BINNENLAND. KERK- EN SCHQQLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. •en nieuwe opleving van handel en scheep vaart der hoofdstad. Wij mogen ons verze kerd houden, dat de eer en de bloei van de hoofdstad en haar goede naam in de wereld van deze nieuwe verbetering rijke vruchten zal mogen plukken. Vervolgens moge ik wijzen op het inder daad nationale karakter van het grootsche werk,' dat hier is tot stand gebracht. De sluis, waarin wij ons thans bevinden en die den naam draagt van Noordersluis, is de grootste ter wereld. Zij is -iOO M. lang, 50 M. bleed en 15 M. diep. Haar schutkolk-opper- vlak bedraagt derhalve 2 H.A. Noch het Pa- namakanaal, noch welke andere gelegen heid, voor de groote zee-scheepvaart ook, biedt ruimer schutgelegenheid dan deze nieuwe sluis. Door deze zeer groote afme tingen heeft dit werk reeds thans de be langstelling en de bewondering van binnen- buitenland bij voortduring gewekt. Het werk is uitgevoerd met alle middelen van de moderen wetenschap. Ik mag er niet aan denken in te gaan op de vele vraagstukken die bij den bouw der sluis onder de oogen moesten worden gezien. Vele millioenen zijn met de uitvoering van dit werk ge moeid geweest, doch het werk is geslaagd en de ramingen werden niet overschreden; de provincie Noord-Holland en de gemeente Amsterdam hebben hierin naar vermogen bijgedragen. Ik ducht geen tegenspraak, wanneer ik zeg, dat dit werk getuigt van een krachtig initiatief, een vooruitzienden blik en van groot vertrouwen in de toekomst van stad en land. Dit werk mag worden ge noemd een monument van onze nationale kracht. Het is met begrijpelijke trots wanneer ik er hier aan moge herinneren, dat dit ge- hcele werk is ontworpen en tot stand ge komen door en onder leiding van ingenieurs van den Rijkswaterstaat. Ik moge hunne namen hier verzwijgen; deze ingenieurs hebben met hunne technische medewerkers in den loop der jaren hun beste krachten aan dezen belangrijken arbeid gegeven, welke den goeden naam van het gansche korps bevestigt, en waardoor onze vooraan staande plaats op waterbouwkundig gebied in do wereld wordt gehandhaafd en ver sterkt. Maar ook in ander opzicht geldt het hier een nationaal werk. Het is uitgevoerd door Nederlandsche aannemers en Neder landsche werklieden en ook zij hebben aan spraak op onze erkentelijkheid voor wat hier is tot stand gekomen. Uwe Majesteit die steeds zooveel belang stelt in de ontwikkeling van ons land en ons volk heeft zich tot onze vreugde bereid verklaard, om in gezelschap van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en Zijne Koninklijke Hoogheid, den Prins der Nederlanden, de opening van deze sluis persoonlijk te verrichten, waardoor deze openstelling wordt gewijd tot een nationale gebeurtenis in den besten zin des woords, tot een feestdag voor ons volk. Voor Hare bereidwilligheid moge ik Uwe Majesteit eerbiedig dank betuigen. Het moge Uwe Majesteit tlian6 behagen de daad te verrichten welke deze sluis aan hare bestemming zal doen beantwoorden. Nadat de Minister zijn toespraak geëin digd hid, kwam het lang verbeide moment dat Z.Exc. aan de Koningin verzocht om door het "overhalen van een handle het sein te geven tot het openen van de deur van hot builensluishoofd Hare Majesteit gaf, na een enkel woord, aan dit verzoek gehoor en onmiddellijk daarop zagen duizenden paren oogen dat de geweldige deur zijde lings in de deurkas wegrolde. De plechtige opening was geschied, de