beide landgenooten iels hapert, is de eerste game voor de Finnen. Diemer-Kool serveert de tweede game, doch doordat hij verschei dene double faults slaat, gaat ook deze game verloren. De Finnen brengen het tot 30, doch Timmers service-game verliezen zij, doordat zij de fraaie volleys van Timmer niet houden kunnen. Zij brengen den stand in de volgende game op 41, doch missen dan verscheidene ballen als Diemer Kool serveert. De Hollanders winnen de volgende games en brengen door een lovegame den stand op 44. Het serveeren van Groten- feit in de volgende game laat zeer veel te wenschen over. De Hollanders begrijpen elkaar nu veel beter en weten de Finnen steeds naar het net te lokken, waarvan Tim mer gebruik maakt om fraai te passeeren. Met 64 winnen de beide Hollanders de eerste set. In de tweede set geven de Finnen nog be langrijk zwakker partij dan in de eerste. Terwijl Diemer Kool met lange drives de Finnen steeds weer naar de baseline drijft, lokken Timmers smashes hen steeds weer naar het net. Daarbij slaat Timmer snel en hard, zoodat de stand 40 is, alvorens de Finnen kans zien een game te winnen. Hel schijnt of de Hollanders even verslapt zijn. Zoowel Kool als Timmer slaan verscheidene netballen, doch in de volgende games her stellen zij zich weer en de set eindigt met 6—1. Bij de derde set is de spanning er we' eenigszins uit. Het spel der Hollanders is niet brillant, maar zij zijn sterker dan de Finnen. Hiermede is niet gezegd, dat er niet af en toe fraai gespeeld werd. Timmer vooral smasht 9oms prachtig. Diemer Kooi verrast de Finnen verscheidene malen met zijn Iange-harde drives. Zoowel Grahn a's Groienfelt missen verscheidene malen. Het schijnt, dat zij, meer dan de Hollan ders, last -hebben van het schelle licht, waardoor zij de ballen minder gSed zien. Als de srtand op 30 voor Holland is, welen de Finnen door fraai passeeren den stand op 21 te brengen. Van 41 loopen zij. door eenige mooie lage slagen van Grahn in tot 42, maar de volgendé games wor den, weer verloren, zoodat de laatste set met 6—2 eindigt. De uitslag 64 en 62 toont duidelijk, dat de Hollanders sterker waren. Toch was ook hun spel niet onberis pelijk. al heeft Timmer soms aardig werk verricht. Davis Cup-klasse was de wedstrijd met zijn korte rallies zeker niet. De laatste dag. laetzen en van Asselt weten de situatie meester te blijven. Na een half uur spelen iheeft Vetocitas beslist het beste van het spel. Eenige corners op Blauw Wit's doel leveren niets op, een gevaarlijk boogschot van Hekkema wordt tot corngr gewerkt. Ook Velocitas is niet doortastend genoeg voor doet en door treuzelen gaat menig kans verloren. Erg fraai is het spel er on- dertusschen niet op geworden. Even na de. pauze raakt Rohde gebles seerd na in minder zachte aanraking te zijn geweest met Zuidema. Hij verlaat hel veld en wordt in de tweede helft vervangen. De ruststand is 00. Het blijkt, dat Blauw Wit tengevolge van bet uitvallen van Rohde het binnentrio ge wijzigd heeft: links/binnen speelt Brouwer (invaller), midvoor: Smit en rechtsbinnen Sitters Jr. Velo oefent al direct na de hervatting druk uit op de Blauw Wit veste, maar Liet- zen en van Asselt -weten steeds nog weg te trappen. Enkele