AGENDA. VSSSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. Londensch Aanteekenboek. U behoeft niet te zoeken! Haarlemmerstraat 143 1 BEDEN: Groephuis C. J. M. V. (Lammermarkt) Fancy Fair 710 n.m. Stadszaal (groote zaal)30stc concert Leidsche Kunstkring voor Alien. Ut-rechtsch Sted. Orkest. 8 uur nam. Wjjkgebouw Langestraat 6769: Ten toonstellingen van teekeningen; 89.30 u. nam. Oegstgeest. Ledenvergadering Zieken ver. pleging, „Witte Huia"; 8 nor s.m. Zaterdag. Groephuis C. J. M. V. (Lammermarkt): fancy Fair. 36, 710 n.m. Vrge Evang. Gemeenschap, Middelstegr. Samenkomst 8.30 uur nam. Maison Bruyns (Rapenburg 8): Buiteng. verg. van Aandeolh. N.V. Wermnk's Beton- Mij, 2 uur nam. Schouwburg: .Lrtteris Sacrum". „Daar liegen we ons uiil". 8.15 n.m. Wqkgebouw Langestraat 67—69: Ten toonstelling van teekeningen: 2.30—5 en 7 9.30 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2 Geopend in November, L)e- ctmber. Januari eD Februari vaD 10S u.; in Maart, April en Mei van 104 uur; in Juni, Juli. Augustus en September van 105 uur. in October van 10—4 uur Zon dags ranal halfééu Entrêe Zondags koste loos Maandags 0 25. overige dagen f 0 10 Rijksmneeam van Oodheden Rapenburg 28 I Dec1 Febr van 103 uur, 1 Febr lot 1 April van 104 uur. 1 April—1 Oct. van 106 uur. I Oct.—1 Dec van 10—4 uur Zondags van 14 uur Entrée Maan dags f 0 25 overige dagen f 0 10 Geolooisch Hinsralogiscb Museum, Garen- markt lederen dag van 9—12 en van 1 304 uur Zondagen gesloten Kosteloos. Ethnographisch Musenm, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18 Op werkdagen van 10—4 uur Entree Maandags f 0 25-, overige dagen t 0 10 Rljksmnsenm v. Nat. Historie, v d. Werff- park Werkdagen 830—12: 1.305 Zater dags 8 30—12 Kosteloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Tijdelijk gesloten Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks van 912 30 en 26 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73 Alle werkdageD van I April— 30 Sept 96 uur; J October31 Maart 94 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10—4 Uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur „Trianon Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags (amiliematinée. „City theater" Haarlemmerstr Bioscoop voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 lot en met Zondag 13 April a s waargenomen door de apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9. Tele foon 807 LEIDSCHE C.T.M.V.- PADVINDERS Fancy-Fair in bet groephuis. Groep twee van de N. P. V., de Leid9chs C. J. M. V. padvinders hebben in hun groep huis aan de Lammermarkt een (ancy-lair georganiseerd om hun kas. die er niet al e rooskleurig voorstaat, wat bij te vullen In de kamers van bet clubhuis zijn verschil lende stands ingericht, waar een groot aan tal artikelen ten verkoop wordt aangeboden. Vele van deze artikelen zijn door de pad vinders zelf gemaakt en er is inderdaad zeer verdienstelijk werk bij De belangstel lenden in het werk der padvinderij zullen ongetwijfeld allen bij een bezoek aan de fancy-tair wet iets van hun gading kunnen vinden. Verschillende attraclies. voorts een theeschenkerij en muziek Zorgen voor de noodige afwisseling. We kunnen een be zoek van harte aanbevelen. Het is er knns en gezellig. Gisteravond is de fancy-lair officieel ge opend met eenig ceremonieel De voorzitter van de groep de heer L. Questroo sprak hierbij een kort gebed uit en hield een korie toespraak Zou al die drukdoenerij de avond in de Stadsgehoorzaal en nu weer dit de moeite waard zijn vroeg spr. zich af cn on middellijk antwoordde hij: Ja, zeker. Immers de geheele padvinderij is de moeite waard Wat wil zij anders dan de jonge menschen doen volgen het spoor vau den grooten Padvinder Jezus