LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHEB!J-5EP!PHTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart, z.v. S. J. Kelder en J. tangenberg Cornells Bastiaan, z.v. C. van Gils en H. van der Vlist Jaïobus Fieter, z.v. P. Breedveld en A. H. Cam- meraat. Overleden: M. J. .J. van den Berg. 20 j. De vo'Je zoete melk is verlaagd en van 12 cent per liter gebracht op 11 ct. De karnemelk op 7 ct.het goornat even eens op 7 ct. per liter. Gevonden: een portemonnaie met in houd. rand van antolantaarn, huissleutel, fiets taach met inhoud en portemonnaie mat inbond. Inlichtingen ter secretarie. HOLLANDSCHE MAATSCHIJ. VAN LANDBOUW. Ees vergadering van de akkerbonw- atdeelingen over de landbonwcrisis. Dezer dagen heelt hel hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw de akkerbouwafdeelingen bijeen geroepen, teneinde de crisis welke inzonderheid in de akkerbouwbedrijven heerscht, ernstig te be spreken. Naast 18 afgevaardigden van afdeelingen was de vergadering bezocht door ongeveer 100 leden, aldus de N. R. Crt. Het woord werd eerst gevoerd door de algevaardigden, terwijl daarna aan ieder der aanwezigen de gelegenheid werd geboden zijne meening naar voren te brengen. Nagenoeg allo sprekers wezen op den ernst van den toestand. Terwijl in de laatste jaren voor verschillende bedrijven de toe stand toch a! minder gunstig was, werd deze door de ongekende daling der prijzen van granen en andere akkerbouwproducten, met name van aardappels, zóó verergerd, dat zonder overdrijving gezegd kan worden, dat deze voor tal van bedrijven onhoudbaar is geworden. Met klem werd er daarom op aangedron gen, dat alles gedaan zal worden om in dezen toestand verbetering te brengen. De volgende middelen werden naar voren gebracht: Het zou gewenscht zijn indien de landbouworganisaties samenwerking zoch ten, ten einde een program van actie op te stellen, naar de verwezenlijking waarvan met spoed gestreefd zoude worden. Het werd noodzakelijk geacht, dat er of een minister van landbouw of een directeur- generaal komt. Eenerzijds werd meer heil verwacht van een minister van landbouw, anderzijds werd gewezen op de aanstelling van een directeur-generaal, waardoor in meerdere mate dan thans het geval is. een heid van leiding zou worden bevorderd. Alle sprekers welke over het onderwerp het woord voerden, waren echter van oor deel dat verandering in den tegen woord igcn locstand gewenscht is. Door sommige sprekers werd met nadruk gewezen op de wenschelijkheid om door een grondig onderzoek, evenals zulks voor eenige jaren bij de suikerbietenteelt heeft plaats gehad, tol een goed inzicht en met ge documenteerde voorstellen te komen. De belanghebbenden hebben toen zelf alle mogelijke gegevens verzameld welke den loestand onzer suikerbietenteelt naar waar heid bloot legde. Hieraan is bel voorname lijk te danken geweest, dat de 2e Kamer kon worden overtuigd van do billijkheid der geuite wenschen. Zoo zal het ook met deze ekkerbouw-crisis gaan.Van de regeering mag worden verlangd, dat zij zorgt voor de meest volledige voorlichting en bestudeering, doch daar hiervoor wel niet gezorgd zal zijn. is het een dringende eisch, dat wij zelf trach- len door een zoo ernstig mogelijk onderzoek, beslagen op het ijs te komen en goed gemo tiveerde voorstellen te formuleeren. Alleen dan is er kans bij deze regeering en deze Kamer een gewillig oor te vinden om naar de landbouwbelangen te luisteren. Vrijwel alle sprekers waren hel er over eens, dat herziening der spoorwegtarieven onder de bestaande omstandigheden drin gend noo'dig is. Terwijl men het betreurde dat de regeering to dezen aanzien zoo lang getalmd heeft, werd er op aangedrongen pogingen in het werk te blijven stellen tot Terdere verlagingen te komen. Naast al deze punten zijn nog vele andere naar voren gebracht, wij noemen hiervsn nog slechts de wegenbelasting, welkp de boeren moeten betalen terwijl zij in veie gevallen de wegen welke zij gebruiken reeds zeil onderhouden. Het hoofdbestuur stelde voor in de a.s. algemeene vergadering, welke in Mei zal worden gehouden, de crisis weder aan do orde le stellen Het hoofdbestuur zal trach ten dan met omschreven denkbeelden te komen. NIEUWE UITGAVEN. Bij de Uitg.