KATWIJK AAN ZEE. UIT DE OMSTREKEN. J. GRUNSTRA. H. J. FRANSE, E. A. Borgerstraat 22. J. GRUNSTRA, Telefoon 126 E. A. Borgerstraat 22, Katwijk aan Zes. HAARLEMMERMEER. De heer Pieler Borst, f Op 68-jarigen leeftijd is te Hilversum Overleden de heer Pieter Borst, die op de Ontwikkeling van den Haarlemmermeer- polder, waarin hij werd geboren en nage noeg z'n geheele leven beeft ifewoond, grooten invloed heeft gehad. In verschillende apenbare betrekkingen is hij op maatschappelijk, kerkelijk en staatkundig gebied in Haarlemmermeer werkzaam geweest en heeft hij veel werk lust en een groote werkkracht weten te Ontwikkelen. Groote belangstelling in so cialen arbeid en sympathie voor het ver- éenigingslcven werden dooT hem steeds aan den dag gelegd. Gedurende een 6-tal jaren is cle heer ©orst wethouder geweest van deze gemeen te, in welke betrekking hij heeft getoond liefde te bezitten voor dezen schoonen pol- 'der, welke met hem was gegroeid en tevens •een ruimen vooTuitzienden blik ten aan zien van wat voor een rustige ontwikke ling van deze gemeente in de toekomst noodzakelijk zon zijn. Ook als ambtenaar van Jen burgerlijken stand heeft hij gedurende eenige jaren on ■uitnemende wijze zijn taak volbracht, ter wijl hij als secretaris van de gezondheids commissie op zijn initiatief en onder zijn bekwame leiding veel heeft kermen doen tot verbetering van de volkshuisvesting. Het stoffelijk overschot zal Vrijdag op de algemeene begraafp'a ate te Tloofddorp ter aarde worden besteld. KATWIJK. Onderieheidingen van Koningin en Prinses. H.M. de Koningin heelt benoemd tol Com mandeur in de Huisorde van Oranje mr. J. Schokking, burgemeester alhier. Namens H. K. H. Prinses Juliana heeft hedenochtend ter gelegenheid van Haar ver jaardag de Kamerheer der Prinses, baron Baud, ten Koninklijke Paleize in het Noord einde le Den Haag aan ieder der rijks rechercheurs de heeren Oddink en Hooge- veen, die gedurende het verblijf der Prinses ie Katwijk heiast waren met de zorg voor Haar veiligheid een gouden remontoir horloge uitgereikt. In de kassen dier uur werken was hot naamcijfer der Prinses waarboven de Koninklijke Kroon gegraveerd. Eveneens namens de Prinses heeft de burgemeester van Katwijk, mr. Schokking, een zilveren met goud bewerkten sigaretten koker, mede voorzien van het gekroonde naamcijfer der Prinses uitgereikt aan den Inspecteur van Politie te Katwijk, den heer .1. M. v, d. Wijngaard in verband met de diensten door dezen politic-ambtenaar be wezen gedurende Haar verblijf te Katwijk. De heer A. H. do Mooy, lid der firma De Mooy en Braun. btoembollenkweekeT3 alhier is benoemd tot directeur van de „Her tenkamp" (e Wassenaar. Hij zal in Katwijk gevestigd blijven. 8 KATWIJK AAN DEN RIJN. Olto Baron van Waw. r. Catwijckschool. Op de j.l. gehouden bestuursvergadering der Olto Baron van Wasscnaer van Cat wijckschool aanvaardde ds. L. G. Bruijn liet voorzitterschap, zoodal dit bestuur thans als volgt is samengesteld: ds L. G. Bruijn, Voorz.; D. y. fliessen, secr.N. Haasnoot, nenningm.; W. Zuijderduijn en J. G. v. d. Ven. KATWIJK-AAN-ZEE. EEN FEESTELIJKE JULIANA-AVOND. Prachtige historische voorstellingen. Hel was een goede gedachte van „de Christelijke Oranje-vereeniging alhier, om, nu Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Ju liana Haar meerderjarigheidsverjaardag