U ZULT ZEKER SLAGEN r H. J. PLAN JE - K ATWIJK-AAN-ZEE MANUFACTUREN EN CONFECTIEMAGAZIJN UIT DE OMSTREKEN. NOORDEINDE 6 - TELEF. No. 221 - POSTREKENING 129307. Voor een-PAK voor Uw Jongen, want wij hebben in Jongenspakken een geweldige sorteering, voor prijzen, zoo laag, dat U ons bij al Uw kennissen zult aanbevelen. - Prima Jongenspakken, 10 jaar, f. 6.90 en dan geheel gevoerd. - Pracht Jongenscostuum, met of zonder rijbroek, leeftijd 12 jaar, f. 10.50, zware wollen stof. - Prima Heeren- costuum vanaf f. 15.- Fijn blauw serge costuum f. 24.50. Zoekt U iets in een heel lijp costnnm? Vraagt dan ons veel geprezen HERMA COSTUUM Dit Costnnm verkoopen wij onder VOLLE GARANTIE en mnnt nit door schittererden PASVORM prima binnenroerinp en solide KLEERMAKERSBEWERKING. 7868 BELEEFD AANBEVELEND Vraagt zichtzending. Alle verandering vakkundig en gratis. INKOMSTENBELASTING. Verplichte ioonopgaai van niet meer in dienst zijnde werknemers. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van art. 106 van de Wet op de Inkom stenbelasting 1914. Het onlwerp brengt eenige wijzigingen van administratieven aard. O.m. wordt opgelegd de verplichting lot het verstrekken vaneen loonopgaaf met betrekking tot personen, welke op het oogen- blik, dat de opgaaf wordt gevraagd, niet meer bij den werkgever in dienst zijn. Voorts zal voortaan ook oen loonopgaaf kunnen worden verlangd van buitenland- sche ondernemingen, die hier te lande per soneel in dienst hebben. MAILSCHIP „P. C. HOOFT" TIJDELIJK UIT DE VAART. Hol schip wordt verlengd en krljgi nienwe motoren. Naar wij vernemen zal het motormail schip „P. C. Hooit'" van de Stoomvaart- Maalschappij „Nederland" in November a.s. voor een viertal maanden uit de vaart worden genomen. De lengte van hel schip zal n.l. bij de Rotterdamsche Droogdok- Maatschappij met bijna zes Meter worden vermeerderd, terwijl het voorschip een al- geheele vernieuwing zal ondergaan. Voorts zullen de motoren uit de „P. C. Hooft" wor den verwijderd, waarna deze zullen worden vervangen door twee nieuwe motoren, welke bij de firma Sulzer in Winterthur (Zwitserland) worden vervaardigd en de snelheid van hel schip grooter zullen ma ken dan thans hel geval is. Het omvang rijke werk moet in Februari a.s. gereed zijn. o PROEFTOCHT VAN DE BALOERAN. Het nieuwe stoomschip „Baloeran" van de Rotterdamsche Lloyd heeft gisteren een proeftocht gemaakt, welke onder buitenge woon gunstige omstandigheden is verloopen. Er waren bijna 600 personen aan boord. Onzo regeering was vertegenwoordigd door niet minder dan twee ministers, den minister van Defensie, mr. dr. Deckers en den minister van Waterstaat mr. Reijmer. Onzo marine had medo goede acte de pré- senco gegeven door de aanwezigheid van onzen vlootvoogd vice-admiraal L. JQuant en de vice-admiraal jhr. O. L. Schorer, K. F. Sluys en C. Fock, den oud-gouverneur- generaal van Ned -Indië. Rotterdam, de ha ven der recderij en van de werl Feijenoord werd vertegenwoordigd door zijn burge meester mr. P. Droogleever Fortuyn, de ha ven van do werf „De Schelde", Vlissingen mede door zijn burgemeester, den heer C. A. van Woolderen Ook den vroegeren bur gemeester van Rotterdam mr. A. R. Zimmer man merkten wij op. ratoriuro van de ..Stirling Chemical Works" te Stratford (Engeland). In Jan. 1878 richtte hij eeD bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek op in de Spuistraat alhier om die later ie ver plaatsen naar de Keizersgracht. Het onderzoek naar en de bestrijding dier vervalschingen werd meer en meer het le vensdoel van den chemicus. In 1884 richtte hij het Maandblad tegen Vervalsching op en in 1898 werd hij advi seur voor scheikundige en hygiënische za ken van het thuis van H M de Koningin. In 1887 richtte hij de .Revue Internatio nale des Falsifications" op, welk blad 17 jaar lang door hem werd geredigeerd. In 1890 werd Dr van Hamel benoemd tot Of ficier de l'Academie, verschillende chemi sche en hygiënische genootschappen be noemden hem lol lid. [n J920 bij zijn ze ventigsten verjaardag werd hem het Rid derkruis 1ste klas der huisorde van Oranje verleend. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin aan de schilderes Lizzy Ansingh opdracht gegeven het portret te schilderen van H K. H. Prinses Juliana. Gisteren is te Wassenaar in den ouder dom van 63 jaar overleden de heer J. Hu- brecht den Bandt. De overledene was oud-assuradeur te Dordrecht en directeur van de Drentsche Veen- cn Middenkanaal Mij. te. 's-Graven- hage. o UIT NED. OOST-INDIE. GAAT DE SMEROE WERKEN? SOERAKARTA, 9 April (Aneta). In ver band met het feit, dat inwoners gerommel hoorden, hetwelk werd toegeschreven aan de werking van de Sraeroe, vermelden de bladen thans, dat officieele berichten zijn ontvangen van den resident van Loemad- jang, waarin wordt meegedeeld, dat op 28 Maart j.I. in het district Kandangan des middags driemaal gerommel werd gehoord, dat afkomstig moet zijn van de Smeroc. Er beslaat, echter geen reden tot ongerust heid. o POKKEN-EPIDEMIE. BATAVIA, 9 April. (Aneta). Gemeld wordt-, dat het gevaar om een pokken-epi demie in het Ebajoransche, gelegen in de afdeeling Meester Corneiis, in de residen tie Batavia, zóó groot wordt geacht, dat het ooodig wordt geoordeeld art. 13 van de opidemie-ordonnantie toe te passen. Gis teren werden 30 patiënten naar de C.B.Z. overgebracht terwijl vandaag wederom 50 patiënten daarheen werdeD vervoerd. Stvenve maatregelen ter bestrijding van de ziekte werden genomen. AANSLAG OP EEN ASSISTENT. HILLEGOM. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert sas. Dinsdag voor de volgende agenda: 1. Notu.en. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het vragen van een machtiging aan Ged. Staten van Zuid-Holland tot het aangaan eener gemeen.-chappe.ijke regeling met de gemeenten Lisse, Sassen- heim, Voorhout, Noordwjjk en Noordwjjkcr- Ijput, inzake een schoolartsendienst. 4. Invoering eener aan.egbeiasling (in de vorige vergadering aangehouden). 5. Voorstel tot verlaging van het maxi mum-aantal Drankwetvergunningen. 6. Voorstel tot het verleenen van eene subsidie over 1930 aan de Gewestelijke Landstormcommissie Z.-H. West, 7. Aanvrage gelden ex-artikelen 72 der L.O.-wet voor aanschaffing van schoolmeu- beien voor de „St. Joseph-meisjeesohool. 8. Vaststelling van een verordening tot regeling van het georganiseerd over.eg voor de ambtenaren, in dienst dezer gemeente. 9. Voorstel tot onbewoonbaar-verklaring van de woning Beekkade, no. 3. 10. Voorstel tot het aanwezen van H. P. Postma, onderwjjaer aan de O.L. „obool alhier, tot plaatsvervanger van het Hoofd der O.L School en tot het toekennen van een be'.ooning ad L100 per jaar. 11. Voorstel tot w'riziging van de salaris- rekening voor de ambtenaren, ten aanzien van den Opzichter-teekenaar bij het bedrijf van „openbare werken". 12. Verzoek van A. W. F. van Zonneveld tot wijziging van het Uitbreidingsplan. 13. Vaststelling begrooting 1930 van het bedrijf „openbare werken". 14. Vaststelung plaats voor den bouw van kantoor en werf voor het bedrijf „open bare werken". 15. Voorstel van het raadslid J. O. Ver. meer tot aanstelling kweekeling met akte. 10. Benoeming van 2 plaatsvervangende wethouders. 17. Verordening tot verhaal van Pensi oensbijdragen op den boventalligen ondor- wüzer b(j het Openbaar Onderwijs. 18. Verzoek om subsidie van de Gym nastiek- en Schermvereeniging „Kracht door Oefening". 19. Machtiging aan B. en W. tot vast. stelling der Pensioensgrondslagen. 20. Voorstel om verkoop van een stukje grond aan de Nieuwe Haven aan de firma Nriman-Rn-man in te trekken. £1. Wijziging verordening tot het hef fen van vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank. 22. Prae-advïe inzake het aoen opma ken van stenografisch verslag van de Raadsvergaderingen. 