VERPLAATST BLIJFT GEVESTIGD UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELASTINGTERREIN. VARIA. HAARLEMMERMEER. Beroepen. Jot Géref. predikant aan de Oostzijde is keepen de heer J. van der Meulen te jjmaiden- Botsing. Op den Aalsmeerderse-g in Haarlemmer- Beer Hep gisteren een meisje te hoepelen, jij het naderen van een auto wilde het hind nog gauw den weg oversteken, het- re€o bijna een ongeluk veroorzaakte, want fe bestuurder kon niet dan door het nemen ran een grooten bocht een aanrijding ver dijden. Een uit tegenovergestelde richting komende wieirijdster botste echter met zoo- re?] kracht tegen bet meisje op, dat bei den tegen den grond vielen en verwondin gen opliepen, terwijl het rijwiel ernstig *erd beschadigd. HILLEGOM. De Raadsvacatuxe. Voor de vervulling der vacature in den gemeenteraad ontstaan door het overlijden ran den heer J. H M. Balvers, zou, zooals feeds meegedeeld ia, hiervoor in aanmer king komen de heer C. F. J. Dolk, als hij tiet de gemeente verlaten had. Volgens de R.-K. lijst komen dan in aanmerking de teeren J. van der Loo, L. Th. J. van Dijk, F. C. van Lierop Jzn. en J. M. Goemans, De heer Van der Loo, die vroeger al eens in den raad gezeten heeft, heeft nog geen besluit in zake zijn benoeming genomen. Hillegoms Gemengd Koor. Bit koor heeft een concert gegeven, dat siet bepaald druk bezocht was, maar zeer [eslaagd mag heeten. Het koor is sterk en leeft onder leiding van den directeur, den leer Jan Booda, ijverig en vooral ernstig gestudeerd, met het resultaat, dat de tronwe bezoekers van de uitvoeringen ver- test waren over de vorderingen. Er is ge- toten en men heeft zich dankbaar getoond roor het genotene. Het succes van den rond is bijzonder verhoogd door de wel willende medewerking van mej. E. Lode- rijks, die een talentvolle sopraan is en van ïen heer Cor de Wilde, die de cello mees- erlijk bespeelt. Deze medewerking is zeer gewaardeerd, mej. Lodewijks kreeg bloe men en de heer Cor de Wilde werd door 'den eere-voorzitter hartelijk toegesproken. Hij bedankte tevens ook mej. Lodewijks, en den directeur, die een prachtige bloe menmand kreeg. De Tandheelkundige praktijk te U.PHEN a. d. R. van HARTOGS laar RAADHUISSTRAAT tegen- wer Apoth. ALLARD te ALPHEN. Spreekuur eiken Dinsdag en Donderdag 103. De Tandheelkundige praktijk van HARTOGS te KATWIJK a. ZEE VOORSTR. 4, KATWIJK a. ZEE. Spreekuur eiken Maandag en Woensdag 10—3. 8013a KATWIJK AAN DEN RIJN. Gebroken eieren. De autobestuurder van een vrachtwagen eieren van de firma W. te Leiden, b.vam met zijn auto de Voorstraat uitrij den en ontmoette op den nauwen hoek bij de Roskam" de tram. Door de beperkte nimte aldaar nam hij zijn bocht wat kort. De kisten met eieren raakten den hoek van oe muur van ,,de Roskam". Een drietal kis- ten met eieren tuimelde naar beneden met net begrijpelijke gevolg; enkele honderden gebroken eieren. Een gedeelte was geheel •eiloren, een ander gedeelte werd door nabij won enden voor een binnenslagje over genomen, terwijl gemeentewerklieden het overige gedeelte voor hun rekening moesten nemen. Voor de firma W. een flinke schade post! o KATWIJK-AAN-ZEE. Aanbesteding. Dij de gisteren gehouden aanbesteding •an een woonhuis en garage aan de Secre taris Varkevisserstraat te Katwijk aan j5 voor den heer W. v. d. Plas, zijn de 'Eigende biljetten ingekomen: Gebr. Ver- oop f. 13300; T. Meivogel f. 12625, Ger. v. 