U ZULT ZEKER SLAGEN J OF WEER 'Tlauwetüks klaar Overal Voet-afdrukken. JA,-DATONTSIERT VREESELUK JOHNSON'S GEPREPAREERDE. VLOEIBARE WAS IAMERIKA5 BEROEMDE SATUM-WAS! MANUFACTUREN CONFECTIEMAGAZIJN H. J. PLAN JE - KATWIJK-AAN-ZEE SENSAT10NEELE PRIJSVERLAGING IADDERVRIJE KOUSEN B. DE KONING PAS OP, JANTJE! UIT DE RIJNSTREEK. BEN „ICONOFONISCH" GESPREK. Door middel van een toestel, dat icono- foon genoemd wordt, hebben twee personen alhier in hun bureaux, die op een afstand van anderhalve mijl waren gescheiden, met elkander een telofonisch gesprek gevoerd, waarbij ieder van hen tegelijkertijd in staat was het portret van den ander te zien en de bewegingen waar te nemen, die zij onder het spreken maakten Het beeld was zeven bij vijf duim 'Amergroot. De reproductie van den klank zoowel als de weergave van het beeld was opmerkelijk. AARDBEVING. In heel Califomie en in westelijk Nevada zijn liclhte aardschokken gevoeld. Er zijn geen berichten van ernstige schade. Te Sacramento is een huis ingestort. Er zijn twee gewonden. 'N BESCHONKEN CHAUFFEUR. Gisteravond heelt een beschonken chauf feur, die te Bremen in razende vaart langs den weg reed, twee wielrijdsters overreden, van wie de een, de moeder, op slag dood was, terwijl de doch tor in stervenden toe stand werd opgenomen. De bestuurder is ge arresteerd; de beide andere inzittenden trachtten tevergeels ie ontvluchten. EEN INBRAAK IN EEN LEGERMUSEUM. Gisternacht heeft men te Weenen inge broken in het legermuseum, dat gelegen is op de bel-étage van het arsenaal en niet bewaakt wordt. De dieven zijn van de bin nenplaats af binnen gekomen. Men vermist o.a. twee vitrines met een honderdtal Ma ria Theresia-kruisen van den tijd van den bevrijdingsoorlog tot op den huidigen tijd. Voorts een groote verguld zilveren koker van het vleeschhouwersgilde uit den tijd van den vrijheidsoorlog, gevuld met duka ten. Augsburger kunstsmeedwerk uit de 17e eeuw, een zilveren hoefijzer van de Ghem- nitzer mijnwerkers, tal van gouden en zil veren dapperheidsmedailles en de twee sleutels van de vesting Venetië uit den tijd van de bestorming onder Radetzky in 1849, de vergulde stalen sleutel van de stad Mi laan, die Radetzky in 1818 keizer Frans Jozef had toegezonden, een gouden halske ten met diamanten kruis, door het Oosten- rijksChe leger aan prins Mansfeld geschon ken. Een merkwaardige bijzonderheid is. dat precies 10 jaar geloden. ook in den nacht van 9 op 10 April de maarschafkstaf van Radetzky, die keizer Frans Jozef en het leger hem geschonken hadden, uit hetzelfde museum gestolen werd. Tot dusver is men de daders nog niet op het spoor. ZITN EIGEN VADER VERDRONKEN. 'Naar uit Rheine gemeld wordt is een metselaar, zekere Heinrioh Puls, gisteravond bij de politie komen mededeelen, dat zijn vader in beschonken toestand in een bron gevallen en verdronken was. Later bleek echter, dat Puls zelf zijn vader in de bron geworpen had om hel gezin te bevrijden van den man. die in hooge mate aan den drank verslaafd was. VLIEGTUIG GEVALLEN. Te Eastchureh ie een militair vliegtuig neergestort. De beide inzittenden werden gedood. De machine kwam dicht bij een groep spelende kinderen terecht. Dit is nu al hot derde ongeluk van dien aard, dat deze week in Engeland gebeurt. RECLAME. /*\AAR...., EIGEN SCHULD! gleft r .fel. ev piVOOP ftLlC S00BTt.fi VLOEREN EN MEUBELS) GRATIS ttn ISDN'S BOtNJe S.C.JOhNSQNS,SON {AggfigjjS» j holland kantoor OEN HAAS JACOB H0PSTBAAT31 7906 LISSE. GEMEENTERAAD. Uitbreiding Rijksbloembollenschool - Sohool- arisendienst - Geldieeningen. Voorzitter: Burgemeester Eenbuis. Na de opening wordt de gebedsformule voorgelezen door weth. Tromp. De notulen worden met een kleine opmer king goedgekeurd. Daarna wordt de agenda afgehandeld. De heer P. F. Scheepmaker heeft een naar alle eieohen das tjfds ingerichte zie- kenauto irw exploitatie gebracht en vraagt nu ran de gemeente een jaarljjksche „ub. sidie onder de volgende voorwaarden: 1. Jaarlijks wordt een volledige exploi. talie-rekening van de ziekenauto overge legd, aan ae hand waarvan de subsidie voor het volgend jaar wordt vastgesteld. 2. Alle aekenvervoar, waarvan de kos ten direct of indirect ten laste der ge meente komen, geschiedt gratis. 3. Het ziekenvervoer ten laste van kerkelijke armbesturen, ziekenkassen of dergelijke instellingen, zoowel naar Haar lem als Leiden, geschiedt tegen een tariel van f. 10,—. Eg de bespreking komt naar voren dat sommigen liever voor eenige jaren een vast bedrag willen geven. Men besloot ech ter de 3 genoemde punten te aanvaarden en voor 1930 f. 250 subsidie te verleen en. Cp een desbetreffende vraag van den heer C .Schrama, wordt als meening van B. en W. kenbaar gemaakt dat, wanneer een ander ook een ziekenauto aanschaft, deze dan geen subsidie za! genieten, ge zien de getroffen regelingen met Scheep maker. De heer P. J. v. d. Hulst wordt eigenaar van het eilandje „Akerboom" tegen 30 et per M2. Een jaagpad van 3 meter blijft eigendom van de gemeente. Aan dezelfde persoon wordt een strook grond langs dj haven verhuurd tegen een huurprijs ran 81,75 per jaar, met recht van koop. Aan het Rijk worden enkele in den Rijks- weg vooruitstekende gedeelten verkocht. Tevens had overdracht plaats van pan den, in verband met den Loo ster weg na bij het Reigersbosch. Aan de Uso'.ub was reeds een gemeente- terrein verhuurd, doch nog niet bij Raads besluit officieel vastgelegd. Daarom vol staan we met deze mededeeling. B. en W. stellen voor het maximum aan tel vergunningen voor den verkoop van sterken drank te handhaven en wel op 10 Voor uitbreiding der Rijksbloembollen- school wordt besloten tot bouw van eon bloembollenschuur met broeikas. Thans komt in behandeling oen voorstel om Ln samenwerking met omliggende ge meenten te komen tot instelling van een schoolartsenrlienst. Nagenoeg alle raadsleden zijn er in bc. pnsel voor. De heer J. P. Sogers ver klaarde er zich in principe tegen. Moet het echter toch zoover komen, dan acht hij het noodig dat dit dan goed ter hand ge nomen wordt. Hij heeft berekend, dat bij aanneming van deze concept-regeling voor ieder kind zoo weinig lijd beschikbaar zal zijn, dat van ec-n goed medisch toezicht absoluut geen 3prake kan zjjn. Daarom fs hij er nu heelemaal sterk tegen. Deze fdtoolartsendienst zal f.9000 kosten, doch in de practijk zal dit volgens zijn meening f. 30.000 worden. De burgemeester was aanvankelijk ook var. oordeel, dat de kostenberekening veel te laag was, doch de gegevens zijn inge wonnen bij een schoolarts .die een zelfde district van omvaDg bedient De bewaar- scholen en het personeel van alle scholen zullen ook onder toezioht van den school arts staan. Bg stemming wordt dit voorstel van B. en \V. aangenomen. Tegen stemden de hee. ren Tromp en Segers. De Woningtouwvereeniging „Volkstol.", krijgt toezegging voor een voorschot lot ac-n bouw van 36 woningen, waarvoor een geldltemng wordt aangegaan van f. 120.000 Een ge'.dleening zal worden aangegaan van ten hoogste f. 200.000. De volgende wegen zullen daarvoor gemoderniseerd wor den; a. de Vuursteeg te verbroeden en te bestraten en daarlangs trottoirs