VITRAGE EN ALLOVERS AGENDA. V1SSCHERIJ-BERICHTEN. RECHTZAKEN. BEDEN: Leeszaal „Reuvens". Ledenvergadering. 4 1/2 uur n.m. Nulsgebouw Ver. van Vrijz. Hervormden. Gemeenteavond 8 1/4 uur n.m. K a l w ij kCasa Cara, Ds. Zandt, uit Delft. 7'/a uur n.m. Zaterdag. Concordia: Tooneelver. Leidsche Diletlan- fenclub. ..De wapens neer". 8uur nam. Stadsgehoorzaal: Gymnastiekver. „Con cordia". Halfnegen n.m. Zondag. Concordia: Tooneelver. LeidsChe Dilettan tenclub. „De wapens neer". 8'/, uur nam. Stadsgehoorzaal: Revuegezelscbap Scha kels en Go9schalk. .Rose Marie". 8 u. n.m. Vrije Evang Gemeenschap, Middelstegr. S. Samenkomst 7 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Maart a s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken. Hooge- woerd 171. telef 502 en D. J. r. Driesum, Mare 76. telef. 406. RECLAME. 'Ut* naai ENORME KEUZE. Bij ons maakt U zeer gemakkelijk keus CONCERT A. W. SIJTHOFF's MANNENKOOR. Een jong en nog klein koor, dat echter om velerlei kwaliteiten onmiddellijk gepre zen kan worden! Een serieuse uitvoering van verschillende eenvoudige doch hoog staande koorwerkjes, waardoor een op goed niveau staand programma ontstond Er is in den korten tijd, dat deze zangers aan de studie zijn, reeds veel bereikt- er wordt be schaafd en gevoelig muzikaal gezongen, men is er van het begin tot het eind met opmerkelijke concentratie bij. de uitspraak voldoet aan hooge eisehen, waarbij slechts op te merken vaft. dal de T aai» 't eind van con woord meermalen in de zaal totaal weg valt Maar dit is slechts een kleinighedi. ver. geleken bij het vele goede dat geboden werd. Het materiaal klinkt ongeforceerd en open, al zou men nog wat meer fond kunnen wenschen. Het zuiver op toon blijven is altijd bij a-capella zang hpt moeilijke punt: ook dit maal bleek dit wel eens een struikelblok en moesten wij neiging tot zakken consta- teeren. Een enkele passage in Bonset's schoon en enthousiast ..Lied van den Ar beid" verwonderlijk welk een kracht het koortje hierin wist te ontwikkelen! kwam hierdoor eenigszins in de verdrukking Ge lukkig dat het uiferst moeilijk te zingen, hoewel zoo eenvoudig geschreven ..Ave Vcrum Corpus" van Mozart door de vleugel werd begeleid een groote adembeheersehing is noodig dil werkje volkomen zuiver weer te geven, vooral wanneer het o i. iets te lang zame tempo wordt voorgedragen Zeer zui ver en zeer innig klonk Diamant'% Kerst lied (een speld kon men hooren vallen tij dens deze auditie) vol heerliike voortva rendheid sfraalde Balke's juichend gezon gen „De Hollandsche wind" een slofnum-. mer. waarmee een opvallend succes be haald kon worden II Niet in de laatste plaats dienen wij in deze bespreking woorden te wijden aan de leiding van den heer de Rook. die met een groote bezieling aandacht voor het kleinste détail en een groot begrip voor de muziek, vcoral ook voor de tekst zijn mannen voor gaat Met bijzonder genoegen hebben wij hem gisteravond aan het werk gezien de aandacht onder dezen leider verflauwt geen ocigenhlik Conclusie een koor dat helaas wel klein zal moeten blijven, doch waar van men zeker wanneer tenminste met dezelfde intensiteit wordt voort gestudeerd nog dikwijls in gunstigen zin zal hooren gewagen' Hef was een ernstig opgezet concert, het geen mede bleek uit het engageeren van den heer Boris f,enskv. wiens zangerig en tech nisch vaardig vioolspel hoe prachtig is zijn legato ontwikkeld! in eenige melo- dieuse soli, wo een drietal met-oorspron kelijke. maar uitermate effectvolle compo sities van eigen hand de gansche zaal in een laaiend vuur van enthousiasme zette! Tijdens ieder nummer heerschte een schier beklemmende stilte, maar na afloop klonk telkens een applaus op. dat hooren en zien er van verging' Zonder toegiftpn kwam deze violist, wiens spel vele aanwezigen zich herinneren van gramofoon of radio, er dan ook niet af hij verblijde zijn ge hoor nog met ..Svncopation" van