PASCHEN. DIE DOMME HAASJES. CORRESPONDENTIE. door 0. B. DE LILLE HOGBRWAARD. 't 13 Paschen! 't Is Paschen! En heel de natuur Viert 't feest der vernieuwing. De winter was guur. ■Hij bracht ons veel koude Wind, regen eu mist, Maar nu is het Paschen! Is 't uit met zijn list! Reeds knoppen de boomen En bloeit hier en dahr Een bode der lente, 'Natuur maakt zich k'aar. "Toch viert men mét Paschen Alleen niet dit feest Sinds eeuwen is Pasohen Veel meer nog geweest. De Opstanding wordt toch Op Paschen herdacht, Die ook in ons hartje Iets nieuws heeft gebracht. De zaadjes te koest'ren Van Liefde en licht, Dat is onze taak en Een heilige plicht! Verwachting is Paschen! Aanschouw de natuur! Voel 't nonnetje schijnen, 't Is n u niet meer guur. En binnen in ons is Iets Wijde en lacht Wat hadden we lang al Op Paschen gewacht! Maar nu is het Paschen, Het vroolijke feest! 'k Wensch ieder „veel zon!" dk Dit rijmseltje leest. o In de villa „Klein iHazenstein" XDnder den groenen heuvel, Zalen vier haasjes, alle nog klein, Onder gezellig gekeuvel. Elk had in zijn pootje een heel groot penseel, Want morgen zon 't Paschen zijn, weet je! Nu kleurden zij eieren, rood, groen en geel, Ze moesten zich haasten een beetje. Want, Grootvader Paaschhaas, die liep nog zoo vlug, Bracht straks nieuwe voorraad weer mede, En, nam de gekleurde dan stil weer terug. Maar hoor, wat de haasjes nu deden. Die eene, 'twas Langoor, dat was toch zoó'n guit! (Dat was zoo zijn hazenaardje) Die nam zijn penseeltje en smeerde het uit Deel stiekum op Tril neusjes staartje. 'Maar hazenkind Tril neus was ó6k niet zoo dom, Deed eerst of hij heel maar niets merkte; Maar keerde toen plotseling 'heel vlug zich om, Wat of hij toen'Langoor bewerkte!! Wat hadden die haasjes nu alle een pret. Ze gingen aan 't sloeien en sollen. Maar d'eieren, netjes op hoopjes gezet, Die gingen nu alle aan 'trollen. Bat gaf me een schrik, wat een vreeseiijk tumult, Verschillende eieren gebroken; De haasjes, ze gaven elkaar nu de schuld, En bang, in elkander gedoken Zóó wachtten ze alle vier Grootvader af, Die zou het vast dadelijk merken. 0 domme haasjes, nu krijg je nog straf; Stoei nooit meer als 't tijd is van werken. JO KROMHOUT. o Wilt ALLEN het volgende even lezen-J 2e Paaschdag is Maandags, dus dan bet pakket onmogelijk aan mij worden yes- zonden, dat begrijpen allen wel. Maar nn begrijpen ALLEN het hoop ik, ook wel dat het mij heusc'h ONmogelijk is, om als ik het pakket 24 uur later ontvang, het zelfde werk te doen zooals anders. Jullie hebt wel nieuwe raadsels zooals je ziet, en wie tijd en lust beeft ondanks vacantie- pret en uitgaan on logees, kan de raadsels oplossen en inzenden, maar schrijft er mi ditmaal GEEN BRIEVEN bij, want daar kan ik met den besten wil van de wereld niet op antwoorden, daan* is dan geen tijd voor, ik zal net klaar komefl* met alle op lossingen, na te zien en de namen te ver melden der goede oplossers. De brieven met de oplossingen moeten er nu door 2en Paaschdag niet Maandags, maar DINS- DAGStnorgens vóór 9 uur zijn. Willen ALLEN dit dus lezen en goed begrijpen 1 Geen brieven er bij, want mij ontbreekt dan de tijd óm er op te ant woorden. Als antwoord op ontelbare vriendelijke vragen naar mijn gezondheid, antwoord ik even, dat ik langzaam vooruitga en 's mor gens en 's avonds wat mag opzitten en verder moet ik maar steéds geduld hebben Ik wensch allen groot en klein een goede Paschen, mooi weer zoódat allen kunnen wandelen, fietsen, rijden, veel gezelligheid binnenshuis en buitenshuis, dus in het al gemeen alle goeds voor de Paaschdagen en verdere vacantiedagen. 