kyri aai RADIONIEUWS. SPORT. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. DOOR OLIESTROOM GEDOOD. De vrouw van een caféhouder en twee kinderen, werden gedood tengevolge van een niet te keeren olie-stroom uit een kort ge leden ontdekte oliebron op het olieveld van Zuid-Oklahoma. De olieleiding sprong onder zwaTen druk 'en de uitstroomende olie drong de keukeu biirnen. HET „FALKE"-PROCES. In het ,,Falke"-proces 1b gisteren tegen verdachte kapitein Zipplitt een tuchthuis straf van een jaar, en tegen de verdachten Pronzlau en Kraraarski ieder anderhalf jaar tuchthuisstraf en drie jaren eerverlies geëischt. GEVAARLIJK BRANDSTICHTER GEARRESTEERD. In het dorp Sielow, in Pruisen, dat eeni ge maanden geleden door talrijke op brandstichting wijzende branden geteisterd werd, brak in don nacht van Zaterdag op Zondag weer een brand uit. De schuur van den spoorwegarbeider Friedrich Lehmaon ging tegen twee uur 's nachts in vlammen op. Een bewoner van een bij de schuur be- hoorende huurwoning, die van een bruiloft terugkwam, werd door hot blaffen van een waakhond op een man opmerkzaam ge maakt, die drie brandende lucifers na el kaar door een luik in de schuur wierp. Hij achtervolgde den dader, maar moest do achtervolging opgeven, om de brand weer te alarmeeren. Zondagmorgen gelukte het den veldwacb. ter, op grond van een signalement, den brandstichter, in de persoon van den 40- j'arigen werkloozen los-arbeider Friedricb Merschenz, te arresteeren, die naar de ge vangenis in Kottbus vervoerd werd. Bij zijn arrestatie gaf hij toe, den brand gesticht te hebben en voegde er aan toe, dat hij nog veel meer wilde zien branden. Mersobenz werd er reeds lang van ver. dacht, verschillende branden gesticht te hebben en bevond zich ook al eens in voor arrest, maar moest, toen wegens gebrek aan bewijs weer vrijgelaten worden. Het schijnt een geestelijk, niet normaal mensch te betreffen, wien waarschijnlijk een groot aantal brandstichtingen in den laatsten tijd te Sielow ten laste te leggen zijn. DE TOCHT VAN DE ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA. Dr. Hugo Eckener heeft met persvertegen woordigers een onderhoud gehad, waarin hij het volgende mededeelde. De tocht van de „Graf Zeppelin" naar Zuid-Amerika, welke ongeveer drie weken zal duren, zal definitief op 18 Mei begon nen worden. Deze tocht zal over Basel— Dijon gaan naar de Spaansche en Portu- gee9che Westkust. Te Sevilla wordt geland teneinde post en pasagiers uit te laten en in te nemen, Van deze gelegenheid zal dan tevens gebruik gemaakt worden om gas bij te vullen. De „Lufthansa" zal met een vliegtuig de post voor Zuid-Amerika uit Berlijn brengen. Na dat korte oponthoud te Sevilla wordt de toctht naar Pernambuco over de Canarische en. de Kaapverdische eilanden voortgezet. Langs deze route zal het luchtschip den equator passeeren. Te Pernambuco blijft liet luchtschip ongeveer twee dagen om ga9 in te nemen en post en passagiers te wisselen. Tijdens dit opont houd wordt het luchtschip aan de anker- mast gemeerd. Van een landing te Rio de Janeiro, aldus Dr. Eckener, moeten wij daarom afzien, omdat daar geen gunstige landingsplaats te vinden is en de meteorologische omstandig heden niet voldoende bekend zijn. Evenals de Deutsche Lufthansa naar Sevilla, zal het Zuid-Amerikaansclie Condor-Syndicaat de post voor Rio de Janeiro en Pernambuco verzorgen. De volgende étappe gaat over Kaap San Roca naar Cuba, waar bij gun stige weersomstandigheden te Havana even eens een tusschenlanding zal worden ge maakt. Van Havanna gaat de reis over Flo rida naar Lakehurst, waar men eveneens twee dagen zal blijven. Op de terugreis naar Friedrichshafen wordt weer te Sevilla