HOEDEN HEMDEN "DASSEN Het Wiegekind. Londensch Aanteekenboek. INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. naar liet Zuiden zijn oog reikte tot aan de Zuid-HollandBche en Zeeuwache eilan den. Op 8000 M. heerschte een temperatuur van 35 graden onder nul Celsius, eoodat de instrumenten bedekt waren onder een laag. je ijs. Het toestel woog bi] den start 1409 K.G., hetgeen 8 K.G. was boven de vol ledige belasting. Deze hoogtevlucht was een normale afname-vlucht doch geen re- cordpoging, aangezien bij zulk een poging het vliegtuig steeds zoo licht mogelijk worot gemaakt. Dat met speciaal voor hoogvlie- gen uitgeruste toestellen, aanmerkelijk hooger kan .worden gestegen, blijkt uit het huidigo wereldhoogterecord, dat op 12.739 M. staat. Dit record werd in Mei van het vorige jaar gevestigd door den Duitschen vlieger Neuenhofen op een Jnnkcrs-ééndek- ker met een luchtgekoelden motor van «0 P-K. („Msb.") DE OVERVAL OP CURACAO. Vragen van den heer IJzerman. Het Tweede Kamerlid, de heer IJzerman, heeft den minister van Koloniën de vol gende vragen gesteld: Is het waar, dat tot voor eenige jaren in Curacao aan de om politieke redenen uit Venezuela uitgewekenen asyl werd ver leend, zoolang niet bleek, dal hiervan mis bruik werd gemaakt tot het smeden van samenzweringen tegen de Venezolaansche Regeering, en dat, wanneer dit laatste bleek het geval le zijn, den uitgewekenen werd medegedeeld, dat, en om welke redenen, op hun verder verblijf in Curasao geen prijs werd gesteld, en hun verzocht werd, per eerste gelegenheid Curacao to verlaten? Is inel waar, dat sinds eenige jaren en wel reeds geruimen tijd vóór de overrompe ling van Waterfort op 8 Juni 1929 een andere gedragslijn ten aanzien van bedoelde uitgewekenen wordt gevolgd en dat dezen meermalen, zonder dat hun gedragingen daartoe eenigszins aanleiding hadden ge geven, zijn behandeld als vain misdrijf ver dachten, en is het juist, wat wordt mede gedeeld in den brief, onder dagleekening van 28 Januari 1930, door het uitvoerend comité van de Union Libertadora Venezo- lana aan den Gouverneur van Curacao ge richt, over de behandeling van de in Mei 1928 als vluchtingen en schipbreukelingen op Bonaire aangekomen gebroeders doctors Atilano en Gonzales Carnevali en van ge neraal Urbina en zijn elf metgezellen, na hun aankomst op Aruba in Juli 1928? Is het waar, dat de wijziging van de ge dragslijn ten aanzien van de om politieke redenen uit Venezuela uitgewekenen ver band houdt met de vestiging van hel be drijf der Curacaosche Petroleum-Industrie Mij. op Curacao? Is de minister niet van meening, dat hel, zoowel wegens het moreele belang van de handhaving of het herstel eener oude en goede traditie, als met het oog op de ook om economische redenen voor Curacao van groote beteekenis zijnde duurzaam goede ver slandhouding met Venezuela, gewenscht is, lot de vroeger ten aanzien van bovenbe doelde uitgewekenen gevolgde gedragslijn terug to h-peren, en, zoo, ja, is de minister dan Jj ceul deze zijn meening kenbaar te maken r n den gouverneur van Curacao. o UIT HET BOEKBINDERS BEDRIJF. Collectieve arbeidsovereenkomst. Gisteren vergaderde de Nederlandsche Bond van Boekbinders-Patroons en hechtte zijn goedkeuring aan de voorstellen inzakt» de Collectieve Arbeidsovereenkomst, zooals die door de Onderhandelings-Commissie op 16 April waren vastgesteld. Door de leden der vier werknemersorganisaties waren deze voorstellen reeds aanvaard. De Collectieve Arbeids Overeenkomst is thans voor één jaar