UIT DE OMSTREKEN. jaar voor een huurprijs berekend naar f. 1750 per jaar tevens met ontbinding van de huur vaD het winkelpand van Manders- loostraat no 1, destijds aangegaan met den heer A. Gerritsen Z. h. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot het leggen van een bouwverbod op gronden langs den Heerenweg Z. b. st. aangenomen. 8. Vaststelling van het vermenigvuldi- gingscijfei voor de gemeentelijke inkom stenbelasting dienst 1930/1931. De heer Ten Cate Brouwer zou willen voorstellen het vcrmenigvuldigingscijfer te bepalen op 1.4 Hij meende dat de stand der financiën dit best toelaat. Hij bere kend dat er een overschot is van f. zzuoo en geloofde, dat de raming der inkomsten stelselmatig aan den lagen kant gehoudeD is. Bovendien had hij 't liefst, dat B. en IV. een beetje krap in de dubbeltjes zitten De voorzitter is het met dio redeneering geheel oneens. Er is hier zuinig geleefd. Verlaging is niet wenschclijk. Ie. omdat de nieuwe regeling op komst is; 2e. omdat de tijden niet gunstig zijn: 3e. omdat pas het huis hoek Bruggestraat gekocht ia. Bovendien staan we zeer binnenkort voor ben leening van 2 ton, noodig voor onver- mi'delijken scholenbouw, enz. De heer Den Hertog wilde het cijfer vast. stellen op 1.5; de gemeentebedrijven val len altijd mee, op elke M3. water en gas en elk K.W.U electr hebben we onze va6te winst. Laten we daarvan de uithoe ken der gemeente doen profiteeren. Weth. Herngreen zeide van dit laatste, dat ook nu weer blijkt, dat menschen die zoo veel en over alles praten veen studie van de zaken maken. De heer Den Hertog stelde het absoluut onjuist voor. De ge meente krijgt allecD een klein percentage van de overwinst, die de bedriiven maken. Hierna zonder h. st. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W tot vaststelling der vergoeding ingevolge art. 101 der Lager-ondevwiiswet 1920 aan Besturen van Biiznndere Scholen over het jaar 1928. Zonder h. 6t. aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot het ve*- leenen van een voorschot, ingevolge art. 103, der Lageronderwijsvet 1920 voor het jaar 1930. Zonder h. st. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot het vertee nen van medewerking voor de uitbreiding van de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs eD tot verbouw van de bijzon dere school voor uitgebreid lager onder wijs aan de Stevinstraat. De heer Ten Cate Brouwer vToeg of de raming van f. 6000 voor meubileering en leermiddelen niet te hoog is en of er ge controleerd wordt, of werkelijk voor die bedragen geleverd wordt. De voorz. antwoordde, dat al de reke ningen serieus worden nagegaan. Hierna z. h. st. aangenomen. 12. Voorstel van B. en !V. tot het aan- gaaD van een ruiling van grond aan de Aarkade met de Israëlietischc gemeente. Zonder h. st. aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot het onbe woonbaar verklaren van de woningen Aar kade noa. 19 20. 21. 22, 23 en 24. De heer Den Uijl betoogde, dat voorstel len als deze die hij toejuicht, vanzelf de vraag doen rijzen, wat de gemeente doen kan, om hen die deze woningen strakB ver laten, aan betere woningen te helpen. Hij wees er op dat van Rijkswege aanmerke- lijken steun verkregen kan worden als do gemeente deD woningbouw ter hand neemt. Hij stelde voor B. en W. uit te noodigen een onderzoek in te willen stellen naar den toestand ip de oudere woningen in de gemeente. De heer Ruting pleitte er voor om den eigenaar dezer woningen, die in elk geval kosten gemaakt heeft, nog een jaar uitstel te geven. Hij deed daartoe een voorstel dat gesteund werd door den heer