71ïte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 16 April 1930 Derde Blad No. 21499 HET UITZETTEN VAN SNOEKVISSCHEN TE ALPHEN AAN DEN RIJN UIT DE RIJNSTREEK. Zoo gaat het! UIT DE OMSTREKEN. lofarendsveen zilv. med. voor belangrijkste groep; goud. med. voor Insurpassibleld. voor Whistler; verg zilv. medaille voor Insulinde; idem voor Pride of Hillegom. gouden medaille voor Glorious. Verder werd nog een gouden medaille Icegekend voor de beste zaailing bier in Roelofarendsveen geteeld door C. A. van der Wereld en wel een narcis, waaraan de naam werd gegeven van „Burgemeester Vosters" Deze narcis is een zeer bijzon der soort van uitstekende kwaliteit. De Jury wenschte dan ook den hoer Van der Wereld geluk met deze alleszins verdiende ondersdheiding. Door het bestuur van de hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen" te Alphen aan den Rijn werd dezer dagen in het gepachte vischwater de z.g. „Heerlijkheid van Alfen" zich uitstrekkende vanaf Zwammerdam tot de Aarbrug. het restant uitgezet van de door dit bestuur van de Heide Mij. te Arnhem aangekochte 10.000 snoekvisehjes. ROELOFARENDSVEEN. DE OPENING DES BLOEMEN-TENTOONSTELLING. Verschillende toespraken Uitreiking der Prijzen. Dezer dagen had in tegenwoordigheid van vele genoodigden de officieele opening plaats van de bloemententoonstelling uit gaande van de vereeniging voor Bloem bollencultuur en het Hollandsch Bloom- bollenkweekersgenootschap afd. Koelof- aTendsveen. De voorzitter van de tentoon stellingscommissie, de heer N. Bakker Hzn. opende deze offioieele bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de ge noodigden, waarbij hij een bijzonder woord vain welkom (richtte tot het gemeentebe stuur van Alkemade, den burgemeester van iWoubrugge, een tweetal afgevaardigden van H. B. G. uit Lisse en de heeren Dix, v. d. Wilden, A. van der Voet, Hemenk en G. Zandbergen uit de bloembollen streek, die zich moeite en tijd hebben wil len geven om naar de Veen te komen om de lang niet gemakkelijke taak van keu ringscommissie op zich te nemen. Aan hen werd een bijzonder woord van dank ge bracht. Tevens bracht de voorzitter dank aan de schenkers vam medailles of andere stoffelijke blijken van belangstelling. Een speciaal welkomstwoord werd gericht tot den ouden heer Hoogenboom, die wel het meeste recht kan doen gelden hier tegen woordig te zijn. daar genoemde heer met nog enkele andere VeendeTs, inmiddels treeds overleden, de eerste bloembollen hier hebben ingevoerd en geteeld. Van wat een groote beteekenis dit is geweest kan. aldus de voorzitter, moeilijk onder cijfers worden gebracht, doch hier in deze zaal kan men de resultaten zien. Niemand van deze pioniers, waaronder ook de vader van den voorzitter behoorde, had toen kunnen denken dat nog eens een zoon van een hunner hier in deze zaal zou staan om 'als voorzitter van een permanente ten toonstellingscommissie de genoodigden toe te spreken. Alleen den heer Hoogenboom is het gegeven dit mede te maken. Spi. brengt aan hem hartelijk dank voor het (pionierswerk in deze verricht. Spr. bood namens de commissie den heer Hoogen boom een pot Hortensia aan, welke vrien delijke attentie door de aanwezigen op zeer hoogen prijs werd gesteld. (Applaus). Met trots, aldus de voorzitter, kunnen wtj nu wijzen op deze tentoonstelling, op het groote sortiment en op het beste wat het vak geeft en- al kunnen wij niet als de heer Frijlink bij het openen van de ten toonstelling op Sassenheim zeggen: „Hier staat in potten opgesteld voor een waarde van f. 50.000, terwijl de totale waarde der partijen zeker eenige millioenen bedraagt" toch zal men tevergeefs nog een plaatsje vinden, waar zooveel nieuwe of betere nar cissen staan als hier. Spr. hoopte dat deze tentoonstelling in alle opzichten zal mogen «lagen en eindigde onder applaus zijn rede, waarna het woord werd verleend aan den heer P. de