verlengd. De groepsver- schuiving is door de werkgevers aanvaard, onder voorbehoud, dat indien in de boek- drukkerijbedrijven deze verschuiving niet wordt aanvaard, deze beslissing ook voor de boekbinderij vervalt. Over de geheele linie wordt thans één cent loonsverhooging gegeven, verband houdende met bovenbe doelde groepsverschuiving Indien deze in het najaar door de dnikkerijbonden wordt aanvaard, zoo wordt met Januari weder één cent loonsverhooging gegeven. Wordt deze niet of slechts gedeeltelijk aanvaard, zoo wordt het loon weder op den ouden voet teruggebracht. COMMUNISTEN-WRAAK? Het Tweede Kamerlid, de heer de Visser, had den minister vragen gesteld betreffende invrijheidstelling van een in de week van 22 tot 29 Maart j.l. le Heerlen gearresteer den bouwvakarbeider, een functionaris van de C. P. H„ onder beschuldiging z.g. van brandstichting ten huize van ds. G. Mol, aldaar, omdat de „brandstichter" vlak bij de ontbrandbarc, echter niet ontbrande stof fen een papier had gelegd met het opschrift „Communisten wraak". De minister van Justitie zegt in zijn ant woord o.m., dat de arrestatie gegrond zou zijn geweest op het vinden van een bepaald papier; ze was in de eerste plaats gegrond op een verklaring, dat van Beers op den avond van het gebeurde aan de woning van den predikant was gezien. Het bevel tot voorloopige hechtenis, door de rechtbank te Maastricht op 6 April uit gevaardigd, nadat de rechter-commissaris op 31 Maart een bevel lot bewaring had gegeven, is op 12 April door de rechtbank opgeheven. RECLAME. DE COMMISSIE VOOR DE TENTOONSTELLING TE ANTWERPEN. Bij Kon. besluit van 23 April zijn be noemd tot leden van de bij besluit van 23 Augustus 1929 ingestelde Centrale Commis sie voor deelneming van Nederland aan de in 1930 te Antwerpen te houden Wereld tentoonstelling voor Koloniën, Zeevaart en Vlaamsdie Kunst, de heeren: P. C. Adrian, directeur van de Nederland sche Stoomvaartmaatschappij „Oceaan", te Amsterdam; J. J. C. Ament, ondervoorzitter van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelibond (F.N.Z.) te Roermond; D Ankersmit, bloemist te Melle (iBelgiê); prof. mr. P. A Diepenhorst, voorsttter van den Christelijken Boeren- en Tuinders- hond in Nederland, te Amsterdam; J. L. Nijsingh, voorzitter van hel Kon. 'Nedert. Landbouw-Comité, te De Wijk; Jac. Smits, voorzitter van den Neder landschen Tuinhouwraad, 1e Naarden; mr. M. P. L. Sleenberghe, directeur van de N.V, H. van Puyenbroek's Texlieimaat schappij te Goirle. en J. Th. Veiheggen. voorzitter van den R.-K. Nederlandschen Boeren- en Tuinders- bond, te Buggenura. RECLAME. MOGEN WIJ OOK U ONZE SCHITTERENDE COLLECTIE EENS VOORLEGGEN? .JMBwrdenhuié Vuchmarkt 7-LëID£N. Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest men met PUROL 8608 VERDUISTERING. "Voor de Raarlemsche rechtbank heeft lereöht gestaan een 20-jarige ongehuwde liuJpbeslel'ler uit Rijk (gem. Haarlemmer meer), verdacht zich in de laatste maanden van hel vorige jaar een bedrag van ongeveer f. 500 te hebben toegeëigend, hem afge dragen voor storting op de giro-rekening van de Amsterdamsche Mij. voor Levens verzekering, den gemeente-ontvanger te Hoofddoip en de Incassobank te Amster dam. ZijD chef, de directeur van het post en telegraafkantoor te Hoofddorp, de heer Slothouwer, verklaarde dat verdachte sinds 8 maanden in dienst was-en dat een broer van verdachte sinds eenigen tijd in vaste betrekking, in deze functie goed voldeed. Over verdachte was hij niet ontevreden ge weest. Verdachte