23. Mededeelingen en rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. De brandweentemenitiaKe, Zooale bekend is de brandweerdienst ge heel gereorganiseerd en het oude materiaal opgeruimd. Gisteren zou de firma A. Bik kers Zn. te Rotterdam met het nieuwe materiaal een demonstratie geven. Hiervoor was gekozen de RK. Kerk met toren van 62 M. hoogte in welks omgeving drie brand- kranen op de waterleiding liggen. Te 2 uur ving de demonstratie aan waarbij veel be langstelling was Hel inwerking stellen duurde nu iets langer dan zulks normaal noodig is om de bedieningsmanschappen in de gelegenheid te stellen met den motor en verdere onderdeelen bekend te makon. Doch toen alles liep was het resultaat schitterend. Een geweldige massa water werd verwerkt en bet haantje van den toren kon zich dan ook niet droog houden. En op de waterleiding kan de machine nog niet eens volle kracht ontplooien hetgeen wanneer de zutgpomp b.v. in de Rijn geplaatst zou zijn, wel het geval is De motorspuit, gemonteerd op tweewielig rijwerk met luchtbanden, beeft ten capaciteit van 1000 Liter per minuut bij 70 M, opvoerhoogte, of 1200 L bij 60 M opvoerhoogte. De spuit heeft 6 M zuigbuis en is ingericht voor 4 straten, reinwater- verkoeting, verwarming van de pomp enz. Vele belangstellenden woonden deze demon stratie bij. De verkoup der Eminabloetn heeft alhier opgebracht t. 36.46. Een woord van dank aan de ijverige jongedames is zeker niet misplaatsL KATWIJK-AAN-ZEE. De nieuwe motor-brandspuit. Nadat gistermiddag eerst een demonstra tie te Katwijk aan den Rijn had piaalsge- iiad met de molorbrandspuit had een be proeving plaats hij do Oude Kerk. Deze geschiedde in tegenwoordigheid van den Burgemeester, Wethouder Dubbeldam cn de raadsleden Lodder, Rijken en Herm Par- levliet, opperbrandmeesler Ook de Hoofd opzichter der Gemeente was ter plaatse. Men had een critiek punt uitgezocht om des Ie beter te doen blijken wal er gepres teerd kon wordon. Het leidingwater heeft n.l op dat punt zoo ongeveer den laagsten druk. Dit nam echter niet weg, dat het water tnet deze macltiné gevoerd door drie slangen op het buizennet, opgevoerd werd met twee stralen, lot boven de haan der kerk, die zich eerst in het zonlicht koesterde en plotseling een nat pak kreeg, waar hij zich echter wei. nig om bekommerde. De proef werd later herhaald bij de Bui- tonsluis op de villa's voorheen bewoond door H K II. Prinse9 Juliana. Hier was water volop En toen bleek pas ten volle welk een krachligen vuurbestrij- öer wij in deze machine kunnen hebben! De oude stoomspui! benevens de handspuit werden heden naar Rotterdam verscheept Nieuw badleven. Alhier zijn lieden de eersle Duitsche bad gasten gearriveerd. Zij hebben hun intrek ge nomen in Pension „Noordzee". LISSE. Op Dinsdag 15 April a.s. is in deze gemeente de gelegenheid opengesteld tot koslelooze vaccinatie op de gewone spreek uren bij de alhier gevestigde geneeskundigen Aan de R.K Meisjesschool van de Par. van de H.H Engelbewaarders is benoemd tot hoofd dier school ntej A. G. Klaver uit Maastricht cn tot onderwijzeressen de dames A. M. van der Burg uit Maastricht; Th. J. de Boer uit 's-Gravenhago cn G M. F. Dan- kelman. alhier NOORD WIJKERHOUT. Finantieel Verslag Boerenleenbank. Ds kassier der Coöperatieve Boerenleen bank, de heer J. J. van Noort, heeft hel ver slag der Bank opgemaakt over 1920. Hieraan ontleenen wij het volgende. In 1929 werd ingelegd f. 657.886.39; terug betaald f. 564 183.43; saldo op 31 Dec. 1929 f. 602.508.53 In 1929 werd verleend aan nieuwe voor schotten f. 126 120. Terugbetaalde voorschol- ten in 1929 f. 55.943.55 Totaal uitstaande voorschotten op 31 Dec 1929 dr som van f. 238.033.69. Op 31 Dec. 1929 had de Boerenleenbank