INGEZONDEN. UIT DE RIJNSTREEK. STER-TABAK KUNST EN LETTEREN. .volle weekprogramma's kunnen uitzenden. Voor te verneemt het blad, dat het be stuur van de vereeniging „De Vrije Luis tervink" het voornemen koestert om zich bij request te wenden tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ten einde ook zijner zijds tegen den aanslag op de A.V.R.O. met klem te protesteeren. Een afschrift van dit request zal wellicht reeds een dezei dagen door een deputatie uit het bestuur van voornoemde vereeniging aan den minis ter van Waterstaat tijdens een daartoe aangevraagde audiëntie worden overhan digd. DE OCEAANVLUCHT VAN KINGSFORD SMITH. D« Hollander Van Dijk tweede bestuurder. Zooals reeds werd bericht heeft de ver maarde Australische vlieger Kingsford Smith, die in Juni 1928 met zijn drie-rooto- rig Fokkervliegtuig „Southern Cross" dwars over den Stillen Oceaan vloog, be sloten voor zijn vlucht van Ierland naar Amerika als tweeden bestuurder een Neder- landschcn vlieger mede te nemen. Naar thans gemeld wordt, heeft Kings ford Smith zijn keuze laten vallen op den heer E. van Dijk, een der verkeersvliegers van de K.L.M. Als radiotelegrafist gaat mede de 'Australiër mr. Stannage. De vlucht zal zoo spoedig mogelijk wor den ondernomen. Mocht echter de vlieg tocht EuropaAmerika inmiddels door een anderen, zich momenteel prepareerenden vlieger zijn volbracht, dan zal de Oceaan- vlucht van Kingsford Smith geen uitvoe ring moer vinden, doch zal hij pogen in een solovlucht in recordtijd van Araster dam naar Australië te vliegen. Kapitein Kingsford Smith vertrekt mor gan naar Ierland om daar een geschikt ter rein te zoeken van waar hij voor zijn vlucht naar N.-Amerika zal kunnen starten. De „Southern Cross" wordt inmiddels in de Fokker-loods te Schiphol voor het groote avontuur in gereedheid gebracht. De vol gende week komt de Australiër in Amster dam terug om zijn vliegtuig ai te halen en er mee naar Ierland te vliegen, waar de Oceaanvlucht dan zoo spoedig mogelijk zal aanvangen. O EEN ZEILJACHT VOOR DE ADELBORSTEN. Geschenk van de Heldersche burgerij. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Het vorige jaar, hij het 75-jarig beslaan van het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, heeft een comité uit de Hel dersche burgerij gelden bijeengebracht om hel korps adelborsten een blijvend aanden ken aan te bieden. Men heeft de gelden al- gedragen aan den commandant van het Kon. Instituut, die, in overleg me! de co- mitë-leden van de reunie-feesten, besloten heelt, daarvoor een zeiljacht aan te koopen, waarmee de jonkers zich in den vacanlie- tijd practisch kunnen bekwamen in de zeil- sport. Gep. overste H. J. Boldingh (E. d.) en luit. ter zee le kl. der marine-reserve J. C. Kool haas zijn er in geslaagd een zeer solide en zeewaardig zeiljacht aan te koopen, dat be hoort tot de B-klasse. Het jacht bevat zes slaapplaatsen en veel bergruimte, zoodat de adelborsten er tenminste twee weken mee onderweg kunnen bGjven. Gisteren is het jacht officieel in gebruik genomen .nadat de zeewaardigheid was be proefd door een reis van zes dagen op de Zuiderzee bij ruw weer. De commandant van hel Kon. Instituut, kapitein ter zee F. J. Heeris, heeft met eenige hartelijke woorden van dank aan het college van B. en W. en het comité uit de burgerij het geschenk aanvaard. Reeds dezen zomer zullen de adelborsten gebruik makeu van het jacht, dat den naam Kijkduin draagt, als een herinnering aan de schenkers. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN Geen onderlinge verzekering van inwonend dienstpersoneel. De 17e algemeens vergadering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen is gisteren te Haarlem voortgezet onder leiding van mevr. M. J. Brauns-Schagen. In de avondvergadering van Maandag is de voorzitster door mevr. .1. MarcusNijland nog eens gehuldigd onder aanbieding van een geschenk. Besloten werd, dat het hoofdbestuur een enquête zal houden onder de leden naar de misstanden van het afbetalingsstelsel. In de vergadering van gisteren kwam o.m. in behandeling een vooTstel-Haarlem om aan een commissie van tenminste tien leden op te dragen de mogelijkheid le be- sludeeren van een onderlinge verzekering voor inwonend dienstpersoneel in de ver eeniging en een plan daartoe binnen een bepaalden tijd aan het hoofdbestuur voor te leggen. Het hoofdbestuur adviseerde afwijzend, omdat het niet op den weg der vereeniging wordt geacht te liggen zich te begeven op hel terrein van verzekeringsmaatschappijen. Het voorslel-Haarlem werd uitvoerig door mevr. C. J. Cohen TervaertKoch verde digd. waarna nog verschillende andere spreeksters het woord voerden. Namens het hoofdbestuur bestreed de vica-presidenle mevr. J. MarcusNijland de argumenten van de voorstanders eener onderlinge verzekering. Buiten hetgeen in het prae-advies wordt gezegd, voerde spr. o.m. aan. dat de vereeniging haar kleine •kapitaal niet mag riskeeren Het voorstel-Haarlem werd ten slotte ver worpen. Verder werd een groot aantal voorstellen van huishoudelijken aard behandeld. Besloten werd de volgende vergadering in [Assen te houden. DE NEDERLANDSCHE REISVERBENIGING. Het rapport-De Visser. Naar het Vad. verneemt, zal de Qommïa- sie-De Visser in de tweede week van Juni haar rapport omtrent de gebeurtenissen in de Ned. Eeisvereeniging kunnen vaststel len. Het rapport zou zeer omvangrijk zijn en zich meer tot een bespreking dan tot- een oordeelvelling bepalen. Uitvoerige ad viezen inzake een belangrijke reorganisa tie zouden worden ten beste gegeven. UIT DE S. D. A. P. Het Partijbestuur van de S.D.A.P. heeft, blijkens bericht in Het Volk, de volgende heer en uitgenoodigd, zitting te nemen in de commissie, die tot taak krijgt een koloniaal werkprogram samen te stellen: Albarda, Cramer, Mendels, Oudegeest, Schmidt, Z. Stokvis, Vleming, Viilbrief, Vliegen, Wes ter veld en D. van der Zee. Over de plannen van den minister van defensie tot uitbreiding van de oorlogs vloot, zal een manifest worden uitgegeven. In de vergadering van den Partijraad hebben de stemmen gestaakt over he<t voor stel van het Partijbestuur om uit de Partij kas aan de Vereeniging van sociaal-demo cratische gemeenteraads- en Provinciale Statenleden een subsidie van f. 2000 per jaar te verleenen. Voorts kwam o.m. aan de orde het ont werpregeling voor de te stichten plaatselijke en gewestelijke raden. Behoudens wijzagin. gan van ondergeschikten aard werd net ontwerp met één stem tegen goedgekeurd'. BEHANDELING ZIEKE MILITAIREN DOOR BURGER- GENEESHEEREN. Een binnenkort te verwachten legerorder zal een ministerieele beschikking bevatten betreffende de behandeling van zieke mili tairen door niet aan den militairen genees kundigen dienst der landmacht verbonden burgergeneesheeren. Deze regel, opgenomen in het „Reglement op den inwendigen dienst der infanterie" als art. 56 bis. luidt als volgt: 1. Het. staat ieder militair, behoudens liet bepaalde in het derde lid, vrij om zich in geval van ziekte, buiten de militaire gebou wen onder behandeling van een niet aan den militairen geneeskundigen dienst verbon den burgergeneesheer te stellen, een en ander behoudens goedkeuring van den be trokken compagnie, of daarmee gelijk te veel het raadplegen van den burgergenees heer invloed heeft op den gang van den dienst. 