doorvaart naar de Noordzee was vrijgegeven. Terwijl allerwegen gejuich opklonk was de verbinding van de „Johan van Olden- barnevolt" met den wal losgemaakt en voer het mailschip langzaam de sluis uit. En weer klonken holdere tonen over het water; thans was het een gemengd koor van onge veer 300 leden dat onder leiding van den lieer S. Vlossing het lied „Nederland aan de Zee" zong, met muziekbegeleiding van de Harmoniekapel „De Eendracht" en de Har- moniovereoniging „Concordia". Het waren momenten van ontroerende plechtigheid. Statig voer het mailschip door het nieuwe builentoeleidingskanaal ten Noorden van het lort naar de buitenhaven; het eerste zeeschip ter wereld dat dit nieuwe kanaal mocht inwijden 1 VooraJ voer de gepavoi- seerde motorboot „Insulinde" van de Noord en Zuid-Hollandsche ReddinJ-Mij. en toen het mailschip de buitenhaven bereikte, da- vorden, als militair saluut aan de Konin gin, 35 schoten van den mijnenlegger „Me dusa" over het water! Buitengaats werd de „Johan van Oldonbarnevelt" opgewacht door de torpedobooten Z 5 en Z 7de tocht strekte zich uit tot drie mijlen uit de kust, waar, nadat het mailschip gedraaid was, de terugtocht word aanvaard. Het was reeds namiddag, toen de „Johan van Oldenbarne- vell" bij den Toeristensteiger meerde. Het ofticieele gedeelte van de plechtigheid was geëindigd. De ontvangst der Kon. Familie op den wal. Op den steiger waren ter ontvangst van de Koningin, den Prins en de Prinses, die dadelijk mei het gevolg debarkeerden, aan wezig de burgemeester van Velsen-IJmui- rlcn, de heer J. G. Rijkens; ter plaalse wa ren eveneens en haio opgesteld de beman ningen van de reddingsbooten, de bedieners van het reddingmaterieel alsmede enkele oud-redders van de Noord- en Zuid-Holland sche Redding-Mij., stations (Noord, Midden en Zuid) IJmuiden. met den schipper Pie- ter Kramer Voorts bevonden zich hier de commissieleden dezer maatschappij, de hee- ren S. Koster en C Oud, alsook de direc teuren der koren, die bij de plechtigheid ge zongen hadden, de hoeren S. Vlessing en N" Gonlag. Een dochtertje van wethouder J. C Dunnebier bood de Koningin en een dochtertje van wethouder K H. Tusenius de Prinses bloemen aan. Na een kort opont houd op den steiger begaven de Vorstelijke Personen zich naar de wachtende auto's, die vervolgens in matig tempo door de Vis seringstraat, de Kanaalstraat en de Oranje straat reden. Een zeer talrijk publiek juichte het Koninklijk Gezin van achter de afzet tingen enthousiast toe. Hier en daar werden de Koningin bloe men aangeboden. Bij de Velserpoort nam de Koningin afscheid van den burgemeester van Velsen-IJmuiden, dien Zij dankte voor de grootsche hulde, welke haar in deze ge meente was gebracht. Spoedig daarna wa ren de auto's uit het gezicht verdwenen en behoorde de plechtigheid, waarvan de her innering in de harten van duizenden be waard zal blijven, tot het verloden. RECLAME. H. P. H. KEEREWESF^ BEGRAFENISSEN T«I. eéi AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16! CREMATI E 4792 DE VERDEELING VAN D]EN ZENDTIJD. Men meldt aan het „Hbld." dat het bc- .richt omtrent de verdeelmg van den zendtijd in ieder geval in zooverre onjuist is dat de zaak niet in den ministerraad is besproken. Het blad meent desondanks dat dan toch de beslissing in den zin van het vermelde be richt is genomen. o, ONVOLWAARDIGE ARBEIDS-KRACHTEN. Gisleren hield do Nederlandsche Vereen, tot Bevordering van den Arbeid voor On volwaardige