van de Centrale Bank te Utrecht te vorde ren f. 147.840.07 Op 31 Dec 1929 had de Boerenleenbank van de leden en rekening courant te vorderen f. 119.589.19 Het saldo bedroeg op dien datum 160 410.18; waaraan in 1329 in rekening-courant werd uitbetaald (.280 106.33. Hel eindcijfer der jaarrekening 1929 was t 1.494 307.25 (vorig jaar f. 967.562.19). Op 31 Dec. 1929 bedroegen de activa f. 631.993.79. waaraan het saldo der voor schotten (238.083.69. Saldo der gelden aan leden in loopeude rekening verstrekt f. 171.803.19. Saldo te vorderen van de Centrale Bank f 147 840.07. Aandeden van de Centrale Bank 170. Nog te vorderen rente en provisie van voorschotten f 1.335.83 Kasgeld f. 72 660.01 Aandeelen Coöperatieve Grond-kapilaalbank 100. Op 31 Deo. 1929 bedroegen de passiva f,631.993.79 Schuld aan rekening-houdcre f. 1J.363.01 Het saldo der spaargelden t 602.508.53 Het reserve-fonds bedroeg f. 15.574.66 De winst over 1929 (te voegen bij het reservefonds) f. 2.547.59. Over 1929 bedroeg de rente van spaar gelden 4 pCt. on van deposito's in loopende rekening eveneens 4 pCt. De rente, welke van voorschotten moest worden betaald, be droeg 5 pCt. Het nazien der boeken en bescheiden door den Raad van Toezicht en door het Bestuur vond regelmatig plaats, terwijl door den voorzitter van den Raad van Toezicht en het Bestuur gezamenlijk tweemaal een on verwachte kascontrole verricht werd Bij den kassier werd steeds alles in de beste oj-de bevonden Het Bestuur vergaderde 18 maal. zoo noodig rpet der Raad van Toezicht. In 1929 traden 21 nieuwe leden lot de vereeniging toe. Op 31 Dec. 1929 bedroeg het aantal leden 295 Uit alles blijkt, dat ook in 1929 de Coöp. Boerenleenbank weer mei reuzenschreden vooruitging. Stej. M. Duivenvoorden negentig jaar. Eén der oudste ingezetenen, mej. Marijtje Duivenvoorden, herdacht heden, onder groote belangstelling, haar negenligslen ver jaardag. Zij is nog kerngezond, doet zelt het huishouden en bezoekt dagelijks de RJL St. Jozef-kerk. Korten tijd geleden trof haar een droevig verlies, toen zfi plotseling haar zoon van 65 jaren, die met haar samen woonde, en haar kostwinner was, door den dood verloor. OEGSTGEEST. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. A. C. Brusee, thans onderwijzeres aan de O.L. School te Balfos (Gron.) is in gelijke betrek king benoemd te Amsterdam (Oost). Woensdag 16 April a.s. zal de collecte gehouden worden met het Eramabloempje, ten bate der bestrijding van de tuberculose. Hel zal zeker ieder ingezetene een eer zijn te kunnen bijdragen aan dit schoone doel! Gezien de groote uitbreiding van het getai inwoners, zal dit jaar zeer zeker Oegstgeest een bij uitstek goed figuur maken bij de ver melding van het eindbedrag! Laat ieder zijn gave dien dag gereed houden, ter bevorde ring van een goed verloop. RIJNSBURG. Ben belangrijke Iandsiormavond. tn de Zaal voor Christelijke Belangen, in de Brouwerstraat alhier, is hedenavond een. groote landstormavond gehouden. Onder de aanwezigen waren burgemeester J. L. Bosschieter en Wethouder S. Schone- vcld en van de Gewestelijke Landstorm- commissie Majoor M. H. A Juta van Oegst geest en Luitenant Karres van 's-Graven- hage en voorts de leden der plaatselijke landstormcommissie. De voorzitter van det plaatselijke land stormcommissie, de heer P. G. J. v. Leeuwen opende de samenkomst. Hij heette allen van harte welkom, in het bijzonder den burgemeester en den nieuwen secretaris van .Ruid-Holland West" luite nant D. J. Karres. Spr. herinnerde met piëteitvolle woorden aan Luitenant van Pelt, die twee jaar geleden nog in ons midden was, en wiens werk voor den landstorm nimmer vergeten zal worden. De landstormbeweging behoeft spr. in Rijnsburg niet in te leiden- die is bekend. Maar wat steeds noodig is, is de organisatie te verstevigen Die organisatie blijft than9 