vrije schoppen worden uitgedeeld, Witlox krijgt een waarschuwing maar hier bij blijft het gelukkig, van Bisselick houdt de teugels strak. Blauw Wit zit er nu en thousiast op, doch voor doel vlot het geens zins en is het spel veel te onsamenhangend om productief te kunnen zijn. In de Gro- ningsche voorhoede vlot het niet meer zoo goed, als in hel begin, van der Velde en Bon- sema verwisselen van plaats. Van der Velde krijgt nog een goede kans om zijn club de leiding te geven, maar voor open doel wordt bok hij ter aarde gewerkt. Weer wordt Velocitas iets sterker. Een voorzet van Hekkema scherp voor doel weet keeper Barend te grijpen. Stevig houdt hij den bal in zijn handen, alhoewel vier Velo- imenschen om hem heen draaien, trappen, duwen. Scheidsrechter van Bisselick geelt terecht free-kick. Weer verandert Velo haar opstelling. Zuidema en Fransen verwisselen van plaats, doch Zuidema is geen speler ivoor de linksbinnenplaats. Nog krijgen de Groen-wilten eenige kan- Ben, een schot van Bonsema ketst togen de lat het veld weer in, even later ontkomt het Blauw Wit andermaal aan een doorboring, als het Ieder onbereikbaar voor Barend kalm wordt ingezet, doch de paal treedt als redder op. Een kopbal van Fransen uit een voor zet van Meulema gaat juist naast. Velo zet er alles op om te winnen, de uitvallen van Blauw Wit -blijven gevaarlijk. Twee corners op het Blauw Witdoel leveren niets op, de Groen-witten zien hun zwoegen niet door een doelpunt beloond en als de uitstekend leidende van Bisselick het einde aankon digt is do 9tand nog steeds dubbel-blank Een uitslag, waarmede Blauw Wit dubbel en dwars tevreden mee mag zijn, O OM DEN K.N.V.B-BEKER. R. C. B.Alphen 30. De Rijivbewoners moesten in deze Haar lemsche eeTSte klasser hun meerdere erken nen en zich een 03 nederlaag getroosten. R. C. H. was volledig. Alphen bond met twee invallers den strijd aan. Direct na den aftrap nemen de bezoekers het spel in handen; de Haarlemsche achterhoede blijkt zich niet ge makkelijk te laten passeeren en zuivert met verre schoten haar terrein. Hierdoor wordt de Haarlemsche voorhoede in staat gesteld aanvallend op te treden. KeepeT van Leeu wen weet eenige gevaarlijke schoten af doende te verwerken. Weer zien de bezoe kers kans enkele doorbraken te forceeren, doch de achterhoede van R. C. H. blijkt een onoverkomelijk struikelblok, waardoor doel punten uitblijven. De thuisclub doet het beter, want als haar voorhoede tot den aan val overgaat, geeft de rechtsbinnen zijn club de leiding (10) met welken stand de rust weldra aanbreekt. Na de rust nemen de bezoekers eerst het spel eenigen tijd in handen. R. C. H. neemt het offensief evenwel spoedig over en uil een algemeenen aanval vergroot de rechts- binnen den voorsprong. Alphen tracht den achterstand te verkleinen, maar de Haar lemsche verdediging houdt stand. De laat ste minuten zijn voor de thuisclub en nog maals weet de linksbinnen het net te vin den (30) waarmede het einde komt. De scheidsrechter leidde matig. o LUGDUNUM I—V.I.O.S. I 4—1 Een verdiende overwinning der Leidenaars. Lugdunum heeft mei een geheel gewijzigd elftal een sprekende overwinning behaald op de 2e kl. V.I.O.S. uit den Haag, dat echter meerdere invallers telde. Als scheidsrechter Vaessens laat beginnen neemt Lugdunum het spel direct in handen en De Roo schiet in keepers panden. Het spel der Hagenaars heeft voorloopig niet veel te beleekenen, zoo dat Lugdunum steeds in den aanval is. Na 15 min.' heeft A. Dool met een hard schot dan ook succes .10. Van den aftrap gaat de V.I.O.S.