RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLGSSINGEN. ANEKDOTES. Lena en Willie Schilp, hebben jullie het hondje al? En welken naam heeft hij ge kregen Frieda Sladek. dank voor jc mooie kaart om mij beterschap te wenschen. Neen, ze hebben mij niet gefopt met 1 April. Vindt je vriendin het goed, dat jo dat portret aan mij stuurde. Marietje Laterveer, dat hoop ik ook voor alle menschen, die er van zullen kunnen genieten, dat het met Pasehen mooi weer zal zijn. laantje van der Laken, zoo, ben je Zon dag naar Katwijk gefietst. Ja het was zeker erg frisch aan zee Jannie de Water, hè ja, wat een grappig kuikentje heb je voor mij geteekend; waar zag je dat plaatje? Ru en Bas van Dijk, ja zoo'n kleine ver gissing van 1 lettertje komt wel meer voor dat is toch zoo erg niet, vindt je wel. Jan Verhoog, je bent mij welkom als raad selneef, maar je behoeft niet de hcele raad sels op te schrijven, enkel maar de ant woorden. dat is veel korter. Willy de Neys, ja Paschen nadert al, dus voor de jeugd nadert de vacanlïe. Dat treft goed. dat je die uitvoering van zang net in de vacantie hebt. Ik hoop wel dat i'k met Paschen al veel beter zal zijn, maar heele- niaal beter zal nog wel niet; ik moet veel geduld hebben. Klaas Vonk, zoodra mijn raadsels en anecdotes geheel op zijn, zal ik heusch waarschuwen. Jo en Jenny Berkhout, was het verjaar— partijtje bij de vriendin prettig en was ze blij met den beker? Gretha Vlaardingerbroek, groot gelijk boor. dat is bet allerbeste wat je mij op het oogenbHk kunt toewenschen- dat ik spoedig geheel beter mag zijn. Jac en Marie Favier. zoo woont jo groot vader in Leiden, dat is gezellig; gaan jullie hem dikwijls bezoeken en was hij toen blij met de teekening. Had Jac die gemaakt? Bep Hoope, ik hoop voor je allen, dat het Zaterdag een vroolijke feestdag zal zijn; moeders verjaardag is een der heerlijkste dagen in het jaar, vindt je niet? Vertel je mij de volgende week wat je aan je moeder hebt gegeven. tan en Tinus v. d. Born, ik ben ook heel blij, dat we naar den zomer gaaD. Een lange brief behoeft het nooit te zijn hoor, met en kele regels ben ik ook tevreden. Johan, Nelly en Clara Ouwersloot, neen hoor voor mijn plezier lig ik heusch niet in bed en zooals nu in bed schrijven is heel lastig en vermoeiend; ik moet ook telkens uitrusten. Ja Nellie, ik moet net zooals jij nog steeds medicijnen gebruiken. J Laurier grappig gedicht hoor, zou jij zoo'n ei lekker vinden, ik niet. Ik heb ze liever wat verse her. Frans Schouten, ik noem je in gedachten altijd mijn teekenraadselneef. ik weet altijd vast en zeker, dat uit jouw couvert een brief verschijnt, versierd met eenige feeke- ningen. Bram Wijnnobel, weineen, niets erg als je eens vergeet om een brief te schrijven. Ik heb nog wel raadsels Jacoba Brnssee, ik ga maar o zóó lang zaam vooruit, en ik weet het. dat ik nog eenige weken rust moet houden. Bevalt het je goed om mee te doen? Marietje de Gunst, wat scheelde er aan? Kon je ook niet naar 9chool gaan? Garda en Rie Lepelaar, zoo'n uitvoering in costuum is natuurlijk altijd heel iets anders, dat weet ik. Je schrijft, dat