meer dan ooit noodig. Spr wijst op Rusland, op Moskou, van waaruit de communistische zieklecellen de wereld ingezonden worden. Rusland blijft een gevaar, te meer, daar de bufferstaat tusscben Rusland en Nederland wel zeer verzwakt is. door de zware lasten, die Duitschland opgelegd zijn. In Duitsch» tand vindt het communisme een weligert bodem, en met bezorgdheid ziet spr. dat in dit land de verderfelijke werfring van het communisme voortgang vindt. Met tal van voorbeelden illustreerde spr. dit. om daaruit tenslotte de conclusie te trekken, dat aan sluiting bij Burgerwacht of landstorm voor ieder weldenkend Nederlander een gebie dende eisch is. (Applaus). De secretaris van de Gewestelijke land stormcommissie, Luitenant D J Karres, herinnerde aan de groote pmtestvergade- ringen, die allerwegen in den lande gehou den zijn. tegen de geloofsvervolging in Rus land. In den Haag heeft men van commu nistische zijde gepoogd de orde in een van deze samenkomsten te verstoren. Maai dit is niet gelukt Zoo za! het ook nooit lukken de orde in ons land te verstoren zoolang de instituten lot steun van het wettig gezag. Burgerwacht en Landstorm, waakzaam zijn. Wij dulden hier geen communistische ter reur. Wij willen de vrijheid houden, die onder de gezegende regeering van Oranje verzekerd is De Landstorm wil daarvoor waken. „Als 't .noet" komen wjj op en wij staan voor onzen taak. Dan laten wij ons niet verzwakken door anti-militairistische tendenzen, maar stellen ons in vol ver trouwen onder de leiding der militaire autoriteiten. Maar vechten is niet het voor naamste van den Landslorm hel is eigen lijk het. minst belangrijke. Vechten doen wij slechts, als geen ander middel meer helpt. En „Als 't moet" doen we het goed. Belang rijker dan vechten, is de preventieve wer king van den Landslorm Men zal wel op passen als men weet, dat de 67 (100 land- stormers waakzaam zijn. En nóg belang rijker dan de preventieve jg de saneerende werking van dtn Landstorm Dat is positief werken. Dat is front te maken tegen de revo lutie van den geest. Dat is de waardeering bevorderen van al hel goede, dat ons land bezit, ons land, waar wij vrfi zijn en blij leven, ons land dat zijn eigen taal en zang heefl. ons land. dat zijn eigen geleerden heeft, op vrijwel alle gebied, ons land. dat groot geworden is en zijn nationale ontwik- kefing vindt in den handel, ons land. dat de vrijheid van geweien en van godsdienst kenl. Ons Holland is nog zoo kwaad niet. Wal is de ziel van ons Holiandsch leven? vroeg spreker. Dat is Oranjel Wat den landstorm ontroert, waar zij desnoods voor willen vechten Wat de hartslag is. van ons Holiandsch leven, dat wil spr vertol ken met de bekende woorden: Het is Oranje en 't blijft Oranje en 'I is Oranje Boven. (Applaus). Majoor Juta heeft vervolgens aan eeu aantal scherpschutters een fraai gecalligra- pheerd brevet uitgereikt Burgemeester Bos schieter wenschle de Plaatselijke Land stormcommissie geluk met hel welslagen van den avemd Da J de Waard. Ger. predikant sprak ten slotte nog een opwekkend woord waarna de voorzitter allen dank bracht voor hun medewerking Tijdens den avond zijn verschillende, land- slörmfilm9 vertoond. 2—2 o an IAAR BIJ DE BRANDWEER. Inspecteur .1. B. Roelofsen, chef van den technischon dienst der gemeente Delft, werd gisteren in verband met zijn zilveren jubi leum als brandweerman, gehuldigd. De jubilaris werd toegesproken door den com missaris van politie, den lieer F. van der Lee, die hem de draagmedaille van de Kon. Ned. Brandweervereeniging overhandigde. Nog werd gesproken door den heer W. v. d. Kuil namens het personeel, den heer W. Verkennis uit naam van de burgerij, den lieer W. Keeman, voorzitter van den Prov. Z.