2. Uitgezonderd het geval, waarin belang hebbende door ziekte niet in staat is zich naar de kazerne of het gebouw, waar hij zijn dienst moet verrichten, te begeven, be hoeft met, door niet aan den militairen geneeskundigen dienst verbonden burgerge neesheeren aan hun militaire patiënten gegeven voorschriften, welke van invloed zijn op den gang van den diensl,door den betrokken commandant slechts rekening te worden gehouden van bekrachtiging door of vanwege den chef van den militairen ge neeskundigen dienst ter plaatse. Het door belanghebbende ter kennis brengen van be doelde door den burgergeneesheer gegeven voorschriften moei worden beschouwd als „ziek melden" overeenkomstig het bepaalde in het eerste lid van art. 56. 3. In de kazerne wonende militairen, waaronder in dit geval mede begrepen ver lofmilitairen, aan wie vergunning tot over nachten buiten de kazerne is verleend, die in de kazerne of daarbuiten tijdens de uit oefening van den militairen dienst genees kundige hulp behoeven, moeten zich onder behandeling van den militairen geneeskun digen dienst stellen. 4. Een militair, die zich onder behande ling van den militairen geneeskundigen dienst bevindt, mag slechts met instemming van den chef van genoemden dienst tei plaatse die behandeling afbreken. o R.-K. ONDEROFFICIERSVER. „ST. MARTINUS". To Amersfoort is de twintigste jaarver gadering gehouden van den R.-K. Bond v. Onderofficieren „Sint Martinus". Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo van f. 288 in kas was. Majoor aalmoezenier Noordman sprak de vergadering toe namens den kolonel hoofd aalmoezenier mgr. Evers. Hij stipuleerde o.m. de strijdvaardigheid der vereeniging en de aanwezigheid van het geestelijk ele ment. Bij de behandeling der afdeelings- voorstellen werd besloten de kwestie van de bevordering naar de verschillende al- deelingen te zenden en haar oordeel te vragen, opdat het hoofdbestuur daarma met voorstellen kan komen. Vervolgens werd besloten een commissie in te stellen, welke het hoofdbestuur zal hebben in te lichten over de vraagstukken, welke meer speciaal bet corps politietroepen betreffen. Des avonds zijn de oprichters van den bond en van de eerste afdeeling, Amers foort, gehuldigd door den heer Rijpkema. uit Maastricht, die den pioniersarbeid van de heeren Van 't Walderveen en Clemens uit Amersfoort en van den heer Rigens uit Haarlem memoreerde. Vervolgens wer den nog woorden van waardeering gespro ken door den heer Zwart uit Amersfoort en den garnizoenspastoor Hartman. Kapelaan Van Straeten hield een voor dracht over Godsdienst en Socialisme en wees er op, dat het socialisme de aanhan gers in stilte opkweekt tot Godloochenaars, daarbij er op wijzende, dat een katholiek geen socialist kan zijn. POSTDIRECTEUREN. Bij beschikking van den directeur-gene raal der posterijen, telegrafie en telefonie is, met ingang van 1 Juni 1930, aangewezen als directeur van het spoorwegpostkantoor No. 1 te Amsterdam de referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie A. Sand- berg te Rotterdam (P.); als directeur van het post-, telegTaaf- en telefoonkantoor te IJzendijke de commies bij den post-, tele graaf- en telefoondienst H. A. van Meeuwen te Rotterdam (Postkantoor): met ingang van 1 Augustus 1930, als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Hel- levoetsluis de referendaris Ilde klasse der posterijen, telegrafie en telefonie C. J. v. Burken te Utrecht (inspectie Spoorwegpost kantoren). o VEREENIGING „TOT STEUN". In hotel De Keizerskroon te Apeldoorn Ï3 de algemeene vergadering van de ver eeniging ,,Tot Steun" gehouden onder voor zitterschap van mr. J. Wiarda. In het jaarverslag wordt medegedeeld, dat verschillende af deelingen een kwijnend bestaan lijden, hetzij door den slechten stand hunner financiën, maar ook doordat enkele Voogdijraden meenen voor de kin deren een veiliger haven te vinden bij de meer