O.JMmaizena UIT DE RIJNSTREEK. ONTPLOFFINGEN. Op het te Ithaca (Staat New-York) op 'een werf liggend jacht Playmate ia een ontploffing geschied, waardoor 3 menaehen doodelijk en vier licht gewond werden. 'Aan boord van het stoomschip City of Sydney, 'dat van Glasgow naar Liverpool op weg was, is een öntploffing gëFchied. wnar- Hdbr een machinist gedood word en drie mënsoKen emeticrë brandwonden ordienen. MASSA-MOORD TE HONGKONG Tn een huis te Hongkong, waar Chinee- sche bankbedienden woonden, heeft zich een drama afgespeeld. Een bankbediende, die ontslagen was, heeft 5 van zijn vroe gere collega's, die lagen te slapen, met een mes vermoord. Toen hij naar nog meer slachtoffers ging zoeken, wist de kók van het huis hem een deken over het hoofd te gooien en te ontwapenen. De moordenaar werd daarna aan do politie overgeleverd. 'N GEVAARLITKE TONGEMAN. In een dorp in Noord-Bohemcn bedreigde een jongeman van 22 jaar zijn ouders tij dens een twist met een revolver. Toen deze daarop een gendarme te hulp riepen en de gendarme zich, begeleid door een agent ,naar de woning begaf, loste de jongo man uit zijn revolver verscheidene schoten op de politiedienaren. De gendarme werd op slag gedood, terwijl de agent door 4 kogels werd getroffen en in hopeloozen toestand, naar een zieken huis moest worden gebracht. De dader heeft de vlucht genomen. op den thans gearresteerde. Vrijdag keerde I hij niet meer in zijn echtelijke woning terug Inlusschen had hij in een ander stadsdeel een kamer gehuurd. De politie kwam ter oore, dat Kuertzner met zijn vrouw had afgesproken haar Zaterdags ergens te ontmoeten. Ter plaatse werd de verdachte toen gearresteerd. De man werd verhoord en naar verschillende plekken ge voerd waar moordaanslagen waren gepleegd De door hem in Augustus aangerande per sonen hadden evenwel een nauwkeurige signalementsopgave verstrekt, waardoor men versterkt werd in de zekerheid met den moordenaar te doen te hebben Hoewel hel niet vaststaat dat Kuertzner alle moor den bedreven heeft, kunnen hem in ieder geval eenigen ten laste worden gelegd. Een paar gevallen van aanranding moe ten reeds zijn vastgesteld K. is- reeds 17 maal veroordeeld, o.a. in 1905 wegens diefstal in 3-1 gevallen, verder wegens diefstal in recidive gepleegd in 15 gevallen en eenmaal wegens bedrog- Uit zijn strafregister bleek, dat men met een buitengemeen geslepen en roekeloos menseh te doen bad, die voor geen gewelddaad te rugschrikte Hij is» reeds 8 maal wegens» gewelddadigheden bestraft, waarbij opmer king verdient, dat hij reeds op 19-jarigen leeftijd gewelddadig is opgetreden tegen een meisje, dat hij lastig viel, en naar wie hij een grooten steen wierp, terwijl hij eenige dagen later op haar vader drie revolver- scholen loste. Tevens is gebleken, dat hij kennis aanknoopte met verschillende jonge meisjes, dien hij haar spaarduitjes afhandig maakte en met dreigemc-nteh vervolgde. Volgens andere ber'chlen heet dc man Peler Kuerten en n>t Kuertzner, Ml&DADIGERS-CREMATORIUM. Te Chicago beschikken de misdadigers- benden, naar de politie aldaar heeft vast gesteld, over een eigen