Jong, loco-burgemeester. De heer De Jong 6prak ongeveer als volgt: Nu de afd Roelofarendsveen van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en het Holl. Bloembollenkweekersgenootschap gemeend hebben deze tentoonstelling officieel te openen, door aan den burgemeester het verzoek te richten deze te openen, trett het al heel slecht dat de burgemeester, die zelden uit de gemeente is, nn juist van daag door dringende bezigheden zeer tot ZlJn spijt niet in de gelegenheid is, hier aan gevolg te geven. Het gemeentebestuui is dan ook teTeeht overtuigd van de groote beteekenis die de bloembollencultuur voor onze gemeente heeft Immers was deze teelt de laatste jaren bijzonder goed loo iend van de andere hoofdbronnen vnu oo- staan kon dit nu juist niet gezegd worden, en al is de bloembollenteelt hier reeds lang erschoenen ontwassen, zoo kan deze zeker nog belangriik worden uitgebreid en ju^rtoe kan deze tentoonstelling dan o izonder meewerken. Naast de bloembol- enteelt begint hier ook het foTceeren van uoemhollen een vlucht te nemen. wHke n,°tr niet zoo algemeen bekend is. Cijfers omtrent de omzet van deze bollen koanen er nog niet naar buiten omdat deze blo<fr- men niet gelijk andere plaatsen als Rijn«- Iburg, op veilingen verkocht worden. Het is daarom voor niet plaatsgenoot-en wellicht van belang om to hooren dat het aantal (kisten hetwelk met geforceerd© tulpen en narcissen in het afgeloopen seizoen alleen maar Engeland van hier werd geëxpor teerd op 30.000 kan geschat worden. Voor deze 30.000 kisten zijn alleen noodig ge weest 4 a 5 millioen bloembollen, bchei dens dan nog de groote hoeveelheden welke een plaats op de binnenlandsche markten vonden. Dat- deze handel en ex port van gToote beteekenis was moge blij ken uit het feit, dat in de maanden Ja nuari, Februari en Maart, juist drie maan den dat er tot voor enkele jaren hier tocaaï geen handel was, thans alleen uit Enge land ruim 1000 telegrammen aan het tele graafkantoor binnenkwamen. Deze tele grammen hadden vrijwel alle betrekking op de bloemenexport. Spr. hoopt, dat deze bloemententoonstelling zal mogen bijdra gen tot de uitbreiding van de bloembol lenteelt en met den wensch dat de organi- eatoren van deze tentoonstelling met vol doening op hun werk mogen terugzien en dat deze tentoonstelling door meerdere zal worden gevolgd, verklaarde de loco-burge meester de tentoonstelling voor geopend. (Applaus). Hierna sprak de heer Dix namens de Jury een kort woord. Spr. wenschte de tentoonstellingscommissie van harte geluk met het welslagen dezer onderneming en eerlijk wilde hij bekennen, dat hij bij de 'beoordeeling zich heeft verbaasd over de groote verscheidenheid van soort cn prachtige kwaliteit hier naar voren ge bracht. Spr. noemde het hier dan ook een dorado en ging over tot bekendmaking van de bekroningen die de Juay gemeend heeft te moeten toekennen. Namens H.B. G. uit Lisse kwam de heer Warmerdam, die eveneens vol lof was over 't tentoon gestelde, waarbij het aan de noodige go- lukwenschen evenmin ontbrak. Na mens het bestuur der vereeniging voor bloembollencultuur sprak nog de heer v. d. Zwet, voorzitter, die dank bracht aai de tentoonstellingscommissie voor het veie werk in deze verricht. Hierna werd een rondgang door de zaal gemaakt. Het is te veel gevergd een opsomming te geven van ■de groote verscheidenheid van bloemen hier in deze zaal tentoongesteld, doch we kunnen hier gerust constateeren dat het geen deze tentoonstelling biedt de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Men vindt er niet alleen de gewone handels- soorten, doch ook vele nieuwe variëteiten, die voor een kenner werkelijk de moeite waard zijn om gezien en bewonderd te wor den. We kunnen dan ook een ieder aan raden deze tentoonstelling, welke gehou den wordt tot en met ZateTdag 19 Aptll, te bezoeken. Hieronder volgen de bekro ningen welke door de Jury zijn toegekend