Christus Ver hindert de jongeren niet tol Mij te komett, heelt Hij gezegd. Dat wil zeggen: neem alle hindernissen voor hen weg. Ook in deze fancy-fair i9 daartoe gelegenheid, omdat hier de financieeie hindernissen kunnen worden weggenomen. Daarna sprak de groepsleider S. Bakhuy- zen een kort woord, waarin hij wees op het feil dal veel van de artikelen door de pad vinders zelf zijn gemaakt, terwijl hij de na- latigen daarin hun plicht onder de oogen bracht. Spr. bracht voorts dank aan mej Zaal en den heer Smit en vcorts aan alten die bijgedragen hebhen in hel totstand komen van deze tanfy-fair Met zijn beste wenschen voor hel welslagen ervan besloot spr. Hiermede was de opening verricht. De padvinders gingen naar hun posten; de verkoop nam een aanvang. zde DIETSCH ACADEMISCHE LEERGANG. Op een stuk land nabij de Gevangen- laan is gisteravond een hoop afval in brand geraakt De gerequireerde motorspuit behoelde evenwel geen dienst te doen In het pand Haarlemmerstraat 137. waar vroeger het heeren- en kinderkleeding- magazijn van de firma H. Holswiider (opge richt in 1845) was gevestigd, opent heden avond de Hollandsche Kleeding Industrie, kortweg H. K. 1. geheolon. een soortgelijke zaak. Deze firma legt zich in het bijzonder toe op betergemaakte heerenktecding doch ook in stoffen voor kleeding naar maat is zij zeer ruim gesorteerd. Wij hopen voor haar, dat haar systeem „goede kleeding voor weinig geld" ook hier ter stede opgang zal maken. Do Stcrt. no. 71. bevat de statuten van de N.V. Leidsche Handelsvereniging, alhier. 1JMUIDKN, 11 April. VISCHPRIIZEN. Tarbot per K G. f. 2.60—2.*10. longen per K.G. f. 2.85—2.40. Zetschol per kist vau 50 K.G. f. 21.50—18. Kleine Schol f. 18.50— 2.40. Bot f. 4.60—0.60 Schar f. 152. Rog- geD p. 20 stuks f. 2826. Vleeten per stus f 3.10 Bieterman cn Poontjes per kist van 60 K.G. f 12 Middel Sohelv. f. S4. Klein- nnddel Sohelv. f. 2423.50. Kleine Schelv. f 25—12. Gullen f. 13. Lengen per stuk f. 1.481 Heilbot p. K.G. f. 2—1.85. Wij ting pei kist van 60 K.G. f. 11.50 5.7o. Koolvisch p. stuk f. 0.90—0.20. Makreel p kist van 50 K.G C. 14—11.50. Aangekomen 2 stoomtrawlersIJ 151, met f 1225; SD 1-41, met f.5500; 2 Beugers: VL 216, met f. 1730; VL 172, met f. 1501; 1 sleepboot trawler: ZK- 85, met f.633 en 9 loggers SCH 98, met f. 775; SCH 3, met f 923; SCH 250. met f 777; SCH 159. met f 539; SCH 340, met f.878; KW 32, met f 895: KW 47, met f.865; KW 20, met f. 585; KW 135, met f. 807 besomming. Na den Senaat heeft nu ook de Kamer bel Youngplan aangenomen met 1431 stem eu 9 onthoudingen. DUITSCHLAND. Nog altijd onzekerheid. «In den Rijksdag heeft de soc. dcm. tractie opnieuw scherp stelling genomen tegen het kabinet Bruning. De woordvoerder Kiel zeide dat van een leiding van dit Kabinet geei. sprake kan zijn, aangezien dit Kabinet zi-h laat leiden en wel door Hugenberg. Nimmer is een regeering zwakker en betreurenswaar diger geweest. Het compromis tot dekking van het tekort beschouwde spreker als een onmogelijk prutswerk Van grondslagen ecner vastgestelde financieeie politiek is in dil compromis niets te bemerken. Spreker hekelde daarna het feit dat in de taaiste weken herhaaldelijk misbruik is gemaakt van den persoon van den Rijkspresident ei. wel voornamelijk door de agrariërs De so- ciaaJ-democralie kondigde spr voorts aan, zal voorstellen op de belasting op het in komen van alle die meer dan 8000 mark per jaar verdienen een toeslag van 10 pCt. te heffen Spreker kwam tot de conclusie, dat een algemeene stijging van de meest nood zakelijke levensmiddelen hel gevolg zal zijn van de finantieele politiek der regeering en der regepringspartijen In verband mei den nog steeds tamelijk onzekeren politieken toestand kon het