Arbeidskrachten (A.V.O.) haai' algemeene ledenvergadering in het Park hotel te Amsterdam. De voorzitter Prof. mr. P. J. M. Aalbersa opende de bijeenkomst met een kort woord van welkom. De begrooling over 1930, die sluit met 'n bedrag van f. 6003 werd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den secretaris onlleenen we enkele gegevens: het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1929 262, ter. wijl dit aantal later gestegen was tot 501 en op het oogenblik 721 bedraagt, waaron der 140 vereenigingen en meer dan 100 overheid scol leges. De nieuwe statuten werden na langdu rige bespreking goedgekeurd, het bestuur werd gemachtigd de Koninklijke goedkeu ring aan te vragen. De heer W F. Detiger werd met alge meene stemmen herkozen als secretaris- penningmeester, eveneens werden bij ac- clamalie herkozen de bestuursleden P. L Fortanier, mr. L. Lietaert Peerbolte en Th. VV, te Nuyl. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten tot het in beginsel inslellen van een Centraal A.V.O. Handelsbureau en tot het verleenen van machtiging aan het bestuur om dal bureau nader te organisecren in den vorm eener afzonderlijke stichting. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. TACK LONDON-VERBOND. De algemeene vergadering van hot Jack London-Verbond is te Zwolle gehouden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, mr. dr. D. Albers uit Den Haag, dat het vorige jaar de heeren mr. D. Rom- kos„ president der rechtbank van Win schoten, en Ij. Lansberg, te Rotterdam, het verbond mei legaten van 1000 hebben be< .dacht. Dit geld is besleed om een prijsvraag uit te schrijven voor een aanplakbiljet. Er kwamen 29 inzendingen; de eerste prijs werd toegekend aan W. Heijnen te Venlo. Het verbond heeft zich aangesloten bij de nieuwe veresniging „Hiro (Humanitaire Idealistische Radio-omroep) die zich ten doel stelt, een zendtijd te veroveren voor vereeni gingen van dierenbescherming, drankbestrij ding vegetariërs, e.d. Er traden 118 nieuwe leden toe. De ver- eeniging heeft verscheidene successen ge boekt. Jonkvrouwe E. des Tombe, secrelaresse- penningmeesleresse, deelde mee, dat de ont vangsten f. 4607.18. de uitgaven f. 2511.06 hebben bedragen. Van mevrouw M. de BruijnSmulders was een gift van f.250 ingekomen. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Als plaats voor de volgende jaarlijksche vergadering werd Utrecht aangewezen. Hierna hield jkvr. E. des Tombe een lezing inel lichtbeelden over dieren. o- DE MALAISE IN HET STAATS- MIJNBEDRIJF. Naar de ,,LK." verneemt, is door de Staatsmijndirectie besloten in verband met do heerschende malaise in het steenkolen- bedrijf, voorloopig allen nieuwbouw, zoowel in hel bedrijf als op woninggebied, stop te zetten. Dit betreft' natuurlijk niet die bouwwer ken, welke op het oogenblik voor het bedrijf noodzakelijk zijn, evenmin de woningen welke in aanbouw zijn. Zoo zal b.v de bouw der 124 woningen welke nabij Sanderhout aan den Rijksweg Zuid te Sittard gebouwd zouden worden, voorloopig niet tot stand komen, in afwach ting dat betere tijden aanbreken. GEWETENSGELD. Een bedrag Tan ruim 1. '53.000. De inspecteur der directe belastingen te Breda heeft onder de letter X een bedrag van f. 53.627.95 aan gewetensgeld ontvangen Hbld. VERSPREIDE BERICHTEN. Gisleren heeft in tegenwoordigheid van tal van autori teilen de opening plaats gehad van de tentoonstelling van leermiddelen van de Binnenvaartscholen van het Onder