Den Hertog. De voorz. wilde het voorstel Den Uijl wel aanvaarden, maar verzette zich tegen dat van den heer Ruting. Er is «iet dezen eigenaar al zoo lang consideratie gebruikt Hem zijn geen hooge oischen gesteld. De toestand in de woningeD is treurig. Hij heeft reeds vijfmaal uitstel gehad, weige't verdere verbetering. De heer Boeren zou reeds nu maatregelen willen nemen om deze menschen van een woning te voorzien. De heer Den Ouden wees er op, dat deze menschen niet gedwongen woTden, de hui zen te verlaten. Er verloopen nog zes maanden en als er dan iemand uitgaat, mag het huis niet opnieuw verhuurd wor den. Na nog eenigc discussie werd het voorstel-Ruting verworpen met 12 tegen 3 stemmen, die van de beeren Mever, Den Hertog en Ruting. 14. Benoeming van vier leden der Schat tingscommissie als bedoeld in art. 57 der wet op de Inkomstenbelasting 1914. Z. h. st. aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. om den ge «neentewerkman C. v. d. Laken met ingapg van 15 April 1930 vast aan te stellen. Z. b. st. aangenomen. 16. Voorstel ran B en W. tot wüziging van de gcmrentcbcrrootiog dienst 1930. Z. h. st. aangenomen. Rondvraag De heer Coca vroeg in Aai- landerveen plaatsing van een urinoir en ot aan de opslagplaats van den heer Van Dijk aan de Lage Zijde de tegels zoo dicht aan den rijweg geplaatst mogen worden. De heer Den Uijl herinnerde er aan, dat binnen zoo korten tijd in onze gemeente 3 kinderen jammerlijk overreden werden en vroeg of de verordeungen op het verkeer wel gehandhaafd worden. De voorz zeide, dat in de beide eerste gevallen den bestuurders absoluut geen schuld trof. vao het derde geval zijn heul de omstandigheden oog niet bekend. Do heer Ten Gate Brouwer klaagde, dat in den laatsten tijd zooveel ruiteD balda dig ingeworpen worden en droos aan op een rondschrijven aan de hoeren hoofden van scholen Dit werd toevezesd Dezelfde vroeg betere afsluiting voor het terrein achter het kerkhof, hij vreesde, dat honden en katten daar bacteriëndragers worden; verder gal hij in overweging de ziekenbarak telefonisch aan te sluiten en I vestigde de aandacht op de wenschelijk- heid dat in onze gemeente een Ambacbts school opgericht wordt De Leidscbe A.B.S. kan de jongens, die zich aanmelden bij lange na niet plaatsen, en waar het Rijk I 70 pCt van de oprichtingskosten vergoedt, en met ruime subsidie steunt, achtte hij het te brengen offer voor onze gemeente niet te groot. De voorz herinnerde er aan hoe hier reeds heel wat pogingen gedaan zijn om znlk een school te krijgen, tot heden zon der resultaat. De heer Den Onden bevestigde dit. Ris*, temin zal de zaak nog eens onderzocht worden. De heer Den Hertog ontving de toezeg ging, dat in do volgende vergadering ge rapporteerd zal worden over het leggen van kabels in de bermen aan den West Kanaalweg Hierna sluiting der openbare vergadering! Herbenoemd. Tot penningmeester-hoofdbestuurslid van den Nederl. bond van gemeente-ambtenaren is hij enkele candidaatstelling herbenoemd de heer A. P. Tolk, hoofdambtenaar ter secretarie, alhier. Gevonden voorwerpen: 1 dameslasch met inhoud ,1 portemonnaie met inhoud, 1 belaslingplaalje, 1 autoped en 1 belasting plaatje in etui. Inlichtingen politiebureau Julianaslrat. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria Adriana. d.v. W. C. Diseeldorp en C. van den Berg. Gehuwd: Garrit de Wit j.m. 28 j. en Jo. banna Cornelia van der Knyff j.d. 25 j. BOSKOOP. Boskoopschs Reddingsbrigade. In hotel „Neuf" heelt de jaarvergadering plaats gehad van de Boskoopsche reddings brigade. De voorzitter, de heer H. W. E. Struve, opende met een woord van welkom de ver gadering, en sprak zijn vreugde uit, over de goede opkomst. Daarna werden de nolulcn gelezen en on veranderd goedgekeurd, verder hield de penningmeesteresse haar rekening en ver antwoording. Ingekomen was te zamen met het saldo van het vorig jaar f. 631.14 en de uitgaven f. 616.82, dus nog een batig saldo. De secretaris kreeg toen gelegenheid voor zijn jaarverslag, hetgeen het een luid ap plaus werd beloond. Vervolgens kregen wij het verslag van den commissaris van het materiaal, waaruit bleek, dat de brigade thans beschikt over 40 reddingshaken, 13 dreggen iD kastjes. 1 sleepdreg en 2 zuurstofapparaten. Als afge vaardigden naar de algemeeno vergadering te Zaandam werden gekozen de heeren: H. W. E. Struve en W. Kruiswijk. De aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Aan het slot werden aan: mej. Miek Booij, de heeren: Jac. v. Wijk, A. Ramp, J. de Bruijn, J. v. Bergen, J. de Groot, M. Ver- brugge. J Houtman. Jac. Blaauw, J. Tol en J v. Wijk, door den voorzitter de diploma's uitgereikt van den Ned. bond tot redden van drenkelingen, terwijl verder werd be sloten ,de kon. goedkeuring aan te vTagen op de statuten. Daarna sluiting. NIEUWKOOP. De heer P. A. Th. van der Wcijden, Burgemeester dezer gemeente heeft bedankt als bestuurslid van de Coöperatieve Brand waarborg Maatschappij „NoordenNieuw koop", waarvan hij mede-oprichler was en vanaf de oprichting in 1907 de functie van vice-voorzitter bekleedde. De heer H. Jansen, onderwijzer aan de Christelijke School alhier is met ingang van 1 Mei in gelijke functie benoemd te Medemblik. OUDE-WETERING. Muxiekvereenigiiig „Ernditio". Dezer dagen hield de Muaekvereeniging „Ernditio" haar algemeene jaarvergadering ten huize van den heer H. P. Klein. De meeste werkende leden, alsmede een klein aantel d onateurs, waren opgekomen. De vooratter, de heer P. du Pau, open de de vergadering met een woord van wel kom, waarna de notulen van de vorige ver gadering werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Dan bracht de heer C. van den Berg, als penningmeester, finan- tieel verslag uit, waaruit bleek, dat het jaar 1929 sloot met een nadeelig saldo van 1.134,86. Het vorig jaar bedroeg dit saldo L113, zoodat het met ruim f.20 is toege nomen. De rekening en bescheiden werden nagezien door de heeren J. Penning de Vries, P. C. Vesseur en P. H. van den Kosch en geheel in orde bevonden. De pen ningmeester gaf daarna nog een overzicht van den finantieelen toestand der vereom- gl.ig. Hoewel een nadeelig saldo niet pret tig is, zegt spr., is de toestand der ver. eeniging toch geenszins hopeloos en met ee.i beetje inspanning en medewerking der werkende leden, kan de vereeniging zeker Boreeren. Hjj spoort de werkende leden aar. om tronw de repetities Ie bezoeken en om zoovee! mogelijk te trachten, ieder in eigen kring, om donateurs aan te wer. reu. Bü de be-tunrsverkjewng werden da aftredende leden, dë heeren H. Jonkman, C. vsn den Berg en J. L. Zoet bij acolama- tio herkozen. Allen namen hunne benoe ming weder aan. Bjj de rondvraag besprak de .eer F. Veen oenige maatregelen van orde op de repetities. Na eenige be-prekingsn werd be lóten den 'ieer Van Veen als om- n.issaris van orde, speciaal belast met het toezicht tijdens de repetities, aan te stel len. De vooratter drukte de werkende ledm op het hart om zich tijdens de repetitie kalr te gedrageD en zich geheel naai de wenscben van den directeur en den oommis. earis van orde te gedragen. Hierna ver de vergadering gesloten. Na afloop der ver. gadering hadden nog eenige onderlinge