se nioren-convent van den rijksdag inzake het program der volgende zittingen gisteren nog geen definitieve beslissingen nemen EchteT bestaat het voornemen om de tweede en derde lezing van de financieele- en belasting-ontwerpen nog vóór het einde dezer week af te handelen De periode tus- schen Maandag en Woensdag volgende week zal waarschijnlijk voldoende zijn om de beraadslagingen over de agrarische voor stellen in tweede en derde lezing te be ëindigen Daarna zal de rijksdag met Paaschreecs gaan om dan op 2 Mei weder hijeen te ko men. wanneer de begrootingsdebatlen be ginnen. Dit allemaal, wanneer het lukt om na- j derhand de finantieele wetten een meerder heid vinden, hetgeen nog altijd allarminst zeker is. De Duitsche Volkspartij b.v. staat altijd nog afzijdig en ook de steun dei Duitsch-nationalen is niet zeker! ENGELAND. De actie van Gandhi. De politie heeft gistermiddag te Bombay eindelijk energieke maatregelen genomen. Een groote macht van ruim 300 agenten om singelde het gebouw van het Congres en verschafte zich daarna met geweld toegang. Ahmed Ali, die zich „secretaris van de na tionale militie" noemt, werd gevangen ge nomen na eenigen tegenstand van zijn aan hangers. waarbij drie personen ernstig en een tiental minder ernstig gewond werden. De politie heeft al het aanwezige zout ver nietigd en de potten en verdere ingrediënten voor de bereiding in beslag genomen. Te Bombay zijn diverse hoofddeksels van buitenl. stof vervaardigd, verbrand. Gandhi zelf laat men nog steeds met rustl Sen Gupta, de burgemeester van Calcutta., heeft bekend gemaakt, dat hij Zondag in de straten der hoofdstad zout te koop zal bie den, dat op onwettige wijze is gewonnen. Eemge honderden studenten hebben zich onmiddellijk aangeboden zijn voorbeeld le volgen. o ZWEDEN. De overbrenging van de koningin. Hel stoffelijk overschot van koningin Victoria is gisteren per trein to Swinemünde gearriveerd cn daar aan boord gebracht van bet slagschip „Drottning Viktoria", dat ge ëscorteerd door eenige andere oorlogssche pen weldra zee koo9 naar Zweden ITALIË. De actie in Tripoli*. De Hahaansche troepen hebben de plaats Tumrno ten Zuiden van Tripolis bezet, die niet tol Italiaansch gebied behoort, terwijl aan gene zijde dezer plaats zoowel Italië ais Frankrijk eigendomsrechten doen gelden. De Zuidgrens van Tripolis is tot nu toe niet precies vastgesteld, ofschoon er her haaldelijk over onderhandeld is. Daardoor krijgt de bezetting van Tummo een bijzon dere beteekenis. TSJECHO-SLOWAKIJE. Het vonnis tegen Tnka bevestigd. Het gerechtshof te Bratislava heeft bet vonnis tegen Tuka bevestigd, waarbij deze wegens militaire soionnage en in gevaar brenging der Tsjechisch-Slowakische repu bliek veroordeeld werd tot 15 jaar gevan genisstraf. Eveneens werd bekrachtigd het vonni3 tegen Snackzy, die terzake van hetzelfde misdrijf tot vijf jaar gevangenisstraf werd verooideeld. (Van onzen Londenschen Correspondent.) RADIO EN VOETBAL. 5 April 1930. Er is ,een „affaire" gaande tusschen de Britscbe Broadcasting Corporation en den Britsehen Voetbalbond. Ze wordt behandeld met de plechtigheid wisseling van nola's er in begrepen van een diplomatiek ge schil. De heeren moeten onder den invloea zijn gekomen van de lectuur over de vlootconferentie. De B B. C. wenscht de radio-luisteraars straks te vergasten op een mondeling verslag of een loopend commen. laar" over den eindwedstrijd om den voet balbeker. De voetbalbond wil dat de B B C. hem voor dit voorrecht zal betalen. Waarop de B B C heeft te kennen gegeven dal dit een onredelijke eisch is, dat zij in deze zaak in dezelfde positie verkeert als de pers, die niet alleen niet behoeft te betalen voor de gelegenheid, van den wedstrijd een