een tusschenlanding gemaakt. De totale afstand van deze tocht bedraagt circa 27000 K.M., terwijl de totale afstand van de wereldvlucht van verleden jaar on geveer 30.000 K.M. bedroeg. Ook de Zuid- Amerika-reis is niet slechts een demon- gtratielocht, doch beoogt tevens studie doeleinden, vooral Iropenstudie. In deze streken zullen wij, aldus Dr. Eckener, in plaats van wind regen moeten verwachten. Wij moeten derhalve in de streek der pas saatwinden op groote hoogte varen, daar de gegevens over deze winden zoo uiteen- loopend zijn, dat wij die op dezen tocht in het bijzonder zullen moeten bestudeeren. Mocht dit gelukken, dan zou dit op deze reis van groot voordeel zijn, aangezien een N. W. en Z. W.-wind den tocht aanmerkelijk zou kunnen vergemakkelijken en versnellen STOOMBOOT GEZONKEN. Naar uit Calcutta gemeld wordt, is op do nvier Jamuna in Oost-Bengalen, de stoom boot „Condor" gezonken. Er bevonden zich 300 passagiers aan boord, waarvan er slechts 20 gered schijnen te zijn. SCHENECTADY DE WERELD- KO RTE-GOLF-ZEN DER. Het ui tra-kar te-golf om l oepstation van de We-stinghouse Conip., in Schenectady heeft vergunning gekregen haaJr energie te verhoogen tot 200 K.W., zoodat de zender over de geheele wereld gehoord zal kun nen worden met betrekkelijk eenvoudige ontvangtoestellen RECLAME. -Leb nog vele broertjes en zusjes die alle als geborduurde motieven verpakt zijn bij onderstaande merken- Fcrik...2'/2Ct. Verada 3ct. Riani3 ct. Bij deze cigaretten worden allerlei aardige geborduurde figuren en motieven vei pakt voor het vervaardigen Van de meest uiteenloopende soorten fraaie handwerken. 9387 VOETBAL. LBIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. In de eerste klasse L.V.B. heeft Alphia n het nu ook tegen D.V.S. II moeten afleggen, zoodat de club, die in langen tijd als een der ernstigste candidalen voor de eerste plaats stond aangemerkt, thans zelfs de tweede plaats niet meer bereiken kan. DW.S. II won den wedstrijd met 21, wat voorzeker een flinke prestatie is. V.O.G. I wist Lugdunum n een gevoelige -I0 nederlaag toe te brengen. In de tweede klasse is het Lugdunum IH toch niet gelukt één puntje bij de kampioen weg Ie halen, integendeel moest zij er tegen D.W.S. I met 14 aan gelooven. Alphia IVD.V.S. TV moest een kwartier voor het einde, toen de stand 1i was voor D.V.S. IV, worden gestaakt wegens been breuk van één der D.V.S.-spelers. In de Zaterdagmiddag-competitie speelden S.L.F. I legen A.R.C. I 33 gelijk. Norvicus I kraakte Fides Pacta I eventjes met 110. In de tweede klasse behaalde A.R.C. H een 43 overwinning op Quick Boys II en daarmede het kampioenschap van deze af deeling. Proliciat A.R.C. I Te Oegstgeest won S.V.Ö. II met 73 van Fides Pacta n. Hoe is 't Fides Pacta I en n, is de moed er uit?. Volhouden hoor en een volgend maal beterI OEFENWEDSTRIJD NED. A EN B ELFTAL. Naar de „Sportkroniek" verneemt, heb ben niet alle gekozen spelers gelegenheid om Woensdag a.s. den oefenwedstrijd in het Stadion te Amsterdam me'e te spelen. Zoo is De Kreek voor de A-ploeg verhinderd en Van Loon voor de B-pldeg. Beide spelers zijn échter Zondag van de partij. Voorts worden wijzigingen in het B-elftal noodzakelijk we gens bedanken vafl een paar spelers. Woens dag zal nu de plaats van De Kreek worden ingenomen door Kluin (A. G. O. V. V.l, die van Van Loon door De Bruin (H. D. V. S.). Voor de gebroeders Hallo en Kluin, die voor den wedstrijd van de B-ploeg in Brugge hebben bedankt, zijn gekozen Quax (A.D.O.) De Boer (Blauw-Wit) en Volkers (Ajax). NEDERLAND—BELGIE. De komende internationale voetbalwed strijd NederlandBelgië Zondag a.s. in het Stadion te Amsterdam zal worden ge-' leid door den