17l«le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 26 Mei 1930 Tweede Blad No. 21531 GEMENGD NIEUWS. groote brand te kaatsheuvel. verdronken. aan de gevolgen overleden. uit een brandend huis gered. diefstal te arnhem. tegen een huis gereden. BUITENLANDSCH GEMENGD. motor contra auto. groote hotelbrand bit oslo. het testament van fridttof nansen. DE KONINKLIJKE FAMILIE woonde Zaterdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam de gala-voorstelling bij. Hierboven de Koninklijke familie, terwijl zij, gezeten in de koningsloge het programma bestudeert. DE HEER A v. ZON, chef vao het goederenbureau der Nederl. Spoorwegen in Amsterdam, zal op 31 Mei a.s. zijn 40-jarig dienst- jubileum vieren. De Roemeensche reg-eering heeft op een aantal dagbladen, die ten gunste van ex-prins Carol schr^veu, beslag laten leggen. H. M. DE KONINGIN begaf zich gistermorgen, vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik te voet van het Paleis op den Dam te Amsterdam naar de Nieuwe kerk. HET MONUMENT TER HERINNERING AAN WIJLEN JOHAN MESSCHAERT is Za terdag te Hoorn in het plantsoen voor het station door jhr. mr. dr. E. A. van Beresteijn onthuld. Een foto van de plechtigheid, welke door een groote merngle werd bijgewoond Ü1 - OP -HOUTRUST TE DEN HAAG is gistermiddag de Inter nationale Korfbalwedstrijd NederlandBelgië gespeeld. Uitslag 71. RAMSAY MACDONALD heeft, vergezeld van zijn dochter Ishbel, een tocht per vlieg machine gemaakt van Croydon naar Edin burgh (Schotland.) De premier met zijn dochter voor het toestel even voor het vertrek van Croydon. Schade 2\/» a 3 ton. Gistermiddag om halfvier brak brand uit jn de stoomschoehenfabriek van de N.V. M. Zacht, gelegen aan de Hoofdstraat te Kaats heuvel. In een halfuur tijd was de fabriek, d'e een oppervlakte beslaat van ongeveer 1200 vierkante Meter, geheel in den aseh ?elegd De plaatselijke brandweer was spoe- Ier plaatse, doch bepaalde zich met de Jler stralen, die te harer beschikking ston- en' tot het nat houden van de omliggende gebouwen en van het nieuwe in aanbouw Z|jnde gedeelte. Om kwart over vier was reeds de Tilburgsche brandweer, die even- ^ns gealarmeerd was, met een stoomspuit ,er Plaatse. Aan haar krachtig optreden is et ie danken, dat het woonhuis voor het gespaard bleef. De schade wordt geraamd op 21/a a 3 ton. fabriek was verzekerd tegen brand- en hijfsschade. 150 arbeiders zijn tijdelijk 'Uilen werk gesteld. Persoonlijke ongeluk- en karnen niet voor. Omtrent de oorzaak ^a?Aen brand is nog niets bekend. Door kit, dat een dezer dagen reeds een be- 6'n van brand werd ontdekt, dat men tijdig «f l bunnen blusschen. acht men brand- Wohting niet uitgesloten. Zaterdagavond is in de Oilde Gracht bij de Weesbrug te Utrecht een kano met den 17-jarigen slagersknecht J. J. uit de Anje lierstraat aldaar, omgeslagen. De jongen kon niet zwemmen en verdween onmiddel lijk in de diepte. Voorbijgangers trachtten hem te redden en de heer Van E. slaagde er in hem uit .het water te halen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. De heer M. M. uit Amsterdam, die op den Rijksstraa tweg ScherpenzeelRens woude met zijn auto tegen een boom botste is in het ziekenhuis te Amersfoort overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand uitgebroken in het perceel Boier- diep 72 te Groningen, terwijl de 72-jarige bewoner reeds te bed lag. Een agent van politie heeft den man uit het brandende huis gered De woning is geheel afgebrand De oorzaak is vermoedelijk te zoeken in het feit, dat de man. veronderstellende dat er dieven ;n huis waren, met een lampje de zolder is opgegaan, waar vonken van het licht zijn gevallen. Zaterdagavond werd door de politie een 18-jarig jongmensch aangehouden, dat zich le Arnhem enkele dagen geleden had schul dig gemaakt aan diefstal van twee briljan ten oorbellen ter waarde van f. 400, een zilveren taartschep en een zilveren lepel Het jjongmensch, dat afkomstig is uit Lien- den en werkzaam is op een fabriek té Tiel had de oorbellen reeds voor f. 60 beleend in de Bank van Leening. Een gedeelte van het geld was nog in zijn bezit, evenals de zil veren taartschep en lepel. Reeds eerder heeft hij met de politie .kennis gemaakt. Hij werd toen voorwaardelijk .veroordeeld met een proeftijd van drie jaren. Deze proeftijd was nog niet verstreken, zoodat ook deze straf ten uitvoer zal worden gebracht. Het jongmensch zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Gistermorgen tegen 12 uur reed de 22- jarige motorrijder D. van der Veen uit Rot terdam met een 50 K.M.-vaartje tegen de achterwielen van een auto, die langzaam de Kerklaan te Heemstede wilde inrijden. De motorrijder werd rnet een gebroken dij been en eenige hoofdwonden opgenomen. Hij is naar de Maria-stichting vervoerd. De duorijder bekwam geen letsel. Het motor rijwiel en de auto werden beschadigd. Gistermiddag omstreeks halfdrie reed de 25-jarige heer S. H. Maarse, reiziger uit Amsterdam, met zijn F N.-motorrijwiel rich ting Ede komende van Arnhem. Vermoede lijk doordat de band is gesprongen, of dat de bestuurder is geslipt, is hij met volle vaart met zijn hoofd tegen het oude tolhuis even voorbij De Ginkel. gekomen. Menschen, die in de buurt waren, zagen hem op zijn motor tegen den muur ge drukt zitten en constateerden, dat de motor in brand vloog, de heer M. had zijn geheele hoofd opengespleten, terwijl zijn geheele onderlijf en de beenen verbrand zijn. Het lijk is per auto naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Ede overgebracht. Dr. Meyer verrichtte de doodschouw. De familie van het slachtoffer werd door de politie gewaarschuwd. Het- bekende Grand-Hotel aan het Aaa- gaardstrand in de nabijheid van Oslo is door een brand geheel in de asch gelegd. Vier personen, «iie op de zolderverdiepina sliepen, konden zich slechts redden door op het laatste oogenblik langs een ladder af te dalen. Het hotel was een der meest gezochte etablissementen in de omgeving van Oslo. „Wat is dat toch voor een cigaret, die je rookt, George?" (Humorist). In de gehouden zitting van de Noorserie Maatschappij voor Wetenschappen, werd het testament van Fridtjof Nansen ge opend. Een vierde deel van zijn vermogen een bedrag van ongeveer 90.000 kronen, heeft hij vermaakt aan het Nansenfonds. Dit fonds beschikt daardoor thans over een bedrag van ruim 6 millioen kronen. Rt staat onder beheer van de Academie van Wetenschappen te Oslo. In de zitting werd voorts medegedeeld, dat Nansen het be drag. dat hij ontving toen hem den Nobel prijs werd toegekend, alsmede eenzelfde bedrag, dat een Deensche Maecenas hem had gezonden eveneens aan het Nansen- fonds had vermaakt om te gebruiken voor humane doeleinden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5