-Mij. W. J. Thieme en Cie., Zutphen, is verschenen „De Hoveling" door Baldassax Castiglione, uit het Italiaansch door dr. Hoeksma en dr. A. Zijderveld. W. L. en J. Brusse's Uitg.-Mij. Rotter dam, „Problemen der poëzie", beschouwin gen over de beginselen der dichtkunst en het Nederlandsche vers van dezen tijd door dr K. H. de Raaf. N V. Uitg tMij. W. E J. Tjeenk Willink. Zwolle. Nederlandsche Staatswetten. Editie Schuurman en Jordens No. 22. Wetten be treffende de Posterijen. Door dezen druk vervalt no. 43 (de afzonderlijke uitgave der Pakketpostwet), die in deze wet is opge nomen Verder verscheen de eerste aanvulling der Ziektewet. o VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Instelling Rioleeringslonds Venaenigvnl. digingscijfer Gem. Inkomstenbelasting 1.2 (onveranderd) Telefoon Rijn dijk Raadhnis. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de heer E. Vernóde, burgemees ter. Aanwezig alle leden. Na opening der openbare zitting worden de notulen der vorige vergadering door den waam secretaris voorgelezen en onveran derd vastgesteld Voor kennisgeving worden aangenomen enkele missiven van Ged. Staten waarbij goedgekeurd worden teruggezonden enkeie raadesbesluiten. een rapport inzake controle administratie van den gemeente-ontvanger en een verslag van het openbaar onderwijs aan den Rijndijk. Vervolgens ia ingekomen een adres van het bestuur van de winkelvereeniging Tosea en van het bestuur van de R. K.midden- standsverecniging „De Hanze" waarin zij verzoeken de bestaande verordening op de winkelsluiting te willen wijzigen en de slui ting te willen voorschrijven S uur dts avonds en 's Zaterdags 10 uur B. en W. stellen voor dit adrc9 voor ken nisgeving te willen aannemen. Het wetsont werp is in de Tweede Kamer aangenomen en treedt binnenkort in werking. Goed gekeurd. Het beredeneerd verslag me', betrekking verbetering Volkshuisvesting in 1929 wordt voor .kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het R. K. Par. Kerkbe stuur van den H. Laurentius voor medewer king inzake aanschaffing schoolmeubelen voor de R. K. Jongensschool gaat naar B. en W voor prne-advies. Aan H. Brinks, werkman bij hot eleelrici- teitsbedrijf. wordt op zijn verzoek met in gang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend. De heer J. Braggaar vraagt of sollicitanten zullen worden opgeroepen. Hierop kan nog geen antwoord worden gegeven, dit verzoek is heden ingekomen en er was geen tijd dit te bespreken. Volgt benoeming leden van de stem- bureaux. Aan G. Lamboo wordt toegestaan een bruggetje te maken van zijn erf naar do straat langs het Raadhuis on wordt een uit- pad verleend over de aan do gemeente voor de helft toebehoorende sloot, voor dit ge deelte bekend Sectie B. No. 3714, onder dc- door B. en W. te stellen voorwaarden tegen betaling van een recognitie van f. 2.30 per jaar. Naar aanleiding van een verzoek van den heer hoofdingenieur van de Prov. Water- slaat in Z.-HoI!and om een lokaal to huren in hot gemeentehuis len behoeve van de Prov. Walerstaatdienst voor de noodzake lijke voorbereiding van de voorgenomen re constructie van den weg Rijndijkde Vink, stellen B en W voor een lokaal te verhuren tegen een vergoeding van f. 25 per maand, gelegen aan de Oostzijde van het gebouw achter de raadzaal. Aldus goedgevonden overeenkomstig een bijgevoegde concent-overeenkomst. Vervolgens wordt besloten een rijwielberg plaats te doen aanbrengen hij de O. L. School Dorp, achter het leermiddelenlokaal Het gebouwtje zal wat grooler worden ge maakt zoodat