aan te leg gen, b. de Spekkelaan en Loos ter.veg te \erbreeden en te bestraten; c. de Zwarte- laan te bitnmeeren; d. de Esscheniaan.de Achterweg en de Catharynelaan te ver broeden en van een Termoe-wegdek te voorzien; e. eon gedeelte nieuwe straat aan te leggen; te noemen Nassaustraat en Princesses traat. De heer A. Th. v. ICesteren wil ook do Akerwaardorlaan vernieuwen. Weth. Tromp zegt, dat deze «ai vol gend jaar verbeterd wordt. Men hoopt met Juni klaar te zijn met den wegenbouw. Uit de besprekingen bij de rondvraag kwam de bloembollendrukte naar voren. Het politiecorps zal versterking ontvan gen. De heer A. H. Schrama vindt, dat er te weinig poütie-toezicht is op de balda digheid der jeugd en noemt enkele feiten. Verder kwam er niet veel belangrijks naar voren. De voorzatter sloot de verga dering. KATWIJK-AAN-ZEE. Jaarvergadering „V. V. V." In „Casa Cara" had gisteravond onder presidium van mr. dr. J. van Hettinga Tromp, de jaarvergadering plaats van de vereeniging tot bevordering ran net vreem delingenverkeer. Er was meer animo dan verleden jaar. Waren er toen slechts on geveer een dozijn belangstellenden opge komen, thans was dit aantal verdrievoudigd. De voorzitter herdacht in zjjn openings woord het groote vreemdelingenbezoek van verleden jaar en hoe de aanwezigheid van H.K.H. Frinses Juliana daartoe heeft me degewerkt Verder behandelde hij meerftl- E^J NOORDEINDE 6 - TELEF. No, 221 - POSTREKENING 129307. Voor een PAK voor Uw Jongen, want wij hebben in Jongenspakken een geweldige sorteering, voor prijzen, zoo laag, dat U ons bij al Uw kennissen zult aanbevelen. - Prima Jongenspakken, 10 jaar, f. 6.90 en dan geheel gevoerd. - Pracht Jongenscostuum, met of zonder rijbroek, leeftijd 12 jaar, f. 10.50, zware wollen stof. - Prima Heeren- costuum vanaf f. 15.- Fijn blauw serge costuum f. 24.50. Zoekt U iets in een heel fijn cosiuum? Vraagt dan ons veel geprezen HER MA COSTUUM Dit Costnum verkoopen wij onder VOLLE GARANTIE en mnnt nit door schitterenden PASVORM prima binnenvoering en solide KLEERMASERSBEWERKING. 7868 BELEEFD AANBEVELEND. Vraagt zichtzending. Alle verandering vakkundig en gratis. gem&ene zaken. Ten slotte deelde hq me- de wegens drukke werkzaamheden als voorzatter der vereeniging te moeten be danken. Vervolgens brachten secretaris en penningmeester hun jaar versagen uit, die met een woord van dank namens de verga dering door den voorzitter werden be loond. Als leden der kascommissie werden aangewezen de heeren Moojekind en lie geman. Bq de verkiezing van bestuursleden zijn de heeren Cleveringa en Eikelenboom her kozen en de heer Moojekind gekozen. Als naar gewoonte is besloten dit jaar een avondfeest te organiseer en. Ook wil men trachten enkele voordrachten-avonden te houden. Officieus werd mededeeling gedaan van het feit dat de H.T.M. (Gele tram) gedu rende het badseizoen een autobuadienst Noordwqk-Katwjjk-Wassenaar-Den Haag zal invoeren. (Zie elders). Na rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wjjze gesloten. NOORDWIJK. Vergadering Oranje-Vereeniging. In Hotel Royal had een vergadering der Oranjevereeniging plaats. Te ongeveer 8.30 nur opende de voorzitter de heer H. A. Mathot de vergadering en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Spr. hoopt dat do besprekingen een aangename toon zullen hebbeD en van dien aard vrucht baar zullen zijn. De secretaris wordt hier na in do gelegenheid gesteld de notuleu der vorige vergadering te lezen. Deze wor den onder dankzegging ongewijzigd goed gekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen Door den voorzitter wordt medegedeeld dat de heer F H. van Spanje zijn benoe ming tot secretaris heeft aangenomen. Hij roemt het vele wat de heer v. Spanje steeds voor de O. V. heeft gedaan. (Instem, ming der vergadering). Vervolgens deelde de voorzitter mede dat de O. V. zich had aangesloten bij de nieuw opgerichte fede ratie van Oranje en Wilhelmina-vereeni- gingen kring LeideD en omstreken. Eenige opmerkingen van de heeren L .v. d. Meer en H. Medemblik hadden tot gevolg dat door den voorzitter een duidelijke uiteen zetting van het doel deT federatie werd gegeven. Hetgeen hierop neerkomt dat zonder financieele offers de belangen der O. V. beter kunnen worden behartigd met vermoedelijk beter financieele resultaten. Nadat door den he,r P.v.d. Voort was ge vraagd ook de O. V. te Noord wijk aan Zee te verzoeken zicb hiorbij aan te sluiten, kon de vergadering er zich mede vereeni gen. Alsdan komt aan de orde punt 4. Be sproking te houden Oranjefeesten. Id be ginsel wordt door de vergadering besloten op 2, 3 en 4 Sept. feeöt te vieren, daar de verjaardag van H. M. de Koningin op Zon dag valt en Maandag voor de zakenmen- schon om feest- te vieTen bezwaarlijk valt. Het bestuursvoorstel luidde evenals het vorig jaar: den eersten dag de feestelijk heden te openen met een étalagewedstrijd en concert, en de twee volgende dagen te houden een kinderoptocht waaraan verbeu- den Lractatie; bij genoegzame deelname een bloemencorso voor alle voortbewegende voertuigen en diverse volksspelen. Te trach ten weder een feestterrein te exploiteeren tot dekking dei kosten. De heer Bouwknecht zag liever de ver makelijkheden in her dorp geplaatst op een feestterrein, hij vindt het aardiger het feest in het dorp te vieren. Het dorp waar do volksspelen niet plaats hebben is een saaie boel. Hij vraagt of het niet zou gaaD hot hier heen te 6turen. De voorzitter wijst op do verkeersmoeilijkheden op gemeente grond. We zoudeo dan toch de vermake lijkheden op particulier terrein moeten plaatsen, hetgeen een zeer groot bezwaar is, eenvoudig daar hiervoor de gelegenheid ontbreekt. Ook bepleit hij feestterrein in verband met de meerdere inkomsten. Dc heer A. v. Went vraagt of de door de O. V. voor de étalagewedstrijd beschikbaar gestelde beker, is een wisselbeker of een gewone beker De voorzitter zegt een ge wone beker en geen wisselbeker. De heer Verkade wil het te geven con cert op den eersten feestdag door een der plaatselijke korpsen laten geven. De heer v Oosten wil dit liever niet De leden de»* plaatselijke muziekkorpsen zijn toch de beide andere dagen gebonden, hij vindt het beter, dat zij den eersteD dag ook feest kunnen vieren De voorzitter kan zicb be grijpen het voorstel van deD heer Verkadc, zulks naar aanleiding van het financieele voordeel wat er aan is verbonden. De heer J. v. d. Haak stelt voor den eersten dag des avonds een Harmonicaconcert te geven, bij noemt een paar vereenigmgen te Lei den en Zandvoort. De heer Kouwenhove» beveelt gevelversiering aan en hiervoor prijzen beschikbaar te stellen. De heer H. Medenblik bespreekt de kindertractatie. Hij geeft het bestuur in overweging den kinderen eens iets anders te geven. Ue heer P. v. d. Voort stelt voor prijzen be schikbaar te stellen voor costuumms of ver siering in den kinderoptocht en de hoofden der scholen te verzoeken dit bij de kinde ren aan te moedigen. De heer P. Krol be spreekt een concert van een mannenkoor in plaats van een gemengd koor, b.v. onder leiding van den heer Pclman. Bezwaren worden aangevoerd in verband met de hooge