-II. Brandweerbond en mr. G. Snoeck Henkemans. Ten 6lotle werd een drukbezochte recep tie gehouden. o NIEUWE DERDE KLASSE RIJTUIGEN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Bjj Werkspoor te Utrecht en Amsterdam &Ün door de Ned. Spoorwegen 45 nieuwe derde klasse rijtuigen besteld, waarvan er gisteren eenige zjjn afgeleverd. Deze nieu we 3de klasse rijtuigen hebben heden proef gereden. Zij zulten uitsluitend dienst doen op- do baanvakken Rotterdam-Woerden- Utrecht; Groningen-Utrecht-Arnhom-Utic'.it -Maastricht. Zjj zijn bijzonder comfortabel Ingericht. Het is een type van de rijtuigen der electrifehe treinen, met doorgang; de atplaateen zijn ruimer. De wanden zijn ver sierd met foto's van Leiden, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Amsterdam enz. In het geheel ifin er 98 zitplaat-en. Deze rijtuigen met 12 afdeeh'ngen. wor den 15 Mei in dienst gesteld. DR. P. VAN HAMEL ROOS TACHTIG JAAR. De bekende Amsterdamsche scheikun dige dr. P. van Hamel Roos viert heden zijn fachtigsten verjaardag. Dr. van Hamel Roos werd in April 1850 te Amsterdam geboren in het bekende huis „met de hoofden" aan de Keizersgracht Óp 16-jarigen teeltijd volgde hij reeds de colleges van prof J W. Gunning in het toenmalig Atheneum. In 1868 deed hij toelatingsexamen voor de Universiteit Tot 1871 volgde hij de colleges in de chemie aan de Amsterdamsche Uni versiteit en ging in September 1871 naar Götlingen om de colleges van prof Wöhler bij te wonen. De heer van Hamel promo veerde aldaar in flpnrt 1875 tol doctor in de chemie Na nog in Bonn en Parijs zich veder te hebben bekwaamd werd de heer yan Hamel leider van het Chemisch Labo- MEDAN, D April. (Aneta). Een koelie, werkzaam op de onderneming Simpang A mat deed oen poging om met een mes, den assistent dier onderneming den heer Knauff aan te vallen. De heer Knauff wist echter den man te ontwapenen, waarbij hij hulp ontving van een mandoer. De aanlei ding hiertoe moet worden gezocht in het feit, dat den koelie een dag verlof was ge weigerd. AALSMEER. Tentoonstelling Nijverheidschool. In „De III Kolommen" werd de tentoon stelling van kleeding e.d. geopend, vervaar digd door de leerlingen der Naai- en Knip- school alhier. Op het openingsuur hadden Zich velen in de concertzaal verzameld, waarbij B. en W. der gemeente. Mevrouw Mannes sprak een kort openingswoord en reikte aan de volgende meisjes het diploma uit: M K. Hofman, B. C. Pannekoek, G. Piet, M Rupschus. L. dc Bruin, M. van der Zwaard, G. A Balder. L. Vreken. M. E. Eigenhuis, G. Hansen, M Spaargaren, G. Tas. P. H. Terreehorst. P D Baarse Kd., Al. Maarse C. Pannekoek, D, A Baarse Kd.. A. van Bruggen, G. Spaargaren Cd. Hierna werd door de genoodigdon het geëxposeerde bezichtigd, waarbij gpconsta- teêrd mocht worden, welk een nuttige in stelling wij in onze Nijverheidscliool bezit ten. De tentoonstelling is waard, dat zij door velen wordt bezichtigd! HAARLEMMERMEER. Auto-ongeluk. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer geraakte de bestuurder van een personen auto dc macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto tegen een langs den weg slaande telefoonpaal holste. De schok was zoo hevig, dat de paal doormidden brak en het motorrijtuig over den kop sloeg. De in zittenden kwamen er met een paar lichte kwetsuren af. De beschadigde aulo werd met een kraan wagen naar een garage gesleept. De Kiuideniershenra. Omtrent de te Hoofddorp vanwege de Haarlemmermeersche kruideniersvereeniging „Door Eendracht Sterk" in de Beurs 1e orga- nieeeren Kruideniersbeure, vernemen we nader, dat deze officieel zal worden geopend op Vrijdag 16 Mei a.s. des avonds te 6 uur en veixier voor 't publiek toegankelijk wordt gesteld op 17, 19 en 20 Mei a.s Tot administrateur van de Nijverheids school voor meisjes, uitgaande van de Mid- denstandsvereeniging te Haarlemmermeer, is benoemd de heer A. Nieuwkoop te Aalsmeer.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6