UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. Bij beschikking van den Minister van" Staat, «minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, is met ingang van 1 Mei benoemd tot lid van de Commissie van toezicht op de Rijksluinbouwschool alhier, ds. W. J. van Eldcn te dezer plaatse. HAARLEMMERMEER. Voordracht. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school no. 10 te Rijk alhier zijn geplaatst: 1. J. Rooker, te Hoofddorp. A. W. C. L. Koot te Amsterdajn. 3. J. A. v. d. Vliet le Den Helder. Wegenbelasting. (De directeur der Directe Belastingen, In voerrechten en Accijnzen te Amsterdam deelt ons mede, dat ingevolge de ministe rieel e resolutie van 5 November 1927, No. 42, inzake uitvoering van de Wegenbelasting- wet door 'hem de weeg inrichting, gelegen in de Haarlemmermeer, Lisserweg hoek Lisser- dijk is aangewezen voor vrijwillige weging van motorrijtuigen. Kosten van weging zijn voor rekening van de houders van de te wegen voertuigen, terwijl bovendien ambtelijke loezichtskosten moeten worden betaald. Kosten van bedoeld ambtelijk toezicht zijn evenwel niet verschuldigd, wanneer de we ging plaats vindt op Donderdag tusschen 9 en 12 uur. Houders van motorrijtuigen, die hun voer tuigen op bovenbedoelden voet willen doen wegen, kunnen den inspecteur der belastin gen in wiens dienstkring de weeginrichting is gelegen verzoeken, op een in overleg met dien inspecteur te bepalen tijdstip de weging le doen plaats hebben. Bij dit verzoek wor den de kenmerken van het le wegen voer tuig zoo nauwkeurig mogelijk omschreven. Verdere inlichtingen worden door boven- (bedoe'lden inspecteur verstrekt. Auto in brand. Nabij Halfweg alhier ontstond 's avonds brand in een groote auto z.g. Touring-car voor 16 personen. De brandweer werd direct gewaarschuwd en slaagde er in het vuur meester te worden, zoodat het gebeurde met eenige materieele schade afliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Burgerlijke Stand. Geborep: Gerrit, z. van W. C. Kamer en J. Roos Jacobus Johannes, z. van J. A. van Boon en W. B. v. d. Kuil Ne eitje, d. van B Dol en F. G. Penne Marga- relha, d, van N. B. Bakker en B. Scheun- liage Koop, z. van J. Fidom en J. Zwiep Anna Wilhelmina, d. van P. J. Spaar garen en J. J. C. Fas Leonarda Alida Maria, d. van C. J. de Boer en M. Clemens Ewoud, z. van R. van Elderen en M. Roos Anna Gijsberlha Maria, d. van G. J. van Gils en C. Poel. Ondertrouwd: C. J. Beers, 26 j. en E. M. de Block, 25 j. C. Berrevoet9, 30 j. en M. van der Wal, 23 j. A. Mulder, 29 j. en G. Bakker, 21 j. A. J. Vervaart, 25 j. en J. C. van Steen, 24 j. J. Meijer, 24 j. en N. Dol, 22 j. J. Vogelaar, 64j. en J. Struik, 50 j. L. Groenewoud, 37 j. en H. de Jong, 34 j. J. van Strien, 18 j. en T. Met, 19 jaar. Gehuwd: A. M. Peeters, 26 j. en A. M. A. Zevenhuizen, 23 j. D. Jongkind, 23 j. en M. van Krimpen, 21 j. L. 