crematorium. Men vermoedt dat de misdadigers hier van ook gebruik maken, om zich van hun slachtoffers te ontdoen en dc sporen van hun misdaden te doen verdwijnen. DE VLUCHT VAN MISS TOHNSON. Dc gelieele bevolking van Port Darwin beeft vrijwel aan den intocht van Amy Johnson deelgenomen. Nog op het vliegveld werd zij door den gouverneur van Noord- Auslralië en den burgemeesler verwelkomd en gelukgewenscht, waarna in auto's naar het regeeringsgehouw werd gereden. Mej. Johnson was erg vermoeid en bijna doof door het geronk van haar motor en zij was erg verbrand door de zon, maar na twee uur ru9ten kon zij alweer aan de haar ter eere gegeven receptie deelnemen. Inmiddelu was reeds een telegram van den premier, ScuHin, ingekomen met gelukwenschen en een uitnoodiging om naar Canberra te ko men tijdens de zitting van het parlement cn kort daarop kwam een telegram van den Engelschen Koning van den volgenden in houd: „De Koningin en ik zijn ten zeerste verblijd door het bericht van de goede aan komst van mej. Johnson op Australischen bodem. Wij wensehen haar geluk met haar wonderbaarlijke vlucht en haar moed en doorzettingsvermogen. Mej. Johnson bleef gisteren als gast der regeering te Pprt Darwin, maar zij hoopto roods beden via Brisbane naar Sydney te vertrekken. Ondanks allen tegenslag heeft zij den locht toch nog juist in 19 dagen volbracht en ofschoon zij 3V» dag onder Hincklers, record is gebleven, had zij vóór dezen tocht nooit verder gevlogen dan van Londen naar Huil, terwijl Hinckler reeds een geroutineerd lange afstand-vlieger was. toen hij zijn recordvlucht maakte. De Engelsche Maden wijden kolommen aan de prestatie van de 22-jarige Amy Johnson. Ramsay Mac Donald heeft als ge- lukwensch gezonden: „Wij hebben uw tocht met de grootste belangstelling en bewondering gevolgd Wij zijn zeer trotscb op u" TREINONTSPORING IN BELGIë Zaterdagmiddag heeft een trein-onlsporing plaats gehad bij den ingang van het sta tion te Welkenradt. De trein reed naar Ant werpen en vervoerde arlillerietroepen, die voor schieloefeningen in het kamp te El9enborn, dat deel uitmaakt van het vroe gere Duilsche gebied, hebben vertoefd. De locomotief en vier wagens kantelden om. Dc machinist werd zw"aar gewond. Een Iwaalflat soldalen liepen eveneens kwet suren op. Het parket stelt een onderzoek in. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR GEVAT? De politie te Dusseldorf heeft iemand ge arresteerd die bekend zou hebben de moor den te hebben gepleegd. Het is de 47-jarige Peler Kuerlzner 26 Mei 1883 te Miilheim a. d. Rijn geboren. De juistheid van zijn be kentenissen wordt thans onderzocht. De po litie kreeg een spoor in handen door een verdwaalden brief, die bijzonderheden be vatte over een aanranding. De gearresteerde woont in het stadsdeel Flingern. waar eveneens vele overvallen en moordaanslagen zijn gepleegd Vroeger was hij metselaar, doch sinds eenige maanden werkloos Hel groolsle deel der gezinsin komsten komt van zijn vrouw die in een café werkzaam is. Kuerlzner heeft kans ge zien op zoodanige wijze zijn doen en laten te verbloemen, dat niemand in