VERPLAATST BON CASINO CITY Theater WONING BLIJFT GEVESTIGD JONGELING WOLGA BOOTMAN UIT DE OMSTREKEN. BAKKERSKNECHT ZOMERCAMPAGNE KRUISWEG DER KINDEREN BUCK DE BOKSTRAINER. RAZEND SUCCES!!!!!!! MISS BLANCHE BEKERWEDSTRIJD. De regelingscommissie voor den Miss Blanche Bekerwedstrijd, bestaande uit de afgevaardigden der Burgerwachten te Voor schoten, Wassenaar, Katwijk, Valkenburg, Oegstgeest, Rijnsburg, Leiderdorp en 'Bent huizen hield een vergadering in verband met dezen schietwedstrijd. De afgevaardigde van Katwijk leidde de vergadering. De heer ISchrassert Bert secretaris voor 1929 la9 de notulen. Deze werden onveranderd vastge steld. De heer Schrassert Bert werd met alg. stemmen voor 1930 tot secretaris benoemd. De penningm. van Oegstgeest was als win naar van den Beker door Oegstgeest regle mentair penningmeester en had als zoodanig Rek. en verantwoording gedaan. Besloten werd dit jaar den Miss Blanche Beker- schietwedstrijd te houden op Zaterdag 30 Aug. te beginnen nm. 2.30 uur. De com mandanten van Oegstgeesrt, Voorschoten, Wassenaar werden benoemd tot regelings commissie gedurenden den wedstrijd. De •wedstrijd zal gehouden worden op de Rijks schietbanen te Katwijk a. d. Rijn, zoo moge lijk baan 6. Er zal tevens een vrije baan wedstrijd gehouden worden, 2 series van 3 schoten. Het nemen van 2 series is verplichtend. Om de houding voor allen dezelfde te Idoen zijn zal ieder schutter op een daar- ivoor bestemde mat moeten schieten. Met dank voor de aangename discussies sloot de voorzitter daarna de vergadering die gehouden werd in het Gemeentehuis te Kal- vwijk a. d. Rijn. HAARLEMMERMEER. DE KRUIDENIERSBEURS TE HOOFDDORP Dfficieele opening door den burgemeester. De bij den Nederlandschen Kruideniers- bond aangesloten vereeniging „Door Een dracht Sterk" in Haarlemmermeer heeft .weder een kruideniersbeurs georganiseerd, De commissie belast met het organiseeren van de kruideniersbeurs tot het welslagen waarvan een 34-tal standhouders zijne medewerking verleent was op inderdaad waardige wijze gereed gekomen om het be langstellend publiek te ontvangen. De groote zaal van hotel „De Beurs" zag er recht gezellig en feestelijk uit. Dezer dagen werd de tentoonstelling 5n tegenwoordigheid van vele genoo- digden en belangstellenden officieel ge opend. Onder de aanwezigen werden opge merkt het dagelijk&ch bestuur van deze gemeente, eenige raadsleden, vertegenwoor digers van de Nederlandsche Kruideniers- bond, bestuursleden en leden van zuster verenigingen en andere organisaties. De heer Millenaar, voorzitter van de afdeeling Haarlemmermeer „Door Eendracht Sterk" van den Ned. Kruideniersbond riep allen een hartelijk welkom toe, dankte den burgemeester voor zijn gewaardeerde mede werking en riep aller steun in voor het welslagen van de Beurs. Hij deelde mede dat het gemis wend ge voeld van de tegenwoordigheid van den heer Knaap, wethouder van deze gemeente, die steeds'zoo'n groot blijk van meeleven met den middenstand heeft gegeven. De burgemeester van deze gemeente Mr. A. Slob hield hierop een openingsrede, waarin hij uiteenzette dat deze Beurs ten doel heeft de inwoners der gemeente er op te wijzen, dat bij de kruideniers in Haar lemmermeer alle noodzakelijke en prakti sche artikelen voor billijken prijs te be komen zijn, zoodat het niet noodig is, daar voor naar een der naburige steden te gaan. Uwe vereeniging, waarin ik persoonlijk veel vertrouwen heb, zeide spr., is voor mij een model van een goede organisatie. Ik feliciteer U namens het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer, met hetgeen bier weder tot stand is gebracht, hoop dat Uw aller gemeenschappelijk werken hier vruchten geven mag en dat alle bij deze beurs betrokken personen in praktijk zullen brengen de groote beteekenis van Uw be-« ginsel ,,Door Eendracht Sterk." Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer van Driel namens de midden- standsvereeniging „Haarlemmermeer", door den heer Treur, lid van de Kamer van Koophandel en fabrieken en vertegenwoor diger van handel en nijverheid, den heer. Homburg uit Zaandam als standhouder na mens de fabrieken aldaar en den heer Slot houwer uit Haarlem, die de gelukwenschen overbracht namens bet hoofdbestuur uit Haarlem, den Haag en Rotterdam. Hierna werd de eerewijn rondgediend en de verschillende stands w.o. vele geexpo- seerde nieuwe artikelen, die voor jaren nog niet op de markt waren, in oogenschouw genomen. Aangenomen naar de Ohr. Ger. Kerk 'te Nieuw-Vennep de heer D. L. Aangeen- brug. HILLEGOM. INTREDE Ds- A. K. KRABBE. Ds. Krabbe. Gistermorgen is de nieuwe predikant der Gercf. Kerk alhier bevestigd door ds. A. D. R. Polman uit Roden. In den avond dienst, te 6 uur, deed ds. A. K. Krabbe zijn intrede. Hij is gekomen van Mijdrecht en is ongeveer 35 jaar oud. De tekst van de preek was ontleend aan 2 Corinthius 12e hoofdstuk, 19e vers, het tweede gedeelte, luidende: Wij spreken in de tegenwoordigheid Gods in Christus; en dit alles, geliefden, tot uwe stichting. De nieuwe leeraar en herder wil alleen de waarheid van Gods woord in het midden punt der prediking stellen en een dienste knecht Gods zijn, niet van een kleine groep menschen, maar van de gemeente om voort te bouwen op het gelegde fundament. De gebruikelijke toespraken waren ge richt tot ds. Polman den bevestiger, tot de kerkeraadsleden, ouderlingen en diakenen, tot dr. Ruys van Lisse als consulent en af gevaardigde der classis Leiden, tot de ca techisanten en jeugdvereenigingen, de com- missie van beheer, tot den vertegenwoor diger deT burgerlijke gemeente wethouder De Vreugd en ten slotte tot de gemeente. Daarna werd het woord gevoerd door ouderling J. Veldhuyzen van Zanten op wiens verzoek de gemeente staande zong het eerste vers van Psalm 135, en door dr. Ruys namens de classis en de zuster-go- meente Lisse en als consulent. Ds. Krabbé dankte voor deze toespraken met een kort woord. Bij de uitgangen werd een extra col lecte gehouden. De kerk was geheel bezet. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. Minnaar en G. Matter. H. van der Wolf en A. de Jong. Getrouwd: J. L. Weyers en C. W. Stroom bergen. C. J. Hameter en E. J. Rovers. Bevallen: W. H. van EwijkEllenbroek z. A. ElenbaasVan Krimpen d. D. L. van TilLane z. H. van der Meij Hagendoorn z. H G. HopmanVoors d. Gevonden voorwerpen: Aanwezig on te bevragen aan het Raadhuis iedexen werk dag van 78 uur namiddags de onder staande voorwerpenBelastingmerk aaa een touwtje; potlood met aan de andere zijde een pen; zwartkoralen rozenkrans; lederen actetasch zonder inhoud; zilveren potlood; Donkerbruin kiDderschoentje. Bij de politie zijn drie gevallen be kend geworden van vleeschvergiftiging, alle voortkomende uit het gebruik van ondeug delijk vleesch van een slager in Maarlem- mermeer. De toestand van dc drie zieken is niet ernstig. De Inspecteur van de Volksgezondheid heeft een onderzoek ingesteld. De heer L. Schuman ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd tot commies le klas chef afdeeling algemeene zaken van de gemeente-secretarie te Nieuwer-Amstel. o KATWIJK. Zwarte lijst. Door