CORRESPONDENTIE. Eerst maar weer een enkel woordje aan allen te zaraen, voor ik begin aan alle aparte antwoorden Weer hartelijk dank voor alle belang stellende vragen, hoe of het met mij is. Ik moet nog wel eenige weken rust houden, al leen 's morgens en 's avonds een uurtje op zitten en ik mag toch gelukkig mijn couran- tenwerk doen. zooals jullie ziet al moet het wat langzamer gaan daarom ook blijft hot nog eenige weken zoo dat de brieven er Maandags vóór 9 uur moeten zijn zoodat ik het pakket Maandags al ontvang. Tk merk wel dat jullie dat niets erg vin den en er goed voor zorgt en velen schrij ven mij dikwijls zoo vriendelijk dat ze mij irraag willen helpen door zoo'n kleinigheid. Nu maar gauw aan de aparte antwoorden beginnen, het ziin vele Toos v. Leeuwen had je toen den volgen den dag niet erg veel slaap, nadat je om S uur 's nachts naar bed ging Truusje van der Ster heet je broertje ook Wim? kon ie daarom dien jongensnaam zoo goed vinden? Rika Sluvmer en Francien den Hoed ja hoor het werd hier in Den Haag ook op eens veel kouder na al die zachte zonnige dagen en als het dan zoo fris^h was en geen zon- netie lag ik niet met oren raam Maart je v d Meer vindt ie de schoon maak zoo'n ongezelliven tijd al behoef je er zelf nog niet aan mee te helnen Hoe vree- selijk iammer van dat lammetje, dat is ver dronken ik he/rrijp best dat je er heel veel snijt van bad Tk beb lammeties altijd erg lieve dierlïes gevonden Tommv en Peggv Admiraal dat zou heer- liik voor je ziin Pe®gv als ie naar Enge land mocht beb ie daar zooveel familie wo nen? Ts Tommv er velleden iaar al geweest, en was ie n»e! zeeziek? ■Tannie Verboon ie hebt dus een heel ver- jaarsnartijlie gehad met zooveel vriendin nen Maartie schreef er mij ook al over. Hert aardig van ie dat je mij graag een bord ie pofferties bad gebracht, als ik maar diebterbij woonde Nicsie Ouwersloot ia je mag wel een paar anecdotes sturen Neen Rijnsburg 19 nu niet zóó vlak bii Den Haag om eens even een bezoekje te brengen. Gerard de Heus ja ik zou niet graag nu in eene koude kamer li/rven het is weer echt guur Vervelend voor Keesje dat hij nu heele- maal niet naar school kan Je bent dus ge lukkig verhoogd en Dorns ook Je hebt mij hert aardig een herteboel verteld over je boe"-- het was een erg lan^e brief geworden Willv Rutgers de nachtzak was dan zeker er" neties /rehorduurd dat ie die op den ouderavond mag neerleggen Was het boek mooi. en mag nu ie nicbHe H. K. er vau gppo "enip'en dat is aardig. Wiep van Kluyve bloeien de Maarlsche viooltjes in je tuintje? nu ik heb hier ook juist een glazen bak vol Maartsche viooltjes slaan, ze ruiken toch zóó heerlijk, dan heb ik loer in mijn bed toch ook voorjaarsgeuren. Adri Bouw zoo woon jij op die mooie, groote kweekerii Boschgeest daar ben ik met de blauwe tram we' langs gekomen. Ben je Zondag nog op de fiets naar War mond geweest? of was bet weer er niet mooi genoeg voor Teanne en Bram Evkman wat hebben jul lie toeh grannie panier telkens weer nieuwe plaatjes.krijg ik Tk begrijp dat jullie dien Zondag geen zin hadt om te schrijven Wim Kruit veel nlezier gehad op den verjaardag van je moeder? gezéllig hè als er dan familie overkomt zoo'n dag. Christina Kapaan neen om te mogen gaan wandelen, zal vooTloopig voor mij niets van komen Annie v. Woudenberg och dat overkomt de gelrouwsten wel dat ze eens overslaan, dus dat behoef je niets erg te vinden. Annie Brouwer ja daar hoorde ik al meer van. van kinderen die correspond eer en met vriendinnetjes in Indië. s: hebben ze die nog niet gezien Schrijf ie haar lange brieven? Neeltje Meuldijk. zoo. was je een dagje naar Den Haag? ja dan moeten de raadsels maar eens wachten Gerda en Neeltje Vogelaar, plezierigen verjaardag gehad? Je behoeft alleen de ant woorden op te schrijven, niet het heele raad sel er ook bij. Omaatje-lief, toe vertelt u mij eens: ('k Zie u zoo ijverig breien I) Wat moet het worden, die heele groote kluw Is het voor één van eens beien Voor kleine Zusje een truitje of muts? Of