Oostenrijkschen scheidsrechter H. Helchury. „Hbld." CRICKET. DE DEGRADATIE VAN A TAX (LV EEN VOLDONGEN FEIT. Het komend seizoen in de overgangsklasse. Het bestuur van den Nederlandschen Cricketbond heeft na afloop van de Zaterdag gehouden algemeene vergadering besloten zijn besluit inzake de eerste klasse te hand haven en dus Ajax (L.), Quick (N.) en Phoenix in een overgangsklasse te plaatsen met de volgende elftallen: Rood en Wit II, R. C. II., Kampong, V. R. A. II, H. C. C. III, Hilv. C. C. en II. T. C. C. Er wordt gespeeld volgens hel systeem- de Meijere. o ROEIEN. DE STUDENTEN- ROEIWEDSTRIJDEN. Ret resultaat dei loting. De loting voor de „Varsity" heeft het vol gend resultaat gehad: Jonge Vier: 1 Triton; 2. Njord; 3. Nereus; 4. Laga. Overnaadsche Vier: 1. Nereus; 2. Aegir; 3. Njord; 4. Triton; Laga. Jonge Twee: 1. Triton; 2. Laga; 3. Nereus. Oude Vier: 1. Triton; 2. Njord; 3. Aegir; 4. Laga; 5. Nereus. Skiff: 1. Laga; 2. Nereus; 3. Triton 4 Njord. Jonge Acht: 1. Triton I; 2. Laga; 3. Ne reus I; 4. Njord; 5. Nereus II; 6. Triton II. ..Tel." BOKSEN. INTERN. BOKSWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Onder leiding van den N.O.B. vonden gis- leren te Rotterdam internationale boks wedstrijden plaats, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Leen Sanders werd in de eerste ronde ge- disqualificeerd wegens een te lagen sloot. Johnny Clift, de tegenstander, die Williams verving, werd dus winnaar. Bep van Klaveren won na 10 ronden van 3 minuten op punten van Charley Mack. In het bijprogramma won J. van Dam (Rotterdam) op punten van G. de Brons (Den Haaig), R. Kakken (Rotterdam) verloor op punlen van J. de Raay (Amsterdam). De revanchepartij tusschen den Rotterdammer Ph. Dieryck en R. de Boer eindigde op nieuw in een puntenoverwmning voor de Boer. NOORD-HOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Gevestigd te Alkmaar. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werden de Balans en Winst- en Verliesrekening per 31 December 1929 goedgekeurd. Het dividend over 1929 werd zoowel voor de gewone als voor de preferente aandeelen bepaald op 6 pCt. In mindering hierop hebben de preferente aandeelhouders in November 1929 reeds 3 pCt. ontvangen. De heer mr. H. A. van Nierop, die als commissaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. Het voorstel tot statutenwijziging werd aangehouden tot een op 12 Mei a.s. te hou den vergadering van aandeelhouders, daar het daarvoor bij de statuten vereischte be drag aan aandeelen niet vertegenwoor digd was. OEGSTGEEST. Terg. „Draagt Elkander» Lasten". In de kleine zaai van „Irene" is gister avond de tweede Algemeene vergadering' ge houden van de Vereerrigj-ng voor Zieken- 'huisverpleging „Draagt Elkanders Lasten". De "Voorzitter, de heer Joh. Uittenbogaard riep bij den aanvang de opgekomen leden een hartelijk welkom toe. Was de opkomst de vorige vergadering te gering om zooals de agenda aangaf, wijziging te brengen in de statuten en huishoudelijk reglement, dit maal was de opkomst niet grootér. Gezien de hooge ernst dezer zaak, gaf dé voorzitter zijn teleurstelling te kennen. Hij hoopte dat mét ernstige medewerking deze avond een voor de vereeniging gunstige uit slag verkregen mocht worden. Een bij komende ernst is, dat in deze eerste maan den van dit jaar de uitgaven enorm groot zijn geweest, waardoor de reservekas is uit geput. Derhalve zal hierin zeer spoedig verande ring moeten komen. Spr. verzocht daarom de aanwezigen om aller medewerking op dat deze nuttige en onmisbaar geworden vereeniging in stand kifn blijven. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den .secretaris, den heer L. Kort, werden onveranderd vastgesteld. Hierna kwam aan de orde: Wijziging Sta tuten en reglement. Beiden werden arlikelsgewijze voorge lezen en behandeld. Statuten: In art. 5 werd de leeftijds grens van kinderen gewijzigd van 15 in 14 jaar en zullen als voor zich zelf betalende leden worden beschouwd. Art. 7 onderging eed algeheele wijziging. De Ohr. Nat. Werkmansbond had bericht gezonden afstand te willen doen van hunne rechten n.l. het benoemen van 3 der 5 be stuursleden. De voorgestelde wijziging: Het bestuur bestaat uit 5 personen, te kiezen door de al gemeene vergadering en volgens opgemaakt rooster aftredende, werd aangenomen. Voorzitter, Secretaris en penningmeester zullen door de Alg. Vergadering worden benoemd. Van het Huishoudelijk reglement werden breedvoerige besprekingen gevoerd bij de voorgestelde wijzigingen van art. 7 en vast gesteld als volgt: De contributie bedraagt 5 cent per lid per week. Kinderen beneden 14 jaar betalen 1 cent per week. Alleenstaande personen betalen 7 cent per week. In de vorige vergaderine was ter sprake gebracht om een subsidie aan te vragen bij de Gemeente, welk punt door het bestuur ernstig is overwogen. Met betrokken autoriteiten zijn reeds be sprekingen gevoerd. Het bestuur is echter van meening oru te trachten zoo lang mogelijk zonder subsidie voort te werken. In het ongunstigste geval zal in overleg met den Burgemeester, die. naar werd medegedeeld, zich zeer belang stellend toonde, zoo mogelijk een anderen weg gezocht worden om in voorkomende nadeelige posten te voorzien. Mocht ecihter subsidie-aanvrage nood zakelijk worden, zoo gaf de vergadering het bestuur machtiging hiertoe slappen te doen. Aan art. 8 werd bijgevoegd: „Of ingeschreven bij de Federatie". Art. 13. De uitkeeriog bleef hepa.ald op 30 dagen, met wijziging: per 12 maanden, inplaats van per Kalenderjaar. Ten slotte werd aan art. 14 bijgevoegd dat overlegging van het geneeskundig attest lot opname in een zieken-inrichling moet geschieden binnen 6 dagen na opname om recht te hebben op uitkeering. Reglement en Statuten werden hierna met algemeene stemmen vastgesteld. Bestuursverkiezing: Gekozen werden de heeren: Joh. Uitten- hogaard, le voorzitter-, L. Kort, le Secre taris; A. de Leen, le Penningmeester; J. Ober en N. Haasnoot, bestuursleden. De contributievehhooging zal ingaan per 1 Juni a.s. Bij de rondvraag werd nog besproken om het ledental en het aantal Donateurs te verhoogen, waartoe op aller medewerking wordt gerekend. Met dank voor- de nuttige en aangename besprekingen sloot de voorzitter deze ver gadering. SASSENHEIM. Beroepen. Onze plaatsgenoot ds. D. L. Aangeenbrug heeft een beroep van de Chr. Geret. Gem. te Nieuw-Vennep ontvangen. VEURLEIDSCHENDAM. School met den Bijbel. In de vergadering van den school met den Bijbel werd als bestuurder gekozen ds. de Wit, predikant bij de Ned. Herv. ge meente De Emmabloemcollecle heeft opge bracht f. 213.0-4 WASSENAAR. Aanrijdingen. Op den Rijksweg nabij de Paauwtaan is een wielrijder aangereden door een auto, welk9 bestuurder tengevolge van bet plot seling uithalen van een voor hem rijdende auto zich genoopt zag ter voorkoming van een aanrijding, het fietspad te kiezen. De wielrijder kwam er goed af, maar het rij wiel werd vernield. Nabij den Kerkdam zijn twee aulo'9 legen elkaar gebotst, op hel oogenblik, dat de een naar links wilde uithalen. Beide wagens werden beschadigd. Bij het viaduct reden twee auto's op elkaar, waardoor van een de benzinetank werd ingedrukt. Met groote moeite heeft de politie een paard,, dat in de Haven was geraakt, gered. Op den Rijksstraatweg zijn twee big gen, welke uit het weiland waren ontsnapt en den weg overstaken, door een auto dood gereden. De