den caféhouder P. aan de Voor straat is bij den Inspecteur van Politie» verzocht een lijst te willen aanleggen van lastige bezoekers, zooals zulks zeer gun stig in de gemeente IJmuiden werkt. Bastaardsatijnvlinder. Naar aanleiding van een bericht over het veelvuldig voorkomen der nesten van den Bastaardsatijnvlinder in de duinen, welke eigendom zijn der Leidsche Duinwater-Maatschappij, en die welke onder toezicht staan van het Depar tement van Oorlog, wordt ons bericht dat onder toezicht van den opziener der Staats duinen, in beheer bij het Departement van Financiën, de heer J. Parlevliet, door eeni ge werklieden 190.000 nesten van dezen vlin der zijn gevangen en vernietigd. Stand dei werkloosheid. Bij het Bureau der Arbeidsbemiddeling rijn thans ingeschreven 39 werkzoekenden^ zijnde: 8 grondwerkers, 2 opperlieden, 21 losse arbeiders, 1 stoker, 1 fabrieksarbei der, 2 kuipers, 3 vissc'ners, 1 bouwkundig teekenaar. Geplaatst werden 3 grondwer kers, 1 opperman en 4 losse arbeiders. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Pieternella, d.v. Z. Souveryn en W. van de<r Plas Willemina, d'.v. G. v. Duijn en T. van der Boon Michael Hippo- lytus, z.v. P. H. Gastenmiller en A. A. A. van der Eyk Annetje, dv. P. van den Oever en A. Barnhoorn Nicolaas Maarten, z.v. C. Remmelzwaal en M. Kuijt Geertje, d.v. W. J. Zwaan en A. M. Postmus Cato Johanna, d.v% L. Schaap en H. J. v. Dujjn. OndertrouwdA. van Hen Oever en W. C. Djjkdrenth C. Schaap en'S. H. van der Mark M. ten Haker en J. van der Meij M. Haasbroek en M. Hoek. Gehuwd: J. Hoek en D. Schaap C. v.' d. Plas en C. Hoek G. van Dqk en M. van der Plas. Overleden: Dirk Schaap, 82 j., wedn. vi Marijtje de Best. De Tandheelkundige praktijk te ALPHEN a. d. R. van HARTOGS naar RAADHUISSTRAAT tegen over Apoth. ALLARD te ALPHEN. Spreekuur eiken Dinsdag en Donderdag 103. De Tandheelkundige praktijk van HARTOGS te KATWIJK a. ZEE VOORSTR. 4, KATWIJK a. ZEE. Spreekuur eiken Maandag en Woensdag 103. 8013a KATWIJK-AAN-ZEE. Herkeuring Trekhonden. De herkeuring der trekhonden heeft hier plaats gehad. Afgekeurd werden te Kat wijk aan Zee 3 honden. Het rijbewijs voor acht honden werd ingetrokken wegens op heffing. Te Katwijk a, d. Rjjn werden af gekeurd drie en opgeheven 6veneens drie honden. Aanbesteding. Bii de Zaterdagmiddag gehouden aanbe steding ten overstaan van architect A. F. Kraan te Oegstgeest, van een vergaderlo kaal hg de Geret Kerk alhier, zfln zes biljetten ingekomen ,nl.: A. Ouwehand Rzn. f. 13.600. Nic. v. Duijvenbode f. 13.100. A. de Best f. 12,225. T. Mejjvoge] f. 11.900. Erven Joh. Verloop Azn. f, 11.725. L. Guyt 1 11.625. De lieer J. van Sprang, onderwijzer aan de Zesde Herv. Schoei alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan een bijzondere school te 's-Graven'hage, hoofd de heer P. Kolkert. o LISSE. Aanbesteding. De rioleering van de Nassauslraat alhier is hij openbare aanbesteding gegund aan de laagste irischrijfster fa. A. Schoorl te Haar lem voor f. 2360. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Adriaan Cornelis, zoon van W. P. de Jonge en van P. Scheele; Alida, doch ter van P. Kozijn en ran G. Tromp. Ondertrouwd: A. A. v. d. Vlugt en M. Walkers. Gehuwd: H. Kozijn en M. P. v. Rooijen. Gevestigd: mej. M. Th. den Boer, geko men van Alkemade, Heerenweg 304; mej. J. v. d. Griend van Dordrecht, Heereweg59; mej. M. J. F. A. v. Ellinckhuijzen, van Am sterdam, Heereweg 447, mej. M. Jenner- wein van Amsterdam, Heereweg 246; J. J. Boon, van Amsterdam, Kanaalstraat 230; E. W. A. Brands, van Amsterdam, Heere