dit ook henut kan worden voor opberging van ingrediënten behoorende bij sportbeoefening. De kosten zijn geraamd op t. 650 Besloten wordt oen rioleeringslonds te stichten en de bedragen voor aansluiting tc- kapilaliseeren en zoo noodig voor herstel of vernieuwing hieruit te putten. Per aansluiting moet f. 3(1 worden betaald, f. 15 zijn noodig voor aansluiting en f tó voor onderhoud en vernieuwing. Dozo helft wordt in het fonds gestort. Voor het laalste jaar dat de gemeente be lasting za! heffen wordt besloten hel vor- menigvuldigingscijfer te handhaven op 1.2. Er kan nog niet gezegd worden hoe hel zal gaan en daarom willen B en W voorzichtig zijn en zoo noodig wat geld reserveeren. In dien het tegenvalt, zal de overgang geüjde- lijk gaan. Door Rijndijk Vooruit was aan den Raad verzocht een rcchlstreoksche telefonische verbinding tot stand te brengen waardoor spoedig hulp van politie, brandweer of dok toren, vooral des nachts kon warden inge roepen. B. en W. stellen voor, gezien het groole belang hiertoe over te gaan. do kosten bo dragen f. 70 per jaar. Er zal gelegenheid be slaan bij den heer Deen, Rijndijk, op le bel len Er wordt een doorverbinding tot stand gebracht met het Raadhuis en na 6 uur bij den concierge. De heer Limburg merkt op, dat in het ver zoek niet over doktoren gesproken wordt ea dan zou de concierge des nachts de doktoren moeten waarschuwen. De heer J. W. Bakker vraagt naar maat regelen, zoodat de concierge altijd thuis is De voorzitter leest het verzoek, waarin over doktoren wordt gesproken, nog eens voor Over het niet aanwezig zijn van den concierge zal gedacht worden Particulieren kunnen niet worden opgebeld. Dit voorstel wordt goedgevonden en aan den Rijndijk za! er bekendheid aangegeven worden. Waarom de vijf jaar 't maximum aantal vergunningen moet worden vastgesteld ge ven B. en B. den raad thans in overwe ging het aantal te bepalen op S of 1 op de GÖO inwoners Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met de stem van den heer D. Lim burg tegen. Aan Poortman's Volkszangkoor wordt gra tis het gymnastieklokaal voor een avond be schikbaar gesteld voor een volkszangavond. De hepr J Braggaar stemde tegen omdat deze avonden een chauvinistisch karakter dragen hetgeen de voorzitter onjuist vond. Nadat enkele besluiten comptabiliteit wa ren genomen werd het kohier Hondenbelas ting vastgesleld tot een bedrag van f 681. Ten slotte wordt voorgesteld aan de bou wers N W Wasspn2ar en J. Balfoort oen tegemoetkoming in de kosten van rioleerÏDg te verleenen van f. 400. Bij de rondvraag klaagt de heer J Brag gaar over het aTzetten van een terrein nabij het Burg. Vernódepark met palen en prik keldraad hetgeen bij politieverordening ver boden is, eveneens nabij do R K. Kerk is zoo'n afscheiding. Ton slolle bespreekt de hoer D. Limburg de verlichting nabij de halte Zilvorfabrick Een en ander zal worden onderzocht o WASSENAAR. Tot leider van de volkstelling in ddie gemeente is aangewezen do hoer J. Koot. controleur vao de bevolking. Op den Rijksweg bad een botsing plaats tusschen een driewielig motorrij tuig, bestuurd door X uit Den Haag en een vierwielig bestuurd door B. uit Voor burg, op het oogenblik dat N. naar links wilde uitwijken. De driewieler werd omge worpen en de bestuurder tegen dc straat gesmakt. Hij beliep een hoofdwonde, welke door dr. Doelman werd verbonden. Door de politie zijn twee Haagscbc jongens gesnapt, die van een bollenveld aan dc Weijermanstraat een partijtjo bloemen hadden gekaapt. o ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Subsidie Wit-Gele kruis etc. Verzoek Nat, Ccmm. teren Alcoholisme Verbcnwiug Raadhuis Bespreking aicchailing Rondvraag. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Te ongeveer half tien opende de voorzitter de vergadering, waarna door den secretaris de notulen worden ge lezen die onveranderd worden vastgesteld. Bij do ingekomen stukken doet de voor zitter mededeeling dat. in verband met de uitvoering der Wet regelende de Finamcieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, Ged. Staten de gemiddelde opbrengst der Rijksinkomst™belasting over do jaren 1926, 1927 en 1928. conform de ingezonden opgave der gemeente, hebben vastgesteld op f. 63.074.37 Wordt voor kennisgeving aan genomen Besloten wordt de aangeboden verslagen betreffende de Brandweer, het studiehuis der Kruisheeron, commissie van toezicht op het L.O. en van de commissie tot wering van schoolverzuim, alle over 1929, bij de leden te doen circuleeren, tegelijk met het nog aan te bieden gemeenteverslag. Ten aanzien van een verzoek van de U.K. ver. het Wit Gele Kruis om een sub sidie te verleenen van f. 450 uilsluitend voor de t b. c.-bestrijding, stellen B. en W. voor gunstig te beslissen. De heer de Graat merkt op dal de aangeboden rekening en begrooting dier vereeniging onzuiver is. om dat daarin de kosten van hel Wit Gele Kruis in voorkomen De voorzitter zegt dat uitsluitend de inkomsten en uitgaven van de t. b.c.-afdeeling worden opgesomd. De heer Jac. van Leeuwen bevestigt dit. De heer Stadhouder zegt dat de vereeniging door de geheelc gemeente werkt. Met algemeene stemmen wordt daarna de subsidie ver leend Met betrekking tot een verzoek van het R.K. Schoolbestuur aan den Hooge Rijndijk t.in eene subsidie te verleenen van f. 250 voor gebruikmaking van een gymnastiek lokaal ten dienste van het bijzonder lager onderwijs, stellen B. en W. voor om een bedrag van f. 150 te verleenen, gebaseerd op eene kostenberekening van het lokaal en rekening houdende met hel feit dat gonoemd lokaal voor ongeveer de helft van den lijd gebruikt wordt voor andere doeleinden. Z. h. s. wordt aldus besloten. Van den gemeente-ve.dwachter B. is een verzoek ingekomen om op hem van toepas sing te verklaren een vroeger genomen raadsbesluit, waarbij werd bepaald dat de Raad aan beambten ook kindertoeslag kan toekennen tot het bereiken van he; 18o levensjaar, wanneer een kind van die be ambten stndeert. Pij stemming wordt dan besloten met 9 legen 2 (de heeren Los en De Graaf) het verzoek in te willigerf. Een verzoek van een viertal ingezetenen om het Kerkpad, liggende in den Oost- en Westbroekpolder, vor.aan door de gemzen, te te doen onderhouden, omdat het ook door het publiek gebruikt wordt cn zijne vroegere beteekenis grootendeela neeltver- loren, wordt, evenals een verzoek van de R.K. Geitenfokvereeniging om subsidie, ver wezen naar B. en W. om prae-adviea. Aan de wed. H. wordt wederom voor drie maanden een onderstand in de huis huur toegekend, terwijl een gelijk verzoek van de wed. van S. wordt afgewezen, en van de wed. V. wordt toegestaan. Een ver zoek van R.- om ontheffing van schoolgeld- belasting wordt afgewezen. Een Leidsch fotograaf, die graag een conterfeitsel van den Raad wil hebben, ziet dit verzoek ingewilligd met 7 tegen 4 stemmen, zoodat dus eerstdaags de Raad op do gevoelige plaat komt Het kohier van de hondenbelasting ovar 1930 wordt vastgesteld met een totaal be drag van L 271, Bij stemming wordt vervolgens besloten dat v. d. D. een boom mag rooien aan dep Schenkelweg, onder bepaling dat de booni enz. het eigendom der gemeente blijft, de vergunninghouder moet zorgen voor rooien, takkenbossen maken en voor het vervoer van een en ander. Deze boom haalde het op z'n kantje met 6 tegen 5. Conform het vooratel van B. on W. wordt besloten tot wijziging der bcgrooting van het waterleidingbedrijf over 1929, waaruit, blijkt dat er een winst is gemaakt vaa f. 120.47, terwijl de Raad ook accoord gaat met eeD voorstel van genesma college om enkele achterstallige posten wegens water geld oninbaar te verklaren. Zicb refereerende aan het advies der waterleidingcommissie deelen B. en W. mode, dat zij t.z.t. met eeD voorstel zullen komen om den eventueel