versjag te maken, maar die zelfs de noodige (acil- teiten krijgt om haar werk zoo goed mogelijk te kunnen uitvoeren Dit argument maakte geen indruk op het bestuur van den voet balbond De BBC. die toch zoo verlangend was haar klanten met het oor le doen mee leven met den grooten strijd, maar die tevens wilde blijven strijden voor het be ginsel dat zij evenveel recht heeft op koste- looze faciliteiten als de pers, bood daarop aan dat zij 100 pd st zou betalen, niet echter voor de ka9 van den penningmeester van den voetbalbond maar voor die van een of andere instelling van liefdadigheid Op die wijze wenschte de Radio-onderneming te betoogen dat liet wat haar betrof niet ging om de knikkers maar om het spel. Dit compromis vond al weer geen goed ont haal bij de voetbal-heeren, die antwoordden dat zij van niemand instructies aanvaardden over de manier waarop het geld zou wor den besteed. Toen werd de B B C boos en schreel nota's met leslijke verwijten aan den voetbalbond die klaarblijkelijk meer be lang stelde in eigen „commercieel gewin' dan in de popularisatie van de voetbalsport en de verlangens van het groote publiek Bij zulk een houding verbaasde het de BBC. niet dat het andere voetbalspel waar ook de handen bij te pas komen meer en meer aan populariteit won ten koste van het srhop-spel: dat „rugger" (rugby football) bloeide en dat „soccer" (association football) begon te kwijnen Dat vond de voetbalbond zoo ongepast dat hij onmiddellijk daarop den volke ver kondigde dal de onderhandelingen waren af. gebroken en dat ze eerst wepr voor hervat ting ..vatbaar' zouden zijn indien de BBC. haar hatelijkheden introk, onvoorwaardelijk. RECLAME. U behoeft niet te zoeken als U een goed costuum wilt hebbenKreymborg-coupe voldoet Immers aan al uwe wenschen. Zie maar eens wat een fijne sntt en welk een pasvorm er zit in dit Kreymborg-costuum. Is dat niet iets bijzonders! Zóó vlot, zóó chic kleedt Kreymborg-coupe ook U. Gemaakte Co.tuume f 13.90 tot f 75.- Costtrams naar maat f68-toe f145- 7940 i Het is duidelijk dat men zooals het in de moderne diplomatie heet een nieuwe „formule" zal moeten vinden. De openbare mcening zal beide lichamen onredelijk en schuldig verklaren indien een oplossing van het probleem niet wordt gevonden. Er zijn eenige jaarlijksche sportgebeurtenissen in Engeland waarvoor de belangstelling nagenoeg algemeen 19; de „boat-r^ce" b.v. en de „Derby" van de paarden, en de eindstrijd om den voetbalbeker Nationaal belang, traditie en sentiment gebieden dus dat de moderne middelen, als radio, die deze belangstelling kunnen bevredigen, zul len worden aangewend. Daarom roept de stem des volks luide moeten de tweê twistende organisaties overeenkomen on- waardeiijk alle woorden in te trekken, waarmede zij eikaars gevoelens hebben ge kwetst. Daarop behooren zij zooals de groote mogendheden dat doen een ge meenschappelijke mpdedeeling uitgeven, zeg. gende dat beide partijen zich bewust zijn van het verlangen van het volk den eind strijd om den voetbal beker per radio té volgen en dat zij steeds verlangend de rechtmatige verlangens van hel volk te be vredigen overeen zijn gekomen.... en hier moet dan de formule volgen Het is te hopen voor de voetballiefhebbers die op den grooten dag niet naar Wembley kunnen gaan- en het moeten er millioenen zijn. dat de onverkwikkelijke zaak op de voorgestelde wijze tot een beide partijen bevredigend einde zal komen Er zullen massa's Britten zijn die even ongeduldig zitten te wachten op de formule die een eind maakt aan dit radio-voetbal-dispuut, als op die andere formule, waarop men broedt in het Paleis van St fames om te bewerken dat er vijf zee-mogendheden tot roerende overeenstemming komen Ik vrees echter dat het