weg 462; J. N. v. Zutphen van Laren (N.H.) Heereweg 462; L. A. J. Deneef van Ouden bosch, Heereweg 462; J. C. A. Geerts, van Wassenaar, Kanaalstraat 26. Vertrokken: C. Th. v. d. Bosch naar Nieuwkoop; Th. J. Persoons naar Bloemen- daal; mej. A. C. v. Kesteren naar Sassen- heim; mej. C. M. Bergman naar Voorhout; H. Schotsman en gezin naar den Helder; mej. C. M. Hogeboom naar Leimuiden; P. W. Ilogedoorn en gezin naar Hillegom; G. Eskes naar Montfoort: mej. D. M. Kaptein naar Voorhout; H. Kozijn naar Haarlem mermeer; mej. M. P. v. Rooyen naar Haar lemmermeer. NOORDWIJK. Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Noordwijk vergaderde onder leiding van den heer de Boer. Hij heette allen welkom tusschen de vele bloe men, waaronder Tulipa Cornuta, Stenopetala en Tulipa Clusiana. De voorzitter hield daarna een zeer inte ressante causerie over bloeiende heesters. De notulen werden gelezen en ongewij zigd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat te Den Haag een groote bloemententoonstelling zal worden gehouden van 2629 Juni a s. De Moedersdag zal dit jaar niet door de afd. gepropageerd worden. De meeste bloemen zijn op 22 Klei uitgebloeid en voor aanschaf fen van bloemen met massa heeft de kas geen geld. In een vergadering van afd. be sturen, gehouden te Leiden, werd besloten op 3 Juli te halfzeven in Hortus samen te komen en deze onder deskundige leiding te bezichtigen. Te 's avonds 9 uur komt men dan samen in een der gebouwen, waar de heer Witte, de Hortulanus, iets van de ge schiedenis der Hortus zal vertellen. Op 30 Juli te 3 uur is er een excursie in het duin bij Wassenaar en zal de buiten plaats van Wilton worden bezocht. Aan Den Haag zal worden gevraagd om op 3 Sept. de Stadsparken te bezichtigen. Als candidaten voor het Hoofdbestuur werden gesteld dr. Srix en J. Sluis, welke candida ten van Leiden werden overgenomen. Op 4 Juni heeft een excursie plaats naar de Zuiderzeewerken. Men kan zich tot uiter lijk 28 Mei voor deelname opgeven bij den heer Overvelden. De kosten zijn ongeveer f. 5.per persoon. Men vond de reisgelegen heid wat duur en gaf het bestuur in over weging om buiten het dorp prijs te vragen. De resultaten zullen nog per convocatie wor den bekend gemaakt. Voor den bindcursus hebben zich 8 personen opgegeven. Nog enkele dagen kan men zich opgeven bij Overvelde, daar er 12 leerlingen minstens moeten zijn om den cursus te kunnen be ginnen. Ook niet-leden kunnen van dezen schoenen cursus gebruik maken. De kosten hiervan bedragen 10 A 12 gulden per cursus en daarvoor leert men kleurenkennis en het opmaken van bouquelten en manden en alles wat daaraan verbonden is. Bij de rondvraag bracht de heer Frank nog eens de vraag ter tafel of het niet mo gelijk is dit najaar een dahlia-ten toon stel ling te houden. Dit werd gesteund door anderen en daarom zal het bestuur dit in overweging nemen. Hierna volgde keuring en verloting van aanwezige bloemen en gereedschappen, waarna sluiting. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn dezen week als werkzoekenden ingeschreven 34 perspnen, n.l. 18 visschers, 9 landarbeiders, 2 losse arbeiders, 3 opperlieden en 3 met selaars. NOORDWIJKERHOUT. De bouw van een nieuw postkantoor in combinatie van drie winkelhuizen, :s thans gegund aan de firma Jansen en Moens te Haarlem voor f. 41000. Het nieuwe stratenplan, uitgaande var. den makelaar C. Wiliemse, alhier, is goed gekeurd door Ged. Staten. Binnen eenigen tijd, worden nu op de uit gestrekte geestgronden aan de Havenstraat verschillende straten aangelegd