be leeft, eens iels extra's aan de Katwijksche bevolking te laten zien Het bestuur had den lieer A. den Dikken (specialist in het in scène zetten van historische tableaux vlvaht's) bereid gevonden, zich voor deze laak te leenen. De zaal voor Chr. Prot. Be langen was geheel gevuld toen ds. Kalk man, voorzitter der vereeniging, verzocht te zingen Ps. 68: 10 en voorging in gebed. Spr. schetste daarna, dat II. K. H. die 3 jaren in ons midden woonde, nu Haar 21en verjaardag zou vieren en wij dit feit mede wilden gedenken, door in een serie levende heelden uil onze roemrijke geschiedenis, uit te beelden hoe het mei Oranje altijd goed en zonder Oranje immer verkeerd ging. Spr. achtte zulks des ie meer noodig omdat wij inderdaad ontzaglijke en ontroerende tijden heieven. Met de hoop dal door deze „beelden galerij" de liefde van ons Vorstenhuis cn Vaderland nog meer aangewakkerd moge worden, eindigde spr. Vervolgens werden na explicatie door den heer Den Dikken achtereenvolgens ver toond, De Batavieren en Friezen komen in ons land. De Romeinen en hun strijd met de Batavieren De bijeenkomsten in het hoilige woud. De komst der Kanincfalen onder Bruno. De hereeniging van Bala- ven en Romeinen. KeUersche samenkom sten, De Nooldorpsche Vos. Brandstapel en schavot. Hendrik Willem van der Eijke va:i Naarden. Roovcndo Spanjaarden, Een Oranjefamilio De Vrijheidsboom. Napoleon's intocht in Amsterdam. Napoleon ie Moskou, De vlucht over de Beresina, Hel roode ge vaar, „Als 'l moei", om len slotle te bestui len met Prinses Juliana op het bordes van Ilaar Villa tijdens de studentenhuldo, als mede de Vrijwillige Landstorm. Al deze tableaux oogsten een krachtig applaus Zij waren zulks ook ten volle waard want de afwerking was prachtig en de uitbeelding schitterend Allenvege hoorden wij dan ook lof voor dit werk ook wat de zeldzaam mooie costumes, de aankleeding en de décors betrof, De burgemeester die den geheelen avond met zijn schtgenoote tegenwoordig was be tuigde dan ook zijn groote ingenomenheid met deze uitvoering. Hij bracht dank aan den heer Den Dikken en zijn groote staf van medewerkenden en hoopte dal een en ander nog meer mocht leiden lot kennis onzer historie niet alleen maar ook tot hoogere liefde er voor Laat ons. hopen, aldus spr.. dat „Als 't moet" wij altijd paraat blijven. Spr. besloot met de bekende versregelen: 'I Geheim van allen zegen, Oranje en Neder land, hoort! Is in Gods Vrees gelegen. Zijn gun3l Zijn dienst Zijn Woord. De muziekvereeniging U. N I. onder Iet- ding van haar directeur den heer P. C. Langmuur speelde lusscben de tableaux verschillend» vaderlandsehe liederen en de heer Nic. v Beetcn verzorgde hel orgelspel. Na dankgebed door ds Kalkman en het gezamenlijk zingen van den Avondzang, ging men te kwarl voor twaalf huiswaarts Donderdag cn Vrijdagavond wordt hei- zelfde programma gegeven. Zaak overgedaan. Mej. Franse heeft haar zaak verkocht aan don heer Grunstra. die sedert eenige jaren in dienst was hij den heer C. Hoek te Noordwijk. De zaak Franse is dus in andere handen overgegaan en met ingang van heden wordt deze gedreven door den heer J. Grunstra Den nieuwen eigenaar veel succes! Men leze verder de annonce in dii Blad. Onde maar ontdekt. Bij het graafwerk, dat op het oogenbliüc nabij den vuurtoren alhier wordt uitge voerd, is