weerbericht. reclame. Kreymborg-coupe opzettelitke brand stichting. zitn vrouw gedood. verduistering en valsch- heid in geschrifte. TELEGRAMMEN. de vlootconferentie. snowden over zijn begrooting. het ulitz-proces. geestelitke gearresteerd uit china. tijdschrift opgeheven. vliegongeval. de amerikaansch- fransche schuldregeling. de actie van gandhi. de „graf zeppelin". LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. leidsche spaarbank. BINNENLAND. woonwagen in een sloot geworpen. brand. uitreiking der ramaer- medaille. geen belooning voor bekeuringen. lijk gevonden. brand. proefgesprekken tusschen ned.-indie en zuid-amerika. BEURSGVERZICHT. SPORT. internationale hockey-federatie. MARKTBERICHTEN. RECHTZAKEN. mishandeling door een politieagent. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen ran 16 April, medegedeeld door het Kon Ned Met Iu9tituut te De Bildt Hoogste stand 770.2 te Isafjord. Laagste stand 716,8 te Berlijn. Verwachting lot den avond van 17 April. Matige loi krachtige. Noordelijke tot Wes telijke wind. Meest zwaarbewolkt Waar schijnlijk eenige regen. Iets kouder des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 6 gr. C. (43 gr F.) 12 uur 's midd. 6 1/2 gr. C. (44 gr. F.) 3 uur nam.: 6 1/2 gr C. (44 gr. F.) E00C WATER TIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Donderdag. Hoogste stand des voorm te 6 u. 09 min. Hoogste stand des nam. te 5 u. 29 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 7.27 nam. tot 4.32 voorm. is een goede belegging 8387 te drinken fcot spekking van do schatkist, zouden de drogen op hun beurt aan de vol maaktheid van de Gïondwet kunDen twij felen en met recht! Met groote moeite heeft de republikein- sche partij onderling vrede weten te be waren ovei het lastige droge vraagstuk ©n 'eenheid in steun aan deD President voor op gesteld Maar bet broeide en nu is voor liet eerst eeD uitbarsting gekomen in het I aannemen van eeD motie om de Dationale j Drankwet te herroepen met 461 stemmen [voor en 347 tegen Het verslag van de ver. gadering toont duidelijk aan, dat het groote punt vaü geschil de afvalligheid van bet partijprogram en den oppersten leider, i.e. Hoover, was en niet de drank- Ikwestie. De andere groote Araerikaansc.he de Democratische, heeft al twee jijaar een vooTStrl tot herziening op haar progiam sta-an Al dergeliike verschijnse len wijzen er op, dat er wel deeeliik onrust lieerscht en er binnenkort naar eon onlos. einc mrtefc worden eeerocht Ma at dine |}iphben natten en drogen met elkaar ge meen, .geen van beiden verlangt de kroeg terug. De vierde kamer van de rechtbank t? Am. sterdam deed heden uitspraak in de'zaafc togen den Am9terdam«chen politieagent die in den avond van 19 Augustus CHartjeedapï in de buurt van de Van Swindenstraat een vrouw met zijn gummistok een aantal Ma gen toediende. waardooT zij gewond wpfd. Conform den eisch werd verdachte wegens mishandeling veroordeeld tot een geldboete van f. 40.subs. 20 dagen hechtenis. I Conform den eisch veroordeelde de vierde kamer der Amsfprdamsche rechtbank een 27-jarige Amsterdamsche koopman wegens opzettelijk© brandstichting met het oog merk om zich of een ander wederrechtelijk te bovoordeelen ten nadeele van den ver zekeraar tot een gevangenisstraf van een Jaar en drie maanden Aan verdachte was kn laste gelegd dat hij op of omstreeks Juli nabij het Keteldorp zijn houten zeil jacht in brand had gestoken tengevolge waarvan jacht en inboedel vernield werden De rechtbank te Leeuwarden deed heden U'tspraak in de zaak tegen den 29-jaricen Woonwagenbewoner Fijtze K., die in <len morgen van 26 Februari zijn vrouw door messteken om het leven heeft gebracht. De ma.n werd tot zes jaar gevangenisstraf