hem de moordenaar vermoedde. Bij een onlangs naar aanleiding van een zedenmisdrijf in gesteld politieonderzoek viel de verdenking LAWN-TENNIS LEIDENT.O.E.B. (Rotterdam). Een 34 nederlaag. Heerenenkelspel: E. H. Karsten verl. van Heijkoop: 46, 46. W. Beun verl. van J, C. de Glopper: 46, 46. Damesenkelspel: Mej. A. R. Moolenburgh slaat mej. M. Janssen: 64, 63. Gemengd dubbelspel: Mej. M. James en J. C. Klusman verliezen van mevr. en den heer de GloppeT: 26, 46n mej. A. R. Moolenburgh en W. Beun slaan mej. M. Janssen en Heijkoop: 75, 64. Heerendubbelspel: E. H. Karsten en J. C. Klusman verl. van Heijkoop en J. G. de Glopper 46, 26. Damesdubbelspel: Mej. A. A. Moolenburgh en mej. M. James slaan mej. M. Janssen en mevr. de Glopper- 75, 4—6. 62 Deuce, dat evrleden week evenveel pun ten had als Leiden, heeft met 4-3 van Bonzo gewonnen, zoodat Deuce thans met één punt meer dan Leiden, bovenaan staat. De vol gende week zal dus de beslissing vallen, wie in deze afdeeling kampioen zal worden. ATHLETIEK. POLITIE-VELDLOOP IN DEN HAAG Door de Leidsche Politie Sport Vereepi- ging werd dit jaar voor het eerst deel geno men aan de Nationale Polilie-veldloop over 31/' K.M. om het kampioenschap van Neder land, welke veldloop Zaterdag te 's-Graven- li-age nabij de Bataaf werd gehouden. Voor de L. P. S. V. kwamen uit de heeren Hollander en v. d. Laan. De heer Hollander wist den afstand af te leggen in 13 min. 35 sec. Hij legde beslag op den 5den prijs, terwijl de heer v. d. Laan 15 min. 28 sec. noodig had. Het kampioenschap werd ge wonnen in 12 min. 39 sec. Waar de L. P. S. V. wegens gebrek aan een terrein zoo goed als niet kan trainen voor wedstrijden als deze, is deze uilslag voor de L. P. S. V. een aardig succes te noemen. NIEUW WERELDRECORD 80 M. HORDENLOOP VOOR DAMES. Miss Marjoria Claroa te Pietermarilzburg vZuid-Afrika) bracht het wereldrecord 80 meter horden loop voor dames op haar naam door een tijd te maken van 121/5 sec. SCHERMEN. OM DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Te Luik zijn eergisteren de wedstrijden begonnen om de Europeesche kampioen schappen. De uitslag van den lapdenwed- slrijd op floret was: 1. Italië 3 gewonnen part., 33 gewonnen partijen. 160 onllvangen en 210 gegeven treffers. 2. Frankrijk. 2 gewonnen part.. 29 gewonnen partijen. 165 ontvangen en 200 gegeven treffers. 3. België, 1 gewonnen partij, 26 gewonnen parlijen, 183 ontvangen treffers en 190 gegeven treffers, i. Engeland 0 gewonnen part., 8 gewonnen parlijen, 220 ontvangen treffers en 12S gegeven. Nederland nam niel deel. m Gisteren begon de personeele florelwed- strijd. In de finale kwamen volgens „De Crt.": Bougnol met 6, Bignotli. 