UIT DE OMSTREKEN. HULDIGING BURGEMEESTER VAN IERSEL. VRAGENRUBRIEK. HAARLEM MERMEER. Stamboekkeuiing. De jaarlijksche stamboekkeuringen voor merries zal te Hoofddorp bij het markt plein worden gehouden op 17 Juni a.s. Anto te water. Op den Sloterweg alhiei sprong gisteren van een in snelle vaart passeerende per sonenauto plotseling een band. De bestuur- der, de heer R. uit Amsterdam, raakte daarbij de macht over 't stuur kwijt, met 'fc gevolg dat het motorrijtuig in den gras kant over den kop sloeg en daarna in de wegsloot terecht kwam. Het mag een won der heeten, dat de bestuurder en de twee inzittende dames er behoudens een paar lichte kwetsuren goed afkwamen. Na in een dichtbij gelegen woning op streek te zijn gebracht, konden de automo bilisten met een andere auto de rers naar Amsterdam voortzetten. Afscheid A. de Klerk. De heer A. de Klerk, commies bij de Nederlandsche spoorwegen, die met ingang van 1 April 1930 werd overgeplaatst van Hoofddorp naar Barneveld en gedurende 14 jaren als zoodanig alhier «net veel ijver «m toewijding is werkzaam geweest, werd bij diens vertrek bij monde van den star tionschef, mede namens het andeTe perso neel, hartelijk toegesproken en een stoffe lijk blijk van dank en waardeering aange boden voor zijn trouwe plichtsbetrachting en de aangename en vriendschappelijke wijze, waarop hij steeds met z'n superieuren cn collega's heeft samengewerkt. o HILLEGOM. Het xaam der jengd in de Herv. Kerk. In de Ned.-Herv. Kerk is een bijeen komst gehouden onder leiding van ds. J. Mulder, welke bijgewoond werd door de jonge Hervormden. Zondagsschoolkinderen, catechisanten en jonge bezoekers van de Jeugddiensten. Het. doel was het zevende geschilderde* gebrande raam aan te bieden, het raam waarvoor de jongeren hebben gespaard. Na psalmgezang en gebed, werd het gor dijn, voor het raam hangende, weggetrok ken en door ds. Mulder een toespraak ge houden. Het raam stelt voor: links een jongen ómriügd doo*- het booze. lezende in den Bijbel. Daarboven een uitgestrekte hand met een hart. Rechts een jonge mensch 5n gebed. Daarboven een lichtkrans, het kruis en een roos Geheel boven in een ovaal het gestyleerde wapen van HiJlegom. Ds. Mul der droeg het raam van de jeugd over aaa de goede zorgen van de Kerkvoogdij. Vervolgens is er gesproken door den heer I. C. Baas, namens de Zondagsschool, door den heer W. Kijne namens den kerkeraad, en door den heer W. van Dooren namens de kerkvoogdij! ïïet raam is geschilderd door den heer Sehellings, die ook d« zee andere ramen in het oude koor heeft geschilderd. Na zang vaü de Zondagsschoolkinderen fen dankzegging, werd het mooie raam door allen van nabij bekeken en bewonderd Behalve de jongeren was er niet veel belangstelling. „Ziekenfonds Hillepom". In de vergadering van de vereen. ,,7R*- kenfonds te Hillegom" is besloten, dat per sonen woonachtig in de Zilk of aan >-n Hillegommerdijk, ook als lid van het Zie kenfonds kunnen worden toegelaten. De jaarlijksche contributie voor die personen bedraagt f. 1 meer dan voor de Hillegom- sche leden. Belanghebbenden, die als lid willen toe treden, kunnen zich aanmelden bij een al hier gevestigden arts, door wien zij bij eventueele ziekte wenschen te worden be handeld. LISSE. Dierenbescherming. Het zal zeer zeker veler sympathie heb ben, dat men alhier is gekomen tot oprich ting van een afd. der Ned. Vereen, voor Dierenbescherming. Het bestaansrecht dier Vereeniging behoeft, wel niet te worden aangetoond. Vaak wordt toch al te ruw en onbarmhartig met dieren omgegaan, hetgeen ieder weldenkend mensch met weer zin moet vervullen. Hoe vaak worden b.v. trekdieren voor den wagen gespannen met wonden aan borst of op andere plaatsen, waardoor zij met veel pijnen hun arbeid moeten verrichten En zoo zijn er veel dingen waarop noodzakelijk acht dient ge