ver- °ordeeld. De eisch luidde 10 jaar. De rechtbank Ie Leeuwarden veroordeelde heden den 42-jarigen P F gewezen kassier boekhouder van het gemeentelijk electrici- 9bedrijf te Buitenpost wegenc verduiste ren en valschhpid in geschrifte in dienst betrekking gepleegd tot 2 jaar gevangenis straf. De eisch luidde anderhalf jaar. LONDEN, 16 April (V. DA. De diploma tieke medewerker van de ..Daily Tele graph" weel mede te doelen, dal gister avond tusschen de leden van de Ameri- kaan9che en de Japansohe vlooldelegaties to London overeenstemming is bereikt voor het geval, dal Amerika slechts 15 kruisers met uitrusting van 20 c.M. gesohut zal bou wen en de rest van de aan Amerika toege stane kruiser tonnage zal gebruiken voor den bouw van kruisers mei 15 c.M. ge schut. Volgens de bestaande overeenkomsten heeft Amerika het recht 189.000 ton lichte kruisers, en Japan het recht tot het bouwen van 100.000 ton lichte kruisers. Do moge lijkheid, dat Amerika zijn volta quote zal ge- oruiken heeft aan Japansche zijde steeds ongerustheid gewekt en ook de Maandag bereikte toezegging, dat de Vereenigde Sta ten ongeveer 10 pCt. van dc toegestane ton nage zat overhevelen naar dc klasse destroyers, heeft Tokio niet bevredigd. Volgens de gisteren bereikte overeen komst zou Amerika zich thans echter be reid hebben verklaard do toegestane tonnage van 189000 ton niet ten volle voor den bouw van schepen te rullen gebruiken. LONDEN, 16 April (Ned. Tel. Ag). Snowden, de Engelsche minister van finan ciën heeft in een gisteravond voor de radio gehouden redevoering zijn begrooting nader toegelicht. Snowden verklaarde, dal het noodzakelijk was geweest nieuwe belastingen in te voe ren en dat hij deze opgelegd had aan die kringen der bevolking, die deze het best konden dragen. Spreker hoopte dat de belas tingen voldoende waren om hel evenwicht der begrooting Ie herstellen, zoodal het vol gende jaar geen verdere belastingvcrhooging behoefde te worden ingevoerd. Tonslolle zegde Snowden aan de Britsche industrie en handel nieuwe besleltingem toe voor hel uitvoeren van groote openbare werken KATTOWITZ. 16 April (V. D.). De ambte naar van het Openbaar Ministerie van net Hof van Appèl te Kattowilz heeft cassatie aangeteekend tegen de uitspraak van dit Hot waarbij Utilz werd vrijgesproken, zoodat het Ulitz-proces opnieuw geweerd zat worden in hoogste instantie voor het Hooggerechts hof Wa'-srhau De geheete procedure zat echter niet voor dit Gerechtshof worden afgewikkeld, aangezien de hoogsle inslantie slechts het vonnis van het Hof van Appèl zal hehben fe onderzoeken op formeel-juri dische fouten. r> KOWNO. 16 April (V. D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat de G. P Oe. te Nowo Sibirsk den geestelijke Sokobow heeft ge arresteerd die er van beschuldigd wordt als overste in oen der Witte I-egers in Siberië twee honderd communisten te hebben laten dnoden Sokolow ontkende hel ten laste ge legde. o SHANGHAI. 16 April. (Ned Tel Ag.). De beide Noord-Chineesche machthebbers, generaal Feng en generaal Jen. hebben zich vnnr den verderen strijd tegen de Chinccsche Centrale regeering van Nanking aaneenge sloten Generaal Feng neemt het opperbevel over de Noord-Chineesrhe troepen op zich. LONDEN. 16 April. (Neit Tel Ag.). Naar een F.ngelsch blad uil Shanghai ver neemt. heeft de leider van den radicalen vleugel der Chineesche Nationalistische partij zich aangesloten bij de generaals Feng en Jen in hun strijd tegen de regoering van Nanking De drie leiders hebben thans een gemeen schappelijke verklaring gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat zij niet voornemens zijn in China een revolutie te doen uitbreken, doch dal hun doel slechts is Tsjang Kai Sjek, den president der regeering van Nanking le verdrijven en het bestuursapparaat te zui veren van ongewensctrle elementen. o BERLIJN, 16 April (Wolff). Het half- maandelijksehe tijdschrift „Deutsche Stim- men", het orgaan van wijlen president Stre- sctnann, zal niet meer verschijnen. DARMSTAD! 