'D) f-12050, A. de Best f.11960. Lood Zink- en schilderwerk is hierbij niet in kepen. o OEGSTGEEST. Veig. Holt. Mij. van Landbouw. De afd. Oegstgeest en Omstreken van e Holl. Maatschappij van Landbouw ver- fJ' 5? oisteren het Hotel „Het Bruine aard' te Sassenheira, onder voorzitter- aaP van den heer J. W. Marbus. *a opening werden de notulen onveran- t 'r'' vastgesteld. Onder de ingekomen •t(ikken waren er geen die stof tot bespre- 'ing opleverden. daarentegen gaf het rapport omtrent de •'•eiiwe Pachtwet aanleiding tot vele discus- Ug.en °Pmerkingen. rje PUnt 5: behandeling der agenda voor a.s algemeene vergadering ter bespre- van den slechten toestand in den -aa douw, werd met belangstelling kennis j^aomen van de conclusie v^n het hoofö- Tot afgevaardigde naar de alg. vergadering werd benoemd de heer J. W. Marbus. De rondvraag leverde niets bijzonders. Na verloting van een 5-tal prijzen, werd dc vergadering gesloten. Meisje aangereden. Op den Rijnsburger weg reed het 13-jarigs meisje A. S. alhier per rijwiel huiswaarts. Door de auto van de Gebr. De B. uit Voorschoten werd zij van acht aangere den waardoor zij kwam te val n. Zij zolf kwam met den schrik vrij, terwijl haar rij wiel ernstig werd beschadigd. De heer B. 'beloofde de schade te zullen vergoeden. Voor de telling betreffende het grond gebruik en den veestapel zijn voor deze gemeente de veldwachters met de uitvoe ring belast. De 16-jarige J. M. S. uit Hillegom, weTd nabij de Kanaulbrug. toen hij per rijwiel huiswaarts reed, door een anderen wielrijder, die een auto vast hield, aange reden. S. kwam zelf op de straat te vallen, waardoor hij zijn linkerbovenbeen heeft, ge kneusd. Door den passeerenden dr. H. uit Lisse is hij behandeld en per auto naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel werd beschadigd. Tot buitengewoon gemeenteveldwach ter der gemeente is door den Commissaris der Koningin aangesteld de heer TJST. Broek- soma, in dienstbetrekking bij do firma G. Lubbe en Zoon. RIJNSBURG. Tweetal. Door het Chr. Geref. kerkbestuur is het volgende tweetal opgemaakt: A. H. HU bers te Enschedé en Joh. Jansen te Leiden. PLUIMVEE. ERVARINGEN MET DE KLOEK. Heel ceel verkeerds ban er nog gebeuren als de kloek reeds een of meer dagen goed op haar eieren heeft gezeten. Ten eerste storing in haar onmiddellijke omgeving door nieuwsgierige en soms roofzieke katten of ook lastige, woelige honden. Dan raakt de hen haar rust kwijt, verdedigt zich tegen haar rustverstoorders, bijt van zich af, of vliegt wanhopig van haar nest. Is het dan een wonder dat ze een of meer eieren breekt? Nog veel erger is het bezoek ran ratten Sn de nachtelijke stilte. Deze halen de eie ren onder de hen weg, hetgeen ook niet zonder schermutseling gebeurt en waarbij soms eieren sneuvelen. Zelfs muizen kun nen heel wat schade doen aan een bToed- sel. Dit gebeurt maar al te vaak, als men de voorzorgen niet genomen heeft de lang staarten uit het broedhokje te houden. Voor ventilatie maken wij wel is waar met een cinterboor eenige flinke gaten, maar daar in slaan we dwars een spijkertje, soms twee, waardoor de opening verkleind wordt zonder aan de ventilatie te kort te doen. Da3r er bij een goede behandeling van geregelc op lijd te voeren geen eten bij het broedhokje aanwezig is, blijven de muizen weg en zoeken elders kans aan hun snoep, lust te voldoen. Ook kunnen we rondom hot broedhokje wat terpentijn verstuiven, iets waar muizen niet op gesteld zijn. Verder kan men er een schoteltje 'neerzetten met een droog mengsel van meel, suiker en gips. Als daarnaast dan een ander schotel- tje met water staat is men klaar. De mui zen snoepen van het mengsel, gaan dan drinken en in hun darmkanaal vc-rsteent de gips. Dit middel kunnen 3e muizc-n niet versieepen, maar 3e hen mag er niót aan komen. De gevolgen van het muizenbezoek kunnen zeer ernstig zijn. Ten eerste ver oorzaakt het onrust en bijten van de kip en als de kuikens uitkomen, loopt het heele- maal mis, daar de kloek, in de meening dat er weer muizen zijn, het pas uitkomende kuiken gaat pikken. Hot diertje