beesten waren eigendom van den heer K. Door de politie is op aanwijzing van een jongen een militair aangehouden, die van een stuk land aan den Katwijkschen weg bloemen had ontvreemd. Ten politie- bureele werd de man hierover onderhou den. Na' het betalen van schadevergoeding kon hij vertrekken. ALPHEN. Aanbesteding. Maandagmorgen 11 uur werd in het se cretariegebouw Wilhelminastr. door B. en W. in hot openbaar aanbesteed: Het her stellen, onderhouden en vernieuwen ran verschillende gemeente-eigendommen en het doen van leveringen gedurende het jaar 19301931. Ingeschreven werd als volgt: Timmerwerken. Gebrs. Vrisekoop L 2990, J. Gesman f. 2619, C. M. Deeren- berg f. 1600, T .F. v. d. Zwan f. 3010, M. de Kleer f.2700, Gebrs. v. Zwieten f.2898, J. v. Wieringen f.2296, L. West- maas f.2487. MdtselwerkenA. J. v. Engelen f.2429, J. en F. van Wijk f.2400. K. Tolk f.2 785. Smidswerken: Gebrs. Rozestraten perc. 3a f.1150, b. en c. f.2075, H. Eotter 3a L 897, b en c f.2123. Schilderswerken: W. v. Diest perc. 4a f.1082, 4b .f948, 4c f,320, 4d L 1388, 4e f. 545, 4f in massa f. 3688, J. Z. v. Hel lemond in massa f.4920, Gebrs. Verhoeff perc. 4a f.1518, 4b f.1472, 4c f.360, 4d f. 940, 4e f. 645, 4f in massa f. 4935, J. IV. Kommer 4c f. 147, P. H. v. Keeken 4c f 325 4d f. 1150, 4e f. 675, D. Zverveld 4a f. 1207, 4c f.340. Loodgietenswerk: Th. Oosterom f.409, A J. v. d. Linden f450, J. J. Bonte f.422. Stoffeerderswerken: G. de Ridder f.292, S. Gorree f.265, J. Jongeneel f.369, en C. Verruijt f. 299,50. Alle inschrijvers wo nen te dezer plaatse. De gunning zal na der bekend gemaakt worden. De staking bij de N.T. Oosthoek Zn. Omtrent de werkstaking bü de dakpannen- en betonfabriek van de fa. Oosthoek Zn., kunnen wij nader mededeelen ,dat behalve de invaliden thans nog slechts 1 of 2 werk willigen aan het werk zijn. Hoewel men tot nog toe van stakerszijde zeer rustig bleef, deelt, men ons thans van politiezijde mede, dat men vooral b\j het vergezellen van den werkwillige W„ die geheel buiten eenige organisatie staat, meer en meer krachtdadig begint op te treden, waardoor men de politie die tot heden steeds tracht zeer rustig en tactisch op te tre den langzamerhand noopt in te grijpen. Hoewel omtrent de vooruitzichten nog niets bekend is, daar de directie der fa. Oosthoek tot heden nog steeds een af wachtende houding heeft aangenomen, hopen we toch dat het conflict spoedig op geheven zal worden. De verschillende organisatie's hebben zich bereid verklaard steeds, voor onderhandeling met de firma bereid te zijn. Opening Bazar „Herwonnen Levenskracht", Gisterenavond werd onder veel be]u stelling in het Patronaatsgebouw de r£ zende tentoonstelling geopend van de R. Vereeniging „Herwonnen levenskracht". Onder de aanwezigen merkten wij de burgemeester, dr. H. J. Lovink, de D& ken, de geestelijke adviseur kapelaan Boe. kei, het parochiaal kerk- en armbestuur, (8 doktoren Groen en Nienwenhuizen, de wijk. zusters der Chr. wijkverpleging, vocut verschillende leden van den gemeenterad en anderen. De voorzitter der plaatselijks afdeeling, de heer H. G. Veltman, ui® allereerst het woord, om de aanweageo welkom te heeten. Hij bracht allen dank voor hnn belangstelling, inzonderheid den gemeester, die de taak op zich heeft vil. len nemen, om deze tentoonstelling te ope. nen. U heeft mij, aldus de burgemeester verzocht met een enkel woord deze ten! toonstelling te willen openen. Ik vo hieraan gaarne, omdat ik mij niet her. inner, dat in Alphen een tentoonstelling is geweest van dezen aard. Ik juich haar toe, omdat het doel daarvan betreft, de tuber.' culose te bestrijden. Spreker acht een bè. zoek aan deze tentoonstelling nuttig, dat