-linksbinnen door alles heen, doch v. d. Berg redt fraai. Nog voor de thee weet C. de Roo met een laag schot de score te verhoogen. Rust 20. Na de rust spelen de Hagenaars veel beter en Lugdunum moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. De backs en ook keeper v. d. Berg zijn zeer goed op dreef. Zelfs een penalty stopt v. d. Berg, Toch weet de linksbinnen met een schol via de paal tegen te scoren. 21. Het spel wordt dan spannend, doch Lugdunum wordt weer ster ker en spoedig schiet Roman onhoudbaar in. 31. De Hagenaars passen met succes de buitenspel-val toe. Als echter de Roo een kans krijgt, schiet hij hard tegen de paal, de terugspringende bal wordt door Roman op gevangen en in het doel geschoten. 41. Verdere doelpunten blijven uit Het was een aardige wedstrijd, door den beer Vaessens uit Den Haag goed geleid. Volgende week speelt Lugd. I legen een Spa-rta (Rotterdam) combinatie, bestaande uit 1ste en 2de elftal-spelers. L.V.B. BEKERWEDSTRITD. D. V. S. I—L. F. C. I 3—4). Het goede weer had nog tamelijk veel toe schouwers naar het U. V. S.-terrein doen gaan, die van een fairen doch niet span- nenden wedstrijd getuigen zijn geweest. U. V. S. speelde over het algemeen iets beter al was een 30 overwinning een te groote belooning. L. F. C. had één invaller voor v. d. Plas, terwijl bij de thuisclub H. Laman en Meerburg ontbraken. Direct na het begin was U. V. S. in de meerderheid, zonder dat haar voorhoede bijzonder gevaarlijk was. En daar ook de L. F. C.-aanval niet veel door zettingsvermogen loonde, hadden beide doel- verdedigers een gemakkelijke taak. Rust kwam dan ook met blanken stand. Na de thee was L. F. C. iets sterker, doch Kramp in het U. V. S.-doel deed uitstekend werk. Na een kwartier verzuimde keeper Duffels bij een aanval van U, V. S. uit te loopen, waardoor Beokman gemakkelijk kon scoren, terwijl even later Kooreman den stand op 20 bracht. L. F. C. werd sterker, doch hoe aanvoerder Segaar zijn voorhoede ook opstuwde, geen der aanvallers bracht er iets van terecht. De weinige U. V. S.-aanval- len waren zoOt gevaarlijk, uiteen waarvan Beekman den stand op 30 bracht, zonder dat Duffels een poging deed om het leer te stoppen. Dit was voor den L. F. C.-aanvoer- der aanleiding om genoemden speler het verder meespelen te ontzeggen, en daar ook Beekman van U. V. S. geblesseerd raakte, beëindigden heide partijen met 10 spelers den wedstrijd, zonder dat nog gedoelpunt werd. Bij L. F. C. speelde Segaar goed, terwijl bij U.V.S. Deursen cn Graafmans uitblonken Scheidsrechter v. d. Berg had een gemak kelijke taak, waarvan hij zich naar behoo- ren kweet. 