met een groot complex woon- cn winkelhuizen. OEGSTGEEST. De Woningbouw. In „Volkshuisvesting" deelt het bestu-ir van de woningbouw vereeniging „Buitenlust" te Oegstgeest mede, de vorige maand ken nis gemaakt te hebben met den nieuwen burgemeester. Het kwam tot verschillends besprekingen, o.a. werd ook gesproken over de electriciteitsvoorziening. De burgemees ter zal het nader onderzoeken om tot een goede oplossing te kunnen komen. Vervol gens kwam ter tafel bouwplan II, betref fende 42 eensgeanswoningen, waarvan één met winkel, waarvan de stichtingskosten met inbegrip van de kosten tot aankoop van den benoodigden grond zijn geraamd op een bedrag van ten hoogste f. 161.500, hetwelk leidde tot een zakelijke en animeerende be spreking. Het bestuur kreeg ten antwoord de plannen maar te moeten inzenden bij den Raad. Het bestuur heeft dit thans gedaan. Veig. „Bloembollencultuur". De afd. Oegstgeest en omstr. van de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur hield in „Zomerzorg" haar laatste ver gadering in dezen winter, die noodig was in verband met de Algemeene vergadering op 26 Mei te Haarlem. De voorzitter, de heer T. v. Egmond, opende de vergadering en sprak zijn leed wezen uit over de geringe opkomst. Afwezig van het bestuur was de heer G. J. Lubbe Thz. De secretaris las de notulen, die goed gekeurd werden. Ingekomen was de besdnjj, vingsbrief en een schrijven van de 3 Octo- ber-vereeniging. De voorzitter deelde mefc dat het bestuur van de 3 October-vereenipjj voornemens is den optocht van dit jaar eto uitbeelding te laten geven van den land. en tuinbouw der omstreken en in verband daar mede tot de afd. de vraag gericht had, of rij ook bereid zou zijn hierin deel te nemen. Het bestuur staat niet afwijzend tegenover dit verzoek, mits de onkosten niet te hoog zijn, wil echter eerst de meening der leden hoorei De heer W. van Egmond vindt dit een je- legenheid voor reclame, zooals nog nooit voorgekomen is en die men niet ongebruikt mag laten voorbijgaan. 3 October is echte geen tijdstip van bolbloemen, maar zonder eenige moeite is op andere wijze een aardige voorstelling van het bloemboilenvalc le geven. Volgens zijn meening kunnen de kosten geen bezwaar zijn. De voorzitter geef; den raad een commissie te benoemen om het plan verder uit te werken. Hierin worden voorloopig benoemd de heeren W. v. Egmond en L. N. den Older Jr., die nog de hulp van anderen kunnen inroepen. In principe is dti tot deelname besloten. Tot algevaardigden naar de Algem. ver gadering worden benoemd de hee»m Jac, Uittenbogaard en L. N. den Older, tot plaats vervangers A. Colijn en A. van Varik. De beschrijvingsbrief, die alleen het wijzigings voorstel van het Handelsreglement bevat, wordt zonder discussie afgehandeld. De voor zitter kan de afd. gelukwenschen met het succes, dat zij met haar initiatiefvoorstel bereikt heeft Van het groote aantal prijswinnaars van de wintertentoonstelling zijn slechts enkele aanwezig, die voor het meerendeel reeds ia het bezit van hun prijzen zijn. Veel heeft de voorzitter dus niet kunnen uitreiken. Toch kon hij niet nalaten op te merken, dat de mooiste inzendingen uit de Afd. zelf afkom stig geweest zijn. Daarnaast sprak hij zija verwondering uit over het plan van het Hoofdbestuur om zelf te Haarlem een ten toonstelling te organiseeren. Hij gaf de ten toonstellingscommissie in overweging hier mede ernstig rekening te houden. De heef van Varik stemde met deze woorden in. De voorzitter bracht nog namens de Afd, hartelijk dank aan alle inzenders en voor