N. Straathof, Leimuiden, verg. zilv. med. voor Pride of Hillegom, J. G. Bontje Roe lofarendsveen, goud med. voor Insurpas- sible; M. van Zaal, Woubrugge, gr. zilv. med. voor de belangrijkste groep, verguld zilv. med. voor mooist© decoratieve groep; verg. zilv. med. voor „Asmode" en Mar- gola; G. J. v. Leeuwen Roelofarendsveen, goud. med. voor belangrijkste groep; goud. ined. voor mooiste decoratieve groep; gou den medaille voor Actaea: goud. med. v. Glorious; goud. med. voor Taxas; goud. med. voor Golden Harvest; gouden med. voor Mr. Dix: verg. zilv. med. voor Sar- ehedongoud med. voor Boxane, verg. zilv. med. voor Pride of Hillegom en goud. medaille voor Whistler; Gebrs. van der Meer Kwakeh bTonz. med. voor mooiste decoratieve groep; bronz. med. voor be langrijkste groep; N. Bakker Hzn. te Roe lofarendsveen. br. med. voor decoratieve groep. Stand No 10; br. med. voot be langrijkste groen (N. Koek), br. med. voer mooiste decoratieve groepverg. zilv. med. voor Pricle of Hillegom: Firma de Koning en Turk, Roelofarendsveen, br. med. voor belangTuhste groep: goud med. voor In- surpassiblegoud med. voor Artaea: verg. zilvereD tnpd. voor Pride of Hille<?om: J. Versluijp Kwakel. verg. zilv. med. voor meest belangrijke groep. gT. zilv. meo, voor mooiste decoratieve groep; verg. zilv. med. voor Taxas, id. voor Insulinde, id. v. Orange Star; id. voor Bloemlust, id. voor Pride of Hillegomgoud. med voor Insur- passible, id. voor Glorious, E. Koek, Roe- WADDINXVEEN. Consultatiebureau voor Zuigelingen. Door de plaatselijke afdeeling van „Het Groene Kruis" is een consultatiebureau voor zuigelingen opgericht. Voor dit doel i9 het ruime gymnastiek lokaal van de openbare school B. met bijbo- hoorende kleedkamers, gratis afgestaan. Als specialiste zal optreden mej. dr. Speel man uit Gouda. De opening had plaats in tegenwoordig heid van vele genoodigden en belangstel lenden. Op verzoek van den voorzitter geschiedde dit door den burgemeester, die een warm pleidooi hield in het belang dezer nuttige instelling. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. Feiser en dr. Poolman uit Den Haag, le den van het Hoofdbestuur; door den heer van Lange, voorzitter der t. b. c. vereeni ging en een afgevaardigde uit Zevenhuizen. Na de opening werd thee rondgediend en sigaren geoffreerd. Van het schoolgebouw wapperde de driekleur en op het schoolplein werd voor de genoodigden de nieuwe ge meentelijke ziekenauto gedemonstreerd. Naast het reeds bestaande consultatie bureau tot bestrijding der t. b. c.. zal ook dit nieuwe instituut tot heil der volksgezond heid zeker op aller steun kunnen rekenen. .WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen des nam. 7 uur bijeen ter behandeling der vol gende punten: 1. Notulen. Mededeelingen. 2. Aanbieding verslag volkshuisvesting. 3. Vaststelling kohieren hondenbelasting. 4. Idem verbete- ringsbelasting. 5. Vaststelling praecario-ver- ordening. 6. Voorstel tot het verleenen eencr subsidie aan de bloemententoonstelling te Roelofarendsveen. 7. Vaststelling heffings percentage gemeentelijke inkomstenbelas ting. 8. Uitloting geldleening. Keuringsdienst van vee en vleesch. Uit het jaarverslag van den Keurings dienst van vee en vleesch ontleenen wij om.: De Keuringsdienst werd door den keuringsveearts, hoötö van dienst alhier, uitgevoerd, bijgestaan door de beide ge meente-veldwachters. In „Algemeens opmerkingen" wordt ge wezen op de nuttige werking van de nood- slachtplaats te Hoogmade, terwijl aanslui ting bij de N.V. Ned. Thermochemische fa brieken te Amsterdam gewenscht wordt ge acht. waardoor dan tevens komt te verval len de verplichting om in de toekomst een eigen gemeentelijke destructor voor vernie tiging van afgekeurd vleesch in te richten, wat groote kosten met zich brengt. Het aantal, gewone slachtingen is bij 1928 vergeleken belangrijk minder Gedurendp 1929 kwamen 124 gewone slachtingen voor, 59 noodslachtingen, terwijl 104 slachtdieren als gestorven werden aangegeven. Van de in nood gedoode en gestorven slachtdieren werden er 112 afgekeurd en 51 goedgekeurd op voorwaarde van verkoop in het klein onder toezicht. Tuberculose werd aangetroffen bij 8 run deren en 13 varkens of wel respt. 