N00RDW1JK AAN ZEE. 9 KERK- EN SCHQOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN MERKWAARDIGE AANSLAG. De Temps verneemt van haar correspon dent te Belgrado, dal zich te Cettinje de volgende merkwaardige geschiedenis heeft afgespeeld. Marko Machanowitsj. oud-'hoofd van de communistische parlij in Montenegro werd op het commissariaat van politie ver hoord, toen hij plotseling een revolver te voorschijn bracht, die hij bij zijn fouillee- ïing schijnt te hebben kunnen verbergen en waarmee hij zes schoten loste op den commissaris, die hem verboordde en de twee veldwachters, die hem geleidden. De commissaris had echter ook een revolver bij zich liggen en loste drie schoten op Machanowitsj, waarvan oen hom op slag doodde. Machanowitsj was oud-onderwijzer. Toen vier jaar geleden do comunistische partij in Zuid-SlaViü ontbonden werd was hij plotseling verdwenen. Dezer dagen was hij te Cattaro herkend. Vandaar was hij per auto naar de hoofdstad van het oude ko ninkrijk gegaan, waar men hem eveneens herkende en inrekende. o EEN BRUG INGEZAKT. Bij de basal tgroovo van Somos-Ujtalu in Hongarije is een brug onder het gewicht van een mijnspoor ingestort. Verscheidene wa gens, met de remmers, gingen mee naar de diepte. Eén remmer is gedood, twee an dere hebben ernstige kwetsuren opgeloopen. O VLIEGTUIGONGEVALLEN. Een Britsch officier en zijn metgezel zijn omgekomen toen bij Heliopolis in Egypte een bombardeervliogtuig neerstortte. Naar verluidt is dit hetzelfde vliegtuig als waarmee de Prins van Wales pas van Char- foom naar Kaïro gevlogen is. iHet reclamevliegluig van de Siemens- Schuckert Werke is bij een poging om te landen met een der zweofMakken in aanra king gekomen met den vlaggestok van een kazernegebouw. Het vliegtuig stortte omlaag en ging in vlammen op. De bestuurder werd licht gewond. o DE „R 100" EN DE „GRAF ZEPPELIN". Het Enge'lsche luchtschip „R 100" en de Duitsche „Graf Zeppelin" zullen Zaterdag waarschijnlijk in de gelegenheid zijn met elkaar kennis te maken. Do Zeppelin zal te Oardington haar commandant, dr. Ektkener, aan boord nemen, die gisteren uit Amerika in Engeland is aangekomen. Er zullen Zaterdag een 600 man van de luchtvaart speciaal gerequireerd worden om de Zeppelin naar den landingsmast te brengen. 0 SCHADE DOOR HEVIGE NACHTVORSTEN. In de omgeving van Reims hebben nacht vorsten van 4 en 5 graden onder nul veel schade toegebracht aan de wijnstokken. In de Mamevlakte wordt hierdoor de geheele oogst bedreigd. Ook de ooftboomen hebben veel geleden. GEVAARLIJKE EXPLOSIES. Gistermiddag werden op den door de be- zeltingtroepen als oefeningslerrein gebruikte Grüneberg bij Trier de aldaar opgeslagen granaten door ontploffing onschadelijk ge maakt. Door de explosie werd in de nabu rige plaats Avelertal groote schade aange richt, doordat tal van vensterruiten bezwe ken, terwijl van vele woonhuizen de daken en deuren werden ingedrukt. Een officier, die zich in de buurt bevond, werd door den luchtdruk van zijn paard geslingerd en be kwam zwaar leisel De explosie was te Trier duidelijk hoorbaar. De aangerichte schade bedraagt omstreeks 20.000 Mark. o DOOR BEDORVEN VLEESCH VERGIFTIGD. In oen dorp In het Poolsche district Chrzinow is een uit vier personen bestaande familie door liet nuttigen van bedorven vleesch vergiftigd. Een 11-jarig meisje is reeds gestorven, terwijl de toestand der ove rige