0 VERTEGENWOORDIGENDE ELFTALLEN ZATERDAG MIDDAG-COMPETITIE. LeidenHaarlem 26. Zaterdagmiddag vond hier ter stede de wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de Zaterdagmiddagcompetitie van Leiden en Haarlem plaats. Het Leidsche elftal was de eerste twintig minuten goed op dreef en toen wisten de Leidenaars het spel steeds op de helft der bezoekers te houden. Tot een doelpunt kon de Leidsche voorhoede het toen echter niet brengen. Onverwachts veroverde Haarlem de leiding door een doelpunt van zijn links buiten (01). De Leidenaars kwamen weer voor het Haarlemsche doel en na 25 minuten zag Leiden zich een penalty toegewezen, waaruit v. d. Plas de partijen op gelijken voet bracht (11). Daarna kwam Haarlem in den aanval. Blinkhoff (beter bekend als „Witte Jan", destijds steunpilaar der Stormvogels) miste een strafschop voor Haarlem, maar nog voor de rust hadden de bezoekers met mooie doelpunten een voor sprong van 13 veroverd. In de tweede helft begon Leiden wederom goed De voorhoede combineerde vaak aar dig, maar bleek geen doelpunt te kunnen vervaardigen. De Haarlemmers maakten er 1t van aleer de Leidsche middenvoor van repliek diende (24). Door een prachtig schot van zijn midvoor kwam Haarlem aan het vijfde doelpunt (25), en kort voor het einde werd het 26 met een doelpunt, waarhij de Leidsche keeper niet geheel vrij uit ging. Met 26 kwam het einde van deze aardige ontmoeting. De Leidsche combinatie speelde niet slecht. De voorhoede speelde goed samen, doch schoot zwak. In de middcnlinie blonk de spil uit, de keeper was middelmatig. o— De wedstrijd Fides PactaGem. Kweek school is door F. P. met 71 gewonnen. De rust ging in met 21 voor F. P. De oudere F. P. konden niet gemakkelijk tegen de jeug dige kweekelingen op. BELASTING AMBT.—6de R.V.A. Dinsdagavond zal op het Pomona-terrein de. relurnwedslrijd plaats vinden tusschen genoemde elflallen. De eerste wedstrijd werd door de militairen met 41 gewonnen. 0 ZEILEN. DE NATIONALE 12 VOETS- TOLLEN-KAMPIOEN- SCHAPPEN. Bob Maas wederom kampioen. Zaterdagmiddag zijn op de Kagerplassen de wedstrijden om het 12-voetsjollen-kam- pioenschap op de Kagerplassen voortgezet, Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag drie races te doen verzeilen konden door het vallen van den wind tegen den avond slechts twee wedstrijden worden gehouden, die reap, door Bob Maas en E. R. Zweep werden gewonnen. Door het niet aanwezig zijn van Bakker meldden zich slechts negen zeilers aan voor de start van den wedstrijd, welke om kwart voor vier aanving. Hoewel Jan Maas hel eerst vertrok werd hij spoedig door Gallé, Bohri, Zweep en Bob Maas ge passeerd, terwijl de anderen iets achter lagen Spoedig nam laatstgenoemde de lei ding over terwijl de anderen een feilen strijd streden om de tweede en derde plaats. Bij het voor de tweede maal ronden van de boei op het Norremeer kon B. Maas zijn voorsprong nog vergrooten door een botsing j tusschen J. Maas en Barzilay welke daar slechts de eerstgeplaatste geldt, van geen belang was. Onbedreigd won B. Maas dan j ook in den tijd van 1 uur 13 man|uten J5E sec., gevolgd door: 2. J. Maas 1 uur 15 min. 12 sec.; 3. P. J, J. Huybers 1 uur 15 min. j 38 sec.; 4. J. N. Karreman 1 uur 15 min. 44 sec.; 5. F. A. F. Gallé 1 uur 16 min. 11 sec.; 6. Jaap Barzilay; 7. G. F. Bohré 8. J. N. Karreman; 9. G. J. J. van Troosten- burg de Bruyn. t Na een half uur, om half zes viel het startschot van de tweede race, waarbij Karreman