ELK EEM BEVALLEN .yriazi BAALBERGEN. fama UIT DE OMSTREKEN. de artikelen KATWIJK AAN ZEE. Schilder, Behanger en Glazenmaker 4e Kanaalstraat 35 - Katwijk aan Zee. UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. gekleurde zakdoekjes 5 EEN VORSTELIJKE I VERLOVING In Ilal. hofkringen verwacht men binnen kort de officieele aankondiging va*n de ver loving der Spaansche prinses Beatrice, doch ter van Koning Alfonso, met den hertog van Spoleto, zoon van den hertog van Aosto, neef van koning Victor Emanuel. BIOSCOOPKAS GESTOLEN Dieven hebben den inhoud gestolen van ■dc kas van den Tivoli-bioscoop in het Strand te Londen, die verscheidene dut- eenden ponden sterling bedroeg, de ont vangsten van de beide Paaschdagew. DE OUDSTE VROUW VAN ZWEDEN VERBRAND. Bij den brand van een boerderij in Jcmt- land is de eigenaresse, de 101-jarige Marie Pcrsson, in de vlammen omgekomen. Haar 80-jarige dochter wist zich te redden. De verongelukte was d'e oudste vrouw va» Zweden. PAASCHDRUKTE TE BERLIJN. Do Berlijnsche tram heeft op den eer sten Paaschdag 1.6 millioen en op dea tweeden Paaschdag, toen net weer aanmer kelijk beter was, 1.9 millioen passagiers vervoerd. De autobussen vervoerden op beide feestdagen ongeveer 700.000 reizigers ten de tunnelspoor 500.000 op den eersten en 600.000 op den tweeden Paaschdag. Bui tengewoon druk was het verkeer op de stadsspoor en c*p de ceintuurbaan. Met deze vervoermiddelen werden op den eer sten Paaschdag 1.4, op den tweeden 1.9 millioen persoenn vervoerd. Op den eer sten Paaschdag begaven ziob 25.000 Ber- Oijners naar Potsdam, 23.000 naar Fried- riohshafen, 22.000 naar Grünau, 24.000 naar [Wannsee en evenveel naar het Grünewald. Op den tweeden Paaschdag bezochten 40.000 Grünau, 33.000 Friedrichshafen 28.000 Grünewald, 27.000 Wannsee, 27.000 Karlshorst, 23.000 Potsdam. 20,000 Trep- tow, 37.COO Efkner eafl 13.000 Nikolassee. DE BRAND IN DE AMERIK. GEVANGENIS. 317 dooden. Naar thans officieel wordt opgegeven, zijn er bij den brand in Ohio 317 slacht offers. Over de gruwelijke tooneelen worden nog de volgende bijzonderheden medege deeld Gevangenen voorzagen zich van touwen, bijlen en hamers en namen held haftig deel aan het reddingswerk te mid den van de vuurzee. Ooggetuigen vertel len b.v., dat een gevangen neger een touw wierp in het raam van een om hulp roe penden mede-gevangene, langs het touw naar boven klom en de ijzeren deur van de cel verbrijzelde. Een van de vreeselijit- ste oogenblikken bij den brand deed zich yoor, toen een gro.ep van 60 gevangenen van de bovenste verdieping giJlend in de ylaramen omkwam, terwijl de bewakers wanhopig pogingen aanwendden om hen ■te redden. Er is een federale en een staatscommis sie van onderzoek naar de gevangenistra- gedie uitgezonden. Meer dan 50 begrafenis ondernemingen werken onafgebroken in de gevangenis, om do teraardebestelling der slachtoffers voor te bereiden. Van 276 slachtoffers is de identiteit vastgesteld kunnen worden, maar de andere lijken zijn roo deerlijk verminkt, dat herkenning vrij. wel onmogelijk is. Bewakers en gevang- Hen verklaren, dat zij tot hun dood ach tervolgd zullen worden door de kreten der jnannen, die letterlijk levend geroosterd werden. Bewakers en gevangenen beide hebben heldendaden bedreven. De berueu- te bankroover Norton heeft zich herhaal delijk in het brandende gebouw gewaagd, telkens een medegevangene meebrengend, tot hij door den rook en de hitte overmand werd. De dochter van den gouverneur, 19 jaar oud, bleef volkomen kalm; een sigaret tusschen de lippen, gaf zij bevelen aan de bewakers, deelde mitrailleurs en ammuni tie uit, telefoneerde