'J. Mole naar, 25 j. en M. T. Granneman, 25 j. G. Wesselius, 39 j. en A. M. van Zijverden, 38 j. A. Krijgsman, 26 j. en M. Jansen, 22 j. II. P. A. Nelis, 26 j. en J. C. J. v. d. Peet, 24 j. Overleden: Anlje Ruurds Faber, 89 j., weduwe van P. Visser Aldert Maarsen, 89 j., wedr. van A van der Meulen Jan van Beusekom, 10 mnd., z. van P. v. Beuse- kom en J. Poortvliet Maria Lommerse, 75 j. wede. van C. B. van Saaze Klaas Louw, 74 j., ongehuwd Arie van Leursen 78 j. wedr. van M. W. v. d. Meeren. o HILLEGOM. Uitvoering van Hito. De tooneelvereeniging Hito alhier, waar van de heer J. Paling de spelleider is, heeft voor de tweede maal in dit seizoen het tooneelstuk ,,Eva Bonheur" van Hei-man •Ileyermans gegeven. De dames en heeren vertolkers waren allen heel goed in hun rol, in het bijzon der mevr. Paling, de heer Van der AVer ff en mevr. Staats-Out. De toehoorders waren zeer voldaan en gaven daarvan bljjk met warm applaus. Feest van De Hanze. De aid. Iiillegom van .,de Hanze" gaf een Feestavond voor de leden en hun dames, jonge middenstanders en genoodigden De zaal was feestelijk versierd met schilden, vlaggen, wimpels en bloemen. De opkomst was zeer goed. Mede waren tegenwoordig pastoor Krook van St Martinus, kapelaan A. Verhaar, geestelijk adviseur der vereeni ging en kapelaan Arerhaar van St Martinus Medewerking werd verleend door Jack Fnr.ny van Lisse „and his band". Nadat genoemd gezelschap voor bel entree gezorgd had en door allen het Bonds lied was gezongen, opende de heer F. .1. A. van Gennip, voorzitter der Feestcommisie den avond. De voorzitter de heer F Klaver, hield een korte rede. waarin hij zich nog meende le moeten beklagen, dal zoovelen builen de organisatie slaan Hij wekte krachtig op allen lid le doen zijn en spoorde in liet bijzonder de jongeren aan lot medeleven en arbeiden in de vakbeweging. De Geestelijk adviseur wees er in een kernachtig speechje op, dat het niet alleen liet eigenbelang der jongeren is, zich aan te sluiten bij de vakorganisatie, doch even eens de uitdrukkelijke wensch van den Bisschop. Buiten dit ernstige gedeelte van den feestavond was er geweldig veel pret, zoo wel Jack Funny c.s. als eenige jongeren waren onuitpullelli]k. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Dank zij het lenteweer dat dan toch ein delijk na Paschen is gekomen, heeft alles zich vlug en flink ontwikkeld Hierdoor zal liet Zondag a.s. wel een echten.bollenzon- dag" zijn want veel tulpen zijn de laatste dagen in bloei gekomen en ook van Nar cissen staat de massa nog in bloei. Ook op de tuinbouwproducten had het weer een buitengewonen invloed. Veel vroege aard appelen komen reeds boven den grond cn ook de uitgezaaide zaden ontwikkelden zich goed. Met de werkzaamheden ging het nog in matig tempo. Et groeide tot nu toe nog te weinig. Afschillende personen zijn nog werkeloos. Doch met het groeizame weer zal ook het werk wel spoedig komen 1 De zoon van den heer S. aan den Nieuwen Commandeursweg plaatste zijn fiets eenige oogenblikken onbeheerd tegen den muur. Er bleek een liefhebber voor de zoo goed als nieuwe fiets te zijn want even daarna was het rijwiel verdwenen. Dader nog onbekend. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Mattheus Hendrikus, z.v. W. G. J. Custers en M. P. van Opbergen Anna Gatharina, d.v. M. Kuik en A. C. Schoeters Hillegonda Johanna, d.v. P. J. C. Huisman en J. Wassenaar Jacoba Theresia, d.v. P. A. Groenewoud en M. v. d. Plas Leendert, z.v. C. Vink en F. Hoek Ondertrouwd: L. van den Burg 29 j. en M. H. Berkhout 31 j. J. Teeling 31 j. en A. M. A, Oomens 30 j. AV. Vink 20 j. en N. C. Verburg 19 j. Th. J. Ver- weg 23 j. en C. J. M. van Kampen 22 j, J. van Egmond 23 j. en J. Vlieland 20 j. Gehuwd: P. Duivenvoorden 30 j. en J. C. J. M. Hoogervorst 20 j. C. P. van Immerseel 25 j. en J. H. J. Verhoeven 22 j. Ingekomen: P. A. Enning, kapper, Arn hem, Stijn tjesduinstr. 