slagen te worden. Ook in den winter kan veel gedaan worden voor onze vogels, ter wijl ook het „nesten uithalen" een groot kwaad is dat dient bestreden te worden. Als bestuursleden werden in de oprich tingsvergadering gekozen de heeren C. Strik, N. Matthijs, G. J. Wansink, Donk, J. C. de Haan, S. Boerema, .7. Kiaak en mevr. Soetemijer. Efen circulaire werd gericht aan bloemis ten en hoofdeD van scholen om hun mede werking te willen verleenen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling nog dit seizoen een propaganda-avond te hou den, waarin tevens de prachtige film voor Dierenbescherming zou woTden vertoond, doch daar het reeds laat in den tijd is. werd besloten te wachten tot het najaar. Reeds zeer velen gaven zich op als lid De gelegenheid staat hiertoe steeds open bij den heer 0. Strik, Veldhorststraat. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Reorganisatie der strandpolitie gedurende het badseizoen Het heffingspercentage der plaatselijke inkomstenbelasting gehand haafd op 3 't Voorstel Meijer tot verplichte winkelsluiting gedurende het badseizoen in tweede stemming aangenomen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Admiraal en van Nes. Na behandeling der ingekomen stukken w.o. een aantal missives van Gedep. Staten houdende goedkeuring van genomen raads besluiten. worden de notulen onveranderd vastgesteld. De nieuwbenoemde gemeente-ontvanger en plaatsvervangend secretaris, de heeren A. Dekker en L. Droogh worden binnenge leid en leggen in handen van den voorzit ter de vereischte eeden af. waarna de bur gemeester den heer Dekker gelukwenscht met zijn benoeming. De heer Dekker dankt den burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en den raad voor het in hem ge stelde vertrouwen, dat hij hoopt zich waar dig te toonen. Van de Ver. voor Christelijk L. O. te Noordwijk (Wilhelminaschool) is het ver zoek binnengekomen tot toekenning van de vergoeding voor een aan die school aange stelde assistente in 1927 en 1928. B. en W. stellen voor over die jaren respectievelijk toe te kennen f. 605.36 en f. 981.75 met ver rekening der over die jaren gevallen voor schotten zijnde f. 350 en f. 646.80. Z. h. st. goedgekeurd. Ingekomen is voorts een verzoek van het bestuur der R. K. Par. Jongensschool aan de Zeestraat om beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding dier school. De kosten voor den bouw en inrichting van het benoodigde nieuwe lokaal worden geraamd op f. 5694.30. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten de gevraagde medewerking te verleenen. De schoolgeld- en invorderingsverordenin gen worden gewijzigd vastgesteld als in Mei 1929. B. en W. vragen en verkrijgen een crediet van f 2190 teneinde het hoofd der politie in staat te stellen het politiecorps gedurende 13 weken in het seizoen uit te breiden met één chef en 3 agenten. Deze personen vor men tezamen de z.g.n. strandpolitie, welke vroeger rechtstreeks gesalarieerd werd door de Mij. ..Zeebad", hoewel zij ook toen onder bevel stonden van den burgemeester en den commissaris van politie. De heer Braun maakt bezwaar tegen do aanstelling van een chef ad f. 40 per week over slechts drie agenten, terwijl hem f. 100 wordt vergoed voor burgerkleeding.'De heer Liefferink vraagt of aanvaarding van dit voorstel eenige garantie biedt, dat de be staande uitstekende toestand gehandhaafd wordt of dat groote veranderingen zullen worden ingevoerd. Waar de badplaats zich gestadig uitbreidt, is spr. tegen vermindering van het aantal te benoemen agenten. Do heer Meyer wil inplaats van 3 agenten en een chef 4 agenten benoemen, welk voor stel door B. en W. wordt overgenomen en z. h. st. wordt aangenomen. Ten behoeve van reparation en vernieu wingen van de waterleiding in het Lange- veld vragen B. en W. een crediet van f.2800. wat