een muur ontdekt, De deskundi gen zijn van meening, dat deze een over blijfsel is van een oude stuidmuur, afkom stig uit het eind van de 17de eeuw. HOOFDOPZICHTER EUYT HET PENSIOEN. Een bekend cn knndig ambtenaar gaat been. Heden verlaat de heer J. Kuijt, hoofd opzichter der gemeente, den gemeente dienst met pensioen. Ongeveer twee en dertig jaren heeft hij deze betrekking waargenomen. Er zal wel geen stukje grand van een vierkante meter aan den publieken weg in deze gemeente zijn, hetwelk door hem niet in dien tijd werd betreden. In 1893 onder burgemeester De Ridder werd hij van achter de schaaf bank geroepen oiu als opzichter in ge meentedienst te komen, en heeft zonder onderbreking, later onder bimrgemeester Do Waal Malefijt cn thans onder burge meester Schokking zijn taak, die vaak zeer moeilijk was, mogen volbrengen. Het be gon reeds met de ontwikkeling in Duin oord, daarna, met den aanbouw in de Mie- renweide. Vervolgens werden onder zijn leiding gemaakt 2 nieuwe scholen, n.I. de R.-K. school te Katwijk a. d. Rijn en de schoot in rle Mierenweide. Twee scholen werden volbouwd, die van den beer v. Hulzen en van den heer Dikken en drie scholen gemoderniseerd t.w. die van de hoofden v. Veen en Raadsveld te Katwijk n. d. Rijn en van den heer v. d. Rhee te Katwijk aan Zee. Moesten of werden der gelijke wei-ken in andere gemeenten onder architectetir gemaakt hier deed het de heer •T. Kuijt met zijn ambtenaren, hetgeen de gemeente vele duizenden guldens profijt heeft opgeleverd F.en groot werk was ook de vcrnicuwinr van den Wa<-senRarFehen weg en het aan leggen van onzen alom genoemden boule vard, met zijn prachtige toegangen naar tiet-strand en de mooie muziektent, met het daas-bij ruime parkeerterrein. Nog dient gemeld, dat ook de Gasfabriek een modern kantoor kreeg en mede onder zijn leiding liet Zuiderkwartier zich in enorme mate ontwikkelt. Ai deze werken dragen het stempel van den vertrekkenden hoofdopzichter en zij zullen nog tang aan dezen stiltenmati gen werker 'blijven lierinneren. Voor zijn personeel was hij als een vader, docii streng tevens. Zijn onderge schikten zullen hem noode zien heengaan 1 Zijn superieuren hébben hem iinmer de hoogste achting toegedragen, zoodat de lieer Kuijt bij het einde van zijn arbeid met voldoening ban terugdenken aan den tangen tijd, waarin hij hoofdopzichter was der gemeente Katwijk. Moge de rust hem nog lang geschonken blijven I DS. J. J. IMPETA HEDEN 80 JAAR1 Een alom rjel'efd predikant. De oud-preUiAaui .a„ Ui ueietormccrde Kerk hier ter plaatse, en als emeritus tegenwoordig te Kampen woonachtig, her. denkt heden zijn SOstcn verjaardag. De kerkeraad alhier heeft, namens de Gemeen te aan haar oud-leeraar een telegram van gelukwensch gezonden van ongeveer den volgenden inhoud„Uwe vroegere Ge meente wenscht u op dezen bijzonderen gedenkdag, dat het voor u ten tijde des avonds licht zal zijn en bidt u het licht des Heiligen Geestes toe." De jubilaris, geboortig te Medemblik, studeerde aan de Theologische School to Kampen, werd in 1877 predikant en diende achtereenvolgens de kerken van 's-Graven- deel, Schiedam, Alfen a. d. Rijn, Leeuwar den. Sneek en in onze gemeente, terwijl hij voor vele beroepen op hem uitgebracht, o.a. dat van Amsterdam, bedankte. Hij heeft een zeer werkzaam leven achter den Ondergeteeliende