Kreisler en Schumann's Wiegenlied, in een ru9tig- voornamen en warmge«-tsmde vertolking 7.ijn begeleidster Mej de Tas welke na af loop met bloemen werd verrast steunde den rasviolist op zeer volgzame wijze aan de helaas een enkele maal wat rammelende v'euffel Technisch heefl f#ensky zijn toe hoorders meermalen verbluft la Paganinil Bloemen zijn tevens geboden aan de be geleidster van eenige koornummers Naar dit concert konden wij met bijzonder ge noegen luisteren een eeresaluut voor het geen reeds gepresteerd is. Moge men zoo blijven voortwerkenl LEIDSCHE INDOLOGENVER. Mr. A. M. Joekes ovet de Indische Bestunrshervorminp. Gisterenavond heeft mr Joekes voor de Inöologen-Vereeniging alhier, een voordracht gehouden over bovengenoemd ondprwerp Een veertigtal jaren geleden begonnen zich in sterke mate bezwaren te doen ge voelen van een centraal ambtelijk bestmirs- stelsel over geheel ïndië. bezwarpn die groeiden door de uitbreiding van de staats taak zoowel geographisch door vergrooting van het rechtstreeks bestuurd gebied als door de toeneming in intensiteit Daarenboven werd de drang naar mede zeggenschap. zij het slechts plaatselijk, van de ingezetenen steeds grooter Beide wenschen leidden tot de ..decentra lisatie-wetgeving" in 19H3 en volgende jaren, volgens welke voor een aantal grootere ge meenten. zoomede in de gewesten van Java en Madoera en in een aantal ressorten hui ten Java geldmiddelen wprden afgezonderd uit 's Land" ka« en raden werden ingesteld, bestaande uit ingezetenen van de verschil lende rassen, en fen deele als in de gemeen ten. door verkiezingen, ten deele als in de gewesten op Java. door benoeming Daarnaast wenschle men verlichting van de taak der centrale Regeering door over dracht van bevoegdheden op de hoofden van gewestelijk besfuur. gepaard gaande met vergrooting van hunne ressorten De voorbereiding van deze ..bestuurs-her- vorming" werd opgedragen aan den heer S de Graaff die daaromtrent in 1914 rap port uitbracht Volgens dit rapnort zou de uitoefening van het algemeen bestuur aan den gewestelijken bestuurder worden opge dragen met verantwoordliikheid uitsluitend tegenover de Regeering Wet werd in over weging gegeven de instelling van geweste lijke raden, doch slechts met een bpperkte verordenende bevneedheid. zonder dat het hoofd van gewestelijk besfuur. in tegenstel ling met de grondgedachte der decentrali satie-wetgeving. voor de uitvoering van de algemeene bestuurstaak verantwoordelijk zou zijn aan den gpwestelijken raad Tegen de uifvoering van dpze plannen werd in het bijzonder door mr Van Deventer ernstig bezwaar gemaakt, met het gevolg, dat de Tweede Kamer in 1914 de gelden weigerde voor verdere uitwerking van de plannen op dezen grondslag Inmiddels ontwikkelde de .decentralisatie" zich in de prakiijk Tn het bijzonder in een aantal grootere gemeenten. Batavia. Sema- rang Bandoeng. Soerabava. Malang. heb ben met voor- en tegenspoed de ge meentebesturen op het gebied van wegen aanleg. drinkwater-voorziening, woningbouw assaineering. belangrijk werk tot stand ge bracht. Als ernstige belemmering voor het gemeente-beheer werd ondervonden, dat de burgemeester al9 hoofd der gemeente niet tevens is hoofd van politie en dat lange ja ren verschil Van inzicht heeft bestaan over de vraag of de gemeente dan wel het gouver. ncroeWt zorg bad te dragen voor voorzienin gen tc^n aanzien van binnen de gemeente gelegen kampongs. De uit benoemde leden bestaande gewes telijke raden hebben geen groote activi teit ontwikkeld. Een voorstel der Indische Regeering tot invoering van regentschansraden op den grondslag der decentralisatie-wetgeving, werd na gunstig advies van den Volksraad, bij de Kamer ingediend, doch in 1920 ten slotte door den heer de Graaff. inmiddels als minister van Koloniën opgetreden te ruggenomen en als onderdeel opgenomen in een het daarop volgend jaar ingediend wetsontwerp op de