21 Chr. E. H. Boer, Udenhout, St. Mariagesticht C. C. Harmsen, geb. Lancee, Rotterdam, St. Mariagesticht Chr. J. F. ten Herkejl, huishoudster, Amsterdam, St. Mariagesticht C. J. Veerkamp, dienstbode, Den Bosch, St. Mariagesticht P. J. Beemsterboer, kok, Apeldoorn, Oude Zeeweg 52 D. Veldt, leeraar, Den Haa.g, Hoofdstraat 79a. Vertrokken: S. R. Hermanides, Rotterdam, Gem. Ziekenhuis, Bergweg M. F. Markx, geb. Ronteltap, Schiedam, Zuidlandschestr. 6 J. C. M. te Riele, Amsterdam, Tas manstraat 51 A. Claassens, naaister, Den Haag, van Goghstraat 148 C. J. Sieme- rink, geh. met A. v. d. Zalm, Soest, Kerk- pad 33a N.Z. D. Brouwer, religieus? Den Bosch, St. Ignatiusgesticht G. P. "Waldram. religieuse, Nuenen, St. Elisa- bethsgesticht. NOORDWIJK-BINNEN. Bij beschikking van den directeur- generaal der P. T, T. is met ingang van 1 Mei 1930 aangewezen aJs directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor adhic-r de heer L. AA7. van Hellemond, tol nu toe in dezelfde functie werkzaam le IIulsl. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Gemeenteraad zal in openbare verga.- dcring bijeenkomen op Dinsdag 29 April des nam. 7 uur ter bespreking der vol gende punten 1 Mededeeling ingekomen stukken. 2. Stemming voorstel verbaal premie ziektewet. 3. A7aslstelling, heffingspercentage Gem. Ink Belasting. 4. Comptabiliteit. 5. A7oorslel wijziging Gemeenlerekening 1928. 6. A7oorstel op advies raadscommissie terzake wijziging Bouwverordening 7. Aanvraag voor R.K. Hoogere Burger school te Leiden." 8. Crcdiet-aanvrnag voor receptie en medaille voor zangconcours. 9. Vaststelling pensioengrondslagen di verse ambtenaren. 10. Afzoek Duinzicht om voorschot op vergoeding Nijverheidsonderwijs. 11. Aanvraag verhoogd crediet voor aan schaffen auto- en motorbrandspuit. 12. Aanvraag crediet voor inrichting en meubileering oude School L. B. ter ver huring. 13 Aanvraag crediel voor aanschaffen werktuigen gymnastieklokaal. 14. Aanvraag crediet voor invoering registraluurslelsel. Gymnastiek vereeniging O. G. A. V. Naar ons werd medegedeeld, heeft mevr. Heertjes geb. Jurriaans. YVilhelminapark 11, alhier de leiding op zich genomen over de afdeeling propaganda. Ter voorkoming van verwarring vestigen wij er de aan dacht op dat de afdeeling Senioren alleen de lichtere gymnastiek zal beoefenen in afwijking dus met de afd Af eranen. Het ledental is reeds geslegen tot 65 en het Secretariaat der vereeniging is voor- loopig gevestigd Koninginnelaan 23 De heer M Haas. voorheen lijdelijk Hoofd der O. L. School Leidsche Buurt, is benoemd lot Hoofd "der O. L. School te Zeddam. Ter voorziening in de vacature van Secretaris penningmeester van den Ouden Hofpolder zijn op de voordracht geplaatst de heeren: 1. A. A. J. Peeters; 2. H. W. Collee. De -gehouden voorjaarscollecle langs do huizen voor de Diaconie der Ned Herv Gemeente heeft opgebracht de som van i. 727.95 De kerkeraad is voor deze op brengst, die ruim f. 100.meer bedraagt dan vorig jaar, zeer dankbaar. Het is ook een mooie vooruitgang. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Op tuinbouwgebied is het nog niet druk. Van de eerste producten zooals vroege aardappelen, peen en. andere vroege groen ten wordt weinig verbouwd en voor de vroege bloemkool i9 het nog wat vroeg. De voornaamste werkzaamheden bepalen zich thans tot het bollen- en bloemenvak. Doch ook in deze branche is het niet alles rozen geur en maneschijn. Met Paschen was er eenige opleving doch de prijzen der bloe men waren in doorsnee steeds te laag zoo dat moeilijk van een gunstigen en winst gevende periode kan gesproken worden. Doch, zooals bekend, een tuinder houdt er den moed wel in. SASSENHEIM. De Bollenvelden. Het is de geheele week zeer druk ge weest met bezoekers; vooral de tram voer de heel wat stedelingen aan. Mei den bloei der hyacinthen is het nu zoo goed als af- geloopen, al is er nog wel wat te zien. De latere narcissen en de vroege tulpen rijn nu aan de beurt. Ook hiervoor moet men langs de achterwegen zijn, hoewel langs den hoofdweg ook hier en daar mooie velden to zien zijn. Nieuwste Narcissen-tentoonstelling. In „Bloennlust" is de tentoonstelling van de nieuwste soQrten narcissen geopend. Al is het dan geen zee van bloemen die men te aanschouwen krjjgt, voor den leek as het juist interessant, doordat men kan zien, wat door de kweekers gewonnen wordt. Tot Zaterdagavond is de tentoonstelling geopend. WASSENAAR. Naar wij vernemen is het raadsbesluit tot onteigening van terreinen voor een te maken verbindingsweg van den Katwijk-' schen weg naar den Schouw weg bij Konink lijk Besluit goedgekeurd. De collecte met het Emma-bloempje heeft alhier f.550 opgebracht. ALPHEN. Het nieuwe Meisjeshuis der Martha-Stichting. •Het nieuwe Meisjeshuis van de Martha- Stichting, dat, zooals wij reeds melddeii, Dinsdag 29 April door H.M. de Koningin- Moeder geopend zal worden, is op enkele kleine afwerkingen na, geheel voltooid. Door den directeur, ds. A. AV. Voor?, hiertoe in staat geste.d, waren wij al vast in de gelegenheid een bezoek aan het reeds in gebruik genomen gebouw te bren gen om onze eerste indrukken in tegen woordigheid van den hoofdopzichter, den heer A. Hoekstra, die zoo welwillend was ons verschillende inlichtingen te verstrek ken, weer te geven. Wanneer men er voor staat, krijgt men eerst recht een juisten indruk van dit prachtige en indrukwekkende bouwwerk, dat mede door de gunstige ligging bijzonder goed tot zijn recht komt. Het geheel is in moderne stijl opgetrokken. Het viel ons op, dat vooral aan de hygiënische en sa nitaire inrichting bijzondere aandacht is be steed. De ruime verdeelingen, de talrijke en breed e vensters, en de met zorg geko zen kleuren verhoogen het effect. Beneden zgn er 4 ruime conversatiezalen met 2 ge zellig ingerichte eetzalen en daarbij be boerende keukens, dienst-afdeelingen voor garderobe en toiletten benevens een gerie felijk ingerichte ziekenzaal. Alle conversa tiezalen zijn voorzien van openslaande deu ren met een* buiten-waranda, waar de meis jes ea het dienstpersoneel vooral na een vermoeienden, warmen zomerdag een heer lijk zitje hebben. Op de tusschenverdieping Hggen verschillende logeerkamers voor eventueole gasten en oud-verpleegd en. De bovenverdieping bevat 5 slaapzalen met toe-richtkamers voor het dienstpersoneel. Iedere slaapzaal biedt plaats voor pl.m. 16 ledikanten, benevens een hygiënisch aange brachte waschge'egenheid. Boven deze ver dieping bevinden zich nog een 3-tal slaap zalen voor de grootere meisjes. Ook dezs slaapzalen zjjn voorzien van breed e ven ster? en van veel ventilatie, terwijl aan allen een buitenwaranda is gebouwd met openslaande deuren waar men de? zomers hc-t beddegoed Link kan luchten. Zij kun nen