'tSas en Marzi met 5, Coulrod. Bru, Caudini, Gua- ragni en Lemoine ieder met .4- gewonnen parlijen. WIELRENNEN. DE KLOKTESRIT VAN „SWIFT" De „Klokjesrit", door Swift" georgani seerd, behoort weer tot het verleden. En met recht kan het bestuur van Swift zeggen: deze rit is schitterend geslaagd, wat wel ten zeerlse blijkt uit het feit, dat zeer vele o.w. de buitensteedsche deelnemers hel bestuur verzochten om weer heel spoedig een der- I gelijken wedstrijd te organiseeren. De samenkomst, welke om 9 uur was in het clublokaal bij den heer J. v. Meizen, N. Beestenmarkt, was de Amsterdammers zeker te laat, want deze kwamen reeds ver voor dien lijd binnen met hun dames. Spoedig daarna begon er meer leven te komen en kwamen er steeds meer groepjes aan, waar door dan ook van zelf de gezelligheid werd verhoogd. Spoedig werd er toen een aanvang gemaakt met het uitreiken der volgnummers, zoodat precies om 10 uur de eerste deel nemer kon starten, waartoe door den heer P. T. de Jong het sein werd gegeven De weg ging vanaf het clublokaal langs Oude Singel. Houtmarkt, Ververstraat, L. Rijndijk, langs de Zijl naar Oud-Ade, waar de eerste geheime controle-post stond; ver der over Rijpwetering langs de Ringvaart naar het 6assenheimer-pont, waar de tweede geheime controle-post was. Vandaar ging de route over Sassenheim, Teylingerlaan, P. Gijzenbrug, Noordwijk- Binnen, Katwijk-Binnen, Valkenburg (de derde), cn moest er gereden worden over het Ilaagsche Schouw, langs den Haagweg terug naar het clublokaal. Dat er niet gedwaald kon worden, daarvoor had de secretaris zorg gedragen, daar deze. in alle vroegte de te volgen weg had aangeduid met kalklijnen. Van start zijn er 46 deelnemerssters) ver trokken, zoodat om 10.45 u. de laatste was vertrokken. Gelukkig' zijn er (buiten een enkel lek bandje) geen bijzondorheden ge beurd. hetwelk door den heer T. Ravens- bergen geheel belangloos per auto is gecon troleerd. Nadat de laatste deelnemers waren ver trokken kwam er weer wat rust en hadden bestuur en de controleurs aan de finish even gelegenheid op rust te komen. Totdat om ruim 12 u. 15 m. de eerste deelnemers ar riveerden Nu kwam er echter weeT volop werk. Na eontroleering bleek het dat er zeer regelmatig (17 K.M. p. u.) gereden was, daar het kleinste aantal, in deze rit behaald, 1 pnl. was, en de hoogste slechts 65. De. uilslag was: le pr. P. Riethoven, 2e pr. E. de Water; 3e pr. J. Hofman, 4e pr. A. Riethoven, 5e pr. J. Riethoven Jr., 6e pr. O. Dadema, 7e pr. J. Maree sr., 8e pr mei. M. Moerman, 9e pr. L. Moerman. 10e pr. P. Schippers, 11e pr. mej. F. Sladek, 12e pr. W. Kroezemeijer, 13e pr. J. Assiës, 14c pr J. G. Spijker, 15e pr. P. v. Houten, 16e pr G. J. G. v. Parijs Sr., 17e pr. J. Kret, 18e pr. De- brosi, 19e pr. G. J. G. v. Parijs Jr., 20e pr. A. M. v. d. Wiel, 21e pr. mei. M. Leijsse, 22e pr. Th. Kramp, 23e pr. F. Koseh, 24e pr. G. J. de Graaf, 25e pr. mej. Laurier, 26e pr. Alex Blansjaar, 27e pr. A. v. Egmond, 2Se pr. J. Riethoven, 29e pr. C. Lysse, 30e pr. J. Boom, 32e pr. J Turk. Nada't de prijsuitreiking bijna len einde was. werd er een protest ingeleverd door den heer J. Vos, A'dam, die n.l. bij de prijs winnaars meende te belmoren. Bij onder zoek bleek, dat dan ook liet geval te zijn en moest hij genoleerd worden bij de winnaars met 5 slrafpunlen. Tot oplossing in deze fout heeft het bestuur laten loten, met bet resul taat, dat nu den heer J. Vos een zilveren sigarettenkoker zal worden toegezonden. Woensdagavond zal de tweede recordrit gereden worden over 18.6 K.M. De samen