leden van het gezin hopeloos is. HET ONGELUK IN DE METRO. Naar aanleiding van het ongeluk in de Metro to Parijs meldt men nader: I-Iet aantal gewonden, dat oorspronkelijk op 30 geschat werd, blijkt achteraf ongeveer 300 te bedragen, van wie een 16-tal ernstig. Door de botsing, die in een bocht van een tunnel plaats had, werden de eerste wagens van den rijdenden en de laatste wagens van den stilstaanden trein getroffen, die dan ook volkomen vernield werden. De machinist van den rijdenden trein verklaart, dat hij de lichten van den anderen trein zeer goed gezien had, doch dat het hem niet mogelijk was tijdig te remmen. De botsing had plaats op een oogenblik, dat met een snelheid van circa 35 K.M. gereden werd. Omstreeks 70 personen, die door glasscherven of hout- splinters gewond waren of andere kwetsuren hadden bekomen, konden na voorloopig ver bonden te zijn, naar huis terugkeeren De prefect van politie, de directeur-generaal van de ondergrondsche en een aantal andere ambtenaren begaven zich onmiddellijk naar de plaats van de ramp, waar zij tezamen met den rechter van instructie van de feiten kennis namen. DOODELIJK MOTOR-ONGEVAL Gisternacht is op den straatweg tusschen Braunlage en Elend een ernstig motoronge luk gebeurd, doordat een hert, verblind door de lichten van he,t motorrijwiel, recht voor den motor kwam te slaan. De bestuurder, een bewoner van Keulen, en zijn duo-pas- sagiersler sloegen tegen don grond De dame was op slag dood. De bestuurder werd in zorgwekkenden toestand naar hel Zieken huis vervoerd. o GEVECHT IN EEN AUTO. Naar men uit Walderburg (Silezië) meldt had de zoon van een 'holelier, Alfred Vogel, op weg naar huis een onbekende in zijn aulo genomen, die naar Freiburg (Schweid- nitz) wilde meerijden. Plotseling kreeg Vogel drie slagen met een. hamer op het achterhoofd en loen hij zich omkeerde een slag onder het rechteroog. Er ontstond een gevecht, waarbij Vogel zijn aanrander de baas bleef. De aulo viel len slotte om. Vogel werd licht gewond, doch had de tegenwoordigheid van geest zijn gevaarlijken passagier onder de aulo vandaan te (rek ken en hem te knevelen, waarna hij hem met een revolver in de hand dwong twintig minuten ver te loopen, opdat de politie hem kon gevangen ncmeir De aanvaller bleek een 18-jarige melselaarsleerling te zijn, die zeide gemeend te bobben, dat Vogel 500 mark bij zich had. NED HERV KERK. Aangenomen: Naar Feijenoord door dr. A. H. Edelkoort te Meppel. Beroepen: Te Boxmeer c.a. J. G. U. van Hoogstraten, cand. te Zeist. GHR. GEREF KERK. Beroepen: Te Soestdijk, W. Bijlo- veld, te Haarlem. Bedankt: Voor Dordrecht dom- ds K. G. van Smeden te Haarlem Noord. Voor Harlingen door ds. A. Gruppen te Zwaag- westeindc. GEREF KERKEN. Bedankt: Voor Aiubt-Vollenhovo (B) G. C. Berkouwer, te Oudehorne. GEREFORMEERDE JEUGDORGANISATIES. De Nederlandsche Bond van Gerefor meerde jeugdorganisaties heeft gisteren te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer Joh. C. Francken, zijn jaarlijksche vergade ring gehouden. Blijkens het jaarverslag bedraagt het aan tal aangesloten vereenigingen thans 642 met een ledental van 13,814. Mèj. Torenheek bood namens de Meisjes- vereenigingen een chèque van f. 1000 voor het meisjeskamphuis aan, Besloten werd de volgende jaarlijksche vergadering weer te Utrecht te houden. De heeren M. Grashoff in Den Haag, J. R. Kok te Tiel en