als eerste de lijn passeerde Het verschil tusschen de anderen was zéé ge ring, dat het scheen of allen in één lijn startten. Op het Zweiland lag Jan Maas aan de kop, gevolgd door Zweep en zijn broer. Op het rak naar het Norremeer, dat opgekruisd moest worden, werd het een interessanten en spannende kamp. Bob Maas, die bij een overwinning kampioen zou zijn zakte echter meer en meer af, zoodat een overwinning van hem uitge sloten scheen. Teruggekomen op het Zwei- land rondde Zweep als eerste de boei ge volgd door Huybers, Gallé en Jan Maas, die echter de boei raakte en dientengevolge naar huis terugkeerde. Nu gaf B. Maas een bewijs van zijn uitstekende zeilcapaciteiten door als no. 8 het rak te beginnen en als no. 8 te beëindigen, achter Zweep en Huy bers. Teruggekomen op het Zweiland had Gallé de tweede plaats van Huybers overge nomen, doch moest deze spoedig aan B. Maas afstaan. Thans volgde een interessante strijd om de leiding tusschen laatstgenoemde en Zweep, die den Hilversummer echter niet losliet. De Volledige uitslag luidde: 1. G. R Zweep, 1 uur 35 min. 3 sec.; 2. Bob Maas 1 uur 35 min. 56 sec.; 3. G. J. J. van Troostcnhurg de Bruyn 1 uur 36 min. 27 sec.; 4. P. J. J. Huybers 1 uur 38 min. 30 sec.; 5. Jacq Barzilay Jr. 1 uur 38 min. 31 sec 6. F. A. F. Gallé; 7. G. E. Bohré; 8. J. N. Kiarreman; J. Maas opgegeven, Gistermorgen (e half elf werden de wed strijden voortgezet, met dezefifde zeilers van gisteren, dus wederom zonder Bakker. Thans was de wind echter sterk toegeno men, terwijl de richting nog steeds Z.W. was, In verband hiermede moest de volle dige Kaagbaan, dus Zweiland-Norremeer- Dicper Poel gezeild worden De eerstd wed strijd was afgezien van de kans op een overwinning van Bob Maas van belang door de bepaling, dat allen die nog geen over winning behaald hebben na den zesden wedstrijd moeten afvallen. Als eerste ver trok Bohré gevolgd door de anderen; terwijl de gebroeders Maas hoog opklommen. AI9 eerste bereikte Bob Maas het Zweiland. Op het rak naar het Norremeer kwam slechts in de onderlinge volgorde der overigen eenige verandering. Blijkbaar in de meening. dat het Norremeer twee maal gezeild moest worden rondde Bob Maas de boei aan bak- in plaats van aan stuurboord en hoewel hij spoedig terugkeerde was zijn achterstand van dien aard dat hij opgaf. Aan de kop ging thans Zweep, gevolgd door Jan Maa9, Bohré en van Troostenburg de Bruyn. Dc Rotterdammer Barzilay kwam thans aan den hoogen kant opzetten en rondde als eerste de laatste boei. Daar de overwinning hem tot verdere deelneming in slaat stelde liet hij zich deze niet meer ontfutselen en passeerde in den tijd van 1 uur 8 min. en 35 seconden als eerste de finieh gevolgd door 2 Jan Maas 1 uur 8 min. 32 sec.; 3. E. R. Zweep 1 uur 8 min. 48 sec.; 4 P. J.J. J. Huybers I uur 9 min. 11 sec.: 5. U. F Bohré 1 uur 10 min. 25 sec.: 6 G J J van Troostenburg de Bruyn; 7. J. N. Karre man; 8. F. A. F. Gallé; Bob Maas opgegeven 9 Aan de volgende race namen dus vijl zeilers nl. Bob Maas (2 overwinningen) Jan Maas, Zweep, Huybers en Barzilay deel. In verband met den krimpenden wind moest hel Norremeer tweemaal gezeild worden. Was de laatste race van Zaterdag voor namelijk een strijd