je het niet zou kunnen uithouden, zoo lang in bed te liggen; ja maar dat wordt heusch niet gevraagd als men ziek is en de dokter het noodig vindt. Catharina v. Egmond, heb je zoo n oor pijn gehad, een allerakeligste pijn is dat, maar och alle pijn is akelig, is het niet zoo. Houdt je vee] van wandelen? Doe je het 's Zondags altijd als het goed weer is. Celia en Kees Muyzert. ik geniet wel van bloemen, zooals Celie schreef, maar niet buiten, wel in de ziekenkamer, heerlijk rui kende Maartsehe viooltjes, mooie azalea's enz. Als je veel huiswerk hebt, stuur dan enkel de raadsel? zonder brief er bij. Tonia eD Jannie Mader in het begin der correspondentie heb ik verteld hoe het met mij gaat Was het prettig in Noordwijker- hout? Veel van buiten genoten? Nelly Meysen, heelemaal hersteld zal ik nog niet zijn met Paschen, maar ik hoop dat i'k dan al langer op mag zitten. Leni Prins, weet je dat ik je portret heb gekregen, wat zeg je er van. Je anecdote is heel aardig en zal eens een beurt krijgen. Dora van Glinstra Bleeker. je schreef dat ik niet behoefde te antwoorden, omdat ik al genoeg heb te doen, maar ik hoop dat je dit toch leest. ïk was blij wat van je te hooren, want nadat je zoo lief was om daar op 10 Maart zelf te komen met een azalea, schreef je niet meer en nu merk ik dat je niet schreef om mij niet te willen ver moeien. Ziezoo nu is hot nog een heel lange cor respondentie geworden, niet waar? Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Ansje van Rheenen, zoo zoo ben je Zon dag naar Amsterdam geweest den heelen dag? Heb je er familie wonen? Ben je wel eens in Artis geweest? Je ziet dat ik je brief nog op tijd kreeg. Ik had de corres pondentie wel al geëindigd, maar ik kon er neg best een woordje bijvoegen voor jou en mijn hartelijke groeten terug aan je moeder. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. ingezonden door Frieda Sladek. Ik ben iets van 4 letters dat in ieder muziekstuk voorkomt. Draai mij om, dan ben ik een jongen. II. Ingezonden dooi' N. N. Met m gebruiken dames mij, met b een ziekte of als het je meeloopt, met d glim ik niet. TÏI. Ingezonden door Willy Verbrugge. Een haan, die niet kan kraaien Een haan, die steeds -wil draaien Als maar de wind wil waaien, Zoo'n haan zal ik niet aaien. IV. Ingezonden door Anje de Gelder. Op welke bank gaat men gewoonlijk niet zitten om uit te resten V. Ingezonden door Willy de Neys. Een lekkernij die in December veel wordt gegeten, van 10 letters. 4, 7, 8 is groente, 3, 8, 10 een dier, 5, 2, 3 ook een dier, 1, 8, 7 is rond, 5, 2, 7 een stuk speel goed, 4, 5, 9 7 staat een paard in, 6, 2, 4, 5 komt eiken weekdag, 8, 8, 9, 7 staat in den grond VI. Ingezonden door Eilaas Vonk, Welke natie is geen volk 1 VIL Ingezonden door Neeltje van Breda. Een plaats in het noorden van ons land van 9 letters, 1, 2, 3 is vloeibaar, 6. 7, 8, 9 kan men op varen, 4, 5, 8, 9 is een vrucht. VIII. Ingezonden door Leo Flipse. Ik ben een plaats in Noord-Holland van T letters. Vei ander mijn 4e letter, dan word ik iets dat vrouwen veel gebruiken. De raadsels moeten voorloopig nog altijd Maandagsmorgens vóór 9 nur bezorgd zijn of uiterlijk Maandags in Den Haag. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS OVWANGEN VAN? Truusje van der Ster, Maartjo van de Ma* rel, Rika Sluymor, Francïen den Hoed, Ge* rard de Geus. Niesje Ouwersloot. Tommy Admiraal, Peggy Admiraal. Jannie Verboon, Willy Rutgers, Wiep van Kluyve, Douwien tje Krop, Adri Bouw, Bent van Reenen, Ma-rgo Marks, Jan Wassenaar. Eempïeii Wassenaar. Wim le Rüite, Wim Crama, Jac. Laurier. Prijna Verkaik. Jan Cats, Ma rie Cats. Anna Gats, Jan Braam, Moppie varb Valderen, Nico van Riinswou. Tonia de Ja ger, Piet Nieboer, Marie van Veen, Leo van Veen, Lena v. d Lucht. Truus v. d. Lucht, Gerda Vogelaar. Neeltje Vogelaar, Koosjo Nieboer, Plonia Vervark, Renier Yervark, Jannie Laurier, Henk Boom. Jo de Wekker, Nelly Meijsen. Lenii Prins. Nel Verboon. Jo- zina Verboon. Greta Verboon, Jannie Ma der Tonia Mader, Dirkje Hopman, Jacob a Brussee, Catharina van Egmond, Lena Sehiip, Willie Schilp, Mientje Devilee, An nie v. d. Reijden, Geertruida Kanbier, Nelly Betgen, Jacoba Be teen Gretha de Jong. An nie v. d. Logt. Frieda Sladek Fransis Pie ter de Vries, Jaap Devilee, Anie de Gelder. Henk Vonk, Simon Hendrik Wijnnobel. Matje Vo gelaar, Cor Vogelaar, Celia Muyzert. Kees Muijzert, Marietje de Gunst, Bram Wijnno bel, Garda Lepelaar, Rie Lepelaar, Johan Ouwersloot, Nelly Ouwersloot, Annie Gott» mer, Annie Devilee. Rika Vermeer, Bets Mo lenaar, Bramda Verboog, Neeltje Meuldiik, Jan Evers, Annie Brouwer, Clara Ouwer sloot. Annie v. Woudenberg, Christina Ka- paan, Wim Kruit. Jeanne Eijkman. Bram Evkman, Toos v. Leeuwen, Klaas Vonk, Willy de Neijs, Jan Verboog. Ru van Dijk, Bas van Dijk. Reinior den Hertog. Annie den Hertog Gerhanda Eggink, Christiaan Fegink, Jannie de Water, Karei West. Jan Braam, Jaanfie van der Laken. Marietje Laterveer, Nel Ha goor t. Jannie Hagoort. Jacobus Fa vier, Marie Fa vier, Bep Hoope. Jan v. d Bom, Tinus v. d. Born Frans Schouten. Helena Krispijn, Grelha Vlaardingerbroek, Jo Berk hout, Jenny Berkhout. Ansje van Rheenen. Brieven der vorige week in dit pakket gevonden Gerhanda Eggink, Christiaan Eggink. Ja cobus Laurier, Henny Koppier, Arie Koppier, Koosje Nieboer, Dirk Verboon, Greta Ver toon, Jozina Verboon, Nel Veihoon. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Mand wand tand pand. 2. Danzig. 3. De letter e. 4. Tijs Hans Wim Harm Piet. 5. Park pak kar kap. fï. Redder. 7. Oudenbosch oud den bosch. 8. Sleutel. Ingezonden door Frans Schouten. Meester in do natuurkunde die de draaiing der wereldbol uitlegt: „Kijkt jongens nu moeten jullie je voorstellen dat mijn hoofd de wereldbol is, ik draai mijn hoofd onder de brandende lamp, dan hebben de be woners van mijn hoofd aan den eenen kant dag, aan den anderen kant nacht". De meester begreep eerst niet waarom de jongens zoo lachten. Ingezonden door J. en A. v, G-eenhuizeu. Jaap (boven in een boom): ?,Ak ik nu naar beneden val, dan breek ik mijn ben nen en dan kunnen we niet verder spaion, hè Zus?" Zus: „O ja, hoor Joop, want dan gaan wo ziekenhuis spelen".

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14