J. Timmermans te Ba- rendreoht werden als bestuursleden 'her kozen AALSMEER. Centrale Veiling. Gisteravond hield de Coöp. Vereeniging „Centr. Aalsm. Veiling" haar jaarvergade ring, onder voorzitterschap van den heer Jb. Alderden Dzn. Na opening en goedkeuring der notulen, werd een commissie benoemd lot het nazien der notulen van deze verga dering. Het jaarverslag 1929. alsmede de re kening en verantwoording (reeds in druk verstrekt) werden zonder bespreking goed gekeurd. De begrooling 1930 geeft aan: ont vangsten f. 237.000 .uitgaven f 185.000, saldo f. 52,000. De heeren Jb. Alderden Dzn. en G. Harting Azn. werden als bestuursle den herkozen en gekozen werd de lieer D. van Leeuwen Wzn. (vacature-D. Eveleèns D.Dzn). Als commissaris werd gekozen ie heer D Jongkind Kzn., in de plaats van den heer J. K. van Zijverden. die aftrad en niet herkiesbaar wa9. Het bestuursvoorstel, om tot verkoop van het oude veilinggebouw^ te mogen overgaan werd na cenige besprekin gen ingetrokken. De leden bleken er niets voor te voelen het oude gebouw aan de Marktstraat van de hand te doen. Aan den Proeftuin en het Studiefonds der R. T. W. S werd ieder weer f. 200 subsidie verleend. De heer Ir Koeman hield een lezing over de voordeelen van wetenschappelijk onderzoek in den tuinbouw, welke voor onze plaats ook van groot nut kan geacht worden. Het voor nemen bestaat, zooals de voorz., na dank gebracht te hebben aan den heer Koeman, meedeelde, om een fonds te vormen voor wetenschappelijk onderzoek. Het bestuur zal daaromtrent met voorstellén bij de leden komen. De heer Mensing bracht verslag uit over do Aalsmeersche inzending t© Barcelona, waaruit wel geconcludeerd mocht woiden, dat daarmede veel succes werd bereikt. De heeren H. Trommel Wzn., N. Hofman Kzn. en J de Grauw Johzn. werden benoemd tot leden der finantiëele commissie 1930. Na nog enkele besprekingen van huishoude- lijken aard. 9loot de voorzitter met een woord van dank. de door ruim 150 leden be zochte vergadering. HAARLEMMERMEER. Door het bestuur van de afdeeling Haarlemmermeer van de N.H. Vereeniging ,,Het Witte Kruis" is in de plaats van den heer S Hulscher tot conciërge in het wijkgebouw te Hoofddorp uit een 50-tal sollicitanten benoemd de heer G. J. de Koning aldaar. In Haarlemmermeer doet zich weder de besmettelijke veeziekte mond- en klauw zeer voor en wel onder het vee van den heer O. nabij Halfweg. o HILLEGOM. Wielrijder aangereden. Omstreeks elf uur is een wielrijder u Haarlem op den Rijksweg bij de Oostein- derbrug door een auto aangereden. De ge volgen waren een ernstige hoofdwond, die door dr. Ten Hoopen is verbonden. De aangeredene is door den bestuurder van de auto thuis gebracht. De oorzaak is toe te schrijven aaii het plotseling oversteken van den weg door den wielrijder; de auto rijder treft geen schuld. De politie onder zocht de zaak en maakte procesverbaal op. KATWIJK. De gewone wekelgksche schietoefe ningen der Katwgksche Burgerwacht, wel ke gehouden worden op de Rijksschietba- nen in het duin te Katwijk ad. Rjjn, zul len weer aanvangen Zaterdag 26 April a.s., des nam. te 2 uur en voortaan eiken Za terdag plaats hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. Grafmonument ds. Bclkestein. Op het graf van wijlen ds. G. Bolkeslein, den 18en November 1929 te Apeldoorn over. leden, werd dezer dagen een eenvoudig mo nument onthuld en aan de familie