tevens dienen voor nooduitgang bij brandgevaar. Het gebouw bezit centrale verwarming en een schitterende eftrische verlichting. Het geheel geeft den indruk dat bet vo'komen berekend te on de praetiik. De architecten ,de heeren M. A. *n J. v?,n Niekerken uit Den TTa-ag. kunnen met succes terugzien on bun werk. Hf werd uitgevoerd door den aannemer den heer W v d. Bvl, aannemer alhier, onder Ine- richt van den hoofdnnrichfer dar Ate.rthn- Stichting, den heer A. TToek^tea. De hoofd aannemer. de heer v. d. Pvl verzorgde zéH het timmerwerk, terwnl m°t de overige werkzaamheden wéren beft: metselwerk, de beer \A\ v. d. Helm alhier, betonwerk N.W Beton Mii. ,.Vobi" A'inkeveen rscfifder- werk, de inrichting zélve, onder leiding van den heer E. v. d. Bovenkamp; électri- citeit, dö heer W. den Hertog Azn.; centr. verwarming, sanitair- en loodgieterswea-t- zaamheden de firma Ponsieoen Zn. al hier. Het in de linker-voorgevel aange brachte beeldhouwwerk, voorstellende een „Maria- en Martha-figuur" werd ontworpen door den beeldhouwkunstenaar. den heer L. Vreugde van Haarlem. Het bestaande complex gebouwen is nu wederom belang rijk uitgebreid. Hiermede wenschen wjj het beetuur der Martha-Stichting van harte geluk! Staking firma Oosthoek Zn. heden ingegaan. In de gisteravond in het hotel „Centraal" door de hoofdbesturen der verschillende organisaties gehouden vergadering werd be sloten met ingang van heden de staking bij do Betonfabriek en Dakpannenfabriek der N.A7. Oosthoek en Zn. alhier te-doen ingaan, daar geen bevredigende oplossing met go- noemde firma omtrent de bekende geschil len is verkregen. Naar wij vernemen omvat deze staking plm. 300 arbeiders. Aanvaring. Gisteravond plm. 10 uur had nabij de Alphensche brug een aanvaring plaats met een sleepboot met daarachter sleepende ge laden zandvletten van de Amsterdamsche Ballast Mij. De aanvaring werd veroorzaakt door den stroom van een nabij de brug lig gende draaiende motorboot. De sleepboot m voorste vlet kwamen hierdoor in aanvaring met eenige voor de brug staande palen. Deze palen werden beschadigd, terwijl de voorste vlet in de voorsteven een gat kreeg waar door het water vrij kon binnenstroomen. Door de manschappon der vlet moest daar- om een partij zand worden verwerkt waar na de sleep na eenig oponthoud de reis kon vervolgen. Door R. werd 'bij de politie gisteren aangifte gedaan dat hij met zijn rijwiel in de Raadhuisstraat was aangereden door den wielrijder O. waardoor zijn rijwiel, werd be schadigd. Onze plaatsgenoot de lieer E. Jongstra, is benoemd tot ihoofd eener Chr. school te (Holst, LEIDERDORP. Ledenverg. „Ziekenfonds". In verband met de inmiddels ingetreden Rijksziektewet was door het bestuur van het ziekenfonds „Leiderdorp en Omstreken", aangesloten bij het centraal beheer, een bui tengewone ledenvergadering belegd, noodig geworden voor het herzien der statuten en huishoudelijk reglement. De voorzitter, de heer G. v. d. Beek opende de vergadering met een woord van welkom lot de opgekomen leden, inzonderheid tot don Bondssecretaris, den heer Kuijer. mede aanwezig. Nadat de notulen waren gelezen en goed gekeurd, werd de herziening, van statuten en huishoudelijk reglement aan de orde ge steld. Artikelsgewijze werden deze door den secretaris voorgelezen. Daar een tweetal jaren geleden deze nog grondig waren her zien, werden in de statuten weinig