16 April (Wolff). Heden morgen is de bekende vliegenier Nehring met een vhegtuig naar heneden gestort. De tweede inzittende kon zich met behulp van een parachute redden Nehring kon echter slechts als lijk geborgen worden NEW-YORK, 16 April (V. D.) De Ameri- kaansche secretaris van Mellon heeft mede gedeeld dat gisteren alle formaliteiten in verband staande met de regeling der Fran- sche oorlogsschulden aan Amerika zijn vervuld. De Franache ambassadeur te Washinglon Paul Claudel en de financieele altorhé Lacour Gayet overhandigden Melton dc "Vansehe goudnhligaties fen bedrage vac 4 021 millioen dollar en kregen daar voor de origineele schuldbewijzen die Frankrijk tijdens »n na den oorlog aan de Amnriknansche regeering ter hand had ge steld, terug. LONDEN, 16 April (V. D.). In den atge- loopen nacht hebben te Calcutta nieuwe onlusten zich voorgedaan, hierbij werden negen Europeanen zoodanig verwond, dat zij in een ziekenhuis moesten worden op genomen Twee hunner verkeeren in levens gevaar. De politie arresteerde een twintig tal personen. Later deed de menigte een aanrval op het ziekenhuis, welke werd afgeslagen. Bij de gisteren plaats gehad hebbende onlusten werden in het totaal 50 personen gewond, hierbij inbegrepen 15 politie-agen- ten en 11 brandweerlieden. Hel bericht van dc arrestatie van den secretaris van Gandhi is onjuist. LONDEN 16 April. (V. D.) De beweging van lijdelijk verzet heeft zich thans ook uit gebreid tot het Pundjab-gebied Te Lahore worden Britsche troepen gereed gehouden, aangezien zich le Amritsar, op 40 mijl af stand van Lahore, reeds onlusten hebben voorgedaan. Te Lahore hebben leden van het Al- Indisch congres de leerlingen van een school er toe overgehaald de school te verlaten. Het ging hierbij nogal heftig toe De politie maakte van haar wapens gebruik om de menigte die zich verzameld had. uiteen te drijven Talrijke personen werden gewond. Gandhi zelf is met de uitvoering van zijn campagne weer een slap verder gegaan. De nieuwe vorm van den strijd legen het Brit sche bewind noemde hij zelf in een rede het „agressieve lijdelijke verzet" Gandhi rieD zijn gehoor op om de instrumenten, waar mee zoul wordt vervaardigd te beschouwen als een kostbaar nationaal bezit en deze zoo noodig met hun leven te verdedigen. FRIEDRICHSHAFEN. 16 April Naar de luchlwhepenwerf mededeelt, zal de „Graf Zeppelin" vermoedelijk eersl hedenmiddag te vijl uur le Sevilla landen. De weersom standigheden zijn gunstig. PARIJS. 16 April (Ned. Tel. Ag.) In een door hel vliegveld Orly opgevangen radio bericht van de .Graf Zeppelin" wordt mede gedeeld. dat om 2.35 Kaap Finislerre is gepasseerd. Men hoopt heden middag om vier uur te Sevilla te landen. LISSABON. 16 April. (V.D.l Vanmorgen tegen 10 uur verscheen de Graf Zeppelin boven Ljssabon. Het luchtschip cirkelde verscheidene malen hoven de Porlugeesche hoofdstad. In Zuidelijke richting zette het luchtschip zijn reis langs de kust voort Er woei een krachtige Noordenwind en het was 'heldor zonnig weer. BRAND. BERLIJN. 