overgedra gen. De bijdragen daarvoor kwamen van oud-leerlingen en vrienden uit Harich, Steen- wijk. Katwijk aan Zee en Apeldoorn waar de overledene als predikant bij de Herv. Gemeente zijn standplaats had. Van die plaatsen waren vertegenwoordigers op de be graafplaats, waar werd gesproken door ds. Luteijn van Apeldoorn en ds. van Leeuwen uit den Haag. o NOORDWIJK-AAN-ZEE. Zeilbcct omgeslagen. Gistermiddag om ongeveer 12 uur ging de mare door het dorp, dat een zeilbootje, waarin twee inwoners, was omgesiagsn. On middellijk trok de reddingsbrigade, onder leiding van Jan van Kan, uit. Met een vlet werd bij kalme zee getracht het scheep je, dat zich bjj paal vgf ten Noorden van het dorp zou bevinden, te bereiken. Door een Katwijkschen motorschokker, dien men onderweg passeerde, werd de vlet verder gesleept. Eerst ter hoogte van paal acht konden de schipbreukelingen, gebroeders Eed ij n en de Lei denaar Van den Berg, op gepikt worden. Door-het afknappen van de mast en de aflandige wind dreven zij hulpeloos rond. Talrijke dorpelingen wa ren aan het strand of op den boulevard aanwezig. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan H. J. GROENEWOUD, Egbert de Grootstraat 2, alhier. RIJNSBURG. Bedankt. Ds. J. W. van Ree, Chr. Geref. predikant te Barendrecht, heeft bedankt voor bat be roep naar deze gemeente. De Bloemenhandel. Een maisa kouden grond narcissen komt- er thans. Betaald wordt voor de gewone soorten 3545 et. per 100, extra f. 1,10, f. 1,30, Annemonen f. 1,601,80. 2de soort f. 1,20. Darwintulpen f. 4,806,70. La Rei ne f. 2,402,80. Cramoisie Brillant f. 1,90 —2,70. Murillo f. 2,30—3,40. Witte Valk f. 5,105,30. Prins van Oostenrijk f. 3,70 4,50. D.uchesse de Parma f. 4,20—5,80. Ingles Combe Fellow f. 5,20—5.80. Bouton d' Or f. 5,505,801 Couleur de Cardinal I.4,604,80. Rose Luisante f. 5.105,40. Rijzonden Zon f. 9,10—9,30. o SASSENHEIM. Bazai voor de T. B. C.-bestlijding. In tegenwoordigheid van een groot aan tal genoodigden, werd in bet K.S.A.-geb. bovengenoemde bazaar, door den voorzitter van de T.B.C.-commissie, dr. P. Ie Grand', met een korte toespraak geopend. Hij neet. te allen hartelijk welkom, inzonderheid den Burgemeester en secretaris, alsmede past. Thus en ds. W. G. Krqkamp. Voorts de af gevaardigden van verschillende vereenigin gen, die in den arbeid der T.E.C.-commis- sie zoo nauw betrokken zijn. Hij releveer, de de tot stand koming der commissie en voelde zich gedrongen een woord van dank en waardeering te richten tot het. dames comité, dat door zjjn voorbereidend werk het houden van dezen bazaar had mogelijk gemaakt, en er voor gezorgd had, dat een groot succes is te verwachten. De jonge dames, die als verkoopsters zullen fungee- ren, dankte hij voor haar bereidwilligheid. Hierna verkreeg de burgemeester bet woord. Deze wees er op, dat het niet mo gelijk is, dat alle ingezetenen der gemeen te op alle terreinen kunnen samenwerken, doch met trots kon hg constateeren, flat, waar samenwerking mogelijk en gewensobt is, Sassenheim het goede voorbeeld geeft Spr. gewaagde van de veldtocht, die de dames hebben ondernomen en vertrouwde, dat in deze bazaardagen de victorie zal worden behaald. Vervolgens richtte bij nog enkele woorden tot den heer G. H. A. Vooren, secretaris der Z.