of geen verandering gebracht. Een voorstel van het boetestelsel, wegens het niet zonder geldige redenen de vergaderingen te verzuimen, af te schaffen, werd verwerpen. Het bestuurs voorstel, om in het oude reglement vervatte klassestelsel er uit te lichten, en daarvoor een nieuwe in te zetten, werd met alge- meone stemmen aangenomen, nadat de voor zitter cn secretaris dit. in den breede hadden toegelicht Het daarvoor in de plaats gekomen luidt als volgt: Klasse A: voor viij'e verzekering eigen- werkers buiten de Ziektewet, een uitkeering tot een maximum van f.40 per week, met een weekpremie van twee en een halve cent per verzekerde gulden. Klasse B: voor aanvullingsverzekering 20 pet. van het loon gedurende 26 weken. 100 pet. van het loon voor de 2 wachtdagen; 100 pet. van het loon voor den aanmeldingsdag, indien voor 12 uur gemeld, echter niét meer dan 3 maal in één ziektejaar De Zondag telt als wachtdag doch wordt niet uitge keerd; 30 pet. van, het loon als aanvulling wegens ongeval, gedurende 26 weken, met een weekpremie van één cent per verzeker de gulden. Na eenige bespreking werd dit artikel met algemeene stemmen aangeno men. Daar de rondvraag niets belangrijks op leverde, sloot de voorzitter de vergadering, met dank aan de leden voor hunne mede werking, alsmede nan den heer Kuijer voor zijne ter zake kundige adviezen. Jaarfeest Chr. Jongel.-Vereeniging „Eidt en Werkt". Het was liet zevende jaarfeest, dat door de Chr. Jonge!.-Ver. „Bidt en Werkt" werd gevierd. En 't is een „echt" feest geweest. De gemeenteschool, waar het plaats vond, zag er met het gemaakte podium, dat ver sierd was met palmen in het geheel niet school-achtig uit, terwijl er door de groote opkomst der medelevenden een gezellige sfeer heersChte. Op hel tijdstip van aanvang stelde zich een mondorgelclub op, die zui ver inzette het welbekende lied: „Ga niet alleen door 't leven", waarna de voorz. der ver., de heer D. van der Kwaak, met gebed en openingswoord den avond inleidde. De secrettaris der vereeniging, de heer Th. Naglegaal bracht hierop het jaarverslag uit, ook van den penningmeester en den biblio thecaris. Hierna weiden eenige muziekstukken ten gehoore gebracht, gespeeld door de heeren Naglegaal, op piano en viool. Ernst en luim wisselden met elkaar. Na een ernstig voorgedragen gedicht volgde een vermakelijke samenspraak. In de pauze werd thee rondgediend en mochten de afgevaardigden van verschil lende andere véreenigingen achter de scher-" men, hun felicitaties overbrengen. Mei belangstelling werd de samenspraak" in 6 bedrijven, genaamd „De Opbouw'fge volgd. Ze werd dan ook keurig gespeeld,' natuurlijk en duidelijk. I RECLAME. 9048 De eere-voorzitter, de weleerw. heer <k fl. Mondt hield hierna een toespraak. .Aan muziek heeft het niet ontbroken ea tot slot kregen we een zendingstableau le zien. 't Was al ver over het middernach telijk uur, toen de eere-voorzitter dezen prettigen avond met dankgebed sloot. o ROELOFARENDSVEEN. Arbeiders vereeniging „St. Joseph". Dezer dagen werd in hotel „De Vie: Heemskinderen" een fees (vergadering ge houden van de R.