21 en 15 pet. Wegens miltvuur werden 6 runderen te Leiden in de verbrandingsinrichting vernie tigd. Het bacteriologisch onderzoek wees uit dat in 7 gevallen het vleesch, afkomstig van noodslachtingen, kiemhoudend was. In to taal werden 8 processen-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Vleeschkeu- ringswet. Schoorsteenbrand. In perceel B 357 brak een schoorsteen brand uit, doch deze kon met behulp van de buren met emmers water worden gebluscht. De oorzaak van den brand was het hebben van een niet voldoende met ijzer beslagen luik in de schoorsteen RECLAME. Hoed en parapluie zijn weg, nu ont breekt er nog maar een flinke verkoud heid aan. Enfin, daartegen helpen gelukkig Aspirin-Tabletfen. AALSMEER. Handel in pot- en perkplanten. De handel in pot- en perkplanten gaat dit voorjaar uitstekend. In tegenstelling met het voorjaar van 1929 beschikken de bloe misten, nu de vorst geen schade heeft ge daan, over groote voorraden. De potplanten veilingen bieden thans al een bijzonder kleurrijk beeld en het is een Iu9t daar eens een kijkje te nemen, vooral om dezen tijd van het jaar. Bii massa's komen nu de potten met viooltjes, primula veris, vergeet- mij-nietjes enz ter markt, waar zij gretige koopers vinden uit de omliggende steden, koopers, die op hun beurt meer voor den afzet zorgen, hetzij aan particulieren, hetzij aan parken e.d„ waar deze eerste voorjaars boden niet weinig zullen bijdragen tot ver levendiging hunner omgeving. Dagelijks gaan de perkplanten nu, meest per scheeps gelegenheid, naar alle richtingen. De prijzen zijn tot nu toe zeer loonend geweest. Wat de potbloemen betreft, ook daarvoor is flinke vraag, hoewel hierbij toch den laatsten tijd is op te merken, dat de doorsneeprijzen lager zijn dan in het voorjaar van 1919. Wat echter nog niet zeggen wil. dat de bloemist er thans minder aan verdient dan toen. Integendeel; de rekening aan brandstoffen zal over het afgeloopen winterseizoen pro portioneel wel heel wat lager dan in 1919 zijn. Onze bloemisten, dit kan met vertrou wen gezegd worden, gaat het thans nog zeer goed met hun bedrijven! Beroepen. Onze plaatsgenoot de heer H. Bonkema heeft een beroep ontvangen van de Geref. Kerk in Reitsum. Coöperatieve Tuinbonwbank. Verschenen is het jaarverslag van de Coöp. Tuinbouwbank alhier over 1929 De secretaris, de heer Joh. Mensing, getuigt daarin met groote voldoening, dat de bank zich weer verder heeft mogen uitbreiden en steeds meer in beteekenis toeneemt. Onder het deskundig beheer zal zij blijven groeien en bloeien, als d kweekers het be lang van een eigen bank inzien, geschoeid op coöperatieven grondslag. Het aantal re- kening-couranthouders steeg van 664 tot 820 Op 31 December 1929 had de bank van 445 rekeninghouders een bedrag v. f 2.805.501.69 te vorderen, terwijl zij aan 375 rekening- couranthouders een bedrag groot f. 1.612 692.72 verschuldigd was waarvan f. 455.922.61 aan de Centrale Bank en f. 117.418.45 aan het reservefonds. Het aantal spaarders steeg van 1112 tot 1276, het aantal leden van 466 tot 491. Aan spaargelden werd ingebracht f. 851.505 03, terwijl f. 712.569.64 werd terugbetaald. Het totaal aan spaargelden bedroeg op 31 Dec. 1929 f. 1.283.534.55. Aan voorschotten stond in totaal een bedrag uit groot f. 107.399.36. Het omzetcijfer wijst in ont vangsten en uitgaven een bedrag aan van f. 25.141.983.35, tegen f. 20.688485 in 1928 De winst steeg van f. 29.438.02 tot f. 38 85617. Voorgesteld wordt deze als volgt te verdeelen: Afschrijving gebouw f. 4000 pensioenfonds f 4000.naar de reserve f 30.856.17, waardoor het