komst is 7.45 u.; start 8 u. DUITSCHLANDNEDERLAND- WEDSTRITD. Naar we vernemen wordt op 20 Juni a s. te Keulen de jaarlijksche Nederland— Duilschland wedstrijd gehouden. Voor Ne derland komen o.m uit: Moeskops, Jan van Kempen, Piet van Kempen, Brilman, Bak ker, Pijnenburg, Braspenning. Ramscbaert, van de Bogaerd cn van der Hout. BILJARTEN. LEIDSCHE BILTARTBOND. De uitslag van <ten wedstrijd S.D.O. I— T.O.G. I voor de 3de klasse L.B.B. luidt: pnl. brt. h.s. gem C. Paauw (T.O.G.l 64 30 10 2.13 C. Schouten (S.D.O.) 100 30 18 3 33 .1. Fuks ,.,.100 37 16 2.70 R. Kanlebcen 81 36 8 2.26 .1. Bouman 100 34 .25 2.94 H. Nasveld 70 33 6 2.12 J. J. Mulder 100 41 16 2.43 A. J. Kantebeen 88 40 16 2.20 T.O.G. 3 gew. parlijen, S.D.O 1 gew. partij De uilslag Kr. o. I.'Hollandia II voor de 3de klasse luidt: G. Guyt (Holl.) 79 23 18 3.43 D. G. v. d. Voort (Kr.o.t.) 100 23 12 4.34 F Funke Köpfer res. 61 32 9 1.90 H P. v. Amsterdam 100 32 18 3.12 F. Funke Köpler 57 36 5 1.58 G. v. d. Berg 100 36 19 2.77 J. Schaart 41 33 6 1.24 J. v. d. Poel 100 33 17 3.03 Kr. o. 1. 4 gew. parlijen; Holandia 0 gew. partijen. De uilslag A D.O. II'D.O.S. III voor de 3de klasse luidt: J. Rutgers (D.O.S.) 100 42 10 2.38 G. Runderaat (A.D.O.) 96 41 11 2.34 M. Geerlsma 72 37 11 1.94 W. v. Alphen 100 37 9 2.70 W. Swaak, res100 47 13 2.12 D. Randeraal 92 445 8 2. G. Vermeer, res. 34 57 4 0.60 T. Wevers 100 57 7 1.75 A.D.O. 2 gew. part.; D.O.S. 2 gew. part. De uitslag L.U.T.O. ID O S. III voor de 3de klasse luidt: J. Rutgers (D.O.S.) 77 30 10 2.56 K. Meyers (L.U.T.O.) 100 30 12 3.Q3 RECLAME. 1420 betere is er met. M. O.erlsma 50 33 8 1.51 Bos 100 33 11 3.03 W. Swaak, res69 50 11 1.38 B. Sc'houten 100 50 15 2. G. Vermeer Jr., res. 36 56 3 0.64 H. Niekerk, res 100 56 8 1.78 L.U.T.O. 4 gew. part., D.O.S. 0 gew. part. De uitslag A.D.O. IIPoort v. Gleef II voor de 3de klasse luidt: A. L. v. Ilerson (P.v.Cl.) 73 40 13 1.82 Jac. Blom (A.D.O.) 100 40 12 2.50 H. J. Koel 100 49 12 2.04 J. Schuurman 97 48 13 2.02 J. de Boo, res100 49 12 2.04 D. Randeraat 97 48 11 2.02 .T. Blansjaar 100 38 16 2.63 F. Weyers 76 37 6 2.05 Poort van Cleef 3 gew. partijen! A.D.O. 1 gew. partij. o SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND (2de Klasse). Le wedstrijd BussumLeiden. I11 het aehlerzaaltje van „In den Ver gulden Turk" werd gisteren de wedstrijd Bussum ILcidscii Schaakgenootschap 1 gespeeld. Precies op den afgesproken tijd, elf uur, waren de Bussumers present, ook de Leidsche spelers waren allen aanwezig, zoo dat men op tijd kon beginnen Onder leiding van Dr. J. F. Sirks had de wedstrijd, die met een pauze van één uur, tot des middag9 6 uur duurde, een aangenaam en vlot ver loop. Alleen was de uitslag: 41/241/2 eU I afgebroken partij, die veel gunstiger voor Bussum staal, niet, zooals de Leidenaars gewcnscht en verwacht hadden Wel was hel bekend, dat Bussum eenige sterke spe lers telde, maar dat de 4 hoogste borden allen voor de Leidsche Club verloren zouden gaan, had toch niemand verwacht. Gelukkig werd dit verlies eenigszins gecompenseerd, doordat de drie laagste borden wonnen. Het 5e bord