Christelijk getinte vereenigingen. Door bestuursleden te kiezen, die ieder naar eigen aanleg meewerken om de ver eeniging bloeiend te houden, kan de activi teit der vereeniging, die ruim 800 pupillen verzorgt, bevorderd worden. Aan het financieel verslag is ontleend, dat aan giften en legaten in 1929 zijn ont vangen f. 10.985 (v.j. f. 14.831). Het aan deel in de opbrengst van weldadigheids zegels bedroeg f. S84. AaD contributiën werd ontvangen van buitenleden f. 1591 (v. j. f. 1555), van afdeelingen f. 2848 (vj. j. f. 3057) Aan Rijkssubsidie kwam f. 47.516 binnen (v. j. f. 51.301). Aan verpleegkosten en kosten voor klee ding van in gezinnen verpleegden werd betaald f. 42.009 (v. j. f. 41.153). De effecteD komen per 31 December 1989 op de balans voor met f. 159.041. Verpleegd werden in Beekzichf 30 kinde ren met 6589 verpleegdagen, op Boschzicht 34, kinderen met 6539 verpleegdagen, op Nieuw-Veldzicht 30 kinderen met 7005 ver- pleegdagen, op Oud-Veldzicht 32 kinderen met 5650 verpleegdagcn. Het financieel verslag eindigt met een nadeelig saldo vaD ongeveer f. 14.000 UIT NED. OOST-INDIE. DE UITBARSTING VAN DE TELEMOJO. BATAVIA, 20 Mei. (Aneta), Omtrent de ramp op de helling van de Teleraojo, ver neemt de „Locomotief" nog, dat de oor- zaak niet gezocht wordt in vulcanische wer king, veeleer is men van oordeel, dat de zware regens, die gedurende de laatste dagen gevallen zijn tot gevolg hebben gehad, "dat een enorme hoeveelheid modder zich heeft verzameld op de flank van den berg. Plot seling is deze geheelc massa in beweging gekomen en naar het dal gestroomd1. Al dus werd een klein bergriviertje veranderd in een soort stroom des doods van verschil lende mijlen breedte. Behalve de 47 lijken die reeds gevonden zijn moeten er nog verschillende begraven liggen onder de modder of meegesleept ge. worden zijn naar het moeras in hetwelk de modderstroom een einde vond. Men ver wacht geen herhalingen van dit verschrik kelijk ongeluk. PEST. GAROET, 20 Mei. (Aneta). De Java Bode verneemt, dat hoowel men meent de pest alhier gelocaliseerd te hebben thans blijkt, dat zich zeven nieuwe gevallen van deze gevreesde ziekte hebben voorgedaan, n.l. 4 in het ziekenhuis, 2 in de barakkeD en 1 in een particulier hnis. Er zijn thans 50 personen, die met de lijders in contact zijn geweest-, in de barakken ondergebraoht ter wijl er in het ziekenhuis nog 60 verblijven Tot en met 17 Mei j.L waren er reeds 13 slachtoffers (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Gopie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE ZEN DTI JD-VERDEELING. Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik U, onderstaande als „Ingezonden" le willen opnemen. Mei verbazing las ik in Uw blad No. 21525, dat 13 predikanten geprotesteerd heb ben, inzake de zendtijd-beslissing van onzen rechtschen Minister, terwille van het kwar tier morgenwijding. Het is een droevig symptoom der verwor ding van het geestelijk onderwijs, als men bedenkt, dat er geen 13, ja zelfs geen 11 predikanten zich beschikbaar gesteld heb ben ter verzorging van het N. C. R. V. rijpere jeugd nur, m.n.w. hun daden leeren dus, een kwartiertje werken is zaliger dan een heel uur. De huidige proletariërs verstaan hun roeping echter beter, want in korten tijd brachten zij hel VaTa-ledenlal tot 90.000 zegge en schrijve negentigduizend leden, niet als tegen-prestatie voor het genot der vele zenduren, maar uit overtuiging van het onrecht den Algemeenen Volks-Omroep „de Vara" aangedaan. Het protest! Requiescat in pacel Met vriendelijken dank voor de plaatsing 0, B. SERVER. ALPHEN. Staking N.V. Oosthoek A Zn. Omtrent de bemiddeling van onzen bur gemeester vernemen wij nader, dat de N.V. Oosthoek de bemiddeling heeft aanvaard