wijsfonds voor de Binnenvaart, welke van 28 April tot 3 Mei in het Nationaal Tech nisch Scheepvaart Museum te Rotterdam wordt gehouden. De direcleur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie heeft bepaald, dat voortaan ontheffing kan worden verleend van de verplichting tot bellen of kloppen aan gesloten woningen door de bestellers, daar de pralctijk heeft aangetoond, dat het publiek hierop geen prijs stelt. Aan even- tueele individueele wenschen om te bellen of te kloppen moet echter worden voldaan. Bij Kon. besl. zijn aangewezen als ver tegenwoordigers van Nederland op de in 1930 te Rome le houden internationale con ferentie voor de bescherming van de aan duiding van kaassoorten en voor de unifor miteit van de methoden van onderzoek in den internationalen kaashandel de heeren dr. A. J. Swaving te 's-Gravenhage, waar nemend directeur-generaal van den Land bouw, hoofd van de afdeeling Zuivelaange- legenhedon aan het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, en dr. J. J. L. van Rijn te Rome, gedelegeerde voor Nederland bij het Internationaal Landbouw- Instituut, aldaar. De heer C. IJsebaerl, sedert 1889 bur gemeester der gemeente St. Jansteen, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 30 APRIL. BODEGRAVEN. Geref. Germ: Nam. 7 uur, ds. J. R. van Oordt, van Zeist. OBGSTGEEST. Ned. Herv. Gëm. (Irene): Nam. halfacht. Bijbellezing. NED. HERV. KERK. Aangenomen; Naar Dokkum (vac.- W. G. Re-ddingius)C. A. Schenk te Berkhout; naar Oost en West Souburg: L, C. Spijkerboer te Welsum; naar Tholen; IJ. K. Wolfensberger te Noordeloos. Bedankt: Voor Amsterdam: J. L. G. Gre gory le Gorssel; voor Wapserveen: C. A. Schenk le Berkhout. CHR. GEREF KERK. TweetalTe Hilversum. J. W. Geels, te Apeldoorn; P. J. de Bruin, le Veenendaal; Ic Delfshaven, K. Groen, le Nieuwpoort en A. H. Hilbers te Enschede. GEREF. GEMEENTE. e 'Tweetal: Te Nieuwerkerk a. d. IJssel, J. R. van Oordt, te Zeist, en M. Hofman te Krab- bendijke. Beroepen: Te Aaglekerke, ds. A. de Bloois te Dirksland. GEREF KERSEN. Bedankt: Voor Den" Helder, ds. C. W. Keur le Oudewater. o SYNODE CHR. GEREF. KERK. De Part. Synode van hel Midden, der Ohr. Geref. Kerk, zal 17 Juni a.s, le I,isse worden gehouden, naar de „Ned." meldl HULDIGING VAN MEVR. THEO MANN—BOUWMEESTER. Receptie en eeie-diner. Gistermiddag had in het Carltonhotel te Amsterdam de huldiging plaats van me vrouw Theo MairuiBouwmeester, ter ge legenheid van haar 80sten verjaardag, Een groot aantal bloemstukken versierde de receptiezaal. Hieronder waren er van den Senaat van het A. S. C., van de U. S. A. van de directie en het bestuur van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, van de directie van het Schouw- tooneel, van de Kon. Ver. Het Ned, Tooneel, directie Saalborn en Verbeek. Inmiddels verzamelde zich een talrijk ge zelschap, onder wie wij opmerkten: den wethouders voor kunstzaken Ed. Polak, mevr. Van Dam van Isselt. referendaris af deeling Kunst; het bestuur van het Alge meen Pensioenfonds voor de Nederlandsche Tooneelisten, den heer Th. M. Ketelaar, oud- wethouder voor Kunstzaken en een groot aantal actrices en acteurs. Aan den arm van den wethouder voor kunstzaken kwam mevrouw Bouwmeester de zaal binnen en een hartelijk applaus weerklonk. Nadat mevrouw Bouwmeester op den voor haar bestemden zetel had plaats ge nomen, nam de wethouder de heer Ed. Polak het woord. Hijherinnerde er aan, dat mevr. Maan een drietal jaren geleden afscheid (had ge nomen van het vaderlandsch tooneel en het Amaterdamsch publiek. Maar, zeide spreker, het Amsterdamsche publiek heeft nog geen afscheid genomen van u. Velen zijn hier gekomen om u geluk te wenschen. Voorts wees spr er op, dat de tooneelkun- slenares achter staat bij de vertegenwoor digers van andere kunsten. Er blijft van een tooneelkunstenares weinig anders over dan de herinnering, maar toch nog iets meer. Talma en Sarah Bernhard zullen blijven, zoo zal het ook U gaan. Vrees niet dat van hetgeen gij op de planken hebt ge daan, niets blijft leven. Gij zijt groot ge weest in het romantische tijdperk. Men zegt, dat dit tijdperk is afgesloten en nu het woord is aan de werkelijkheid. Gij leefde in den tijd van romantiek. Dat was toen de werkelijkheid. Spr. ging verder eenige gebeurtenissen uit haar leven na en zeide dat de Amstel- slraat en het Leidsohe Plein zijn de getui gen geweest van uw triomphen. Geen kunst kwam tot stand, zonder harden arbeid. Gij hebt ook moeilijkheden gehad. Gij hebt dat alles overwonnen. Gij hebt dus geleefd. Gij hebt een leven gehad, zooals weinigen van ons geschonken is. Namens het gemeentobestuur van Am sterdam wenscht spr. haar geluk en mede namens de Amsterdamsche burgerij. Deze kunnen U niet vergeten. Hierna voerde het woord de heer Snij ders, rector van den I. S. S. A. en vele anderen. Aan het slot van. het olficieele gedeelte dankte mevr. Mann voor de haar gebrachte hulde. Zij is niet alleen het Amsterdamsche publiek maar ook het gehecle Nederlandsche publiek dankbaar. Ik zou willen zeggen, zeide zij, breng ook een beetje van deze sympathie over op andore oude artisten. Dit is het eenige wat zij verlangen. Vergeet hen niet. Laat nu en dan blijken, dat zij nog in uw herinering zijn. Zij zullen u daarvoor dankbaar zijn, evenals ik. Men bleel hierna nog langen tijd gezellig bijeen. Gisteravond werd in het Carlton-hotel een feestdiner gegeven ter eere van mevrouw MannBouwmeester. De grijze actrice werd door den senaat van het studentencorps met twee landauers bespannen met vier paarden, van haar woning in de P. C, Hooft- straat gehaald. Met het oog op den straffen wind, waren de rijtuigen gesloten. In de Jan Luykenstraat stond de Postharmonie opge steld. Toen de beide rijtuigen daar kwamen, werd met muziek langs de Stadhouders kade naar do Vijzelstraat gereden. Een talrijk publiek juichte mevr. Mann bij het Carlton-hotel toe. Gesproken werd door wethouder Polak, mevr. Caro van Dommelen, den heer A. M. de Jong, den rector van het Amsterd. Stu dentencorps. mevr. Rika Hopper, den heer Schiphorst, den heer Gh. E. H. Boissevain. den heer A. v. d. Horst, den heer Nord Thomson. o KLEIN-KUNST. Rik Boersema en Maryke van Tooren, daarin bijgestaan door een artistiek accom- pagnateur, hebben een ensemble gevormd tot hel geven van internationale, intieme kunstavonden in binnen- zoowel als buiten land, waarbij het de bedoeling is, voorloopig alleen op billijke uitkoop-voorwaarden op te treden voor Kunstkringen, Nutsafdeelingen en verdere vaste avonden, voor zoover deze in de lijn van het uitvoerend Irio liggen. o TENTOONSTELLING ATELIER SCHIP „DE NICOLAAS". Bij de Blauwpoorlsbrug ligt het woon schip, waarin de schilder J. Nicolaas Jr. zijn atelier heelt. Het interieur, toegerust met een aantal Oud-Hollandsche en Indische ge bruiksvoorwerpen ziet er gezellig schilder- lijk uit. Boven de schouw aan liet einde (reft waar schuwend de spreuk: „De Gustibus non