boriclit hiermede dat bij zijn VLEESCHHQUWERIJ es SPEKSLAGERIJ beeft overgedaan aan den heer Dankend voor het vele jaren genoten vertrouwen, beveelt bij zijn opvolger in de gunst van bet publiek aan. In aansluiting aan bet bovenstaande deel ik bet geachte publiek mede, dat ik de VLEESCRHOUWERIJ en SPEKSLAGERIJ annex FIJNE VLEESCHWAREN, van den beer FRANSE beb overgenomen en hoop bet- vertrouwen wat hij 7.00 lang heeft genoten, door de levering van prima kwaliteiten en nette bediening, waardig te blijven. 9457 Beleefd aanbevelend, rug, aJa deputaat voor onderscheidene doel einden, afgevaardigde naar Provinciale en Generale Synodes en, in den strijd om de christelijke sohoql, als zeer begeerd ,,Unie"-spreker. Nog steeds is hij bij den Schoolraad secretaris van de Commissie voor kerkelijke geschillen. Maar vooral toch is bij binnen den lering van de Ge reformeerde Kerken bekend en geliefd als kanselredenaar. Als zoodanig ontving hij bij zijn emeritaat in 1926, na 49-jarigo ambtsbediening, van vele zijden blijken van hooge waardeering. Eenige preeken- bundels van zijn hand zagen het licht. Bij zijn 45-jorig ambtsjubileum werd hij be noemd lot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Willy Sluiter, jarenlang aJ-hier zijn dorpsgenoot, tee.kende zijn welgelijkend portret. De tachtigjarige, die een zóó buitenge wone gezondheid geniet, dat hij nog nooit één dag iD zijn leven ziek is geweest, gaat nog herhaalde maften, ook in groote stads kerken, vóór in den dienst des Woords. Wij wensehen den jubilaris heden een gelukkigen dag toe, en nog vele gezegende jaren Hel bestuur van de Ned. Jlerv. Scholen alhier heeft besloten de Centrale School voor het 7de leerjaar le stichten in het Groot-Badhotel, dat daartoe verbouwd zal worden. LISSE. Bevestiging van ds. S. van dar Molen. In de geheel gevulde kerk aan de Jonker Fr.insslraat is gisteravond ds. S. van der Molen, lot dusver predikant alhier, beves tigd als predikant van Chr Gereformeer de Kerk van Rotterdam-Centrum. Als be vestiger trad op ds. W. Bijleveld van Haar lem, die een predikatie hield over Jeremia 1 1114. waarhij hij er achtereenvolgens op wees dat Gods Woord wordt vervuld, Gods straf wordt voorspeld en Gods volk wordt onderricht. Op verzoek van ds. Bijleveld zong de ge meente na de bevestiging haar nieuwen leeraar de zegenbede toe uit Ps. 131Dat 's Heeren zegen op u daal! Morgenavond zal ds. van der Molen in dezelfde kerk zijn intrede doen. NOORDWIJK. Op den Voorstraat—Hoek Wilhelmina- straal alhier had een autobótsing plaals Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. Alleen materieele schade welke door verzekering wordt gedekt Beide autobestuur ders hebben geen schuld. Oorzaak is hoogst waarschijnlijk de moeilijke bocht. NOORDWIJK-BINNEN. Tot besluurslid der vereeniging voor Christelijk onderwijs alhier (waaronder res sorteert de Wilba. schoolt is in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer D. N. van Malssen, benoemd de heer L. W. v. d Lee, attiicr. De heer H. G. de Boer, hooid der U.K. Jongensschool alhier, is door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen benoemd tot lid der examen-commissie voor acte Lager Nijverheidsonderwijs N A en voor de akten Middelbaar Nijverheids onderwijs N G en N 5. OEGSTGEEST. Tijdens een kort oponthoud nabij het Groene