reservefonds in totaal op f. 148.274.62 wordt gebracht. De tweede maandedijksche collecte voor de tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente alhier heeft f. 353.38 op gebracht. Bloem enlust. Het vergrootte „Bloemenlusl" in hel Oost einde is thans voor het veilen en verwerken der producten in gebruik genomen. Herbe- stuur had gemeend het heuglijke feit niet geheel onopgemerkt te moeten laten pas- seeren. In tegenwoordigheid der beide wet houders de heeren P. van der Meer Pzn. en J. P Berghoef, architect Jcrti Berghoef, bestuursleden en vele kweekers, heeft de voorziter der veiling, de heer J. van der Meer, een kort woord gesproken, waarin hij deze bijzondere gebeurtenis memoreerde. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord BAYER' staat. Priji 75 ets 8381 HAARLEM MERME1T R. Gemeente-Verloskundige. Daar in de vacature van gemeente-ver loskundige. ontstaan door het aan Mej. A. Vromans op haar verzoek verleend eervol ontslag, voorshands niet zal worden voor zien. is de verloskundige praktijk in de B&dhoevebuurt voorloopig opgedragen aan de verloskundige Mej. T Westeriiuis te Hoofddorp voor het gedeelte tusschen den Hoofdweg en den Meidoornweg en Mej. N. A Verkerk te Aalsmeer voor het gedeelte rondom het vliegveld Schiphol. TenRaadhuize en bij de politie is aan gifte gedaan dat in deze gemeente is ge vonden o.m een zwarte winterjas, een nummerplaat, een belastingplaatje, een bankbiljet van f. 10.een achterbumper en een slinger van een auto; twee porte- monnaie's met inhoud De St.crt. No. 74 bevat de gewijzigde statuten van de Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs te Schinkelveer, afdeeling Rijk, Haarlemmermeer. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Instituut Schoolarts in beginsel aange nomen. Verlaagd maximum drank wetvergunningen. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag over een agenda van 23 punten, onder leiding van burgemeester Pont. De heer Balvers is afwezig wegens ongesteld heid. Hel voorstel tot het vragen van een mach tiging aan Ged. Staten tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de ge meenten Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout inzake een Schoolartsendienst was het eerste belang rijkste punt. Na eenige discussies over be ginselen. wordt het voorstel aangenomen De aanlegbela9ting, voor nieuwe straten naast de bestaande straat en rioolbelasling, heeft ten doel, dat niet de bouwerse, maar de gemeente nieuwe straten aanlegt en dan van de eigenaars een vergoeding int over een zeker aantal jaren. De nieuwe regeling werd goedgekeurd. Het voorstel tot verlaging van het maxi mum-aantal Drankwetvergunningen werd met een stem tegen aangenomen. Hel voorstel tot het verleenen van een subsidie over 1930 aan de Gewest. Land- stormcomm. Z.-Holland-West. groot f 50 kreeg drie stemmen en werd dus verworpen. De aanvrage om gelden ex-art. 72 der L, 0 wet voor aanschaffing van schoolmeube- Ien voor de St. Joseph-Meisjessehool, voor het 7de leerjaar is ingewilligd. De vaststelling van een Verordening tot regeling van het Georganiseerd Overleg voir de ambtenaren in dienst dezer gemeente werd goedgekeurd met algemeene stemmen. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Beekkade No. 3 is aangeno men, nadat er uitvoerig over gesproken was. De heer B. T. Postma. onderwijzer aan de O L. School is aangewezen als plaatsver vervanger van het hoofd der 0. L. School met een belooning van f. 100 per jaar Het voorstel tot wijziging van de salaris- regeling voor de ambtenaren, ten aanzien van den opzichter-teekenaar bij het Bedrijf van Openbare Werken, den heer Koeken, is aangenomen nadat nkele bemerkingen wa ren gemaakt. De heer A. W .F. van Zonneveld had ver zocht om wijziging van het uitbreidingsplan, in den geest van het advies aan L. Muiier, den vorigen eigenaar. Dit is eveneens goed gekeurd. De begrooling 1930 van het