be. sprekingen plaats tusschen het bestuur en de aanwezige donateurs, welke er toe leid den, dat het tekort van L 134,86 voor t 130 werd omgezet in rentelooze aandeelen, ter wijl dc f. 4,86 op voorstel van een der do. nateurs door middel van een oollecle bij eengebracht werden. Dit resultaat was or liet bestuur zeker een aangename verrassing en de vereeniging staat dus van nu af op een gezonden finantieelen basis. Aan de werkends leden nn de taak om op den ID S' 'Ten weg voort te gaan en onder leiding van tvun directeur, den heer Geyp te La den, die reeds zooveel heeft weten te be reiken, in aangename samenwerking en go=de verstandhouding de muzikale prestaties steeds te verbeteren. ROELOFARENDSVEEN. Veiling. Aihier is de eerste Groentenveiling ge- houden. Alvorens de veiling een aanvang nam, heette de directenr alle aanwezige koorlieden en tuinders van harte welkom, speciaal den pastoor en kapelaan, die van hunne belangstelling blijk gaven, door op deze eerste veiling van het seizoen tegen, woordig te zijn. Spreker uitte den wensch, dat dit jaar, zoowel voor kooplieden als tuinders een gezegend jaar moge tijn, en dat de zaken steeds op genoegelrjke wijze zullen geregeld worden. Daarna werd het veilingreglement voorga lezen, hetwek zon Ier heme king we.dgo d. gekeurd. Door een der kooplieden werd er nog op gewezen, dat tjjdens de veiling vaak de auto's door de jeugd beschadigd wordeD en verzocht meerder toezicht ter voorkoming van dergelijke ongoriefeljjkae- den. Ook werd besproken, het telefoueeren tjdens de veiling, en van koopmanszijde werd ei op aangedrongen, de telefooncel te verplaatsen. Van de zijde der Directie werd de toezegging gedaan, dat aan beide verzoeken zooveel mogelijk tegemoet ge komen zal worden. Hierna werd overgegaan tot bet veilen der producten; aanvoer en prijzen als volgt: 143 kisten Spinazie per kilo 1114 et. 7 kisten Andijvie per kilo 2—3 ot.3 kisten Radija per 10 bos 12—17 et; 47 kisten Sla per 100 krop 1,408. Medegedee'd werd' dat de volgende week Dinsdag en Vrijdag wederom veiling zal worden gehouden. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingsfactor 2,1 Aanstelling Keurmeester. In de dezer dagen gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente waren alle leden tegenwoordig, voorzitter was de Bur gemeester. Van de ingekomen stukken ver melden wij o.a. een ontvangen schrijven van den Keuringsdienst te Leiden waaruit blijkt dat de bijdragen van deze gemeente zijn vastgesteld op f. 506.22. Rekening der Gezondheidscommissie te Bodegraven welke is opgemaakt in onlvangsleD f. 2158.40, uit gaven (.1946.43, alsmede de Begrooting dier Commissie voor 1931; waaruit blijkt, dat door onze gemeente in de kosten moet wor den bijgedragen f. 117.72. De Voorzitter stelde voor f.25 toe te kennen .aan de Bijz. Vr. Landstorm, waar- loe met algemeene slemmen werd besloten. Alsnu waren aan de orde benoeming van een hulpkeurmeester, op den voordracht waren geplaatst de heeren Spaans en S. van Zuiden te 's-Gravenhage. De heer Spaans had reeds zijn sollicitatie ingetrokken en voorwaarden bepaald waarop de gemeente niet wenschte in le gaan. Na een korte be spreking werd de heer Van Zuiden benoemd voor een proeftijd van een jaar. Volgde vaslslelling vermenigvuldigingscijfer. Een concept werd voorgelezen met memorie v. toelichting waarvan nadere uiteenzetting door den Voorzitter werd gedaan. De inko mens worden geschat op f. 650.000. Er is een verlichting, doordat eeD gedeelte van het saldo 1929 tot een bedrag van f. 8000 op den dienst 1930 zal worden overgebracht. De vaststelling