laat na tuurlijk een smartelijk piepen hooren, waar door de kip tot radeloosheid komt. met gevolg, dat zij de kuikens, zooals men dat noemt, vermoordt. Haar moedertrouw gaat buiten haar schuld den verkeerden weg uit Een vaak voorkomende ramp is het als de kip van het nest wegloopt en niet meer wil zitten. Waarom? Doorgaans luis. Een goede broedster, die naar behooren ver zorgd wordt, gaat met in stating, maar wtT veel langer dan haar drie weken op het nest blijven. De oorzaak ligt dus in mijt (luis). Als die mijten er zijn, meegebracht door de hen, vermenigvuldigen deze onge looflijk sterk door de aanhoudende warmte, die in het nest ontwikkeld wordt. Zjj putten de broedster uit door bloedaflappen, be letten haar rustig te zitten en het dier ver bleekt merkbaar. Ditzelfde komt ook voor als de broedhsn kalkpooten heeft, die ondragelijk jeuken en die ook aanleiding kunnen zijn tot verlaten der eieren. Op deze ontdekt men vele bloed- stipjes, die niets anders zijn dan door de borst der hen platgedrukte mijten, die zich met bloed hadden volgezogen. De verzwak te vogel verlaat haar eieren en de eigenaar is de dupe. Hieruit blijkt hoe noodig het is met zuivere dieren en zuiver nest te be ginnen. Vóór het zetten bestuiven sommigen dan ook de hen met insek ten poeder of iets dergelijks. De goede kippenhouder waakt steeds tegen de luis. Eindelijk nog kunnen de eieren bevuild worden. Ook iets dat vaak een gevolg is van niet nauwkeu rige behandeling. Het voer moet uit haar gewoon graanmengsel bestaan, anders niets. De voedering der broedster op een vast uur en wel zoo, dat het gebeurt ge lijk met of even vóór het voeren der andere hoenders in de ren. Om goed te kunnen nagaan of alles wel gebeurt tijdens het luchten, is het raadzaam slechts ééne hen in ééne afzonderlijke ruimte te plaatsen, zoodal men zeker weel dat zij haar mest stoffen heeft afgegeven. In 't begin der drie weken lucht men korter dan later, ook hij koud weer duurt het niet langer dan 10a 15 minuten Men moet de hen steeds onder controle houden. RASKEUZE. Menigeen ziet op tentoonstellingen zeer fraaie exemplaren van allerlei rassen en voelt dan neiging of om eens van ras te veranderen of het zóó in Ie richten, dat er een nieuw rastoompje bij de reeds aanwe zige dieren gehouden kan worden Hel zou verwaand zijn te meenen, dat ons geschrijf een directen invloed kan uitoefenen op wat iemand nu „eenmaal in zijn hoofd zet". Maar dit raden wij toch aan begin geen uitbreiding als die gebeuren moet ten na- deele van aanwezige goede dieren. Begin ners zien vooral op groote tentoonstellingen zooveel verschillends in kleur en model, dat zij one meermalen vragen: wat is toch wel het beste ras voor mijn ren? Een be slist antwoord kan daar niet op gegeven worden, want al dadelijk zou de weder vraag klinken: welk doel? Bedoelt U alleen voor sieraad, of alleen nut. of misschien beide deze oogmerken? Dan komt nog ver der in aanmerking de beschikbare ruimte, zoowel in oppervlak als in ligging. Want is de ruimte zeer beperkt, dan moet men een of ander krielras kiezen. Bij wat meer oppen-lakte kan een keus gedaan worden onder middelzware rassen. Maar hoe groot het terrein ook wezen mag, het moet altijd aan eenige voorwaarden voldoen. Het moet hoog en droog gelegen zijn en zóó, dat de zon er een goed deel van den dag op schij nen kan. Een van direct zonlicht verstoken plek zal ongeschikt blijken om langer dan eenige dagen pluimvee op te houden. Gesteld, men wil een haan en acht hen nen houden, dan heeft men daarvoor lien vierkante meters oppervlakte noodig. Zijn het krielen, dan zullen vijf of zes vierkante meier voldoende wezen voor die negen dier tjes. In beide gevallen rekenen wij erop, dat het slaaphok zóó