om dokters, verpleeg sters en ziekenwagens en verzocht om mi litaire hulp. Onder dc dooden bevinden zich meer dan 20 moordenaars, die tot. levenslang veroordeeld waren en feitelijk zijn de 317 slachtoffers allen dieven en moordenaars, die langdurige straffen on dergingen. De Gouverneur van den Staat Ohio heeft den directeur van de gevangenis van zryn ambt ontheven en een streng onderzoek •bevolen. Thans is gebleken, dat de ramp zulke groote afmetingen heeft aangenomen, door dat de sleutels der cellen niet te vinden waren. De directeur verklaart, dat al het mogelijke is gedaan om de gevangenen van den dood door verbranding te redden. Volgens hem is er nergens op de gevange nen geschoten en evenmin zijn zij door dc bewakers mishandeld. DORPSBRAND IN MINSK. Volgens berichten uit Moskou is in het dorp Doekoeki in het gouvernement Minsk een geweldige brand uitgebroken, waardoor verscheidene huizen benevens de kerk in de asch werden gelegd. Het aantal slachtoffers kon nog niet wor den vastgesteld. Dit is reed9 de derde brand in vier maan den. waardoor dit dorp geteisterd wordt. De G P. OE. veronderstelt dan ook, dat hier kwaadwilligheid in het 9pel i9 en heeft reed9 eenige arrestaties doen verrichten. HET HUWELIJK VAN DE DOCHTER VAN MUSSOLINI. In de parochiale kerk San Jose op de Via Nomentana nabij Villa Tofjonia, waar de familie van den Duce woont, wordt thans het huwelijksceremoniee! voor de dochter van Mussolini voorbereid. Tot .dusverre heeft de bruid cadeaux ge kregen lot een gezamenlijke waarde van meer dan anderhalf millioen lire. Onder de Ifoslbaarsle geschenken bevindt zich o.a. een diamanten broche, aangeboden door den koning en,de koningin. De fascistische partij bood een hanger aan, uitgevoerd volgens (eekening van den algemeenen secretaris Tiratli en versierd met paarlen en edelstee- nen. Het huwelijk zal morgen plaats vinden. Na het huwelijk zal het jonge paar het tra- dilioneele bezoek aan den St Pieler bren gen. Mussolini geeft zijn dochter geen bruid schat mede. Naar verluidt zou de a.s. schoonzoon van Mussolini, die thans reeds in diplomalieken dienst is, worden benoemd tot consul in Japan. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Subsidie-verbetering Machincweg Geldleening grondbedrijf. De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester J. Kas. telein in openbare vergadering bijeen. Alleen de heer C. Spaargaren was bij aanvang der zitting afwezig. Vastgesteld werden de notulen der vergadering van 28 Februari en verschillende vergunnin gen verleend tot plaatsing godenkteekenen op de A'.g. Begraafplaats. Besloten werd de «verhoogde hunr voor de gemeente-wo ningen aan de Rozenstraat te handhaven. De heer C. Spaargaren zal beitreffende tuinaanleg gouvernementsgebouw rapport aan den raad uitbrengen. De pensioen grondslag van dr. Bon werd ingevolge be slissing van den pensioenraad opnieuw vastgesteld op f. 450 's jaars. Aangehouden werd het adres der secretarie-ambtenaren tot nadere regeling hunner salarissen tot bij behandeling begrooting 1931. De heer Johan Kempers te Apeldoorn werd als on derwijzer aan de U.L.O.