bedrijf „Openbare Werken" is nu formeel als afzon derlijk bedrijf vastgesteld. De vaststelling van de plaats voor den bouw van kantoor en werf voor het bedrijf ..Openbare Werken" was een belangrijk en tijdroovend punt. De voorzitter pleitte voer den aanbouw aan hel gemeentehuis voor een kantoor der O. W met het oog op tijd besparing bij overleg der zaken met B en W. Wethouder de Vreugd en anderen daar entegen spraken voor de vestiging van het kantoor, de magazijnen en de werf op een terrein van de gemeente aan de overzijde van de Nieuwe Haven Het slot was dat een vroeger crediet van f. 10 000 voor den aan bouw aan het Raadhuis werd teruggenomen met zeven tegen vijf stemmen. Daarna is met een stem tegen besloten het terrein aan de Nieuwe Haven overzijde aan te wijzen voor den dienst van Openbare Werken. De voorzitter betreurde dit besluit, waar op namens den raad is verklaard, dat het besluit niet tegen den voorzitter was be- deold. In de vorige zitting is een voorstel van den heer Vermeer om aan de openbare school een kweekeling aan te stellen, aan gehouden. Thans is dit voorstel aangenomen met drie stemmen tegen en acht voor. Tot plaatsvervangende wethouders zijn benoemd de heeren Klaver, met 9 stemmen, en Vermeer met 8 stemmen. Beiden nemen de benoeming aan. De heer Fijma constateerde, dat de even redige vertegenwoordiging, waarover onlangs zoo ernstig 19 gesproken, in dit geval niet werd toegepast. De partij van de S. D. A. P. is veel sterker dan die der A. R.. ook de Chr. Hist zijn sterker dan de A. R Hierop antwoordde de heer Loerakker, dat voor deze benoemingen alleen de lijn links- rechts was getrokken Hel verhaal van pensioenbijdragen op den boventalligen onderwijzer bij het openbaar onderwijs is geregeld bij een verordening, die goedgekeurd werd. De gymnastiek en schermvereeniging Kracht door Oefening kreeg geen subsidie, op voorstel van B. en W.; deze werden ge machtigd de pensioengrondslagen der amb tenaren vast ie stellen. De verkoop van een stukje grond aan de Nieuwe Haven, waartoe onlangs is besloten, is thans weer ongedaan gemaakt. De raad keurde dit goed. De verhooging van het vergunningsrecht had den Bond St. Petrus bewogen per adres te verzoeken, de wijziging niet goed te keu ren, drie heeren waren het er ook niet mep eens, met het gevolg dat de meerderheid dus het voorstel aannam. Het prae-advies in zake het doen opma ken van een 6tenografi9ch verslag van de raadszittingen, wat bijna f. 1000 per jaar zou kosten. i9 aanleiding geworden tot de uit spraak van den raad, dat geen stenografisch verslag gewenscht is. Het was al zeer laat geworden, toen de voorzitter eindelijk kon beginnen aan de mededeelingen, waaruit nog weer eens nieuwe voorstellen uitstonden met de een maal onvermijdelijke debatten. Deze werden ingezet met een discussie over den afloop van de werkverschaffing en wat daaraan pleegt vast fe zitten De termijn van afloop bleef gehandhaafd, maar toege zegd is, dat zoovee! mogelijk de menschi n aan hc-t werk gehouden zullen worden Er zijn dit jaar veel minder werkloozen dan verleden jaar. Do Wilhelminalaan zal een gesloten weg dek krijgen, de kosten bedragen f 13.500. De stuk gewaaide muziektent heeft een geschil veroorzaakt met de Harmonie die tent niet in eigendom aan de gemeente wil afstaan. De Ambachtstraat zal voor auto-verkcr afgesloten wordeD. De aanneemsora van de huizen aan de Hofstraat heeft Ged Staten bewogen tot het maken van een aanmerking Hierop is een oplossing gevonden. Te wachten is. dat de heer Verhaar ont slag zal vragen al9 gemeente-veldwachter. In de rondvraag is gesproken over zand verstuivingen en opruiming van obstakes langs de wegen De voorzitter zei dat n deze richting voortgegaan zal worden en dat hij hoopte, dat de boomen langs de Weere- steinslraat voor den Goeden Vrijdag opge ruimd zullen zijn.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9