wordt toegestaan. De Amag Hilpertfabriek te Neurenberg zal de nieuwe pompen leveren, ondanks het pleidooi, dat de heer Meijer voor een Ilollandschen leverancier houdt. Het verschil is echter te groot (pl.m. f. 1200) De heeren Alkemade, Krau en Liefferink brengen nog eenige speciale wenschen naar voren, welke de voorzitter te bevoegder plaatse zal uiten. Ten behoeve van de brandvrije opberging van de registers van den Burgerlijken Stand en de waardepapieren (geen effecten) der gemeente wordt besloten een Lips-brandkast aan te koopen, welke volgens opgave f. 1195 zal kosten. Burg. en Wébhs. stellen - voor het percentage voor de plaatselijke inkom stenbelasting voor het belastingjaar 1930 1931 evenals vorig jaar vast te stellen op 3 percent. Weliswaar zal de geraamde be lastingopbrengst vermoedelijk met f. 21.666 worden overschreden doch waar men nog niet weet, welke wijzigingen de wet rege lende de verhouding tusschen rijk en ge meente tengevolge zal hebben, achten B. en W. het niet raadzaam tot verlaging der be lastingen ©ver te gaan.Wdus besloten. Besloten wordt tot wederopzeggens een jaarlijksche subsidie van f. 100 te verleenen aan den heer L. Beuk, autoverhuurder ter tegemoetkoming in de exploitatiekosten van zijn ziekenauto. Tot leden der commissie voor buitenge wone werken worden benoemd de heeren G. II. Krau met 7 stemmen (4 op den heer Liefferink), P. Admiraal met 10 stemmen (1 op den heer v. d. Niet) en C. \V, G. Alke made met 8 stemmen (3 op den heer Meijer). De heer i^kemade wordt als voorzitter aan gewezen. Naar aanleiding van een verzoek van den heer W. van Rhijn, stellen B. en W. voor de afsluiting van de Hoofdstraat in de rich ting van den Nieuwe Zeeweg op te heffen, daar gebleken is, dat deze afsluiting voor het verkeer ernstige bezwaren oplevert. De heer van der Meer meent, dat de toestand ter plaatse zóó gevaarlijk is. dat openstel ling z.i. niet gerechtvaardigd is. De burge meester zegt, dat men van twee kwaden nu eenmaal het minst kwade moet kiezen-, z.i. is het allerminst een ideale oplossing, maar de neringdoenden ondervinden groot nadeel van de gesloten verklaring. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W aangenomen met 7 tegen 4 stem men. Tegen de heeren v. d. Meer, Braun, Alkemade en Kaspers. Waar over het vooretel van den heer A. G. Meijer inzake Winkelsluiting in de vorige vergadering de stemmen staakten, moest tot herstemming worden overgegaan. Het bestuur der Noordwijksche Winkeliers vereniging had nog een adres ingezonden, waarin zij haar besluit van de ledenvergade ring van 20 Januari j.l. herroept en zich homogeen verklaart met het standpunt van B. en W. De heer Krau wilde deze kwestie laten rusten totdat de wettelijke regeling tot stand zal zijn gekomen. De herstemming had tot resultaat, dat het voorstel-Meijer om gedurende het badseizoen des avonds de winkels te doen sluiten om 10 uur, met 74 stemmen werd aangenomen. (Tegen de heeren v. d. Wiel. Liefferink, van der Niet en Balkenende). Een wijziging in het uitbreidingsplan be treffende de straat achter de lighal wordt z. h. st. goedgekeurd. Waar binnen afzienbaren tijd de 10.000ste inwoner van Noordwijk verwacht mag wor den vragen B. en W. een bedrag van f. 50 beschikbaar te stellen om dit in den vorm van een spaarbankboekje aan de gelukkige baby aan te bieden. De heer Meijer wil het bedrag tot f. 100 verhoogen, hetgeen algemeene instemming vindt. Een voorstel van B. en W. om over te gaan tot verbreeding en bestrating van een gedeelte van den Noord-Boulevard voor de pensions van den heer II. Hoek en de villa „Laagduin", waarvan de kosten zijn ge raamd op f. 1850 wordt z. h. st. aangenomen evenals een voorstel tot straataanleg van een gedeelte der Piet Heinstraat nabij den Duinweg, waarvan de kosten f. 3950 zullen bedragen. Een voorstel