te benoemen ge- meentebodc te belasten met het conjguree- ren der watermeters en 't innen der water- gelden. De Raad gaat daarmede accoord. Besloten wordt om geen premie te ver halen, die ingevolge de Ziektewet zal moe- ten betaald worden voor los personeel, aangezien de opbrengst slechts f. 25 a f. 30 zal bedragen, de administratie rompslomp groot is en het in te houden bedrag in an deren vorm weer aan de te werkgestelde werkloozen zal moeten teruggegeven wor den. In verband met een verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme en gelet op de voor 5 jaren naar voren ge brachte meening dat er in de toekomst, nog wel eens een hotel gebouwd zou kun nen worden, waaraan op het Dorp behoefte bestaat, stellen B. on W voor, om het des tijds aan de Koningin gerichte verzo» c om hot maximum aantal vergunningen te laten op 10, in te trekken, waardoor het aantal weer kan stijgen tot 15. De heer Stadhouder is daar sterk togen en acht 10 vergunningen ruim voldoende. Dergelijke inrichtingen zijn een gruwel voor do maat schappij en het gezin, aldus spr. Hij wijst er tevens op dat het bier id do. gemeente ook voorkomt dat er schandeluk gedobbeld wordt in dergelijke gelegenheden. De heer De Graaf zegt. dat er ontzettend veel ge dronken wordt in eon café aan den Hoogc- Ründiik cn zou er voor zijn om de kroegen 's Zondags ook te sluiten, want de Zondag wordt nu ontheiligd door dronkelappen. Do heer Jac. van Leeuwen kan er zich mee vereenigen dat. wanneer in do toekomst noodig blijkt, dat het aantal wordt uitge breid, een dergelijk verzoek wordt gedaan. Than9 is hij er tegen. Hot voorstel in stem ming gebracht wordt dan verworpen met 9 tegen 9 stemmen, (de beide wethouders). In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om te bepalen, dat bij de be noeming van een gemeente-veldwachter 5 dienstjaren, elders als politieman doorge bracht, voor periodieke verhooging in aan merking zullen komen, waardoor het aan vangssalaris wordt bepaald op f. 1650. In de oproeping is vermeld dat de dienstjaren, el ders doorgebracht, niet medetellen, omdat de Raad geen daartoe strekkend besluit had genomen. Het college is er echter van over tuigd, dat wanneer men een ervaren poli tieman wil hebben, het aanvangssalaris te laag is en dc goede sollicitanten zich terug trekken. De heeren Stadhouder en Starren- burg verklaren, dat zij zich met dit voorstel kunnen vereenigen. De heer Los gaat er eveneens mee accoord en geeft in overwe ging om, wanneer zich geen goede sollici tanten hebben aangemeld, een gewijzigde oproeping te plaatsen. De heer Noordman acht zulks niet noodig want er zijn goede sollicitanten bij. Het voorstel wordt dan aangenomen. Eveneens gaat de Raad er mede accoord, dat de kleeding voor den nieuw te benoemon veldwachter wordt aan gekocht door de gemeente en dat de be noemde dan later van het te verleenen kleedinggeld restitutie doet. Verder verkent de Raad nog een crediel voor het in orde brengcpi der veldwachters woning aan den Hooge Rijndijk en voor het aanbrengen van een automatische klok voor het ontsteken en doven der straatverlichting waardoor het mogelijk wordt om avond- en nachtverlichting ter plaatse te krijgen, het geen met het oog met het drukke verkeer zeer aan te bevelen ls. Nog zal worden aangebracht een verlicht kastje waarop aangeduid dat ter plaatse politie woont. Hierna is aan de orde een voorstel van B on W. om le besluiten tot verbouw van het raadhuis, volgens een ontwerp-teeke- ning van den architect Breedeveld uit Lei don. Daarbij 19 gedacht om van de boven woning van den secretaris een viertal ka mers bij het raadhuis in te deelen en aan de Zuidzijde van het gebouw een paar ka mers voor het woonhuis van den secretaris bij te bouwen, waardoor verkregen wordt dat aan de bestaande behoefte van meer ruimte voor de secretarie, betere wachtge- legenheid van het publiek, grooter