verdiende f. 18 per week. waarvan hij kon rondkomen, doch hij heeft in Amsterdam den gebraden haan willen uithangen, hetgeen hem door deze verduis tering mogelijk werd. Het O.AI. noemde in zijn requisitoir ver- dachte'9 misdrijf een doortrapte verval- sching. Hij knoeide met de doorslagen en maakte misbruik van de onwetendheid van de Haarlemmermeerbewoners. Spr-. wees er op, dat hel reclasseeringsrapport zich van advies onthield. Het O.M. liet het aan de rechtbank over uit te maken of hier sprake was van een misdrijf in de functie van ambtenaar dan wel als tijdelijke kracht in dienst der overheid. Hij eischle 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger, mr. Tideman, vroeg ver dachte op grond van zijn jeugd niet door ge vangenisstraf nog verder in den put le duwen, doch veeleer hem in de gelegenheid te stellen zich maatschappelijk te verbe teren en het gedane geheel of gedeeltelijk goed le maken, door een voorwaardelijke veroordeeling onder strenge bepalingen uit le spreken. Uitspraak 16 Mei. Daarna stond terecht een 28-jarige hulp besteller uit Abbenes, eveneens wegens ver duistering. Dezen keer betrof het een bedrag van f.60, verduisterd door het knoeien met doorslagen, waaraan verbonden het verval - schen van een brief, op deze fraude betrek king hebbende. De heer Slothouwer, weder om als getuige voorgeroepen, deelde mede, dat deze postbesteller te Loenen reeds 9 jaar in dienst was, en zijn functie steeds naar tevredenheid vervuld had. Hij hadden indruk gekregen, dat verdachte zich royaler had willen inrichten. Verdachte voerde daartegen aan, dat hij versterkende midde len voor zijn vrouw had willen koopen. Hij had inmiddels het verduisterde bedrag on middellijk terugbetaald, waartoe hij eenig meubilair had verkocht. Ook was er een petitie ingekomen van een 160 plaatsgenoo- ten, om den man slechts voorwaardelijk te veroordeelen, daar hij anders maatschap pelijk zou declasseeren. De officier kon zich echter met voor waardelijke gevangenisstraf niet vereenigen, daar hij deze verduistering in ambtelijke betrekking zeer ernstig achtte. Wel nam hij verzachtende omstandigheden in aanmer king en requireerde op grond hiervan een gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger, mr. Ali Cohen, legde op de verzachtende omstandigheden nog eens den nadruk en wees er op, dat verdachte bij voorwaardelijke veroordeeling wellicht nog in het bedrijf (bij een administratieve tak) zou werkzaam blijven. Vele plaatsgenoolen van verdachte gaven op de publieke tribune van hun belangstel ling blijk. Uitspraak 16 dezer. (Van onzen Londenschen Correspondent.) „Talkies" als kruist; en economisch. Londen, April Bernard Shaw, die lot op heden weer stand heeft geboden aan alle verleidingen, in den vorm van groote sommen geld. zijn werken voor het looneel le laten omzetten in werken voor de „Talkies" of de stille films, heeft nu verklaard dat hij „bijna" bekeerd is. Deze bekeering is bewerkt door de „talkies" of spreekfilms. Indertijd werd bij geruchte verklaard dat de schoone Pola Negri Shaw had weten over te halen zijn „Anthony and Cleopa tra" aan haar voor filmbewerking af te staan. Maar dat gerucht schijnt loos te zijn geweest. En ook nu is Shaw nog niet ge zwicht. Maar dat hij „bijna" is gezwicht is een uitspraak uit zijn eigen mond. En het eerste tooneelstuk dat hij eventueel aan de „talkie"-vervaardigers zou geven, is .Arms and the Man." Deze gedeeltelijke ommekeer in Shaw's film-opvattingen moet worden toegeschre ven aan den