-school benosimd. Een subsidie van f. 2500 werd toegastaan tot verbetering van den Macliineweg. Op voorstel van B. en W. zal aan Ged. Staten ontheffing worden gevraagd voor het rijden met auto's, geladen met lange vrachten, buiten de kom der gemeente en deze ont heffing te verleenen voor de bebouwde kom, door den raad. Eveneens werd door den raad, op voorstel van B. en W. be sloten, geen premie voor de ziektewet van liet loon af te houden. Een ontwerp-wijza- gfng werd vastgesteld voor het oude uit breidingsplan. in verband met vergrooting Centrale Veiling, met gunstig advies der Gezondheidscommissie. Der Bouwvereeniging „Goed Wonen" werd eem voorschot van f. 95.000 toegestaan voor den bouw van 28 arbeiderswoningen aan de Cyclamestraat. Door E. en W. en de Commissie van het Grondbedrijf zullen daarbij verschillende voorwaarden gesteld worden. Een geldlee. ning zal worden aangegaan ten behoeve van het grondbedrijf groot f. 57.000. Besloten werd de perceelen land, gelegen langs den primairen weg, aan eventueele gegadigden te verhuren voor f. 125 per H.A. voor dit jaar. De afbraak der gem- boerderij zal in eigen belheer uitgevoerd worden. Op voorstel van B. en W. en de Comm. Grondbedrijf, zullen enkele perceelen land', ter grootte van pl.m. 5 H.A., gelegen ten N.O. van de spoorlijn Aalsmeer-Uithoorn, voor sportterrein worden bestemd, en even tueel aangekocht worden do gronden langs de spoorlijn naar Amsterdam, ter grootte van pijn. 2Vi H.A. De in den voorgevel der gemeente-boerderij gemetselde steen: ,,'t Kloosterhnis", zal aan het klooster wor- nen geschonken. Voor bebouwing van gron- öc-n, gelegen langs den Machineweg, werd een rooilijn van 7.50 M. uit het boord van den tocht vastgesteld. Aan de R.IC. Bijz. school te Kudelstaart werd ingevolge art, 72 der L.O.-wet een bedrag van f. 311,10 toegestaan. Aan mej. de Greet werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O.L. school aan den Uiterweg, ingaande 1 Nov. a.s„ onder dank betuiging voor de langdurige aan de ge. meente bewezen diensten. Tot leden in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs werden benoemd: Jb. Alderden Dzn. (vacature Dievenbach) en L. Statema (periodiek aftredend). Aan de vereeniging „Het Oosterbad" te Aais- meer-Oost werd een subsidie van f. 500 over 1930 toegestaan. Aan W. v. d. Zwaard werd onderhandsch verhuurd tot 31 Dec. a.s. een perceel teelland voor f.30. Voor J. Schalkwijk zullen gelden worden aan gevraagd, ter verkrijging Van een plaatsje, ingevolge de Landarbeiderswet. Aangehou- deïi werd een adres der Propa.ganda-com- missie en de Commissie voor het Zwem- onderwijs van den Nederl. Zwembond, om de gelegenheid te openen voor het ont vangen van zwemonderwijs door school klassen. Vastgesteld werd het bedrag oer leerling, ingevolge art. 103, 4e lid der L.O.-wet 1920 en 1926, voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs. „Stscri." No. 77 beval de statuten wijziging der Aalsmoersclie Bouwvakpa- Iroonsvereeniging alhier. va D In kwaliteit vol doen zij iedereen en de PRIJZEN zijn uiterst LAAG! J. BAALBERGEN, k™",: TAPIJTEN, LINOLEUMS. GORDIJNEN, BIDDEN Em. Em. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering „De Hanze" De R.K. Mmdenstandsvereen. „De llan- ze" hieal een ledenvergadering in het ra- rochiehnis. De voorzitter de neer \V. Uas- pers, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer W. J. v. Leeuwen de notulen las, die werden goedgekeurd. Under de ingekomen stuKken was wel de voornaamste de agenda voor de Uentra.e Raadsvergadering, te houden op 8 Mei in Den Haag. De verschillende voorstellen, o.a. van Den Haag, Rotterdam, Leiden, Krommenie en Amsterdam, werden bespra ken en algemeen was men van gevoelen dat men gevoege.ijk met de praeadviezen van het hooldoesstuur accoord kon gaan. De algevaardigden zullen echter bevoogdt had hebben naar stand van zaken te han delen. Tot afgevaardigde naar de Centrale Raadsvergadering werd gekozen de heer J. C. v. d. Berg, secundus de heer W. J. v. Leeuwen. Twee nieuwe leden hadden zich opgegeven, de heeren P. N. v. d. Drift en C. Aanbane. Installatie zal in een volgende