16 April. (WolH). Te Gruenau is omstreeks middernacht in een boolhuis door onbekende oorzaak brand uit gebroken. Niettegenstaande het feit, dat het vuur met 15 stralen werd bestreden, zijn drie boothuizen en 180 roeibooten door het vuur verwoest Verslag over 1629. Aan dit verslag is het volgende ontleend: Het te goed der inleggers bedroeg op 1 Januari 1929 f 7 288 915 92 vermeerderd door: inlagen met f. 4.641.704.45: rentebij- sehrljvmg met f. 214 570.05; is f. 4.856 274.50 totaal f.12 145.190.42; verminderde door terugbetalingen met I. 4.571.935.55, is: f 7 573.254 87 overgebracht naar Reserve niet opgevraagde posten f. 727.38; 31 Decem ber 1929 (.7.572.527.54. Op de rekening Postchèque- en Girodienst werd gedurende het jaar 1929 gestort voor bijschrijving op de rekeningen van inleggers of wegens salarissen, pensioenen, enz. f 346 886 63 en beschikt resp. overgeschre ven t. 336 897 29, waardoor deze per 31 December 1929 sluit met een saldo van f 16 178.55. In etfeclen werd voor eene waarde van f. 278.550.belegd, terwijl voor eene ba- lanswaarde op 1 Januari 1929 van f. 360.735 werd verkocht en afgelost met een bedrag van f. 361 362 50. zoodat nog eene winst te boeken viel van f. 627.50. Ten laste van de .Reserve koersverschil etfeclen" moest 1 27.93487 afgeschreven worden. De reke ning effecten geeft derhalve een saldo op 31 December 1929 van f. 2 556.079.73. Gedurende het jaar 1929 werd in totaal f. 1.720 000— uitgezet en f. 1.810 000— af gelost Het bedrag op 1 Januari 1929 ad f 910.000uitgezet, verminderde hierdoor met f. 90.000en bedroeg dus op 31 De cember 1929 f. 820 000— Gedurende 1929 werd in hypotheken f 1.026 000— belegd, naar de Reserve over gebracht f. 149.000.em afgelost f. 447 862 50. zoodat het op 1 Januan 1929 in hypotheken belegde kapitaal ad f 3 831 200— vermeerderde m f. 429 137.50 en op 31 December 1929 f. 4.260.337 50 be droeg. Gedurende het boekjaar werden 122 bus jes meer afgegeven dan teruggebracht. Aan het eind van het boekjaar bedroeg het aan tal in bruikleen gegeven busjes 1326 Het daarmede bespaarde bedrag f. 40.461 08 Den lstcn Maart 1928 werd een afhaaf- dienst aan onze instelling in werking ge steld. Op dien dag begonnen met 305 aan geslotenen, was dit aantal op 31 December 1928 gestegen tot 905, op 31 December 1929 tot 1206. Het bedrag, dat op deze wijze in 1929 werd gespaard, bedroeg f 91 209 26 in 45746 posten Het bedrag der reserve ad f. 666.743.28 werd, hehalve niet de winst ad f. 29 817.37 op dit fonds, vermeerderd met de winst .ie het Hoofdkanitaaf ad f 174.436 sa rto taal f. 144 254 301. De reserve sluit dus nu met een saldo van f. 810.997.58. De rekening van het hoofdkapitaal sluit met een voordeelig saldo van f. 114.436.93. De rente, welke dit jaar gemiddeld van het hoofdkapitaal werd gemaakt, bedroeg 4.729 pero. In 1928 was dit 4.S0J percent. In de Decembervergadering werd beslo ten de rentevergoeding aan inleggers te brengen op 3.6 pCt. ingaande 1 Januari 1930. Het aantal inlegger» bedroeg 1 Januari 1929 17.403, 31 December 1929 18.336. Het bedrag der inlagen bedroeg over 1928 f. 4.579.242.69, over '29 f. 4.641.704.45, meer ingelegd f. 62.461.76. Het bedyag der terugbetalingen was over 1928 f 4.209 133.61, over '29 f. 4.571.935.55, jneer terugbetaald f. 362.801.91. AJs nieuwe inleggers werden ingeschre ven in 1928 2129, in 1929 2029, minder ÏOO. Gedurende het boekjaar 1928 was het aantal inlagen 29071, in 1929 29954, dus meeT 883. In den loop vam 't jaar F928 hadden 16887 terugbetalingen plaats, in 1929 19065, dus meer 2178 o Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het Comité voor Centralen WijkarbeiA der Ned Hervormde Gemeente, om de aan dacht van onze lezers le vestigen op de in dit blad voorkomende advertentip van ge noemd comité betreffende den Hildebrand- avond (de familie Stastok), welke gehouden zal worden op Donderdag 24 April a.s. in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. De netto-opbrengst is bestemd voor den philanthropischen arbeid in de wijken der samenwerkende wijkvereenicingen t w Re- hohoth Kerkelijke Wijk IV. Staalwijk, Fniêt, Irêne. Levendaal