geschiedde op 2.1 met alge meene stemmen Bij de behandeling van de gemeenschap pelijke regeling G Electr. Bedrijf zeide de voorzitter dal alle leden een concept hebben ontvangen en gaf het woord aan de leden, die met den inhoud der regeling bekend zijn. De heer Apeldoorn vroeg nog enkele inlichtingen. Hierna niemand meer het woord vragende besloot de Raad met alge meene slemmen het concept aan te nemen. Regeling jaarwedde Keurmeester. Deze re geling is reeds vroeger besproken in een vergadering in tegenwoordigheid van den Inspecteur, die er op aandrong deze rege ling in te voeren Voorlezing werd gedaan van een concept Hierbij werd voor een hulpkeurmeester 1 200 toegekend voor een vervoermiddel. hetgeeD ook reeds in een vroegere vergadering werd besproken. Bij indiensttreding werd de jaarwedde gesteld op f. 1800. verhooging tot f. 2000 na 4-jaarlijlrschen dienst. De heer Apeldoorn vroeg of de keurmeesters alleen in dienst der gemeen-ten zijn. waarvoor zij zijn aan gewezen. De heer Kammeraat wilde niet den hulpkeurmeesler Nieuwkoop als woon plaats aangewezen zien. doch hem de vrij heid geven in zijn keus Dit werd door den Raad gesteund. De voorzitter stelde voor deze wedderegeling vast te stellen, zooal9 werd voorgedragen De heer Kroon vroeg nog hoe de financieele verdeeling is waar op de voorzitter antwoordde, dart dit af hangt van het getal keuringen. Bij gehouden e lemming bleken allen, behoudens enkele redactiewijzigingen, de voorgestelde regeling te kunnen aanvaarden. De voorzitter deelde mede, dat het terrein van de wed Heemskerk niet te krijgen is voor een kerkhof, waarom de aandacht van de raadsleden gevraagd werd voor het aan wijzen van een ander terrein. De heer Kam meraat wees op het terrein van Apeldoorn in den Korteraarschen polder. De voorzitter zei, dat de plaats niet ongunstig is. Onder de aandacht moet worden gelbracht of het duurder is; het ligt niet aan het buiten water. De heer Hulscher pleitte er voor, dat de opzet flink moet zijn. De heer Kroon vreesde nog(, dat de kosten le hoog zullen worden. Hij sprak den wensch uit om 2 leden uit den raad aan te wijzen naast B. en W., om naar een ander terrein uit te zien, alsmede om te adviseeren en mede werking te verleenen, waarop de heeren Van Vliet en Kroon hiervoor werden aange zocht. Bij de rondvraag besprak dc heer v. d. Geest de verlichting brug Kcrkplank. waar omtrent onderzoek werd toegezegd. De heer •Hoogervorst vestigde de aandacht op het wegwerpen van grind door schooljongens. Hij zou de medewerking willen VTagen der onderwijzers om daarop te wijzen. De heer Kammeraat bracht zijn klacht uit over het stuk-werpen van ruiten in het veilinggebouw aan het Veer De heer Apeldoorn vroeg hoelang de me ters betaald worden. De voorzitter zei, dat dit blijft doorloopen; het is een vast recht waarvoor geen lijd is bepaald. De heer Kammeraat klaagde over het ont breken van politietoezicht bij begrafenissen en verzocht medewerking voor de orde. Hier van is reeds opdracht aan de politie ge geven. De heer Kroon wilde het publiek niel op het kerkhof toelaten vöör en aleer de familie om hert graf heeft plaats genomen, waaraan eveneens zal worden tegemoetge komen. Hierna sluiting. Aanrijding. Tusschen een tweetal vrachtauto's had een aanrijding plaats, waardoor een der wagens in het Aarkanaal terecht kwam. Toen zij weer op den wal was getakeld, bleek de auto ernstig te zijn beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen nietvaor. Alleen de bestuurder der in het water gereden auto had een nat pak. Een on derzoek naar de schuldvraag wordt in gesteld. De eente cnijbocnen. Alhier werden aan de Veilingsvereeni- ging „Tiiindersbe'.ang" de eerste snjjboo- ner. aangevoerd door den tuinder J. van der Jagt Voor den prijs van 15 per stuk werden zij gekocht door den heer G. Koe- Ieman. Aangezien zij nog nergens zijn aan gevoerd, ia dit voor den kweeker en voor Ter Aar een mooi succes. Bargerlijke Stand. Geboren: Pieter Leendert, z. van G. .T. Rietveld en M. K. de Kleer. Overleden: Martinus Cornells Lek, oud 4 maanden. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Van Nugteren, is tot brigadier benoemd aan het Kantongerecht te Den Haag. van den lsten voorzitter, deD heer N. de Koning met zijn echtgenoote, uit Leiden, die de feestvierenden kwam verrassen Het verdere van den avond werd besteed door het geven van eenige zangnummers en voordrachten. De verkoop van vlagge tjes ten bate van de kas bracht op f. 21.90. In de gehouden ledenvergadering van de vereeniging voor Chr. Nat, Schoolonder wijs is tot voorzitter gekozen de heer J. Walraven, zulks in de plaats van den heer W. L. van Dam, die de gemeente gaat ver laten. Het portret van Dr. A. Comrie, in 1912 ontdekt te Bussum door Prof. Dr. A. G Honing is door de laatste erfgenamen van Comrie's nalatenschap, de heer en mevr. -Mar9eZandstra geschonken aan de oudheidverzameling ten Raadhuize alhier. RECLAME. GEEN HOESTEN NOCH KUCHEN! als ga maar ragelmatig Lakerol neemt. Lakerol is 'n beproefd middel bi) verkoud heid en '1 heeft nog het voor. deel, dat 'I zoo lekker .is 1 Koop eens een doosje. L«l op froone dooit 1^0 lAKEROL pastilles 50 ei p d bij «He Apoth. on Drog. 7043 AALSMEER. Verg. Chr. School. Op de jaarvergadering der Christelijke School, gehouden in .Irene" alhier, zijn ge kozen in de vacatures Jac. van der Laarse en B. Broeckmans de heeren Jb. van der Laarse en K. Piet Wzn. In de plaats van den heer J. D. van Ipieren Sr., die niel her kiesbaar was, is gekozen de heer J. Pik. Herkozen werd de heer J. v. d. Meer Jzn. Ernstig* verwonding. Een knecht van den fietsenhandelaar J. R alhier, zekere W. Rinkel, werd ernstig aan een zijner oogen getroffen, doordat een bandenlichter wegsprong. Na dat de ongelukkige door een der geneeshee- ren voorloopig was geholpen, is hij per auto ter verdere behandeling naar, een der Am- sterdamsche ziekenhuizen gebracht. Zoo als de verwonding zich aanvankelijk laat aanzien, bestaat er vrees, dat het licht uit het oog verloren zal gaan. WADDINXVEEN. Coöp. „Ons Voordeel". De plaatselijke Coöp. Verbruiksvere». „Ons Voordeel", welke een bakkerij en een kruidenierswinkel exploiteert, zal over '29 uitkeeren 6 pet. over de winkelartikekm en 8 pet. over de bakkerij-artikelen. De omzet over 1929 bedroeg f. 110.771,65 (vorig jaar f. 107.422,40)batig saldo f. 9365,48 (vorig jaar f. 616177). Jubilea Boerenleenbank. Do Boerenleenbank vierde dezer dagen haar 25-jarig jubi.eum; vier bestuursleuen alsmede de kassier, waren van de oprijh- ting al aan de Bank verbonden. Ruim een 100-ta! leden hebben in de versierde zaal een gezelligen avond doorgebracht. Er wa ren veel bloemen en geschenken. De voorzitter Hijkoop memoreerde de ge schiedenis der Bank; de hoofdinspecteur Visser uit Utrecht kwam de ge.ukwenschen overbrengen van de Centrale Bank uit Utrecht; burgemeester Troost sprak na mens het gemeentebestuur, dat in zijn ge heel tegenwoordig was; de heer Den Boon sprak namens den Waddinxveenschen Mid- oenstand, terwijl nog tal van andere perso nen het woord voerden eo bloemen en ge- schenken aanboden. Onder daverend applaus stelde de voorz. voor een feestgave van f.250 te schenken aan de Vereeniging tot bevrijding der tib.o. KILLEGOM. Het nieuwe telefoontarief. De directeur van het postkantoor heeft aan de aboné's meegedeeld, dat het nieuw» telefoonabonnement en de betaling per 1 locaal gesprek in werking treden op 1 j April a.s. Bargerlijke Stand. Ondertrouwd: E. A. Vos en A Beuker. Getrouwd: H Hollander en E. Janse. Bevallen: M. Akerboomvan Saase, z. - R van EgmondLijbrands, z. A. C. van LeurGuttink, z. J. WoerleeVis, z. Overleden: A. WeijersBerkhout, 44 jr. WOUBRUGGE. 