invloed van een bezoek aan een Engelsch talkie-film-atelier. waar men een spreekfilm maakte van hel looneel- sluk Escape, van Gakworlhy. De vertoo ning van fragmenten van dil sluk heeft grooten indruk gemaakt op dit bejaarde maar steeds jong van geest blijvend Iersch genie Hij heeft de meening uitgesproken dat de spreekfilm onvermijdelijk een einde moet maken aan het tooneel, zooals wij het ken nen. De bestemming van het echte tooneet zal. volgens Shaw's zeggen, in de toekomst nog slechts onderrichtend zijn Het is mij een raadsel hoe deze oude wijze man aan deze gedachte komt. Maar hij heeft wei eens meer enormiteiten verkondigd, die er volstrekt naast waren. Dat zal ook in di» geval wel gelden. Het tooneel van de lockomst zal dus een school voor tooneel- spelers en -speelsters worden Shaw heeft verder verteld dat hij zich, wat zijn eigen werk betreft, tot nu toe niet me! de „talkies" heeft ingelaten Dat hij er thans meer naar overhelt komt omdat ri» techniek er van thans zoo ver is ont wikkeld dat een toopeclstuk er goed door tot zijn reclit kan komen. En bij dien stand van zaken moet het tooneel het van de spreektilms verliezen. Die ondermijnende invloed deed zich reeds gelden, zooals bleek uit de ervaringen van een tooneelgroep in Canada, die met Shaw's stukken toerde. De troep kon in alle steden dezelfde schouwburgen krijgen, die hij vroeger had bespeeld. Maar nu was ook overal aan den overkant of in de onmiddellijke nabijheid een lalkie-paleis verrezen, waar het publiek van 2 uur 's middags tot laat in den avrnd ontspanning kon koopen voor veel minder geld dan de schouwburg moest vragen. En dat was duidelijk merkbaar aan hel bezoek in de schouwburgen. Indien men Shaw hoort pralen dan meet de talkie als middel van looneelkunst-ver- looning zelfs al beter zijn dan het gewone tooneel. De machinerie van de moderne vinding maakt het mogelijk dat men gemak, kelijk elk gebaar, elke gezichtsuitdrukking, elke beweging van een speler of speelster kan volgen. Op het tooneel kop dat niet. De vervaardigers der „talkies" zullen wel zeer in hun schik zijn met dit oordeel over hun producten van zulk een gezaghebbend kunstenaar. Maar dat ze het tooneel tot een „school" zouden terugbrengen is niet aan te nemen. De persoonlijke aantrekkings kracht en het levend element van het ge wone tooneel zal wel ten alle tijde een be slissende factor blijven die het tooneel in stand zal houden. Wel zal men kunnen voorzien dat onder den invloed der talkies liet tooneel meer cd meer een verfijnde kunstuiting wordt in den geest van de dichtkunst. Inlusschen Blijft ook de economische factor in het verschijnsel der groeiende talkie-populariteit de gemoederen beroeren. Hel Scholsche vakbondcongres, dat in de Paaschdagen heeft vergaderd, heeft aan leden van vakbonden per resolutie ver zocht geen taHrie-bioscopen te bezoeken, voor zoo ver die bioscopen aan de orkesten onlslag hebben gegeven. Verklaard werd dat duizenden musici hun broodwinning hebben verloren sedert de spreek- -en ge luidsfilms hun intocht in de Britsche bios copen hebben gedaan. Dat het brood van den eenen man do dood van den anderen man is. werd ook op-dit congres weer aangetoond. Want de president van den vakbond van electricieDs verzette zich tegen de resolutie op grond van het feil dat de leden van zijn bond het grootste belang hadden bij de ontwikke ling der „talkies.". Hij was van meening dat de nieuwe sprekende en spraakmakende films de menschen van goede populaire kunst zouden voorzien. Een