terwijl ook van stakingszijde in algemeene vergadering werd bestolen zulks te doen. Moge deze bemiddeling thans spoedig lot een gewenschle oplossing leiden! In verband met deze staking deed zich ook bij de bouwmaterialen van de la. v. Dijk Jr. een incident voor. Eenige arbeiders moesten eenige goederen laden voor de in staking zijnde firma, welke werkzaamheden door deze arbeiders werden geweigerd met liet gevolg dat deze arbeiders door de fa. v. Dijk werden ontslagen De andere arbeiders dezer tirma wilden toen ook hun werkzaamheden niet voort zetten mits het ontslag der eerstgenoemde arbeiders werd ingetrokken. Dit ontslag rverd tenslolle door de directie ingetrokken. Aanrijdingen. Gisteren kwamen in onze gemeente een tweetal aanrijdingen voor. Aan Gouwsluis H.Z. reed M. de H. met zijn paard en wa gen legen de stilstaande auto van M. uit Koudekerk, waardoor de auto werd bescha digd. In de van Manderslooslraat werd de wielrijder J. R. aangereden door een vracht- aulo van de fa. C., waardoor diens rijwiel werd beschadigd .De politie stelt in beide zaken een onderzoek in. Door het bestuur van do Boerenleen bank alhier werd op de Stationsstraat oen perceel bouwgrond aangekocht tot stichting van een nieuw bankgebouw. De opbrengst van de gisteren gehouden ,Bantos"-bloenvpjesverkoop bedr. f. 422.83. Het bestuur van de Marlha-Stichling ontving bij het bezoek van H. M. de Ko ningin-Moeder voor tractatie van de hooge bezoekster een gilt van 1.100. o BOSKOOP. Grond- en Veetelling. Door den burgemeester, zijn tol tellers voot de grond- en. veetelling aangewezen de heeren M. v. Buren, W. Kelderhuis en H. J. Heijmans Sr. De zendtijd-verdeeling. Evenals elders heelt zich hier ter plaatse een comité gevormd, teneinde bij den Minis ter te prolesteeren legen do verdeeling van den zendtijd. 1 O HAZERSWOUDE. Bij tal van veehouders is onder het vee hel mond- en klauwzeer uitgebroken. KOUDEKERK. Teraardebeatelling J. van den Berg. Dezer dagen werd op de algemeene be graafplaats alhier, onder groote belangstel ling, het stoffelijk overschot ter aarde be steld van den 1.1, Donderdag overleden wet houder, den heer J. v. d. Berg. Bij de be graafplaats sloten zich bij de familie aan. de gemeenteraad met den burgemeester, een tweetal bestuursleden van den Anti-revol. Kiesvereeniging en een tweelal loden van do commissie lot wering van schoolverzuim, waarvan de overledene ook vele jaren lid was. Nadat de kist, gedekt door een bloemstuk van B. en W.. 'was neergelaten, sprak ds, Haspers. Geref. predikant, eon troostrijk woord tot de familieleden. Hij zeido dal, waar de overledene reeds van jongs af aan den Heere vreesde, hij ookaan het einde zijns levons met vrijmoedigheid kon getui gen, dal hij wist, dat ook zijn Verlosser leefde, en hij vermaande alle belangstellen den den Heere te zoeken en te dienen, ter wijl wij nog zijn. De burgemeester sprak woorden van deel neming over het zoo spoedig verscheiden van een man die de gemeente lief had en al was het met bescheiden gaven de ge meentebelangen behartigde. De heer van den Berg laat dan ook een ledige plaats achter in vele harten, ook van hem, omdat hij was een eerlijk en oprecht man. De meest aangename herinneringen zullen hem er den Raad bijblijven; spr. heluigde dan ook de familie hun hartelijke deelneming. Hierna verliet de schare diep onder den indruk den doodenakker. o LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert heden 21 Mei des nam. te 8uur. Punlen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling pensioensgrondslagen gemeen teambtenaren. i. Onderhandsche verpach ting Jachlrechl. 5. Financieele besluiten. 