Bethesda en Phebe. Waar deze wijkvereenigineen ten behoeve van dien arbeid vele middelen noodig heb ben en mitodien den steun van velen behoe ven. moeien, om een netto-opbrengst te ver- kritven. alle nrovramma's worden verkocht. Aan de bezoekers dus de taak daarvoor te zorgen. o Kind door een vallenden kachel gewond. Waarschijnlijk door een hevigen rukwind werd gisteravond even buiten de gemeente Zaïtbomme! de woonwagen van Van Boxtel in een sloot geworpen Een begin van brand kon worden gebluscht De kachel viel op een kind. dat daardoor gewond werd. De verdere inzittenden, een vrouw en vier kleine kinderen konden door het intrappen der ruiten worden gered. Zij kregen lichte venrondingen. Hedennacht ontstond te Ben oden-Leeuwen brand in de klompenfabriek van de firma Van Ooyen. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat de geheele fabriek weldra in lich ter laaie stond De aan de achterzijde dei- fabriek gelegen landbouwerswoning van den landbouwer Van S. werd eveneens door het vuur aangetast, deze werd, evenals de fa briek een prooi der vlammen. Een aantal oude landbouwwerktuigen en de klompen machines werden totaal vernield. Enkele kalveren, varkens, honden en kippen kwa men in de vlammen om. Verzekering dekt de schade Do brandweer uit Beneden-Leeuwen die spoedig met een rr.otorspuit ter plaats*? was. kon weinig tegen de vuurzee uitrichten In de collegezaal van prof K. H. Bouman in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam zal Zaterdag 19 April de Ramaer" medaille worden uitgereikt aan dr II de Jong en dr. IJ C. Rümke. beide zenuwarts aldaar. Deze uitreiking heeft sinds 1920 om de vijf jaar plaats ter bekroning van die Neder landers die in dit tijdsverloop het beste wetenschappelijke werk hebbep verricht op hel gebied der psychiatrie en neurologie. Het „Algemeen Politieblad" bevat een circulaire van den minister vaD Justitie aan de procureurs-generaal, fungeerend di recteuren van politie, waarin wordt mede gedeeld, dat de minister van Binnenlaud- ache Zaken en Landbouw zijn tusschen- komst heeft ingeroepen, om, voor zooveel noodig. te bevorderen, dat ook voor de buitengewone gemeenteveldwachters (uiter aard ook de bezoldigde gemeenteveldwach ters) de in uitzioht gestelde belooningen, ondeT welke benaming ook (premie of an derszins). welke in uitzicht wrrdt gesteld voor het doen van eenige bekeuring we gens een henaa'd feit, uitdrukkelijk wor den afgeschaft. De minister verzoekt ook het boven staande in overweging te nemen en. voor zooveel noodig, ter zake het noodige te verrichten. Hedenmorgen is op de kust van Terschel ling het lijk gevonden van een mansper soon De sportkousen en het overhemd droe gen de letters 6R. Het lijk is ongeveer 1 85 lang. UIT NED. OOST-INDIE. MBDAN. 15 April (Anela). Zondagmorgen is tengevolge van een defect aan een distil leerketel brand uilgebroken op het fabrieks terrein van de Balaafsche Petroleum-Maat schappij te Pangkalan-Brandang. De brand kon met eigen middelen worden gebluscht. De schade is gering. BANDOENG, 15 April (Aneta). Dezer dagen zal de internationale telefoondienst een aanvang maken mot proefgesprekken met Zuid-Amerika vice versa. Do verbin ding zal tot stand worden gebracht via het Duitsche station Nauen. dat met twee zen ders en twee ontvangers Zuid-Amerika zal opvangen en doorgeven naar Nederlandsch- Indië en omgekeerd, zoodat kruisgesprekken mogelijk zullen zijn. De verbinding met Noord-A merika is in verband met de hooge kosten voorloopig opgegeven. AMSTERDAM, 16 April. Van een uitbrei- ding der affaire was nie-t veel te bemerken op de effectenbeurs. "De stemming evenwel was veel verbeterd en slechts hier en daar kwamen de noteeringen lager. De grootste