werd remise. De stand was om pl.m. 4 uur deriialev 4 1/23 1/2 voor Bussum. De partijen van het 6e en het 7e bord waren toen nog niet uit, zoodat de spanning er tot het laatst in bleef. Dr Hins, die aan het 6e bord speelde was in een toreneindspel een pion voor, maar dit soort eindspelen moet men de uiterste omzichtigheid ge speeld worden, wil men remise vermijden. Tenslotte bij den 70en zet gaf zijn tegen stander het op. De stand was nu 4 1/2-11/2 Inlusschen was Segaar aan het 7e bord, die aanvankelijk goed stond, door een foutieven pionzet een pion achtergeraakl. later verloor hij nog een pion en ook zijn stand was niet bijzonder goed geworden. De arbiters kon den het bij de beslissing niet eens worden, zoodat deze partij naar het Hoofdbestuur ter beslissing is opgezonden. De kans op re mise i9 zeer gering. De volledige uitslag luidt: Bussum IL. S. G. I G. R. D. v. DoesburgG. Bosscha 10 Jhr. Dr. D. v. Foreest—W. II. Bosscha 1—0 C L. C. DekkerW. Demmendal 10 5 II. v. GroningenIr. J. J. G. v. Hoek 10 J. C. A. FischerW. II. v. d. Nat 1/21/2 E. SmitDr. C. II. Hins 01 II A. KoenM. M. Segaar xx D. N. Heuff—Mr. C. J Goudsmit 0—1 W. HazeuW. de Bruin 01 G. E. Herwig—P. L. J. Rassers 0—1 Totaal 4 l/2x—4 l/2x ALPHEN. Speldjesdag. Morgen zal de Chr Nat. Werkmans bond alhier den jaarlijkschen sneldjesdag houden ten bate van hel l.'b.c.-fonds. Aangereden. -Mejuffrouw B afkomstig uit Zwam- merdan werd nabij de Oranjestraat aan gereden door een auto ten gevolge waardoor de fiets van genoemde juffrouw geheel werd verbrijzeld. De juffrouw zelf kwam er gelukkig goed af. De staking bij de N.V. Oosthoek Zn. Omtrent de staking bij de N.V. Oosthoek Zn. wat de bemiddeling van den burge meester betreft, vernemen wij nader, dal de burgemeester een onderhoud heeft gehad met een door de verschillende hoofdbestu ren opgegeven deputatie van stakers. Dit onderhoud moet een informeerend karakter hébben gedragen. Naar wij voorts vernemen hebben de organisaties als voorwaarden van de bemiddeling gesteld, dat al de arbei ders in dienst zuilen genomen en geen ran cune-maatregelen zullen mogen volgen. Overigens is alles zeer rustig. De staking draagt een zeker karakter. De 1de slakings- week is ingegaan Kunstnijverheids- en architectuurs- tentoonstelling? Naar wij vernemen worden pogingen aan gewend om gedurende de as. winkelweek» in onze gemeente ook een tentoonstelling op 'tgebied van kunstnijverheid en archi tectuur te organiseeren. Deze tentoonstel lingen oogstten reeds in vele groote en klei nere plaatsen succes. Voor een en ander heeft zich reeds een plaatselijke commissie gevormd, welke commissie reeds een verga dering heeft gehouden met eenige leden van het instituut stad en landschap van Z.--H., benevens den voorzitter van het win'kelweekcomité. Gevonden voorwerpen: 1 br. ieder dameslaschje met m'houd, 1 portemonna^ met inhoud. 1 zilveren ZeeuwsChe broche. 