71* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 16 April 1930 Tweede Blad No. 21499 GEMENGD NIEUWS. AFGEDANKT. Het oude mailschip van de „Vondel", wordt gesloopt. Het schip wordt de sloopcrs aan Stoomvaart Maatschappij Nederland, de naar Hendrik-Ido-Ambacht versleept, waar het werk gaan. DE NAAR DE BEWOONDE WERELD TERUG. Na een afwezigheid van 15 maanden is Byrd met zij n manschappen uit het Zuidpool gebied in Nieuw Zeeland teruggekeerd. PAASGHMARKTEN HERLEVEN. Da palmtakken vormen een der onderdeelen van de verhandelde koopwaar. PHILIP 9NOWDEN, de EngelsChe minister van Financiën heeft in het „House of Commons" zijn budget aangeboden. Voor dergelijke gebeurte nissen 'bestaat in Engeland bij de menigte steeds groote interesse en bij het verlaten van zijn huis, zag Snowden zich door een belangstellende schare omringd. OP HET PLEIN 1813 TE DEN HAAG is men momenteel bezig met de restauratie van het standbeeld, dat dit plein siert. Een eenvoudige stellage is aangebracht. De arbeiders bezig met het restauratiewerk. het uit laren verdwenen schoolkind. Alle nasporingen vruchteloos. Men zal zich herinneren, dat in Novem ber 1929 te Laren een 8-jarig meisje lijden-s het speelkwartier van een der scholen door haar moeder mevrouw S., die gescheiden van haar man leefde, per auto is geschaakt en naar Schiphol vervoerd. Vandaar zijn moeder en kind per vliegmachine naar Parijs vertrokken. De heer S. heeft sindsdien nasporingen gedaan en ook de Duitsche politie in de zaak gemoeid, daar een spoor naar Duitsch- land leidde. Ook te Parijs is het onderzoek naar de verblijfplaats van de moeder en het kind voortgezet. Een Havas-telegram meldt thans, dat men de verblijfplaats van de moeder te Parijs heeft weten op te spo gen. maar dat de moeder sedert begin April is verdwenen. Ook van het geschaakte tnekje is geen spoor gevonden. een laadkraan omgevallen. Gistermorgen is op het terrein van de V. Niehuis van den Berg's Scheeps- T<?Paratiebedrijf aan den Waaldijk te Rot terdam een laadkraan van 16 M. hoogte, daarmee een schroef van 4 ton werd op- gehesc.hen. omgevadlen. Waarschijnlijk is van de staaldraden, waarmede de Kraan bevestigd was, gebroken. De kraan kwnm terecht od een loortsjp. en in dit was de 29-jarige J. Verkouter uit de Dpzoomerstraat werkzaam. De man heeft scjiedelfractuur en een lichte linker- achouderfraehiur opgeloopen. Per auto van geneeskundigen dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Cool singel overgebracht. de doodslag te eindhoven. De verdachte bekent. Omtrent den doodslag om een duif te Eind hoven vernemen wij thans, dat de ver dachte A. Bogers gisteravond na een con frontatie met de getuigen een volledige be kentenis heeft afgelegd. Het mes, waarmee de misdaad is gepleegd, heeft hij onderweg weggeworpen, vermoedelijk in de rivier de Dommel, doch dat weet hij niet zeker. Hij beweert dat het slachtoffer Smits hem het eerst heeft aangevallen, waarna hij zijn mes heeft getrokken uit vrees, dat Smits ook een mes zou trekken. jHbld." bekneld geraakt. De twintigjarige Albert J. Laumen ge raakte op de Steenfabriek .Belvédère" in het Bosscherveld, te Maastricht, tusschen twee kipwagentjes. Den ongelukkige werd de borstkas inge drukt, terwijl hij bovendien ernstige ver wondingen aan de hand opliep. Door de zorgen van den G. G. D werd de getroffene overgebracht naar het zieken huis Calvarienberg. brand. Gistermiddag te ongeveer 4 uur is op een papierzolder, gelegen boven de toon- kamers van de behangerij, stoffeerderij en beddenmagazijn van T- H. Maarschalker- weerd. Oudegracht 382 te Utrecht brand ontstaan. Doordat de brandweer vlug ter plaatse verscheen, werd voorkomen, dat