hoog van den grond staat, dat de ruimte er onder aan de ren ten goede komt. Vrije uitloop is heel mooi, maar komt in de stad zelden voor. Wie nu rustige, fraaie en tevens nuttige dieren wenscht, kunnen we in de eerste plaats de Wyandottes aanbevelen en meer speciaal de witte variëteit, die hel beste op den leg is doorgefokt en tegelijkertijd zeer aantrekkelijk in kleur en ronde vor men. Ze geven geen last door overvliegen, zijn in vergelijking met vele andere rassen weinig luidruchtig, eigenschappen dus voor een stadskip. Al heel wat jaren zijn de W. W. in trek, behaalden op vele legwedslrijden de over winning en winnen nog steeds aanhangers, zooals dc tentoonstellingen getuigen Wie eenmaal een goeden toom bezit, gaat er mee door en komt steeds verder in kwaliteit Als ik hier een lans breek voor de Wyan dottes, dan is daarmee nog niet gezegd, dat er geen andere beste rassen bestaan, waar om niet? In een volgende causerie zullen wij die gaarne aangeven, om ook aan den smaak van anderen te voldoen. Daar elk ras, ja misschien wel elke varië teit, een eigen behandeling verlangt, en men geenszins alle rassen op geheel dezelfde ma nier kan hnisvesten en voederen, is het noodig iets over deze punten bij de W W. te zeggen. Men kent wel de voorwaarden, die wij voor een goede stadsren stellen, ni. volkomen regenvrij, droge zandbodem, goed bereikbaar voor zon en licht, diep minstens anderbaiven meter, op manshoogle. zonder slokken of andere verhoogde zitplaatsen De ren moet zoo hoog mogelijk in twee deelen gescheiden zijn door middel van een deur, waarin een valschuit om direct naar ver kiezing de dieren bij minder gunstig weer binnen de besloten rep te kunnen houden. De liefst op een hoogte van 30 of 40 c.M. geplaatste legbak moet flink ruim zijn. zoo dat er twee hennen Ie gelijk gemakkelijk in zitten kunnen daar do W. hennen meestal in een en hetzelfde nest hun eieren depo- neeren. De zitslokken in de slaapafdeeling moeten voor W. W. minstens zeven centi meter breed zijn, goed plat. Daarop rust het lichaam goed uit en zijn de voeten geheel onder de veeren geborgen, omdat de teenen den breeden stok niet omklemmen, maar zij er met saamgevouwen voelen op rusten. Dc drinkbak moet ongeveer 95 c.M. hoog staan, zooveel mogelijk legen het er in scharrelen van zand beschermd. In de ren is voor de W W. het beste schoon, droog zand, zoo mogelijk een mengsel van zee- en rivierzand. Om des winters de groote afkoeling van het zand wat te temperen, strooit men alleen in de scharrelruimte kaf. haksel of droog blad. Zoo blijven ze schoon, ais tenminste hark en zeef het hunne doen en de mest eiken dag uit het slaap- kwarlier wordt weggenomen. Bij vriezend weer is de W. dankbaar voor een paar malen per dag dadelijk na het voeren van wat aangewarmd drink water. Jonge hennen vragen voor den leg een krachtige voedering, waarbij levertraan, gist (sapiol), vleeschmeel, Karmelpo (karne melk in poedervoran), garnalenmeel enz. dienst kunnen doen als extra bijgiften. Da granen voert men bij voorkeur apart als gerst, tarwe, haver, groene erwten, zonne- pitlen, rijst enz., maar liever heelemaall geen mais Zeer veel groen vragen ze op alle leeftijden, ook van kuiken af aan kalk- deelen, gemalen natuurkrijt, schelpen, houts kool, gestampte kalkpuin, grit enz. Begint men daarmee pas als ze gaan leggen, dan is het vaak te Iaat en komen de gevolgen. De legprestaties der W. W. nemen steeds toe, vooral bij het z.g, nutlype, dat wat min der rond in vormen en vooral wat langer in rug en staart is. Op vele legwedslrijden hiïr te lande en elders bereikten ze vaak den top In de stadsren meestal tot een ge middelde van 180 eieren in een legjaar Weinig minder in het tweede en vaak nog 110 in het derde