men bier dè werking der tuberculose ziet en de middelen welke worden aanga wend tot hare bestrijding. Spreker hoopt dat de tentoonstelling druk bezocht al worden en de afdeeling succes zal hei ben. De geestelijke adviseur der plaatse- lijke afdeeling, kapelaan Boekei, sprak nog eenige opwekkende woorden, om „Herwoa. nen Levenskracht", dat hulp en st6un wil brengen aan de lijdende zieken, zooveel mogelijk te steunen. Spreker hoopt dit velen door naastenliefde gedreven, deze tentoonstelling zullen bezoeken. Hierna werd do thee rondgediend en konden de nan- wezigen de tentoonstelling en fancy-fair bezichtigen. Een en ander werd opgeluisterd door muziek van mej. Schavema'ker, piano en den hleer P. Koren, viool. Zij mocht zich gisterenavond reeds in een druk ba zoek verhengen. De mandolineclub „Ei. celsior" zal zich onder leiding van dei heer B. Polak vanavond doen hooren. Een ongewoon kooperl Van een koppel koeien, gedreven door den landbouwer v. d. A., bleek een der heesten gisteren een kooplustige bui te bezatten. Nabij de winkel van de firma v. d. H. gekomen, handel in galanteriën etc. a de van Mandersloostraat, begon het h voor de etalage alle mogelijke caperiolea te maken, met het gevolg dat hij een zij-etalageruiten geheel verbrijzelde. Door len chauffeur van de „M.O.D.A," werd bij de politie aangifte gedaan van hel feit, dat hij met zijn wagen was aangera- den door bode De J. De schade zal ech ter onderling worden geregeld. Bij goed weder zal het AlphenscK zwembad begin Mei a.s. geopend worden. BOSKOOP. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is ontvangen een bedrag van f. 104.30 aan gewetensgeld. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het een-jarig on derhoud der kunstwerken van den polder Nieuwkoop, werd ingeschreven als volgt; Onderhoudswerk. P. Kameraat f.899, P. Bodegraven, al hier f.1337; S. H. van der Loo, alni« f. 1395,89; J. Woerden 3lhier f.1416; Ge broeders van Vliet, Aarlanderveen f.1425; H. Vergunst f.1500; P. Pieterse, Noorden f. 1680. Grint le perc. 4.23 per M8. Grint 2e perc. 4.83 per Mo. Keislag 8,23 per M3. Inschrijver D. Versloot te Eodegraven. Viescherijbank. Het bestuur van de Coöp. Spaar- ea Voorschotbank voor de visscherij te Nieuw koop en Noorden, waar intnsschen niet- visschers even welkom zijn, zond een ge drukt verslagje rond van de uitkomsten over 1929. Het moet gezegd, dat deze bank met steeds meer succes haar taak vervult. Het aantal leden bedraagt ongeveer 100. Van spaargeld wordt voor leden een rente ver goed, berekend tegen 4 procent per jaar en voor niet-leden 3% procent. Het reser ve-fond? bedraagt ongeveer f. 385-3. Inge legd is f. 83107,48. Aan voorschotten is verstrekt f. 18705,11, aan geld in reken- courant f. 62341,51. Tot onderwijzer aan de Christelijks School alhier is benoemd de heer R. Hiem- stra uit Heeg, gemeente Wijmbritseradeel (Friesland). NOORDEN. Uitvoering. Dezer dagen gaven negen 'dames vat de R.K. Naaikrans alhier een liefdadigheids- voering. Opgevoerd werden „Het Lokaas"- een tooneelspel in 2 bedrijven en tot si'1 de klucht „Vergift", terwijl in de paar0 een verloting werd gehouden. De zaal wa) goed bezet, de dames leverden mooi spel en de avond is goed geslaagd. De baten ke rnen geheel ten goede aan het mooie deel der naaikrans, n.i. de behoeftige en min- vermogende, groote gezinnen van klee ding te voorzien. WADDINXVEEN. Verlaging polderlasten. Het Bestuur van den polder Bloemendaa' stelt voor de polderlasten voor dit jaar met f. 2 per H.A. te verlagen en te brengeD van f.11 op f.9. Het batig saldo, der laatste rekening he* draagt niet minder dan f. 6005.97. 2-5

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6