LENTE VLINDERS. ANEKDOTES. Van Bleiswijkstraat 149. In het begin der correspondentie vertel ik altijd even aan allen samen hoe het mij gaat, omdat zoo- velen er steeds naar vragen. Annie Zaalberg, gelukkig dat je weer be ter bent en naar school mag gaan. Met het mooie weer heb ik een paar maal even mogen rijden, dat was heerlijk. Wim Kruit, een briefje op grijs postpa pier met een plaatje, er 9taat geen naam op. maar wel dat je blij bent dat ik f!u je anecdote plaatste, toen keek ik de namen bij de laatste anecdotes na en begreep dat jij het was. want van die drie anderen was het beslat niet Vergeet voortaan je naam niet. Alherlus Martijn. de heele jeugd noemt mi Tante, dus doe jij dat ook maar Van harte beterschap met je moeder. Je bent met velen thuis, zie ik. Leo en Marie van Veen. de prijsraadsels ziin cr at. zie je wel. Terwijl ik dit schrijf, stortregent het. dan ca ie toch zeker niet zw^mmon0 Drietal Mulder, nee. ik heb hier geen radio en ats ik naar radio luister, dan liever naar muziek dan naar uitslag voetbalwed strijd. dat laatste is beter voor jullie, jon gens. Waf heeft Nellv? Ik hoop dat ze heel gauw heter zal ziin. Jeanne en Bram Evkman. o, toen het vacanf»e was waren jullie zeker naar huis en hid dnar/Jonr het T D niel? Hebben jul'ie een prettige vacantie gehad? Ru °n Bas van Diik ik begrijp het best dat iutlie toen het vacantie was. den brief niet naar het bureau L. D kon brengen, want toen ging ie niet naar Leiden Zijn er bii iullie ook mooie bloemenvelden? Pen Rhone ja hoor. 's moreens en 's avondc 7if ik een paar uur od Dat begrijp ik dat \iHie buiten heerlijk gespeld en ge stoeid h®bt dat js gezond voor de ieuerd Jan Evers neen toen ik een schoolkind was. hesfond dat no* niet die schooltuintjes, ik vind het vreoselïlr aardig en nutlie Ts het voor h«*f eerst dat jij een tuintje hebt? Jo de Wekker ik hen a! twee maal een half unrtie wat paan riiden. heerliik. en morgens en 's avonds zif ik een paar uur voor het raam dit is een mooie straat, ik zie on nMerlei tuintjes. Lenv Oostveen ik weet er alles van, door eigen ondervinding Ben je al weer naar het nieuwe huis gaan kijken? Tk lee9 ook trouw de Zondebok en vind het een mooi verhaal P^fip is een grappige naam voor iemand dip Lien tie heet. Greta de Vries de vorige week hadden w? mooie dagen nu vandaag regent het heel veel echt somber en bet is daardoor ook veel frisscher Heb je Zondag prettig ge wandeld met je ouders? Plonia en Reinier Ven-ark en Jannie Lou wrier met de prijsraadsels moet ieder zijn eigen raadsels schrijven op een apart papier dat moet zoo voor het loten; 2 van de 3 nieuwe raadsels hebben er al inge staan Helena en Willie Schilp was het prettig het partijtje bij Truusje? Als het prijsraad sels zijn moeten jullie ieder op een apart panier schrijven, dat is zoo voor het loten. Riek de Graaff van jou ook al eene ver zuchting over de schconmaak. dat je dan nergens rustig kan schrijven. Ja ik ben ook blij voor de jeugd dat ik nu 8 boeken mag verloten in plaats van 4 Cisca en Nelly Mevsen heeft je moeder mij gekend vroeger toen ik nog op de Her rengracht woonde? Ken ik je moeder ook? hce heet zij van zich zelf vóór haar huwe lijk. hebben we elkaar wel eens ontmoet en gesproken? Nel en Jannie Hagoort zooals ik in het begin der correspondentie schreef, ga ik langzaam vooruit en ik ben blij dat ik al even buiten ben geweest, met dit slechte weer is er natuurlijk geen sprake van. Neeitje Meuldijk ja ik heb wel met een auto door Meiendal gereden en ik vond het er heel mooi. het zal er nu in het voorjaar ook wel heel mooi zijn, dat begrijp ik best. Dirkje Hopman nu heb ik al weer aardig wat r iadsels liggen, die ik voor en na eens zai plaatsen. Gaat je kleine nichtje al loo pen, hoe oud is ze ook weer? ik kan heusch niet alles precies onthouden uit alle blieven iedere week. dat begrijp je wel. Jacoba Belgen waarom jij alleen? an Nelly niet, ze is toch niet ziek, Heerlijk voor je dat je goed hebt geloot en nu een tuintje hebt. Werk er plezierig in. Karei West 9tuur je raadsels maar de week na do prijsraadsels, want met de prijs raadsels heb ik al zóóveel te lezen. Garda en Rie Lepelaar gewandeld heb ik nog niet wel even gereden, omdat loopen nog te vermoeiend voor mij is. Annie van Wouderoerg ja dat is ecne flinke wandeling om de Iïaagsche Schouw heclemaal om te loopen, maar als men jong en gezond is. is het wel goed zoo'n groofe wandeling Willy de Neys .ia zeker weet ik de Ba ronielaan in Breda, hel is daar mooi wonen. Dat trof je goed in Antwerpen dat de stad versierd was en dat je de Koningin van Belrië ook nog hebt gezien Coba Koevoet dat dacht ik wel dat jullie met het mooie voorjaarsweer dikwijls mooie wandelingen zoudt maken. Marietje Laterveer in het begin der cor respondentie vertelde ik hoe het met mij gaat. Mini Ramak bij de prijsraadsels moet ieder maar geduldig