jaar Het is niet noodig hier de enorm hooge cijfers van enkele afzonderlijke hennen le vermelden, dat zijn uilzonderingen Maar geen laat-broed' Die beginnen pas als ze negen maanden oud zijn. d»t is veel te laat We zorgen dus in April te broeden De töoikuikens leggen, als ze zonder tegenspoed opgroeien legen de zeven maanden. Vroeger beginnen voor al voor sportdieren is niet gewenscht Zul ke vroege legsters bereiken niel de hreede ontwikkeling, die we zoo gaarne bij de W. zien. Bij de W. zooals bij de andere mid delzware rassen zorge men voor overvoe ding daar ze van hun voorouders, de Co chins en Brahma's wel wal gulzigheid heb ben meegekregen. Om de gele beenkleur zoo lang mogelijk t° doen blijven, is het goed zoo nu en dan de beenen en teenen met een klein kwan tum raapolie in te wrijven, eigenlijk meer masseeren. De ruimte op den zitslok ingenomen, be draagt tusschen 25 en 30 e.M. De afstand er van tot den wand 40 c.M. Bij opgericblen s'and van den haan mag de kop de zolde ring niet raken Bij één haan zet men niet meer dan acht hennen. Men moet erop let ten of in den foktijd de haan soms wat bijgevoerd dient te worden. OVER BESLAGLEGGING. De belangstelling, gewekt door een vorig artikel waarin iets over „beslagleggen" werd gezegd, geelt mij aanleiding thans nog eens wat dieper op dit punt in te gaan. Voor een juist inzicht is het wenschelijk in korle trekken na te gaan op welke wijze de invordering der directe belastingen plaats heeft. De invordering geschiedt in het algemeen door den Ontvanger, aan de hand van de kohieren, welke hem door den Inspecteur worden ter hand gesteld. Na de overne ming van het kohier zendt de Ontvanger den contribuant zoo spoedig mogelijk een gedagtcekend aanslagbiljet, waarop tol in bijzonderheden de samenstelling van den aanslag staat vermeld. In normale omstandigheden kan de be taling in zoovele gelijke termijnen geschie den. als er maanden in Tiet belastingjaar overblijven, tc rekenen vanaf den datum van het aanslagbiljet. Op den laatsten dag van elk dier maanden vervalt dan één Ier- mijn. Wordt de aanslag echler zoo laat in hei belastingjaar uitgereikt, dat er geen 5 maanden meer resteeren, dan kan de be taling nochtans in vijf gelijke termijnen plaats linden. Luidt, de dagteekening van het aanslagbiljet der R. I. B. bijv. 14 Febr., dan ven-alt de eerste lermijn 31 Maart, de tweede termijn op 30 April en zoo vervol gens. Do praktijk leert, dat men in het algemeen geen vervolgingskosten heeft te vreezen, indien men twee termijnen betaalt vóór den datum, waarop 2/5 van den aan slag verschuldigd was. Fr zijn echter ook bepaalde omstandig heden. waarbij de aarslagen dadelijk en ineens invorderbaar zijn: dit is o m. het geval, wanneer de belastingplichtige in staat van faillissement is verklaard, als mede in geval van beslagneming van roe rende goederen vanwege het Rijk ot van verkoop dezer goederen, tengevolge van een beslagneming namens andere personen; ook wanneer de contribuant het Rijk metter woon wil verlaten, worden de aanslagen in de direcle belastingen dadelijk en ineens invorderbaar. Merkwaardig is het, dat npg steeds niet algemeen bekend is, dat de verplichting lot betaling niet opgeschort wordt door de in diening van bezwaarschriften tegen den aanslag of door verzoekschriften tot het verkrijgen van ontheffing, of zelfs door ver kregen surséance van betaling. Wél weten de meeste menschen, dat direcle belastingen, die niet zijn ingevorderd binnen drie jaren na de dagteekening van hei aanslagbiljet of van de laatstbeteekende vervolgingsakle. verjaard zijn. Ik vrees echter, dat deze wetenschap voor het aller grootste deel der belastingbetalers van geen beteekenis is geweest, want de Ontvanger zorgt er wel