tusschen Zweep en Bob Maas met Zweep aan de kop, deze kamp beperkte zich in hoofdzaak tot het belem meren om de leiding te nemen door Bob Maas en Zweep als tweede. De beide ove rigen Huybers en Barzilay, Jan Maas gaf spoedig wegens het raken van de boei op het Norremeer op. Slechts op het rak van het Zweiland naar de finirti had Zweep een ernstigen kans om Bob Maas te pas seeren toen hij met grooleren gang op hem inliep en iets hooger lag. terwijl Maas niet hooger kon klimmen. Zelf verkeerde hij blijkbaar in de meening dit ook onder- langs te kunnen bereiken met het logische gevolg, dat Maas hem opving en in den tijd van 1 uur 11 min. 38 seconden zijn derden eindwedstrljd won en daarmede zijn tweede opeenvolgend kampioenschap. De lijden der drie anderen waren 2 E R Zweep 1 uur 11 min. 38 sec.; 3 P. Huybers 1 uur 11 min. 58 sec.; 4. Jacq Bar zilay 1 uur 13 min. 55 sec.; Jan Maas op gegeven. Een woord van hulde aan de heeren van Heemstra en Van Kampen voor de oraani- eafie en van dank aan den heer Van Hool- werff voor de bereidwilligheid waarmede hij ons in slaat stelde de races per motor- vlet te volgen lijkt ons niet misplaatst LAWN-TENNIS DE DAVISCUP-WEDSTRITD NEDERLAND—FINLAND Bolland wint met 41. Met een 3O overwinning in het heeren- dirbbelspel hebben Timmer en Diemer Kool Zaterdagmiddag den stand van den Davis- Cup-wedstrijd op 21 in het voordeel van Nederland gebracht. Aan de eigenlijke match ging een exhibi tion-single vooraf, gespeeld tusschen den Nederlandschen Davis Cup-reservespeler Van der Heide en den Finschen reserve Bromberg. Van der Heide loonde zich verre weg den meerdere van den jeugdigen Fin en eindigde zijn sets met 64, 63 en 61. Dan volgt het hoofdnummer van dezen middag, de double van de Finnen Grahn en Grotenfeit tegen Timmer en Diemer Kool. Doordat er aanvankelijk tusschen onze Dc eerste partij Timmer tegen Grahn, was de interessantste. Want bleek Timmer veel sterker dan Grahn, de Fin wist in ieder ge val dikwijls fraai spel te geven en bood vaak hardnekkig tegenstand; vooral in de eerste set duurde de (alleys dikwijls zeer lang. Beide speler» blijven in de eerste ga mes achter in hun vak en spelen met lange harde drives, een weinig gevarieerd spei. De eerste games zijn voor Timmer en met een paar harde smashes en een fraaie hoek- slag brengt hij den stand op 3—0. Dan volleert Timmer eenige malen in hot net en na een lange ralley maakt Grahn er 31 van. Er komt nu meer variatie in het spel, beide spelers loopen vaker naar het net op, er wordt beter gevolleerd en UmmeT verschalkt Grahn eenige malen met een zachte lob over het net. De set eindigt dan ook met 61 voor Timmer. De Fin begint de tweede set goed; eenige fraaie smashes van Timmer weet hij scherp te keeren en hij wint de eerste game. De tweede game is zeer spannend, en nadat het acht maal deuce is geweest brengt Timmer den stand op 11. Met eenige harde smashes en een scherpen hoekslag maakt Grahn er 12 van. Dan maakt Timmer de stand weer gelijk, maakt er 32 van met een love-game en gaaf vervolgens door, lot de stand 52 is Dan wint Grahn Timmer's service-game en Timmer beëindigd de set met 63. De laatste set begint met 10 voor Tim mer, maar dan mist hij in zijn service- game een hoekbal en slaat eenige double faults, zoodat het 11 wordt. Timmer brengt den stand op 31. doch verliest dan van den Fin met een love-game. De volgende drie games worden achtereenvolgens door hem gewonnen. Het einde is 62 en de uit slag van de mach 61, 63. 