tot verbetering van het ge deelte van den Heilige Geestweg van de Wilhelminastraat tot de Voorstraat door de rijstraat te vorzien van nieuwe klinkers, waarmede een uitgave van f. 4030 zal zijn gemoeid, wordt eveneens z. h. st. aange nomen. Een verzoek van de timmerfabriek „Northgo" om ontheffing van art. 29 der Bouwverordening wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Tenslotte wordt een wijziging gebracht in de begrooting 1930 en in het raadsbesluit van 31 Jan. j.l. tot verkoop van effecten. Bij de rondvraag informeert de heer Meijer wanneer de electrificalie van het Langeveld tot stand zal komen, waarop de voorzitter antwoordt, dat 't rapport te dezer zake bij B. en W. is ingekomen, zoodat thans tot bestudeering kan worden over gegaan. De zoo juist benoemde commissie van buitengewone werken kan hiermede haar werkzaamheden aanvangen. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. Tentoonstelling Teekenichool. Zaterdagavond had alhier de gewone, jaarlijksche tentoonstelling plaats van de tee- keningen, vervaardigd door de leerlingen van de teckenschool der afd. Noordwijk van de Maatschappij van Handel en Nijverheid, met de daaraan verbonden uitreiking van prijzen en diploma's. De voorzitter der afd., de heer H. Lieffe rink, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom aan allen in het bijzon der tot burgemeester v. d. Mortel, die voor de eerste maal deze tentoonstelling en prijs uitreiking bijwoonde. Vervolgens herdacht spr. het verscheiden van den vorigen bur gemeester jfir. v. Panhuis, die nu een jaar geleden op de vorige tentoonstelling de toe zegging deed. dat binnen niet te lang tijd verloop de teekenschool iou mogen beschik ken over lokalen, alleen voor haar bestemd, als lid van den gemeenteraad, aldus de heer Liefferink, weet ik dat deze belofte door an- dere meer uitgebreide plannen nog niet zijn verwezenlijkt waarom hij nu de belangen der teekenschool, speciaal wat betreft de lo kalen in de goedwillendheid van B en W. aanbeval. De directeur der teekenschool bracht hierna verslag uit van d werkzaam heden en vorderingen der leerlingen, waar uit wij het volgende onlleenen. Voor don cursus 1929—1930 werden ingeschreven 57 leerlingen en wel 50 van hier en 7 uit de gemeente Noordwijkerhout, welke in 5 klassen werden ingedeeld. De heer Jansen had wegens drukke werk zaamheden per 1 Januari zijn ontslag ge nomen als leeraar en werd opgevolgd door den heer M. Hutterink, teekenaar aan de Kon. Goud- en Zilverfabriek van Begeer te Voorschoten. Wegens vertrek van één werd deze cursus beëindigd met 56 leerlingen, welke trouw de lessen hebben bezocht. Door een te geringe aangifte kon de schilderscursus niet doorgaan, hoogstwaar schijnlijk zal dit te wijten zijn aan niet vol doende lokaliteit. Aan de hand der rappor ten kon het eind-diploma uitgereikt worden aan A. M Alkemade, F. J. Beijen, J. G. v. d. Berg, A. v. Delft, J. Plaatzer, J. v." d. Werf, 1 leerling afgewezen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: C. Gommandeur. P. Cramer, P. M. Korbee, J. Passchier, Chr. v. Venetiën, A. Wijnands en C. J. v. Duin. Van de 3e naar de 4e klasse: H. Broek hof, N. v. Bohemen. M. v. d. Niet, C. v. Schie, F. Siemerink en J. Verschoor. Van de 2e naar de 3e klasse: F. v. Dam, R. v. d. Haak, L. Hazenoot, A. Kapel, A. Korving, C. v. d. Kwaak. N. J. v. Nes, J. Schrier, C. v. Tilburg, voorwaardelijk J. W. v. d. Niet, P. Ottevanger en M. Plug; niet bevorderd 1 leerling. Door het gemeentebestuur werd weder, om een som beschikbaar gesteld voor het uitreiken van prezen aan de vlugste >en ijverigste leerlingen, en werden als volgt toegekend: 5e klasse: le pr. A. v. Delft; 2e A. M. Aikemade; 4e klassele pr. P. M. Korbee; 2e pr. Chr. v. Venetien; 3e klas se: le pr. J. Verschoor; 2e pa*. H. Broek, hol, 2de klasse: le