25-jarig bestaan „De Loietem." De Chr. Zangvereniging „De Lotstem" herdacht op feestelijke wijze haar 25-jarig beslaan. Vele oud-leden en oprichters waren aanwezig, alsmede de beschermheer, bur gemeester Boddens Hosang en zijn echlge- noote. De eere-voorzitter ds Lijsen opende hel samenzijn met het zingen van Ps 138 vrs. 1 en heelle alle aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens gaf de voorz der ver eeniging een historisch overzicht van deze kwarteeuw, waarna de burgemeester, ook mede namens den Raad dezer gemeente, de vereeniging toesprak, den wensch uit sprekende dat zij op den ingeslagen weg mag voortgaan Een der opriehlers de heer G. Windhorst memoreerde in dichtvorm de voornaamste gebeurtenissen en bracht, me de namens de oud-leden de beste wpnsclien uil voor hel welzijn der vereeniging. Een daverend applaus kondigde de komst aan KATWIJK AAN DEN RIJN. Verg. R.K. Volksbond. Dezer dagen hield de R.K. Volksbond haar jaarvergadering die om meerdere pun- ien nogal belangrijk was. De opkomst was dan ook grooter dan gewoonlijk. De voorzit ter, de heer C. v. d. Marei, opende de ver gadering met gebed en een woord van wel kom tot de opgekomenen en gaf het woord aan den secretaris, den heer J. v. d. Nouwe- land, voor het lezen der notulen. Deze werden goedgekeurd. Dan deelde de voor zitter mede, dat het bestuur weer f. 5.— wunschte af te dragen aan het Wit-Gete Kruis. Hiermede stemde de vergadering in. Zondag zal de viering van St. Josephdag plaals hebben. De leden zullen wel allen Ier H. Tafel naderen. Uit het jaarverslag, dat thans volgde, vernamen we dat het le dental stationair bleef. Volgt de rekeningen verantwoording van den penningmeester den heer J. v. Mil. De inkomsten waren over 1929 f.320 62. de uitgaven 1.283,51. batig slot f. 37.11. Er was nog een saldo van 1928 van f 47.17 en een overschot van het vaan delfonds van f. 43.85, zoodat het totaal der bezittingen was f. 12513. De heereD Th. Compier en G. v. d Nouweland werden aangewezen om de bescheiden met de boe ken te vergelijken Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat be heer. Volgden eenige verslagen van onder- afdeelingen. welke alle een batig saldo aanwezen, terwijl van de Spaarbank 69 boekjes in gebruik zijn. Dc voorzitter spoorde de leden aan meer geregeld aan het schoolfonds bij te dragen- Het hoofdbestuur van Herw. Levenskracht had medewerking gevraagd voor den bouw van een Sanatorium Na eenige bespreking werd besloten uit de kas der afd. f. 10 bij te dragen voor dit doel De aftredende be stuursleden, de heeren C. v d. Marei. C. v. d Luhbe en J. v Mil werden als zooda nig herkozen. Uit hel voltallig bestuur werd dan als voorzitter gekozen de heer v d- Marei, aftredend. Dan kwam in bespreking de instelling van een leesportefeuille. Nadat het doel hiervan was uiteengezet werd de contribu tie f. 2.50, desgewenscht in twee termijnen te betalen, bepaald. Bij voldoende deelname gaat dit 1 h"11 a.s in. de heer Compier zal zich met de bezorging belasten Dan kwam in bespreking het punt^ d|

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10