'Al zal ik zelf heelemaal geen vroolijke Paaschdagen heb ben, steeds maar in de ziekekamer, daar óm gun ik het tooh heusch wel aan an deren. Ziezoo nu zeer vele aparte ant woorden. Fem'mie Remmelts je bent mij welkom bij de raadseljeugd. Aagje van den Ham o, dus je blijft voor- loopig thuis bij je moeder, wel prettig dan kan je goed de huishouding leèren, en dan later flink leeren naaien is ook heerlijk'. Truusje van der Ster vertel mij later taaar als je jarig bent geweest, hoe of de feestdag was. Zoo, zijn Lena en Willy jé nichtjes, en praten jullie dan wel 'over de raadsels. Willie Eikelenboom, heb je die aardige velletjes postpapier mèt het beertje er öjp, voof je verjaardag gekregen. En 2 ringe tjes, een gouden en een zilveren. Maartje van der Marei en Jannie Ver boon ik kreek jullie brieven net tegelijk* en M. schrijft mij 'dat ze zoo blij is, dat ze bij J. gaat logceren en J. schrijft dat ze 't heerlijk vindt da't M. bij haar komt ia de Paasohvacantie. Toen dacht ik laat ik dan maar aan hen samen antwoorden en beiden veel plezier toêwenschen. Amalia v. d. Pot vond je het gezellig toen er familie overkwam, dat kan ik best begrijpen hoor, en vooral met den Zondag. Rika Sluymer en Francisca den Hoe'd, ik word wel een heel kleiD beetje beter, maar het gaat zoo langzaam. Is. Fr. nu naar de 7e klasse gegaan en R. zit jij in dezelfde klasse. Gerard de Geus ik vind dat je moeder je heel aardig postpapier heeft gegeven, is dat om aan mij te schrijven of schrijf je ook nog aan andere menschen 1 Ni-esje Ouwersloot het is wel erg ctruz: die dagen dat ik alle brieven krijg en ze dan moet lezen en de oplossingen nazien en alle correspondentie schrijven. Ansje van Rhenen nu was je brief mooi op tijd dus sta niet het laatste. Heerlijk voor je dat er met Paschen 3 nichtje«s bij je komen logeeren, dan zullen jullie wel veel pret hebben. Vriendelijk van je moe der er weer wat bij te schrijven. An je de Gelder, ik wist niet wat ik zag toen ik je couvert opende, wat een snoe zig kuikentje, het zit nu boven op mijn klokje dat bij mijn bed staat. Heel lief Van je bedacht om mij zoo'n Paasohver- rassing te sturen. Ja boor langzamerhand mag je wel eens eenige raadsels sturen. Dirk Binnenkamp wel wel was er nér gens een plekje waar je rustig kon zitten om aan mij te schrijven, die schoonmaak heeft veel op het geweten hoor. Jan en Eempien Wassenaar, ik hoop dat Eempien niet ziek is geworden, want dan kan ze niet genieten van de vacantie en hel het Paaschfeest Ik vroeg om mij geen brie ven te schrijven volgende keer, maar daarom wil ik wel even hooren of E. beter is. Jo en Jenny Berkhout, dat is heel treurig van die moeder van je vriendinnetje, daar voel ik alles voor, en kan het zoo hegrijpen. Annie Taanman, is de stijve nek weer beter? Ik heb vroeger in mijn ouderlijk huis ook een schildpad gehad en die hield veel van muziek, want als er piano werd ge speeld,kwam het diertje aangeloopen uit den tuin en ging onder de piano zitten. Tommy en Peggy Admiraal, ja dan be grijp ik, dat jullie wel naar Engeland gaan ieder jaar en verstaan en spreken jullie