voor, dat deze fatale termijn niet wordt overschreden. Het spreekt vanzelf, dat de Staat zoo verslandig is geweest er voor te zorgen, dat de risico's wegens wanbetaling zoo klein mogelijk blijven. Dit ging heel gemakkelijk, door aan de directe belastingen een vér strekkende preferentie toe te kennen. Het verst is men gegaan t. o. van de grondbelasting; aan deze belasting is het recht van den voorrang toegekend boven alle andere schulden, met uitzondering van de geprivilegeerde schulden,, bedoeld in de arl. 1185 en 1195 van het Burgerl. Wet boek. Wat de overige directe belastingen betreft, heeft de schatkist het recht van voorrang op al de roerende en onroerende goederen van den belastingschuldige boven alle an dere schulden, met uitzondering echter van de zoo juist vermelde bevoorrechte schulden alsmede van hypotheek en scheepsverband. Vóór 1922 gingen o.m. de inkomsten, en oorlogswinstbelasting vóór de hypohecaire schuldeischers en door de hooge bedragen dezer belastingen in de oorlogs- en na-oor logsjaren, was het in 't geheel niet Om nu het vertrouwen in soliditeit van hy pothecaire schulden, die leelijk in het ge drang raakten te bewaren c a. te herstellen is bepaald dat dit recht den voorrang heeft boven de direcle belastingen, met uitzonde ring van de grondbelasting. Betaalt men nu niet op tijd, dan ontvangt men eerst nog een aanmaning, welke bij niet voldoen, gevolgd wordt door het vaak bezongen dwangbevel Blijft men ook voor deze eer onverschillig, dan komt de deur waarder om beslag te leggen. Nu moet hier echter even naar voren worden gebracht, dat onder geen beding beslag gelegd kan worden op de roerende goederen, omschre ven in art. 447 en 448 van het B W. Hier onder wordt bijv. begrepen het noodige bed en beddegoed, fcleeren, gereedschappen van ambachtslieden en de voorraad spijs en drank, die in huis is. boeken en gereed schappen ter waarde van f 200 en die nende tot onderwijs, kunsten en weten schappen enz. Voorts is beslag onder den werkgever op het door dezen aan den arbeider verschuldigde loon ingevolge art. 1638g B. W slechts veroorloofd tot een vijfde van het in geld vastgestelde loon, indien dit althans f. 4of minder per dag bedraagt, terwijl beslag op bezoldiging en pensioenen is toegelaten op f. 800 na, welk bedrag niet voor beslag vatbaar is. Ook op renten, welke uitgekeerd worden krachtens de Ouderdomswet en Invaliditeitswet, kan geen beslag gelegd worden Overigens kan de Ontvanger beslag doen leggen op alle roerende en onroerende goe deren van den belastingschuldige en op do roerende goederen, dienende tot stoffeering van een huis. doch toebehoorende aan der den, die zich tijdens de beslaglegging op den bodem van den belastingschuldige bevinden. Hier wordt dus geen onderscheid gemaakt tusschen goederen van den belastingplich tige en goederen van derden: alles wordt ingepikt. Derden kunnen zelfs geen bezwaren inbrengen, noch eenig verzet in rechte doen tegen de in beslagneming, vooropgezet na tuurlijk, dal hun goederen zich op den bodem van den belastingschuldige bevonden tijdens de beslaglegging Alles wordt hier dus beheerscht door do woorden „bodem van den belastingschul dige". Immers het beslag wordt gelegd op de goederen aan den belastingschuldige tne- behoorend. of op goederen van derden welke zich bevinden op den bodem van den belastingschuldige. Om nu uit te maken of de goederen zich bevinden op den bodem is het onverschillig, wie eigenaar of huur der van de goederen of van hel bewoondo huis is, daar uitsluitend beslissend is de feitelijke verhouding van den belasting schuldige lot het perceel, waarin het ia beslag genomen goed zich bevindt. Er zijn nu uitspraken van verschillendo rechtbanken, aan de hand waarvan kan