-K. Land- en Tuinarbei- dersvereeniging „St. Joseph" ter gelegenheid van het 121/s-jarig bestaan. De voorzitter, de heer Kerkvliet, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de leden en genoodigden en memoreerde in het kort het jubileum der vereeniging, waarna 't bonds lied door de aanwezigen werd gezongen. Hierna gaf de secretaris, J. N. Turk een kort overzicht vanaf de oprichting der vereeni ging. In den zomer van 1917 werd de arbei dersvereniging opgericht; er waren toen nog maar enkele leden, doch gaandewe. mocht de vereeniging zich in een steeds grooteren bloei verheugen. In 1920 kwam bet eerste collectief arbeiderscontract na vele moeilijkheden tot stand, welk contract tot heden 9teeds onveranderd is gebleven. Uit dit .contract is voortgekomen het fonjb voor groote gezinnen, dat zeer heilzaam werkt. De scedetaris spoorde ieder aan naar vermogen bij te dragen tot instandhouding van dit fonds. Dank werd gebracht aan alle geestelijke adviseurs, die het bestuur der vereeniging met raad en daad hebben bij gestaan. Atervolgens sprak de secretaris no? een woord van waardeering tot allen, die in de afgeloopen periode een bestuurs functie hebben vervuld en daaraan hun beste krachten hebben gegeven. Spr. ein digde met den wensch, dat de vereenigin: „St. Joseph" onder Gods zegen en onder d.' bijzondere bescherming van haar patroon in groei en bloei moge toenemen, en in de toe komst rijke vruchten moge afwerpen voor patroon en arbeider. Vervolgens wa? hel woord aan den heer Kuipers, lid van bei hoofdbestuur van St. Deu9 Dedit, die.'nadal hij de vereeniging namens het hoofdbestuur had gelukgewenscht met haar koperen jubi leum, overging tot het uitspeken van de pro- pagandarede, waarbij hij uiteen zette de principieele beteekenis der R.-K. A7akorgam- sa tie. Spr. herinnerde aan den plicht, die iedereen heeft om zich in de voor hem be stemde vereeniging te organiseeren. Spr. weidde over dit onderwerp breed uit. wee< op de groote gevaren, waarin de arbeiders in de hedendaagsehe maatschappij verkeerd en spoorde vooral de jongeren aan lid I® worden van hun standsorganisatie. De red- van den heer Kuipers werd met groote aan dacht gevolgd en een warm applaus mock hij dan ook in ontvangst nemen. Namen* de vaandèlcommissie bracht de heer Kui pers alhier verslag uit, waaruit bleek, dal liet vaandel nog niet geheel was betaald, zoodat op de medewerking der leden een beroep werd gedaan. De voorzitter bracht dank aan de commissie voor de vele werk zaamheden in deze verricht a7ervolgen? werd het vaandel door den geestelijk advi seur gewijd, die een kort opwekkingswoord tot de leden sprak Om de onkosten voor het vaandel te dekken werden onder de aanwezigen twee taarten verloot. Aran de gelegenheid tot het uitspreken van gelub wensehen werd een zeer druk gebruik maakt. Namens de R.-K. Pa troon svereeni- ging werd het woord gevoerd door den beer H. van Kan, die bestuur en leden niet alle®J gelukwenschle. maar tegelijk den wensch uitsprak, dat de verhouding tusschen Pv troon en arbeider immer vreedzaam zijn, en dat voorkomende geschillen zullpn worden opgelost met de Christelijke naas tenliefde en hel saamhoorigheidsgevoel voer oogen. Ook voerden noir het woord de bpC* ren W Riethroek. J. Gortzak. N van df Meer, AA7. A. van Harteveld en K. Bijl, na het dankwoord werd verricht door de" heer N. Kerkvliet. A'ermeld dient nog worden, dat het vaandel' is vervaardigd door de firma Janssen en Co. te Triburg die 7.*" mooi werk heeft geleverd terwijl de avond werd opgeluisterd döor piano en viool van hét duo-I-Ioemskerk en Koek.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10