vergadering plaats hebben. Enkele deden de mededeeling dat ze de Middenstandskrant niet ontvangen. Hiervan zal ter gelegener plaatse melding worden gemaakt. Een voor stel om de contributie in twee, inplaats van in drie termijnen te innen, kon geen steun vinden. Er werd de aandacht op gevestigd dat nog enkele parochianen, die hiervoor in aanmerking komen, geen lid zjjn van „Da Hanze". Dit zal de volle aandacht hebben van het bestuur. Hierna volgde sluiting der vergadering met gebed. KATWIJK-AAN-ZEE. Feestavond bij gelegenheid van H. K. H. Juliana's verjaardag. Op uitnoodiging van bel Bestuur der Chris telijke Oranjevereeniging „Oranje Gelrouw" heefl de heer A. den Dikken zich bereid ver klaard ons met het oog op de viering van den a.s. verjaardag van onze Prinses weer een 3-tal lableaux-vivant-avonden te bezor gen, als waarvan de herinnering uit de jubi leum-dagen van 1923 ons nog zoo versch in bef geheugen ligt. Het plan is, in een reeks van 16 tableaux in beeld le brengen den strijd om de vrijheid, in verschillende perioden van onze historie zoo geestdriftig gevoerd legen de onderschei dene machten, die het kostelijk goed van deze vrijheid telkens weer belaagden. Een 6-tal groepen zal ons den Germaansch-Ro- meinschen. een D-tal den Hollandsch-Spaan- sehen en een 5-tal den Hollandscll-Fran- schen vrijheidskamp voor oogen stellen, (er- wijl de beeldenreeks, met de aankomst ,der Batavieren in ons land geopend, na nog 1 tableau aan bel dreigend revolutie-gevaar van bel heden gewijd, mei een serenade, aan Prinses Juliana op '1 Waerle gebracht, besloten zal worden. Dank zij de medewerking van een slaf bekwame helpers verkeeren op dit oogenblik de voorbereidende werkzaamheden reeds in een gevorderd stadium. Hel belooft werkelijk iets goeds, d. w. z. iels leerzaams en schoons le worden. Ieder boude dus vast een der voorloopig vastgestelde avonden va/i 29 April, 30 April en 2 Mei vrij. De voorstellingen zullen worden gegeven in de zaal voor Proiestanlscbe Belangen aan do Voorstraat. NOORDWIJK. Brand in bet St. Jeioensgesticht. Hedennacht is in het St. Jeroensgesliclit alhier in een kamer van een verpleegde brand ontslaan De brandweer die spoedig ter pjaalse w'as heefl den brand gebluscbt. De kamer is geheel uitgebrand lerwijl van een der hooger gelegen kamers de vloer is doorgebrand. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats De verpleegden, die bij bewoners van de Wilhelminaslraat waren ondergebracht zij na blussching van den brand voor zoover noodig per brancard naar het gesticht teruggebracht. De politie slelt een onderzoek naar de oorzaak in. In den afgeloopen nacht heefl de politie een in de Kerkstraat loopende koe opgevangen Hel dier is heden (er beschik king van den eigenaar H, gesleld Ondergeteekende deelt hierdoor mede dat hij zich gevestigd heeft als 8862 Beleefd aanbevelend, J. ZWITSER. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Door E. en W. is hedenmorgen publiek bi; inschrijving aanbesteed: het schoon houden van de vaarten behoorende aan de gemeente. 2 Inschriivingsbiijetten waren in gekomen: E. Borreman, perc. 1 f. 345. H. van Amsterdam, perc. 1 f.320. perc. 2 f.80. Gegund aan H. van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Plenn, z.v. T. Rjjnsburger an M. Groen Arie Corne'js, z.v. J. D. v. d. Akker en. A. Bos Jolianna Apo'.oma The- reeia, d.v. J. J. Rodewijk en J. A. van der Meer Ondertrouwd: Johannes Vink en Catha- rina Cornelia Overdevest Simon Petrus Hendrikus Hoogeveeti en Cornelia Maria Captain Cornelis Johannis van Klink en Apolonia Benigns van Laere. Overleden: Jacobus Wilhelmus van Rjjn 2 j. Cornelia Helena Taneman 10 m. BODEGRAVEN. De Stscrt. No. 77 bevat de gewijzigde statuten der Bodegraafsohe Christelijke Oranjever. ,,God, Oranje en Nede-rlantd." TER-AAR. Ledenvergadering R. K. Boerenleenbank. in bet irataonaatsgebouw te Lange-raar hield de ft.