OPENING DER NIEUWE LEIDSCHE GROENTEVEILING Aspirin 71*te jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 21 Mei 1930 Derde Blad No. 21527 INGEZONDEN. Een gedenkwaardige dag. Een koele luchtstroom, Een overzicht van de oude veiling-tribune. 'Duidelijk, ziet men, hoe nauw de koopers hier opeengehoopt zaten. De nieuwe tribune biedt ook ki dft opefcfo een groote verbetering--! De nieuwe verlingiriibune even na „den eersten koop" door den Burgemeester. Op de eerste rij van links naar rechts: Burgemeester v. d. Sande Bakhuyzen, Weth. Splinter, iWeihouder Tepe, Wethouder Goslinga, de heer Mennes, Mr. Dr. v. Strijen en de 'heer Ten Cate Brouwer. ^gemeester v d. Sande Bakhuyzen knipt het lint door, waarna de eerste met groente Steden sohuiten een lust voor het oog! naar binnen konden varen. De toestand aan den Apotheker9dijk tijdens een der vroegere veilingen. De omwonenden blijken verheugd verlost te zijn van de geweldige drukte, die steeds zulk een rommelig aanzien met zich bracht. Aan hun vreugde gaven zij uiting door vlagvertoon op den dag der laatste veiling. wees op de onmisbaarheid van Gods Zegen, die allereerst noodig is en hoopte dat de be langen voor de koopers, zoowel als die van de verkoopers, hier steeds zullen worden ge diend. Voorzitter van Vliet bracht tenslotte zijn dank over aan hen, die bloemen en ge schenken hadden gezonden, alsmede aan de sprekers voor hunne gelukwenschen. Nadat, zooals wij reeds meldden, door den burgemeester het lint voor de verkoop- tribune onder eenige welsprekende woor den was doorgeknipt en hij „de eerste koop" verricht had, gevolgd door de wethouders, trad als eerste werkelijke kooper op de heer Smeerdijk uit Amsterdam, die vanaf de oprichting kooper op de veiling is ge weest. Hem werd tevens een kistje met sigaren aangeboden. Vervolgens begon de eerste officieele vei ling. Voor de smakelijk opgestapelde groen ten een kleurig tafereel! werden goede prijzen betaald: een gelukkig voorlecken! De aanwezige autoriteiten op de tribune volgden met groote belangstelling het ver loop der veiling, waarna men in de koffie kamer nog langen tijd bijeen bleef. Na het diner in „In den Vergulden Turk" behoorde deze voor de tallooze belangheb benden in het tuindersbedrijf zoo histo rische feestdag, tot het verleden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. EEN VERBINDINGSLIJN HAARLEMMERMEERSTATION- STATION NED. SPOORWEGEN. Ik kan niet nalaten eens te wijzen op het groote ongerief van het niet-aansluiten der Haariemmermeerlijn op de groote lijn. 't Is toch te erg, dat terwijl de verbin dingslijn bestaat, daarvan geen gebruik ge maakt wordt. De lijnen worden toch aan gelegd ten nutte van het algemeen, op wel ken grond de wet dan ook onteigening van het benoodigde terrein toelaat. Waarom bestaat bedoetöe aansluiting niet? Meermalen wordt beweerd, dat de ge meente Leiden haar zou tegenhouden, ten- RECLAME. einde de bewoners van de Haarlemmermeer te nopen hurr inkoopen in Leiden te doen. 't Is niet te gelooven; het zou al te „klem" zijn. Maar bovendien: Hoe zou de gemeente dit kunnen tegenhouden? Dit! gaat toöh buiten haar bemoeiingen. Ook beweert men, dat het verkeer op de Haarlemmermeer te onbelangrijk is om over te gaan tot een aansluiting op de hoofdlijn. Maar het spreekt vanzelf dat een lijn, die niet te bereiken is, geen verkeer heeft. Het ongerief van het ontbreken der ver binding is zeer groot; zóó groot, dat men er maar de meerdere kosten van een reis via Haarlem voor over heeft. Benadeeling van den Leidschen winkel stand. door de verbinding, lijkt mij denk beeldig. Zelfs de ellendige bestrating van het Stationsplein weerhoudt de Leidenaars niet om dagelijks naar Den Haag te gaan. Hoogachtend, F. M. VAN DE VELDE. Oegstgeest. -ken, dat de veiling er toe zal bijdragen, de tuinders in en om Leiden vooruit te helpen. De heer G. Doeve, die de eerste voorzit ter der veiling was, bracht een eere-saluut aan het gemeentebestuur en raadde den tuinders aan, voortdurend zuinigheid, net heid en eerlijkheid te betrachten, opdat er steeds een groot vertrouwen zal bestaan. Hij uitte zijn verwondering over het schit terende gebouwencomplex en gaf den raad de aanwezige kanalen te noemen het Tuin ders-, het NoonDOost-Zuid en Westkanaal. De heer Droste spak nog namens de