pr. C. v. Tilburg, 2e pr. C. v. d. Kwaak; le klasse: le pr. D. v. Tilburg, 2e pr. W. H. Passchier, 3e pr. G. v. Rooften. Deze prijzen bestonden uit gereedschappon en vakkundige leerboeken. Nog werd aan 12 leerlingen een geschenk verleend voor trouw bezoek. De burgemeester, die zich bereid had ver klaard, deze prijzen uit te deelen, deed dit met allereerst een woord van dank te zeg. gen voor de uitnoodiging en de vriendelijke woorden door den voorzitter tot hem gericht, ei kon met zekerheid de toezegging doatn, (iat den volgend een cursus, in de (har voor bestemde lokalen gehoude. zal worden, waar na hij met een woord van aansporing tot ijver en trouw schoolbezoek de prijzen uit reikte. Door den voorzitter werd nu aan den heer C. O. J. Alkemade Jr., secretaris der afd., verzocht de diploma's uit te reiken, tevens de gelegenheid benuttende om een woord van lof en dank te brengen aan den heer Alkemade, voor al de moeite, welke deze zich getroost heeft om den bloei oer teekenschoc* te bevorderen. Van de le naar de 2e klasse: J. Barn- hoorn, C. Duindam, J. Hoek, W. de Jong, J. v. Resteren, H. Krau, H. Marijnes, J. v. cl. Niet, W. H. Passchier, J. Plug Jzn., J. Plug Lzn., G. v. Rooijen, D. v. Tilbure en P. Zuidhoek; niet bevorderd 6 leerlingen. De heer Alkemade dankte allereerst den voorzitter voor diens waardeerende woorden de belangen der teekenschool stonden hem steeds nauw aan 't hart, deels omdat hij vele jaren als leeraar aan de teekenschool is verbonden geweest, doch ook omdat hij voortsproot uit een generatie, die sedert 3/4 eeuw hier in Noordwijk het ambacht heeft uitgeoefend. Spr. bracht dank aan Rijk- en Gemeentebestuur voor de verleende subsi dies, waardoor deze zoo nuttige instelling in stand kan worden gehouden, met een opwekkend woord tot de leerlingen die een diploma verwierven, om nu toch vooral niet bij de pakken neer te gaan zitten, doch steeds zich meer te bekwamen, reikte spr. deze uit. Nog richtte hij een woord van dank tot het onderwijzend personeel, spe ciaal tot deri directeur, voor de goede be hartiging van de belangen der teekenschool. Hierna verklaarde de voorzitter de tentoon stelling voor geopend en deden allen een rondgang door de lokalen, waar de kunde en ijver der leerlingen goed uitkwam, door de tallooze teekeningen, welke te midden van bloemversieringen. belangloos aange bracht door den heer Overvelde, de aan dacht van allen trokken-, het is verheugend dat zoovelen en bij de opening en des Zon dags deze tentoonstelling hebben bezocht. o NOORDWIJKERHOUT. Talrijke bloemen en geschenken. Op waardige wijze heeft hedenmiddag onze gemeente den sympathieken voorgan ger van haar bestuur, burgemeester Van Iersel gehuldigd ter gelegenheid van zijn 12^j-jarig ambtsjubileum. Hedenmorgen wapperde al VToeg de vaderlandsche driekleur van onzen slan ken, witten toren, terwijl ook van het Raadhuis en van vele particuliere woningen de vlag was uitgestoken. Te drie uur werd onze burgervader door de twee jongste Raadsleden van zijn woning afgehaald en onder groote belangstelling naar het Raadhuis geleid. De Gemeente raad was bijna geheel voltallig bijeen in de Raadzaal, waar echter de groene tafel was vervangen door vele prachtige bloemstuk ken, welke den jubilaris waren toegezon- den, o.a. een zeer mooi van de afd. Nooid- wijkerhout van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Burgemeester Van Iersel werd met zijn familie binnengeleid door de beide wet houders en den gemeente-secretaris. Do oudste wethouder, de heer E. Oost- dam Hzn., huldigde den jubilaris in eea uitvoerige rede, waarin hij deed uitkomen, wat de burgemeester voor de gemeente heeft gedaan, terwijl hij tevens herinner de aan al wat in de gemeente is tot stand gekomen. (Alles reeds uitvoerig gememo reerd in het ,.L. D." van Zaterdagavond). Namens