-H. vereeniging tot bestrijding der T.B.C., die zulk een groot aandeel ha de hernieuwde actie van de plaatselijke commissie heeft gehad. Ver volgens verklaarde hij de bazaar voor ge opend. In een kort wederwoord deelde de heer Voeren mede, dat hij in de Z.-H. vereen, mocht medewerken tot het met a'.gemeene stemmen aannemen van de subsidie-aanvraag en hij hoopte zjjn krachten ook te wijden aau de plaatselijke T.B,C.-commissie. Namens het dames-comité werd door de presidente, mevr. Krijkamp er op gewe zen, dat thans de burgerij in de gelegen heid werd gesteld met daden hun liefde voor het werk der commissie te toonen. Hierna spr£k alsdan de oudste inwoner, de heer B. D. Kapteyn, en richtte pastoor Thus enkele woorden van waardeering tot het bestuur van de commissie. Ten slotte merkte de voorzitter op, dat coze dag een historische gedenkdag is, zoowel voor ons vaderland, als voor de T.E.C.-be;trijding in het bijzonder. Op dezen dag n.L deed H.M. de Koningin-Moeder haar intrede in ons land en naar aanleiding van dat feit, is de Emmabloem-coUecte in gesteld. Hierna werd men in de gelegenheid ge steld de bazaar te bezichtigen. Wjj zullen niet beschrijven hoe de bazaar is. Men ga c-r heen, en neme een gbed gevulde portemonnaie mee! Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z.v. M. de Jong en M. Roos Elisabeth, d.v. P. Ciggaar en G. Dannijs Cornelia Maria, d.v. J. C. Schra- m> en M. C. de Groot. GehuwdDirk Kaptejjn 23 j. en Fan- netje Adriana Braam 21 j. Gevestigd: B. Stout, Florisschoutenstr.22 sar. Alphen aan den .Rijn H. C. Ooster beek. Hoofdstr. 152 ran Gouda Mej. Z. M. van Dijk, Postwjjkkade 1 van Hil- legom. Vertrokken: S. P. van Kins van Hoofdstr. 157 naar Alkemade C. Francken van Eeukenlaan 29 naar Leiden. De Emmabloem-collecte heeft alhier opigebracht een bedrag van f.217, De plannen voor het nieuwe „Biosm- lust" vorderen goed. Het voornemen is reeds in Juli met den bouw te beginnen. WASSENAAR. Benoemd door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem tot kapelaan (H. Willebr.), da heer A. Verhagen. ZOETERWOUDE. Jongetje aangereden. Gisterenavond half zes is op den Hoogen Rijndijk weer een ernstig auto-ongeval g&- beurd. Het 8-jarig zoontje van den heeT E. uit de Rynnegommerstraat 'dep al dra vende achter een bal een slop oit. De bestuurder van het motorrijtuig H 67.287, afkomstig uit Den Haag, kon niet meer voor komen, het ventje dat plotseling voor zijn wagen kwam, aan te rijden. Ernstig ver wond werd het jongentje opgenomen en door den bestuurder der auto naar zijn woning gebracht. Dr. J. de Bruijne con stateerde ernstige beenbreuk en lichte ver wondingen aan 't hoofd. Ooggetuigen ver klaarden, dat de chauffeur der auto niet de minste schuld treft, zelfs lof verdiende door zoo spoedig te stoppen. ALPHEN. Ernstig ongeluk. Gisteravond 5 uur had op de kalkzand- steenfabriek „Grypestein" van de fa-. C. Jongen burger een zeer ernstig ongeval plaats. De arbeider Ch. Wansink was bezig met het schoonmaken van een z.g. mengmachine en had het ongeval tijdens deze werkzaamheden met zijn linkerbeen door genoemde machine gegrepen te wor den. Het voorste gedeelte van zijn linker voet werd geheel afgekneld. Nadat dr. P. de Gr. de eerste hulp had verleend werd de ongelukkige voor verdere behandeling per auto naar het acad. ziekenhuis te Lei den vervoerd. Gistermorgen had de jeugdige arbei der B., 't ongeluk bij de fa. Oosthoek Zn., tusschen 'n dakpannenpers met zijn rech terhand te komen, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel deerlijk werd verwond en do jongen direot naar het acad. ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. o BODEGRAVEN. „Schuttevaer" Receptie. Na den lunch, om twee uur hield het be stuur der afdeeling Rijnstreek" in dezelfde zaal een receptie, die zeer druk bezocht werd. De ontelbare bloemstukken kwamen nu goed tot hun recht. Behalve de leden van het hoofdbestuur en de verschillende afgevaardigden verschenen op deze receptie ook het gemeentebestuur, de raadsleden, verschillende plaatselijke vereenigingen, Vereen van Kaashandelaren. Middenstand, Holl Maatschappij van Landbouw enz enz De zaal was vrijwel regelmatig gevuld De heer Smeenge hield een mooie toe spraak waarin hij wees op de beteekenis van de jubileerende afdeeling en vooral op de jubilarissen inzonderheid den heer Hor- tensius, haar voorzitter, maar ook op den ouden heer Nachtegaal, die weliswaar zich uit zijn bedrijf heeft teruggetrokken en is gaan rusten, maar die toch nog de belaa. gen van „Schuttevaer' helpt meedragen. Tenslotte dankte de heer Hortensius na mens de afdeeling voor de groote belangstel^ ling 0.a dankte hij mr Smeenge de heer Dalhuizen, voorzitter van Binnenbeurtvaart vereen afd Stoom en Zeil. den Burgemees- Ier en den Raad ook voor de steeds betoon de medewerking, de verschillende organisa. ties, ook de beide Kamers van Koophandel, die voor Rijnland en die voor Gouda en Omstreken, de leden de heeren J. Beijen en Van Beek te Woerden, de laatste ook als voorz. der Woerdensche Midden- standsvereeniging Bloemen waren o.a aan geboden door de afd Amersfoort, de afd. Bodegraven van de Holl. Mij van Land bouw, de Kamers van Koophandel, de kaas- fabriek „Oud-Holland", de vereen Binnen beurtvaart, de vereen, van Kaashandelaren, de Middensland9bank, de heer Van Beek, de heer Beijen en meerderen. Overweldigd door zoo onverwacht groote hulde dankte de voorzitter allen die daartoe iets bijdroe gen. Boottocht Onderlussclien lag aan T steigertje naast de Waag van Hotel van Haatten een keu rig gepavoiseerde Volharding-boot te wach- ten op de gasten, die daarmee een boottocht zouden maken. De belangstelling voor de zen tocht was buitengewoon. In de feeste lijke Brugstraat, waar vele vlaggen wapper den 9tonden zich honderden te verdringen om ook iets van het groote gebeuren te kun nen zien. De groote boot liep vol Alwee" zagen wij de hoofdbestuursleden, alle reeds aanwezige afgevaardigden, verschillende autoriteiten, den Burgemeester, de wethou ders, raadsleden, verschillende genoodig den, w.o. ook de wethouders der gemeente Zwammerdam, benevens verschillende da mes. De boottocht verliep uitstekend, het weer viel buitengewoon mede. overal langs de oevers was groote belangstelling, overal werd gewuifd en gegroet, een meegevoerd strijkje zorgde voor goede muziek en een prettige loon maakte dat ieder genoot Door enkele jongedames werd thee en later wijn aangeboden. Het passeeren 'van de brug le Zwammerdam bracht enkele moeilijkhe den mee, door de wonderlijke ligging van de, ze brug in't vaarwater. Beter dan alle kaar ten toonde deze vaart wat hier te verbete ren valt. 