af- deeling Leiden van den Bond van Conser venfabrikanten, terwijl architect Goldberg het groote doorzettingsvermogen van het gansche personeel prees en op de uitmun tende samenwerking tusschen hem, de aan nemers en de werklieden wees. Voorts dankte hij wethouder Splinter, de directie van Gemeentewerken, alsmede de ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht voor hunne medewerking. Spr. eindigde met zijn boste wenschen voor de toekomst, on danks het feit, dat de resultaten van dit voorjaar nog niet gunstig zijn. De voorzitter van de afd. Leiden van de Ver. van Kleinhandelaren de heer Laman, Lef op oranje band en Bayerkrul». Prijs 75 et». 1001 Heit komt ons voor, dat het gemis van een zoodanige verbinding voor een zeer belangrijk deel wordt opgeheven door de tramlijn der H. T. M. en de autobusdienst van „Stadsverkeer". Wij kunnen derhalve moeilijk aannemen, dat de reizigers uit de Meer enkel om die reden den voorkeur zou den geven aan de duurdere reis over Haar lem. Overigens is er voor het denkbeeld op zichzelf wel iets te zeggen. Red. „L. 0." waar zij al jaren moest staan. Door de schitterende verbindingen kan nu geprofi teerd worden van de behoeften van de we reldmarkt. In verband met mogelijke ko mend: noeilijkheden, toont spr. aau dat de Leidsche veiling buitengewoon iterk staat. De eendracht moge gehandhaafd blij ven. Spr. hoopt, dat de Leidsche veiling ook in de toekomst onder Gods Zegen moge groeien en bloeien. Mr. Gezelle Meerburg, sprekend namens de directie van de Raifeiszenbank te Utrecht, gaf uiting van zijn heuglijke ge voelens op dezen dag. Hij heeft er wel eens aan getwijfeld, of deze dag ooit komen zou. Spr. releveerde de groote eendracht in de vereeniging, en wees op de hechtheid van het omhulsel (het gebouw), daarbij de hoop uitsprekend dat ook de ziel (organisatie) even krachtig moge zijn. De Leidsche vei ling zij een sieraad voor den tuinbouw en de belangen van do tuinders mogen steeds door haar bevorderd worden. Ook de heer ten Cate Brouwer zeide ver heugd te zijn, naar dit nieuwe gebouw te kunnen trekken. De K. v. K. heeft zich al tijd ten sterkste voor deze veiling geïnte resseerd en getracht de samenwerking te verbeteren. Spr. brengt warme hulde aan voorzitter van Vliet. Groote activiteit, als mede een prachtige outillage zijn aanwezig en ondanks symptomen eener teruggaan de conjunctuur, kan de toekomst vol ver trouwen tegemoet gegaan worden. Hollandsche energie en kapitaalkracht gaan hier tezamen. Hij sprak de hoop uit, dat de gedachte van Genève ook goede vruchten zal dragen voor de tuinders en dat de regeering 6teeds een open oog voor de belangen der veiling zal hebben. Met de beste wenschen voor de vereeniging be sloot spr. De heer W. Bink sprak namens de Coöp. Boerenleenbank, wier belangen pa rallel loopen met die van de veiling. Hij huldigde voorzitter van Vliet, die op dege lijke en practische wijze gewerkt heeft. Na mens de bank bood hij een electrische klok aan voor boven het afmijntoestel, als sym bool van het medeleven van het bestuur met den tijd. Hij eindigde met den wensch uit te spre- Voorzitter van V'liet op het spreekgestoelte. D die in het warme jaar- M getijde zoo weldadig H aandoet, heeft vaalc een verkoudheid ten gevolge. Neemt dan Aspirin-Tabletlen. eenig op de wereld De openingsplechtigheid der nieuwe Leid- he Groenteveiling, waaraan wij gisteren eds een artikel wijdden, vereenigde, naast reeds genoemde autoriteiten, o.w. wij ook n gemeente-secretaris mr. dr. van Strijen ir. Blauw, directeur van gemeentewerken merkten, een groot aantal tuinders en opüeden, voor wie het gisteren een heug- i en zeer belangrijk feest geworden is! De Burgemeester tijdens zijn rede. Na de rede van den Burgemeester, die een d applaus ontlokte, sprak allereerst de er Valstar, voorzitter van het Centraal ireau van Veilingen in Nederland. Namens bureau bracht hij hartelijke gelukwen schen aan het Bestuur over. Spreker wees °P de enorme veranderingen, welke in het biinbouwbedrijf hebben plaatsgevonden, leiden was te groot voor servet en te klein voor tafellaken geworden. De. ontwikkeling der veiling bleek op een gegeven oogenbkk Zoodanig, dat zij zich aan de stad ontgroeid had. Leiden heeft zich nu geplaatst daar.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9