auteursrechten. Hetgeen nog wordt toegelicht door den heer Kouwenhoven ai oud-voorzitter van „Advendo". Dc heer Krol is van meening, dat er nog zoovele stukken zijn waar geen auteursrecht voor behoeft te worden betaald. De heer J. de Groot zou gaarne het nummer touwtrekken bij de volksspelen zien ingelascht en dit zooals dit verleden jaar. te Sassenheim plaats gehad te doen. B.v. van iedere werk gever of firma een viertal personen met elkander te laten kampen. De heer v. Oos ten vraagt of naar het te leveren drukwerk zal worden ingeschreven, zoo ja of dan de heer Dekker ook in de gelegenheid kan worden gesteld in te schrijven. Daar de heer Dekker in Noordwijk geen drukkerij heeft, zal dit moeilijkheden opleveren, waarop de heer Var Spanje voorstelt het op te dragen drukwerk onder de beide plaatselijke, drukkerijen te verdeelen, wat wordt aangenomen. De heer Zantenbier wil de ouden van dagen, die do feesten niet kunnen medemaken ook wat geven en stelt voor te trachten de beide plaatselijk© voetbalvereenigingen S. J. O. en Norvicus een wedstrijd te laten houden en de op brengst der entrées voor deze ouden te besf&den, Ten slotte is men van meening dit aan het particulier initiatief over te laten. Dc voorzitter hoopt dat het batig saldo dit. jaar van dien aard zal zijn, dat de O. V. evenals het vorig jaar, voor een genoege- lijken dag aan de ouden van dagen iets zal kunnen bijdragon. Tenslotte wordt het bestuursvoorstel in zake de feestviering aangenomen en zal het bestuur met de naar voren gebrachte wenschen der leden zooveel mogelijk reke ning houdp-i. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Went naar de voor iedere post op de begrooting uitgetrokken bedragen. De vergadering is vaD meening dit aan het bestuur over te laten De heer Vlieg bespreekt propaganda, voor het werven van leden, hij vindt dat het aantal leden best verdubbeld kan wor den. Thaüs niemand meer het woord ver langende. sloot de voorzitter onder dank zegging voor de opkomst deze zeer geani meerde vergadering, waarna een gratis verloting plaats had, waarvoor een' 12-tal pracfijfege prijsjes waren aangekocht. OEGSTGEEST. Onze plaatsgenoot de heer J. Ver schoor, is benoemd tot tijdelijk adj.accoun tant der dir. bel. te Almelo. WASSENAAR. Op den Rijksstraatweg is een groote hond het slachtoffer geworden van «jen aanrijding door een auto. Het cadaver is van gemeentewege verwijderd. Op de Bloemententoonstelling te Utrecht verwierf de medaille van H. M. de Koningin-Moeder „Alpina" alhier. De Stcrt No 71, bevat de statuten van de N.V Exploitatie-Maatschappii Groot-Per&ijn, alhier. RECLAME. DENK AAN DE: Onzer onverwoestbaar sterke Deze kosten thans slechts i.37, 1.17, 98, 79 ct. per paar kwaliteiten buiten ons niet ver krijgbaar, bij drie paar steeds r procent korting. Haail-straat hoek Donkerstee, 2-4-6 Vlak bij de Wassenaarsche Slag is s gezellig klein biuten-cafeetje waar heel menechen, die aan het „stille strand" ,i de zon en de zee gaan genieten, even kom uitblazen. De groote attractie van d cafeetje is de roetschbaan, die daar in di tuin is. Je klimt een soort miniatuur-uitkij torentje op en als je boven bent. sta je een klein balkonnetje, waar hoog boven hoofd 'n soort rekstok is. Als je aan die re stok gaat hangen en iemand geeft je e zetje, dan kun je langs een draad naar b neden glijden, een heel eind ver. Verleden jaar kwam op een warmi zomer-Zondag een puffend stel Rotterdam mers bij het buitencafeetje aan. Ze haddi een heel eind getippeld, dat kon je aan all zien. Pa had zijn jasje uitgedaan en