't Was een oude schipper die bij het zien van dezen toestand, en later bij het lastige versmallen van het water in de kom van Bodegraven als zijn meening te kennen gaf dat deze toestanden aan do streek heel wat geld kosten. In veel op zichten zou verbetering aan heel wat krin gen groote kosten besparen. Ook in Zwam merdam bestond groote belangstelling voor de boot. Vlaggen waren uitgestoken en van «alle zijden werden hartelijke groeten geuit Evenzoo in Alpdien. De verschillende scheepsindustriën en handelaren in aller lei bij de scheepvaart betrokken artikelen hadden hun best gedaan. Bij de werf der Gebr. Boot was 'n schip gereed om le water te worden gelaten. Toen de „Volharding" was bijgedraaid klonk het commando Jos'* en met grooten vaart gleed een nieuw vaar tuig zijn bestemming tegemoet. Een groot bord vertelde dat het no. 967 van die fa briek wa9. de 8e spits van een serie van 12, te bouwen voor Fransche rekening. No. 968 lag er naast, ook al bijna klaar, een (ankboot voor Rolterdamsche rekening Een eind verder, bij de werf van de fa. D. Boot werd juist een motor in een nieuw gebouwd schip gezet. Ook daarvoor was groote belangstelling. Nadat door de kom van Alphen was gevaren tot aan 's Mole- naarsbrug, werd gedraaid en de terugtocht aanvaa.rd. Precies te zes uur was het gezel schap weer te Bodegraven terug, waarna er gelegenheid bestond om te dineeren. Ontvangst ten Gemeentehuize. Om half acht werd weer verzamelen ge blazen in Hotel van Haaften. Vandaar ver trok men in een langen stoet naar het door luchtig huis onzer vroedschap, waar de bur gemeester met de beide wethouders en den gemeentesecretaris ter ontvangst aanwe zig waren. De grootte van het gezelschap maakte het onmogelijk allen in de betrek kelijk kleine ruimte een zetel aan te bieden, zcodat slechts de hoofdbestuursleden met B. en W. aan de tafel konden plaatsnemen. De andere heeren vergenoegden zich met een staanplaats. Burgemeester van Dobben de Bruijn ving aan met eraan te herinneren dat toen m 1916 de nog jonge afdeeling „Rijnstreek" ..Schuttevaer" ontving de wensch geuit weid dat het niet de laatste maal mocht zijn dat de vergadering te Bodegraven zou wor den gehouden en dat dan ook mr. Smeenge weer haar voorziler zou mogen zijn Beide wenschen van Burgemeester le Coultre zijn nu in vervulling gegaan. Spr heet dan ook namens het gemeentebestuur de afgevaar digden hartelijk welkom. De boottocht van hedenmiddag zal de heeren wel hebben be wezen dat er op scheepvaartgebied in Bo degraven en omgeving nog heel wat te ver beteren valt. Hij twijfelt dan ook niet of „Schuttevaer" zal het gewicht van haar ad viezen ook voor deze zaak in de weegschaal willen werpen. Bodegraven heeft het voor deel dat de tweede voorz. der vereen ia haar midden woont en dat een zoo ijverige afdeeling als „Rijnstreek" er haar zetel heeft. Dat is nu weer gebleken door de uitgifte van het geschriftje over de vaart- verbetering. Het Gemeentebestuur heeft de komst der vereeniging naar Bodegraven niet veel sympathie begroet en hoopt dat deze vergadering van veel nut mag zijn voor de schipperij in het algemeen en de Rijnstreek in het bijzonder. Mr. Smeenge herinnert zich de vergade ring van 1916 nog goed Hij betreurt het daf Burgemeester Ie Coultre niet meer deze vergadering kan bijwonen. Bij het oude worden vervaagd de herinnering, doch spr. meende zich te herinneren dat het gemeen tehuis een armeliiken indruk maakte. Hij19 dan ook verwonderd bij het zien van de bestaande keurige inrichting Echter weet hij niet te spreken in den geest van den 22

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6