bestuurshervorming, welk voorstel niet zonder strijd door de Staten-Generaal is aangenomen Deze regeling vertoont, vergeleken bij het aanvankelijke plan-de Graaff, belangrijke wijzigingen in gunstigen zin. o.a door de mogelijkheid tot opdracht van zelfbestuur" en instelling van Gedeputeerde Staten De toepassing van de wet op de bestuurs hervorming thans de artikelen 119121 Ind Staatsregeling heeft geleid tot de in stelling in *26 en volgende jaren achtereen volgens van de provincies West Java. Onst- Java en Midden Java met provinciale raden, van vertegenwoordigende raden in de regent, schappen dezer provincies en van de gouver. nementen Djocja en Solo Tevens is ingesteld het gouvernement der Molukken en is in '27 een ontwerp bij den Volksraad ingediend tot instelling van een gouvernement Zuid-Sumatra. welk voorstel echter op den tegenstand van den Volks raad is afgestuit. De toepassing van de bestuurs-hervor- ming in hef bijzonder in de eerste provincie, West-Java heeft tot tal van bezwaren aan leiding gegeven in hoofdzaak voortspruiten de uit' het ambtelijk overwicht van de amb tenaren der centrale regeering: de 9trenge scheiding iusschen het Furopeesch en het Inlandsch bestuurs-corps- de onvoldoende fi- nancieele regeling de te sterke beperking der b»wegings-vrijheid van de regentschap;?, raden Thans zijn in voorbereiding plannen tot toepassing van de bestuurs-hervorming in de buitengewesfen Sedert jaren hebben velen o.a. prof Van Vollenhoven en Colijn. zich terecht op het standpunt gesteld dat daarbij gestreefd moet worden naar versterking van de bestaande Indische rechtsgemeenschappen In de bij de behandeling van de jongste Indische begrootingsonfwerpen door den mi nister van Koloniën ontvouwde plannen met betrekking tot Sumatra wordt deze gedachte we! formeel gehuldigd doch in wezen skchts toegepast voor de dorpsgemeen schappen. niet voor grootere gemeen schappen als de lochak4- in Menangkabau (Sumatra's Westkust) en de Bafak landen Bovendien werd in deze plannen op den voorgrond gesteld de nieuwe indeeling en versterking van hef ambtelijk bestuur, ge paard gaande m*t de samenvoeging van ge heel Sumatra, behalve Atjeh. tot één gou vernement Eene zoodanige inrichting zou niet bevor derlijk zijn aan het doel om de bevolkings groepen, die Sumatra bewonen, als staat kundige eenheden te organiseeren, doch moeten leiden tot overmatige versterking van het ambtelijk bewind Naar sprekers oordeel ware. ter bevorde ring van de deelneming der bevolking en van andere ingezetenen aan de behartiging van de gemeenschapsbelangen Sumatra, huiten Atjpb. in drie gewpsfen in te deelen. De deelen van Sumatra toch zijn in het huidige stadium van ontwikkeling te zeer van elkaar gescheiden en onderling te zeer verschillend oro al*. eenheid te worden ge organiseerd Dit uit zich o m in de omstandigheid, dat er niet één hoofdplaats voor het geheele ei land is aan te wijzen doch wel hoofd plaatsen van Atjeh. Sumatra's Oostkust. Sumatra's Westkust en Zuid-Sumatra (Kolta Radja Medan. Padang en Palembang) Voor deze gewesten behalve Atjeh. elk grooter in omvang dan Java. worde zoo spoedig mogelijk een provinciale raad ingesteld wel ke als regelend en besturend orgaan (Ge deputeerde Staten) voor het gewest optreedt onder leiding van den gouverneur Voor zoo ver dit nog ni®t mogelijk zou zijn ware eene raadpleging van vertegenwoordigers der onderdeelen te overwegen in den vorm van landdagen Bij de organisatie der onderdeelen zie men af van de uniformiteit en houde men rekening met de bestaande zelfbesturen en met volksgemeenschappen waar deze in het volksleven zijn geworteld In de ver tegenwoordigende lichamen van deze ge meenschappen zal het niet-inheemsche ele ment, voor zoover dit in hel landschap in voldoende male aanwezig is, mede zijn op te nemen In streken, waar geen voor orga nisatie geschikte volksgemeenschappen zijn, stelle men afdeelingsraden