-li. Boerenleenbank haar tweede leden vergadering. Volgens het door den kassier uitgebracht verslag bedroeg de om zet f. 276.000. Dit bedrag mag met net oog op het korte bestaan dezer Bank (vanaf Dec. 1928) gunstig genoemd worden. Over het eerste jaar was een winstsaldo te boe ken van f. ü9.83. Door den voorzitter wérd medegedeeld idat de Centr. Bank te Eind hoven een bedrag van f. 13000 had geschon ken aan den R.-K. Boeren- en Tuinders- bontd. Uit het jaarverslag van den secre taris blijkt, dat in totaal 114 boekjes voor Spaar, Deposito, Voorschot enz. zijn uitge geven. Aan spaargelden is ingelegd f, 11.600, voorschotten verstrekt f. 50.000. loopende rekening f. 4000. De heeren C. Uijttewaal en P. A. Post, weo-den ails bestuursleden herkozen. Voor den Raad van Toezicht d.e heeren C. v. Zaal en M. van Tol. Er wondt goedkeuring verleend aan het bestuur tot opname van gelden tot een bedrag van f. 120.000. Alsnog werd besloten tot aankoop van het huis van 'den heer W. van den Hoorn Azn., ten behoeve der Bank. Hierna volgde sluiting Paard op hol. Terwijl de veehouder H., met paard en rijtuig naar zijn woning reed, sloeg plotr seling zijn paard op hol. Hierbij kwam juist van tegenovergestelde (richting een autobus die wegens den betrekkelijk smal- len kanaal weg zoover mogelijk naar den kant moest uitwijken om het slingerende rijtuig te kunnen laten passeeren. Door de kranige houding van den voerman, die in den wagen was blijven zitten, wist deze het paard weer in zijn macht te krijgen, zoodatfc allee zonder ongelukken is afge loopen. VOETBAL. A.S.C.-TOURNOOI OM DEN HARMONIEBEKER. Programma tooi Zondag. Het programma voor het aanstaanden Zondag (e houden A. S. C.-fournooi om den Harmoniebeker luidt als volgt: 11 uur ConcordiaA. S. C. 12.15 uur: V. 0. C.Kampong. 1.45 liur: Verliezersronde. 2.45 uur: Eindstrijd. De wedstrijden worden gespeeld op bet terrein de Kempenaerstraat en duren 2 x 39 minuien zonder rusl. Bij gelijk spel beslist hel lot. De eindstrijd duurl 2 x 45 minuien met rust. Bij gelijk spel 2 x 7'/' minuut ver lengen; daarna beslisl bet lot. Waar de K. N. V. B. voor alle deelnemen de verepnigingen uitstel van competitie- of degradatiewedstrijden beeft verleend, belo ven deze wedstrijden een waardig besluit van bet voetbalseizoen le worden. o LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. De Paaschdagen brachlen den L.B.Y. oo-k de kampioenen voor de tweede en derde klasse, zoodat nu alleen het wachten nog is op de tweede klasse van de Zalerdagmid- dagcompetilie. In de tweede klasse is het D.W.S. I, het eltlal dat heel in het begin van de compelilie reeds favoriet was voor het bezetten van de eereplaals en nu inderdaad en met eere dc eindstreep heeft gepasseerd. We wen- söhen de jeugdige clu'b. die voor het eerst in den L.V.B. speelde, geluk met het be haalde succes. In de derde klasse is het V.Ö.G. II, dat na een weifelend begin er wat beter begon in te komen en zich voor enkele weken plotse ling voor het feit geplaatst zagen een kans op het kampioenschap le bezilten. Dat de V.O.G.'ers zich dat wel bewust waren, be wijst dat na die onverwachte ontdekking geen wedstrijd meer werd verloren, waar door dat bijna onmogelijke door ernslig wil len dus verdiend is bereikt. Onze geluk- wenschen V.O.G.! Verder won in de tweede klasse U.V.S. 4 met 21 van Lugdunum 3. In de derde klasse nam R.C.L. 3 tegen D.V.S. 4 beide puntjes door met 21 te winnen. Alphen 4 verloor van V.O.G. Iï waardoor laatstge noemde kampioen werd van de afdeeling. In de vierde klasse speelde A.S.C. V legen R.C.L. IV 22 gelijk en won U.V.S V baar laatslen wedstrijd met 42, waardoor de blauw-wilten ongeslagen bleven. Voor den L.V.B.