7lste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 19 Mei 1930 Tweede Blad No. 21525 GEMENGD NIEUWS. thermosflesch met gevaarlijken inhoud De achttienjarige landarbeider C. S., werk zaam op de hofstede I^ietershoeve te Den Haag, is, na het drinken van thee uit een thermosflesch, ziek geworden. Waarschijn lijk heeft zich in de flesch kopervitriool be vonden. Hoe dit er echter is ingekomen, is j een raadsel. De flesch met nog een deel der inhoud, is ter analyseering opgezonden. De toestand van S. is redelijk wel. meiste te rotterdam vermist. Het tienjarige meisje G. van Beurden uit de Kortebrantstraat te Rotterdam is Zater dagmiddag boodschappen gaan doen en daarvan niet teruggekeerd. Laat in den avond is door de ouders aangifte bij de po- litie gedaan, waarna bleek, dat zij de bood- Schappen wel had gedaan. De gevulde bood- ^happenlasch was inmiddels uit de Rotte hij het Strooveer opgehaald, zoodat vermoed v^rdt dat hel meisje is verdronken. Het heggen van de rivierpolitie had echter nog «een resultaat. fietser door gooische tram gegrepen. Gistermiddag is een wielrijder, die op den Rijksstraatweg reed van Naarden naar de Hakkelaarsbrug, gegrepen door de Gooische tram, die hem achterop reed. De bestuurder heeft signalen gegeven doch door de groote drukte op den weg heeft de fietser A M. B. uit Amsterdam, deze niet gehoord en der halve niet tijdig kunnen uitwijken Na door dr. Keizer verbonden te zijn werd hij met ernstige hoofd- en rugwonden door een automobilist naar Amsterdam vervoerd. noodlanding van een duitsch vliegtuig. Zaterdagavond heeft het postvliegtuig D 1480 van de Deutsche Lufthansa, bestuurd door den piloot Künstle, mecanicien Lukat, op weg van Berlijn naar Schiphol, nabij Veenendaai wegens een motordefect ee:» noodlanding gemaakt. De machine landde in een roggeveld, de landing geschiedde vlot. De motor werd ter plaatse gerepa reerd De post is ten postkantore te Veenen daai afgegeven en vandaar doorgezonde-n naar Amsterdam. Gisteren is het vliegtuig doorgevlogen naar Schiphol. verkeersongeval te amsterdam. i Zaterdagavond heeft op den hoek van het 1 Sarphati-park en de le Sweelinckstraat te Amsterdam een vrij ernstige botsing plaats gehad tusschen een taxi eh een motor met zijspan, van welke voertuigen de bestuur- ders elkaar manoeuvres blijkbaar niet had den begrepen. Beide voertuigen liepen ern stige materieele schade op. Erger was ech ter, dat van den motor met zijspan de pas sagier, een 24-jarig persoon, een sleutelbeen heeft gebroken, terwijl de bestuurder, 31 j. oud, een hoofdwonde en een beenblessuur i opliep. Eerstgenoemde kon zich na door een I in het Sarphatipark wonende geneesheer i verbonden te zijn, naar huis begeven. De bestuurder echter is ter observatie in het i Wilhelmina-Qpsthuis opgenomen. I De politie heeft de zaak in onderzoek. de zaandamsche schatgravers. De „Tel." meldt naxler: De gravers met den heer Langhirt aan het hoofd, zijn zeer tevreden over het re- I sultaat van hun graverij op de nieuwe 1 plaats van het kerkhof. Men is namelijk gestuit, zooals de helderziende madame Sylvia had voorzien, op het geprepareerde stroo. De gravers vonden een laag hout, die op een vloer geleek en uit het nieuw gedolven gat kwam een beeld te voorschijn, voorstellend een meisje met een krans bo ven het hoofd, dat door het spitten echter kapot gegaan was. Men acht den Zondag in schatgravers kringen een belangrijken dag. Madame Syl via is gisteren voortdurend in de weer ge weest. Mag men de nieuwste aanwijzingen gelooven, dan is men thans een ongeveer 150 M. lange gang genaderd, waarvan ook de loop is vastgesteld. Deze gang bevindt zich op ongeveer zes meter diepte van het vroeger omgewoelde terrein, en loopt over den Zuidelijken rand van het oude kerkhof, naar de plaats waar men Zaterdag is be gonnen te graven. Misschien is deze gang op enkele plaatsen wel ingestort. Bij het graven van den kuil op het kerk hof is men gestuit op de overblijfselen van een tweetal lijken. Voor verwijdering hier van moeten B. en W. van ZaaDdam eerst toestemming geven. Het gevonden terracotta-beeld was pl.m. 70 c.M. hoog, hol en zeer fraai bewerkt, maar het is zooals we reeds zeiden geheel aan stukken geslagen. verdronken. In de Veilinghaven bij het nieuwe markt terrein aan de Croeselaan te Utrecht is een driejarig meisje te water geraakt en verdronken. Te Amsterdam is een 2-jarig meisje ia een sloot, gelegen achter een boerderij aan den Grooten LTpolder, geraakt en ver dronken. o— jeugdige inbrekers. De politie te Velp heeft drie jongens aan gehouden, die in een leegstaande villa aan de Rosendaalsche laan hadden ingebroken. Dezelfde jongens bleken in het villapark kippenhokken te hebben geplunderd en vijftig eieren van de eenden uit den park- vijver te hebben gestolen en verkocht. Een broedenden zwaan ranselden zij met een stok van het nest en namen de eieren mee. Te Arnhem maakten zij zich schuldig aan diefstal uit marktkramen. Eén hunner is reeds vroeger wegens diefstal veroordeeld* 0 ZATERDAGAVOND is te Den Haag de Jaarlijksche estafette dwars door Den Haag geihouden. De start aan het Bezuidcnhout. DE VOETBALWEDSTRIJD BELG HE—NEDERLAND in het Stadion te Antwerpen is geëindigd raet een 31 nederlaag voor onze ploeg. Hierboven het moment, waarop de Belgen hun tweede doelpunt maken. EEN SNAPSHOT VAN DEN VOETBALWEDSTRIJD BELGIË-NEDERLAND. Tijdens het spelen van de Volksliederen presenteert de Belgische gendarme het IN HET STADHUIS TE AM STERDAM is Zaterdag het door den beeldhouwer Aug. Falise vervaardigd borstbeeld van H. M. de Koningin aan het ge- gemeentebestuur overgedragen. Burgemeester De Vlugt zegt den comitéleden dank. VAN DEN VOETBALWEDSTRIJD BELGIE-NEDiERLAN'D. Het hoera was niet van de tucht, toen de Nederianders vlak voor de ruat het eerste doelpunt maakten en daarmede Nederland de leiding gaven. PROF. I)R. L. BOLK. hoog- leeraar in de anatomie aan de Amsterdamsche Univer siteit heeft uit deze functie eervol ontslag aangevraagd.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5