afwachten wat de lo ting beslist. Erieda Sladek waren pen en inkt op eens verdwenen, nu dat vond ik niet erg voor een keertje met potlood. Drietal den Hertog ik hoop de volgende week te hoorón dat Reinier weer beier is. Frans Schouten zeer goed portret van Requesens hoor. Neen waar ik hier nu lo geer bij een pleegzuster, heb ik geen radio, in mijn kamers thuis wel. Verleden week was het zomeraebtig, daar Jieb ik van ge noten. Zoo zoo, noem je mijn raadselru briek wereldberoemd? Keeltje van Breda neen ditmaal niet een gedeelte onder de getrouwen, want nu is bet een grooter aantal omdat ik wat langer heb gewacht met prijsraadsels geven. Tni de Jong je mag gerust meedoen en je behoeft er heusch nooit een langen brief bij te schrijven, de raadsels alleen is ook goed. Celia en Kees Muijzert neen hoor, aan de schoonmaak ga ik niet, ik logeer al 6 weken bij een pleegzuster, vlak bij het huis waar ik woon. daarom heb ik ook geen ander adres opgegeven, het wordt mij alles spoedig hier bezorgd. Koos en Lydia Slootweg van jullie 2 brieven in dit pakket, ook die van de vorige week. Gelukkig dat Wijntje weer beter is. Naar voor dat nichtje dat haar moeder in het ziekenhuis ligt. Rika Vermeer en Bep Molenaar, de derde vriendin ontbreekt deze keer. Neen hoor Bep je mag best eens overslaan, dat hindert niets. Ja hè Rika, dat is altijd heerlijk zoo'n onverwacht pakket. Anje de Gelder je hebt prettige cadeaux gehad en je nieuwe postpapier vind ik heel aardig. Tk hoop dat het vroolijke feestdagen zullen zijn met de aanstaande bruiloft, veel plezier hoor. Wat een alleraardigst idee van die eigen villa die je later krijgt, bedenk er maar een mooie naam voor. - Hendrika Ouwerkerk gezellig dat er nu weer zoo'n lange brief van je was in het pakket, je hebt mij uitvoerig alles verteld, dat vind ik heel prettig. Wat heerlijk dat het verblijf buiten je zóóveel goed heeft ge daan, dat is flink 10 pond aangekomen. Weet je wat je moet doen, als ik later weer flink en gezond ben en in Leiden kom lo- geeren, kom dan maar een3 naar mij toe, dan kan ik zien hoe je er uitziet, ik begrijp best als je maar één portret hebt, dat je er mij dan geen kan sturen. Jaapje neefje van Truus de Graaf, ik weet niet of jij ook de Graaf heeft. Zeg eens precies waar je woont, ver van Lei den? Kan je den brief niet bezorgen in de bus van het Leidsche Dagblad. Witte Sin gel, Maandags vóór 9 uur dan behoeft er immers geen postzegel op. Nu stond er toch ook Leiden op je brief, dan had die toch in de bus van het „L. D." kunnen gedaan worden, dat doen alle kinderen die in Lei den of dichtbij Leiden wonen. Waar ga je op school? Veel genoegen allen met de prijsraadsels. Denkt er om: naam en leeftijd. Hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. door G. E. de Lille Hogerwaard. Lente, Lente! zingt het buiten, Lente is weer in het land! De natuur ontwaakt en kind'ren Dansen vroolijk hand aan hand. Boomen, bloemen, heesters, struiken, Alles trekt het pakje aan, Waarmee zij naar 't feest der Lente Lustig zingend, dansend gaan. In het park en in de weide, In het bosch en in den tuin, Alom wordt het nu toch Lente, Ja, zelfs in het hooge duin! Blaadjes komen, bloemen bloeien,, Vogels bwinkeleeren luid, Allen moeten vroolijk wezen, Want de winter is nu uit! In het tuintje van de buren Heb 'k de Lente ook gezien, Wat ik daarmee zou bedoelen? Kun je 't raden heel misschien? *t Is niet moeilijk! Kom maar ev< Hier voor 't venster naast mij staan. Zie je daar dat lieve meisje Hupp'lend door het tuintje gaan? Oogen als vergect-raij-nietjes, Vroolijk als het bij-gezoem, Appelbloesem zijn haar wangen En haar naam is Roosje Bloei! 0 O, kijk eens evenl wat een pracht! Zie je die mooie vlinders? Zoo roepen op een zomerdag Twee dartelende kinders. Wij halen gauw ons viindernet. Och, laat ze liever levenl Want ieder dier, al is het klein. Zal om zijn vrijheid geven. Wie werk'lijk houdt van de naluur, Die spaarl vanzelf de vlinders. Bedenk: ook dieren stoeien graag, Precies als jullie, kindersl CARLA HOOG. Ingezonden door Corrie Hoogervorst. „Vader" zei kleine Wim, „mag ik nc één vraag doen, voor ik naar bed ga". „Ja Wim, nog één maar dat is dan d laatste hoor". „Goed Vader, wil u mij dan even zegge of ik, als ik uw broer was ik ook mijn eige oom zou wezen". Meester; „We gaan zinnen maken. Wi kent een zin met het woord: nietteger staande? Jaapje; „Ik, meester". Meester: „Nu, zeg het maar". Jaapje: „Mijn vader draagt altijd plati boorden, want hij kan niet legen staande' Meester: „Een zin met het woord bande loos. Wie weet er een". Marietje: „Ik meester. Mijn nieuwe broek jes zijn bandeloos". Jantje, die telkens allerlei lekkernijei naar de ziekenkame'r ziet brengen waa zijn zusje met de mazelen ligt: „Moesje al Loltio beter is, mag ik dan alsjeblieft d mazelen hebben? o

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14