ömits ScHaënêxt Schoonmaak De huldiging van Noordwijkerhout's Burgemeester. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. RECLAME. 3833 Met fabrieksgarantie Hierboven in hei midden burgemeester Van Iersel, met ambtsketen, en zijn familie op den stoep van het raadhuis te midden der raadsleden. In aansluiting aan ons verslag van gisteren kunnen wij nog mededeelen, dat de R.-K. Muziekver. „St. Jeanne d Arc" tijdens de receptie den jubilaris een aubade heeft gebracht. ALPHEN. HULDIGING VAN MEJ. A. ZIJLSTRA. Na 46 jaren met pensioen. Mej. A, Zijlstra. M aan dagmiddag heeft mej. A. Zijlslra, onderwijzeres aan de Mulo-school met den Bijhei (hoofd de heer A. Maaskant) het on derwijs op 65-jarigen leeftijd met pensioen verlaten. In de gymnastiekzaal der school waar het bestuur personeel en kinderen waren bijeengekomen voor het afscheid werd mej. Zijlstra bij het binnentreden toe gezongen Ps. 103 vers 1. De heer Maaskant dankte hierna mej. Zijlstra voor alle trouw, ijver en plichtsbetrachting en bood haar na mens de kinderen verschillende fraaie cadeaux aan. Spreker releveerde dat deze cadeaux de scheidende onderwijzeres den geheelen dag aan de kinderen zouden doen denken allereerst de vogelkooi met kanarie, het ontbijtservies, het tafelkleed als het ont bijt is afgeruimd en de kamer er netjes uit ziet. het eetservies des middags, de mooio lederen tasch op haar middagwandeling en de schermerlamp des 's avonds Behalve haar eigen klas verlieten alle leerlingen de school, na vooraf de scheidende onderwij zeres te hebben gegroet In meer intiemen kring bood hierna de heer J A Vellekoop, voorzitter der 9chool, onder zeer toepasselijke woorden haar na mens het bestuur een mooi werkstoeltje en een klok aan De heer O H Schaap. 1ste onderwijzer schonk namens het personeel een plaid en een prachtige foto van het per soneel. Om half vier maakten vele ouders en oud- leerlingen van de gelegenheid gebruik om van mej. Zijlstra persoonlijk afscheid te nemen Zooals te begrijpen, was het voor de scheidende een ontroerende dag. Niet min der dan 26 jaar heeft zij aan de mulo-school als onderwijzeres verbonden geweest Mej. Zijlstra die den 23sten Maart 1865 te Leeuwarden werd geboren diende het Chr. onderwijs sinds 1 Februari 1881 en wel achtereenvolgens te Franeker Leeuwarden. 's-Gravenhage. Groningen. Wouhnigge en Alphen a d. Rijn Wij hopen dat de aange komen rusttijd haar goed zal doen en dat zij nog vele jaren in goede gezondheid hier van mag genieten! Onderscheidingen. Aan den zeereerw deken J. M. Hellegers alhier is verleend het kruis van verdienste van het Hongaarsche Roode-Kruis Voorts werd de medaille van verdienste van het Hong. Roode-Kruis verleend aan den heer J. B. van Halderen en G Y Ponsieoen. reso. secr. en penningm. van het R. K. Huisves ting-comité alhier. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart 1930 inge legd f.17583 47. terugbetaald f. 22024.78. Het laatst door dat kantoor uitgegeven boekje draagt hel nummer 18358 Een zoon van den timmerman V. werd zoodanig door een rat achter in zijn been gebeten dat de jongen zich onder heelkun dige behandeling van een dokter heeft moe ten stellen. o BODEGRAVEN. Tentoonstelling Ambachtsteekenschool. Dezer dagen werd in het leekenlokaal der O.