archief ruimte enz. wordt tegemoet gekomen, ter wijl, wanneer in de toekomst weer gebrek aan ruimte mocht ontstaan, nog meerdere vertrekken aan het raadhuis kunnen wor den toegevoegd, zonder groote kosten en er dan toch nog een behoorlijke woning voor bijv. een concierge overblijft. De heer Starrenburg wijst er op dat 8 jaar geleden een woning voor den secretaris is gebouwd van 1.18000 en dat de secretaris later naar hot raadhuis is verhuisd Wan neer de tegenwoordige woning den secretaris niet bevalt moet deze maar weer naar de oude terugkeeren. want het is overbodige weelde, volgens spr.. om thans gaan te ver bouwen In dit verband wijst spr. er op dat de gemeente geen geld beschikbaar hoeft om de arrestantenlokalen behoorlijk in te richten, waartoe ze volgens de wet verplicht is Wanneer men daarmede wil bezuinigen wil spr. hier bezuinigen, terwijl wanneer hij zijn zin niet krijgt hij zich tot Ged. Staten zal wenden De heer Stadhouder beaamt dat indertijd eene woning voor den secretarie is gebouwd, waarin thans de eerste ambtenaar woont. De secretaris heeft echter destijds niet gevraagd om naar het raadhuis te mogen verhuizen, maar do raad vond het wenschelijk dat h»l gebouw niet onbeheerd bleef staan en spr. is blij dat de secretaris het raadhuis heeft betrokken, want men kon het tocb niet aan anderen verhuren en den secretaris niet ver plichten tot die verhuizing. Zooals de toe stand echter, momenteel is is hij niet houd baar. De wachtkamer is minderwaardig; op de secretarie moei het publiek over een hekje hangen en wil men den ontvanger of burgemeester spreken dan moet men door de woning van den secretaris. Spr. is daar om voor liet voorstel van B. en W. De heer Los memoreert dat men in een vorige vergadering het er reeds over eens wasdat er veranderingen moeten plaats heb ben. Wanneer men besluit tot verbouwing, dan acht spr. het aangeboden ontwerp in derdaad te voorzien in een gelukkige oplos sing. maar er zijn velerlei bezwaren. Zoo o.a is spr er legen, dat de raadzaal boven komt, want de tegenwoordige zaal voldct uitstekend en heeft wellicht nog meer ku- bieken inhoud dan de nieuw voorgestelde Ook de te maken hal, waardoor de achter gevel van hot gebouw veel veranderingen moet ondergaan acht hij geen goede oplos sing Spr weet dat er indertijd niet goed keuring van den Raad eene woning voor den secretaris is gebouwd die vee! te klein is en heeft er destijds nog op gewezen dat men een grootere moest zetten De tout die men teen begaan heelt wenscht hij thans weer niet le maken; daarom is spr er voor om het geheele raadhuis als dienstgebouw m gebruik le nemen en voor den secretaris, naast het raadhuis eene nieuwe woning te bouwen, die eventueel ook voor een burge meester kan dienen Spr. meent dat men dan zeker niet duurder uit zal komen, want hij begroot zoo'n woning op f. 14 a t 1500(1. terwijl deze verbouwing op f. 20.000 go raamd wordt. Dc heer de Graai zegt, dat hij zich met het gesprokene van den heer Los kan ver eenigen; hij heeft ook bezwaar er tegen dat de raadzaal boven wordt ondergebracht, hetgeen bij trouwplechtigheden ongemakken oplevert. De heer Van Bennekom vindt het idee-Los wel mooi, maar wil er toch op wijzen dat men dan toch nog inwendige verbouwing krijgt. De heer Noordman zegt, dal reeds eerder de noodzakelijkheid van een verbouwing be sproken is en daarom hebben B en W. uit gezien naar een goede en goedkoopc oplos sing. De bij hel raadhuis hoorende woning is van ouds bestemd als secretariswoning en het is de wensch van den raad geweest dat de secretaris zoo dicht mogelijk bij de secre tarie woont. Teneinde geen lapwerk te maken, hebben B. en W zich de hulp ver zekerd van een architect en met dezen ver schillende oplossingen besproken, waarbij bleek dat de voorgelegde verbouwing en ge deeltelijke aanbouwing de doelmatigste en voordcetigsle bleek, terwijl er