den Raad werd den burgemeester een kostbare, gebeeldhouwde fauteuil, met gobelin bekleed, aangeboden. Daarna voerde de tweede wethouder, en ook het oudste lid van den Raad en de gemeente-secretaris het woord. Allen spraken waardeerende woorden en uitten de beste wenschen voor de toekomst. Burgemeester Van Iersel dankte voor al den lof hem toegezwaaid en voor de hem aangeboden geschenken. Spr. wees er op, dat de Raad het grootste aandeel heeft te boeken in de werken, die tot stand zijn gekomen, ofschoon hij gaarne wil toegeven, dat hij daaraan heeft medegewerkt. Spreker dankte het dagelijksch bestuur en den secretaris en de ambtenaren, alsook het publiek en hoopte met aller medewer king er in te slagen Noordwijkerhout steeds meer in groei en bloei te doen toenemen. Daarna ring de receptie aan, waarop tal van autoriteiten en andere vooraanstaan de personen alsmede de R.-K. Geestelijk heid, en burgemeesters uit omliggende ge meenten en velen uit de burgerij aanwe zig waren. Na afloop werd een diner aangeboden. o STOMPWITK. Gemeenteraad. De raad kwam dezer dagen in openbare zitting bijeen. De notulen werden na een paa* opmerkingen van den heer Schma'l goedgekeurd. Ingekomen zijn o.m. medede»1- ling van Ged. Stafen dat zij niet toestaan de verhooging van de salarissen van de wet houders en van de ambtenaar van den burgerl. stand, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Vastgesteld worden de voorschotten frolgens art. 101 L. O. wet 1920. Voorstel tot het verleenen van vrije wo ning over 1929 en over Jan./Febr. 1930 aan den politie-bode Poldermand Het voorstel werd na eenige discussie z h. s. aangenomen. Door de A, R fractie werd een voorstel ingediend om politiewoningen te bouwen aan den Achterweg, opdat de politie goed ge huisvest worden, hetgeen thans veel te wenschen overlaat. De burgemeester ver klaard zich daartegen. Het voorstel van de R. K. fractie werrl niettemin aangenomen, tegenstemden de heeren van Dam, v. d. Bosch, weth. van Wijk. weth. en v. d Meer, blanco stemden de heeren Verheyen en Schmall. De voor zitter deelde mede het raadsbesluit niet le zullen uitvoeren. Thans kwam m behandeling een inmid dels ingediende motie van den heer Ver heyen luidenden: De raad van oordeel, dat de politie voldoende wordt gehuisvest, gaat over tot de orde van den dag. Nadat de voor zitter had verklaard geen bezwaar te heb ben tegen deze motie, werd zij z. h. s. aan genomen. Voorstel sloopen van een woning aan den Kniplaan werd z. h. 9. aangenomen. Va<st9tefling vermenigvuldigingsfacotr '30 1931. Het voorstel van B. en W. werd na eenigo discussie aangepomen. tegen stemden de heeren de Lange en Verheyen Voorstel lot afwijzende beschikking op het verzoek van O. J. Olsthoorn e s. om vergoeding kosten volgens art. 13 L. O. wet 1920, daar geen kesten zijn gemaakt werd z. h. s. aange nomen. Ingekomen was een vraag van den heer Verheyen luidende: Is het jui9t dat door M. v d. Akker f. 100 is geboden voor het huis vuil en waarom komt deze post niet voor op de begrooting? De voorzitter kan als ant woord hierop mededeelen, dat een dergeiijk aanbod nooit is ingekomen. De heer Verheyen zal in deze vergade ring geen voorstel doen. als dit aanbod in komt dient de raad het te grijpen. De heer Willemsen zou toch zoo voetstoots een der gelijk voorstel niet willen aanvaarden, eerafc dient men zich op de hoogte te stellen in zake de ligging en afstand waar dit vuil dan moet worden gestort, anders konden de kos ten wel eens veel hooger zijn dan de op brengst. De voorzitter wilde er op wijzen dat indertijd toen de vuilloods werd afgebroken men niet wist waarheen, v. d Akker aan den Stompwijkscheweg was toen bereid het te accepteeren mits een zeker deel werd vol gestort, deze verplichting moeten wij dus nakomen, nadien zullen B. en W. ver der zien. Hierna geheime zitting belasting- reclames. o VEUR. GEMEENTERAAD. De raad kwam in openbare zitting bijeen. Afwezig zijn de heeren Raaphorst en Hen- drikse. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. Eenige missives werden voor kennisgeving aangenomen; het rapport van het verificatiebureau van de vereeniging van Nederl. gemeenten ontlokte eenige be spreking. De heer Borst was van meening. dat den achterstand, waarvan het rapport spreekt en welke zeer ernstig is, zoo spoedig mogelijk dient te worden ingehaald. De voorzitter merkt op, dat ook het college van B. en W. met verbazing hebben kennis ge nomen van dit rapport; zij hebben echter direct maatregelen getroffen en den ach terstand in handen gesteld van den deur waarder. De oorzaak van dezen achterstand is, dat de aanslagbiljetten te laat zijn uit gereikt. Het verzoek van het R.-K. schoolbestuur om de meisjesschool inplaats van met 3 met 4 lokalen te mogen uitbreiden, werd na een uitlegging van den burgemeester omtrenó de verandering van het aantal lokalen, zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Voorschotten voor 1930 volgens de L. O - wet 1920 werden vastgesteld. B. en W. gaven een afwijzend praeadvies op het adres van de oudercommissie van de open bare school, om deze school te voorzien van een radiotoestel en de gasverlichting le doen vervangen door eleciriciteit. Con form werd besloten. o WASSENAAR. 25-jarig Jubileum. Morgen 1 April hoopt de heer Louter den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in politiedienst trad alhier. Tooneelavond „Selskip Friiia". Dezer dagen hield een vereeniging vaü Wassenaarsche Friezen in het goed be zette Centraal Theater" haar tweedü „bütengewoane gearkomste" in dit winter halfjaar. Het mag van deze nog jonge ver eeniging wier ledenaantal vrij wat klei ner is, dan menige Friesche vereeniging in de grootere plaatsen buiten Friesland, een teeken van moed genoemd worden, dat zij, na de uitvoering van December 1929, nu reeds de opvoering heeft aange durfd van een flink tooneclstuk in drie be drijven, gevolgd door een klucht in één bedrijf, beide stukken van den bij Friezen welbekenden tooneelschrijver IJ. C. Schuit maker. De voorzitter, de heer D. Hofma, diö met een kort woord van welkom aan de leden en gasten onder de laatsten o.a. ook vertegenwoordigd het „Slskip Frysl&n" uit Leiden de uitvoering opende, memo reerde even hoe ook in December j.l., met goed gevolg, dooi de tooneelclub van ,,Frisia" een voorstelling was gegeven en hoe de spelers aangemoedigd door dat sue. ces, al spoedig waren begonnen met het; instudeeren van een veel moeilijker stuk. Hij sprak de hoop uit, dat dit blijk van moed van „Frisia" niet zon blijken een bewijs van overmoed te zijn geweest, waar door de aanwezigen ten slotte in hun ver wachtingen omtrent dezen avond teleurge steld zouden kunnen worden. Wat de vertolking van het hoofd-, zoowel als het slotnummer aangaat, komt den spelers alle lof toe. Waarlijk ..Frisia" mag roemen op goede tooneelkrachten. Het zou ons niet verwonderen indien do heer Schuitmaker, die zelf lid van „Frisia" en inwoner van Wassenaar is, bij enkele repetities persoonlijk zijn goedcD invloed heeft uitgeoefend. Een strijkje verzorgde op verdienstelijke wijze het muzikale deel van den avond. Eon geanimeerd Efternei dounsjen" (bal) besloot deze goed geslaagde uitvoering. W. V., te H. Als het geven van bonnen, bij collectief contract is geregeld, hebt u recht daarop. Als u niet verzekerd is. moet hij in elk geval gedurende een korten tijd het loon uitbetalen. J K.. te R. Er bestaat op dat gebic-d geen geheim voor de belastingadministratie C. J R U moet haar loon uitbetalen. Met inachtneming van den opzeggingster-, mijn kunt u de dienstbetrekking doen ein-. digen. 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11