-L. School de gewone tentoonstelling ge houden van het werk van de leerlingen der Ambachtsteekenschool. De lessen voor dezen winter zijn weer beëindigd en ouders en belangstellenden werden nu de gelegenheid geboden het werk der leerlingen te bezich tigen. De beide tentoonstellingslokalen zagen er weer als gewoonlijk uit. in het groote lokaal allereerst het de-aandacht-trekkende hoekje van de schilders, waar inderdaad ook voor leeken wat moois was te zien. Mooie frissche teekeningen. moderne ont werpen en pittige kleuren geven den geest van den leeraar, den heer Schuling, weer. Inderdaad krijgen de jongens hier behalve vaardigheid in teekenen en schilderen ook smaak. Voorts groote wanden voor bouw kundig teekenen. onder leiding van de hee- ren D. Scheer en J. v d Neut dan een wand voor hout- en marmerschilderen De heer Schoo had daar ditmaal dankbare leer lingen. Tn een nevenlokaal vond werk van beginners een plaats. Dn leerlingen, onder leiding van den tiidelijken directeur, den heer Gorter, waren steeds tot het geven van inlichtingen bereid. Het contact van ouders met leeraren is veel waard. Voot de ont wikkeling der jongens is deze school onge twijfeld onmisbaar. Dat bleek ook weer uit deze tentoonstelling. AALSMEER. Beroepen. De heer M Roukema, candidaat bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen te Kol- lumerpomp (Fr.) HAARLEMMERMEER. Beroepen. Ds. B. A. Bos predikant dor Geref. Ge meente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Leens (Gr.) Concert. Gisteravond werd in de gereformeerde kerk te Vijfhuizen door de zangvereeniging ..Door Zang en Vriendschap'' en het kinderkoor aldaar met medewerking van enkele so listen onder leiding van den dirceteur, den heer Henk Pijlman een uitnemend ge slaagd concert gegeven. Eigenaardig geval van Oplichting. In de Haarlemmermeer vond een eigen aardig geval van oplichting plaats dat zich als volgt schijnt te hebben toegedragen: De heer v. d. B. alhier zou een diepgaand geschil hebben gehad met het kerkbestuur en met spoed vertrokken zijn naar Nieuw- veen Met dit verhaal, waarvan echter geen woord bleek waar te zijn, kwam iemand in Haarlem bij een emeritus-predikant en deed namens het kerkbestuur het verzoek om den dienst van den heer B tijdelijk waar te nemen De emeritus was den eerstvofl- genden Zondag vrij en wilde dus wel aan hel» gedane verzoek voldoen Dat was dus in orde en de spreker zou 's morgens tijdig afgehaald worden Dezelfde, boodschapper ging nu nog met een gelijk verzoek naar een tweeden spreker en toen nog naar een derden en ook nog naar iemand uit Am sterdam; al de heeren werden bereid ge vonden en namen dus bet aanbod aan Door een samenloop van onvoorziene omstandig, heden kregen de sprekers echter vermoedens dat de zaak niet zuiver was. zoodat op den bewusten Zondag alleen de heer v. d B. den kansel besteeg Wat zou het anders een verlooning geweest zijn als des morgens zich nog vier heeren meer bij de kerk hadden aangemeld om te spreken. En de reden waarom de gedienstige zoo gauw naar Amsterdam en Haarlem reisde ter wille van den heer B is gemakkelijk le raden Zooals meestal gebeurt moest mijnheer noodzakelijke boodschappen doen en had z'n portemorraie vergeten De rest laat zich begrijpen Hij zou dien dag beslag gelegd hebben op dertig gulden. Wie 't geweest is bleef tot nog loe onbe kend De politie zoekt hem natuurlijk we gens oplichting. HILLEGOM. Jubileum G. J. Jansen. De heer G J Jansen herdacht op 1 April den dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de Posterijen Hij begon als be steller. maar in de laaLste jaren is hij kan toorknecht en wel in hel bijzonder belast met de afd. postpakellen Deze afdeeling is van beteekenis. omdat de vele bloembollen handelaren in deze gemeenle in het voor- en najaar zeer veel postpakketten naar hel binnen en buitenland moet verzenden Dit aantal pakketten loopt wel in de duizenden, want zij worden soms met wagenvrachten te gelijk aangevoerd. In de expeditie-lokaliteiten liggen zij vaak hoog opgestapeld De heer Jansen mag dan ook terugzien op een reeks van jaren van zwaren arbeid. LISSE. Jubileum P. Beukers. Gisteren mocht de heer P Beukers hel feit herdenken, dal hij sinds 25 jaren in het Bollenbedrijf