goede opi nseingfn. oplossingen! raadsels. anekdotes. (hoor; geniet er maar van. De anecdotes zal ik later eens plaatsen. Tonia de Jaeger vindt je het zoo prettig op de gymnastiekles en vooral zeker die uit voeringen zijn prettig. Ik herinner mij Annie Z. best, ze deed een poos trouw mee. Frans Schouten ditmaal zelfs gekleurde teekeningen, je eindigt nog met mij heele schilderijen te sturen, het wordt 9teeds mooier. Groot gelijk hoor, langzaam maar zeker beter worden is ook goed, beter dan heel snel en dan weer instorten. Frans en Martha Schimmel gefeliciteerd met het nieuwe neefje. Marie en Leo van Veen ik wensch M. beterschap met de verkoudheid en Leo veel plezier in zijn tuintje. Marietje en Annie Stikvoort zijn mij bei den welkom als raadselnichtjes. Bep Hoope was het zoo'n heerlijke feest dag? en laat opgebleven? ja dat behoort ook tot de pretjes van zoo'n dag, vooral als er een Zondag op volgt, zoodat je kunt uit slapen. Henk Vonk, dank je wel voor je teeke- ning, houdt je veel van teekenen, ik vind dat je het erg netjes hebt gedaan. Annie Brouwer als ik wat sterker ben, krijgen jullie weer prijsraadsels, en jullie zult niet te kort komen, want dan laat ik de prijsraadsels eens vlugger op elkaar vol gen Hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag, aardig net op Paschen. Moppie van Valderen, je wensch dat de uren die ik mag opzitten al tot dagen zijn geworden, wordt nog lang niet verwezen lijkt. ik moet nog o zoo voorzichtig zijn. Gonny Sinner ben je zoo ziek geweest, wat had je? en heb je lang van school moe ten verzuimen? Klaas Vonk, neen hoor ik ben nog niet buiten geweest, maar met dat mooie weer had ik altijd de ramen open. Wat heb je dan alzoo in je aquarium? Wim Kruit een heel aardige liefhebberij vind ik dat altijd, die Verkade-plaatjes op sparen en in de albums plakken. Heb je al 6 albums vol, dat is heel wat, hoor. Mini Ramak had je verleden week de griep? en nu al weer beter? dat heb je ge lukkig gauw klaar gespeeld, gauwer dan ik. Jannie Lauwrier is. het prettig op de club? wordt het een mooie borstelhanger? Ja die Annie G. doet ook mee, die ken ik wel. Bert van Reenen je hebt heel veel nut tige en prettige cadeaus: gehad, kan je al goed zagen met de figuurzaag? Of ik met Paschen uit logeeren ga, ach beste jongen, ik kom de kamer niet uit. Plonia en Renier Vervark ja zeker het is heel goed zooals jullie het nu samen doen, Plonia mag het gerust schrijven. Annie van Woudenberg zoo heb jij een jurk en een muts "voor je zusje gehaakt, dat is een heel werk, hoor. Speel maar plezie rig in de vacantie Frieda Sladek je anecdote zal ik eens plaatsen. Leni schreef mij juist dat ze er niets van wist van dat portret, maar niet waar Leni je vindt het best? Ja, je broertje staat ook op dat portret. Ik heb een apart album voor kieken van de raadseljeugd, er staan er al zóóveel in, ik ben al ruim 9 jaar de Leidsche raadseltante, -kreeg steeds kieken in al die jaren. Jacob Brussee neen de Jacob Catsstraat is niet dicht bij mij. Ik woon in de van Bleiswijkstraat. Johan, Frederik en Hendrik Mulder aar dig die correspondentie uit Indië, ik vind dat een prachtigen naam hoor van dien jongen. Zoo, vieren je ouders binnenkort hun koperen feest, nu dan feliciteer ik hen wel daarmee. Ik hoop dat het een vroolijk feest voor je allen zal zijn. Gelia en Kees Muyzert de anecdote zal ik eens plaatsen. Prettig dat de uitvoering zoo goed is gegaan. Goba Koevoet jullie gaan zeker weer groote wandelingen maken als het met Paschen mooi weer zal zijn, vertel mij la ter maar, waar je naar toe bent geweest Jo de Wekker hartelijk dank voor je por tret, ik ken je al zoo goed door de vele lange brieven, en nu ben ik blij dat ik nu ook weet hoe of je er uit ziet. Een heele lijst van cadeaux schreef je in je brief, ze hebben je erg bedorven. Ali Verdoorn, neen Willy schreef er mij niet over dat ze ziek was. maar misschien heeft ze haar brief geschreven voor dat ze ziek werd. Annie v. d. Logt ik wensch je veel ple zier als je uit logeeren gaat naar Hoofd dorp, dan moet je zeker een week over slaan met de raadsels. Neeltje Meuldijk ik zit 's morgens en 's avonds een poos op, maar van uitgaan is nog lang geen sprake. Fiets maar prettig in de vacantie. Lydia en Koos Slootweg gelukkig dat Wijntje al weer beter is. Zoo verheug je je ook op de vacantie om dan eens lekker te kunnen uitslapen. Ziezoo is dit nu geen ellenlange correspon dentie geworden. Dat geldt dan meteen voor de volgende week. want dan kan er onmogelijk correspondentie zijn. Zullen allen nu goed het heele begin der correspondentie, lezen, dan weet iedereen hoe het dan moet gaan door de Paaschdagen. Ik