in of behoude men voorloopig het ambtelijk bestuur Tenslotte gaf spreker eene uiteenzetting van de bevoegdheden der overheidsorganen in Nederland en ïndië Regeering en Sta ten Generaal eenerzijds. Gouverneur-Gene raal en Volksraad anderzijds met betrek, king lot de regeling van dit onderwerp. Het ligt binnen de bevoegdheid en de taak der Staten Generaal, zich op de hoogte te hou den van de voorbereiding en desgewenscht bij de wet nadere bepalingen vast te stellen. Nu dit niet in de bedoeling lag. konden niet in den vorm van een door den minister over te leggen schema buiten de wel nadere regelen gesteld worden, teneinde de Indische organen formeel te binden Anderzijds zal evenwel ook de minister van Koloniën den Gouverneur-Generaal bij het overleg met den Volksraad niet bij voorbaat aan een der gelijk schema mogen binden. Spreker besluit met le wijzen op het groote Staatkundige belang van een goede bestuurs-organisatie. waarbij het contact verzekerd is met de zich ontwikkelende Indische maatschappij. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voorset: doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. M. C. L Heerken.9 Thijssen (Haarlem), Economisch doctoraal examen Indologie de heer D. J. Wolhoff (Heemstede), doctoraal examen Wis- en natuurkunde met hoofdvak scheikunde de heeren P. A. Jonquière (Den Haag) en R. S. T. Modderman (Wiesbaden), arts-examen lste gedeelte mej. S. J. M. Pas (Schiedam) en de heeren P. Schuyt (Den Haag) en dr. U. P. van Ameyde (Den Haag). LANDELIJKE FEDERATIE VAN SPEELTUIN VEREENIGINGEN. Op het onlangs te Amsterdam gehouden Congres van Speeltuinverenigingen werd met algemeene stemmen besloten tot de ïn- levenroeping eener Commissie tot voorbe reiding der stichting eener Landelijke Fede ratie van Speeltuinvereenigingen Van de consütueering dezer voorberei dende commissie i9 in de Nederlandsche pers verslag gedaan met als gunstig resul taat. dat de belangstelling voor het speel tuinwerk zeer is gewekt Uit vele plaatsen in den lande bereiken de commissie schier elke week verzoeken om inlichtingen, als mede ook uitnoodigingen om over het speel tuinwerk lezingen te houden In de meeste gevallen heeft dit tol resultaat, dat tot op richting van een speeltuinvereeniging wordt overgegaan Gevolg gevende aan de haar door het Lan delijk Congres opgedragen taak. te weten: „het bevorderen van de vorming van plaatselijke en gewestelijke centrales"; heeft de commissie besloten op Zaterdag 5 April a s., des middags om half vier in een der zalen van het café .De Harmonie", Breestraat 16. een vergadering le doen plaats vinden, met doel de te Leiden eu Alphen a. d Rijn bestaande speeltuin verenigingen te bewegen tot nauwere sa menwerking en, indien mogelijk, een gewes telijke centrale van speeltuinorganisaties te stichten De cultureele waarde, uitgaande van het Speeltuinwerk, zal Ie dezer vergadering nader worden uiteengezet VEREEN. „KONINGINNEDAG". Samenstelling dez commissie van advies. In een dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van de vereeniging ..Konin ginnedag" is de nieuwe commissie van ad vies geïnstalleerd Zij is thans als volgt samengesteld Mevr A BosmanVan Sluis, mr. E. J M. H. Bolsius. mr. P. E. Briët, A. W Frentzen. N. C. F van Ginkel. mr. F K de Haan. J. W Henny. dr C J. A van Ilerson. W Koops. ir. J. van der Laan. P. C. Labrijn. mevr M van der Lip—Schudel, S van Nooten. luit -kol G. le Poole. J. F. X. Sanders, ds. H Thomas, mr. F. J. .1 Trap man en Th B J Wilmer. In die vergadering hebben besprekingen plaats gehad over de feestviering op 31 Aug. a.ster gelegenheid van den öOsfen ver jaardag van H M de Koningin. Binnen eenigen tijd zullen nadere berichten over deze fee9tplannen volgen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving- Firma W. Kaptein Co.beperkende bepalingen), Zeestraat 51. Noordwijkerhout. Bloembollenbweekerij en -handel. Vennoolen: W