Kerkje is het rijwiel van onzen burgemeester, dat even tegen de met gras begroeide hoogte was neergelegd, door een passeerende stroomtram gegTepen en zooa's begrijpelijk, ernstig beschadigd SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Met het sloopen van „Amerika" wordt een begin gemaakt - De gasleiding wordt uitge breid - Openstellen Zwembad. De Raad dezer gemeente kwam in open. bare vergadering hijeen. Afwezig waren de heeren Van de Geast en A. Warnaar Jzn., de laatste met kennis geving. 1. Notulen. Goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. Ged. Staten san Zuid Hol and a.tnea geen termen aanwezig om het presentiegeld der Raadsleden te verhoogen. Verder bericht dat machtiging is ver leend tot het gemeenschappelijk instellen tan Geneeskundig Schooltoezicht. Van het Electriciteitsbedrgl is bericht ingc-komen, dat als commissaris moeten af treden de heeren J. P. Gouverneur en W. Warnaar. Deze worden herbenoemd; terwijl als plaatsvervangers worden aangewezen de heeren H. Bader en Joh. Speelman. De heer Speelman wil in het vervo'j de discussies over de vergaderingen pu- tliceeren; dit is meermalen beiangrgk en het publiek hoort er wat van. Nu is het net een onderonsje. De heer v. Zonneveld: W(j kunnen ver trouwen stellen in de afgevaardigden. Het is voor mg voldoende, d'at er winst gemaakt wordt. De voorzitter acht het niet wenschelijk dat de discussies gepublioeerd worden. Niel dat wij openbaarheid schuwen, maar meermalen zou het schade kunnen veroor zaken. Wetb. Warnaar wil als oudste commissaris in de volgende vergadering een en ander mededeelen; hij venvacht hierover even wel geen debat. Dc- heeren Verklejj en Van Breda juichon dit toe. Het verslag van het bedrijf zal evenwel circuleeren. 3. Aanbieding gemeenteverslag over '29. Het verslag wordt aangeboden. 4. Aanbieding verslag volkshuisvesting, ingevolge art. 58 der Woningwet over '29 Idem. 5. Regeling aanstelling Schoolschoon. maakster O.L. School. De Pensioenraad verzoekt de aanstelling van mej. P. Mejjer—Bakker tot School- schoonmaakster alsnog te regelen. De pensioengrondslag wordt bepaald op f.150,—. 6. Voorstel om aan de Woningbouwver. eeniging „Vooruitgang" gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van 10 woningen ar.n de Hein Baderstraat. In de raadsvergadering van 25 Maart j.l. is in beginsel besloten de gevraagde gelden beschikbaar te stellen. Thans is ook het advies der Gezondheids commissie ontvangen, waarom B. en W. voorstellen de benoodigde gelden beschik baar te stellen. Het besluit wordt nu definitief genomen. 7. Aanvrage van S. de Vries ingevolge de Landarbeidetrswet. S. de Vries wil bouwterrein achter de woningen, complex De Kooy of achter reed3 gebonwde landarbeiderswoningen, daar zal dan een weg dienen te worden aangelegd. Eventueel zal tot verkoop grond zijn te be sluiten. Hef- voorschot wordt bepaald op f.8. B. en W. worden gemachtigd bouwterrein te verkoopen t 1,1 per M2„ echter alleen voor landarbeidersplaatsjes. 