ook Engelsch? Zeker wel. Wat aardig, die mi- niatuurpostzegeltjes op dat briefje. Rika Vermeer, Bramda Verhoog en Bep Molenaar, terwijl ik nu 9chrijf is het weer veel frisscher, dus gaan jullie natuurlijk nog niet zwemmen. Bramda, je naam stond niet onder je brief, maar ik begreep het, omdat die bij de 2 andere was. Neen ik fiets nooit, heb het ook nooit gedaan. Adrie Boom, och kindlief clat zal nog heel lang duren eer ik weer overal visites kan gaan maken. Als ik sterk genoeg hen "om te reizen, ga ik dezen zomer naar Zeeland, zooals Troeger altijd voor mijn groote ziekte. Bram Wijnnobel, neen hoor dat weet ik' best, dat ik met Paschen nog niet geheel beter kan zijn, ik moet nog weken geduld hebben. Jac. en Marie Favier, ja dan wonen jullie mi heel veel verder van je grootvader af; ik heb vele jaren in Leiden gewoond, dus ik weet best, dat de Haven en Vreewijk niet dicht bij elkaar zijn. Janny de Water, plezierige Paaschdagen zal ik wel niet hebben, zoo den heelen dag in een ziekekamer, maar vriendschapsbe- zoeken zullen mij wel wat afleiding geven. Drietal Ouwersloot, prettig naar Sassen- hedm geweest? Mooie bloemen gezien? Was het er al erg druk? Nico van Rijnswou, het raadsel dat je mij nu stuurde, heeft er al eens ingestaan, dus dat kan ik niet weer plaatsen-, stuur maar een ander. Celia en Nico Kret, nu begint die aardige tijd weer, dat de jeugd naar de school tuin tjes gaat om er allerlei te zaaien en te plan ten; heeft Nico er veel plezier in? Truus en Lena v. d. Lucht en Rika v. d. Meer, jullie mogen gerust met je drieën samen inzenden. Mag Rika later ook op een. cl<uh komen en handwerken maken? Ja hoor, ik heb Fransch, Duitsch en Engelöch geleerd. Heel aardig van Lena om de kin dercourant aan dat meisje te geven. Adriaan en Joop van Geenhuizen, ik miste jullie wel hoor. maar ik wist niet, dat jullie niet wilden schrijven om mij niet te ver moeien; heel hartelijk bedoeld hoor. Willy Verbrugge, als je zoo erg veel huis werk hebt, mag je gerust een9 overslaan, dat begrijp ik best. Helena en Willie Schilp zoo. is het hondje nog niet gekomen, maar is er toch wel een beloofd? Ik moet helaas nog weken geduld hebben èer ik naar buiten mag. Neeltje van Breda, ben je nu voor goed van school af; krijg je nu nog andere les sen? Of 'help je je moeder thuis. Annie v. d. Reyden en Geerlruida Kan bier, hoe grappig dat jullie 2 vriendinnen, die mij samen schrijven, een dag na elkaar verjaart. Ik feliciteer je allebei en wensch jullie vroolijke feestdagen. Tonia en Jannie Mader, wat scheelt er aan Tonia? Toch niet erg ziek hoop ik. Wat of ik scheel, ja het 'begon met erge griep en bronchitis en ik moet nu nog meest te bed 'liggen, maar ik word wel wat beter Willy de Neys, de vorige week was het een heel lange correspondentie, je hebt ge lijk en nu deze keer ook al weer; nu deze geldt dan ook toor de volgende week, want dan is het onmogelijk, dat begrijp je wel. iHendrika Koppier, is dit het laatste vel letje van je mooie postpapier geweest? Ik ben ook best tevreden met een gewoon vel letje zonder plaatjes. Begrijp ik goed uit je brief, heb je een betrekking? Marietje Lalrtveer, kreeg je een Paaschei met een mooien ketting er in? Dat was met ir^cht een verrassingsei, zooals je het noemt. Garda en Rie Lepelaar, een lange vacantie

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 21