es! dispulandem". En zoo is hel! Wat den een bevalt, oefent op den ander soms weinig of geen bekoring uit. Toch kan mon geen oordeel vestigen voor men gezien heeft Nicolaas is in 1885 te Amsterdam gebo ren. Hij heelt gestudeerd bij G. M. Knap en II. M. Krabbe. Vervolgen? is hij een viertal jaren leerling geweest van de school voor Kunstnijverheid en Kunstambacht, waarvan de bekende bouwkundige Godefroy direc teur was. Tevens volgde hij de avondlessen van prof. Dake Na zich aldus technisch veelzijdig bekwaamd le hebben, zwierf hij door Europa, schilderde o.a. in Italië, en vertoefde daarna eenige jaren in Indië. Te Soerabaja stichtte hij een schilderschool en richtte er de vereeniging „De Onafhanke- lijken" op. In Amsterdam had hij reeds in 1912 deel aan het tot stand komen der club van dien naam. Uit alles blijkt, dat hij een man is van bruisende vitaliteit Thans trekt hij met zijn Atelierschip het vaderland door, vertoeft hier korter, daar langer, spoort de aardige hoekje? op, schildert, aquarelleert, etst, maakt houtsneden en vindt hier en daar gretige koopors. Wij zagen schilderwerk uit Indië en Hol land. Het is alles heel vlot en vlug en meer malen heel raak gedaan. Het meeste werk is dun in do verf. Soms is op handige wijze partij getrokken van de verf van het doek, wat een levendig effect teweeg kan brengen. Zooals bij meerdere schilders met modern toongevoel is de eerste opzet van zijn werk meermalen Wauw en beheerschen zachte blauwen en lila's den toon. Zijn palet is overigens zoover gevariëerd, dat de toon ook geheel anders kan zijn. Het werk is over het algemeen zonnig en blij. Ik denk aan een gezicht bij Malang op het gebergte. Mooi van klcurwerking. levendig en frisch is het gezicht op een Javaansch erf. op een Grachtje te Passaroean. Behaaglijk van compositie en van toonalgewogenheid is een visschersdorp bij Soerabaja, waarbij de water- en Lichtpartijen prachtig zijn door gevoerd. Goed getypeeid zijn de bronzen koppen van Madoereezen en Javanen, o. a. een Madoereesch bediende, een zelfbewur,. toewan-chauffeur. Een Oude Gracht a- molens te Amsterdam, een paar studies ri de omgeving van Meppel en enkele andf-, Hollandsche landschappen zijn evcneec bezichtiging waard. In de bloemstukken bereikte Nicoljj, een levendige kleurenvibratieo. a. in jé tulpen en anemonen, terwijl de sneeuv ballen naar het schijnt meer aandachtig zip geschilderd. Soms schijnt ons het werk van Nicolaas hot gebrek van zijn deugd te bezitten. Hy de bruisende vitaliteit, de coloristische ver voering, de groote vlotheid, blijft het yy ons persoonlijk gevoel soms wat aan de o;! pervlakte. Men zou soms willen, dal schilder wat meer den tijd had genomen zijn hartstochtelijk temperament tot mee dere beschouwelijkheid dwong. Waarm- we niet willen beweren dat kwikzilver siroop moet veranderen Er ligt verder nog een groote map jf! aquarellen, waaronder eenige bijzonder mooie. Ook deze overtuigen weer door vie! beid van techniek. We noteerden o. a. «j ruim riviergezicht met prachtige luchten. Ook in de etsen voelt men het levendige en directe, het forsche krassen van de naai-i over het harde metaal. Zijn neushoorn vogel, zijn molen, om een paar te noemer, zijn suggestief gedaan. En eindelijk zagr' we nog een paar zeer goede houtsnede met mooie verdeeling van wit en zwad, waarbij liet materiaal de techniek heel zei ver heeft bepaald. O NIEUWE UITGAVEN. Verschenen is een practische reisgids vm: het