8. Voorste] om het laatste huis van het woningcomplex Amerika af te breken en de te maken betonbeschoeiing tot afsluiting en demping der Nieuwe Haven aldaar te verlengen. Door dezen maatregel wordt een aan legplaats, b.v. voor Wesseling, verkregen. Op de 10 buizen Ataerika is de schuldrest f. 5463,22. De bewoner van Kesteren kan naar het complex „De Kooy" verhuizen. Na eenige discussie wordt besloten in- plaats van één, twee huizen te doen af breken. De heer Verklejj vraagt wat er straks met het terrein zal gebeuren. De voorzitter: Dat komt dan wel aan de orde. 9. Verlenging gasleiding Menneweg tot huizencomplex „De Kooy". De kosten van aanleg, 470 M. 4" leiding, zjjn begroot op f.2350; de exploitatielas ten zjjn te stellen op f.240. De bruto-winst cp verkoop gesteld op 5'/z et. per M3., zou op de leiding verkocht moeten worden 5333 M3. Er kunnen thans hoogstens aan gesloten worden 13 huizen, zoodat per huis gemiddeld zou moeten worden verbruikt 410 M3. Hiertoe wordt besloten. Het kost zooveel niet, en als er meer gebouwd wordt, is liet rendabel. 10. Verzoek van C. J. Kiebert om hem dispensatie te verleenen van het verbod aal aan de Rustkofflaan niet meer dan 4 woningen onder één kap mogen worden gebouwd. Er is niet meer ruimte dan voor 5 wo ningen onder één dak, vooral doordat er naast rc-eds een complex van 4 woningen onder één dak staan, komt dispensatie aanneembaar voor. De dispensatie wordt verleend. 11. Verzoek van de Centrale Vereeni ging ter behartiging der Maatschappelijke belangen van zenuw- en zielszieken, tol toetreding ais lid. Contributie minimum f. 50 B. en W. adviseeren afwijzend. Aldus wordt besloten. 12. Reglement op het zwembad. De heer v. Breda, merkt op, dat in an dere inrichtingen bepaald is, dat personen in kenneljjken staat van dronkenschapniet toegelaten worden en ml dit ook hier vermelden. De vooratter: 't Zijn hier allemaal nette menschen en acht het niet noodig. Na nog enkele opmerkingen, wordt het reglement vastgesteld. 13. Regeling openstell'ng zwembad. Het zwembad zal op werkdagc-n genoend zijn van 7—9, 10—12,30 en van 2 uur tot zonsondergang. De heer Speelman vraagt hoe het gaat op Zondag. De heeren v. Zonneveld en v. Brak zijn tegen openstelling op Zondag. De heer Speelman stelt voor Zondag 2 of 3 uur gelegenheid tot zwemmen t; geven. De heer Schraina is het eens met «en heer Speelman. Hij gelooft dat er velen rijn, die in de week door slecht weer o; anderszins dit Zondags zullen doen, and;n gaan ze toch naar 't Wijl. De heer Verkleij acht het niet gewenscti Zondags open te zijn. Br as de gebette week gelegenheid. B. en W. verwart^ zeker ook niet veel bezoek, gezien de h. tarieven. De heer Speelman: op warme daget zal er zeker veel gebruik van gemaakt uur. den. Ik zie Zondag3 jongens van alle ge. rindten zwemmen. Dé heer Bisschops: er wordt zeker ep Zondag gezwommen. Er is niets op tegen, later een besluit hierover te nemen. Weth. Warnaar houdt een betoog de overheid heeft zorg te dragen voor a Zondagsrust. De partijgenooten van des heer Speelman hebben aan de Winkelw medegewerkt, en hij vertrouwt dat fca vccrstel ingetrokken zal worden. De heer Speelman begrijpt niet dat ij heer Warnaar dit van hem verlangt. Iemtfhd die van sport houdt, gebruikt den Zondag. Zie de laatste Zondagen; ii menschen genieten van hun e.nto en rij. wiel. Sport geeft rust Zie naar de Poe1, die is Zondags ook open. Er zijn veiee die anders denken dan u. Ik zou graagdei geheelen dag, maar ik vraag slechts «t paar uur. Weth. Warnaar verdedigt nogmaals bet gesloten zijn op Zondag. Weth .Bader: Als blijkt dat er werk», lijk op Zondag gezwommen wordt, lutes we dan gecontroleerd laten zwemmen. Hj raadt den heer Speelman het voorstel is te trekken, en er later op terug le komen. De heer Speelman is hiertoe niet bereid. Het voorstel wordt nu verworpen; voor waren de heeren Schrama, Speelman Bader. 