lii zonder boord in zijn overhemmetje, ma ondanks dit feit parelden de zweetdropp. tjes op zijn vuurrood gezicht en had hij en last van zijn fonkel-nieuwe krakende brui; schoenen Ma zeulde behalve een karbii die volgeladen was met alle mogelijke soo ten eet- en drinkwaren, met zwempakki en met een hangmat, nog een klein joch van een jaar of twee, drie, dat zich drei zend liet voorttrekken. De stoet werd g completeerd door een klein, dik meisje vi een jaar of elf en door Jantje, een bijdehat jongetje van ongeveer denzelfden leeftij Hij was blijkbaar hetzelfde Jantje, waarva meester op school altijd zoo'n last heeft waarvan al heel wat moppen in omlot zijn. Jantje was ook nu weer lastig: Eer priemde hij met zijn klein maar puntig wai delstokje een deftige Hagenaar, die van h: zonnetje lag te genieten, bijna in zijn oogr on daarna trapte hij op de ver vooruilgi stoken turftrappers van een omvangrijke m: Wat hem heel wat nijdige blikken bezorgd Maar eindelijk zat dan toch onze Rotte: damsche familie rustig op haar gemak ondi een groote parasol le genieten van de we verdiende rust, de broodjes met kaas en c kogelfleschjes. Jantje had echter niet veel rust in ht onderste gedeelte van z'n rug. Hij had i een paar keeren met begeerige blikken nas de roetschbaan gekeken, waarvoor als a tijd veel belangstelling was en had gi vraagd, of hij ook eens op dat ding moch Maar Pa had hem afgesnauwd en nee ge zejrd. Toen de familie na de lunch zoo'n beetj was ingedommeld, zag Janlje kans om I ontsnappen en de roetschbaan te bestijge: met iets triomphantelijke in z'n blik, da aan Lindbergh of aan 'n ander groot ma: deed denken. Nu zou hij lodh eindelijk ooi eens op die roetschbaan. Maar juist op he oogenblik. dat Jantje in sierlijke glijvluoi naar beneden wilde zeilen, ontwaakte M en riep met een krijschstem: „Pas o Jantjel Niet doen; je hebt een ruize ga in je broekie!" En Jantje, beschaamd, of hij op eer groote zonde betrapt was, kwam weer stj aan het tafeltje zitten. ALPHEN. Aon de gevolgen overleden. Het negenjarig zoontje van den heer Van de B. alhier, dat drie weken geleden langs den Peterweg door een auto werf aangereden is zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen, gisteren in het Acaae- misch Ziekenhuis te Leiden overleden. WOUBRUGGE. Door mist misleid. Misleid door den zwaren mist voer J» gezagvoerder van de motorboot „Cito 1", komende van Braasemerme-r nabij den no et van het Fnddegat, op den tuin van den hoer E. aldaar. De boot drong met de scherpe voorsteven ongeveer 2 meter in den tuil waardoor een gedeelte van het gewas m het meer terecht kwam. Getracnt zal wor den de schade onderling te regelen. Vee-keuring. Gedurende het eerste kwartaal 1930 wer. den de vo.gende slachtdieren ter keuring aangeboden; a. gewone slachtingen: 7 run deren, 2 graska.veren, 38 varkens; b. in nood gedoide en geetorven dieren: 4 run deren, 2 gra,kalveren, 21 nuchtere kal- veren, 6 varkens, 8 schapen. Van deze laatste rubriek werden voorwaardelijk goedgekeurd: 2 runderen, 14 nuchtere kal veren, 3 varkens, 5 sohapen, terwjjl wer den afgekeurd: 2 runderen, 2 graska.ve ren, 7 nuchtere kalveren, 3 varkens en 3 schapen. Tubercu.ose werd aangeirolienbj 4 runderen en 5 varkens. Burgerlijke Stand. Geboren; Krijntje, d.v. J. Kinke' en B. Ederv&en. Ondertrouwd: A. van der Pouw Kraaa en M. van der Klauw H. van Doorn en A. Heil J. Oudshoorn en M. J. de Bruin. Overleden: Comeli3 Baak 77 j. 8017 Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154. Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6