71ste Jaargang Tweede Blad LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 April 1930 UIT DE OMSTREKEN. Rechts: LIEFDE VOOR DE NATUUR wordt den kinderen bijge bracht door de boomplan t- dagen, drie overal in het land gehouden worden. Gisteren was het ZuiderparV te Den Haag aan de beurt De leer lingen aan den arbeid. DE AALSMEERSGHE BI^EIMEiMIE^TOON STELLING werd' gisteren door H. M. de IfomngfrraMMwder en H. K. H. Pfritfrsés JuUaim bezocht. De Komrrkfcjke ïfè- wondervn een dér kostbare inzendingen. DE DUITSCHE VLOOT is onder aanvoering van het linieschip „Schleswig Holstein" ONDER DIRECTIE DER NED. SPOORWEGEN wordt te Lutterade (L.) een tnn- naar de Middellandsche Zee vertrokken om daar manoeuvres te houden. Niet minder nel gebouwd ter lengte van 85 Meter met e en rij wegvlak van 10.20 M. en trottoirs dan 11 torpedobooten en 5 linieschepen nemen hieraan deel. De oorlogsschepen varen van 3 Meter. Dit werk, met inbegrip van wijziging in het station Lutterade, kost de Holtenauer sluizen binnen. een millioen. HAARLEMMERMEER. Ziekenfonds „Hnlp in Nood". In het café Nijssen te Nieuw-Vennep werd de jaarvergadering gehouden van het ziekenfonds „Hulp in Nood" aldaar. De voorzitter merkte in zijn openings woord o.a. op dat nu 1 Maart jl. de nieuwe Ziektewet in. werking getreden is, de vraag onder de oogen gezien moet worden of de yereeniging moet worden opgeheven. Na voorlezing van de gebruikelijke ver slagen werd het woord gevoerd door den heer P. J. Kolijn van Gouda over de Ziekte wet en hare werking. De vraag of het fonds zou blijven voort bestaan, werd hierna door de vergadering bij groote meerderheid van stemmen beves tigend beantwoord. Sommige leden wenschten alleen lid te blijven, indien het reglement gewijzigd werd. De voorzitter deed toezegging deze zaak in de bestuursvergadering nader onder het oog te zien en met de commissie van toe zicht te bespreken. Dit jaar zal voorloopig worden voortgegaan en zal het fonds de ont brekende 20 pet van het loon aanvullen. ERNSTIG ONGELUK. Een vSf-jarig jongetje doodgedrukt Gistermiddag omstreeks half vijf had op 'den Hillegommerdijk, alhier, een ernstig ongeluk plaats, dat aan den vijfjarigen Cor nells Huisman het leven kostte. Het knaapje beging nabij de ouderlijke woning de onvoorzichtigheid te gaan han gen achter aan een aldaar passeerende vrachtauto. De bestuurder, de heer G. wonende te Rijk alhier die er niets van bemerkt had, dat het jongetje aan z'n wagen hing, moest een eindje achteruit rijden en dit geschied de juist in de richting van een langs den weg staand transformator huisje. De auto reed echter zoo ver door. dat het kind tu^- schen het transformatorhuisje en de auto bekneld geraakte. Het jongetje werd in zorgwekkenden toe stand naar de ouderlijke woning gebracht ten. is kort daarop aan de gevolgen overleden. De ontboden geneesheer dr. S. van Nieuw- Vennep, kon ook slechts den dood consta teer en. De politie stelde een onderzoek in. De chauffeur treft geen schuld aan het ongeluk. De afgesloten Kruisweg in Haarlemmermeer Volgens hier en daar geplaatste borden, is de Kruisweg in Haarlemmermeer in de rich ting Aalsmeer thans voor het openbare ver keer afgesloten. Vooral voor vele bestuurders van auto's, die daarmede nog niet op de hoogte sche nen te zijn, was het een tegenvaller dat ze een omweg moesten maken. Hun aantal was met het oog op de bloemententoonstel ling in Aalsmeer nogal belangrijk en som migen bleken hun omweg verkeerd gemaakt te hebben, zoodat ze een eind verder toch weder op den afgesloten Kruisweg terecht kwamen. Doordat