62. Met Grotenfeit is door Diemer Kool nl heel korte metten gemaakt Grotenfeit heelt de eigenaardigheid, om dikwijls na zijn ser vice onmiddellijk naar het net op te loopen, zoodat het Diemer Kool al heel makkelijk valt, hem te passeeren of, aangezien de smashes van den Fin niet al te zeker zijn, hem naar de base-line terug te drijven. Als de stand 5—0 voor Diomer Kool is, wint Groienfelt door een paar geslaagde smashes en door eenige lobs de twee volgende ga mes, de eenige van dezen middag. Want rie eerste set eindigt met 62 en ook de beide volgende sets wint Diemer Kool in een wei nig spannend spel. Met korte rallies wint onze landgenoot snel achter elkaar alle twaalf nog te spelen games. Grotenfelt's back hand is opvallend slecht en komt bijna steeds, ook al staat hij in de makke lijkste positie tegenover de bal, in het net terecht. Ook zijn smashes zijn meestal mis Zijn service is goed. maar niet gevaarlijk of onhoudbaar, zeker niet voor Diemer Kool. want de oudere Hollander is veel sneller dan de Fin. die in zijn bewegingen zeer langzaam is en dikwijls ballen laat loopen. die hij met eenige moeite stellig had kunnen houden De eindstand is 62, 60, 60 Het tournooi NederlandFinland is hier door beslist met een 41 overwinning van Nederland, waardoor Nederland geplaatst is in de tweede ronde. DAVISCUP-WEDSTRITDBN. JapanBritsch Indië. Japan sloeg met 50 Britsch Indië. Het dubbelspel werd door het paar HaradaAbe met 57, 46. 62, 6—2, 6—2 van Soni en Charanjiva gewonnen. Voorts sloeg Sato (Japan) Mohan (Britsch Indië) met 108, 6—1, 6—2. Tenslotte won Ohla (Japan) met 61, 64, 6—0 van den Britsch-Indiër Soni. RECLAME. 911 Tsjecho SlovakijeDenemaike», Menzel (Tsjecho- Slovakije) slaat Worn (Denemarken) 62, 62, 4—6, 6—2. Jan Kozeluh (Tsjecho Slovakije) verliest var, Ulrich (DenemaJ-ken) met 60, 26, 5_; 6—3, 5—7. Het dubbelspel werd door de Denen na een 'hevige vijfsetsontmoeting gewonnen Ulrich en Worm (Denemarken,) slaan Men zel Rohren (Tsjecho Slovakije) 63, 1—6 6—4, -4-6, 9—7. NoorwegenOostenrijk. De beide enkelspelen van den eersten dag werden gewonnen door Oostenrijk. Ar- tens (Oostenrijk) won met 64, 63, 6—4 van Torkilsen (Noorwegen) en Matejka (Oos tenrijk) sloeg Nielsen 62, 61, 6—0. Het dubbelspel werd eveneens door de Oos tenrijkers gewonnen. Artens en Hateika sloegen Nielsen en Christoffersen (Noorwe gen) 62, 64? 63. Oostenrijk is dus in de volgende ronde. IerlandAustralië De laatste twee enkelspelen leverde voor elk land nog een overwinning op, zoodat tenslotte Australië met een 41 overwin ning in de volgende ronde uitkomt. De uitslagen luiden: Rogers (Ierland) slaat Crawford (Australië) met 63, 3—6, 75, 26, 63. Moon (Australië) sla»l Mac Guire (Ierland) 6—2, 76, 36, 8—6 V. S.Canada De Daviscupwedstrijd tusschen Amerika en Canada werd te Philedelphia voortgezet De afgebroken partij van Rijn (V. S.) tegen Wright (Canada) werd een overwinnini voor den eerste, die met 