nieuwe bedreiging voor da theater-queues. De theater-queue is een typisch kenmerk van het openbare leven in Londen. Di» queue wordt gevormd door menschen die niet te veel geld willen besteden voor een zitplaats in den schouwburg of in de bios- voop en die, wanneer de deuren van het gebouw open gaan, de plaatsen bezetten die niet vooraf kunnen worden gereserveerd. Dat zijn de plaatsen in de „pit" (achler de slalles, beneden) en in de „gallerv" (engelenbak). Het theaterdistrict van de stad is vol van deze lange menschenstaar- len aan de verschillende gebouwen voor openbare vermakelijkheid Ze zijn samenge steld uil de gezelligste en geduldigste be woners van de stad, meerendeels vrouwen. Men eet er en drinkt en leest er Vele men schen brengen wanneer zij een lang durig verblijf in de queue tegemoetzien en soms is het een etmaal klapstoeltjes mee. en naaiwerk of kousen die moeten worden gestopt Massa's straatkunstenaars en -kunstenmakers verdienen hun brood door de queue. Tooneelspelers, die betere dagen hebben gekend, spelen voor het staart-publiek uittreksels uit Hamlet Er zijn fluit- en vioolspelers, die voorheen wellicht druk toegejuichte nummers op het variétê-tooneel len beste gaven Acrobaten spreiden er in het stof of in den modder van de straal hun kleedjes uit om uitzonderlijk» lichamelijke vaardigheid te laten zien En hel queue-publiek is alsmede hel goedhar- tigsle van de slad en offert gewillig zijn pennies aan deze aan lager wal geraakte leden van de vermaakswereld. Vaak is beproefd aan de queue en haar satellieten een einde te maken. Maar de pogingen hebben tot nu (oe schipbreuk ge leden op de rotsen der traditie. Schouwburg- ondernemers hebben zoo nu en dan beproefd de menschen te bewegen niet meer te „queuen". door ook de plaatsen voot pit en gallery voor bespreking vooraf beschik baar te stellen. Maar het queue-publiek wilde er eenvoudig niet aan, waarschijn lijk omdat de queue zelf een vermaak een verzetje biedt van niet te onderschatten waarde. Maar de jongste poging tot afschaf fing is gebaseerd op' medisch advies, het welk luidt dat de queues nadeelig zijn voor de openbare gezondheid. De menschen, die vooral bij slecht weer lange uren in de file? staan te wachten, stellen zich bloot aan ziekte. Bij dezen aanval van win. keiiers, die klagen dat de queues, die voor hun winkeis staan, den loop en den omzet belemmeren En een derde bezwaar, weer van de autoriteiten, is dat in drukke straten de aanwezigheid van queues meer gevaar schept voor verkeersongevallen. Het gevolg van deze aanvallen c>p een zoo oude openbare instelling is dat de ver schillende gemeenten van Ixinden straks zullen overwegen of zij al of niet een ver bod zullen overwegen of zij al of niet een verbod zujlen gaan heffen op theater- queues Een minder conservatieve natie dan de Engelsche zou deze abominaties van de stad al lang hebben uitgeroeid. Maar of de eischen van openbare gezondheid, veiligheid en gerief het ditmaal eindelijk zui len winnen van de „aanspraken" der in geroeste gewoonte is nog allerminst zeker. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), Copie van ai of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE AMSTERDAMSCHE STADSSCHOUWBURG. Gisteren is, naar hel „ITbld." meldt, ten Stadhuize van Amsterdam, onder leiding van den wethouder, den heer E. Polak en in diens kamer, een bijeenkomst gehouden waarin op verzoek aanwezig waren de too- neeldirecteuren. de heeren Verkade, Verbeek, Saalborn en Van Dalsum .Voorts mevrouw mr. H. van Dam van Issell van de afdèeling kunstzaken, en mr. Merkelbach, directeur van den Stadsschouwburg. Met de tooneeldirecteuren heeft de wet houder de mogelijkheid besproken van sa menwerking der vier spelleiders om te ko men tot een oplossing inzake de vaste be speling van den Stadsschouwburg. De be raadslagingen hebben tot '5 namiddags één uur geduurd. Aangaande de geopperde mogelijkheden kan, in het belang der zaak, nog niets wor den medegedeeld. De directeuren zullen de aangegeven mogelijkheden nu in eigen kring bespreken en den wethouder Zoo spoedig doenlijk hun definitief standpunt mededeolen. TIJDSCHRIFTEN „ASTRA". Bdhalve het „Foto-Diorama en de andere, fraaie foto-pagina's, is ook het Mei-nummer wederom rijk voorzien x;an illustraties van bekende teekenaren. Het opent ditmaal met een opstel van de bekende schrijfster, Ellen Forest, die een interessanten kijk gunl op het belangwekkende Algiers, door de woestijn aan alle zijden omgord. Een serie fraaie foto's, door de schrijfster met dit doel afgestaan, verluchten het artikel. Nina Ar- kina levert haar tweede bijdrage over de Hawaï-eilanden en doel ons kennis maken met de „Na Lei", de kinderen van het „Pa radijs", gelijk zij die noemt. Dr. John Gerards zond een romantische bijdrage, Noblesse Arabe, die den zielen-adel van den Arabier teekenl, terwijl Van Oven een schrijnend verhaal afstond .dat in Bolland aangevangen, zonder ..Happy End", in Indië eindigt. Behalve Filmland van den mede werker Pepin, wordt de verdere inhoud van dit nummer gevuld met vertalingen en klei nere. origineele belevenissen en brengt het ook nummer VIII van het loopende, span nende feuilleton „De Gestolen Formule" van E. Phillips Oppenheim, door den verkorten inhoud voorafgegaan. Van het maandblad voor den Zakenman „Adverteeren, Verkoopen en Efficiency" is tiet eerste nummer van den tweeden jaar gang verschenen. Het ziet er zeer verzorgd uit en munt op het gebied der reclame weder uit. Het bevat tevens een prijsvraag voor de mooiste advertentie in 't zomerseizoen 1930. RECLAME. Konintj's Kgusen steeds het best. Ze zijn duurzaam tot het lest. 9«26 Mijnheer de RedakteeT, Ik hoop, dat u mij een plaastje in u* blad niet zult weigeren. Gisteren waa e? weer concert in het vanderwerfpark; non daar ben ik altijt als de kippe bij, al« der muziek is kenne ze mijn der niet vandaan houden. Eers wa/s ik wel even treurig d<x* die mooie willige en omdat me buurman zei, dat ze daar niet lang meer zoodeb staan omrede ze daar bet nieuwe stadhui* willen zetten, maar meneer dat zal toch wel niet waar wezen 1 het eenige plekke groen midden in de stad waar de oude menschen die niet meer tot aan het plat- soen kunne komen nog eens vrij zijn van de auto's! Maar daar wou ik het niet over hebben. Aan het eind speelden ze vader landse liederen en- als ze beginnen met In naam van oranje doe open de poort ken ik me schuurdeur ook niet toehcrawem ik docht zoo: dadelijk beginne ze wel alle. maal te zingen, dus Koos even geduld, je stem is niet meer wat die vroeger waj en dan lache ze je uit. Maar meneer er begon niemand en toen dee ik het, maar ik liad net briel gezegd toen klopt er een agent op me schouder en zegt juffrouw mond toe anders ga je deruit Hoe vin nou zooiets ze praten zooveel over de vol'ksamg en moet dan de overhede niet in de eerste plaats meehelpen 1 ik heb die vent een paar ongeperlementaire woorden in zen rug gegooid maar hij dee net of hij het niet hoorde ik vont het jammer anden was der misschien