soms voor mij een nieuw jasje Moeder zei laatst nog ('k heb 't zelf heusch gehoord!) Ik had wel heel graag een dasje 1 Of is het soms een mooi kussen voor Pay» Makk'lijken stoel in het hoekje Waar ik zoo graag bij de schemerlamp zit, Als u me voorleest uit 't boekje, Dat u mij meebracht? Het is toch zoo leuk En het vertelt van prinsessen. Daarom alleen al toch houd ik zoo ven 't Uurtje van vijven tot zessen. Lena en Truus van der Lucht vindt je het prettig om Engelsch le leeren? heb je ook al Fransch geleerd? Ga je dezen zomer naar Hilversum? was je er al meer? ik dikwijls. Marie en Leo van Veen leest allebei maar het begin der correspondentie dan hebben jullie antwoord op alle vragen. Jan Braam is mij welkom. Margo Mark9 ja ik moet weer lang geduld hebben dal heb ik in mijn vorige ziekte ook al geleerd Moppie v. Valderen neen hoor ik zou de kachel nog niet willen missen, al is het lek ker dat het raam eens open staat. Nu zit ik op terwijl ik schrijf, maar verder moet ik in bed schrijven Bert v Reenen nog wel gefeliciteerd met je verjaardag veel moois gekregen? Dat be grijp ik best dat je in dié drukke verhuis dagen niet kon schrijven Annie Devilee die vriendinnen mogen ge rust meedoen als ze bij hen thuis het Leidsch Dagblad lezen Annie Gottmer natuurlijk is dat goed om de week een briefje, dat vind ik best Rika Vermeer. Bep Moienaar en Bramda Verboog ziezoo nu zijn jullie met je drietjes, gaan jullie nu al zwemmen? Ja Bramda die brief zonder naam verleden week was met net zoo'n plaatje als nu Ik lig nog te bed, dus al was het geen April, dan kon ik toch nog niet uit. Geertruida Kanbier en Annie v. d. Rey- den waarvoor moest de kleine zus van A opeens naar het ziekenhuis? komt ze weer gauw thuis? Neen hoor ik ben nog niet den heelen dag op. maar een enkel uurtje Plonia en Reinier Vervark is R 10 jaar, dan behoort hij nog een jaartje tot de kleine- Omaatje-lief, toe vertelt u mij eens: Was u ook vroeger een meisje Hieldt u van poppen en sprookjes als ik, Hadt u een poesje als Grpsje Omaatje, luister eensl Een ding wist 'k graag Kon u ais kind wel eens stout zijd 7 Speelde u toen ook voor „groote mevrouw" Wou u altijd al zoo oud zijn 7 Oma en dan nog: van wie houdt n 't meest? Wie wilt u kusjes graag geven 7 Toe, als u dat mij alleen maar vertelt 1 Fluister 't mij in. maar heel evenl Omaatje bukt over 't meisje zich heen, Drukt op haar voorhoofd een kusje, Antwoordt: Het meeste, mijn vrnag- stertje-klein, Houd ik van jou en van Zusje! ren. Ja jullie mogen samen inzenden en wie wil er een lettertje bijschrijven. Koosje Nieboer zag je dat ik nu nog je brief van ver eden week heb ontvangen in dit pakket. Jan en Eempien Wassenaar dus zoo'n boomplantdag is een echte feestdag, ook nog tractalies er bij. Krijgt ieder kind zoo'n diploma? En wat staat daar op? Nico van Rijnswou, ga je gang maar, ga maar weer meedoen. Tonia de Jaeger, je had vergeten je naam onder je brief te zetten drie stond enkel op het couvert. Ik denk dat je wel eens meer vergat om te onderteek enen en dat je daar door niet vermeld stond Jannie Louwrier. ja die hond houdt zeker erg voel van jou en wou je toen verdedrigen, hij begreep niet dat het spelen was. Henk Boom. ik miste je wel maar wist niet dat ongesteldheid de oorzaak was van je stilzwijgen. Jo de Wekker, heel hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Tk denk wel dat het een gezellig huiselijk feestje zal zijn zooveel weet ik al door al je brieven over je thuis. Vertel er mij de volgende week maar over. Simon Hendrik Wijnnobel. ik ga wel wat vooruit, maar ik moet nog heel veel geduld hebben Henk Vonk. ja later komen er weer prijs raadsels hoor en als ik dan sterker ben geef ik ze eens gauwer na elkaar Anje de Gelder ik heb nog wel anecdotes, dus bewaar ze nog maar een poosje voor mij tot ik er om vraag Fransis Pieter de Vries, als je zin hebt, ga dan maar geregeld meedoen Nelly en Jacoba Betgen. dank voor je goede wenschen.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13