loopig ook aan de tentoonstellingscommissie, in afwachting van de definitieve afwikkeling van zaken, waarna de heer Colijn den voor zifter hartelijk bedankte voor zijn uitste kende leiding gedurende de geheele tentoon; stelling van de lunch op den eersten dag lol het souper op den laatsten. Na verloting van een groote collectie planten sloot de voorzit ter de vergadering. De heer J. W. Brussee, onderwijzer san de Bijv. School Endegeesterstraatweg, is geslaagd voor de acte Schoolraad. De commies-dienstgeleider, de heer E. J. Hoitink ,is bevorderd tot asssitent bij de Directe Belastingen. 0 VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering „Boerenleenbank". Onder leiding van den heer F. van Hey- ningen werd de jaarl. alg. vergadering ge houden van de Boerenleenbank. In zijn openingswoord memoreerde deze de thans heerschende crisis in land- en tuinbouw en deed een beroep op alle leden tot steun aan elkander, inzonderheid aan de bank Bego ten werd f. 25 te schenken aan het Dr. Schaepmanfonds. Door den heer L. M. Hen driks werd rapport uitgebracht over het be heer van den kassier, welk rapport gunstig is en den kassier dank brengt voor het ge voerde beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heeren F. van Heyningen en L. van Boheemen. Als lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer C. de Koning. Tot leden van de controle-commis sie weerden gekozen de heeren J. Kortekaas, J. de Jong en Hofland. VOORSCHOTEN. Moeilijke oogenblikken voor een bedelaar. Een dezer dagen vermiste een wissel- looper plotseling zijn geld, dat hij, bij ge brek aan een betere bewaarplaats, maai los in zijn broekzak had gestoken. Aangifte werd gedaan bij de politie en als vermoede lijke dader aangewezen een bedelaar, dia zich in de kom der gemeente ophield. Deze werd aangehouden en niettegenstaande da man verklaarde, dat hij arm was maaf eerlijk, en geen geld bezat, meegenomen e» onderzocht. Niets werd gevonden. Toen werd de wissellooper nog eens nagezien en jawel, daar kwam het geld uit een achter- broekzak. De bedelaar had enkele moeilijke oogen blikken doorgemaakt! Ds. H. P. Fortgens heeft een beroet ontvangen naar IJmuiden. Terstond of later gevraagd eeD aankomende 15 17 jaar. Adres: W. J. OUDSHOORN, Brood- en Banketbakk., Dorp 254, Warmond. 926 Gevraagd een flinke 14 jaar, om in het vak van Manufacturen te worden op geleid P.G. Zich vervoegen Mare 92. 909 Geldig Hedenavond en Dinsdag a.s. voor 4 personen tegen bijbetaling per persoon Loge f. 0.55, le Rang f. 0.40, 2e Rang f. 0.30 3e f. 0.20. BESPREKEN 0RAT1SBESPREKEN ORATIS en 8287a Gevraagd: 939 Een flinke Winkeljuffrouw die tevens genegen is eenig huiswerk te verrichten. Brieven onder letter K. aan de Leidsche Handelsdrukkerij en Advertentiebur. J. KARSTENS, Hooigracht 35, Leiden. Te koop gevraagd m. o. z. schuur, met 500 Meter teelland, 500 Meter grasland of boomgaard, aan weg en water. Brieven met opg. waar gelegen, prijs en grootte aan het bur. van dit blad onder No. 8276a. HAARLSTR. 52 - TEL. 1483 - LEIDEN 8282a MTMOG SLECHTS T/M A.S. DONDERDAG Bespreekt uwe plaatsen. Toegang boven 18 jaar. Wilhelmina-Vereeniging Z0ETERW00DE Hoogs Rijndijk en Omstreken. Algem. Ledenvergadering te houden op Donderdag 22 Mei des avonds 8 uur in Café ,,'t Witte Huis" AGENDA W Opening. Notulen. Bespreking feestprogramma» Mededeelingen. Benoeming commissie nazien rekeningen en verantwoor* ding penningmeester. Rondvraag. Sluiting. Namens het Bestuur. W. J. V. BETEREN, Secr, W

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12