nog wel een zaakje van gekomme en dan had ik eens wille zien wie gelijk had gekregen. Late ze liever cen6 op die jongens en meiden lette van dertien jaar die daar loope te gillen, de honden gaan er vam blaffen en die vete meest wel wanneer der onraad is. Haal 11 de erge voute er maar gerust uit. Vriea- dellijke groeten van die zich noemt KOOS KOMIJN. Waar door het verbeteren der fouten, bovenstaande niet tot zijn recht zou komen een uitzonderingsgevalplaatsen wij dit, zooals het ons werd toegezonden. Red. „L. D." VOOR ZATERDAG 3 MEL Hilversum (Na 1 uur: 1071 M.). 10— 10.15: Morgenwijding. 122 uur: Con cert. AVRO-Kwintet. 22.30: Film praatje door Max Tak. 2.304 uur: Aansl. van het Tuschinski-Theater te A'dam 41.30: Modepraatje door Mevr. de LeeuwVan Rees. 4.305 uur: Sport- praatje door H. Hollander. 55.30: Ge- zondheidehalfuurlje. 6.306 u.: Duitsch' Gevorderden en conversatie. 6 uur: Tijd sein. Daarna Concert door het Omroep orkest. Stella Fontaine. 7.207.40: In ternat. Cabaret-ensemble in zakformaat Conférence: James Yoland. 7.408 uur: Voortz. Concert 8 uur VARA-Varia. 8.10: Concert. VAiRA-Orkest, klein Gemengd Koor „Con Brio", Mej. Hans Gruijs (all), Harry van Os (bas), F. de Nobel (piano). - 10 uur: Persber. Daarna: Optreden van Kees Pruis. 10.40 ca. „Vergelen foxtrots", uit gevoerd door VARA-Orkest. 11 uur ca. Gramofoonpl. Huizen (1876 M.). Uitsl. KRO.-uitz. 8.15—9.30: Gramofoon. 11.30—12 uur: Godsdienstig halfuurtje. 12.161.15: Concert door het KRO-Trio. 1.152 uur: Gramofoon. 23.15: Kinderuurtje. 45 uur: Gramofoon. 55.20: Debutan ten. Jongens Harmonie. 5.206 uur: Gramofoon. 66 15: Reiscauserie: Weser- bergland. 6.156.55: Jongensharmonie. 6.557.15: Journalistiek weekoverzicht. 7.167.45: Lezing: Kruis en halve Maan in Noord-Afrika. 8 uur: Radio-revue „Naar de maan", KRO-orkest, Sylvain Poons, Roosje Kü-helr en Piet Kohier. 1. Bij de K.L.M. 2. Tusschen hemel en aarde. 3. Op de maan. 4. Bij Koning Manus. 5. In de maan grotten. 6. Oost, West. Daarna popu lair orkestconcert. Daventry (1554.4 M.). 9.35: Morgen wijding. 10.05—10.20: Lezing. 12.20— 1.20: Orkestconcert. 2.50: Concert. Kwin tet, S. Rowlands (sopraan). 4.05: Orgel' concert door R. New. 4.35: Kinderuurtje. 5.35: Nieuwsber. 6 uur: Sportber. 6.05: Viool- en piano-sonates. K. Murray en P. MacDonald. 6.20: Lezing. 6 40. Lezing. 6.50: Concert. Orkest en tenor. 8.20: Nieuwsber. 8.45: Lezing. 9 uur: Diversions VIII. Cabaret-programma. 1011.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1725 M.). 11-5® 1.20: Gramofoonpl. 3.50: Dansmuziek r 8.05: Concert. Zang en kamermuziek. Langenberg (473 M.). 6.256.50: Gra mofoonpl. 6.507.50: Orkestconcert. 9.35—10.35: Gramofoonpl. 11.30: Gra mofoonpl. 12.251.50: Orkestconcert m. m. v. bas. 4.505 50: Concert. Luit en dubbel-kwartet. 7.20: Vroolijke avond. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. 11.20— 12.20: Gramofoonpl. Kalundborg (1153 M.). 12.0512.35: Gramofoonpl. 2.50—4.50: Orkestconcert en zang. 7.208.20: OrkestconccTt- -* 910.20: Zwitsersche avond. Harmonica spel en zang. 10.2011.36: Dansmuziek Brussel (508 5 M.). 9.20: Opening van de Intern. Tentoonstelling te Luik. 4i0- Gramofoonpl. 5.50: Trio-concert. 7.3o: Concert. Zeesen (1635 M.). 5.50—1.20: Lezingej- 1.20—1.50: Gramofoonpl. 1 503.60: Lezingen. 3.501.50: Concert. 4.50-* 7.50: Lezingen. 7.50: Orkestconcert- 8.20: „Bob und Bert". Klucht van H y Schmiedel en E. Liebermann-Rosswies*- J Daarna tot 11.50: Dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10