volk op beide formules tot Sint-Juttemis zal moeten wachten. DE MECHANISCHE PILOOT. Eenigen tijd geleden i9 bekend geworden dal technici van het Brilsche ministerie voor Luchtvaart proeven namen met een nieuwe vinding die werd aangeduid als een „robot"-luchtpiloot Dit woord ..Robot" heeft in de Engelsche en ook in andere talen ingang gevonden door een tooneelspel van de Praagsche gebroeders Capek, waarin mechanische menschen „robots" heetten. Het toestel, dat door de menschen van het ministerie voornoemd is uitgedacht werkt overeenkomstig gyroscopische wetten Deze robot-vlieger heeft, volgens de jongste me- dedeelingen den laatsten tijd treffend ge tuigd van zijn doeltreffendheid en bekwaam heid Dezer dagen heeft men er overtuigende proeven mee genomen door er een geheel eskader bombardeervüegtuigen van te voor zien Het eskader koos lucht in den nacht, ercrens in het Zuiden van Engeland De men schel ijke piloten in elk der zware vliegtui gen richtten dp toestellen naar hel Noorden, waarop zij ze aan hun lot. of liever aan de robots, overljpten De mechanische vliegers hielden alle toestellen ongeveer 700 K M. ver in de lucht, pal Noordelijk en even wichtig De menschelijke piloten zaten er 2' De laatste dag van den Tweeden Dietse^ Academischen LeergaDg is geheel in beslag genomen door colleges. Hedenmorgen woon den de natuurphilosophi9che studenten een dispuut van De Leidsche Flesch" bij. Hierna gaf dr. C A. Crommelin een col lege over „Natuurkunde in de 18de eeuw" gevolgd door demonstraties met vloeibare waterstof. Terzelfder tijd behandelde prof. mr. G. van Vollenhoven voor de juridische studenten het Oud- en nieuw Volkenrecht In de middaguren gaf prof. dr. W. H. Keesom een college over Lage temperatu ren" en prof. dr. W. J. de Haas over „Suprageleiding" Prof. dr. N. J. Krom be sloot die reeks met een college over „Hindoe- Javaansche kunst", geïllustreerd met licht beelden. Hedenavond zullen de studenten het con cert van het Utrecht9ch Stedelijk Orkest in de Stadszaal bijwonen, waar de heer Wil lem Andriessen als solist zal optreden en dat hun wordt aangeboden door den Leid- schen Kunstkring voor Allen. Morgenochtend keeren de deelnemers naar hun land terug en behoort deze Tweede Diet9ch Academische Leergang tot het ver leden. CHRISTELITKE UNIE VAN ONDER WITZERS. Woensdagavond trad voor de afdeeling Leiden en Omslreken der „Unie van Chr. Ond. en Ond.sscn" in Nederland" op do heer Jungcurt, secretaris en vrijgestelde dier vereeniging, uit 's-Gravenhage.' Op onderhoudende wijze zette spreker voor een talrijk opgekomen gehoor in zijn rede: Waarom de Unie? uiteen, waarom do Unie noodig was en nog is, eenig als ze is in haar strijd voor rechtspositie, zelfstandig heid en salariëering der klasse-onderwijzers Enkele vragen, die niet als debat met het gesprokene in verband stonden maar veeleer daaruit voortvloeiden, werden door spr. beantwoord, waarna, na een opwekkend woord tot aansluiting en tot propageeren der Unie-idee. deze goedgeslaagde vergadering door den voorzitter gesloten werd. o AANLEG VAN EEN NIEUW STADSDEEL. Ter aanvulling van het bericht in ons Blad van Woensdag j.l. kunnen wij nog mededeelen, dat do N.V. Leidsche Maat schappij van Onroerende Goederen met den aankoop van het complex bouwgrond tus schen het terrein van Zuiderzicht, het nieuwe Rijn- en Schiekanaal en den Zoe- terwoudschen Singel de mogelijkheid opent zinnen zeer korten tijd mot bebouwing vad dit terrein te begihnen. zoodat de aan'eg x*an een nieuw stadsgedeelte daar ter plaat se binnen afzienbaren tijd kan worden tege moet gezien. Tevens zal hierdoor een ver binding tot stand worden gebracht tusschen het onlangs bebouwde gedeelte van den Zoeterwoudsehen Singel. Zuiderzicht en de straten ter rechterzijde van den Hooge Rijn dijk. o A.e. Zondagavond wordt in de groote Stadszaal wederom een variété-avond geor ganiseerd waarhij onze stadgenoot Lou Bandy een der meest op den voorgrond tre dende artisten zal zijn. Gelet op zijn populariteit is een druk be zoek te verwachten. Gisteravond is in de Koestraat een auto van den slager A. H. V. in brand ge raakt. Voorbijgangers duwden den wagen in de Oude Vest, waarna de auto heden morgen is gelicht. De schade is niet zeer groot. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootconferentie bijkant ten einde. Nadat gisteren in Koortsige stemming druk allerlei besprekingen en ontmoetingen haüden plaats gehad, u> feitelijk de Vioot- conlerentie ten einde gebracht. Een drie- «nugendheden-accoord is bereikt en Voor den schijn ia ook nog iets gedaan in do richting van een vijf-mogendheden-ao- coord Dat is de conclusie, die gcuoasen moet wqrden. Over hetgeen bereikt is, geeft de Ster correspondent der „N. R. Ot." volgend dui delijk overzicht: Men is tot de volgende conclusies geko men: er wordt een algemeen verdrag op gesteld, dat door alie deelnemende mo gendheden wordt onderteekend. Dit ver drag bevat do volgende puntenvacantie in den bouw van linie-schepen; verdere be perking betreffendt moederschepen voor vliegtuigen, maximum afmetingen voor duikbooten met de reeds vermelde uitzon deringen de meegedeelde bepalingen tegen misbruik van de duikbooten in den han delsoorlog, de definitie van schepen, die niet voor beperking in aanmerking komen; de methode voor de vervanging van sche pen, die de leeftijdsgrens hebben bereikt en bepalingen voor het. onbruikbaar maken dezer schepen. Dit zijn de punten, die geen moeilijkhe den meer opleverer. Onderdeel van dit algemeene verdrag worden de lijsten van tonnagecijferB voor de kleinere scheepstypcn, waarover Enge land, Japan en Amerika het eens zijn ge worden. De lijsten voor Frankrijk en Italifi blijven oningevuld. Na de conferentie zal men probeeren langs diplomatiekcn weg che lijsten nog iügevuld te krijgen. Die kans is natuurlijk, na alles wat hier gebleken is, voorloopig zeer gering. Tenslotte zal het verdrag een zoogenaam de escape-clause bevatten, namelijk een bepaling ongeveer iü deze vorm, dat een nieuwe conferentie moet worden bijeenge roepen als een mogendheid buiten het drie tal dat zich nu nieuwe beperkingen in haar vlootbouw heeft opgelegd, haar vloot zal vergroofcen op een wijze, dit het drietl reden tot ongerustheid geven zou. Door deze schikking is de heeie kwestie over artikel zestien vaD de baan. Dit we*»} van Engelsche zijde nog eens met een zucht van opluchting bevestigd. In de eerste helft der volgende week zal een algemeene vergadering plaats vinden. Men hoopt zoover te komen, dat daarna reeds verschillende gedelegeerden of mis schien zelfs heele delegaties kunnen ver trekken, Men wil trachten do conferentie voor Paschon nog zooveel mogelijk te Mqtii- deeren. McDonald heeft met blijdschap in het Engelsche Lagerhuis kennis gegeven van deze regeling. Baldwin gaf ale leider van de oppositie uiting aan de voldoening over de verkla ring van den premier. Het eenige punt, dat hij op het oogenblik zou willen aanroeren was, dat hij gaarne zou willen weten, wan neer het genoemde dnemogendhedenpact van kracht zou worden en -hoe lang het van duur zou zijn Hierop antwoordde MacDohald, dat hij, met betrekking tot de van kraehtwording van het pact, niet precies wist, welke wet telijke wegen in Japan hiervoor moesten worden bewandeld, doch dat in Araerica zonder eenigen twijfel de toestemming van den Senaat spoedig zou zijn te verwachten. o BELGIE. Hat Yonng-plaii.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2