Kaptein. Nowd- wijkerhout en Th Vergeer. Noordwijkerhout Wijziging P. A Daroen en Zoon. Jacoba van Beieren weg 31, Voorhout Kweekerij en builenlandschen hande! Door uittreding van den eigenaar: P. A Damen en de in treding van: J. P en H C. Damen is de handelszaak omgezet in een vennootschap onder firma, onder naam: P. A. Damen en Zonen DOODELITK ONGEVAL. Op de Hooge woerd is gisteravond om streeks kwart over zes de 59-jarige J. J. D., toen hij een tweetal dames inhaalde en daartoe van het trottoir afstapte op den rij weg. aangereden door een bem achterop rij dende tram De heer D. werd voorover op het trottoir geslingerd, doch was eenige oogenhlikken later weer bij kennis. Hij klaagde over pijnen in de zij en werd door den Eerste-Hulpdienst naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Den trambestuurder treft geen schuld Bij Kon. besluit is bevorderd bij hel Centraal Bureau voor de Statistiek tot hoofd commies, onze oud-stadgenoot mr. P. i. Coffrie thans commies Voor de Remonstrantsche Vereeniging ..Gemeenteleven" hield ds Sirks uit Den Haag gisteravond in het kerkgebouw een lezing over „Wat ons tot geloof drijft". Een betrekkelijk klein, maar zeer aan dachtig gehoor was getuige van dit diep gaand en verhelderend betoog. De afwezigen hadden ditmaal wel groot ongelijk. Bij dc gisteren plaats gevonden plech tige inwijding van de nieuwe gebouwen der universiteit van Californië te Los Angelos werd de Leidsche Universiteit vertegen woordigd door dr. A. van Maanen van het Mount Wilson Observatory te Pasadena De brandweer is gisteren uitgerukt voor een brandje in den tuin van perceel Hoogewoerd 144, bewoond door den heer T. B. Het bleek, dat de heer B een hoop krullen m brand had gestoken, doch ont steld over de hevige rookontwikkeling, had hij hel vuurtje snel weer gebluscht, zoodat de brandweer geen dienst behoefte te doen. IJMUIDEN, 28 Mrt 1930. VISCHPRIIZEN. Tarbot per K.G. t. 2—1,30. Griét per k. vau 50 K.G. f. 8540. Tongen per K.G. f. 2,60—2,10. Zetécho'. per kist van 50 K.G. f.26—5,70. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 6,50—0,60. Bot per kist van 50 K.G. £.7—2,80. Schar per kist van 50 K.G. 76—70. Tongschar per kist van 50 K.G. f.27—15. Groote Schel visch per kist van 60 K.G. f.31—30. Middel Schelv. per kist van 50 K.G. f.28—26. Kleinmiddei Schoivisch per kist van 50 K.G. f.22—18. Kleine Scheivisch per kist van 50 K.G. f. 19,50—7. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 40—22. Gullen per kist van 50 K.G. f.17—9. Lengen per stuk f. 1,40. Heil bot per K.G. f. 1,70—1,50. Wjjting per k. van 50 K.G. f. 73. Koolviscb per stuk f. 1,40-0,40. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: IJM. 53 met f. 1004. UM. 274 met f.1099. IJM. 179 met f.1603. IJM. 132 met f.1603. IJM. 253 met f. 2827. IJM. 89 met 1401. IJM. 41 met f. 1593. IJM. 102 met f. 1071. IJM. 106 met L 1235. 1 Beuger VL. 50 m. f.866 en 7 loggers: SCH. 8 met f.816. SCH. 6 met f.554. SCH. 339 met f.231. SCH. 236 met f.666. SCH. 5 met f.727. SCH. 240 met f. 645. VL. 155 met f. 722. 9768 RECLAME. voo 8 BETER WERK MAATKLEEDING 1»U KLAS COUPEURS HAAR KIND GEDOOD. In begin Januari is door de Haagsche politie gearresteerd 'n vrouw en 'n man, dis sedert korten tijd gehuwd waren en die ver dacht werden een pas geboren kindje door opzettelijke verslikking van het leven te hebben beroofd. Aanvankelijk ontkenden de ouders zich aan het feit schuldig gemaakt te hebben De moeder, werd naar het Zie kenhuis overgebracht en onder politie-toe- zicht geplaatst Later volgde haar overbren ging naar het huis van bewaring. De man, die eveneens door de politie was aangehou den, moe9t echter weer op vrije voeten ge steld worden, daar de jonge vrouw inmid dels een volledige bekentenis had afgelegd en verklaard had. dat zii alleen de schul dige was De Haagsche rechtbank heeft gisteren deze zaak met gesloten deuren be handeld. Naar gemeld wordt