug stak. r5' een long geraakt werd De verwonde is joogst ernstigen toestand naar het zie- toöhuis te Amersfoort overgebracht, terwijl dader, die bekend heeft, is gearresteerd. catapult-vliegtuig te schellingwoude. De Duitsche piloot von Studnitz is giste renmiddag te twee uur met het catapult- vliegtuig van het op weg van New-York naar Bremephafen zijnde mailschip „Bremen" op het water voor het marine-vliegkamp te Schellingwoude neergestreken. Te half twaalf was het vliegtuig, de D. 1717, te Duinkerken opgestegen. De post voor Berlijn en Keulen is te Schellingwoude afgegeven, waarna deze per auto naar Schiphol is vervoerd om vandaar met de Lufthansa naar Duitschland te wor den geexpedieerd. Kort na .de aankomst is het vliegtuig ge start voor Bremerhafen. De voor deze stad en voor Hamburg bestemde postzakken bleven aan boord. Het vliegtuig was Zondagavond al in Schellingwoude verwacht. Het is een toestel dat in de nabijheid van de Amerikaansche zoowel als van de Europeesche kust, door middel van een z.g. catapultinstallatie van boord van het schip wordt ..afgeschoten" om met de post vooruit te vliegen. De mail wordt hierdoor ongeveer 2 dagen bespoedigd De machine was Zondagmorgen den tocht begonnen doch heeft bij Duinkerken een noodlanding moeten maken wegens den mist. door den bliksem gedood. Te IJsselmuiden bij Kampen zijn tijdens een onweer twee koeien in de weide door den bliksem getroffen en gedood. brand. Gisternacht is de landbouwschuur van J. de Jonge onder de gemeente Heinkenszand (Zeeland) totaal afgebrand Zes paarden, drie veulens, een 9tier. en drie varkens kwamen in de vlammen om. Door het spoedig en krachtdadig optreden der brandweer bleef de brand beperkt tot de schuur. De oorzaak van den brand is onbe kend Verzekering dekt de schade moord? In een woonkeet te Sluiskil werd het in bloed badend lijk gevonden van een Ita- liaanschen arbeider. De justitie uit Middel burg is derwaarts gegaan om een onderzoek iq te stellen. door een wagen meegesleurd en gedood. De landbouwer J. Hofsteene uit Anderen reed eergisterennacht met zijn motorfiets op den weg van Rolde naar Grollo en kwam in botsing met een wagen van den voor hem uitrijdenden vrachtrijder H. Nijboer uit Grollo. De motorrijder werd ongeveer 700 meter door den wagen meegesleurd, voor dat men bemerkte wat er was gebeurd. Hij was op slag dood. Een meisje, dat op de duo had gezeten, kreeg geen letsel. verdronken. Eergisteren is de 28-jarige ongehuwde vrouw H. Waslander te Echten (Fr.) aldaar met een rijwiel te water gereden en ver dronken. uit een boom gevallen. Een zoontje van den landbouwer E. te Erm, is uit een boom, waarin de knaap geklommen was, gevallen en in vrij ernsti gen toestand opgenomen. „Wat? Je vraagt me geld! Mij, met een vrouw en zes kinderen, huurschuld, onbe taalde rekeningen van het gas en electrici- teit. een dwangbevel van de belastingen en Een oogenblikkie meester, 'k zal es kijke of i k nog een duppie voor U hep". (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD. het kanaal antwerpen— luik. Het nieuwe kanaal AntwerpenLuik, zal het Albert-kanaal genoemd worden. gevecht tusschen alcoholsmokkelaars Te Little Rock in den staat Arkansas heeft op klaarlichten dag en op den open baren weg een vuurgevecht plaats gehad tusschen twee vijandelijke benden alcohol smokkelaars. Vier smokkelaars werden ge dood en vijftien personen, waaronder vele voorbijgangers, die met den twist niets te maken hadden, werden gewond. de pest in egypte. In het dorp Talbieh bij de Pyramiden zijn 36 bewoners door pest aangetast. Drie van hen zijn overleden. Dank zij den krachtigen voorzorgsmaat regelen, schijnt de epidemie tot deze plaats beperkt te zijn. autobus verongelukt. Te Saulzoir in Zuid-België maakte een autobus, die arbeiders vervoerde, plotse ling een zwenking om een fietser te ver mijden, en kwam daarbij op het trottoir terecht en drong door den gevel van een huis. 20 arbeiders werden gewond, verschei dene ernstig. o nieuwe aardverschuivingen te vienenburg. Gisteren is in de buurt van de zwakke bodemplekken te Vienenburg een man, die in zijn tuin, in de nabijheid van de suiker fabriek stond plotseling voor de oogen van zijn ondergeschikten in een zes meter diepe aardspleet gezonken. De ongelukkige kon slechts met ernstige hoofdwonden worden opgenomen. Ook in de aangrenzende huizen zijn nieuwe scheuren ontstaan. vergiftigde ham. In het huis van een smid te Essen-Rode hebben zich na het gebruik van ham van een in Maart geslacht varken vergiftigings verschijnselen voorgedaan. Een dozijn per sonen is ernstig ziek geworden. De vrouw van den smid is reeds aan de gevolgen overleden. De ham is voor nader onderzoek naar de universiteit van Göttingen ge zonden. de „graf zeppelin". Na haar 2600 mijl langen tocht naar Per- nambuoo en terug is de „Graf Zeppelin' gisteren, naar gemeld, om 8.25 plaatselijken tijd boven Pernambuco verschenen. Twee vleigtuigen van de Aero-Postal Co. cirkelden om het luchtschip, toen het naar het landingsterrein ging. De terugtocht van Rio de Janeiro is on der betere omstandigheden volbracht daD de heenreis. Naar de „Associated Press" uit Pernam buco meldt, zal de „Graf Zesppelin" heder naar Havanna vertrekken. Te Havanna blijft het luchtschip slechte kort, alleen om proviand in te nemen. Van Havanna zal over de Bahama-eilanden naar Lakehurst gevlogen worden. Dr. Eckener denkt 9 Juni weer in Duitsch land te zijn. brand. Een groote brand op de terreinen van de voormalige werkplaatsen der Duitsche Rijksspoorwegen te Stralau-Rummersburg, kon pas bedwongen worden, nadat de lood sen over een uitgestrektheid van ongevee* 10.000 M2. waren afgebrand. De laatste blusschingswerkzaamheden hadden een zeer moeilijk verloop, daar het vuur in de voor raden karton, houtwol en andere brandbare materialen, steeds weer opvlamde. De schade zal waarschijnlijk in de millioenen loopen. Volgens de arbeiders, die bij het uitbreken van den brand ter plaatse aan het werk waren, moet de oorzaak gezocht worden in kortsluiting. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. ontploffing op een motorboot Op het Ladoga-meer heeft in de nabij heid van Sordeville een ernstig ongeval plaats gehad. Toen een bankdirecteur zijn jacht in beweging bracht, ontplofte de mo tor koert na de start, tengevolge waarvan ook de groote voorraad benzine in brand ge raakte, zoodat binnen enkele oogenblikken het geheele jacht in vlammen stond Zijn echtgenoote en haar 13-jarige dochter ver brandden levend in de kajuit. De bankier kon zichzelf en zijn overige drie kinderen in veiligheid brengen. Alle eeredder had den echter brandwonden bekomen zoodat zij in het ziekenhuis moesten worden op genomen.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5