5. Rondvraag. De heer M. Witvliet is belast met de in deze gemeente te houden landbouw telling. Tot tellers voor de algemeene volks telling zijn aangewezen de heeren M. Wil- vliel en J, W. de Ren. RIJNZATERWOUDE. De heer J. l'Ami is aangewezen tot teller bij de 11e algemeene volkstelling. Met de in deze gemeente te houden landbouwtelling is belast de heer J. l'Ami alhier. RECLAME. Wanneer het gesprek be^g» gint te verflauwen, zet danqö een pak iop tafel. Onmiddellijk zul len geestdriftige uitingen van waardering weerklin ken en bij het genieten van den fijnen zachtengeurvan Ster-tabak zal de opgewek te stemming terugkeeren. NIEUWKOOP. Zwemsport. In een onlangs gehouden vergadering van de zweminrichting „De Plas" is be. sloten over te gaan tot uitbreiding van da heeren afdeeling. Na een gehouden aaabe. steding is het werk gegund aan den laag. sten inschrijver, den heer P. Bodegraven voor f. 262,50. Daar geen geld aanweiig is, zal getracht worden uit vrijwillige bij- dragen en/of rentelooze voorschotten, het tenoodigde bedrag bfjeen te krijgen. Ge zien de gToote belangstelling voor dëzweni. sport. zal hierin ongetwijfeld geslaagd worden. Besloten werd aan het bestuur drie com missarissen van orde toe te voegen, waartoe benoemd werden de heeren D. van Pijlen, H. van der Neut en P. de Haan. Auto in een sloot. Dezer dagen reed de heer P. uit Bode graven met zijn auto op den Nieuwveen- schen weg en trilde op het Stationsplein draaien. Bjj het achteruitrijden geraakte de auto te water, waardoor de bestuurd® een nat pak opliep. Paard te water. Een onbekend veehouder, die in den vroe gen morgen ons dorp passeerde met een brik met kaas voor de markt te Bodegia. ven, kreeg een ongeluk dat nog goed afliep. Voor de Villa „Eetanjo" schrok het paard on kwam in de Voorwetering terecht, doch de wagen bleef nog op den kant. Het tuig werd los gemaakt en het paard op den wal gehaald en ni6ts bleek te zijn gebro ken. Weder werd ingespannen en de be stuurder vervolgde de reis, alsof er niets gebeurd was. WOUBRUGGE. Ingelanden-verg. polder Vierambacht. De ingelanden van den polder Vieram bacht hielden onder voorzitterschap van don heer Noordam een algemeene jaarlijksche vergadering. De rekening over 1929 gaf aan inkomsten f. 23712,54 en aan uitgaven f. 21146,76, batig saldo f. 2565,78. De be. grooting voor het jaar 1930 sloot aan in komsten en uitgaven tot een gelijk bedrag van f.25752 en de omslag per H.A. werd vastgesteld op f. 10. De periodiek aftre dende bestuursleden, de heeren Kroon, Eui- telaar en Kempenaar werden met al gem. stemmen herkozen. Genoemde heeren ca* men hun herbenoeming aan. In het gezin K., B 245 alhier, Ts door den geneesheer een geval van t3'phus ge- ccnstateerd. ZWAMMERDAM. Opgedragen. Het onderhoudswerk van de verschillea- de gemeente-eigendommen gedurende bet icopende jaar 1930, is opgedragen aan de laagste inschrijvers, t.w. het timmerwerk voor f.352, aan D. van Geest; het metsel werk voor 1585 aan G. van der Hepen' het schilderwerk voor f.492 aan. M. Beunder Bazaar. Het kerkbestuur der Rem, (Geref.) Gaa, alhier; houdt deze week een bazaar in da Nutszaal. De opbrengst is bestemd tot ver sterking van het fonds tot aanschaffing van een nieuw kerkorgel. NIEUWE UITGAVEN. Gedenkboek van Voorne. Met. medewerking van het „Dagblad van Rotterdam" is een gedenkboek TO® Voorne uitgegeven ter herinnering aan de verheffing van Den Briel tot stad, du COO jaar geleden. Het werd samengesteld op* der redactie van: mrs. P. H. Wuyster, dr. H. P. Sohaap en mr. dr. W. J. A. Nijg^ Het omvat meer dan 200 nacrina's en if= met vele foto's verlucht. Wij ontvingen een brochure van de Zwik sersche verkeerscentrale, met eeD opga* van de verschillende zomerfeesten op schillend gebied, in geheel Zwitserland. 2-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6