belangstelling concentreerde zich wéér op de Mijnafdeelingen in Algera. Exploraties, die opnieuw een winst boekten. Boetons haalden het geleden verlies geheel in. Van de Industrieele fondsen kregen Alku's een verlies van enkele pCt op hun rekening. De Accoustiek-aandeelen liepen na prijs houdende opening iets op. Philips werden enkele punten hooger genoteerd. Margarine Un-ies verkeerden krachtig in herstel en kwamen boven 360. Oliewaarden waren stil. Koninklijke was bij de opening zoo goea als onveranderd, maar in het verdere ver- loop konden weer hoogere koersen worden bedongen. Rubber-aandeelen waren nagenoeg geheel verwaarloosd doch Tabakken waren wat drukker. De Sumatra soorten belandden op lager niveau in verband met hel passeeren van het divident der Arend9burg. Suikers lagen vast in de markt; de onver wacht vaste tendenz op de Ruw-sutker- markt zal hier aan niet vreemd zijn ge* wcest De Scheepvaart-afdeeling gaf eenige be weging in Oude en Nieuwe-vaarten te zien die in herstel verkeerden. De Amerikaan-* sche markt was stil. Prolongatie 2 3/4 pet. o WISSELKOERSEN. Engeland 12.09 3/16, Duitschland 59.85, Frankrijk 9.75. België 3472, Zwitserland 48.22, Oostenrijk 35.05, Denemarken 66.60, Zweden 66.90, Noorwegen 66.60, New York 2.48 11/16. HOCKEY. Een laudentournooi in Belgit. Onder voorzitterschap van den Fransch- man Frantz Reichel had te Parijs een be stuursvergadering plaats van de Interna- tionaler Hockey Federatie. In dc eerste plaats hield men zich bezig met eenige kwesties in verband met het aanslaande In ternationaal Olympisch Congres te Berlijn, Als afgevaardigden naar dit congres wer den aangewezen de heeren Frantz Reichel (Frankrijk). Liegois (België) en Reinberg (Duitschtand). Deze heeren ontvingen dc opdracht hel handhaven van het Olympisch hockey-tour- nooi te verdedigen en een afwijzende hou ding aan te nemen ten opzichte van de kwestie der vergoeding wegens loonderving. Op de internationale scheidsrechlerstijst werden geplaatst Lepètre (Frankrijk), Half- treu (Oostenrijk) en Detmar Wett (Duitoch- land). Aan Spanje werd dank gebracht voor da voortreffelijke organisatie van het Kerst- tournooi, terwijl België toestemming ver kreeg voor het organiseeren van een lan- dentournooi van 1118 Mei a.s. Aan dit tournooi zullen deelnemen Neder land, Frankrijk, Spanje, Belgis en Zwitser, land. LEIDEN. 16 April Ter veemarkt aange voerd: runderen 904. kalveren 214, schapen 330 Stieren 12 f. 120—390; kalf- en melk koeien 307 f. 220115 handel stroe!vare koeien 493 f. 180—320, handel matig; vette ossen en koeien 83 f 225470. schoon a. d, haak 62 ets. tot 100 ets. per K G., handel flauw, pinken 9; vette kalveren 8, schoon a, de haak. 105 ets tot 130 ets oer K G.nuch tere kalveren 236 f 714; vette schapen 250 f 28—50 weide schapen 80 f. 2036, handel vlug: lammeren 23, mestvarkens 386 f 2964 Londensrhe varken» 30 per K G. levend gewicht 5662 ets zouters 60, per K G levend gewicht 6968 et» handel ma tig; biggen 728 f. 1524: paarden 5 I 90— 195, ezels 4. hokken en geiten 6 f.710. Kaasmarkt. 16 April. Aangevoerd 30 par tijen kaas Besteed werd voor' le soort Goudscho Kaas per 50 KG van f. 3841: 2e soort f. 3437 le snort Leidsche Kaas f 38, 2e soort f 3034 Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 13 partijen, 422 stuks 3502 K G Goudsche kaas 26 partijen. Leidsche kaas 4 oarfijen AMRTFRDAM. 16 April Veemarkt Aan gevoprd '292 vette kalveren, le kw. f. 1 10 116 2e f. 0.76 1.10, 3e f. 0 «4—0.94 per K G levend gpwirht 134 nuchtere kalve ren t 8 12 p stuk 530 varkens, vteeieh- varkens 90 110 K G f 0 84 0 85: zware varkens f. 0.82-O 84; vette va: kens f. 0.78 0.81 p. KG. sl.gew. 8—1 j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3