voor de toe komst voor gewaakt wordt dat dan op zeer voordeelige wijze uitbreiding van het aantal vertrekken kan plaats hebben. De heer Los bestrijdt dep heer Noordman als zou het ontwerp hel goedkoopste zijn, want voert men spr plan uit dan zullen de kosten zeker niet meer bedragen. Na nog eenige discussie wordt dan bij stemming besloten met 8 tegen 3 (de heeren Los, De Graaf en Starrenburg) het door B. en VV. aangeboden verbouwingsplan te doen uit voeren. waartoe hel crediet wordt verleend. Daarna komt in behandeling een voorstot van B. en W. om aan A. van der Poel over» pad te verleenen over het aangekochte ter rein voor lichamelijke oefening tegen beta ling van een som in eens van f 100, zulks in verband met het feit, dat er een kwestie beslaat over dat pad De heeren Los, de Graaf en Stadhouder vinden het bedrag veel te laag, daarbij er op wijzende, dat de ge meente den grond duur heeft moeten betalen. De heer Noordman wijst er op, dat met den rechtskundigen raadsman van Van der Poe! een onderhoud heeft plaats gehad en deze er bij blijft, dat Van der P. het recht van overpad heeft. Teneinde nu een procedure te vermijden doen B. en W. hel bovenom schreven voorstel. De heer Starrenburg merkt op, dat, wan neer van der P inderdaad een recht bezit, deze geen f. 100zou hebben geboden. Spr. is er voor om het pad af le sluiten. De heer de Graaf stelt voor om het pad 'e verhuren van jaar tot jaar tegen een recognitie van f 10.per jaar. Dit voorstel wordt aangeDomen met al leen de stemmen der wethouders tegen. Hierna wordt vastgesteld het bestek en voorwaarden van aanbesteding voor het schoon houden van vaarten en slooten. .Vervolgens is aaD de orde de behande- ling van een voorstel der R.K. Raads fractie tot afschaffing van do rondvraag. De heer Starrenburg vraagt geheime zit ting. De voorzitter is voor openbare be handeling. De heer Los doet een voorsteJ om de vergaderingen voortaan niet langer te doen duren dan tot 12 nar 's middags. De heer Noordman zegt dat er kans be staat dat, in verband met het onderhoud dat spr. en de heer Los met Ged St. hadden, bet presentiegeld zal verhoogd worden en wil daarom de vergadering maar voortzetten. De voorzifter is ook voor afwerking der agenda, doch zegt dal er bericht is inge komen gisteren, dat het presentiegeld onver anderd blijft. De heer Los handhaaft zijn voorstel, on dersteund door de heeren De Graaf /n Star renburg. Dc voorzitter verzoekt dat voor stel schriftelijk in te dienen, waarna het in een volgende vergadering kan behandeld worden. De heer Los zal daarmede reke ning houden en doet een nieuw voorsle! om de vergadering te schorsen, hetwelk door dezelfde heeren wordt ondersteund en in stemming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Van Bennekom. Stadhouder. Jac. v. Leeuwen en de beide wethouders. De voorzitter schorst dan dc vergadering tot Donderdagavond 7 uur. IJMUIDEN, 8 April. VTSCHPRIIZEN. Tarbot per kilo f. 3.402.80, Griet per kist van 60 kilo f. 9040, Tongen per kilo f. 3.202.90, Zetschol per kist van 50 kilo f. 42, Kleine Schol f. 39—8, Bot f. 14—2 90, Schar f. 172.40, Tongschar f. 8476, Pie terman en Poontjes per kist van 50 kilo i 157, Groote Schetvisch f. 4636, Middel Schelv. f. 3528, Kleinmiddel Schelv f 25 17, Kleine Schelv. f. 198, Kabeljauw per kist van 125 kilo f 7059, Gullen per kist van 50 kilo f. 3016, LengeD per stuk f. 3.400.76, Heilbot per kilo f.2165, Wijting per kist van 50 kilo f. 10G 10, Koolviscb per stuk f. 2 100.38, Makreel p. kist van 50 kilo f. 16. Aangekomen 9 stoomtrawlers: IJM 189 met f 2370. IJM 48 met f 3416. IJM 58 met f.4850, IJM 179 met I 2782, MM 201 met f.3111, IJM 83 met f 1604, IJM 12 met f 2198. IJM 90 met f 2087. MM 130 mof f 2469, 1 IJslander IJM 49 noet f 11511. 1 Beucer VL 86 met f 710. en I logger SCH 368 met f. 827 besomming. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7