1 bel.plaatje 1930 en 1 badcostuum met handdoek. Inlichtingen politiebureau. Naar wij vernemen werd in het nieuwe wijkgebouw „Bethel" aan de Emma- laan een zaalorgel geplaatst BOSKOOP. Bezoek van den Amerikaanschen gezant. De Amerikaansche gezant en diens echt- genoote hebben een bezoek aan deze meente gebracht. Zijne Excellentie werd ontvangen door het gemeentebestuur van Boskoop, waarna verschillende kweekerijen werden bezocht. HAZERSWOUDE. Op conconrs. •De Chr. Zangvereeniging ..Zang en Vriend schap" en het kinderkoor alhier zullen bei den deelnemen aan het zangconcours te Oegstgeest den 2en Pinksterdag. De zang vereeniging z?.l uitkomen in de 2e afdeeÜn; en het kinderkoor in de 4e aldeeling. Wij wensehen beiden vereenigingen veel succe* Hel jaarlijksche onderzoek der verlof gangers lichting 19181921 zal voor deze gemeente plaats hebben op Maandag 2 Juni a.s., des n.m half drie te Alphen a. d. Rjja in liet gymnastieklokaal der openbare school in de Schoolstraat. Maandag 2 Juni zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinentin?. Men vervoegde zich hiertoe des v.m. tus- schen 9 en 10 uur aan de ziekenbarak en verzuime niet de trouwboekjes mede i brengen. De collecte gehouden in de Ned. Hem Kerk voor de inwendige zending heeft op gebracht f. 66.77. KOUDEKERK. Bloempjesdag. Het bestuur van de vereeniging „Het Groene Kruis" stelt pogingen in het weit, om uit onze gemeente enkele zwakke kin deren uit te zenden naar een herstellings oord aan zee of bosch. Daartoe organiseert zij een bloempjesdag, welke gehouden zal wonden a.s. Dinsdag 27 Mei. Het vierjarig meisje van den ar beider C. Groen viel in den Rijn. Maar door de moedige redding van de buurvrouw Lignv kon he( meisje uit hel water ge haald worden, en de levensgeesten we" op le wekken. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgei) 27 Mei a.s. des nam. 7.15 uur bijeen, ter behandeling van 1. Mededeelingen en ingekomen stukken- 2. Notulen. 3. Wijziging begrootfng 1929» 4 Voorstel tot aankoop grond (Inlichtin gen worden ter vergadering verstrekt). Rondvraag. De Munnikenpolder. Ingelanden van den Munnikenpolder hebben de rekening over 1929 vastgesteld, op inkomsten f. 1724.07* in uilgaaf van 1404.82 saldo f. 319.25°. De begrooling over 1930 is bepaald op inkomsten uilgaaf van f. 2102.43° met een omslag van f. 750 per hectare. 4 De Kalkpolder. Tn gelanden van den Kalkpolder hebben de rekening over 1929 vastgesteld op ia- komsten f 1202.83° in uitgaaf van f 86675 saldo f 336.08s De begrooling over 10^0 is bepaald op in en uitgaaf van f. 114755 met een omslag van f. 8.per hectare. WOUBRUGGE. In een sloot gereden. De bestuurder van een bakfiets kwam met een der wielen in aanraking met een in den berm van den weg geplaatst wit nummerpaallje. met het gevolg, dat de bak fiets kantelde en de bestuurder in de langs den weg gelegen sloot terecht kwam Een en ander werd door omwonendeD weer i& orde gebracht, de bakfiets was echter be langrijk beschadigd Mond- en Klanwzeer. Hel mond- en klauwzeer onder het ree breidt zich in deze gemeente snel ui' geen polder meer waar geen ziek of rer- dachi vee in loipt, terwijl de ziekte over ne slgemeene genomen kwaadaardig is. Burgerlijke stand. Geboren Ties, zoon van D. Naula cn Svlsma. 2—2 I,

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6