het vuur belangrijke schade aanichtte. De brand, waarvan de oorzaak nog onbekend was, bleef dan ook tot den zolder beperkt. Alleen is de geleden waterschade van eenigszins grooteren omvang. Verzekering dekt echter een en ander. een voet afgeklemd. De ongeveer 18-jarige dochter van schip per J. van Hoffen van Heumen te Vianen had bij het vastleggen, van het schip in de kleine of Wilhelminasluis het ongeluk met een voet beklemd te raken in den staal draad, waardoor de voet werd afgeklemd. Door 'haar val werd ook haar been gewond. De spoedig aanwezige arts dr. Knegtering verleende de eerste hulp en vermoedde ook een bekkenfractuur. Per auto van den heer J. Wisman werd de ongelukkige naar Utrecht vervoerd ter verdere behandeling. het ongeluk met het zweefvliegtuig Naar wij vernemen is de heer Pander Jr., die met een zweefvliegtuig neergestort is, minder ernstig gewond dan men aanvan kelijk meende. Hij is thans reeds volkomen hersteld. verdronken. In een onbewaakt oogenblik is een 121/*- jarig dochtertje van den tuinder J. van Paassen, te Poeldijk, te water geraakt en verdronken. de aanvaring op de schelde. Onder Biervliet is het lijk aangespoeld van de vrouw van den schipper van den Belgischen lichter „Kura", die op 6 April op de Wester Schelde na een aanvaring is gezonken. Heer van de étage boren: „Ik hoop niet dat mijn spel hinderlijk voor u is?" De ander: „Heelemaal niet. Ik ga me juist een beetje oefenen met mrjn revolver". London Opinion. BUITENLANDSCH GEMENGD. zware onweders in italië In den afgeloopen nacht heeft boven mid den Italië een zware storm gewoed, waar van in het bijzonder de stad Napels te lijden heeft gehad. Behalve schade, welke in de stad zelf werd aangericht, stortte een villa aan het strand in. De golven sloegen over den strandboulevard. In Cuneo werd een infanterist bij de kazerne door den bliksem gedood, toen hij bezig was een verstopte waterafvoerbuis weer in orde te brengen. In Caccamo werd een arbeider door den bliksem tegen den grond geslagen en gedood. In de buurt van Udine is een boerenhoeve door bliksem-inslag in brand geraakt. Het huis werd geheel in de asch gelegd. De rivieren wassen tengevolge van de hevige slagregens. Men vreest voor over- strooroingen. moord met berooving. Te Burg in het Spreewald is de inspecteur van een zuivelfabriek in zijn tuin door in brekers, die hij verrast had, neergeschoten. Bij een nader onderzoek bleek, dat de brandkast, waarin de gelden van de fabriek waren geborgen, opengebroken en leegge haald was. De nog onbekende daders moeten ongeveer 20.000 mark geroofd hebben. de weddenschap eener filmspeelster. Te Boedapest sprong des avonds tegen 10 uur een meisje van de Margarethabrug in den Donau. Ze werd door een politieboot opgepikt en naar het ziekenhuis gebracht Het bleek de 19-jarige filmspeelster P.toh- hofer uit Agram te zijn. Ze had een wed denschap uitgevoerd, welke ze met een rijken meneer had aangegaan. Ze wilde door den sprong in den Donau de 2000 pengö als prijs der weddenschap winnen, om haar schulden te kunnen betalen. de „graf zeppelin". De „Graf Zeppelin" had aanvankelijk op zijn tocht naar Se villa met sterken tegen wind te kampen. Om 6 uur was het lucht schip gisteravond boven Dyon: het stuurde toen naar Bordeaux. een GEHEEL gezin vergiftigd. Zeven leden van de familie Bower te Aldrigde bij Walcall (Staffordshire) zijn in het ziekenhuis opgeribmen. Na het gebruik van een pasteitje werden zij onwel. Drie van hen zijn overleden, terwijl de toestand van een vierde critiek is. De ouders en één der zoons, die weinig of niets gebruikt heb ben, hebben geen last ondervonden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5