14. Regeling tarieven zwembad. De heer Speelman acht de tarieven is hoog en wil B. en W. machtigen de -ark- ven te wijzigen als dit wenschelijk i;. De voorzitter: Dit is ook de bedoeling van B. en W. De tarieven zullen zijn per bad 5, 10, 15, 25 of 35 ct„ al naar gelang van het uur waarop gezwommen wordt. Voor onderricht is f. 2,50 cerschuldigi Een seizoen-abonnement voor alle aren zal kosten f. 10, voor de 2e uit hetzelfdi gezin f.5, 3e f.4 en elk volgende f.3 Voor alle namiddags: le ƒ.8, 2e f.4, 3 f.3 en elk volgende ƒ.2,50. Voor uk 8 uur 's avonds ƒ.5, 2e ƒ.2,50 enz. Ma: abonnementen 3, 2e f. 2. 15. Bepaling belooning badmeester. 16. Bepaling belooning controleur. De voorzitter deelt mede, dat de bad- mee.-ter het geheele jaar in dienst zal sjjs tegen ƒ.30 per week; na het badseizoen zul len hem andere werkzaamheden worde» opgedragen. De controleur wordt voor het sohih aangesteld op een salaris van 1.20 per week. Er ral gelegenheid worden gegera vcor consumptie te pachten. 17. Tijdelijke aanstelling badmeester. 18. Tijdelijke aanstelling controle-at zwembad. Tot badmeester wordt benoemd de bes Van Zellem van Delft en tot controleur df heer R. de Vries, alhier. 19. Comptabiliteit begrooting 1929. Goedgekeurd. Bij de rondvraag wpst de heer Speelnts' er op, dat de vazen in de hal nog steel: leeg staan. Besloten wordt deze te voorn» van planten. De heer Verkleg deelt mede, dat w huizen aan de Hein Eaderrtvaat zoo gm als gereed zijn, maar de rioleering van d? gemeente is nog niet in orde. Wat bapet er aan? Het kan de vereeniging wet» huur kosten. De voorzitter stelt voor de rioleeri»? le doen leggen door den aannemer van de huizen. De heer v. d. Voet wijst er op ,dai bussen nog steeds stoppen aan deTeyli»- gerlaan en kaartjes verkocht worden. Hel gebeurt herhaaldelijk en is zeer hinderlijk voor het verkeer. De heer Bisschops brengt dank voor oe verbetering voor „ter Leede". Hg roeri de verkeersregeling, doch geeft een went hoe in Ket vervolg opstoppingen kun»»' worden voorkomen. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. De lieer J. Visser Vlasveld, kassier d't Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw alhier, die verleden jaar te gelijk met hel 25-jarig bestaan der b3W zijn zilveren ambtsjubileum herdacht. wegens a.s. vertrek als zoodanig onls»! aangevraagd op ren nader (e bepalen t'r slip. Hel eendenpaar. dai het ooievaarsnf'J aan de Charbonlaan als broedplaats n»n verkozen, heeft dit verlaten. Moeder cent zwom met vier kuikens in de vijver. M®' mand heeft gezien, hoe de diertjes in waler zijn gekomen. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren- Albert, z van T Rijnsburger A. Rietkerk Ondertrouwd: Gerardus Zandberger Margaretha Maria Groen Aart Huist en Johanna Petronalla Westhuis. Getrouwd: Johannes Vink en Catharinz Cornelia Overdevest Simon Petrus Hf»' drikus Hoogeveen en Cornelia Maria C»P tein Cornelia Johannes van Klink Apolonia Renigna van Laere. Overleden: Adrians van Nnuwcland Anna Maria Laurentia Martin» fj! Gcrven 40 j. 2-4

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14