de chauffeurs het geplaatste bord te laat opmerkten, kwamen twee auto's gelukkig zonder ernstige gevolgen nog met elkaar in botsing. Boeren- en Tnindershond. Dc afdeeling Zuidelijk Noord-Holland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond hield een vergadering in het Boazlokaal te Hoofddorp Bij afwezigheid van den heer v. d. Heuvel werd de bijeenkomst gepresideerd door den heer A. Biesheuvel Azn., die na opening der vergadering den heer Simons, voorzitter van den Chr. landarbeidersbond, een hartelijk welkom toerieip. Hierna trad de heer Simons als spreker op met het onderwerp „Wette lijke regeling van den arbeidsduur in den landbouw". Hij gaf hierbij een heldere en zakelijke uiteenzetting omtrent de totstand koming van den arbeidsduur en gaf een overzicht van de regeling, die minister Aa-- berse voorstelde. De heer T. J. dc Goede, te Opende (Gr.) is benoemd tot onderwijzer bij het chr. onderwijs te Nieuw-Vennep. HILLEGOM. Jubileum van G. J. Jansen. Dc heeT G. J. Jansen, die gisteren zijn 25-jarig dienstverband bij de Posterijen herdacht, werd op zijn feestdag per auto door zijn collega Walter, met zijn echtge- 1 noote afgehaald en ontvangen in de met bloemen versierde pakketzaal. De waarnemend directeur, de heer Weeda, sprak den jubilaris toe, om hem te feliciteeren, en hem namens het geheele personeel een electrische kroon aan te bic den, benevens een enveloppe met inhoud namens enkele bloemisten. De oudste besteller, de heer J. Heems kerk, dankte den jubilaris voor dc onder vonden collegialiteit eD vriendschap, waar na de jubilaris, ook namens zijn vrouw, bedankte voor de toespraken en geschen ken. Het echtpaar maakte vervolgens een ritje door de gemeente, en ontving t.huv* nog vele blijken van belangstelling. Zijn vroegere chef, de heer Vooreu, postdireo- teur te Sassenheim, kwam hem ook geluk- wenschen. Teraardebestelling Johannes de Vreugd. Gistermiddag is op de Algemcene Be graafplaats alhier onder groote belangstel ling ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer Johannes de Vreugd, een der leiders van de N.V. Hillegomsche Houthandel, die na een langdurige onge steldheid in den ouderdom van slechts 37 jaar is overleden. De baar was bedolven onder vele prach tige palmen en kransen. De droeve, indruk wekkende plechtigheid werd bijgewoond door burgemeester Pont, gemeente-secre taris Sens, ecnige raadsleden, bijna alle commissarissen van de Nutsspaarbank, ver scheidene handelsrelaties van hier en el ders het voltallige personeel der zaak en vele andere belangstellenden. Bij de geopende groeve werd gesproken door den heer I. C. Baas, Godsdienston derwijzer der Herv. Gemeente, een zwa ger, en den heer C. Velthuys als voorzitter van de Nutsspaarbank. De vader, de heer P .de Vreugd Sr., bedankte zeer ontToerd mede namens de jonge weduwe en haar kind, voor de laat ste eer aan zijn overleden zoon bewezen. Jubileum H. J. Korbee. De heer H. J. Korbee, thans bedrijfslei der der N.V. v.h. Van Zanten Co., heeft zijn 25-jarig jubileum in dienst van deze firma gevierd. Hij werd 's morgens ont vangen in het versierde kantoor en toege sproken door den oud-directeur, den heer R. Veldhuyzen van Zanten, en door een der directeuren, die hem 'n gouden horloge met inscriptie en ketting aanbood. Mejuf frouw Korbee kreeg bloemen. Verder is er gesproken namens het kantoorpersoneel en namens de werklieden onder aanbieding van geschenken en bloemen. De jubilaris bedankte hartelijk voor de blijken van be langstelling en bracht met zijn familie en het personeel den dag genoegelijk door. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kringverg. Meisjesver. op Geref. grondslag. Nadat Dog een stuk proza was voorge dragen, werd door leden van de vereeni- gingen te Katwjjk aan Zee en Rjjnsbnrg, behandeld het onderwerp: „Afbetalings-sys- teem". Ook op deze leerzame inleidingen volgde een uitvoerige bespreking. Na een slotwoord van de presidente werd gezongen Ps. 33:11, waarna ds. Meyering voer ging in dankgebed, en deze zeer ge slaagde feestavond sloot. Op het hulppostkantoor alhier werd in de maand Maart bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 2466.31 en terugbetaald f. 936.69 Dezer dagen kwam de Kring van M.V. op G.G. „kgusburg en Omstreden" in de zaal achter de Geref. Kerk alhier in ver gadering bgeen ter feestelijke nerdenkiug van het vijf-jarig bestaan. Do vergadering stond onder leiding van mej. Jo Parlevliet van Katwijk aan Zee, Deze opende de vergadering door te laten zingen Ps. 103 1, las Ps. 48 en ging voor in gebed. Hierna sprak zij naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte een feest- woord, waarin de hoofdtoon was dankbaar heid aan God, dat de kring deze vijf jaar heeft mogen bestaan en mogen arbeiden tot ontwikkeling der leden. Mededeeüng werd gedaan van een in gekomen felicitatie-telegram van de oud presidente, mevr. L. v. ReenenMeyering van Woubrugge. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Hierna reciteerde mej. D. Baalbergen van Katwijk aan Zee op verdienstelijke wjj- z« eenige gedichten van Chr. Letterkundi gen. Vervolgens w-.ia door mej. H. Meye ring een inleiding gehouden t>ver: „De verzoeking in de woestijn". Op dit onder werp volgde eem geanimeerde bespreking. Ir, de pauze werden ververschingen rond gediend. Na heropening riep de presidente, dis. H. Meyering, die inmiddels ter vergade ring was gekomen, een hartelijk welkom toe. Mej. A. v. d. Perk gaf hierna een over zicht van den arbeid van den kring, ge durende de vijf jaren van net bestaan. Op de eerste kringvergadering waren 68 leden van aangesloten vereenigingen aanwezig, op deze feestvergadering 107wel een bewijs van een bloeiend vereenigingsleven. RIJNSBURG. Verg. Coöp. Voorschot- en Spaarbank. De Coöperatieve Voorschotbank en Spaar kas hield gisteravond haar algemeene ver gadering in de Zaai achter het Weeshuis alhier. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, heette bij de opening de aanwezigen harte lijk welkom, en toonde zich verblijd de oude getrouwe gezichten van alle jaren weder aan te treffen, al speet het hem, dat de op komst niet grooter was. Spr. achtte het zijn taak als voorzitter te gedenken het overleden lid, den heer J. v. Iterson. Kort na de oprichting van de Vereeniging lid geworden, is de heer v. Iterson deze tot zijn dood trouw gebleven, en is hij dan ook gestorven als lid van den Raad van Toe zicht. Met waardeering wordt gedacht aan het werk, door den heer v. Iterson in het be lang van de Bank verricht, en diens nage dachtenis zal in dankbare herinnering blij ven. Hierna werd den secretaris, den heer C. H. A. Collee, gelegenheid gegeven de notu len der vorige vergadering voor te lezen, welke zonder eenige op- of aanmerking wer den goedgekeurd. Bij de thans volgende bestuursverkiezin gen, werden met op een na algemeene stem men herkozen, de heer J. v. Klaveren als lid van den den Raad van Toezicht en dr. H. G. Jonker als lid van het bestuur Beide aftredenden namen de herbenoe ming aan, waarna de voorzitter hen en de vereeniging geluk wenschte met de uitslag van de verkiezing.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 19