van de fa Gebr Driehui zen werkzaam was. De heer Beukers werd Ier gelegenheid van dit jubileum door pa troon en personeel gefeliciteerd Mooie ge schenken werden aangeboden, waarmede de jubilaris en zijn echtgenoote zeer verrast waren. Uit een en ander bleek wel, dat de heer Beukers de achting zoowel van patroon als personeel mag genieten. NOORDWIJK. Afscheid van den heer L. A. de RochefortDijk. Gisteren heeft de Gemeente-ontranger. de heer L. A. de Rochefort-Djjk den ge meentedienst met pensioen verlaten. Het was den wensch van Jen heer De Rochefort Dij» alle huldebetoon achterwege te laten. Tocb wilden de gemeente-ambtenaren bun collega niet zoo in alle stilte laten ver trekken. Te ongeveer 7 uur 's avonds var. voegden zjj ach aan zjjn woning om officieel afscheid ran hem te nemen. Als oudste hoofd ambtenaar sprak de heer J. Veerman, dir. der Gemeentebedrijven, den heer DeRoche- for' Djjk namens zijn gemeente-ambtenaren als volgt toe: Geachte heer Djjk: Op uw verzoek werd n bij Raadsbesluit van 30 Januari j.l. op de meest eervolle wijze ontslag verleend als gemeente-ontv. De Burgemeester heeft u hierbij namens het gemeentebestuur dank gebracht voor de door u aan de gemeente bewezen diensten en daarbij eenige waardeerende woord »n gesproken over de trouwe werkzaamheid e.i strikte eerlijkheid waarmede gij nw ambt zoovele jaren hebt vervuld. Wjj ambtenaren sluiten ons geheel hier bij aan. Ik meen hieraan nog alleen den wersch te moeten toevoegen, dat uw zennw- geete' door de rust, welke gij thans kunt nemen, zich weer geheel mag herstellen, zoodat gij nog langen tijd in gezondheid en opgewektheid als directeur van „De Toekomst", de belangen dezer maatschappij kunt bljjven behartigen. Wjj meenden de zen dag niet ongemerkt te moeten laten voorbij gaan, doch door het geven van een aandenken voor u een blijvende herinnering te scherpen aan dezen dag. Br was ons ter oore gekomen, dat gij een groote be langstelling hadt getoond voor een schil derstukje van een historisch hoekje ran Noordwiik. Het is ons gelukt, dit -"hilder- stnk van onzen vroegeren p'aatserenoot, den kunstschilder Berkemeier aan te koopen. Hierna bood snreker namens de ambte naren een Drachtig schi'derstuk in gouden lii't aan. Ik hoop. aldus spreker, dat het een plaatsje in nw huiskamer zal krijgen, en da' het n Dog 'ang moge herinneren aan de goede verstandhouding we'ke zoo vele jaren tu=schen n en ons he-ft bestaan. Wjj meenden ook u, mevr. T)rik, in deze kleine hulde le moeten laten de-den en bieden u hi erf, e een bloemstuk aan. De heer De Rochefort Dnk dankte voor de spontane hu'de hem gehracht en hoop- te. dat fiet gesprokene in vervulling zonde mogen gaan. Namen» het gemeentebestuur was den gebedenden ontrang-r een b'oemenmand ge zonden. Na nog eenigen tb'd gcel'ig samen fe zijn geweest, namen Tten r*>r=oon*Kk afscheid van den heer De Rochefort Dnk. waarmede de plechtigheid was geëindigd. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Met het verdwenen der warmekas-tul- f«u en het daarvoor in de plaats komen var. de bloemen uit warenhuizen, koude ka&sen enz., wordt ook do verscheidenheid anders. Tevens worden al Narcissenkuop- pen van den kouden grond geplukt om ie in de kassen in bloei te trekken. Hier vol gen eenige prijzen: Bartigon f. 5,10—6,90. Elisabeth f.5 6,30. Murillo f. 3,40—4,30. EHeonora f. 4,70 5,90. Dncheese de Parma f. 56,10. Rose Gris de Lin f. 3,404,50. Brutus f. 45,20. Narcissen Ornatus f. 0,60—0,90. Golden Spur f. 1,30—1,80. Victoria f. 1,40 1,80 Anemonen f. 1,302,20. Blauve Druifjes f. 0,400,50. Hyacinthen 1022 ct per boe. SASSENHEIM. Rijkspostspaarbank. Aar, het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Maart 1930 ingelegd x. 5202,23. Terugbetaald f. 2929,17. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 3099. Het maken van een betonnen brug yrer de Hillegommerbeek te Hillegoin in den Rijksstraatweg is opgedragen aan non aannemer Ct J. Kiebert alhier. Dank ajj het mente voorjaarsweder dar laatste dagen ontwikkelen de bolgewas sen zich sneL De narciseen beginnen reeds te bloeien en hier en daar kleuren de 'ya- cinthen al. A.s. Zondag is er alleen nog maar van de narcissen te genieten: de vol gende week zullen er eerst hvaednthen zjjn. Voor de op 3 April alhier in het ge meentehuis te houden verkiezing van Hoofd ingeland-plaatsvervanger is candidaat ge steld de heer A .van Schie te Warmond. VOORSCHOTEN. De heer H Brinks alhier is met 1 Mei benoemd tot monteur aan het te stichten Gem. Eleclriciteitsbedrijf te Oud-Beijerland. WASSENAAR. Een negenjarig meisje alhier is te Leiden aan nekkramp overleden Onze plaatsgenoot prof dr J R Slóte n-aker de Bruine wordt door hel bestuur der Predikanten Geheelonthoudersver voor gedragen als bestuurslid in de vacature-ds. A. J. Monlijn. ZOETERWOUDE. 25-jarig jnbileum Veldwachter B. J. Broxterman. Veldwachter B. J. Broxterman. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer B. J. Broxterman, gemeente-veldv. alhier in politiedienst trad. Met ingang van 1 April 1905 werd hjj aangesteld als ageat van politie 2e klas te Amsterdam, behaal de na korten tijd het diploma van den Alg. Ned. Pol. Bond en werd na enkele jaren aangesteld tot agent eerste klas al daar. In 1914 is hjj benoemd tot gemeen, te-veldwachter alhier, zoodat hjj dus het grootst aantal jaren te Zoeterwoude als po litieman doorbracht. Het was dus geen won der. dat de buren door het uitsteken der vlaggen niting gaven van hunne sympathie ten aanzien van dezen politieman en da! tal van inwoners zoowel mondeling als schril- teljjk, hnnne gelukwenschen aanboten. O.a. kwamen den jubilaris compHmenteeren. de burgemeester, wethouders, secretaris, als mede de plaatselijke geestelijken, hoofd der school en tel van anderen. Den zilveren ju bilaris zjjn verschillende stoffelijke bljjken vau belangstelling overhandigd. O.a. mocht hij van den burgemeester een rookstandaard, van de gemeente-ambtenaren, rijk'po'itie en hulpkeurmeester. een prachtige leuningstoel en van de afd. Warmond en omstr. van den R.K. Bond St. Michael, wier bestuur mei haar geestelijken adviseur was overgeko. men. een mooien Parker vn'penhonder ont vangen. In den namiddag verzamelden zich in de woning ran den jubilaris de gem- ambter.aren, rijkspolitie, alsmede verschil leed*- collega's van Broxterman uit andere p'aatsen. Op vroolüke wijze werd het jubi leum gevierd, terwnl des avonds de buren eveneens den luister ran het feest kwamen verhoogen. Moge „Brox" nog lange jaren ah politieman, met zacht- hand zooals zijn collega nit Li=se opmerkte, in onze ge. meente de orde en rust mee helpen be waren: Auto ever den kop geslagen. In den afgeloopen nacht is een auto. waarin vier studenten uit Delft waren ge zeten, ter hoogte van café 'I Witte Huis alhier op den Hooge Rijndijk over den kop geslagen. De bestuurder, die zeer woest reed, geraakte het stuur kwijt en kwam in aan raking met hel verhoogde voetpad, met ge meld gevolg Van een der inzittenden werd de schouder ontwricht; verder hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De auto werd ernstig beschadigd en is door Gebr de Bruijn naar de Garage gesleept. Door de Bruijn zijn de studenten naar Delft gebracht Aangevallen en mishandeld. B. uit Leiden, heeft bij de politie alhier aangifte gedaan van het feit, dat hij op den Vrouwenweg, waar hij per rijwiel pas seerde, door vier personen is aangehouden en mishandeld De politie heeft de daders aangehouden en van een hunDer, zekeren K., eeD wapenstok, waarmede hij geslagen had, in beslas genomen. De prijs der melk is met ingang van 1 April weer met een cent per liter ver laagd en bedraagt J3 cent. RECLAME. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. 7210 Met ingang van 6 April a.s. vinden de uitzendingen van AVRO. VARA. en VPRO. (Zondags) wederom via den zender van Hilversum, en die van KRO., NCRV en VPRO (Vrijdags) via den zender van Hub zen plaats. DONDERDAG 3 APRIL. Hnizen 1875 M. 10.0010.15: Morgen. wijding 12.152.00 Concert AVR.O.- Kwintet 2.003.00 Gramofoonplaten 3.00-3.30: Gram muziek - 3.30-4.00: Gram.- platen 4.005.00' Ziekenuurlje 5.30 6 00. Concert uit Café „Moderne" te Am sterdam 6.00: Tijdsein 6.01: Voortz. Concert 6 306 45 Gramofoonplaten 6.457.15: Landbouwhalfuurfje. Spreker: Bern. H. Vos 7.157 45: Fransch- Ge vorderden en conversatie 8 018.15: Gramofoonplaten 815: Aansl. van het Concertgebouw te A'dam Het Concertgebouw Orkest o.l v Dr. Willem Mengelberg In de rustpoos- Voorlezing door Kommer Kleyn. Daarna Persber. 11.00: Dansmuziek uit Cabaret "la Gaité" te Amsterdam 12.00: Sluiting. Hilversum Tot 6 uur: 298 M Na 6 urm IO7I M. Uifel. N.C.R.V -Uitz. - 8.15—9 00: Concert 10.0010.30: Zang door Dames koor 10.30—11 00- Ziekendienst 11 00 11.30 Lezen van Chr. Lectuur 11 30 11.45: Gramofoonplaten 1145—12.30: Voor de landbouwers 12.302 00' Mid dagconcert. Mevr. Ina Mulder-Beteer (alt mezzo), J. H E. Wittpen (fiuiD.M van 1 Woud (cello), G. Hengeveld (piano) 2 00 2.35: Uitz. voor scholen 2 463 45: Cursus Fraaie Handwerken 4 00—5 00: Ziekenuurtje 5 006.00: Gramofoonpl. 6 006 30: Orgelconcert door Klaas Pic ket Weeserik 6.306.40: Koersen 6 40 7.10: Vervolg Orgelconcert 7 107 40: Lezing door E M van Diffelen- Een nieuw verschijnsel in onze letteren 7 408 00: Lezing door Drs. A van Deursen 8 00: Evangelisatie-avond te Eibergen Sprekers: Ds J J. Ploos van Amsfel, Ds J Wiepkema, KI Sybrands, met muzikale medewerking v. Chr. Gem Zangvereen. „O.N.O", muziek- vereen. „Euphonia" B Ch Ledeboer (orgel) Na afloop pereber. Daventry 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 1105: Lezing 12 20' Concert E Risl (sopraan) E Wright (viool), J. Cor- mack (piano) 1202 20: Orgelconcert door R Foort 2.20: Gramofoonpl 2 50: Uitz. voor scholen 3 10: Lezing 320: Vesper 4.05 Concert M Murray (sopraan) B Ayrlon (bariton). Kwintet 520 Vas- tenpreek 5 35' Kinderuurlje 6.20- Le- zing 6.35* Nieuwsber. 6.55* Marklber. 7 00 Piano-recital door Mrs. Norman O'Neill 7 207 40- Lezing 7 45: Lezing 8.05: Vaudeville 9.20* Nieuwsber. 9 45: Lezing 10.00- Operelteuitz. I „Ga ther ye Rosebuds while ve may. TT Sally in our Alley". Muziek van Gwen Knight 10 30 Concert G Knight (sopraanf. G Ba ker (bariton) Orkest 11 00—1220' Dans muziek Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12 50— 2 20 Gramofoonplaten 405: Concert 8 20: „Madame Sans Gêne" van V. Sarden 9 05 Cabaret 9.50: Concert Kwartet en solisten Langen berg, 473 M 6 207.20' Gra mofoonplaten 9.3510.45: Gramofoon platen 1130' Gramofoonplaten 1225 1.50: Concert Orkest en bas. 4.50— 5.50 Orkeslconcert 6 357 25: Orkest- concert 7 358 20: „Pierrot Lunaire". SprekeT en solisten 8.209 35- Strijk kwartet 10 00: Gramofoonrauziek Kalundborg, 1153 M 11.20—120: Or kestconcert 2.504.50: Orkestconcert. 7 359 35- Concert Orkest en solisten. Opera-uitzending 95511.50: Dans muziek Brussel, 5085 M 6.20' Trio-concert. 650: Gramofoonplaten 8.35: Kamer muziek 9.35 Dansmuziek. Zees en, 1635 M. 6 15—1120: Lezin gen 11201215- Gramofoonplaten 1215—12 50 Lezingen 120—160 Gra mofoonplaten 1 503.50- Lezingen 3 504.50 Concert uit Leipzig 450— 750 Lezingen 7 50 Gramofoonplaten 8.55 Zang door Eva Lievenberg (alt) Daarna tot 11.50: Dansmuziek. 2-*

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14