62, 62, 3—6 62 won, Lott (V. S.) sloeg Rainville (Ca nada) met 62, 62, 86. Van Rijn en Allison (V. S.) wonnen met 60, 64, 6—J van het Canadeesdhe dubel Wright—Crac ker. De V. S. hebben dus den wedstrijd ge wonnen. Y ougosla viëSpanje De eerste dag konden de twee enkelspelen in de Daviscupontmoeting tusschen Yougo- slavië en Spanje niet gespeeld worden, daai de hanen te erg van de hevige regens li lijden hadden gehad. Zaterdag werden Ji eerste spelen getennist. De uitslagen luiden Schatter (Yougo-Slavië) verliest van Maiei GSpanje) 3—6, 4—6, 3—6. Friedrich (Yougo Slavië) verliest van Juanico (Spanje 0—6 1—6, 3-6. 0 WEDSTRIJDEN te NOORDWIJK Groes wint drie eerste prijzen. Zaterdag. De tweede dag van het tournooi der Leid sche Studenten Lawntennie Vereenigin! bracht ook weer uitstekend tennisweer. zoo dat het programma in alle nummers, op di halve eindstrijden en de eindstrijden na, kon worden afgewerkt. Veel verrassende uit slagen waren er ook nu niet. De ovenrin- ning van oud-minister Kan en de jonge Kan in het heeren dubbelspel op mr. Pui' en mr. Stikker mogen wij echter niet onver meld laten. Wij verwijzen voorts naar de uitslagen 'die luidden: Heerenkelspel, 2de ronde: W. Marinkelle sl. W. L. Beynes 6—2, 6—0; mr. J. R. van Herwijnen sl. W. Smeets 60, 69. 3de ronde: J. Hollander sl. J. Kan 4—6, 6—2, 7—5; E. W. de FieHiettaz Goethart sl, M. Schreuder 55, 63; W. Marinkelle sl. E. C. J. van der Horst 61, 60; J. Gode froi sl. G. J. Broekhuyzen 63, 6—4; A. F. Olree sl mr. J. R. van Herwijnen 2—6. 6—3, 6—3; mr. J. B. Kan sl. K. A. Wouters 6—1, 6—0. 4de ronde: W. Marinkelle sl. E. W. do FieHiettaz Goethart 60. 61; E. Croes sl. J. Godefroi 63, 108. Heerendubbelspel. Ie ronde: E. C. J. van der Horst en J. Godefroi sl. A. Ruys en ff M. Gunning 62, 61; E. W. de FieHiettaz Goethart en F. R. Feifh w. 0,; G. F. Schoorel en J. Hollander w. o. 2de ronde: G. J. Broekhuyzen en J. Klus- man sl. M. Schreuder en J. Gratama 6—2, 61; mr. C. Punt en mr. D. M. Stikker Liem Sik Tjo en Thé Boen Hwang 6—6, 6—1; mr. J. B. Kan en J. Kan sl. E. W. de FieHiettaz Goethart en P. R. Feith 6—6, 6—3; W. Marinkelle en E. Croes sl. B.Werk man en F. II. Parmentier 62, 62; J- Thate en J. H. Zaayer sl. mr. J. Pel en K A- Wouters 61, 61-, W. L. Beynes en al- Binnendijk sl. W. Smeets en A. J. Schöl- vinok 61, 6—2. 3de ronde: mr. J. B. Kan en J. Kan sl. mr. C. Punt en mr. D. M. Stikker 63, 6—J Dames-enkelspel, 1ste ronde: mej. T. »f Jong sl. mej. W. van der Sluis 60, 6—6; mej. A. de Jong sl. mej. II. James 60, 6—6; mej. C. de Bussy sl. mej. A. M. de Wolf 6—0- 6-0. 2de rondemej. M. Canters sl. mej. C. dc Bussy 61, 62. 3de ronde: mej. E. E. R. van Herwijnen sl- mej. L. Polano 63, 63; mej. E Swa» el. mej. T. de Jong 62. 68. 61: E. Belzer sl. mej. N. Bakker 62, 6 mej. M. Canters sl. mej. A. de Jong 6—6. 6—0. Halve eindstrijd: Mej. M. Canters sl. mei- E, Belzer 65, 7—6. Damesdubbelspel, le ronde: Mej. E E 6 van Herwijnen en mej. E. Belzer sl me) ff- van der Sluis en mej. J. de Crane 62. 6— mej. N. Bakker en mej. E Swart sl. mej. A- Moolenburgh en mevr. Roobol 75. 6—3; mej. T. de Jong en mej. A. Polano FIDES PACTA- GEM. KWEEKSCHOOL

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10