wensch allen een vroolijk Paaschfeest. Hartelijk gegroet door Mej. A KOOPMANS v. BOEKEREN. Jeanne en Bram Eijkman jullie brief kwam nog net op tijd, zie je, al had ik de correspondentie al geëindigd. GOEDE OPLOSSINGEN DEN RAADSELS Ovnr/ijjfiEN VAN: Maartje van der Marei, Truusje van der Ster, Aagje van den Ham. Willv Eïkelen- boom, Jannie Verboon, Amalia van der Pot, Ansje van Rheenen. Rika Sluijmer, Francien den Hoed, Gerard de Geus, Niesje Ouwersloot, Willy Rutgers. Dirk Binne- kamp, Anje van Gelder, Helena Krispijn, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Jo Berkhout, Jenny Berkhout. Douwientje Krop, Gerharda Eggink, Chri9tiaan Eggink, Annie Taanman. Tommv Admiraal. Peggy Admiraal. Hendrika Vermeer, Bep Mole naar. Bramda Verboog, Adrie Bouw, Rei- nier den Hertog, Annie den Hertog. Bram Wijnnobel. Simon Wijnnobel, Jacobus Fa- vier, Marie Favier, Ru van Dijk. Bas van Dijk, Nel Verboon Dirk Verboon, Jozina, Greta Verboon, Taant je van der Laken. An nie Devilëe. Joop Devilee. Jannie de Water, Wim le Rtitte, Ne) Hagoort. Jannie Hagoort, Clara Ouwersloot, Nellij Ouwersloot. Johan Ouwersloot, Nico van Rijnswou, Rika van der Meer, Truus van der Lucht Lena van der Lucht, Adriaan v Geen huizen. Joop v. Geen'huizen, Willy Verbrugge. Margo Marks, Helena en Willy Schilp Nico Kret. Celia Kret, Neeltje v. Breda. Annie v d. Reijden, Geertruida Kanbier. Tonia Mader Jannie Ma- truida Kanbier Tonia Mader. Tannie Ma- der. Karei West, Willv de Nijs. Hendrika Koppier. Marietje Laterveer Garcia Lepelaar, Rie Lepelaar. Tonia de Jaeger. Matje Voge laar, Cor Vogelaar Frans Schouten. Frans Schimmel. Martha Schimmel. Marie van Veen, Leo van Veen. Marietje Stikvoort, Anne Stikvoort. Bep Hoope. Lydia Sloot weg. Koos Slootweg. Johan Mulder Hendrik Mulder, Jacoba Brussee. Annie v. Wouden berg, Riek de Graaff. Piet Nieboer, Henk Boom, Celia Muvzert. Kees Muvzert Jo de Wekker. Ali Verdoorn Annie van der Logt, Coba Koevoet. Nellv Betgen. Jacoba Betgen, Neeltje Meuldijk. Plonia Vervork Tannie Louwrier, Mini Ramak, Mientje Devilee, Leni Prins. Frida Sladek Bert van Reenen, Wim Kruit, Klaas Vonk. Conny Sonner, Moppie van Valderen. Annie Brouwer. Henk Vonk. Een brief zonder naam uit Rijnsburg, op Let couvert staat* „Export van Bloemen naar alle landen" en „centre of bulb forcing industry". Femmie Reumelts, Jeanne Eykman, Bram Eykman. OPLOSSINGEN DER RAADSELS Uil BET VORIGE NUMMER. 1. Noot, Toon. 2. Mof, hof, dof. 8. Het haantje van den toren. 4 De spaarbank of bank van leening. 6. Borstplaat, sla, rat. tor, bal, tol, stal, post, paal. 6. Iïlumïnatie 7. Sappemeer, sap, meer, peer. 8. Naaiden, naalden. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TB KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Als men van een onzer rivieren de eerste letter weglaat, krijgt men een visch. Welke?, II. Ingezonden door N.N, Ik ben iets waar schilderijen enz. aan hangen. Haal mijn kop er af en ik wordt een viervoetig dier, haal mijn staart er af, dan wordl ik het omgekeerde van een win. tervoerluig. m. Ingezonden door Willy Verbrugge. Ik ben rond en wit. Raad. wat in mij zrt. Het ziet week en geel, Pa3 op, houd mij heel. rv. Ingezonden door Karei West. Welke kaljes knus. Loeren niet op muis en musch? V. Ik ben iemand van voornaam bloed. 2 let tergrepen. Zet men mij de eerste lettergreep op de tweede letergreep, dan word ik iemand die een heel anderen tiiel draagt, veel hou-, VI. Ingezonden door Frans Schouten. Verborgen boomen. Zie ik daar de tram aankomen. Bal in den tuin. De naald is op den grond gevallen. Ga je mee wandelen Miep. VII. Ingezonden door Margarelha Lamme. Wat wordt altijd van achteren nat ge maakt nooit van voren? VIII. Ingezonden door Lena en Truus v.d. Lucht. Kraisraadsel. Op. de kruisjeslijnen van boven naar be- neden, van links naar rechts dezelfde meis jesnaam. x een medeklinker. x een deel van dag en nacht. x een stad in Drente, x x x x x X X de meisjesnaam. s x nog een meisjesnaam. x een gewicht, x een klinker. Ingezonden dor Helena Krispijn. A.: „Zeg vriend lijkt ie nieuwe dochtertje op je vrouw? B.: „Weineen zij spreekt geen woord en mijn vrouw spreekt eeuwig door." „Wat, een soldaat in de keuken? Foei, Marie, vindt je dat wel netjes?" Marie: „Nee mevrouw, dat niet, maar üc dorst niet te vragen, om met hem in de huiskamer ol de salmi te gaan zitten". Ingezonden door Frieda Sladek. DE VERLOREN HOND. Jonas (bedroefd): „Ik heb mijn hond ver loren, zoo'n verstandige trouwe hond". Hans- „Zet dan een advertentie over hem in de .courant". Jonas: „Hij is wel heel erg verstandig, maar lezen kan hij toch niet."

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 22