-beker won L.F.C. I met 32 van A.S.C. I. Te Alphen klopte Alphia D.W.S. I met 42 en R.C.L. II won van 'D.V.S. n met 2—1. RECLAME. worden tegen woordig ver pakt bij ieder doosje van 20 stuks 8859 KLUIN NIET IN HET B-ELFTAL De A. G. O. V. V.'er Kluin heeft voor zijn verkiezing in het B-elftal bedankt, omdat hij zich niet op de rechtsbinnenplaats thuis ge voel I. Hij is van meening, dat hij op die niet voldoende presleeien kan en zal in het vervolg dan ook steeds voor andere plaalsen in een elftal als dat van middenvoor be danken. KORFBAL. NOORD—ZUID. Uil betrouwbare bron vernemen wij, dat dc wedstrijd tusschen Noord-Holland en Zuid-IIolland dit jaar zal worden gespeeld op 11 Mei, te Haarlem. PROPAGANDA WEDSTRIJD. Als eerste wedstrijd der Amstel-compe titie zullen D.T.Y. en Vitesse a.s. Zondag le Haarlem een propaganda-wedstrijd spelen. HOCKEY. HET NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN DUITSCHLAND. Hel Nederlandsche hockey-elftal, dat Zon dag 27 April a.s. tegen Duitschland in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H O. C.). Midden: Lob (H. D. M.), van der Rovaert (IJ. D. M en van Lierop (Hilversum). Voor: Maas (Haagscb Lyceum), Jannini (Enschede),' Dupon (Haagscb Lyceum), van Wijk (T. O. G. 0.) en van Tienhoven (Hil versum). Al? reserve is verkozen H. Leegsfra (Hil versum). Van der Rovaert speelt dus weer mede. Zooals we reeds voor den wedstrijd tegen Engeland zeiden, is de H. D. M. speler veel beier als spil dan Leegslra. en daar v. <1. Rovaert (hans weer beschikbaar is, spreekt bet vanzelf, dat hij weer als spil is verkozen. De eenige wijziging in de ploeg is dus de vervanging van C. van der Hagen door Lob (H D. M.). Wij gelooven, dat ondanks de zware nederlaag tegen Engeland, deze ploeg goed partij zal geven a.s. Zondag tegen de Duif- schers. We hebben nog revanche te nemen voor den laalsten nederlaag le Barcelona. ENGELAND NAAR NEDERLAND Naar wij vernemen zijn er (e Scarborough voorloopige besprekingen gevoerd om een ontmoeting lusschen liet Engelsch en Neder- landsch elftal in Nederland mogelijk te maken. Het is waarschijnlijk dat het Engei- sche elftal ons land zal bezoeken, doch wan neer dit zal geschieden staal nog niet vast, (Hbld.). VAN TIENHOVEN NAAR NED.-INDIE. Naar liet Hbld. verneemt, zal de linksbui ten van het Nederl. elftal H. v. Tienhoven in December a.s. naar Ned.-Indië vertrek ken, zoodat hij zeer waarschijnlijk Zondag a.s. tegen Duiischland zijn laatsten inter nationalen -wedstrijd speelt. WIELRENNEN. SWIFTLEDEN IN DEN BOSCH. Op de gemeentelijke wielerbaan t? 's-Hertogenbosch hebben de Swift-leden Graafmans. Parijs, Riemvis, Severijn en Groenewegcn, alsmede onze oud-stadge noot N. Schaft, aan de amateurs-wielerwed- slrijden deelgenomen. Graafmans wist in het korte-afstand- nummer zijn serie le winnen, maar ver loor in de demi-finale met gering verschil van Engelman uit Amsterdam. In de finals won Roestenburg van Engel- moei en Steenbergen Graafmans daagde onmiddellijk deze drie finalisten uit tot een malch op deze baan. welke Zondag 13 Mei zal worden verreden. (Iet lange afslandsnummer over 25 K-M- werd eveneens gewonnen door Roestenburg. Graafmans werd 3e in 39 min. 43 sec. De overige Swiftleden werden niet geplaatst. 2—5

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6