worden nagegaan, wanneer wél en wanneer er geen beslag mogelijk is. Bijv.: beslag op goederen van een ge huwde vrouw voor een belastingschuld van haar man. met wien zij gehuwd is buiten gemeenschap van goederen, is toegelaten, omdat de vrouw voor de toepassing der wet geving op de direcle belastingen niet als „derde" is le beschouwen. Geen beslag kan echter worden gelegd op hel meubilair van een door den belasting schuldige gemeubeld gehuurde woning, om dat de Rechtbank van meening was dat deze niel kan gelden als zijn bodem." Hieruit blijkt dus. dat het mogelijk is. dat „belaslingontganers" conslruclies scheppen waardoor het den fiscus moeilijk wordt ge maakt beslag te leggen. Vragen op dit gebied zullen gaarne door onzen medewerker worden beantwoord. EEN LEEUW GEOPEREERD. Dr. Bëlker te Leipzig is waarschijnlijk de eerste oogarts ter wereld, die het oog van een levenden leeuw uit de oogkas heeft gelicht. Het oog van den leeuw was gebles seerd tijdens een gevecht met een tijger en do geneesheer was van meening, dat het oog moest worden gelicht, wilde de ver wonding niet absolute blindheid tengevolge hebben. De leeuw werd in een speciaal geconstrueerde kooi gebracht, waarin het dier kon worden vastgebonden, zoodat het zich in het geheel niet kon bewegen. Men spoot het dier een verdoovingsmiddel in, doch, hoewel de dosis sterk genoeg was duurde hel wel een half uur eer de leeuw merkbaar was verdoofd. De dokter en zijn assislent verrichten de noodzakelijke opera tie en de leeuw bleef al dien lijd, de opera tie rkturde ca. een half uur, als in diepen slaap liggen. De operatie is uitstekend ge slaagd. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het melk- en kalfvee wat Zaterdag ten getale van ruim 700 stuks aan de Utrecht- sche markt werd aangevoerd, ging aldaar ook niet zoo vlot van de hand en de prijzen waren flauwer f. 260400 per stuk. Terwijl het guste weidevee er nog willig werd ver handeld en duur was f. 200360 per stuk. Pinkkalfstieren f. 180240 per stuk. Op de markten van gisteren Rotterdam, Groningen en Purmerend een korter aanvoer en alsof al deze markten in een vereenigd waren, overal bleek er minder kooplust cn liepen de prijzen iets naar omlaag. Zelfs voor de weidekoeien was de stemming kalmer Jonge fokbeesten stille handel en flauwer in prijs De vette koeien werden Maandag te Rotterdam nog prijshoudend verhandeld, ruim 500 stuks waren aange voerd. Gisteren 860 stuks en ging de hande'. stroever, met een teruggang van f. 1020, per stuk Noteering f. 0.901.15. Prima kwaliteit iets hooger. Amsterdam was Maandag al wat lager. Belangrijke kwan- tums geslacht Deensche koeien werd deze week weer ingevoerd. Zeer waarschijnlijk waren de Purmerender en Groninger mark ten ook daardoor beinvloed, want ook het slachtvee was daar iets goedkooper. Vette kalveren algemeen grooten aan voer, waardoor stugger handel met onge veer 5 a 10 cent per K.G lagere prijzen Gister te Rotterdam 1082 nuchtere kalve ren aangevoerd, welke heel vlug en duur werden verkorf"1 f 1322 per stuk voor dep dood en voor de fokkerij f. 2(5—40 De var- kensmarkten liepen Maandag, terwijl meest al prijshoudend werd ingezet, later terug, vooral Alkmaar en Rotterdam liepen voor de vette varkens slecht af Laagste prijs 30 cent Hoogslen prijs 36 cent per pond. Zou ters 3436 cent per pond. Purmerend gis teren voor de vette varkens prijshoudend 343ó'/» cent per pond Zouters 3334 ct. Te Groningen gister alles wal lager Op do vete schapen markten sinds vorige week weinig of geen verandering De Lammeren- markt te Texel had Maandag een vlug ver loop. Alles voor de Hollandsche marklen aangekocht. Prijzen van f. 22—28 per sluk. VAN DER S. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7