Sauerland, Siegerlantl en Wittzensteio, uitgegeven door de Westfalensche Verkem- vereeniging. Het smakelijke boekje bevat vel» foto's van de ongeveer 200 vacantiepiaaUea Voorts eenige interessante beschrijvingen n een uitvoerige opgave van hotels en pension». VOOR WOENSDAG 30 APRIL. Hilversum. Na 6 uur 1071 M. 10.00- 10.15: Morgenwijding 10.3012.00. Gramofoonplaten 12.002.00: Conceit AVRO-Kwintet 2.003.00: Gramofoon platen 3.004.00: Naaicursus 400- 4.30: De voornaamste studiemuziek voor Piano 5.00—5.30: Gramofoonplaten - 5.306.00: Aansl. van Café „Moderne" le Amsterdam 6.00: Tijdsein 6.01: Voort- zetting concert Café „Moderne" 6.30: Vaz Dias. Koersen 6.4Ö-7.15: Italiaansch Beginners 7.157.45: Italiaansch Ge vorderden 7.459.30- Concert. Omroep orkest. Hendr. C. v. Oori (bariton) 9.30 VARA. De wijding van den eersten Mei Joh. Jong (orgel), L. Sjouwerman (fluit), B. Bles (hobo), Nelly Soeters en M. Bever sluis (voordracht). A. Sohlüter—v. d. Brugge (alt), Spreker: W. H. Vliegen. Huizen 1875 M. 8.15: NCRV. Morgen- concert 10.30: NCRV. Ziekendicnst - 11,00- NCRV. Gramofoonplaten 1130: NCRV. Orgelconcert 12.30: NCRV. Solis tenconcert (alt, bas, piano) 2.30: Chr. lectuur 3.00: NCRV. Julianafecsl voor kinderen. Strijkje en zang 4.45: NCRV Gramofoonplaten 5.00: NCRV. Kinder- uurtje 6,00: NCRV. Declamatie 6.30' NCRV. Radiopraatje 7.00: NCRV. Gra mofoonplaten 7.30: NCRV. Esperanto- causerie SiOO9.00: KRO. Nationaal programma. Harmonie „Meyerbeer". Jan Nelissen (bariton) 9.00—11.00: KRO Concert door Harmonie „Meyerbeer". Mej. G. J. van Hemert (piano) 11.0012.00: KRO, Vroolijk programma. Baventry. 1554.4 M. 9.35: Morgenwij ding 10.05: Lezing 11.20: Gramofooa pialen 12.20: Orkestconcert 1.20: Concert. M. Joyce (sopraan). M. Fogarly (viool) 1.50: Uitzending voor Scholen - 2.45: Concert. The Ensemble Players - 3.00; Uitz. van de opening der nieuwe kan toren en fabrieken der India Tyre en Rub ber Cy. of Grt Britain Ltd. 3.20: Ver volg concert 4.05: Orgelbespeling door R. New 4.35: Kinderuurtje 5.20' Le zing 5.35: Nieuwsberichten 6.00: Vi ool. cn piano-sonates. K. Murray en P< MacDonald G.2Ó6.40: Lezing 646: Lezing 7.05: „Cavalleria Rusticona" Opera van Mascagni 8.20: Nieuwste. P45: „Gianni Schicchi". Opera van Pue- cini 9.-40: Voorlezing 9.5511-20: Dansmuziek. Parijs „Radio „Paris" 1725 M. 11.5" 1.20: Gramofoonplaten 3.05: Concert door kwintet 7.20: Elzassisch programma 8.05: Concert Orkest en solisten. Langenberg 473 M. 6.207.20: Gra mofoonplaten 9.3510.35: Gramofoon platen 10.4011.20: Muziekuitz. voor Scholen 11.30: Gramofoonpl. 12.26— 1.50: Orkestconcert 4.505.50: Con cert. Sopraan en orkest. Spreker 7.20— 8.15: Orkestconcert 8.20: Concert Or kest en piano. Intermezzo: Declamatie en zang. Daarna tot 11.20: Orkestconcert Kaluudborg 1153 M. 2.50—4.50: Op kestconcert en voordracht 7.2010.50: ca. .Die Fledermaus", Operette in 3 bedrij ven van Johann Strauss 11.1011.50: Dansmuziek. Brnrsel 508,5 M. 4.20: Orkeslconcer'. 6.50: Trio-conceTt 6.20: Gramofoonpla ten 7.35: Gramofoonplaten 7.50: Con cert georganiseerd door de RESEF (golft 338.2 M.) Concert georganiseerd door de Soc Radio-Club, afd Gent. Zeesen, 1635 M. - 6.1511.20 Lezinj® 11.20-12.15' Gram.pl. 12.151.20 Le zingen 1.201.50- Gramofoonplaten 2.053.50: Lezingen 3.504.50 dr- kostconcert 4.50—7.50' Lezingen 750' Concert. Viool, cello en piano 8.20' Or kestconcert 9.50: „Die WalpurgisnacM - 2-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10