heeft de Officier van Justitie tegen de vrouw 1 1/2 jaar gevange nisstraf geëischt OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN EEN ADVERTENTIE. Kaas, die nooit geleverd werd. Voor de Haagsche rechtbank hebben gis teren terechtgestaan twee kooplieden, be schuldigd van oplichting Zij zouden n.l. door het plaatsen van een advertentie in verschillende Engelsche couranten eenige personen hebben bewogen lot het zenden van een shilling, waarvoor zij dan gratis een Edammerkaas van vier pond zouden ontvangen De annonce was onderteekend met „Verkoopkantoor Hollandia" waarbij d? verdachten in strijd met de waarheid deden voorkomen, dat zij een gevestigde zaak hadden Voorts werd in de advertentie nog medegedeeld, dat het biizondere aan bod alleen 9trekte om het product in Enge land even populair te maken als het overal elders was. Verschillende getuigen, w.o eenigen uit Engeland, verklaarden daf zij door de ver leidelijke advertentie bewogen ziin tot het zenden van een shilling aan het Verkooo- kantoor Hollandia. dat zij als een solide zaak beschouwden Kaas hebben de getuigen echter nooit ontvangen Verdachten zelf betoogden dat zij door het ingrijpen van de politie verhinderd zijn om hun verplich tingen na te komen. Het O M waargenomen door mr. Polman, heeft ten slotte, het wettig en overtuigend bewijs van het ten laste gelegde geleverd achtende, tegen de verdachten resp ze? en achttien maanden gevangenisstraf geëischt Snr wees er daarbü op dat de zwendelprak- tijken van de verdachten zich over een groot gebied in het buitenland, nl. over Engeland en geheel Skandinavië hebben uitgestrekt, waarbij de goede naam van on9 land op bedenkelijke wijze in bet gedrang is gekomen. De raadsman van verdachten, mr Nan- ning. concludeerde, zoowel op feitelijke als op juridische gronden, tot vrijspraak Naar p'.'s meening heeft de politie hier fe vroeg ingegrepen en de resultaten van de cam pagne van verdachten moeten afwachten# Uitspraak over veertien dagen. DE LEIDSCHE WONDERDOKTER De kantonrechter te Middelburg heeft overeenkomstig den eisch van het O M., iemand, bekend als de Leidsche wonder dokter. wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunst veroordeeld tot vier maal f 25 boete subs vier maal 5 dagen hechtenis. EEN DOOR EEN MIDDENPAD GESCHEIDEN WEG. De rechtbank te Haarlem deed gisteren uitspraak in de zaak van den heer T. van Swieten. hoofdredacteur van ,.De Auto" die bekeurd is. omdat hij met zijn autö aan de westzijde van den Kleverparkweg te Haarlem 19 gereden in de richting B!oemendaal om te doen uitmaken of een weg die door een middenpad gescheiden is. als één weg of als twee weven moeten worden beschouwd Dc rechtbank achtte het feit strafbaar, maar legde, gezien de geringe beteekenis van het feit, geen straf op. DOODSLAG. In hooger beroep heeft gisteren voor het Arnhemsche gerechtshof terecht gestaan H R P. werkman te Nijmegen, ter zake doodslag op den bii hem in wonenden kost ganger H V Te dier zake wa<- verdachte door de rechtbank te Arnhem, welke reke ning hield met verzachtende omstandighe den. veroordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf met aftrek der oreventieve hech tenis. De advocaat-generaal, mr De Visser, verklaarde in zijn requisitoir dat hij tot de conclusie was gekomen daarin nog beves tigd door het reclasseerine^rapport dat ook gezien het feit dat de verdachte reed? - maanden preventieve hechtenis achter den rug heeft het hpsle zou zijn zoowel voor verdachte als maatschappij dat hem pen voorwaardelijke straf werd opgelegd ^Pr- rennirperde daarop veroordpolin? van den verdachte tot 1 iaar voorwaardelijke gevan genisstraf onder voorwaarde dat de ver dachte zich zal houden aan de voorschrif ten van de r.-k reclassppringsvereenigmg l® Niimegen De verdediger mr Couvret, slooi zie bii dil renuisi'oir aan. Uitspraak 10 April. f

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2